Chevrolet Tahoe LT 1500

Hodnoceno: Ohodnoťte toto auto - přihlašte se

Chevrolet Tahoe, foto 1 Chevrolet Tahoe, foto 2 Chevrolet Tahoe, foto 3 Chevrolet Tahoe, foto 4 Chevrolet Tahoe, foto 5 Chevrolet Tahoe, foto 6 Chevrolet Tahoe, foto 7 Chevrolet Tahoe, foto 8
Chevrolet Tahoe, foto 9 Chevrolet Tahoe, foto 10 Chevrolet Tahoe, foto 11 Chevrolet Tahoe, foto 12 Chevrolet Tahoe, foto 13 Chevrolet Tahoe, foto 14 Chevrolet Tahoe, foto 15

Přezdívka auta Traktor Rok výroby 1996 Koupeno ojeté palivo: nafta počet válců: 8 počet ventilů na válec: 2 objem [cm3]: 6466 výkon [kW]: 140 kroutící moment [Nm]: 597 počet rychlostí: 4 převodovka: automatická průměr kol [palce]: 16 pohon kol: 4x4 spotřeba [l/100km]: 11,8

Vlastnit ameriku som tuzil asi 10 rokov. Moja predstava bola: klasicka konstrukcia podvozku, t.j. ram, tuha naprava v zadu a pohon na zadne kolesa, motor V8, automaticka prevodovka.

Vaznejsie som sa ale touto myslienkou zacal zaoberat v poslednych 4 rokoch, ked som denne prehladaval relevantne webove stranky na Slovensku. Co sa tyka trhu s US autami, ten slovensky je dost specificky a odlisny napr. od trhu v Cechach. US auta na SK sa predavaju za pomerne vysoke ceny, pricom pri starsich modeloch (> 10 rokov) vo vacsine pripadov ide o viac ci menej sikovne maskovane vraky, ktore chvilkovo sluzili ako hracka, alebo na zabavu "kym to jazdi, potom pojde prec", alebo slo o novsie rocniky za cenu, ktoru som nebol ochotny zaplatit, kedze sa za takuto sumu da zakupit nove EU alebo Japonske auto nizsej strednej triedy s benzinom a automatom, navyse s predpokladom bezstarostnej prevadzky po dobu min. 5 rokov. Dobre kusky za prijatelnu cenu sa predali v priebehu niekolkych dni.

Napokon som narazil na Chevy Tahoe 3 door, s moznostou priradenia pohonu prednej napravy a redukciou. Naftove auta ma nikdy netahali, drzim sa zasady, ze ak nafta, tak min. 6 valec, takze nafta je z mojej strany v tomto znacnym kompromisom.

Motor V8 Detroit Diesel 6.5 L sa montoval v rokoch 1994 - 2004 do civilnej verzie AM General Hummer H1, do vojenskej verzie HMMWV sa montuje dodnes. Karoseria je posadena na klasickom rame (platforma GMT400), v predu nezavisle zavesenie s pruzinami, v zadu tuha naprava s listovymi perami.

Prevodovka 4 - stupnova s OD, primarny pohon zadnej napravy (2H), priraditelny pohon prednej napravy (4H) + redukcia (4L). Auto ale nema medzinapravovy diferencial.

Karoseria 3 - dverova, pristup do kufra 2 - kridlovymi dverami otvarajucimi sa do oboch stran.

Co sa tyka vybavy - auto ma centralne zamykanie, el. sedadla s dofukovanim, klimatizaciu (momentalne vypustena), tempomat, CD.

Plasty interieru su poplatne dobe a miestu vzniku - vsetko je tvrde a za jazdy palubka vydava vselijake pazvuky a povrzgava, licovanie podla oka, slovami J. Clarksona: " It`s rubbish".

Celkova charizma auta a jazda na nom napriek vsetkym nedostatkom, chybickam a zvlastnostiam v porovnani s EU konfekciou ale dokaze uchvatit, tazko porovnavat s jazdou beznym autom z nasich koncin, kto chce ale jadit takymto autom denne, musi byt do znacnej miery nadsencom amerik a pozerat sa na tieto auta inou optikou, inak moze byt trochu zaskoceny, resp. v porovnani s vozidlami na EU trhu mierne sklamany.

Priama jazda vyzaduje neustale korigovanie smeru volantom, v zatackach sa auto znacne naklana a velmi rychlo dokaze z pociatocnej nepretacavosti prejst do pretacaveho smyku a ustreli zadok.
Je to americke SUV - zatacky a rychle zmeny smeru mu proste nesedia, ale ten pocit, ze clovek ma pod zadkom 2 tony zeleza a vacsinou sa diva na strechy aut okolo proste stoji za to. Auto ma proste taku charakteristicku "dusu" a niekedy sa za jzady pristihnem, ze sa bezdovodne usmievam.

Zaujimave je pozorovat vodicov ostatnych aut, ktori sa ma snazia predbehnut za akukolvek cenu, ak po okreske idem na tempomat 100 km/h, tak sa predo mna proste musi dostat skoro vsetko pocinajuc Peugeotmi 206, Fabiami pokracujuc a samozrejme sluzobne TDI su kapitola sama pre seba :)

Z mojej skusenosti by som odporucal kazdemu trochu pojadzit takymto mastodontom - clovek dost za volantom skrotne, nikam sa agresivne nenahli a vychutnava si pohodovu jazdu (hovorim za seba!). Na agresivny sposob jazdy niektorych vodicov na SK cestach reagujem uz len usmevom a zamavanim, nech sa teda kludne ponahla dalej.

Robustnost a odolnost dana konstrukciou podvozku, vykon motora - mohutny tah prakticky od volnobehu a bez ohladu na zaradeny rychlostny stupen, vynimocnost na SK cestach. Jazdne vlastnosti mimo asfaltu, ale bez vyraznejsich off road ambicii.

Kozmeticke chyby karoserie a podvozku dane vekom a najazdom, popraskana kozenka na sedadle vodica.
Jazdne vlastnosti na asfalte (blizsie v casti "Jazdne vlastnosti"), neskuseny vodic moze byt dost zaskoceny spravanim auta.

Zatial drobne opravy svojpomocne (odstranena zacinajuca korozia na hrane prednej kapoty, vymena tesnenia spolujazdcovych dveri).
V dohladnej dobe spojazdnenie nefunkcnej klimatizacie a nefunkcnych ziaroviek osvetlenia palubnej dosky, precalunenie sedaku vodica

Kupovane od sukromnej osoby, chlapa, ktory sa o auto evidentne staral, niektore skryte nedostatky, ktore postupne zacinam odhalovat, ale zamlcal.
Skusobna jazda a jednanie bez problemov.

28.10.2014 10:46

Update spotreby

Po dalsom tankovani plna/plna uprava preimernej spotreby na 11.8 l/100 km

17.9.2014 14:52

Přidat názorDiskuse: Chevrolet Tahoe LT 1500

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.

Další vozy značky Chevrolet

Na 18 rocnom aute obcas nieco zomrie, s tym treba ratat, vacsinou ide o praskajuce plasty, lamajuce sa elektricke kable alebo odchadzajuce gumove tesnenia. Mechanika vyzera, ze este par rokov a mil zvladne bez problemov.

Jazda na SK, hlavne v mestach vyzaduje trochu praxe, hlavne zo zaciatku som mal trochu problem s rozmermi a odhadom vzdialenosti (D 4,775 mm, S 1,956 mm, V 1,829 mm, razvor naprav 2,832 mm), pri parkovani to casto vyzaduje zopar manevrov naviac

Auto odvezie pohodlne 5 ludi + velke mnozstvo bagaze

Na beznej ceste vdaka konstrukcii pre cloveka odchovaneho na EU konfekcii KATASTROFA. V terene (lesne nespevnene cesty) absolutne suverenne, ale pozor, nie je to ziadny hard OFF ROAD, kvoli znacnej hmotnosti lahko zapadne v makkom podklade

Auto sa neustale pohupuje na kazdu stranu, v zakrutach sa pocitovo nebezpecne naklana (obute pneu 265/75 R16) a pri priamej jazde si vyzduje neustale korekcie smeru. Ale kto jazdil na amerike, vie, ze to dokaze cloveka chytit za srdce a uz ho nepusti :)

Zatial len palivo

Podla predavajuceho majitela a vlastneho prieskumu sa da prakticky vsetko zohnat cez web, treba ratat s dodacou lehotou, ceny dielov v porovnani so Skodou asi tak 1/3. Na SK asi 3 servisy na US auta.

K dispozicii mohutny zatah prakticky od volnobehu az po cervene pole (3,500 rpm), bez ohladu na zaradeny rychlostny stupen zrychluje skvele, kick down zaberie asi 2 - 3 sec, tazne na 1t.

Zatial podla spritmonitor.de 10.8 l/100 km. Jazdim vsak len okresne cesty, vzdy v ramci povolenych rychlostnych limitov a vyuzivam tempomat.

Detroit Diesel 395 cu in ma nepriame vstrekovanie, na volnobeh hrozivy klepotavy zvuk podobny starym vylagrovanym LIAZkam, pri jazde vdaka skvelemu odhlucneniu kabiny ale krasny podmaz V8, velmi podobny benzinu.

Sedadla su klasicke US kresla bez bocneho vedenia, makke, elektricke nastavovanie v 8 smeroch + dofukovanie kompresorom. Calunenie je ale nekvalitne (kozenka), casom praska a lame sa.

Na 2,041 kg vaziace auto sa zdaju byt predne kotuce a zadne bubny nedostatocne, treba na to riadne slapat, v krizovych situaciach ale dokaze aj "zagumovat".

Napriek rezerve umiestnenej v kufri (zabera tak 1/4 kapacity) sa da vdaka absencii roletky nalozit az po strop.

Více o modeluChevrolet Tahoe
Chevrolet Lacetti SW 1,8 - „Amerika“ z Koreje Chevrolet Lacetti SW 1,8 - „Amerika“ z Koreje

Vozy nižší střední třídy představovaly donedávna levné…

Chevrolet Corvette Z06 - čarovné newtonmetry Chevrolet Corvette Z06 - čarovné newtonmetry

Americký automobilový sport žije od počátků v těsné…

Podívaná jako z pekla: Havajské ulice hoří kvůli lávě modrými plameny

Podívaná jako z pekla: Havajské ulice hoří kvůli…

Už téměř měsíc žijí obyvatelé havajského ostrova ve strachu z vybuchující sopky Kilauea. Ta nadále chrlí…

„Exemplárně potrestat!“ Poslankyně poslala policii na karikaturistu, nakreslil o ní vtip

„Exemplárně potrestat!“ Poslankyně poslala policii…

Soustem pro ruský bulvár se stal skandál kolem poslankyně Natalje Poklonské, bývalé krymské prokurátorky,…

Fotbalové přestupy ONLINE: Kdo změní v létě dres?

Fotbalové přestupy ONLINE: Kdo změní v létě dres?

Sledujte fotbalové přestupy, jednání i spekulace ONLINE na iSport.cz.

Pernica: Pelta se z vězení vrátil silnější. Co si myslí o Šádkovi?

Pernica: Pelta se z vězení vrátil silnější. Co si…

S Jabloncem prožíval pohádkové jaro, ale zároveň mačkal palce Plzni, aby doklopýtala k titulu a obdržela lístek…

Babiš tu nebude navěky, nechtěně ale může zničit demokracii, říká politolog Lebeda

Babiš tu nebude navěky, nechtěně ale může zničit…

Chce tu vůbec někdo vládnout? ptá se politolog Tomáš Lebeda při pohledu na vyjednávání mezi hnutím ANO a ČSSD.…

Let MH17 byl nad Ukrajinou sestřelen raketou ruské armády, tvrdí vyšetřovatelé

Let MH17 byl nad Ukrajinou sestřelen raketou ruské…

Raketový systém, který byl v létě 2014 použit při sestřelení civilního letadla nad Ukrajinou, byl součástí…