Škoda Fabia (2011)

31.1.2011

Reklamní slogan, že předjede vaše očekávání je z mého pohledu pravdivý. Ale popořadě. Moje první auto byl Ford Ka. Nutno dodat, že to byla snad…

Škoda 1,2 TSI Elegance (Jirka90)

Nerez 31.01.2011  16:46

Výkon

Ahoj, v recenzi jsi se přepsal, místo 105 k tam máš 150. Jinak Fabia II v zelené rally metalíze a motorem TSI je výborná volba, motor je živý i v těžší Octavii takže s malou Fábií musí řádně zacvičit. Snad vydrží a nepotvrdí se zlé řeči o brzkém konci. Gratulace a spoustu spokojených km :yes:

Nerez 31.01.2011  16:50

Převodovka

A ještě dotaz, nemá to náhodou šestikvalt, když je to 77kW verze? dík

Nerez 31.01.2011  17:04

« Re: Převodovka

Už jsem to našel, šestikvalt je jen v Octavii. fabka ma 5manual nebo 7automat :-)

Jirka90 31.01.2011  19:57

« Re: Re: Převodovka

Jo jo. 6ti kvalt dávaj k tomuhle motoru jen do Yetiho a Octavie.

foto Typhoon

Typhoon 12.04.2011  21:56

« Re: Re: Re: Převodovka

A do VW Pola a Golfu.

Jirka90 12.04.2011  22:12

« Re: Re: Re: Re: Převodovka

Já bral jen Škodovky. Jo koncern je jinak používá skoro všude. Myslim, že i Seati maj 6ti kvalt u tohohle motoru.

baca42 03.05.2011  19:23

vela stastnych km :yes:

foto McGyver2

McGyver2 31.01.2011  17:06

Gratuluji

Ta stříbrná střecha a výbava Elegance je dobrá volba ;-) . Gratuluji ke koupi, pěkná.

foto JGucci

JGucci 31.01.2011  22:26

« Re: Gratuluji

Pridavam se ke gratulaci! A :yes: za odvahu svetleho interieru - vypada to super

Jirka90 31.01.2011  22:40

« Re: Re: Gratuluji

Světlej interiér je super. Vypadá to elegantněji a i to opticky zvětšuje interiér. Ale jsem zvědavej, jak dlouho mi vydrží čistej.

Ronault. 31.01.2011  17:35

Tož pěkná Fabka

Myslím, že jsi udělal dobrou kombinaci, TSI, Fabia (stále jedno z lepších aut ve třídě), design je věc vkusu, mě se třeba nelíbí, ale třeba tahle barva ji sluší a dokázal bych si ji představit i v mé garáži, výbava... prostě fajn. Jen já bych dal přednost černé střeše :-)

Takže přeji mnoho šťastných km a zvěstuj nám zde novinky, každý nový poznatek o tomhle motoru z provozu je drahocenná věc ;-)

foto mango

mango 31.01.2011  22:10

« Re: Tož pěkná Fabka

souhlasím, kombinace vnějších barev je velmi slušivá ;-) jediné co bych já asi změnil je ten světlý interiér

Ta první fotka je pořízená z ČB (po Husovce směrem na Hlubokou, za Glóbusem) ? :-)

Jirka90 31.01.2011  22:24

« Re: Re: Tož pěkná Fabka

Jo jo přesně tam. Jinak světlej interiér je nepraktickej ale mně se líbí. >:D

foto kexxik

kexxik 01.02.2011  12:01

« Re: Re: Re: Tož pěkná Fabka

přidávám se, fakt krasavice. Taky mám světlý interiér, je krásný, jen je potřeba být opatrnější, ať vypadá dlouho tak pěkně.

foto L-lek

L@lek 01.02.2011  13:15

« Re: Re: Re: Re: Tož pěkná Fabka

Také se přidávám ke gratulantům ;-) a jinak s tím interiérem tě čeká peklo. Měl jsem tento světlý interiér v Octavii II a udržet to dlouhodobě čisté je skoro nemožné... >:-[]

Jirka90 01.02.2011  13:35

« Re: Re: Re: Re: Re: Tož pěkná Fabka

Já vim. Mamka má taky Octavii II se světlym interiérem ale na druhou stranu když to srovnám s jinou Octavií v té samé výbavě jen s černym interiérem tak to vypadá mnohem líp a opticky to zvětšuje prostor. :-)

foto Koubes84

Koubes84 01.02.2011  18:39

« Re: Re: Re: Tož pěkná Fabka

Pěkný autíčko, ten motor mu moc sluší. Přidej na recenzi a přidám na 3x10. :-!

Jirka90 01.02.2011  19:22

« Re: Re: Re: Re: Tož pěkná Fabka

Na recenzi přidáno. Tak snad se bude líbit. :-) Až bude víc času a víc najetejch kilometrů tak ještě něco dopíšu a doplnim fotky.

white label 13.02.2011  00:59

« Re: Tož pěkná Fabka

Přídávám se k Ronaultovi a M Mirkovi, k té zelené to chtělo černou střechu (a zrcátka) plus černý interiér, ale i tak to vypadá velmi slušně, tahle zelená se povedla a Fabii prostě sluší, stejně jako ty letní 16"... ;-)

foto Rojin

Rojin 13.02.2011  11:21

« Re: Re: Tož pěkná Fabka

Přesně.. je krásná, styling kit udělal taky hodně, teď vypadá trošku jako dravec ;-) což je dobře. Ta zelená barva je bomba. Majiteli přeju štastné kilometry - máš to moc pěkný ! :yes:

Jirka90 13.02.2011  11:24

« Re: Re: Tož pěkná Fabka

Černá střecha a zrcátka se dávaj jen na RSko. :-)

baca42 31.01.2011  20:11

moc pěkná

Přibližně takovou Fábii mám v hledáčku, kdyby se mi ta moje rozsypala nebo by se s ní něco stalo. O těchhle motorech říkaj že jsou hodně citlivý na styl jízdy. Zajímalo by mě,kam vyleze okamžitá spotřeba, když jedeš na pětku a dáš plnej plyn. U mojí 1,9TDI PD je to 13,5 litru.

Jirka90 31.01.2011  20:42

« Re: moc pěkná

Vyzkoušim a napíšu. Jen vim, že na dvojku do kopce to je 49,9 litru. >:D

Jirka90 01.02.2011  18:44

« Re: Re: moc pěkná

Tak jsem to zkoušel a ukazovalo mi to 17,1 litru.

Ronault. 01.02.2011  19:08

« Re: Re: Re: moc pěkná

Zajímalo by mě k čemu to je...?

baca42 03.02.2011  06:40

Tak to mě uklidnilo,slyšel jsem že přez 30 litrů. Dík. [odkaz]

foto McGyver2

McGyver2 03.02.2011  18:58

« Re: Re: Re: moc pěkná

U me za 12,9 :-). Na trojku vyskocilo 25,3 a to auto najednou ozilo.

foto strycek-BOB

strýček BOB 01.02.2011  09:47

Pěkná Škodovka

Povedená kombinace zelené metalízy, stříbrné střechy a světlého interiéru, opravdu se mi to moc líbí. Také mám slabost pro béžový interiér, tak ať se ti to moc neprasí... ;-)

foto xerxes

xerxes 04.02.2011  22:47

« Re: Pěkná Škodovka

pravdu podařená kombinace u téhle Fabie :-) :yes:
      jen je škoda, že tam je 5 manuál. Fabii se 105 HP by slušel šestikvalt. :-)

foto Parda71-BMWfans-

Parda71 (BMWfans) 01.02.2011  13:45

kola

Myslím, že velice věcná a užitečná připomínka o velkých kotoučích vpředu, přes které nejde dát menší kola, než 15" :yes: :yes:
    Jinak moc hezká Fabie a létě na litých kolech bude ještě hezčí.

foto C63-AMG

C63 AMG 02.02.2011  13:58

Díky za hodnocení :-)Jinak pěkná Fabie a docela slušnej motor 1.2 se 77kw tak 8 let zpátky to byl výkon 1.6.Akorát by mě zajímalo jak to jede když je to plně naložený?

Jirka90 02.02.2011  15:25

« Re: hodnocení

Když je to plně naložený tak to je samozřejmě znát. Ale pořád to jede docela dobře.

foto pedro26

pedro26 02.02.2011  15:48

Jiříku

moc pěkný vozidlo. Až to bude na letňákách, tak to bude pokoukání. Jsem jenom zvědavej, jak budeš hodnotit časem ivory interiér. Myslím, že to bude peklo udržet to v čistotě.

foto Sprint

Sprint 02.02.2011  22:50

Hezký

Pěkná Fabie, pěkná barva, krásný interier. Akorát by se mi hodil víc k tmavé barvě, tam víc vynikne. A tyhle 16" kola jsou nejhezčí co jdou objednat, takže bravo!

foto Rudy-742

Rudy_742 03.02.2011  19:40

Surprising Škoda

Vynikající barevná kombinace :-) A motor, který snese ta nejpřísnější měřítka. Přeji kolegovi škodovkářovi mnoho radosti s novým vozem a málo závistivců v okolí. :yes:

foto SR20

"-- skrytý --" 04.02.2011  16:30

kolesa

Pekna farba. Tu zelenu dobre namiesali.

A jedna technicka:
    vojdu sa na TSI 14" kolesa?
    resp. ma ich v TP?

Diky

Jirka90 04.02.2011  17:29

« Re: kolesa

Já mam verzi 77kW a 14" kola se tam nevejdou přes přední kotouče. Ale prej na verzi 63 kW se 14" vejdou.

"-- skrytý --" 17.02.2011  21:14

Moc pěkná

Moc pěkná Fabka barva super pěkný interier vše je Ok akorát se mi osobně více líbí s črnou střechou . :yes:

Jirka90 17.02.2011  21:42

« Re: Moc pěkná

Děkuju. Mně se taky líbí černá střecha ale Fabia s černou střechou je možná jen ve verzi RS. :-)

foto Peter-33

Peter 33 24.02.2011  08:25

tsi

krásna fabia a konečne super motor tsi je paradne jazdil som na 63KW a išla super 77kw musí byť drak

Jirka90 09.03.2011  16:33

« Re: tsi

Děkuju. :-)

foto DawQa

DawQa 16.03.2011  07:36

« Re: Re: tsi

Super výběr :yes: prostě nádhera zevnitř(i když neprakticky bílý) i zvenčí super dokonce i luxus na fabii docela nevídaný >:D jen by mě zajmalo to ma el. okna i vzadu??

Jirka90 16.03.2011  10:48

« Re: Re: Re: tsi

Ano. El. okna jsou i vzadu. Zpětná zrcátka jsou taky v elektrice.

foto filko

filko 17.03.2011  02:05

Filkovo hodnocení

Jirkova Fabia je kvalitní malé auto. I levnější verze stojí za úvahu. Toto je však hodně slušně vybavený vůz, dalo by se říci, skoro pro Švýcary.

Co se týče motoru, je to určitě výborná volba a hodnotím ji jako nejlepší volbu pro fabii.
    Barva auta upoutá, nenadarmo ji Škoda používá i v propagaci. Dvojí lakování je zajímavý doplněk, který ladí s pojetím střechy a A sloupků. Její stříbrná barva je vhodná, pěkně funguje se zrcátky a koly.

Interiér ve dvoubarevném provedení vypadá nadstandardně a je velmi kvalitně zpracován. Oceňuji zejména hodně dobře padnoucí kožený volant, loketní opěrku, kvalitní autorádio a tempomat.

Kombinace této barvy interiéru a vnějšího vzhledu se mi ale nelíbí, víc by se hodila tmavá barva palubky a tmavě hnědé kožené sedačky (což se ale nedodává). Jinak ale dvoubarevný interiér určitě doporučuji, posouvá to interiér o stupeň výš.

Styling kit je z mého pohledu druhou problematickou věcí na autě. Zatímco přední spoiler vypadá dobře, ale je na úkor praktičnosti a myslím, že se ještě v budoucnu ozve, zadní deflektor se fabrice nepovedl. Zatímco u RS je tmavý a dobře "naroubovaný", zde je jakoby nepatřičně napasovaný na nárazník. Ale to je stálý prolém styling kitů, již od Octavie1, kde působily úplně stejně nepatřičně.

Třetí věcí, která je sezónní bolístkou jsou plechová kola. Jsou nejslabší z celku vozu a chápu, jak se už všichni (řidič i kolemjdoucí) těší na odpovídající litá kola.

Pokud shrnu hodnocení: Fabia2 je sama o sobě slušné auto. Facelift, ač velmi drobný, jí hodně pomohl. Dalo by se říci, že to byl jeden z nejlepších faceliftů. Použitý motor ji posouvá o stupeň výš, protože je vážně výborný. Výkonný, úsporný, jednoduchý, český. Je mi opravdu líto, že není spojen s 6 stupňovou převodovkou, protože pak by to bylo opravdu něco. V interiéru je konstrukčí chybou nebezpečný spodní roh rádia (viz recenzi níže).
    Vzhled auta je výtečný, až na několik chybiček: plechová kola se na takto 'vystajlovanou' škodovku nehodí a škodí celku. Interiér je MILD, kdežto exteriér je SPORTY, což neladí. Barevně by to k tomuhle interiéru chtělo tmavě modrou metalízu (pokud je). Styling kit v předu jde (jsem zvědav, zda vydrží), ale vzadu se nepovedl. Raději bych místo něj a plechových pedálů pořídil kola na zimu. Místo barevné střechy bych koupil střešní okno. Barva zrcátek a střešní spoiler výborné.

Celkově tedy hodnotím tuto fabii jako výbornou s výhradami!

Recenzi si můžete přečíst [odkaz] .

"-- skrytý --" 30.03.2011  19:20

Zdarec...

...pěkně vyšlechtěná fabka se slušným motorem :yes:

Mam dotaz ohledně toho obtáhnutí nápisů na pneu, jestli bys mi nedoporučil nějakej fix.Dík.

PS: Ty zelený parkovačky dobrej nápad to sou LED? :yes:

Jirka90 30.03.2011  20:12

« Re: Zdarec...

Čau. Parkovačky nejsou LED. Jsou to klasický žárovky. Ale možná to časem vyměnim za LED. Ten fix jsem koupil v papírnictví. Řekl jsem že chci něco na gumy. Teď ho má půjčenej kamarád tak vydrž do zítra. Já ho vyfotim. :-)

"-- skrytý --" 30.03.2011  21:56

« Re: Re: Zdarec...

OK, dík ;-)

Jinak s těma ledkama by mohl bejt problém, protože mají menší odběr než klasické 5W celoskla, takže to může u novějších aut vyhazovat pojistky jako třeba mě sr.al sem se stim hodinu a LEDka svítila vždy max 3 sekundy a pak prásk pojistky ;-\ >:D

Jirka90 31.03.2011  00:24

« Re: Re: Re: Zdarec...

Tak fotku jsem přidal. :-) A s těma LEDkama. Nezkoušel si před ní dát odpor? To by možná pomohlo.

"-- skrytý --" 31.03.2011  10:35

« Re: Zdarec...

Díky, pak to zkoušeli i v servisu a pořád nejde... ;-\ Tak na to kašlu >:D

Nerez 09.04.2011  22:09

« Re: Zdarec...

Ten fix na pneu koupíš v každém tuning shopu.

foto matii

matii 31.03.2011  18:16

kola

Na tvém autě (a fotkách) je krásně vidět rčení klasika, že kola dělají 30% dojmu z auta. Ty elektrony tam sedí jak prd.l na nočník .... tedy parádně. Moc hezké auto.

Jirka90 31.03.2011  18:36

« Re: kola

Souhlasim. S těma plechama co tam byly na zimu to prostě nebylo ono. :-)

foto asysy

asysy 06.04.2011  01:38

« Re: Re: kola

Tvoje fabka s těma kolama vypadá celkem dobře. Ovšem co se mi na autech nelíbí jsou bílé nápisy na pneumatikách... Jinak pohoda. Konečně taky pořádnej motor ve fabii. Po éře HTPček už bylo na čase.

foto ThomasHK

ThomasHK 11.04.2011  23:37

Pochvala

Chvalim, skutečně krásná fabie ;-)

"-- skrytý --" 14.04.2011  20:45

Anténa v čelním skle

Dobrý den,
    máte v čelním skle anténu ? Asi 20 cm dlouhý černý vlas přesně uprostřed skla, začínajíc od zrcátka dolů?

Jirka90 14.04.2011  21:00

« Re: Anténa v čelním skle

Ano mam. Děkuji za informaci co to je. >:D Já nad tím pořád přemýšlel. >:D

foto STV4ever

STV4ever 15.04.2011  13:57

Nice one

Moc Pěkná Fabka, gratuluju :-)
    Tak ať slouží a bacha na díry - ty naše dojebaný český silnice musej bejt pro tvou lehce sportovnější kárku dost velký peklo.
    STV4ever

"-- skrytý --" 16.04.2011  21:24

srna

Tak to je na pytel... Ale hlavně, že sou to jen plechy. ;-)
    Snad to rychle seženeš ten style přední nárazník ...

Jirka90 17.04.2011  12:50

« Re: srna

V pondělí to vezu do škodovky tak tam ho snad seženou. Jen doufám, že trefí barvu nárazníku. :-)

Brandon Walsh 20.04.2011  18:34

« Re: Re: srna

tak ako to dopadlo ? kedy bude hotove ? farbu urcite trafia ved tam maju napisany kod ;-)

Jirka90 20.04.2011  22:36

« Re: Re: Re: srna

Ještě nevim. V pátek mi daj vědět. Ale snad co nejdřív. Mam od nich půjčenou Fabii 1,2 HTP a to je líný jak nevim co. :-)

Brandon Walsh 21.04.2011  19:11

« Re: Re: Re: Re: srna

mna prehovarali na 1,2 htp kombajn salonovka povedal som im ale ved to neutiahne ani mna nie este batozinu viezli ste sa v tom niekedy ? nie tak to si podte vyskusat uvidite ake to je zive sam budete velmi milo prekvapeny >:D

"-- skrytý --" 21.04.2011  19:26

« Re: Re: Re: Re: Re: srna

Líný to určitě neni. Stačí se podivat, kolik mě při předpisový dálniční rychlosti předjíždí právě Fábií HTP ;-)

HTP jsem si zkoušel na předváděcí jízdě, a jezdilo to úplně normálně.

Brandon Walsh 21.04.2011  19:31

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: srna

na predvadzacej jazde samozrejme ked je auto prazdne, na dialnici predchadza vela fabii htp aj mna na rovinke so spotrebou troj litra no pride mierne stupanie a jazdne pruhy si vymiename >:-[] jazdil som na fabii 1,4 mpi takze rozdiel v pruznosti to zavratny byt nemoze

Jirka90 21.04.2011  19:59

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: srna

No já měl Suzuki Swift s litrovim tříválcem a řekl bych, že to bylo živější jak HTP. Ale to je taky tim, že Swift je mnhohem lehčí jak Fabie combi. Ale s TSi to nejde srovnávat. To je úplkně někde jinde. :-)

"-- skrytý --" 22.04.2011  09:12

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: srna

Auto zrovna prázdné nebylo, byli jsme tam tři. Což je víc, než "běžná zátěž." Když si uvědomíš, že ten motor má "jen" 60, resp. 70 koní podle verze, tak musíš dojít k závěru, že jsou jeho vlastnosti úplně v pořádku ;-)

"-- skrytý --" 02.05.2011  22:16

motor-prevodovka

Ahoj...hodnotiť nemôžem kedže tu nemám pridané auto ale tvoje auto a hlvane výber motoru, prevodovky a farby chválim tá zelená metalíza Fabii sekne... :yes:

Mám ale jednu otázku... Doma máme podobnú Ibizu teda 1,2 TSI DSG....a všimol som si že keď na voľnobežný otáčkach pridám plyn tak ma velmi zvláštny zvuk...ako keby si nejak potichu a jemne "odstreľovala" teraz dokonca za studena mierne vibrovala...robí to skoro od nova (prví den som si to nevšimol) teraz má za sebou cca 1200km a teda otázka znie prajvauje sa to aj na tvojej Fabii? je to vôbec normálne?
    ...v SEATe povedali že je to OK vraj benzín 95ka tomu neškodí tak neviem mne to rozhodne normálne nepríde ale možno sa mýlim...

Jirka90 02.05.2011  23:11

« Re: motor-prevodovka

Ne. U mě se tohle neprojevuje. Jen při vytočení motoru do vyšších otáček trošku střelí do vejfuku. Na volnoběh jsou slyšet jen ventily. Zní to jak šicí stroj. A vibrace se objevily jen když byl poškozen kabel od svíčky.

Poustnik 06.05.2011  01:33

Teda Jirko.....fotka S Temelínem v pozadí je fakt vydařená.

Hezké.
    A na servisáky si vem nějakou pořádnou sukovici.... >:D

Jirka90 09.05.2011  21:14

« Re: Teda Jirko.....fotka S Temelínem v pozadí je fakt vydařená.

Asi opravdu budu muset! Auto bylo dnes znova v servisu. Chrastění opravili. Bylo to trubka od klimatizace, která se nárazem ohla a drnčela o karosérii. Kapotu seřídily v pantech takže taky sedí. Ale přední spoiler neopravili vůbec. Jen to znova přetřeli barvou, takže to vypadá snad ještě hůř! A to když jsem tam auto dával a řikal jim o tom, že přední spoiler je dost odfláklej a otlapanej, tak mi mechanik, kterej to dělal řek: já vim to je tmel. 8-s :no:

Poustnik 10.05.2011  12:38

« Re: Re: Teda Jirko.....fotka S Temelínem v pozadí je fakt vydařená.

Nechci malovat čerta na zeď, ale co takhle změnit servis?

Jirka90 10.05.2011  13:14

« Re: Re: Re: Teda Jirko.....fotka S Temelínem v pozadí je fakt vydařená.

Taky nad tim přemejšlim. Ale ten spoiler nechám opravit ještě u nich jako reklamaci.

foto Math90

Math90 06.05.2011  19:09

výborná voľba alias výborná recenzia :)

Ja len môžem nemo závidieť tvojich 14 kW naviac + turbo, krásne elektróny a výbavičku naviac ;) Tiež recenzia je super napísaná, len si sa mohol trošička viac rozpísať o tom živom motore, nech nám sliny viac tečú :D. Čo sa týka tej srny, dosť ,dobre´ to fabča obstála, nebolo to moc rýchlo však? Ja tiež jazdievam domov z BA asi 20 km úsekom cez les, preto som si kúpil rušičky zvery, snáď plnia funkciu, potom už len treba jazdiť pomalšie. Tiež mám rádio SWING a už pol roka čo mám moju "žabu" si lámem hlavu, čo je to tá čiara na čelnom skle... vravíš, že anténa? Na čo je dobrá, keď je ešte klasická na streche?.... ešte raz super voľba :-)

Jirka90 09.05.2011  21:05

« Re: výborná voľba alias výborná recenzia :)

Ta srna byla cca v 80 km/h. Podlítla pod celym autem ale naštěstí byla ještě malá. Tá "čára" na skle je opravdu anténa. Ale ze začátku jsem si nad tim taky lámal hlavu. >:D K čemu je dobrá nevim. Asi je díky tomu lepší příjem signálu. :-)

"-- skrytý --" 10.07.2011  20:33

Rozhodnutí

Zdravím.Tato perfektní recenze mě hodně postrčila k výběru mé fabie.Chválím a děkuji.

Jirka90 11.07.2011  00:47

« Re: Rozhodnutí

Děkuji za pochvalu. Škoda, že když jsem objednával svojí Fabii tak se Monte Carlo ještě nenabízelo.

foto Luigiko

Luigiko 26.09.2011  00:18

Pochvala

Nádherná kombinácia, ten svetlý interiér a zelený lak. Popravde, ten interiér trochu závidím ;)
    Chcem sa spýtať na tie zelené žiarovky. Boli dostupné aj červené? :-)

Jirka90 26.09.2011  21:32

« Re: Pochvala

Jo dělaj se i červený. Teď už tam maj diodový a svítěj líp jak klasický. :-)

foto Luigiko

Luigiko 04.10.2011  12:19

« Re: Re: Pochvala

8-s Mozem ta poprosit o link? Napatie a pod. sedi bez problemov?

Nerez 24.10.2011  19:14

Jak to dopadlo?

Zdravím tě, jak ti to dopadlo s autem? V posledních novinkách jsi se zmiňoval o nějakých chybách v opravě ;-\

Jirka90 25.10.2011  08:16

« Re: Jak to dopadlo?

Nakonec dobře. To chrastění v předu byla trubka od klimatizace, která byla opřená o kastli, kapota sedí a ten styling kit už taky nevypadá tak zle. :-)

Nerez 28.10.2011  10:24

« Re: Re: Jak to dopadlo?

Paráda. A TSI po tom střetu se srnou taky šlape? ;-)

Jirka90 29.10.2011  01:19

« Re: Re: Re: Jak to dopadlo?

TSI je zatim bez ptoblému ve všech směrech. Snad to tak vydrží co nejdýl. Zatim mam najeto 23 tis. :-) Srna to nepoznamenala vůbec. Naštěstí to odnesly jen plasty a chladič.

Nerez 29.10.2011  10:27

« Re: Re: Re: Re: Jak to dopadlo?

Tak to je dobrá zpráva, snad ti to tak vydrží a nepotkají tě problémy jako spoustu tvých kolegů ;-) :yes:

foto M-E-N-

M.E.N. 01.11.2011  12:46

Pozor 14" kola nedjou?

Ahoj, mám koncernovou sestřičku Ibizu ST se stejným motorem a myslím, že na přední brzdy 14" kola jdou. Já teda co vím mám na Ibě 256mm kotouče, které se s 14" koly dají, což si myslím že je velké mínus tohodle auta, protože by vzhledem k motoru sneslo lepší brzdy... Na minulém Golfu V jsem měl vepředu právě tebou zmiňované 288mm kotouče, které pak jdou min. s 15" koly (jak říkáš). Toto platí třeba u naftové verze Ibizy nebo Fabie... Nemám pravdu? Čau Vláďa :yes:

Jirka90 01.11.2011  17:40

« Re: Pozor 14" kola nedjou?

Ahoj. Kola tam opravdu nejdou. Měl jsem je objednaný v servisu a pak mi volali, že tam musej dát 15", že 14" tam nedaj přes kotouče. Stejně je to mam pocit ještě u Fabie 1,6 TDI CR 77kW ale to nevim úplně jistě. Na 1,2 TSI 63kW 14" jdou. Tam jsou právě ty 256mm kotoče. :-)

Ronault. 05.01.2012  20:01

Dovolenka

Klidně se rozepiš o letním výletu :-) Koukám, že jsi jel Brenner mimo placený průsmyk, pokud se nepletu. Stálo to za to nebo spíše slabší cesta? Já tam přemýšlel jet, ale pak jsem to nakonec stočil na dálnici...

baca42 05.01.2012  21:19

« Re: Dovolenka

Teda na počasí si moc štěstí neměl.
      čau:[odkaz]

Ronault. 05.01.2012  21:29

« Re: Re: Dovolenka

Já letos taky ne, letošní červenec byl prostě upršený a nebýt toho, že naše dovolenka neměla být primárně o ležení u vody, tak budu hodně zklamaný. I když je pravda, že den, který jsme chtěli proležet u Balatonu propršel, naštěstí jsme byli odpočatí z předešlého dne v termálech Buk Fordo :-) Takže tak vypékalo letošní léto ;-\

Jirka90 05.01.2012  21:45

« Re: Dovolenka

K těm dálnicim. Jediný kde jsem po ní jel bylo v něcemku a v itálii od Bolzana do Benátek. A myslim si, že pro každýho milovníka řízení je mnohem lepší se jim vyhýbat. Krásný kroutící se silnici s rovnym povrchem. Pak něco dopíšu do recenze. :-)

Ronault. 05.01.2012  22:19

« Re: Re: Dovolenka

Jj, popiš, ten Brenner by mě zajímal... až tam zase pojedu, tak chci jet přes průsmyk mimo dálnici.

No jo, to je sice pravda, že milovníci řízení... jenže v tom autě člověk málo kdy je sám a když chceme vidět i nějaké památky, tak sedět celý den v autě není ono 8-s

foto matii

matii 23.02.2012  08:42

« Re: Re: Dovolenka

Klame tělem, koukal jsem na fotky a prý parkoviště v Benátkách .... Vždyť je tam napsáno na zemí Ústí (po našem USCI). Takže je to foceno v Ústeckém Fóru a nemachruj jóóó? :-)

Jirka90 23.02.2012  19:30

« Re: Re: Re: Dovolenka

Sakra. A já myslel, že na to nikdo nepříde. >:D

talio2 16.01.2012  09:11

zrychlení

Ahoj, nestačím se divit jak ta 77kW Fabia jede, jede jako drak.. jsem si myslel, že by třeba moje octavia měla být rychlejší, ale co jsem koukal tak pocitově bys mi asi do 130km/h ujížděl.. Docela mám chuť tu Fabii jít otestovat a udělat "mystery shoping" >:D

Ronault. 16.01.2012  17:08

To já dělám furt >:-[] >:D

talio2 16.01.2012  17:22

« Re: Re: zrychlení

tak doufám, že jsi nebyl v ČB v mé éře u Volva a Citroenu >:D

Ronault. 16.01.2012  18:13

« Re: Re: Re: zrychlení

Nene, do ČB to mám trochu z ruky... ale až mi jednou dojdou místní prodejci, tak tam skáknu >:D
          (reálně to až tak není, samozřejmě >:D )

talio2 16.01.2012  18:14

« Re: Re: Re: Re: zrychlení

já už tam nejsem tak můžeš, ale každopádně by jsi si tam užil.. ve špatným slova smyslu..

Jirka90 16.01.2012  17:54

« Re: zrychlení

No já si myslim, že kdyby ta Octavia měla původních 74kW tak bych šanci i měl. Ale oproti 100kW a 4x4 bych si asi neškrt. ;-)

talio2 16.01.2012  18:01

« Re: zrychlení

ale joo, škrtl podle mě.. tobě na 100km/h stačí dva kvalty mě 3 nebo spíš čtyři.. trojku bych musel hodně trápit.. můžeš porovnat.. mám u recenze odkaz na zrychlení co jsem kdysi natáčel :-)

foto bicak77

bicak77 19.01.2012  10:12

jede krásně

Díky za video, ve Fábii táhne a zní tsíčko opravdu krásně :-) Líbí se mi, že dvojka se dá točit do 100 km/h a trojka do 140 km/h. Já s VTi mám lehčí převod, takže končím dříve.
    Jeden technický dotaz: Chtěl bych si taky natočit akceleraci na mobil, ale nevím, kam s ním, aby mi držel.... Jak si to řešil ty? :-)

talio2 19.01.2012  16:04

« Re: jede krásně

šprajcni ho mězi věnec a střed volantu , tak jsem to dělal já >:D

Jirka90 19.01.2012  20:09

« Re: Re: jede krásně

Já ho držel mezi věncem s středem volantu levou rukou. >:D Točil jsem to na letišti, takže to šlo v pohodě. :-)

foto bicak77

bicak77 19.01.2012  23:01

« Re: Re: Re: jede krásně

Šprajcnout mi nejde jak radí talio, tak budu muset zkusit tvojí metodu levé ruky :-) Na dráhu v Mošnově mě asi nepustí, budu muset vzít za vděk dálnicí OV-FM (jak nebude velký provoz samozřejmě) ;-)

Rubb 22.02.2012  20:50

Zrychlení

Nechci tě zklamat, ale zrychlení z videa odpovídá tak 9sec... V 6sec start, v 15sec dle PC 103km/h (a to se nebavím o tom, že tacho ukazuje míň, než je realita...) Takže skutečnost bude někde okolo 9,5 - ale i tak slušný na 1.2 ;-)

Jirka90 22.02.2012  21:22

« Re: Zrychlení

No neberu to podle videa. Těch cca 7,5s jsem naměřil na stopkách když jsem to zkoušel znova. A to stopky vypínám někde kolem 105km/h. A i na videu to je max kolem osmi (digitální tach. má málý zpoždění).

Rubb 23.02.2012  19:16

« Re: Zrychlení

Malý zpoždění má, ale má ho také při rozjezdu, takže není co řešit v tomhle směru. S těma stopkama v ruce nemůžeš brát desetiny sekundy vážně, tam je odchylka min +-1 sekundu.
        Ale já ti to neberu, třeba to neumějí pořádně změřit ve škodě ;-)

Jirka90 23.02.2012  19:24

« Re: Re: Zrychlení

No našel jsem tenkrát i nějakej test na netu kde to taky měřili za cca 10,1. I kdybych to měl za devět (opravdu jsem zrychlení nikdy neřešil), tak mě jen zarazilo, že to je rychlejší než u jiný. Asi i v dnešní době to je občas motor od motoru. A to mě překvapilo.

Rubb 23.02.2012  20:43

« Re: Zrychlení

Tak to určitě, motory jsou sice dnes "předzajeté" na motorové brzdě, ale i tak záleží jak si ho zajedeš a jak se k němu chováš ;-) Těm 9,5 možná i něco míň bych věřil, přeci jen je to přeplňovaný motor a tudíž odchylky mezi jednotlivými kusy budou větší. Někde na netu jsem četl, že mu naměřili na brzdě okolo 89kw a to už je oproti papírovým hodnotám znát ;-)

Jirka90 23.02.2012  20:53

« Re: Re: Zrychlení

To jsem taky četl. Dali na brzdu motor 63kW a ono jim to ukázalo 77kW. Tak vzali verzi, která má mít 77kW a u tý naměřili 93kW. Má to prostej důvod. To auto ten výkon musí mít ve "všech" podmínkách. Takže když má mít 77kW i např. ve 2000 m. n. m. tak v "ideálních" podmínkách (třeba 300 m. n. m.) to bude o něco víc. Ale tak je to u všech novejch motorů. Aspoň mi to takhle bylo sděleno. :-)

Nerez 20.03.2013  14:31

Nehoda :(

Zdravím tě,
    doufám, že jste všichni vpořádku, vypadá to, že to byla celkem šupa. Jaká byla tvoje rychlost?
    Jak to vidíš s pojišťovnou, bude to totálka?

Bully_ 20.03.2013  16:02

« Re: Nehoda :(

Taky se pripojuju ke "kondolenci". Kdyz Jirka muze psat, tak je snad v pohode. Hlavni je zdravi, rozbite auto jsou jenom plechy. Je to vec, a ta jde na rozdil od toho zdravi vymenit vzdycky. Sam jsem jednou- nastesti temer nezraneny- lezl z vlastniho auta, co slo ve 130 pres strechu.

Jirka90 21.03.2013  18:55

« Re: Re: Nehoda :(

Nejhůř jsem na tom já. Jak zdravotně, tak autem. Zavinil to chlap ve Fabii první generace, který mě úplně přehlídl. (asi jsem měl málo výraznou barvu :-P ) Jel jsem mezi 70-80 km/h. Auto v protisměru chtělo odbočit, tak naštěstí stálo, to nás možná zachránilo... Strávil jsem noc v nemocnici, ale snad jsem ok. Mam pohmoděný zápěstí, a krční páteř. Doufám, že to pojišťovna veme jako totálku.

Nerez 21.03.2013  19:17

« Re: Re: Re: Nehoda :(

Tak to jsi měl teda ještě štěstí, že jsi to auto co ti nedalo přednost netrefil třeba čelně na jeho bok a že auto v protisměru stálo. Ale pohmožděná krční páteř taky není žádná výhra :-(
          Přeji brzké uzdravení. Co nástupce, už jsi nad něčím přemýšlel? ;-)

Jirka90 21.03.2013  19:41

« Re: Re: Re: Re: Nehoda :(

Nástupce začínám řešit. Asi nepřekvapim, když řeknu, že nejžhavější kandidát je Fabie RS.. Ale odrazuje mě automat. Taky mam pár bláznivejch nápadů jako např. můj sen a to je "Mišák" EVO VIII nebo IX... >:D Ten co mi tam vjel měl štěstí, že jsem to aspoň strhnul co to šlo, jinak bych ho právě trefil přímo na dveře řidiče... Takhle jsem se mu jen svezl po blatníku...

Nerez 21.03.2013  20:09

« Re: Re: Re: Re: Re: Nehoda :(

Mišák je samozřejmě i můj sen, ale člověk nevydělává jen pro auto, takže je třeba se držet při zemi :-)
              A co Monte Carlo? Ta vypadá skvělě. Z mého pohledu i lépe než RS :yes:

SrandistaSK 21.03.2013  22:26

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nehoda :(

Jirka, snad sa das co najskor dokopy...

Nerez: to ako Monte Carlo vyzera je podla mna uplne jedno, vykon navyse ti to neprida, len sa trosku odlisis od vacsiny. Moja Corolla vyzera uplne rovnko, ako vsetky ostatne Corolly tej generacie, ale pod kapotou mi drieme skoro 200 koni, a to je to, co sa podla mna pocita. Takze az uz opat tuzit po Fabke, tak za mna urcite skorej tu RS.

Nerez 21.03.2013  23:14

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nehoda :(

Ano, ale s automatem, to je pak strašný sporťák 8-s
                  V hodnocení svojí zelené Fabie dal výkonu motoru 10b, takže výkon mu evidentně stačil. Tak proč nejít do Monte Carla se stejným výkonem, ale několikanásobně lepším vzhledem ;-)

SrandistaSK 22.03.2013  08:57

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nehoda :(

Pochopitelne, ze mu vykon stacil, ked doteraz nemal vykonnejsie auto. Ja som si tiez v minulosti myslel, aky trhac asfaltu som so svojimi 85 konikmi som mal, lenze po jazde s 420 a 500 konovymi autami som vytriezvel. Neskor som si kupil terajsie, skoro 200 konove auto, a po tom, co som sa v nom zviezol, som sa so starym uz neodvazil ist ani na okresku, nie to na dialnicu, pretoze bych sa pri prvom predbiehani asi zabil. Nedavno som riadil skoro 270 konove auto, a hovoril som si, ze to dalsie stado pod kapotou by som urcite neodmietol :-)

To mas tak, kopa ludi si vykon svojho auta obhaji tak, ze si povie, ze "mne moj vykon staci". Ja sa na to divam inak, ja si vravim, ze "vykonu nie je nikdy dost"...

A inak, co sa tej prevodovky tyka, siel si niekedy s nejakym autom, co malo dobru automaticku prevodovku (dvojspojku)? Ja som siel s dvomi, a poviem ti, ze to ma nieco do seba. Manual je sice super, ale tu dvojspojku bych hned neodsudzoval, so starymi automatmi sa to neda porovnavat.

Nerez 22.03.2013  09:47

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nehoda :(

Neříkám, že automat je k ničemu. U manažerských limuzín nebo městských posunovadel je OK. Ale u auta, které má být "sportovní" mi příjde vhodnější manuál ;-)
                      Osobně nemám problém střídat výkonnější a slabší auto. Je si jen potřeba uvědomit, v čem zrovna člověk sedí.
                      Ale shodnem se na tom, že výkonu není nikdy dost a kdybych měl víc financí při koupi auta, bral bych také silnější motor. Ale chtěl jsem voňavku, takže jsem si nemohl vyskakovat :-)
                      Také záleží, kde s tím člověk jezdí. Do města a na příměstský provoz je těch 200 koní zbytečných, za častý mimoměstský a dálniční provoz je to samozřejmě něco jiného :yes:

Jirka90 22.03.2013  12:29

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nehoda :(

Ten automat mi de hodně proti srsti... Máme v rodině Passat s DSG a ta převodovka je horší a horší... Po 200 tisících km je to až k zbláznění, jak blbě to řadí.. A asi by se mi stejskalo.. Žádný podřazování z meziplynem, hraní si se spojkou, všechno by bylo pryč.. Proto jsem začal přemýšlět o Focusu ST. Našel jsem jednoho oranžovýho, r.v. 2008. Nebo Mazda MPS, a nebo to opravdu dopadne tak, že si koupim zase Fábii s tim stejnym motorem. Buď i stejnou barevnou kombince nebo to Monte Carlo ve žlutý nebo červený...

Bully_ 22.03.2013  12:58

« Re: Nehoda :(

Taky si urcite uvedomujes provozni a servisni naklady u Focusu ST obecne, tuplem u starsiho vozu (s vozy tehle tridy se nejezdi s kloboukem a i drahe dily se v nem proste toci). S podobnou novou nebo zanovni Fabii budes oproti tomu jezdit mnohem levneji.

Nerez 23.03.2013  13:35

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nehoda :(

Monte ve žluté ti můžu odsouhlasit, opravdu povedené :yes:
                          Jinak jak psali kolegové výše, Swift sport bude stát plus mínus to stejné jak vybavěnější Monte carlo, ale svezení bude několikanásobně lepší. Ale designove se mi moc nelíbí, to Monte je hezčí. Každopádně přeji brzké uzdravení a šťastnou ruku při výběru ;-)

Bully_ 22.03.2013  12:54

« Re: Nehoda :(

Automat vubec nemusi byt o nicem, vetsina supersportu se snad ani s klasickym manualem nedela vubec. Spatne ale je, kdyz u sekvencniho razeni automat "keca" do razeni i kdyz nema, i kdyz clovek nedela treba vylozenou chybu, co by mohla teoreticky poskodit motor nebo prevodovku. To je pak napovazenou u vsech aut, nejenom sportovnich. Proto by mne to vadilo treba u te Fabie RS, u ktere bych jinak automat nezatracoval. On to zadny sportovni vuz neni, jenom hodne dobre motorizovana verze maleho vozu a neco takoveho bych si klidne dokazal predstavit pro mou zenu (jako 3. auto >:D ). I kdyz ona by radeji Mini S, ale tak jako tak na ziveni 3 aut penize nejsou. FRS ma vykon, ale ne sportovni vlastnosti a charakter. Jsou vozy daleko slabsi a levnejsi, se kterymi si zabavy uzijete mnohem vic (Twingo RS, Swift Sport, ..).
                        Naopak i pro to jezdeni po dalnici neni nutnych hned 200k+, tam se hodi spis dlouhy rozvor, prostor, komfort, uzivatelska privetivost. Samozrejme i rozumna porce vykonu, ale nemusi to byt hned vysoke hodnoty. Sam mam Accorda Tourer s 2,2 turbodieselem se 140-150 k a 340-350 Nm. I bez snadneho chipovani to pro nase presuny pres Nemecko s plne nalozenym autem rychlosti 180-200 s prehledem staci. Jiste ze pokud ma auto treba ke 2t, musi mit tech koni pod kapotou umerne navic. Ten Acco nevazi az tak o moc vic nez zminena FRS.

woody-alien 22.03.2013  14:33

« Re: Re: Nehoda :(

Přesně tak. Zrovna třeba Swift Sport dokáže i s pouhými 100 kW vykouzlit tolik radosti pro řidiče, že je to k neuvěření. A to včetně toho manuálu. Smůla pro mě, že v rodině neprošlo to, že je jen třídvéřovej. A na delší nebo dálniční přesuny je to jak píšeš. Taky mám "pohřebák" v naftě - dlouhej rozvor, prostor atd. Chtělo by to aspoň tak pět aut pro různý příležitosti. ;-) >:D

woody-alien 20.03.2013  18:57

Škoda Škody....

;-\ , ale jak už psali pánové nade mnou, hlavní je, jestli jsi (jste) v pořádku. Já to zažil, vím o čem to je. Tak tedy hodně štěstí s pojišťovnou.... ;-) :yes:

Jirka90 25.03.2013  10:51

« Škoda Škody....

Většina supersportů se dělá s pádly, to je pravda, ale když v Top Gearu testovali Corvettu, tak si libovali, jak je supr, že tam je klasickej manuál, a ne žádný, podle jejich slov, stupidní pádla.. A jak to tak vypadá, tak když to dobře dopadne, tak se bude opravdu kupovat Swift Sport. Koukal jsem na něj a ta výbava je mnohem lepší, než co dokáže nabídnout Škodovka.

woody-alien 25.03.2013  12:18

« Re: Škoda Škody....

Výbava Swiftu Sport je hodně dobrá, potěší bezklíčový odmykání a startování, vyhřívanej zadek, xenony, autoklima, zatmavený okna, sklopný zrcátka, moc hezký 17" - samozřejmě spojlery atd. Metalíza v ceně. Pokud nevyžaduješ druhej pár dveří - je to paráda. A s jízdou si troufám tvrdit bys byl taky spokojen.

Monte Carlo je asi nejhezčí Fabie, přesto si narozdíl od Nereze myslím, že tohle je opravdu pěkný pohled.
        [odkaz] ;-)

Jirka90 25.03.2013  12:22

« Re: Re: Škoda Škody....

Swift je krásnej. Jen mě mrzí, že verze Sport nejni taky ve 4x4, když už, tak už... >:D A taky nabídka barev nejni moc široká. Líbila by se mi třeba žlutá, ale ta v nabídce chybí. :-(

woody-alien 25.03.2013  12:33

« Re: Re: Re: Škoda Škody....

Zrovna 4x4 by mi nechybělo, takovej výkon Swift zas nemá. :-) Je to spíš taková mrštná včelka pro radost než raketa, ale s barvama souhlas. Nabídka není bůhvíjaká, osobně bych vybíral mezí bílou perletí a tou rudou "ablaze red pearl". Ještě se nabízí dvoubarevný lakování (střecha a horní hrany dveří jsou v jiný barvě - vypadá to docela zajímavě), ale nevím jestli je dostupný k verzi Sport a týká se to taky jen některých barev. Asi bych vzal bílou perleť s tím, že když bych měl chuť, střechu upravím fólií.

SrandistaSK 25.03.2013  12:51

« Re: Re: Re: Re: Škoda Škody....

4x4 by akurat uplne zabilo jednu z hlavnych vyhod, ktore Swift ma a to to nizku hmotnost. Bud za to rad, stejne je 4x4 hothatchov ako safranu, a bez vynimky su to auta, co maju viac ako 250 koni. Dam ruku do ohna na to, ze ukocirovat atmosfericku 1.6 so 136 konmi s jednou pohananou napravou nebude vobec ziaden problem.

Nerez 25.03.2013  17:37

« Re: Re: Škoda Škody....

Ano, bílá je krásná. V té nejčastější červené je to auto takový nic moc, ale bílá tomu opravdu sedí ;-)

SrandistaSK 19.04.2013  00:14

Fabia RS

Gratulujem k prirastku, verim, ze ten vykon si budes pochvalovat. Ja sam viem, ake to bolo, ked som poskocil z vykonu priblizne tvojej byvalej fabie na vykon priblizne tvojej terajsej fabie ;-)

Akurat tie polepy, omg, to by ma fakt nicilo >:D

foto maTooB

maTooB 19.04.2013  10:25

« Re: Fabia RS

No tak mozes porovnat tie dve fabie potom :-)

Tie farby, polepy a dizajn, to je jedna kolotocarska hroza, ja by som sa s tym hanbil jazdit >:D

Nech ti sluzi :yes:

Nerez 19.04.2013  15:32

« Re: Re: Fabia RS

Vůbec je neposlouchej, neví o čem mluví >:D
        Jako fandovi rallye se mi ten design celkem líbí, je to hodně nápadný, ale povedený. Jen ta zadní část je o ničem, na tom měla Škodovka ještě zamakat. Ale ono z Fabie člověk krasavce bohužel nevykouzlí :-)
        Ať slouží ;-)

Jirka90 19.04.2013  15:40

« Re: Re: Re: Fabia RS

Taky jsem fanda rally, takže z toho designu jsem celkem nadšenej. Ale dnes to mam první den v Příbrami a už jsem dostal pokutu za parkování na místě, kde se mi to nikdy před tim nestalo... (Ale možná to je tou brněnskou SPZ) >:D

Nerez 19.04.2013  17:13

« Re: Re: Re: Re: Fabia RS

Jo, nápadný auto je kolikrát nevýhoda >:D
            Stejně jak třeba protekční značky, jen to poutá pozornost >:-[]

Jirka90 19.04.2013  20:37

« Fabia RS

Nahrál jsem pár dalších fotek. :-)

SrandistaSK 20.04.2013  00:44

« Re: Fabia RS

Pocuj, vidim ze mas Bckove znacky, nechces dojistr na planovane stretko?

Jirka90 20.04.2013  00:50

« Re: Re: Fabia RS

SPZ je Brněnská, protože jsem to tam kupoval a ještě jsem to nepřehlásil. Jinak bydlim od Brna poměrně daleko, takže na sraz nedorazim. :-/

SrandistaSK 20.04.2013  00:52

« Re: Re: Re: Fabia RS

Ach jo, skoda, priniesol by si zaujimave auto na zraz.

Tak snad niekedy inokedy (a inde).

foto mikys

mikys 22.04.2013  21:13

« Re: Re: Re: Fabia RS

Taky gratuluji k novému autu zvlášť, když je to opět Fabie a mám dotaz :-) Jaký je pocitově rozdíl ve zrychlení mezi tou tvojí starou 1.2 TSI a novým RSkem?

Jirka90 23.04.2013  10:22

« Re: Re: Re: Re: Fabia RS

Tak do 120 km/h to nejni zas tak velkej rozdíl. Velkej rozdíl je ve zrychlování od 120 km/h nahoru. Moje stará 1,2 jela do těch 120-140 pěkně svižně a poté jí pomalu začínal docházet dech a ten tah nebyl takovej. Např. do prudších kopců to člověk na víc jak 150 nerozjel (pokud nebyl rozjetej už před kopcem). Ale tohle je jiná liga. I do prudkých kopců auto jede jako sv*ňa. 180 a pořád chce dál. RSku začíná docházet dech až tak ve 180-200.. I předjíždění v rychlostech kolem 100-120 je lepší. Takže celkově pocitově je ten rozdíl docela velkej. :-)

foto RdR

RdR 18.11.2013  20:38

Servis

Ahoj Jirko,
    jezdíš nebo jezdils do servisu do Drupolu. Potřebuji v Příbrami nějaký servis kvůli záruce a zvažuji jestli Drupol, u kterého mi budou počítat práci na hodinu za 600,- nebo Auto-Poly, kde si počítají skoro 1100,- Tento značný rozdíl mé rozhodnutí směřuje k Drupolu, ale nemám s kvalitou servisu žádné zkušenosti. Moc by mi pomohlo získat zkušenosti uživatelů se servisem.
    Moc děkuji, Radek.

Jirka90 25.11.2013  22:24

« Re: Servis

Pořád tam jezdim. Trochu je tam znám, takže s nima nemam problém. Jen jim vše trvá trošku dýl. Ale vždycky, když jsem s něčim nebyl spokojenej, tak mi vyhověli a vše napravili. S Auto-Poly osobní skušenosti nemam. Ale jezdil tam můj bratranec a jen nadával, takže už taky jezdí do Drupolu. Např. první servisní prohlídka po prvním roce na Octavii Tour ho v Auto-Poly stála skoro 12 tisíc... Po dohadování to stáhli na 7500. Já v Drupolu servisní prohlídku na Fabii II RS platil 3500. :-)

foto jirousekji

jirousekji 09.02.2017  15:15

elegance

Zdravím,tak jsem si pořídil stejné éro o kterém tu je spousta písmenek,také já doslova miluji tzv.dvojkové fabky,mám již třetí,první byla s agregátem 1.4 MPI 44kw,auto bylo fajn,byla to jedničková fabka,jen ten vykon,a spotřeba,hrozny nepoměr.
    Druhé éro byla 1.2 HTP ale 52 kw,na to jak se tehdy hanila,jela slušně,asi to bylo tím silnějším motorem,jezdil jsem s ní rád,byla ve vybavě ambinete.
    No,díky panu Jiřímu jsem si doslova musel pořídit stejné éro,ročník 2010,vybava elegance bílé barvy,
    sportovní sedačky,pedály,prostě paráda,a hlavně..ta jede.77kw je cítit,akcelerace je také dostatečná.
    Jen doufám že mě nepotkají nešvary o kterych se píše na webu s rozvodama,a chutí hlodavcu na kabely.
    Auto je servisované od sjetí s vyrobní linky,vše u škody auto,to je zatím vše,pořídím později fota,jen co se trochu nabažím tím žihadlem fabkovím. :yes: