Fiat Croma (2007)

21.4.2007

Jak to všechno začalo: Ještě jako řidič Stila jsem se rozhodoval s čím budu jezdit až ho po 4 letech provozu prodám. Nebudu zamlčovat, že jsem chtěl…

Fiat Croma (Hitachi)

"-- skrytý --" 21.04.2007  20:57

Konečně

Krásná! Gratuluji a tiše závidím. ;-)

Hitachi 21.04.2007  20:59

« Re: Konečně

díky, ještě teď jsem pln dojmů z dnešního dne. Auto mě nezklamalo, barva sedla, motor báječný, podvozek super a to Ticho... teď se prokousávám návodem a přemýšlím co podniknu zítra. :-)

"-- skrytý --" 21.04.2007  21:04

« Re: Re: Konečně

Vím, co bych nepodnikal, čip - po zajetí jede víc než dostatečně. Barva mu sedne víc, než jsem čekal, i světlý interiér je super, ale udržet ho čistý je nadlidský úkol, jako u mě ve Stilu.

Hitachi 21.04.2007  21:17

« Re: Re: Re: Konečně

no ten čip jsem tam napsal spíš jen tak, aby tam něco bylo :-) jinak ten motor se pomalu probírá, když jsem se včera poprve svezl byl jsem trošku zklamán, nicméně pak jsem objevil, že nedošlapuji pedál na podlahu (max. na 60 procent), takže sedačka šla dopředu no a pak už se děly věci. Víc jak 120 jsem zatím nejel, ale už mám vyzkoušený tempomat (nikdy před tím jsme ho doma neměli) a Hill holder, fakt super věc. Co mě však dostalo, tak je rozmístění pedálů. Vystupují jako schody. Nejblíže je spojka no a úplně vzadu je utopený plyn

"-- skrytý --" 21.04.2007  21:22

« Re: Re: Re: Re: Konečně

Jo pedály v Cromě jsou kapitola sama pro sebe, zvykl jsem si na ně během pár vteřin, zpět ve Stilu mi to trvalo půl hodiny. Opravdu výborné. Co mi také sedlo mnohem víc, byla obrovská zrcátka v Cromě, ta jsou jako 2 rozhledny. Mimochodem dnes jsem zrovna ženě vysvětloval, co je hill holder, abych vzápětí dostal vynadáno, že ho v autě nemáme. Asi tak.

Hitachi 21.04.2007  21:30

« Re: Re: Re: Re: Re: Konečně

z toho si nic nedělej ;-) mně se doma ptali, proč co je to tempomat. Ten Hill holder je super věc, dnes jsem ho zkoušel, několikrát jsem ho nezaznamenal, protože už od autoškoly se neumím rozjíždět s ruční brzdou, tudíš jen brzda-plyn, ale pak se zadařilo a opravdu mě 1,5 vteřiny držel

"-- skrytý --" 21.04.2007  21:35

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Konečně

Nedělám, aspoň se taky naučí pořádně řídit. >:D

Hitachi 21.04.2007  21:42

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Konečně

>:D přesně tak, dneska je to všechno nacpaný elektronikou, když si vzpomenu na starou dobrou Š 120, kde největší technická vymoženost byl posilovač brzd.

foto brizak

brizak 22.04.2007  21:54

« Re: Re: Re: Re: Konečně

Mel bych jen dotaz ohledne toho rozmisteni pedalu.Jak velke je to odstupnovani ve vysce?Nestalo se ti treba,ze bys mel problem preslapnout z plynu na brzdu?Jestli jsi napr. nenarazil vnitrni hranou nohy na hranu brzdoveho pedalu,kdyz je umisteny vys,nez plyn?

Hitachi 23.04.2007  13:26

« Re: Re: Re: Re: Re: Konečně

ne v tom problém není, je to spíš tak, že když šlápneš oběma nohama na brzdu a spojku, tak spojka bude zmáčknuta dřív. to, že bych se netrefil nebo chytnul druhej pedál se nestalo. Jen je to o zvyku

neregistrovaný: "croma" [83.208.90.XXX] 26.04.2007  18:43

« Re: Re: Konečně

tak nevím,také mám novou Cromu ale asi jiné auto.Ta moje se klepe jak ratlík na každé dírce v silnici a proti pomlouvané TDI VW je spotřeba, ať dělám co dělám, o 2 litry vyšší. Na druhou stranu jsem si ještě nezvykl na hluk - proti TDI mám pocit jako by mi prodali benzín na to ještě s ucpaným výfukem.

"anonym" [195.146.111.XXX] 21.04.2007  21:24

chybička se vloudila

Croma je jistě velmi zajímavé auto, a má řadu předností. Do nedostatků jste ale zapomněl napsat jeden na první pohled drobný, ale přesto závažný - absurdně krátké opěrky hlavy u zadních sedadel. Ti zmiňovaní dlouháni se sice dozadu skutečně krásně vejdou, ale opěrky hlavy je budou strašně tlačit do zátylku, místo aby se o ně mohli opřít hlavou. Vyzkoušel jsem si to v prodejně... Jinak ale rovněž gratuluji, jen málo Čechů se odhodlá koupit si nové velké italské auto a to je škoda...

Hitachi 21.04.2007  21:26

« Re: chybička se vloudila

no jo vlastně máš pravdu, seděl jsem včera vzadu, když mě prodejce vezl, a opěrka šla nahoru jen na jednu polohu a pak už ven. Tak to na tom ještě zapracuju ;-) dík moc za postřech :yes: taky mě zarazilo že otáčkoměr u benzínu i nafty má stejná čísla a není tam žádné červené pole... ale jinak největší hrůzu mám z toho čištění interiéru. Ale já se s tím porvu >:D

"anonym" [213.192.60.XXX] 21.04.2007  21:48

« Re: chybička se vloudila

No, ani se nedivím, že si Češi fiata nekoupí, má podle mě dost špatnou pověst. Přítelkyně měla punto evo I., po 30tis. upadl výfuk,zástěrky,odešel motorek od stěračů, přestalo topit atd. a to bylo koupeno nové ;-\ . Snad se kvalita zlepšila.

Hitachi 21.04.2007  21:55

« Re: Re: chybička se vloudila

No všeobecně snad ano, záleží na tom, jaký chytneš kus. Viz naše již prodané Stilo. Dnes si už nevybereš...

neregistrovaný: "glider" [217.144.18.XXX] 21.04.2007  21:35

pekne ale...

pekne auto ale nejak ich je na cestach malo....

Hitachi 21.04.2007  21:39

« Re: pekne ale...

jo to máš pravdu, není jich tu moc. dokonce jsem četl, že v Anglii omezili dovoz, protože marketingová koncepce na Grande Punto dramaticky zapůsobila na potenc. kupující Cromy

"-- skrytý --" 21.04.2007  21:43

kolesa

Tie obrovske kolesa sa mu perfektne hodia, zaujimave auto. Dalo by sa povedat, ze az exoticke lebo tuto Cromu vidam len velmi malokedy. Skoda ze nema na streche strieborne lyziny, i ked vuntri je toho priestoru iste dostatok. Bol by to skor dizajnovy doplnok, hodiaci sa ku kolesam.

Hitachi 21.04.2007  21:48

« Re: kolesa

díky za názor :-) kola jsem volil proto, že na ostatních vypadá auto moc nafoukle, tmavá barva zeštíhluje, takže výsledek vypadá fakt dobře. O lyžinách jsem přemýšlel, nicméně, podle mě, se k tmavé barvě moc nehodí a zbytečně zvyšují výšku vozu...

"-- skrytý --" 21.04.2007  21:52

« Re: Re: kolesa

Takze boli v ponuke vybavy aj lyziny? Ved toto auto je uz samo o sebe dost vysoke, nejaky centimetrik naviac by vobec mu nevadil. Ale Tvoj nazor respektujem. Tie kolesa bola dobra volba. Na seriovych to vyzera na zaplakanie..

Hitachi 21.04.2007  21:57

« Re: Re: Re: kolesa

potkávám na Vycočině ještě jednu v té pískové metalíze na 16" a nějak to není ono. v tomhle případě jsou to jen kolečka. ať ti to šlape :yes:

foto Mr-Murphy-

Mr.Murphy_ 21.04.2007  21:48

jsem další ve frontě závistivců....

... jo jo, tohle je přesně kára pro mě ;-) Většinu cest trávím na dálnici a v tomhle autě už se na ní úplně vidím... Ležérních 140-150, jemné pohupování, dobrá muzika a jinak úplné ticho... Gratuluju ke koupi a vyjadřuju své uznání nad tím, že sis koupil jiné auto, než všichni ostatní ;-)

Hitachi 21.04.2007  21:53

« Re: jsem další ve frontě závistivců....

hej díky moc, fakt se budu červenat >:D u nás doma jsme vlastně nic než Škodovky a Fiaty neměli. Prošla u nás 600, 850, Marea, Stilo no teď zvítězila Croma. To auto se mi líbilo na první pohled a myslím si, že toho má hodně co nabídnout. Škoda jen, že u nás není tolik vidět ;-\ Jako firemní auta tu jsou Octávky, Superby, Passaty, Vectry... Croma žádná a většinu z nich by určitě nechala za sebou. Ať ti to jezdí :yes:

foto prejt

prejt 05.01.2009  10:37

« Re: Re: jsem další ve frontě závistivců....

Je spíš dobře, že jich tu moc nejezdí. Croma vypadá nádherně a osobitě ve srovnání se šedí typu passat, octavia či mondeo. Již nějaký čas je u mě favoritem a věřím, že si ji jako lehce jetou pořídím.

Hitachi 05.01.2009  20:23

« Re: Re: Re: jsem další ve frontě závistivců....

máš pravdu, je v tom trošku pocit jedinečnosti. V kraji, kde bydlím, jezdí tři včetně mě. Celkem jsem jich ale na silnicích u nás víc jak 8 neviděl. Jinak pokud Tě bude zajímat jako ojetina, myslím, že jsi seženeš za slušnou cenu, z důvodů pozice Fiatu na trhu. Není to sice investice do budoucna jak otřeba Passat nebo Superb, ale za dobrý peníze dostaneš pořádnej kus auta, s pořádným motorem a pořádnou výbavou. Je to opravdu kvalitní kus železa. ;-)

foto prejt

prejt 13.05.2009  18:11

« Re: Re: Re: Re: jsem další ve frontě závistivců....

Já vím, jako řidič jsem s ní najel asi čtyřicet kilometrů. Motor 1.9 MultiJet/ 110 kW je skvělý, znám ho moc dobře ze Stila. Croma se dá koupit jako ojetá dokonce pod dvě stě tisíc. Za tu cenu prostě paráda - prostorné, komfortní a bezpečné auto. Vadí mi snad je to, že se zadní sedačky nedají sklopit do roviny jako u Stila Multiwagon.

Hitachi 13.05.2009  19:14

« Re: Re: Re: Re: Re: jsem další ve frontě závistivců....

Jo tak s tím máš pravdu, to sklopení není nic moc, ale upřímně, zatím jsem to pořádně nevyužil a asi ani nevyužiju. Je mi líto v ní převážet nějaký neforemný věci, nebo když si ženská vzpomene, že potřebuje na zahradě rašelinu :-!

foto Beaumont-

Beaumont. 23.06.2010  12:44

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: jsem další ve frontě závistivců....

Jen na okraj: když je potřeba úplná rovina, jde snadno vyndat sedák zadních sedadel. pak jsou sklopená opěradla v rovině s podlahou kufru, tedy pokud je tam dvojitá podlaha.

neregistrovaný: "Ďuro8" [88.212.21.XXX] 21.04.2007  21:55

Fiat Croma

Už som v ňom sedel a je to paráda, veľmi sa mi páčilo, no však cena je privysoká a z bazáru dostanem tu istú triedu o polovicu menej. Takže len kvoli cene by som ho nekúpil!

Hitachi 21.04.2007  21:58

« Re: Fiat Croma

chápu tě, není to levná záležitost, ale pokud chceš nový vůz a nějakou tu výbavu, tak v téhle kategorii je málo co levnější. Ovšem bazar je bazar :-) díky za názor :yes:

foto Parda71-BMWfans-

Parda71 (BMWfans) 21.04.2007  22:34

Moc hezké,divím se,že se to víc neprodává...10b :-)

foto vysoxx

vysoxx 21.04.2007  22:44

A cenovka ?

Aspon řádově, pro srovnání (ta výbava je víc než slušná). Co bylo ve výběru, nebo snad byl Fiat od počátku jasná volba? ;-)

Hitachi 22.04.2007  07:52

« Re: A cenovka ?

upřímně řečeno měli jsme doma Stilo MW, takže Fiaty jsou u nás dobře zažité :-) nicméně v úvahu připadala i O2 4x4, ale po projetí se Cromou jsem ji zavrhl. Držím se dál Itala a jsem maximálně spokojen :yes:

foto misoo

misoo 22.04.2007  01:24

croma

uprimne povedane nova croma sa mi nepaci, ale ta farba a kolesa ju neskutocne vylepsuju ! klobuk dolu ! vybava no comment a tie blede potahy sa neboj, niekde som cital, ze su menej narocne na udrzbu ako tmave. tak ti prajem nech mas stastie na dobry kus a nech si dlho a dobre sluzi ! ;-) 8b.

Hitachi 22.04.2007  07:53

« Re: croma

díky za názor :-) ty kola to auto zlepšily min o 30% Ty potahy.. no uvidíme časem, ale snad to opravdu tak hrozné nebude. Ať ti to jezdí :yes:

foto swed81

swed81 22.04.2007  11:38

10b. - no coment :yes:

"-- skrytý --" 22.04.2007  12:13

fiat croma

nádhernej designovej kombík a dobrá recenze s fotkama. dávám 10 :yes:

"-- skrytý --" 22.04.2007  15:04

Zajímavý

Za individualismus za 9 ;-) Recenze to moc nechválili ale mě se v reálu líbí... Gratuluju

Hitachi 22.04.2007  15:09

« Re: Zajímavý

jj často se nevidí. dík za názor a za body :-)

foto janos

janoš 22.04.2007  16:09

íčko

Nic proti fiatu nemám, jsou to pěkná auta, ale jsou to pořád íčka= italové. Taky je jeden vtip.. Když si chcete koupit italský auto, tak si zjistit v jakej den je vyrobeny... prej nejlepší jsou středeční, to italové jsou nejvíc v akci po víkendu. Pondělí to flákaji, protože se dostávají z víkendu a pořád nějaka ta siesta, úterý je lepší,ale pořád to není ono. Středa je ok:), čt už se těší na víkend, tak začínají flákat a pátek to je hotovo. Jinak Croma..moc pěkné auto, akorát ta zadní část není úplně to pravé. Přeji mnoho bezporuchových km.

neregistrovaný: "wolff" [212.80.64.XXX] 22.04.2007  16:21

« Re: íčko

Čoeče na to ti můžu taky říct jen jeden vtip... Nevím jak to ti Italové dělají, že v poslední době skoro všechny auta vyrábějí nejspíš ve středu. No a Němci podle všeho přešli na soboty a neděle... >:D >:D Jinak Hitachi, pozdravuj pana Dudu, jinak myslím, že ta písková je zrovna jeho (teda měl ji, jestli ji má ještě nevím). Blahopřeji k výběru... můj vkus. Croma musí být v tmavé a s velkými koly, pak se z popelky mění v krásnou labuť.

Hitachi 22.04.2007  20:16

« Re: Re: íčko

pozdrav vyřídím děkuji :-) jj tu pískovou měl už ji nemá, bylo to moje první svezení v ní... Měl jsem na mysli tu co má Šafránek v Třebu. Tenhle vtip ještě neznám >:D

Hitachi 22.04.2007  20:14

« Re: íčko

díky moc za názor :-) ten vtip znám moc dobře a můj prodejce taktéž, takže auto bylo vyrobeno ve středu >:D ať ti to jezdí :yes:

neregistrovaný: "Haya" [194.228.230.XXX] 22.04.2007  21:07

Croma

no volant jako ze Stila... já si myslím, že Fiat umí hlavně malé auta, ale i tak gratuluji, je fajn, že tu jsou lidé s vlastním názorem :yes:

Hitachi 23.04.2007  13:18

« Re: Croma

no ten volant je trošku jinačí, ale je to věc vkusu. Jinak díky za názor :yes:

"-- skrytý --" 23.04.2007  00:17

croma

presne takovou Cromu jsem měl tu čest projet, musím uznat že auto je to pohldné, příčné nerovnosti a jakekoliv jine tlumí prostě o třídu líp než Stilo a dokonce mi přišla konfortnější než Mondeo. Zaleží určitě i na obutí a tvá kola mi přijdou docela velká, ikdyž na pohled mohou pusobit pěkně. Croma je bezpochyby ojedinělá, a mě připada i hezká avšak kvalita plastu v okolí ruční brzdy je tragická a o popelníku ani nemluvit. hold něaký ten puntík na krase.... 1.9JTD je pecka a celkově ti přeju at slouží a ropaky TDI at mizí ve svých sazích :-!

neregistrovaný: "jqt" [88.100.112.XXX] 23.04.2007  08:52

Croma

Taky tiše závidím, ale moje stilo MW (firemní) má teprve 4 měsíce. Leda ho někomu předat a koupit si cromu (od prodejce už mám slíbené hodinky FIAT zdarma). Jen nevím jestli naftu nebo benzín...

Hitachi 23.04.2007  13:19

« Re: Croma

jestli můžu skromně poradit, tak benzin za žádnou cenu neber, je to 2.2 od Opelu a není ani upravovaná, Vectra už jí má silnjěší. Akorát to žere a je to třeba fakt točit, aby se něco dělo. Jdi do nafty a věř mi, že nebudeš zklamán ;-)

"-- skrytý --" 23.04.2007  10:42

:yes: krásné auto :yes: popis 10b, auto 10b a fotky 10b ;-) celkem 10b ! Jo a ten zadek je vošvihlej z novýho Passata :-! (světla) :-) ale to nekazí nic na kráse tohohle auta

Hitachi 23.04.2007  13:20

« Re: hodnocení

díky to potěší :-) ten zadek nevím, moc podobné mi to nepřipadá, už proto že, Passat ma vzadu LED diody, tady jsou obyč lampy, ale s dobrými zrdcadly, takže svítí dobře

"-- skrytý --" 23.04.2007  11:26

Hmm

Konečně je tady..Bez váhání za 10. Jen mi v chrom paketu trošku chybí linie oken v chromu. Osobně si myslím, že s lištama na dveřích by to vypadalo výborně.

Hitachi 23.04.2007  13:21

« Re: Hmm

díky :-) bez toho chromu a kol si to už nedokážu představit. Na okna se chrom bohužel nedodává, snad po faceliftu, uvidíme :-!

"-- skrytý --" 23.04.2007  12:31

auto: 7b; popis a kušenosti: 10b; fotky: 8b --- celkem: 8b ;-)

"anonym" [85.207.17.XXX] 23.04.2007  19:27

svetla

ty svetla sou spis jak z nejakyho seatu .... ale nevadi davam 10bodu uz jenom pro desing

Hitachi 23.04.2007  19:54

« Re: svetla

jj nějaká podoba tam bude ale jen u zadních. jinak moc díky :-)

"-- skrytý --" 23.04.2007  21:53

barva

[odkaz] Je to stejná barva? Na Cromě vypadá jinak.

Hitachi 24.04.2007  07:02

« Re: barva

upřímně řečeno nevím. Možné to je. Ten odstín se hodně mění podle dopadajícího světla.

"-- skrytý --" 24.04.2007  10:39

« Re: Re: barva

Zdá se. Začíná se mi líbit...

foto Are

Are 23.04.2007  23:41

Design auta 7b, barva 6b, kola 9b, interier 8b. Celkem za 8b ;-)

"-- skrytý --" 24.04.2007  10:11

kvalitná recenzia

Dovol mi pochválit ta za peknu recenziu o peknom aute, ocenujem, ze aj napriek kratkemu casu ako jeho majitel si dokazal popisat aj slabe stranky. Osobne je to krasny neopozerany a zatial nedoceny voz, ten vnutorny priestor musi byt zazitok. Gratulujem ku kupe, vela stastnych kilometrov prajem :-)

Hitachi 24.04.2007  12:15

« Re: kvalitná recenzia

díky moc ;-) snažím se ho ho rychle zajet, takže v něm trávím dost času. tudíš je místo i pro negativa. Ale ty jsou rozhodně minimální. Ať ti to jezdí :yes:

"-- skrytý --" 24.04.2007  20:26

Kvalitní recenze, pěkné foto, designově se mi však Croma příliš nelíbí ;-)

Hitachi 24.04.2007  21:07

díky za názor, to víš každý máme jiné oko :-)

"anonym" [217.197.149.XXX] 20.01.2008  10:49

hlavne ze ten tvuj jaguar je terno v designu!podle me je to jedno z nejosklivejsich aut!kdyby to nebylo tak dlouhy ak po tom ani pes nestekne :no:

foto Enzo

Enzo 25.04.2007  07:46

Croma

Gratuluju k tak krásnýmu autu. Ideální na dlouhý přesuny, takový pohodlný letadlo, no a s 1.9 JTDm to musí bejt maso. Ne náhodou je tenhle motor nejoblíbenější při výběru. Benzín opravdu za moc nestojí. Inu budu muset šetřit, ale asi by stačilo nový Bravo, z toho jsem úplně paf. :yes: >:D

Hitachi 25.04.2007  17:08

« Re: Croma

jj to bude taky parádní svezeníčko :-) ale tam bych možná počkal na tu 150 koňovou 1.4 jinak dík za názor ;-)

foto Beersheva

Beersheva 25.04.2007  22:33

Croma

Hodne zajimavy auto, jen by me zajimalo, co te vedlo k tomuto exotovi? Za tu cenu muzes mit plno velkych turbodieselu v kombiku.. proste co cloveka vede, ze jde a koupi Cromu... btw jsem te videl v T ten samy den, co jsem videl majitele T autosalonu fiatu v Crome s 16´ kolama a piskovou barvou.. u nej jsem si rekl: Tak to ani omylem... u Tebe: hmmm tak to je jina kava... neveritelny co udelaj kola a barva.. jen tam v zime nedavej cerny plechace..

Hitachi 26.04.2007  07:05

« Re: Croma

ne to nehrozí, plánuju menší kola se zimními disky. Ty 16 nejsou opravdu nic moc. Jinak Cromu jsem měl v merku už aspoň rok. Předtím jsme doma měli Stilo MW a až na první rok na něj nedám dopustit. Klidně mrkni, mám ho tu taky. Je pravda že ve stejné cenové relaci seženu více kombíků v dieselu. Ale to je tak všechno. Málokterý z těch kombi Ti nabídne (pořád se pohybujeme u ceny) tak vymazlenou turbonaftu, kvalitní zpracování,obrovský prostor, základní a dostupnou příplatkovou výbavu, výborné odhlučňění (asi nejtižší auto, co jsem zatím viděl a vezl se) no a taky menší pocit individuality. Moc jich u nás není a asi ani nebude, jelikož jak nastoupilo Grande Punto Croma v podstatě dojezdila. Jinak dík za názor a ať ti to jezdí. ;-)

foto Beersheva

Beersheva 26.04.2007  09:58

« Re: Re: Croma

..teda ani nevim, za kolik po sleve tu vymazlenou Cromu tak jak ji na obrazcich vidim mas? Predpokladam, ze prepazka N1 neni problem. Opravdu zajimavy auto...

Hitachi 26.04.2007  19:40

« Re: Re: Re: Croma

no přepážku tam nemám a řeknu ti, že po slevě se cena pohybovala lehce nad 750 tisíc...

Ricardo 26.04.2007  20:28

Nazdar Hitachi

Už předtím jsem dával tip na kvalitní recenzi, teď přidávám desítku. Super fotky, super popis... ale hlavně fantastický auto. Hned jak jsem do něj sedl tak si mě získalo. Jediná chyba bylo "huňaté čalounění", to nemusím - ale jak se dívám tak ty máš jiné, a velmi pěkné. Takže jednoznačné :yes: :yes: :yes:

"anonym" [88.102.237.XXX] 26.04.2007  20:39

« Re: Nazdar Hitachi

díky moc :-) nevím jak moc huňaté to moje čalounění je, ale je příjemné na dotek. Horší to bude s údržbou. Ten tvůj Jagu je taky parádní. Nevím jestli se ho chystáš prodat, ale pokud máš dostatek financí a času, rozhodně bych do té restauračky šel ;-) je to prostě parádní. Ať ti to jezdí

Hitachi 26.04.2007  20:40

« Re: Re: Nazdar Hitachi

Omlouvám se, zapomněl jsem se nalogovat :*)

Ricardo 27.04.2007  12:38

« Re: Re: Nazdar Hitachi

Chybí čas, prostor i finance :-( PS: podle stránek Fiatu to bude asi "mikroplyš". Je to pohodlná a příjemná látka, ale podle mých zkušeností v jiném voze ne moc praktická.

Hitachi 27.04.2007  13:54

« Re: Re: Re: Nazdar Hitachi

to je škoda, byl by to klenot. jj máš pravdu to bude ten mikroplyš. patří až do verze elegant. já mám dynamic, takže velour. zatím si nestěžuju. budeš muset vyloupit banku a toho Jagu profinancovat nelegálně ;-)

Ricardo 27.04.2007  15:43

« Re: Re: Re: Re: Nazdar Hitachi

Vidím, vidím. V Dynamic stejně všechno zásadní je, v základním provedení mu chybí snad jenom vyhřívání sedadel a MP3, zbytek už je čistě nadstandard, i když velmi příjemný :-! S tím Jagem uvidíme jak to dopadne, ale v garáži je ještě jeden adept. Na moje.auto.cz ho dám taky.

Hitachi 27.04.2007  17:49

« Re: Re: Re: Re: Re: Nazdar Hitachi

fajn tak to promysli, určo to bude taky nějakej klenot. Ps: mp3 trojky mi nechybí. mám rád dobrou hudbu, tudíž cd, ale až někdo vymyslí gramo do auta, budu mezi prvníma kdo si ho koupí >:D

Ricardo 28.04.2007  23:44

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nazdar Hitachi

Jeden doma mám, starej stroj. Možná by se dal předělat na 12V a vozit v kufru >:D Jediná chyba je že nemá anti-shock, takže každá díra by dodala hudbě nový rozměr interpretace :-)

Hitachi 29.04.2007  08:26

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nazdar Hitachi

to beru :yes: >:D

foto Raddik

Raddik 27.04.2007  11:50

mam pocit ze 7000 ot nemuze multijet tocit,protoze je limitovan tepelnou prodlevou vzniceni.. jinak pekne auto ;-) :yes:

Hitachi 27.04.2007  13:53

« Re: 7000

nevím,osobně jsem to nezkoušel, taky se mi to moc nezdá. Vadí mí spíš, že nevidím červené pole. díky ať ti to jezdí :-)

"-- skrytý --" 27.04.2007  13:57

« Re: Re: 7000

To máš jedno, s logikou Fiatu by začínalo 500 otáček za omezovačem. ;-) >:D

neregistrovaný: "Gold" [85.70.244.XXX] 27.04.2007  23:31

« Re: 7000

Při 4400 ot. začne slábnout a přes 5000 ot. nepujde.

foto Mari-pilot

Mari pilot 30.04.2007  18:29

recenze vydařená, croma je zajímavá, ještě nevím jestli se mi líbí :-! spíš jo - dávám 10b

"-- skrytý --" 03.05.2007  22:20

Jag si 6 nezaslouží, ale máš na právo na svůj názor...

Hitachi 04.05.2007  16:09

mrkni pod Fabii, ať víš co si o tom myslím...

"-- skrytý --" 04.05.2007  16:23

Uznávám

Je to fakt pěkný auto.Blahopřeji k němu.

"-- skrytý --" 05.05.2007  16:43

pekné auto, nie je až tak často k videniu...9b

"-- skrytý --" 09.05.2007  16:35

10b. Krásné combi !!! ;-)

"-- skrytý --" 09.05.2007  19:38

6b je pro Cromu opravdu málo, ale to nic nemění na faktu, že mě moc nebere...Zvaž 6b pro Jag.

Hitachi 09.05.2007  19:46

kamaráde, já proti Tvýmu autu nic opakuji nic nemám! Je mi jedno kolik moje auto dostane bodů, jestli je v top ten, jestli má závodní kořeny nebo aristokratický původ. Mám ho tu, protože je moje, vysnil jsem si ho a teď mám tu možnost ho řídit. Rád se podělím o jízdní dojmy, technickou stránku věci, sám se rád na ledacos zeptám... Tvoje auto je určitě pohodlné, silné a má určité charisma, ale bohužel mě neoslovilo. Toť vše nic víc, nic míň. Pokud na těch bodech tak lpíš, klidně ti těch 10 bodů dám. Sice mi to příjde trošku dětinské ale budiž. To že jsi mi přidal body je od tebe pěkné ale pro mě to není zásadní věc. Pokud Ti jde hlavně o zviditelnění vozu jsi na dobré cestě, ale tyhle stránky o tomhle nejsou. Popřemýšlej o tom, určitě nebudu sám, kdo si to myslí ;-)

"-- skrytý --" 09.05.2007  19:57

« Re: Re: 7b

Divím se, že z 6b hodnotíš Jaga rovnou na 10b, spíše by mě od tebe potěšilo spontánních 8, ale ty pořád někde hledáš zakopaného psa a chceš si dokazovat, že se tě hodnocení vůbec netýká a nezajímá tě. Kdyby ti někdo nasekal jedničky jako mi, vylítl bys tady jako čertík z krabičky...Prostě si přiznej, že v té šestce pro Jag byla kapka msty za to, že jsem nebyl nadšený z tvé Cromy a hodnotil ji relativně nízkou známkou, takhle nehraješ fair-play...Ale budiž.

Hitachi 09.05.2007  20:04

« Re: Re: Re: 7b

podívej už jsem to tu někdy vypisoval: lhal bych, kdyby mi 10 nedělaly radost. Z jedničky bych pochopitelně štastný nebyl, ale o tom tyhle stránky prostě jsou. Nemysli si, že jsem nikdy žádnou nedostal, Fabia jich dostala ze začátku aspoň 10. To můžeme rovnou vymyslet hodnocení od 7 do 10 :-) a šestka pro Jag? to že ho moc nemusím už jsem dal najevo, nicméně kdyby ses tolik netlačil a nevztahoval všechny argumenty proti Tvé osobě jako kampaň, nechal bych to být. Já vím, že jsou Jaguáři ikony ve své třídě, ale můj názor je pevný a rozhodně ho nezměním. A jestli je můj vrchol aut. nebe Croma? No jistě proto jí mám, je hned na druhém místě za nedosažitelným Ferrari Enzo.

"-- skrytý --" 11.05.2007  21:51

hodnotenie

Velmi pekne auto mas to za 10 :yes:

foto vysoxx

vysoxx 11.05.2007  23:59

Hodnocení - + zdůvodnění

Fiatu jsem dal 9b. Zdůvodnění je na místě. Předně říkám, Fiata rád nemám. Ale majitel si koupil nové auto (což preferuji) a to že neživil prodejce ojetin je velké plus. Dál, mám rád lidi, co preferují jednu značku a stojí si za ní (ač jde o Itala), ok, další plus. Nešetřil na výbavě, v autě nechybí nic podstatného (motor apod :) ) a to co tam není člověk asi vážně k životu nepotřebuje. Na závěr ho slušně nafotil a popsal, není co řešit. Takže ve své kategorii si zaslouží 9b (a to i přes to, že mi nenapsal cenu). A to že nevrací stejné bodové známky vyplývá z podstaty věci - 10b je relativně úzká škála a kategorizace není žádná, tak pak dávat stejně bodíků novému autu a deset let staré ojetině mi přijde vážně absurdní, proto bodování platí spíš pro daný vůz, nikoliv jako hodnocení vhodné ke srovnávání. Přílišné lpění na vysokých bodech jejich majitele spíše deklasuje (viz výše v diskuzi).

Hitachi 12.05.2007  21:06

« Re: Hodnocení - + zdůvodnění

díky za hodnocení a názor :-) jeden z nejlépe odůvodněných. Musím mrknout na tvýho golfa ať ti to jezdí :yes:

Hitachi 12.05.2007  21:16

mtx sraz

Dnes odpoledne po cestě na chalupu jsem potkal asi 4 mtx, víte někdo nějakým srazu? Docela rád bych to viděl...

"-- skrytý --" 14.05.2007  21:24

Tak kolik už máš najeto a jak to jezdí? :-)

"-- skrytý --" 14.05.2007  21:36

« Re: Ahoj

Já myslím,že Hitachi už spí. >:-[]

"-- skrytý --" 14.05.2007  21:40

« Re: Re: Ahoj

>:D >:D

"-- skrytý --" 14.05.2007  21:41

« Re: Re: Re: Ahoj

Koukal jsi na tu novou Alfu 169?

"-- skrytý --" 14.05.2007  21:44

« Re: Re: Re: Re: Ahoj

Ne, máš odkaz?

"-- skrytý --" 14.05.2007  21:47

« Re: Re: Re: Re: Re: Ahoj

nemám,byla v časopisu a teď jsem si na ní vzpomněl,když vidím tu reklamu na Auto Tip

"-- skrytý --" 14.05.2007  21:51

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ahoj

áha, tak to jsem určitě neviděl, za jediný časopis, který kupuju je ČČH, kde se asi o 169 jen tak nedočtu >:D >:D Počkám na něco na webu. :-)

"-- skrytý --" 14.05.2007  22:03

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ahoj

To víš,já jezdím pořád po světě,tak si vždycky nakoupím všechny časopisy co jsou zrovna aktuální a po večerech čtu.Co to je ččh

"-- skrytý --" 14.05.2007  22:05

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ahoj

A než se zeptáš, je to Český časopis historický, zal. 1896 (myslím) >:D

Hitachi 15.05.2007  07:07

Mr. Proper to vyčistí:)

Pánové pěkně jste se mi tu rozšoupli >:D ale to nevadí... Když Stydlín dovolí, přidám si ho rovněž jako kontakt do icq. A máte pravdu, včera jsem po náročném pracovním dni vytuhnul kapánek dříve než mívám ve zvyku :-) nicméně auto má najeto 2800 a motoricky se projevuje čím dál lépe. Všude ticho a pohodlí. Jediná věcička, která mi dělá neplechu je vibrující řadička při 50km/h na trojku. viz. stilo.org. Stydlín určitě bude vědět ;-)Nuže já mizím a doufám, že se tu s vámi zase navečer potkám. Přeji příjemný pracovní den :-!

"-- skrytý --" 15.05.2007  10:49

« Re: Mr. Proper to vyčistí:)

Stydlín už si dovolil a přidal si Tě, takže nebude třeba řešit autorizaci :-) Tož večer!

"-- skrytý --" 15.05.2007  15:05

« Re: Re: Mr. Proper to vyčistí:)

Chlapi mějte se, večer se určitě účasnit nebudu,jedu do tý prahy a mobilní internet nemám,vodafon zatím neposkytuje něco rychlejšího než 40kb/s.

"-- skrytý --" 16.05.2007  14:01

"-- skrytý --" 17.05.2007  22:55

Něco pro kolegu

Když ťukneš tady na ten odkaz, dostanete se na ještě oficiálně nepřístupný konfigurátor. [odkaz] Zítra se těším na dojmy ze svezení, já to sice zatím řešit nemusím, Stilo je jako nové, ale i tak... :-)

Hitachi 18.05.2007  15:08

« Re: Něco pro kolegu

díky je to velmi zajímavé :-)

"-- skrytý --" 18.05.2007  15:21

« Re: Re: Něco pro kolegu

Rádo se stalo. Hezký víkend a čekám dojmy z Brava :-)

Hitachi 18.05.2007  20:30

Bravo pro Bravo

Tak už tu jízdu mám za sebou. Pánové (a případné dámy) musím konstatovat, že Bravo určitě zamíchá kartami v nižší střední třídě. Výsledky testů z motoristických časopisů berte z rezervou a radši se jeďte taky projet. Design, design je to, čím vás tohle auto nadchne a úplně pohltí. Motor byla základní 1,4 Fire 95 koní, najeto pouze 180 km, takže značně líná a nezajetá. Nicméně má pěkný zvuk a je dobře odizolovaná. Interiér z velmi, podotýkám velmi kvalitních materiálů, přístrojovka lehce natočena k řidiči, mně se to moc líbilo. Vůz měl jen manuální klimu, ale fungovala báječně, až na drobný svist z motoru, způsobený ještě značnou syrovostí celého systému. Jízdní vlastnosti jsem nemohl z výše uvedeného důvodu nezajetosti motoru zkoumat podrobněji. Můžu ale říct, že v rychlostech kolem 100 km je auto stabilní, dobře drží stopu a při průjezdu zatáčkou se chová nezáludně a je čitelné. Kufr velký 400 litrů, až na vysokou hranu bez výhrad. Řazení ve srovnání s Cromou lehčí, ale přesné. Ten, který do reportáže napsal, že měl problém z řazením trojky a pětky, by měl vrátit papíry. Dám sem i fotky ať se pokocháte, je jich jen pár, bohužel baterky došly >:D

"-- skrytý --" 18.05.2007  20:36

« Bravo pro Hitachiho

Výborné a pěkně napsané. Fotky taky dobré, jen mě zklamaly ty kola, moc mu nesluší. A mě se v katalogu tak líbily... :-)

Hitachi 18.05.2007  20:42

« Re: Bravo pro Hitachiho

no já nevím, mně docela sedly, zvlášť k téhle metle. Ta šedá je vkusně doplňuje, jsou to sedmnáctky a na jízdě to ani nebylo poznat... konkurence mám předváděčku v té červené Maranello a ty kola mu taky sluší. Ta šedá se mi líbí čím dál víc...

"-- skrytý --" 18.05.2007  21:29

« Re: Re: Bravo pro Hitachiho

Na živo to možná bude lepší, za 2 měsíce mě čeká pravidelná prohlídka, tak se mrknu a rád změním názor. Barva na fotkách vypadá dobře, ale já jsem na červenou, nejlépe tu metlu. Jsem čím dál tím víc zvědavý. :yes: ;-)

"-- skrytý --" 20.05.2007  07:34

« Re: Re: Re: Bravo pro Hitachiho

No chlapi,včera jsem po cestě potkal dvě předváděčky,neboj hitachi nebyl jsi to ty,to bys mě hodně daleko k Jíčínu.A fakt se mi líbilo to bravo,takový dost mohutný což na fotkách není moc vidět,ale fakt moc pěkný a to že jsi vyfasoval na projetí základ,tak alespoň víš že horší už brava nebude,už budou všechny typy jenom lepší než co jsi měl ty na projížďku.Ty kola se mi zdají v kombinaci s barvou jako dobré řešení.

Hitachi 20.05.2007  08:04

« Re: Re: Re: Re: Bravo pro Hitachiho

jj vypadají fakt pěkně, ale to auto se musí opravdu vidět v realu, fotky nedokážou popsat jak je nádherný. Hrozně moc dělá linka předních blikačů, začali mu kvůli tomu říkat delfín :-)

"-- skrytý --" 20.05.2007  08:25

« Re: Re: Re: Re: Re: Bravo pro Hitachiho

Já jsem ale delfina>:D dvakrát viděl,fakt pěkný.A jak říkam ty fotky zkreslují,no podle těch časopisu vypadá hůř než ve skutečnosti. >:-[]

Hitachi 20.05.2007  10:31

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Bravo pro Hitachiho

přesně tak. Jsem hodně zvědavej na tu 150 v benzínu. Ta 1.4 má hrozně jemnou spojku, která zabírá až hodně nahoře, takže jsem si chvíli zvykal. Chtělo by to větší odpor.. no uvidíme časem

"-- skrytý --" 20.05.2007  18:19

« Re: Bravo pro Hitachiho

Ano,všechno ukáže čas!Nevíš jestli neplanují to bravo dělat i 4x4,Ale určitě si pujdu pak zkusit kombika.

Hitachi 20.05.2007  19:04

« Re: Re: Bravo pro Hitachiho

o té čtyřkolce mi prodejce nic neříkal, ale vyjadřoval se k té 1,8 a prej to bude opravdu pila. Taky mě překvapila ta svažující se linie zadních oken. Tisk to zkritizoval, že bude špatně vidět ven, ale opak je pravdou. Chce to jen se svézt

"-- skrytý --" 20.05.2007  19:21

« Croma pro Hitachiho :)

Z té spojky jsem po přesedlání z Cromy JTD měl stejný dojem a měl jsem problém s rozjezdem. Ale nikdy předtím mi to nepřišlo, a to už mám nalítáno celkem hodně se spoustou aut... Počítám, že technicky bude Stilo 1,4 shodné s Bravem v téže motorizaci. Ale jak říkám, do té doby mi to vůbec nepřišlo, naopak se s ním rozjíždí velmi snadno, problém je spíš v kontrast mezi těmito motorizacemi. Prostě to chce do Brava lepší motor. >:D

Hitachi 20.05.2007  22:02

« Re: Croma pro Hitachiho :)

asi tak nějak :yes: je to o zvyku, až jim příjde nějaká ta 150 půjdu to okouknout

foto Focusman

Focusman 18.05.2007  20:42

body

vypadá dobře.Celkově dávám 9B!

"-- skrytý --" 18.05.2007  21:32

pekné auto, recenzia a fotky...čo dodať..pekné :yes:

foto rogerer

rogerer 19.05.2007  23:51

body

pěkné auto, seděl jsem v něm jednou a měl jsem podobný problém jak ve fábii a to že škrtám pravou nohou o ten středový panel...ALe prostě designově je fakt pěkný a to fiaty moc nepreferuju ale dávám 10:) :yes:

"-- skrytý --" 20.05.2007  19:58

Ojetina

Gratuluji, vůz vypadá moc hezky a je to dobrá koupě pro toho, kdo na nové auto má.
    Ale jako ojetinu bych Fiata jen z důvodů svých předsudků vůči této značce nekoupil

foto Dragon-001

Dragon.001 21.05.2007  22:56

Koukám že to tu máš hodně obsáhlý a docela dobře napsaný. Fotky taky ujdou. Dostals ocenění nejlepší recenze, takže ti dávám 10 :yes:

neregistrovaný: "Stefan" [195.168.38.XXX] 01.06.2007  11:11

A čo motor 2,4 JTD 20V?

Zdravím Hitachiho, mám otázku či si skusil aj Cromu s motorom 2,4 JTD 20V? Uvažujem medzi ním a 1,9 JTD 150k. Jazdím denne do práce cca 200 km a zdá sa mi, že ten 200-koňový 5valec by to zvládal lepšie. Spotreba by mala byť vyššia o cca 1l.
    Čo sa týka áut made in Italy, negatívne recenzie sú často z rokov minulých (vtedy sa iné značky u nás moc nevideli), prípadne z dovozových modelov 10 a viac ročných. Podľa mňa vždy záleží aj na konkrétnom kuse a podstatné je nehanbiť sa referovať aj o negatívach. Inak mal som ako nové auto PUNTO II 1,2 16V r.v.2002 (120 tis.km žiadna porucha, len v záruke vymený alternátor zn. BOSCH), teraz Lancia Lybra SW 1,9JTD 110k r.v.2001)- pri 140 000 Sk vymenený priečny stabilizátor a katalyzátor. Aktuálne potr. servis CD menič na 6 CD zn.Grundig.

Hitachi 02.06.2007  11:38

« Re: A čo motor 2,4 JTD 20V?

Zdravím Stefana:), musím přiznat že s tou 2,4 jsem se nesvezl. Vlastně jsem o ní ani neuvažoval, a to ze dvou důvodů: první věc je pořizovací cena, jelikož jsem auto dovybavoval, přehoupla by se přes milion a to už jsou jiný prachy. Druhá věc je automat a hmotnost tohoto motoru. Rád jezdím z manuálem, automat přece jen patří do limuzín typu BMW, MB nebo Audi. S 1,9 je auto lehce nedotáčivé, přece jenom 16 metráků je znát. 2,4 je min. o 100 kg těžší. Spotřeba o jeden litr vyšší je zanedbatelná. Co se týče dynamiky tak rozdíl ve zrychlení cca 1 vteřina a max. o 6 km vyšší. Na to že to má 200 koní a super aerodynamiku bych čekal aspoň 230 za hodinu. Pokud ale jezdíš hodně (200 km a víc) rozhodně se ti vyplatí. A pokud máš rád absolutní pohodlí tak se ti bude zamlouvat ještě víc. Pokud tě bude ještě něco zajímat ozvi se. Jinak přeji dobrou volbu. :yes:

"-- skrytý --" 05.06.2007  12:44

nazdárek

tak už mám po dovolené,takže jsem to dobře stihl,v neděli jedu do brna na autíčka,co ty?

Hitachi 05.06.2007  18:14

« Re: nazdárek

čauec, no já se dneska byl podívat do Prahy, trošku jsem protáhl Cromu. Do Brna se chystám 13. a moc se těším. Bude to parádička. Co dovolená? Spokojenost?

"-- skrytý --" 07.06.2007  06:16

« Re: Re: nazdárek

Dovolená celkem dobrá,mohlo být lépe.To je škoda že nejedeš 10.,to víš 13 už musím se hlásit v práci.Mám volno ještě v pondělí,ale to jedu do bruntálu pro čip.

"-- skrytý --" 07.06.2007  06:21

« Re: Re: nazdárek

Z jakého kraje jsi?že jsi byl protahovat do Prahy,nevím,proč,ale mám takový dojem,že tvoje auto se honosí jéčkem.

Hitachi 07.06.2007  07:51

« Re: Re: Re: nazdárek

no já jsem z Vysočiny, ale měl jsem v Praze zkoušku tak jsem místo busu volil auto. Navíc tam byl ten Bush, takže jsem chtěl být pánem svého času. Třebu do Prahy za 1:28 a průměrná rychlost 105. BTW kdo ti bude dělat chip? Bitpower? Ten je ale z Vrbna pod Praděděm. Taky jsem o něm uvažoval

"-- skrytý --" 07.06.2007  08:35

« Re: Re: Re: Re: nazdárek

Takže máš jéčka na SPZ,myslel jsem si to.Kousek do prahy i kousek do brna.Jasně,Bitpower,ale píšu bruntál,přeci je to jenom větší město kousek od Vrbna.Původně jsem chtěl ABCtuning,ale někdo mě zde varoval,bitpower je o kousek dražší,ale má skvělé reference.7000kč s DPH mě to bude stát,což není moc,ty by jsi to měl dražší.

Hitachi 07.06.2007  20:07

« Re: Re: Re: Re: Re: nazdárek

já vím za naftu si holt nechají zaplatit. Vrbno znám moc dobře mám tam příbuzný a jezdím tam na dovolenou. Rozhoduju se mezi Bitpowerem a Cimbu. Uvidíme, zatím nejsou prachy, takže je to zbytečný řešit. Až budeš na autosalonu, tak mrkni na to Bravo, bude tam přesně ten kousek, co jsem se s ním jel projet. Takže 1,4 v Dynamicu, šedá metla hezký kola. Bude tam pár dní i můj prodejce.

"-- skrytý --" 08.06.2007  20:44

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: nazdárek

pokoukám,neboj se!Už se docela těším,11let jsem nebyl,ale teď mi tak perfektně vychází dovolená že stíhám všechno.

Hitachi 09.06.2007  12:57

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: nazdárek

jo a kdybys někdy uvažoval o dobrý naftě, tak mrni sem */Bleskovky/Fiat-19-JTD-Twin-Stage-dve-t… ;-)

"-- skrytý --" 10.06.2007  06:20

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: nazdárek

"-- skrytý --" 07.06.2007  20:11

« Re: Re: nazdárek

Co Praha a parkování? A co zkouška? Když nic jiného, musela to být v Cromě parádní projížďka ;-)

Hitachi 07.06.2007  20:15

« Re: Re: Re: nazdárek

no asi tak:) Praha v pohodě, jedu vždycky na Pankrác do Ilfu, tam za nemalý peníz nechám auto pod kamerami a šup z Budějovický k Muzeu. Zkouška nic moc, snad se zadaří ta druhá pražská... Uvidím, kdyžtak budem sousedi ;-) Jinak díky za info o dopravě. Co nového?

"-- skrytý --" 07.06.2007  20:57

« Churchill kontra ČMKOS?

Placený parkování? Ouvej. K Muzeu - myslíš tu školu, která je na náměstí, kde se Churchill usmívá na centrálu odborů? Ta nechtěná poetika... >:D Nového naštěstí u auta nic, jenom jsem utahoval jeden uvolněný šroubek na zadních dveřích. A dostal jsem dnes zprávu, že na mé bývalé Fabii odešlo ve 35 tkm podruhé el. stahování oken. To je docela bída.

Hitachi 08.06.2007  05:36

« Re: Churchill kontra ČMKOS?

to zamrzí, ale teď už s tím bohužel nic nenaděláš. Parkování ušlo, jezdím tam už dva roky a ty prachy za celej den mi za auto v teple a pod kamerama vyplatí. Byl jsem na fsv na Opletalově. Řeknu ti na té dálnici v Cromě to byla taková pohodička, dlouho se mi tak fajně nejelo...

"-- skrytý --" 08.06.2007  11:43

« repete?

Tak to Ti věřím, Croma a dálnice prostě patří k sobě. Netušil jsem, že má FSV něco v Opletalce, vždy byli u Národního divadla na nábřeží a v Jinonicích. :-) Takže příští týden repete s Prahou?

Hitachi 08.06.2007  14:04

« Re: repete?

no čeká mě to už zítra na UK PRF, ale zkoušku mám v Jihlavě, takže to bude krátká štreka.

"-- skrytý --" 10.06.2007  21:41

« Re: Re: repete?

Škoda, PrF mám hned za rohem, mohli bychom dát někde kafe :-)

Hitachi 12.06.2007  19:19

« Re: Re: Re: repete?

Ahoj, promiň, ale včera jsem se tu ani neobjevil. Každej den něco, v Praze bylo k padnutí, vůbec ti to nezávidím. Cesta v pohodě. Zítra valím do Brna, docela se těším, kámoši podali solidní recenze, stojí prý za to. :-)

"-- skrytý --" 18.06.2007  14:42

A přece se točí...

V sobotu jsem na pár kilometrech potkal dvě krásný Cromy, nejprve v červené metle a pak v Tvé barvě. Obě jí slušely, vybral bych červenou. Ale jenom proto, že jsem na ní trochu zatížen, ta hnědá jí opravdu sluší nejen na fotkách :yes:

Hitachi 18.06.2007  20:23

« Re: A přece se točí...

červenou už jsem zahlídl taky, v Brně a moc ji to slušelo. Akorát měla střešní lišty a ty já nemusím. Když se hnědá umyje tak vypadá pěkně, ale jde o to chvíli ji udržet :-!

"-- skrytý --" 18.06.2007  20:32

« Re: Re: A přece se točí...

To je fakt, ty lyžiny jí pěkně hyzdí. Už víš výsledky ze zájezdů?

Hitachi 20.06.2007  17:58

« Re: Re: Re: A přece se točí...

no tak jeden určitě a je negativní a na ten druhý teprve čekám. Docela rád bych se stal na pár let pražákem :-! Jinak teď mám takový volnější týden s přítelkyní, takže auta mají v opatrování rodiče. Snad se jim nic nestane :-)

"-- skrytý --" 20.06.2007  18:40

« Re: Re: Re: Re: A přece se točí...

No fandim Ti, pražáků není nikdy dost. ;-) BTW závidím volno Tobě i autům... :yes:

"-- skrytý --" 27.06.2007  20:05

Olej

Ahoj, tak jsi měl pravdu, jak jsme se někde bavili o oleji. Selenia mě začíná štvát - myslím že je velmi dobře navržena. Aby rychle mizela... ;-\ Za 7000 km zmizel víc než litr, takže jsem dneska zjistil, že mám olej pod dolní ryskou. To bylo radosti, jen doufám, že jsem s tak nejezdil dlouho... 8-s Cos tam lil místo té Selenie? Zkusím vnutit m@cicovi v Autotypu jiný olej, ale přesvědčoval mě, jak je ten stávající super. Jenom se prý hodně odpařuje... >:D

Hitachi 28.06.2007  18:46

« Re: Olej

čau jsem tu jen na skok, ale po selenii jsem používal Shell Helix 10W-40 a bylo to v pohodě. Spotřeba klesla a ochrana byla víc než dostačující. Na benziny od Fiatu bohatě postačí.

"-- skrytý --" 28.06.2007  19:08

« Re: Re: Olej

Dík za odpověď, až budu mít po záruce, zkusím jim to vnutit. :-)

"-- skrytý --" 29.06.2007  17:16

« Re: Re: Olej

myslím si že autu je jedno jaká značka oleje se tam naleje,hlavně se musí dodržet viskozita oleje kterou výrobce předepisuje.

Hitachi 29.06.2007  20:39

« Re: Re: Re: Olej

to ano, ale pokud autu chutná, musí se zakročit. U benziňáků je to celkem fuk, ale u nafty si musí člověk dávat bacha

"-- skrytý --" 29.06.2007  20:55

« Re: Re: Re: Re: Olej

Mě se to krutě nelíbí i benzíňáku, jinak bych to neřešil... V servisu nabízejí i Tebou zmiňovaný Shell, ovšem litr za 3/4 ceny 4litrového balení. To mi přijde docela nehorázné. :-|

Hitachi 29.06.2007  21:14

« Re: Re: Re: Re: Re: Olej

no jo záleží na tom, jakou si na tom berou marži. Záleží na tobě co vybereš. Třeba takový Valvoline, Aral nebo Castrol taky není k zahození. Ale třeba ten Aral je hodně předraženej...

"-- skrytý --" 29.06.2007  21:19

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Olej

Já to vidim tak, že na litru oleje za 600 musí být pěkná marže, když se samotné litrové balení dá kupit i za 300. A to na tom ani ten levnější prodejce netratí. Ještě se znova zeptám, aby tam nelili nějaký Shell Überöl, kde by cena odpovídala. Každopádně počkám do konce záruky, předzásobím se Selenií a budu kontrolovat každý týden :-)

Hitachi 30.06.2007  08:26

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Olej

to je dobré řešení :yes:

"-- skrytý --" 03.07.2007  21:26

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Olej

ELF 5W-40 za 450 litr,tolik je cena u renaultu.

Hitachi 03.07.2007  22:07

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Olej

to ještě ujde, já platím za litr Aralu 431 5W-40 430,-- a za Selenii WR 5W-40 asi 400,-- dokud je to pod pětikilo, tak se to dá relativně ustát

"-- skrytý --" 03.07.2007  22:12

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Olej

do pily kupuju M2 za 112kč to jde >:-[] myslím si že kolem těch čtyř stovek je to běžná cena v servisech.Selenia je italský výrobce?

"-- skrytý --" 03.07.2007  22:14

JJ určitě divize Fiatu.

"-- skrytý --" 03.07.2007  22:16

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Olej

ono taky co v italii nepatří fiatu >:-[]

"-- skrytý --" 03.07.2007  22:17

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Olej

Lambo >:D

"-- skrytý --" 03.07.2007  22:16

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Olej

Já dávám za litr Selenie 350, což je velmi slušné. Ale kdyby se k sakru tolik neodpařovala 8-s

"-- skrytý --" 03.07.2007  22:19

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Olej

to slyším poprvé,že by se olej odpařoval z motoru,to ti spíš žere olej.350 za sinťák?

"-- skrytý --" 03.07.2007  22:23

« Olej

Hitachi měl tu samou zkušenost, po výměně za polosyntetiku Shell to přestalo. To samé mi říkal chlapík z fiaťáckéfo fóra, který je shodou okolností servisákem u Fiata. Ani jednomu nemám důvod nevěřit, že to není vada, ale vlastnost.

"-- skrytý --" 03.07.2007  22:25

« Re: Olej

tak to zlatý Elfko :yes:

foto Ajin-MoDo-Team-

Ajin(MoDo Team) 04.07.2007  22:33

Netradiční

Podle mě trochu nedoceněný Fiat.Zaslouží si 10b.Ten světlý interiér můžu :-)

Hitachi 05.07.2007  13:38

« Re: Netradiční

díky:) taky se mi zamlouvá, v Brně měli interiér tmavý, ale vůbec se mi nelíbil

neregistrovaný: "Mika" [88.146.207.XXX] 06.07.2007  20:44

Fiat Croma

Ahoj přátelé Cromy.Mám Cromu 1.9 JTD 150PS koupenu jako novou již 10 měsíců a mám najeto 30.000 km.Absolutně bez probémů,velmi pohodlné auto hlavně na dlohé trasy.Ale přece jen dvě drobnosti mi vadí.První je dolívání oleje.Za 20.000 km jsem musel dolít asi 1 litr oleje Selenia 5w-40.Měl jsem Stilo 1.9 JTD a oleje jsem si nemusel všímat.Další drobný problém je vrzání v zadní část vozu při přejíždění nerovností když se kroutí kastle.Zkoušel jsem namazat olejem všechy pryžové části,ale nepomohlo to.Jinak spotřeba do 6,5 litru.Je to podle mě v CZ nedoceněné auto,nechápu,proč jich jezdí u nás tak málo.Přivítám každý poznatek a rád se podělí o své zkušenosti. Mika

Hitachi 07.07.2007  12:48

« Re: Fiat Croma

mohu jen souhlasit, olej zatím neubývá ale kontroluju ho. Co se týče pazvuků z kufru občas se něco ozve nad LZ podběhem ale jinak to auto nemá chybu. Zajímalo by mě, jestli ti taky vibruje řadička při jízdě na troku při 5O km/h? Přidej sem svou Cromu taky, ať mi dělá společnost ;-)

"-- skrytý --" 07.07.2007  15:09

« Re: Re: Fiat Croma

Ahoj Hitachi ,vibrace při jízdě na trojku v 50 km/h jsem nezaznamenal.Zítra vložím na portál fotky své Cromy aby se ta Tvá tam sama nebála.Pošli mi prosím svůj e-mail,byl bych rád s Tebou v kontaktu,neznám totiž nikoho,kdo má taky Cromu a rád se podělí o své poznatky.

Hitachi 07.07.2007  19:44

« Re: Re: Re: Fiat Croma

jestli ti to neva, tak ti spíš dám icq, mejl tu nechci zveřejňovat. Takže 311-971-707, pokud ti to nevyhovuje, dám ti záložní mejl: eomer@centrum.cz Rád pokecám :-)

"-- skrytý --" 14.07.2007  17:34

!!!

Máš odmene všuuuuude 10b a kvalitní recenzi :-) :yes: dobré čtení

Hitachi 14.07.2007  23:02

« Re: !!!

díky moc jsem rád, že se líbí a zaujala. Ať ti to jezdí :yes:

"-- skrytý --" 17.07.2007  23:13

« Re: Re: Mám

co jí říkáš :-)

Hitachi 21.07.2007  21:32

« Re: Re: Re: Mám

no řekl bych, že to hraje spíš navenek. Dostaně tě třeba designem, ale jak jsi sám napsal, celkově to není nic moc. Nicméně já se v tom nidky nevezl tak nemůžu posoudit. Ale snad ti bude dobře sloužit. Osobně bych preferoval spíš toho Megana ;-)

"-- skrytý --" 21.07.2007  23:08

« Re: Re: Re: Re: Mám

Já taky,proto třeba mám renaulta,u nás ve firmě se kupují pouze renaulty a já snima taky jezdím a po zkušenostech jsem se nebál investovat peníze právě do téhle značky.Megan je něco jiného než kangoo,ale jsem celkem spokojený,na to co to je za prďítko.Žádný luxus,těžký spartan. >:-[] :yes:

"-- skrytý --" 21.07.2007  23:09

přeji mnoho dalších diskuzí stebou :yes:

"-- skrytý --" 21.07.2007  23:22

« Re: 200

...a se mnou. ;-) >:D

"-- skrytý --" 21.07.2007  23:24

« Re: Re: 200

a stebou a ještě mám králika Bubíka ;-)

Hitachi 22.07.2007  10:21

« Re: Re: Re: 200

jsem rád, že v tom nejsem sám ;-) na Bubíka jsem zvědavej

"-- skrytý --" 18.08.2007  07:02

« Re: Re: Re: Re: 200

Chutná dobře... >:-[]

Hitachi 18.08.2007  07:06

« Re: Re: Re: Re: Re: 200

to jsi docela brzo vzhůru :-) mrzí mě, že se dneska neuvidíme na srazu. s tebou a s Marceem bych pokecal moc rád

"-- skrytý --" 18.08.2007  10:01

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: 200

Taky mě to mrzí. Mám před dovolenou, takže se moc nenudím a honim práci... Nafoť to a vyrob reportáž. A hlavně si to užij! :yes:

Hitachi 18.08.2007  10:21

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 200

díky pokusím se, ať ti to v práci utíká :-)

"-- skrytý --" 18.08.2007  10:37

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 200

Taky už jsem dostal bláznivý nápad, že to tu zabalim a vyrazim. >:D

Hitachi 18.08.2007  10:47

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 200

tak to je pořádná výzva :yes:

foto M-U-

M.U. 17.08.2007  22:03

Omluva

Ta jednička to určitě není...opravuju na 9 a to jenom kvůli tomu, že desítky si schovávám na CLS AMG, M3 apod..jinak paráda a omlouvám se.. :yes:

Hitachi 18.08.2007  06:27

« Re: Omluva

nic se neděje, horší známky mi nevadí, jen mě zajímal důvod. Ať ti to jezdí a doufám, že se uvidíme dnes na srazu :-)

"-- skrytý --" 05.09.2007  09:42

« Re: Re: Omluva

to jo sraz a co já,mě nepozvete? ;-)

Hitachi 05.09.2007  19:57

« Re: Re: Re: Omluva

je mi líto, ale měl jsem za to, že jsi byl na dovolené. Nebyl tam ani Stydlín ;-\ ale snad se zadaří příště, rád tě uvidím

"-- skrytý --" 07.09.2007  15:01

« Re: Omluva

na dovolený jsem nebyl,byl jsem pracovně na slovensku ;-) snad přístě,jen doufám že to nebude někde v Prčicích.

"-- skrytý --" 20.10.2007  12:58

Postřeh

Máme stejně bodů, když Tě vyjedničkuju, bude na tom moje Stilo líp něž Croma... >:D Jak se vede, pardále?

Hitachi 20.10.2007  13:09

« Re: Postřeh

ne prosím ne!!! to bych nepřenesl přes srdce >:D Díky za optání, mám se fajn, ale už mi začala zase škola, takže většinu týdne trávím ve Zlíně. Co u tebe nového? Vše funguje tak jak má? Měj se fajn ;-)

"-- skrytý --" 20.10.2007  13:23

« Re: Re: Postřeh

Nazdar školáku,jó,tak ty to budeš mít kousek na ten jejich sraz ve Zlíně,co?No Oldo stačí když ty jednotky dám Hitachimu já a ty budeš mít čisté ruce :-)

"-- skrytý --" 20.10.2007  13:42

« Re: Re: Re: Postřeh

Super nápad, já budu Filip IV. a Ty můj Nogaret. Teď jen kdo bude Bonifác VIII.? >:D

Hitachi 01.11.2007  08:04

« Re: Re: Re: Postřeh

hoši ale já přece vím, že jsem vaše jednička >:D

"-- skrytý --" 20.10.2007  13:41

« Re: Re: Postřeh

Tak teda ne, udělá to za mě Marek a já budu mít dál čistý štít. >:D Co nového? V zásadě drobnosti, nějaký nábytek, lustr, hřebík v kole, stržený závit od umělců ve Fiatu... Prostě normálka. Auta jezdí? :-)

Hitachi 01.11.2007  08:05

« Re: Re: Re: Postřeh

o tom závitu jsi se nezmiňoval, kdy a kde?:) btw co dělá ten tvůj termostat? docela mě to zajímá ;-)

neregistrovaný: "MarC" [89.24.52.XXX] 10.11.2007  21:53

pOSTŘEH

MÁM NAJETO 60 000. v ÚNORU JSEM JEL 700 KM Z iTÁLIE V NOUZOVÉM REŽIMU K VŮLI ZASEKLÉMU SÁNÍ, V ČERVENCI OPĚT NOUZOVÝ REŽIM V cHORVATSKU, TO UŽ JSEM ODMÍTL CESTOVAT SE SNÍŽENÝM VÝKONEM A NECHAL SI ZAVOLAT ODTAH Z DOMOVA. v SOUČASNOSTI JSOU PROBLÉMY SE STUDENÝMI STARTY. mÁM MOTOR 1,9 150 KONÍ. aUTO JE URČITĚ POHODLNÉ, ALE UŽ K NĚMU NĚJAK NEMÁM DŮVĚRU.....

Hitachi 13.11.2007  11:45

« Re: pOSTŘEH

po tom, co jsi zde popsal se ani nedivím... zajímalo by mě, jak se projevují ty studené starty? Já mám najedo nějakých 18 tisíc a zatím je všechno v pořádku

neregistrovaný: "MarC" [89.24.46.XXX] 13.11.2007  18:56

« Re: pOSTŘEH

auto nenastartuje po zhasnutí kontrolky žhavení, musím čekat asi 10-15 sec. Když startuji hned po žhavení, tak motor musím dlouho startovat a pak má chvíli nepravidelný chod. Servis neví...... Jinak ty nouzové režimy byly způsobeny ucpáním a nevyprázdněním filtru pevných částic. Auto mám asi 2,5 roku, byl jsem asi jeden z prvních majitelů a tak to asi není vychytaný....

Hitachi 14.11.2007  07:42

« Re: Re: pOSTŘEH

je to možná jedna z příčin, já jsem rozhodně čekal rok a půl a snad se to vyplatilo. Otravuj servis, to, že nevím, je jedna z nejobyčejnějších výmluv...

neregistrovaný: "lopata 75" [90.176.208.XXX] 07.12.2007  11:30

Nouzovka

V nouzovém režimu jezdí často i kámoš v Ochablii RS... Při dnešních kárách asi normálka...moc elektroniky... :'-(

Hitachi 18.01.2008  16:58

Poprvé, je to krásný

Chtěl bych poděkovat všem hodnotícím i nehodnotícím, ale nemožné se stalo skutečností a Croma je mezi Top Ten. Nevím sice na jak dlouho (upřímně řečeno, divím se, že tam vydržela hodinu), ale zatím tam je. A i když se ztratí, tak se určo najde někdo, koho bude něco ohledně auta zajímat, popřípadě se spolu jen tak pobavíme. Takže ještě jednou díky Moje.Auto.cz!!!! ;-)

"-- skrytý --" 19.01.2008  10:17

« Re: Poprvé, je to krásný

Nezbývá než gratulovat :yes: :-)

Hitachi 19.01.2008  12:56

« Re: Re: Poprvé, je to krásný

díky, ale už je to zase passé >:D nicméně jsem rád, že jsem si našel čas na obě recenze... :-)

"-- skrytý --" 19.01.2008  09:26

krasna

zdravim fiataku! :-) tak konecne je tu auto ktery tu chybelo !ode me jasna desitka! ;-)

Hitachi 19.01.2008  12:50

« Re: krasna

díky moc, vážím si toho, je to můj mazel :-)

"-- skrytý --" 19.01.2008  11:24

nemam

co by som vytkol.
    recenzia dobra.fotky super a aj auto sa mi velmi paci
    10!!! total.nech sluzi >:D skus si najst cas aj ty na moju recenziu a pozret

Hitachi 19.01.2008  12:51

« Re: nemam

děkuju za pochvalu, tvoje bávo je tak krásnej kousek ;-)

"-- skrytý --" 19.01.2008  16:33

« Re: Re: nemam

v poslednom case sa fiat paradne dere dopredu a co mame tu malu corsu mozem povedat spolahlivo kebyze skorej vidime bravo tak joooj
        nikdy by som nepovedal ze taliani spravia tak super auto ako je bravo a tato chroma je tiez super kusok.asi jedno z najkrajsich fiatov s bravom sucasnosti a v historii znacky.zasluzi si taku recenziu ako si spravil.

"-- skrytý --" 19.01.2008  16:36

este k autu

interier si nakombinoval paradny. a ta farba? no tak to je kapitoval sama osebe.ako castejsie kukam to auto tak sa mi viac zacina pacit.musi byt strasne super a pohodlne sa vnom viest aj atmosferou pre kremovy interier.
    motor papa super a pritom dokaze podat pod 10sek este lepsie. :-!

Hitachi 20.01.2008  20:30

« Re: este k autu

no už dopředu jsem věděl, že chci světlý vnitřek a nějakou tmavou metalízu. Původně jsem plánoval šedou, ale pak jsem měl možnost vidět tu hnědou naživo a okamžitě mě dostala. Mění odstín podle dopadajícího světla vypadá fakt úžasně. Co se týče pohodlí tak to je bez diskuze. Všude spousta místa, báječně odizolovaný motor a přitom hravě zvládá dravější jízdu. Spotřeba a dynamika mi taky vyhovuje. I když podvozek od BMW je prostě nářez :-)

"-- skrytý --" 19.01.2008  16:39

PREPAC

ze som drzi ale akosi si mi zabudol ohodnotit >:D

Hitachi 20.01.2008  20:35

« Re: PREPAC

moc se omlouvám, už jsem to napravil :-)

foto salazar

salazar 20.01.2008  12:17

...hmmmm

Moc pěkné vozidlo, pro italy mám slabost a prakticky v poslední době jiný auta doma nemáme i přes jejich mouchy (která značka je nemá). Párádní barva i kola. Hezká diskuze a docela se divím že i slušná, protože milovníci italských aut nemají na růžích ustláno.Trochu mě mrzí intriér který jako u Stila není moc italský ale spíš se snaží tvářit německy ale jinak krasavec. Ať ti jezdí a stůj si za svým..... >:D

neregistrovaný: "JosefII" [85.193.1.XXX] 20.01.2008  18:47

« Re: ...hmmmm

...mouchy..?? No, já nevím, po pár kilometrech potřeba výměny řemenice za 15 tisíc.. Nedávno jsem prodal Hyundai accent. Skoro 5 roků starej, najeto 95 tisíc a ZA CELOU DOBU!! žádná výměna ničeho, žádná zrada na silnicích, pohoda, klídek. Nic než každej rok pár hodin na garančce. A to je, prosím, "značka" za 300 tisíc. :-) Tedy jednou tak lacinější, než ten váš "bourák". Fiatu jsem nikdy nevěřil a jak je vidět, nezmění se to. /I když mi je jasný, že to nikoho až tak příliš nezajímá :o))/

Hitachi 20.01.2008  20:41

« Re: Re: ...hmmmm

upřímně řečeno máš pravdu. Neříkám, že Fiat dělá superspolehlivé modely. Spíš záleží na kusu. Ale pokud můžu objektivně posoudit, Croma je asi jeden z nejlepších a nejkvalitněji provedených Fiatů. Je to kus železa. A slušná práce je na ní opravdu vidět. Nicméně Tvůj názor Ti nevyvracím, každý pes jiná ves. Přeju hodně šťastných kilometrů v čemkoli :yes:

Hitachi 20.01.2008  20:37

« Re: ...hmmmm

děkuju moc:) jsem Italofil každým coulem. Co se týče interiéru tak design ujde, rozhodně ale nemá na Bravo. Pokud jde o kvalitu a zpracování je vše na výbornou. Takže ať nám to jezdí ciao ;-)

Hitachi 29.01.2008  10:50

Měl jsem možnost si velmi dobře prohlédnout novou Pětistovku a řeknu Vám, je to opravdu bomba. Krásné tvary, kompaktní rozměry, člověk si ho hned zamiluje. Vnitřek je kombinací luxusu a pohodlí. Jediné, co mě doopravdy štvalo, je páka ruční brzdy převzatá z Pandy! Docela to kazí dojem z jinak velmi povedeného interiéru. Velmi se těším, až se projedu ve stokoňové 1,4 :-!

"-- skrytý --" 30.01.2008  19:43

pěkné

pěkné ale nějak nedoceněné auto. na cesách jich u nás jezdí dost málo. v itálii jich sou ale mraky a chybí tam zase škodovky

Hitachi 04.02.2008  19:22

« Re: pěkné

děkuju, máš pravdu u nás jich moc není, ale co se týče škodovek, tak těch tam vídám docela dost

foto -Black-Jacket-

*Black_Jacket* 04.02.2008  13:41

Toto auto može byť jedine za desať :yes: :yes: :yes: :yes: . Milujem nové fiaty. Burtálne nádherné tvary, brtuálne nádherná farba, a brutálne nádherný interiér :yes: :yes: . Tu môžem len 10b. PLs kukni moje.

Hitachi 04.02.2008  19:04

děkuju Ti, jsem rád, že se líbí. :-) určo se mrknu na Tvoje ;-)

Hitachi 06.02.2008  09:04

Chemie

Zajímalo by mě, co používáte na čištění svých miláčků. Osobně mám zkušenosti s Mafrou a Arexons. Jak myjete, čím leštíte atd.. čekám na Vaše zkušenosti ;-)

foto sportivo

sportivo 11.02.2008  15:52

« Re: Chemie

no tak na modre stilo som používal na mytie šampon bez vosku a potom modrý turtle wax. na bravo som si dnes zakupil červenú polituru s voskom na interier leštenku sonax a oživovač plastov vonkajších taktiež sonax, sa teším ked to budem moct použit pri mytí. leštim lak s vrtačkou na ktorej je nasada "leštička" a leští to pri 3200 otáčkach vrtačky. takže pecka hluk ale vysledok stojí za to. ;-)

foto Cujo

Čujo 11.02.2008  15:27

CHARIZMA

toto auto ma taku charizmu ktora ma nesmierne pritahuje...troska ma hneva ten otackomer ale inak je to suprove auto ktore ludia nevedia ocenit :-( mas jasnych 10b kukni aj moje :-)

Hitachi 11.02.2008  17:02

« Re: CHARIZMA

díky moc, jezdí jich opravdu málo, člověk má jistý pocit vyjímečnosti >:D

"-- skrytý --" 06.03.2008  04:35

Bodíky ...

... jsem ti nadělil chlapáku ... :yes:

Hitachi 17.03.2008  20:09

letní pneu

Blíží se nám jaro a já sháním nové letní pneu. Bridgestony z výroby mi už zamávaly a já nevím pro co se rozhodnout. Nějaké tipy? Asi skončím za u osvědčených Pirelli, ale bude to hodně mastný....

Hitachi 09.04.2008  12:31

Stydlíne, Marcoo, Jarmilo....:)

Kde se touláte, pánové, dlouho jsem s vámi nepopovídal :-(

"-- skrytý --" 13.05.2008  21:38

« Re: Stydlíne, Marcoo, Jarmilo....:)

Tady jsem :-)

Hitachi 13.05.2008  21:45

« Re: Re: Stydlíne, Marcoo, Jarmilo....:)

no už jsem se bál, že se neozveš... pojedeš na sraz? ;-) a kde máš Bumbrlíčka?

"-- skrytý --" 13.05.2008  21:47

« Re: Re: Re: Stydlíne, Marcoo, Jarmilo....:)

Už je zase tady. Na srazu se objevím, mám to kousek, a možná i vyvezu nový přírůstek do garáže :-)

Hitachi 13.05.2008  21:53

« Re: Re: Re: Re: Stydlíne, Marcoo, Jarmilo....:)

to je báječné a co nového se u tebe objevilo? ;-)

"-- skrytý --" 13.05.2008  21:55

« Re: Re: Re: Re: Re: Stydlíne, Marcoo, Jarmilo....:)

Druhé auto do rodiny, Fabka se stokoňovou čtrnáctistovkou pro ženu, ale dá se s ní celkem vyblbnout :-)

Hitachi 13.05.2008  21:57

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Stydlíne, Marcoo, Jarmilo....:)

chápu, je to dobrý vůz, mám s ním ty nejlešpí zkušenosti. Přímo s tímto motorem. A kdy se plánuje pořízení? :-)

"-- skrytý --" 13.05.2008  22:02

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Stydlíne, Marcoo, Jarmilo....:)

Před několika roky jsem s tím motorem ve Fabce pár tisíc km najel, takže vím, do čeho jdu... >:-[] Žera, ale zase na malé auto celkem jede :-)

Hitachi 13.05.2008  22:07

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Stydlíne, Marcoo, Jarmilo....:)

ano chce hodně točit a pak jede hodně slušně, ale docela si i vezme... Šikovný auto do rodiny. Kdy ho sem přidáš?

"-- skrytý --" 13.05.2008  22:14

« Stydlíne, Marcoo, Jarmilo....:)

Pořád rozmýšlím, jestli ji sem vůbec dávat - Fabií je tu hafo a na bodování ve škále 9,8 až 9,9 nemám ty správné ambice...

Hitachi 13.05.2008  22:19

« Re: Stydlíne, Marcoo, Jarmilo....:)

no já bych se toho nebál, navíc o ty body zas tak nejde, spíš o informace a zkušenosti...

"-- skrytý --" 13.05.2008  22:25

« Re: Re: Stydlíne, Marcoo, Jarmilo....:)

To určitě, ale s tím počkám, až budu mít škůdky víc zajetou. Spíš než normální recenzi bych rád napsal důkladné srovnání dvou velmi podobných čtrnáctistovek ve Fabce a Stilu. Dynamika zatím vyznívá mírně ve prospěch Fabky, ale Fiat naopak o hodně vede spotřebou. Uvidíme dlouhodobě :-)

Hitachi 13.05.2008  22:37

« Re: Re: Re: Stydlíne, Marcoo, Jarmilo....:)

tak na to jsem sám zvědav, těším se taky na fotky. Určitě mi dej vědět a těším se na sraz. Zatím se měj fajn ahoj :-)

"-- skrytý --" 20.05.2008  23:39

« Re: Re: Re: Re: Stydlíne, Marcoo, Jarmilo....:)

Fandím fóbii :-)

Hitachi 20.05.2008  22:12

Docela mě mrzí

že je na seznamu účastníků srazu tak málo lidí. Čekal jsem alespoň dvojnásobek oproti minulé akci. Kde je XJ, Assasin, Marcoo, atd.?

"-- skrytý --" 20.05.2008  23:33

« Re: Docela mě mrzí

Čau snad pojedu, ale přihlásím se určitě nejdřív den dva předem... Jsem teď dost vytíženej a nechci se přihlásit a nakonec nejet. Mohli bychom jet pohromadě pokud pojede víc lidí...

Hitachi 21.05.2008  09:40

« Re: Re: Docela mě mrzí

tak v tom případě to beru :-) bál jsem se, že ten sraz zůstane opomenut. Co RS? Spokojenost?

"-- skrytý --" 23.05.2008  22:28

« Re: Re: Re: Docela mě mrzí

jj, s RS je spokojenost maximální, zítra na 99% bude nalakovaný to víčko nádrže a kliky :-) Do srazu na 100% ale nestihnu sundat to sání, pude dolů a nejdřív nechám na radu mechanika střechu rozleštit a uvidíme...

"-- skrytý --" 23.05.2008  13:30

« Re: Docela mě mrzí

Jsem na tom stejně jako Feri, mám to kousek a účast plánuji, ale registraci chci raději provést až budu vědět na 100 procent, že to vyjde. A taky se pořád nemůžu rozhodnout, čím přijet... >:D

Hitachi 23.05.2008  14:45

« Re: Re: Docela mě mrzí

to chápu, nicméně, pokud jsi četl aktuality týkající se srazu, měl bys ses rozhodnout co nejdříve :-) pokud nebude do pondělí přihlášeno minimálně 40 lidí, tak to zruší ;-\ Sbal Bumbrlíčka, ať tam nejsem za Italy sám ;-)

"-- skrytý --" 23.05.2008  15:07

« Re: Re: Re: Docela mě mrzí

Nečetl, ale mrknu na to :-)

"-- skrytý --" 23.05.2008  15:09

« Re: Re: Re: Re: Docela mě mrzí

No jo. Tak to se večer po práci přihlásím :-)

EDIT: přihlášeno. Jen doufám, že se neskytne žádná z možných kompklikací, kvůli čemuž jsem to chtěl udělat až bezprostředně před srazem... :-O

"-- skrytý --" 23.05.2008  22:29

« Re: Re: Re: Re: Re: Docela mě mrzí

Taky už jsem přihlášen...
              to Hitachi: proč nejedeš RS? I když na tu cromu jsem celkem zvědavej...

"-- skrytý --" 24.05.2008  11:35

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Docela mě mrzí

Hitachi to má celkem daleko, na jeho místě bych taky jel v Cromě, to je luxusní kočár na dlouhé cesty :-)

Hitachi 24.05.2008  21:15

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Docela mě mrzí

Stydlín má pravdu, navíc RS budeš zdatně reprezentovat i ty Feri, já se budu snažit pozvednou image Fiatu jeho vlajkovou lodí ;-) a navíc D1 není v takovém stavu, abych se jel "projet" RSem. Těším se na vás kluci :-)

"-- skrytý --" 24.05.2008  21:57

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Docela mě mrzí

Stydlíne máš pravdu ale já to mám ještě dál :'-( Na fiata jsem zvědavej. Moc jich na silnicích není. Ale tu lineu už jsem párkrát viděl a nevypadá špatně...

Hitachi 25.05.2008  08:48

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Docela mě mrzí

jo ta Linea je opravdu hezká. Rozhodně je to větší trhák než třeba Thalia. V servisu, kde občas dělám jdou ven minimálně 2 za dva týdny. Což je v současný konkurenci docela slušný.

"-- skrytý --" 25.05.2008  11:23

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Docela mě mrzí

Je to moc hezký auto, už i v Praze je občas vidět. Ale hlavně mám dojem, že se konečně pořádně objevuje nové Bravo :-)

"-- skrytý --" 25.05.2008  11:28

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Docela mě mrzí

Rozhodně přijeď Cromou, já se Stilem v holobytu a se světlým interiérem po 80000 km moc parády nenadělám. :-)

"-- skrytý --" 25.05.2008  09:50

Assasin má 31.května příjmačky na FF UP

"-- skrytý --" 25.05.2008  11:21

« Re: Re: Docela mě mrzí

Ty jsou snad dopoledne a jenom chvilku. To stihneš >:-[] Ale zaráží mě, že jsou tak brzo po maturitách, já u zkoušek u nás budu, ale až v následujícím týdnu ;-)

Hitachi 26.05.2008  19:29

« Re: Re: Re: Docela mě mrzí

taky mám zkouškové, navíc se to teď nějak pokazilo malou účastí. Rád bych, aby jsme se slezli i tak. Hlavně s tebou Stydlíne rád pokecám :-)

"-- skrytý --" 26.05.2008  20:09

« Re: Re: Re: Re: Docela mě mrzí

Jsem pro každou špatnost. :-) Nemáš někdy cestu do Prahy?

BTW já už zkouškové nemám, teď se role obrátily >:-[]

Hitachi 26.05.2008  20:17

« Re: Re: Re: Re: Docela mě mrzí

No tak mrkni na diskuzi k vesely.t. Řešíme minisraz na Shellce u Humpolce na D1 ;-)

Hitachi 31.05.2008  21:03

Máme to za sebou

takže ještě jednou díky všem za účast, bylo moc fajn. Doufám, že se brzy zase potkáme, ač to třeba nebude na sraze v srpnu. ;-)

David Silver 15.06.2008  21:45

new fotky

Čau Hitachi. Nové fotky jsou good :yes: :yes: Hodně povedené! :yes:

Hitachi 15.06.2008  21:50

« Re: new fotky

Hoj Kysky, no snažil jsem se. Hlavně teď čekám na dobré počasí. Chystám se na celkovou očistu a voskování. Pořídil jsem si vosk s teflonovým polymerem, tak jsem zvědav, jak to bude vypadat a fungovat :-)

"-- skrytý --" 14.07.2008  12:43

Good člověk hodně štěstí itale

přeju hodně štasních km :yes:

Hitachi 14.07.2008  18:55

« Re: Good člověk hodně štěstí itale

díky moc chlape, budu se snažit :-)

foto David-C3

David C3 13.01.2009  13:53

Dnes 13.1.09 Zlín

čau přesně vedle takové sem stal na křižovatce ve Zlíně spz byla J. :-) čau David

foto Ronnyp-RSKa-

Ronnyp (RSKa) 13.01.2009  14:43

« Re: Dnes 13.1.09 Zlín

jo tak to mohl byt hitachi pokud vim tak tam studuje nekdy se treba s nim Dejve domluvime a pokecame

Hitachi 14.01.2009  16:36

« Re: Re: Dnes 13.1.09 Zlín

Sorry za pozdní reakci :-) máte pravdu pánové, byl jsem včera na zkoušce, takže jsem to asi byl opravdu já. Škoda, že jste usilovně nemávali ;-) budeme muset vymyslet nějaké standardní označení aut za MACZ. Třeba taková samolepka na zadním skle apod. Btw. v pátek se ve Zlíně zase objevím, sice jen dopoledne a asi jen na hodinu, ale pokud se někde potkáme (třeba na parkingu u Prioru) můžeme chvíli pokecat. Mějte se :-!

PeT-a (RSKa) 14.01.2009  16:41

« Re: Re: Re: Dnes 13.1.09 Zlín

Jo Jo takové nálepky dokonce existujou, ale málokdo si je za sklo nalepil >:D

Hitachi 14.01.2009  17:26

« Re: Re: Re: Re: Dnes 13.1.09 Zlín

no to je super věc, ale kde bych ji mohl sehnat, nalepím ji ochotně na obě auta

foto Ronnyp-RSKa-

Ronnyp (RSKa) 14.01.2009  18:23

« Re: Re: Re: Dnes 13.1.09 Zlín

tak jako ja ti primo nevidel ja sem v brne ale vim ze kdyz sem si s tebou uz kdysi psal tak si rikal ze tam studujes

foto David-C3

David C3 15.01.2009  15:50

« Re: Re: Re: Dnes 13.1.09 Zlín

zitra valím na slovenko.. škoda tak jindy. jinak u prioru stávám pořád :-) že ronnype >:-[]

Poustnik 28.05.2009  13:15

prostorné auto a aj výkonné,

musí se v tom pohodlně jezdit. jen mi všichni větší Fiátci přijdou nějak krabicoidní. Maličkatí se mi líbí. Ale to je jedno. Ať slouží a nezlobí! Hoj! :-)

Hitachi 29.05.2009  09:23

« Re: prostorné auto a aj výkonné,

díky za komentář, pohodlí je náramné. Upřímně řečeno, je to opravdu kus železa, váží to nějakých 15 metráků. Zatím nezlobí, i tobě přeju plnou spokojenost:)

Dylan McKay 28.05.2009  17:07

přehodnoceno

Hvězdy jsou úžasný! :yes:

Hitachi 29.05.2009  09:26

« Re: přehodnoceno

Děkuju:), jen ta živá mě ted trápí. Měj se fajně :yes:

"-- skrytý --" 10.08.2009  22:55

je velká opravdu jak se o ní píše?

Nejprve bych měl dvě pochvaly:
    - auto je super
    - recence je napsaná dost dobře, již kdysi dávno mě dost ovlivnila v mém rozhodování o budoucím autě :yes:
    Mám rád Fiaty, nyní jezdím starším Puntem
    A před pár měsíci mě učarovala Croma a ihned jsem veděl, že do ní jednou půjdu. Ale to jsem ještě netušil, že 3 členná rodina se nám rázem rozroste na 5-ti členou :-)
    A nyní mám malého červíka: koupit si vysněnou Cromu nebo velké MPV typu Sharan apod?
    Seš trochu mladší ročník než já, a tak předpokládám, že děti zatím asi nemáš. Ale přesto se zeptám, už si tam měl dětskou autosedačku? Zajímalo by mě, jestli můžeš odhadnout jak moc v pohodě se tam vejdou 3 dětské autosedačky vedle sebe?
    Tak náročný dotaz si asi ještě nedostal, viď? >:D
    Pokud je v Tvých možnostech odpovědět, budu rád.
    díky.

Hitachi 12.08.2009  19:07

« Re: je velká opravdu jak se o ní píše?

Ahoj, omlouvám se za trošku pozdní reakci. Pokusím se odpovědět, na všechny Tvoje dotazy. V první řadě bych rád poděkoval za pochvalu na recenzi :-) Jinak, co se týče prostornosti auta, nemá Croma chybu. Řidič a spolujezdec absolutní pohodlí, jak na výšku, tak šířku. Nejsem žádnej dlouhán, mám jen 175 cm, ale mívám sedačku uplně dole a nad hlavou mi zbývá minimálně (nemám přesně změřeno) 20-25 cm. Jako řidič máš super přehled co se děje kolem auta a i couvání (parkovací asistent nemám, neuznávám a jsem na sebe tvrdej:) )je naprosto v pohodě, otočíš se natřikrát i na úzký okresce. Vzadu je místa taky maximum. Tři lidi se tam vejdou v pohodě, mají místo nad hlavou i pro kolena. Jediný problém jsou opěrky hlavy, mají jen jednu vyjížděcí polohu, takže záleží na výšce pasažéra, zda mu opěrka sedne, či nikoliv. Jak jsi správně podoktnul děti zatím nemám (i když se na ně docela těším). Úchyty pro sedačky ISOFIX jsou standardem, ale mám pocit, že pouze dvě. A sedačku jsem tedy samozřejmě nemontoval. Kufr je pro čtyřčlennou rodinu na dovolené pohoda, i když ergonomie by mohla být lepší. Pro pět lidí už je to trošku horší, ale vejde se toho tam opravdu dost. Má 500 litrů objem. Na nějakou delší cestu v pěti lidech (Ty máš zatím tři malý :-) ) bych volil asi opravdu nějaké MPV. Ale doporučuju Ti si ji někde omrknout a sednout si do ní. Ještě bych rád vyzdvihl bezpečnost a celkově zpracování auta. Je opravdu na vysoké úrovni, uvnitř se cítíš opravdu pohodlně a bezpečně. Snad jsem se nenechal popisem moc unést.. Kdyby Tě ještě něco zajímalo, klidně se ozvi, rád poradím. Měj se :yes:

"-- skrytý --" 13.08.2009  22:14

« Re: Re: je velká opravdu jak se o ní píše?

díky za odpověď, ale přeci jen bych měl ještě jeden dotaz. Prosím, mohl bys mi změřit šířku zadního sedadla?
        Abych zjistil, jestli se tam ty tři autosedačky vejdou nebo ne. Pokud ano, tak si jí pojedu někam omrknout, pokud ne, tak to bohužel nemá cenu.
        Ještě jednou díky za vstřícnost a pomoc

Hitachi 15.08.2009  08:34

« Re: Re: Re: je velká opravdu jak se o ní píše?

v pohodě, rád pomůžu, dostanu se na to, ale asi až v příštím týdnu, pokud nevadí. Určitě se ozvu. :-)

Hitachi 21.08.2009  19:11

« Re: Re: Re: Re: je velká opravdu jak se o ní píše?

Zdravím, tak po delší odmlce Ti mohu podat informace. Změřil jsem ty zadní sedačky a jelikož se kraje směrem k předku vozu zužují, tak dodávám dva rozměry. Plná šířka sedáků je celkem cca 140 cm. Přední linie sedáků díky zúžení má asi 100 cm. Nevím, jak široká je dětská sedačka, ale snad by se tam ty tři měly vejít. Moc jsem Ti asi nepomohl, tak se předem omlouvám.

"-- skrytý --" 26.08.2009  07:39

« Re: je velká opravdu jak se o ní píše?

Ahoj, díky moc za tuto informaci. Velice si vážím Tvé ochoty mi pomoci. Zjistil jsem, že teoreticky je šíře sedáků dostačující. Ale praxe? Myslím, že otazníkem je vyvýšení sedáku a opěradla na jeho okrajích u dveří. Tzn. suma sumárum, budu to prostě muset někde vyzkoušet. Problém je, že v mém okolí neznám nikoho s Cromou. Včera jsem jel do Prahy a za celou cestu tam i zpět jsem potkal jen jednu. Tak kdybys měl náhodou cestu do Plzně, tak dej vedět a můžeš být první kdo to otestuje
              Anebo vezmu tři autosedačky a naběhnu do autosalonu >:D
              (no, možná to tak dopadne).
              Takže ještě jednou díky moc a užívej si s beruškama, protože obě jsou :yes:

Hitachi 26.08.2009  20:25

« Re: Re: je velká opravdu jak se o ní píše?

díky za chválu >:D Do Plzně se asi hned tak nedostanu, vlastně tam vůbec nejezdím, takže Ti asi zbyde ten autosalon. Předpokládám ale, že Ti výjdou vstříc. Nicméně si taky užij zbytek léta a ať Ti rodina vzkvétá :yes:

Ondras12 23.09.2009  16:58

Mňam mňam

Ty chromovaný lišty na náraznících jsou prostě vymazlený :yes:

Hitachi 23.09.2009  18:13

« Re: Mňam mňam

Děkuju, taky se mi hrozně líbí, jen je problém auto udržet v koukatelným stavu. Ta hnědá vydrží čistá hrozně krátkou dobu :-( chystám se, že ještě před první sněhem udělám kompletní údržbu exteriéru. Tvá barva se mi moc líbí, naživo jsem ji ještě neviděl :yes:

Ondras12 23.09.2009  22:13

« Re: Re: Mňam mňam

Tohle znám. Měl jsem (vlastně ještě mám) tmavomodrou Mareu. Tahle barva prostě nejde umýt. Takže ti věřím, že udržet jí čistou je fakt makačka. Moc jsem chtěl bílou Cromu. Asi půl roku jsem sledoval www.autoscout24.it. Tam je Crom cca 700. Bílých asi 4. Jistě nemusím říkat, že 2,4 se skleněnou střechou ani jedna... Tak jsem vzal světle šedou. Doma mi řekli, že to vypadá jak plechovka od piva. Je tohle možný? :-!

Hitachi 24.09.2009  09:13

« Re: Re: Re: Mňam mňam

tak to jsou ignoranti >:D o té světle šedé jsem původně také uvažoval, ale nakonec zvítězila ta hnědá. Má tu vlastnost měnit odstín podle světla. V šeru vypadá skoro černá a na slunci září. Jak jsi spokojený s motorem?

Ondras12 24.09.2009  19:02

« Re: Re: Re: Re: Mňam mňam

Vím, co ta hnědá dělá a jak se mění. Líbí se mi, že na hranách, kde se hodně láme světlo je téměř bronzová a jinde, jak píšeš, skoro černá. Je to fakt hodně pěkná barva. Viděl jsem jí na živo ve Fiatu u Dojáčka v Praze. Po zkušenostech s tmavomodrým lakem už ale tmavou barvu nechci.
            Co se týká motoru, tak dnes mě dost vyděsil. V případě, že šlapu na plyn jen velmi málo motor hodně škube a automat začne sběsile měnit rychlosti. Nevím co s tím. Vyčistil jsem váhu vzduchu a dělá to pořád. Asi budu muset do Fiatu. :-( :-( :-( Jinak Marea, kterou stále ještě mám má 1,9 JTD (s jednou vačkou). Ten motor má najeto přes 300 tis. a vůbec nedolejvám olej. Šlape jak hodinky. O motor jsem se pěkně staral. Olej jedině Castrol a výměna každých 15 tis. V srpnu jsem byl na emisích, které teď mějí hodnotu téměř nového auta!!! A protože 2,4 vychází z 1,9, jen má vačku a válec navíc, jinak je to úplně stejný motor, doufám, že bude sloužit stejně dobře.
            A jaká je spokojenost s motorem u tebe? Ty máš tu dvouvačkovou 1,9, že jo?

Hitachi 26.09.2009  18:52

« Re: Re: Re: Re: Re: Mňam mňam

přesně tak. Dvě vačky, 16 ventilů. Nádherně sametový chod a báječně odizovaný. Uvnitř kromě turba a gum neslyšíš nic. Výkon mi vyhovuje, ale přece jen poznat, že auto něco váží. Na dvojku chvíli váhá, ale pak vyrazí vpřed. Ale zatím tam není ani 50 tisíc, tak ho snad ještě trochu vycvičím. Olej také skoro neubývá, jsem s ním opravdu maximálně spokojen. Mareu jsme doma měli také, 1,6 benzín, na tehdejší dobu, úžasný motor, točivý, měl sílu a slušnou spotřebu. Známý má také Marču v naftě a používá ji jako taxík. Auto je pečlivě udržované, na blatnících a u předních světel jeví trošku známky koroze, ale to nejdůležitjěší: má naběháno přes 650 tisíc!! a to opravdu mění jen filtry, olej a rozvody. Ten motor je prostě držák

"-- skrytý --" 26.09.2009  19:49

zda sa a asi aj je croma velke, pohodlne a bezpecne auto. Exterier je ale podla mna dost katastofalny a uz v dobe kedy croma prisla do predaja o dve triedy horsi ako ich ostatna produkcia. Bohuzial znacku "croma", tak ako sme ju pozdali zo zaciatku 90 rokov sudruhovia z italie pekne dok..vili.

Hitachi 27.09.2009  11:12

« Re: .

Ano, co se týče prostoru, pohodlí a bezpečí máš pravdu. Co se týče exteriéru, je to věc subjektivního názoru. Mně se její vzhled líbí, tomu jsem přizpůsobil i výběr metalízy. Líbí se mi její čisté uhlazené linie a vychyataná aerodynamika, faceliftovaná už mě tolik neoslovuje. Nicméně díky Ti za názor. :yes:

Pavell_KR5 26.01.2010  15:47

uzitecna hmotnost (?)

ahoj, hezka recenze, dik. kolik ma Croma s timhle motorem uzitecnou hmotnost?

Hitachi 27.01.2010  09:09

« Re: uzitecna hmotnost (?)

Ahoj, díky moc za pochvalu. Nejsem si jist, jestli ti pomůžu. U 2,2 udává Fiat nosnost 445 kg. Nicméně mám pocit, že silnější 1,9 "uveze" rovných 500 kg. Pokud by tě ještě něco zajímalo, neváhej se ozvat. :yes:

Hitachi 03.02.2010  21:37

« Re: Re: uzitecna hmotnost (?)

tak změna, všechny Cromy by měly uvézt 520 kg. Alespoň to uvádí manuál. Promiň za případnou mystifikaci :-!

Pavell_KR5 27.01.2010  09:07

čištění světlého interiéru

... a rovnou se ještě optám na udržování čistoty v krásné interiéru dvoubarvné Cromy se světlým "spodkem". Jak to jde a co je největší problém? Dik.

Hitachi 27.01.2010  09:12

« Re: čištění světlého interiéru

Koukám, že na sebe máme štěstí :-) No hele jsem docela puntičkář, takže jsem nové auto nechal ošetřit přípravkem WaxOyl (švýcarská firma) a to jak zvenku tak zevnitř. Musím uznat, že na tom něco je, poněvadč interiér za téměř tři roky provozu stačilo vždy jen vysát. Potahy barvu drží a nešpiní se. Letos na jaře už ale auto nechám normálně vytepovat. Musím ale říct, že se špiní rapidně, rapidně méně než sedačky v RS viz. druhé auto.

foto kaaRS

kaaRS 27.01.2010  10:02

« Re: Re: čištění světlého interiéru

Zdravim. Co mam ted Ocu tak je to moje prvni auto s tak to svetlym interierem tak neamm moc zkusenosti. Koupil jsem nejaky cistici pripravek je to nejaka pena ma se to nanest a asi za hodinu vykartacovat nebo vysat a nic moc. Dost se to spini staci kdyz prsi nebo snezi a dostanese voda na sedadla tak hned je tam mapa. Jak pises ty to jen vysavas nebo pouzivas i nejaky cistic? Dik za radu. ;-)

Hitachi 27.01.2010  13:05

« Re: Re: Re: čištění světlého interiéru

Ahoj, tak Cromu jen vysávám, potahy jsou chemicky ošetřené a nijak zvlašť se nešpiní. U Fabči je to tragédie, stačí malá kapka, trocha sněhu nebo tak něco a už je to hóódně vidět. Vysávám ji taky, ale používám pěnu na koberce a čalounění od Vanishe. To je taková nouzovka, jinak auto nechám vždycky na jaře před sezonou vytepovat. Vše je potom jak nové. ;-)

Pavell_KR5 09.02.2010  17:02

barva

hitachi, je to tmave seda nebo jina barva? dik

Hitachi 09.02.2010  20:21

« Re: barva

je to hnědá Chillout, tak ji Fiat nazývá. V tmavém prostředí se jeví skoro černě, ale na sluníčku je nádherně hnědá. Kód barvy ti hned nepovím, nepamatuji si ho, ale snad zítra bych ti ho mohl napsat. Rozhodoval jsem se mezi hnědou a šedou, ale hnědá nakonec zvítězila tou měňavostí :-)

FRPE 09.02.2010  20:42

« Re: Re: barva

Pavle byla to původně žlutá, pak ji Hitachi přestříkal a nyní je to Chillout ;-)

Hitachi 10.02.2010  07:17

« Re: Re: Re: barva

jj :-) kdyby měl někdo zájem, tak ochranná známka je u mě :-!

"-- skrytý --" 10.02.2010  16:50

čidlo natočení volantu

Prostimě proč tipuješ čidlo natočení volantu, když auto nestartuje? Co to s tim má co dělat? :-) To bych kdyžtak řekl, že vysadí ESP.

Tadyto může bejt nějakej teploměr, relátko, vstřikování, čerpadlo, ventil recirkulace spalin nebo čidlo natočení klikové hřídele... Nebo něco s řízením DPF (tlakoměry) či přímo DPF sám o sobě.

Hitachi 10.02.2010  17:09

« Re: čidlo natočení volantu

ESP vyplo taky :-) nicméně už vím v čem je problém. Pod jedním podběhem zkorodovala kabeláž, která vede od systémů jízdní stability. PROTO hlásily přístroje výpadek a PROTO auto odmítlo nastartovat. Vše se už řeší, takže snad do konce týdne už budu zase pojízdný.

"-- skrytý --" 10.02.2010  18:32

« Re: Re: čidlo natočení volantu

No kdoví, co těmi kabely všechno vede... To by totiž jinak bylo první auto, o kerym bych se dozvěděl, že kvůli výpadku systémů jízdní stability odmítá i nastartovat.

Hitachi 10.02.2010  18:49

« Re: Re: Re: čidlo natočení volantu

no je to rozhodně zajímavé, nefungoval Hill Holder, ABS, ASR ani stabilizace. Vzhledem k tomu, že ani jedno z nich nelze (až na ASR) manuálně vypnout, mi to příjde docela logické. Taky je možné, že to prostě nekomunikovalo s bodycomputerem a odmítlo nahodit motor.

"-- skrytý --" 10.02.2010  18:52

« Re: Re: Re: Re: čidlo natočení volantu

Ta elektrika je právě běs. Dřív, když musel bejt na všechno extra drát, se to dalo nalézt snadno. Ale dneska jde vesměs o datový přenos, a to může jeden drát víceméně obsloužit celé auto...

Hitachi 10.02.2010  19:19

« Pokrok

bohužel pokrok nezastavíš. Elektronika tu byla, je a taky bude, takže nám nezbyde nic jiného než se prostě přizpůsobit. Nutno podotknout, že ať máš Audi nebo Kiu (jsem zvědav, kdo se první ozve), problémy s elektronikou jsou prostě všude ;-\

"-- skrytý --" 10.02.2010  19:49

« Re: Pokrok

... nebo nefungující vzduchové podvozky Touaregů, samovolně se otevírající okna Mercedesů a paralyzovaná BMW7... :-)

Hitachi 10.02.2010  19:58

« Re: Re: Pokrok

přesně tak, ať máš auto za 300 tisíc nebo za 3 miliony, stačí když se vy##re relátko, zvhlhne kontakt, nebo praskne žárovka, už voláš do servisu. Mně osobně vadí hlavně ty žárovky. U obou aut musím jet do servisu. Croma je ok, tam to vymění asi za 20 minut, ale u Fabie musí rozdělat nárazník, vyndat světlomet a pak teprve dojde na žárovku. U Sedici je to v pohodě, tam se ruka dostane... :-)

"-- skrytý --" 10.02.2010  20:07

« Re: Re: Re: Pokrok

No ale u tý fobie máš taky xenon... To stejně musí měnit v servisu, protože bez počítače to světlo potom neseřídíš... Je to o to komplikovanější, že xenony zaberou víc prostoru, a tak musí někdy světlo ven (co si budeme povídat, ani halogeny se u Fabie 1,9 nemění zrovna pohodlně).

Hitachi 10.02.2010  20:11

« Re: Re: Re: Re: Pokrok

no právě, ten xenon sám nevyměním, ale stejný problém je i u dálky. Není tam místo :-( Měnil jsem H7 v dálkách a jen ta výměna mě přišla asi na 600,--. O xenonech vím svoje, už jsem taky jednu výbojku musel měnit. Zajímalo by mě, jak jsi spokojený s H4 v Octávce? Máti má tyto žárovky v Sedici a ten výkon je mírně řečeno zoufalej....

"-- skrytý --" 10.02.2010  20:44

« Re: Re: Re: Re: Re: Pokrok

Čoveče tatík má tu fábioidní Ibizu s halogénama (H7+H1), a tam se to eště svépomocí vyměnit dá (ikdyž u toho levého H7 to trochu bolí)...

H4 v oktávce s originálními žárovkami = zoufalost. Tak jsem tam dal postupem času Philips NightGuide DoubleLife, a ty přesvítí i mnohá auta s H7. Když přepnu s těmi Philips NGDL na dálková, tak vidím asi tak na dva kilometry, což je až až. Takže vcelku spokojenost, xenon mi nechybí :-)
                        Hlavně ty žárovky od Philipsu jsou obecně spolehlivější ( = delší životnost) než srovnatelné produkty od Osramu (aspoň tak mi to při experimentech vyšlo). Philips Extreme bych nedoporučoval, ty jdou při denním svícení do kopru opravdu rychle a nasvícení v noci není vesměs o nic lepší než s NGDL.

Hitachi 10.02.2010  21:10

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pokrok

Philips mají dobrý zvuk, ale zkušenosti s nimi nemám. U Sedici bude asi problém v tvaru světlometu. Dal jsem tam H4 od Osramu Super Bilux - mají o něco větší svítivost a žluté zabarvení je dobré v mlze a sněhu, ale velké zlepšení nenastalo. Nedám dopustit na světla ve Fabii. Do dálkovek jsem dal Osram Nightbreaker. A je to vážně pecka. Sice mají střední životnost jen 250 hodin, ale věřím, že tam chvíli vydrží a světlo je od nich parádní.

"-- skrytý --" 10.02.2010  22:30

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pokrok

V dálkových nightbreaker nevadí, ty zas tak často nepouštíš. Když praskne dálka, tak se taky prd stane.

Zkus někdy do sediči nějakýho filipse (VisionPlus nebo NightGuide). Ta Allseason ale bude za mokra lepčí.

Takový ty Filips Bluevision nebo Osram Kůlblue jsou na prd, to se ti všechno světlo od vlhký vozovky odrazí nahoru k veverkám a na letadla.

Hitachi 11.02.2010  20:28

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pokrok

Díky za tip, rozhodně o tom pouvažuju a v případě potřeby rád vyzkouším :yes:

ReznikCZE 30.04.2010  09:53

Gratuluji k návratu . .

. .na silnice. Teď už jen brázdit každý kilometr s radostí ;-) :yes:

Hitachi 30.04.2010  16:51

« Re: Gratuluji k návratu . .

Díky moc, už jsem ji stihl prohnat do Zlína a zpět (viz novinky) překvapila mě spotřebou a tahem na od trojky výš. Prostě paráda, teď jen čekám na přelakování drobné oděrky na kufru (víko si trochu sedá ;-\ ) a pak následuje komplet očista zvenku i zevnitř. Objednané jsou už i nové P Zero Rosso. Asfalte těš se ;-)

ReznikCZE 13.05.2010  20:47

« Re: Re: Gratuluji k návratu . .

No občas to tu sleduji Pirreli (itálie) velice chválím i když sem je s Duciny musel vyhodit :-( . .Když tím autem jezdí člověk každej den tak mu to nepřijde ale když po dlouhé době to je ale . .ááááhhhh, mňam >:D ;-) znám to ;-)
        p.s. To lakování to mě zajímá . .Jsi ráfky nechával opravovat?

Hitachi 13.05.2010  21:28

« Re: Re: Re: Gratuluji k návratu . .

jo, mají jednu nevýhodu, přesahují totiž lehce ven přes pneumatiku a podařilo se mi je už škrtnout. Ne, že bych tak usilovně parkoval u chodníku, spíš o nějaký kamínek nebo tak něco. Škrábanec nebyl nijak závratný, ale na obou kolech docela dost viditelný. No a jelikož nová 18" stojí přes 8 tis. Kč., tak jsem neváhal a oba disky nechal opískovat a přelakovat. Hoši co to dělali sice trefili parádně odstín, ale pro jistotu jsem je nechal namontovat na jednu stranu.

ReznikCZE 13.05.2010  23:21

« Re: Re: Re: Re: Gratuluji k návratu . .

já jak mám ty originály tak paprsky dost schytávají všechno od vozovky ;-\ ale nevěděl jsem že se dají takhle pěkně opravit :yes: :-)

Hitachi 14.05.2010  09:07

« Liťáky

dají a troufám si říct, že velice slušně. Oprava mě se vším všudy vyšla na 3 tisíce, ale oproti 16 za nové disky, trošku rozdíl ;-) Na originální disky nedám dopustit. Moje zkušenost je taková, že jsou tvrdší a odolnější než disky z maloobchodních sítí. Na Fabii mám origo 16 a na zimu jsem pořizoval 15 od Alutecu. Ty Alutec už jsem musel nechat jednou trochu rovnat, na našich silnicích prostě trpí ;-\

"-- skrytý --" 02.07.2010  21:21

Croma 2

Taky bych si moc přál tohle autíčko,nejsilnější verzi s maximální výbavou.Podle toho co se o tomhle autu říká,tak je supr,máme bravu 1.2 a ta už docela nevyhovuje pro naši rodinu.Máme za 9 let najeto necelých 57 tisíc,snad se to podaří ještě za rozumný peníz prodat. ;-) Jen nevím proč se Croma už nenabízí s motorem 2.4 jtd?200 koní a 400 krouťák,spotřeba 7.1.

Hitachi 06.07.2010  21:31

« Re: Croma 2

Ona se nenabízí? Tak o tom nic nevím. Ten motor je mňam mňam, jen mně osobně nevyhovuje sladění s automatem a předek je taky už hodně těžký. Jinak nemám, co bych autu vytknul. Odkud jsi vyčetl, že 2,4 už se nenabízí??

David Silver 06.07.2010  21:41

« Re: Croma 2

Přeji hezký večer. Cromu 2 jsem viděl a hodně se mi líbí jak na to našroubovali předek z Brava! :yes: :-)

"-- skrytý --" 10.07.2010  11:58

« Re: Re: Croma 2

Koukal jsem na stránky FIAT a není tan v nabídce,tak nevím jestli tam nemají třeba nějakou chybu,bylo by to škoda,ten krouťák je u něj supr,jentak nějaký jiný ato to nemá i s větším obsahem snad i V6 tolik nemá.Ta převodovka je taky asi supr,musí to být lahoda. :yes: ;-)

foto Jetty

Jetty 04.03.2011  19:09

Ulomený spojkový pedál

Ahoj, k novince - já si zas nedokážu představit, co by se stalo, kdyby se ti ulomil ten druhý - brzdový 8-s

Ronault. 04.03.2011  20:32

« Re: Ulomený spojkový pedál

Já si to představit dokážu, nezabrzdil by 8-s >:-[] Tak ten snad je z kovu...? No každopádně komédie na relativně nové auto.

Hitachi 14.03.2011  19:43

« Re: Re: Ulomený spojkový pedál

Přesně tak, člověk by za ty peníze očekával nějaký standard. Naštěstí ten brzdový je opravdu z kovu. Nicméně už jezdíme a dokonce mi dali 30% slevu na opravu, což je sice fajn, ale ztracená důvěra se obnovuje těžko ;-\

Hitachi 15.09.2011  15:08

TOP 20

náhodou jsem si všiml, že se Croma objevila v top 20. Díky za tuto poctu, kéž by tato skromná radost vyvážilo menší trápení... viz novinky. Ať Vám to jezdí dámy a pánové :yes:

foto matii

matii 15.09.2011  15:18

« Re: TOP 20

Moc se nechlub, nebo tě nějaký závistivec "sejme". >:D

Hitachi 15.09.2011  15:31

« Re: Re: TOP 20

Když to někomu udělá dobře, já to zas tak neřeším, jsem tu už dost dlouho na to, abych se tím zalamoval :-!
        Chtěl jsem se zeptat ohledně těch žárovek, co jsi naposledy řešil v novinkách. Jestli tomu dobře rozumím, tak potkávačky máš H7 a dálku H1?

foto matii

matii 15.09.2011  19:05

« Re: Re: Re: TOP 20

JJ je to tak. Kde jsou starý dobrý H4. Neodcházely a taky svítily. H7 je tragédie. Teď jsem koukal, dostali u nás BOSCHky. Jsou dost drahý (kolem 600Kč za jednu, tak by mě zajímalo, zda máte někdo zkušenosti, jestli se do nich vyplatí investovat. I když teď jsem koukal na OSRAMky LONG LIFE a je na nich garance 3 roky.

Hitachi 16.09.2011  13:38

« Re: Re: Re: Re: TOP 20

No právě na ty Osram jsem Tě chtěl nalákat. Ve Fabii i v Cromě mám xenony, takže tuning žárovek můžu provádět jen na dálkových H7/H1. Zvolil jsem Osram Nightbreaker a musím uznat, že svítí opravdu výborně, lepší žárovku jsem v dálce neměl. S těmi long life má zasezkušenosti můj otec, který mám Fabii bez xenonů, takže jako potkávačka je tam H7 Long life a jako dálková je tam H3 opět Osram Nightbreaker. Cenově nejsou samozřejmě nejníž, nicméně už přes dva roky skvěle fungují a když jsem se nedávno díval na vlákno v tom Nightbreakeru, vypadalo jako nové...

foto alfa-lover

"-- skrytý --" 25.09.2011  19:49

EGR

Zdravím, musím říct, že jestli máš špatnej EGR tak já jsem santa claus, ne vážně, egry na těhle motorech neodcházeli, mám vlastní zkušenost s těmahle 1,9 a prošlo mi jima pod rukou hodně a vždycky to byla bud váha vzduchu a nebo zanesená škrtící klapka. Dej novou váhu vzduchu a auto pojede jak má.

Hitachi 26.09.2011  06:51

« Re: EGR

Ahoj, díky za reakci. Nicméně musím potvrdit už výše uvedené, EGR jsem musel vyměnit, byl zanesený jak hrom a po jeho výměně ještě dojde na vířivé klapky saní, které jsou zřejmě zakarbonované, takže jízda s autem je učiněné utrpení. Váha vzduchu je v pořádku. Co se týče EGRek mrkni třeba na Fiat forum, dočteš se, že je to docela častý problém nejen u těchto motorů. Ať to jezdí :-!

foto alfa-lover

"-- skrytý --" 26.09.2011  18:27

« Re: Re: EGR

Je to zajímavý, měl jsem tu čest jak s 2,4 (96, 100, 103, 110, 129) 1,9 77, 85, 88, 103 i 110 KW a krom jedný 77 v lybře, kde je ještě starej manuální, ne elektrickej egr tak tam stačil jen prostříkat, to byla všude váha vzduchu. Mohlo se tky stát, že odešel tím, že tam bylo moc oleje, pak to stříká přes přepad a tím pádem odejde i vířívá klapka a nebo tky, že tam je olej dlouho, já měním olej max po 15 tis a mám od všeho klid. Vadná váha se ani nemusí ukázat rosvícením kontrolky, jedině přes diag páč tam ukáže kolik dává a kolik má dávat. Teď tu máme zákazníka se Stilem a tam váha ukazuje cca 48 a má dávat 380 a přitom nic nesvítí.

Hitachi 13.02.2012  14:05

Dotazník (ne)líbivosti

Chtěl bych poprosit každého, kdo má auta nejen v krvi, ale rád se občas zasměje nad vtipnou reklamou z oblasti automotive, o vyplnění dotazníku. Dotazník je anonymní a data z něj mi pomůžou řádně zakončit studium :-) Takže kdo má zájem, může tak učinit zde: [odkaz]

foto Cybuk

Čybuk 01.01.2014  16:35

Hezký auto, povedená recenze

Ahoj, tohle auto se mi líbí a díky za podrobný popis. Podobný motor mám ve svém Stilu (viz recenze na mém profilu). Než jsem koupil Stilo, uvažoval jsem o Cromě. Nakonec jsem trochu ušetřil (spíš neušetřil jak je vidět z mojí recenze), časem mně láká Alfice 159 Q4 SW buď 2,4 JTD nebo 3.2 JTS, uvidím co do té doby vymslím a co ještě bude slušného k mání :-)

Hitachi 09.01.2014  06:59

« Re: Hezký auto, povedená recenze

Ahoj, díky za chválu. Měl jsem také Stilo, ale Croma byla posun o velký krok kupředu. Ani jedno z aut nebylo bez chyby, ale plavná jízda s Cromou po dálnici, 150 na tempomatu, absolutní ticho a klid - no prostě paráda. Držím pěsti s příštím výběrem vozu, jen z té Q4 bych měl trochu strach, ale třeba už jsi ze Stila zvyklý ;-)
      Ať Ti to jezdí! :yes:

foto lettro

lettro 11.12.2014  23:50

« Re: Re: Hezký auto, povedená recenze

Opravdu výborná recenze a všechny superlativy o autu samozřejmě také věřím. Ovšem - pokud jede ! Na můj vkus bylo těch závad příliš mnoho. A ne nějak malicherných : od vadného ložiska (asi v kole) přes vadnou převodovku (!) až po EGR ventil a vířivé klapky - a to prosím vše do 100 tisíc km. To bych kvalifikoval jako velmi nepodařený šmejd. Zejména když to srovnávám se svými zkušenostmi. Moje první Stilo MW 1,9 JTD 59 kW r.v. 2003 mělo závadu jedinou : vadný snímač otáček klikovky. Další servis byl až okolo 120 tis. km : výměna ramene, kosti, brzdy - vše spotřební materiál. Prodal jsem ho při necelých 150 tis. km. Dnes mám další Stilo MW r.v.2007. Tentokrát benzín 1,4 70 kW. Už toho tolik nenajedu a pro kratší cesty do 50 - 100 km v regionu je to ideální motor. Závady ? jednou zapalovací cívka. Mám najeto 117 tis. km, nyní jsem měnil silentbloky zadní nápravy, brzdy - opět spotřebák. Tak si představuji spolehlivé auto. Také jsem uvažoval o Cromě, ale vaše zkušenosti mě docela odrazují. Jen si myslím, že to není typické, že jste měl smůlu na špatný kus. Tak přeji více štěstí s novým autem. Zdraví Rosťa, Ostrava

Hitachi 28.12.2014  07:23

« Re: Re: Re: Hezký auto, povedená recenze

Děkuji za názor, máte pravdu, na autě se toho sešlo opravdu dost. Co mě osobně naštvalo asi nejvíc byla převodovka, která se bohužel sr.... velmi dlouho a dealer, který mi nejdříve tvrdil, že neumím řadit, se rozhodl ji nechat vyměnit těsně před koncem záruky. Vířivé klapky ok, s tím jsem tak nějak počítal, je to dané konstrukcí motoru. Jednou z posledních kapek byl zlomený spojkový pedál... Nicméně auto po prodeji dál jezdí někde v jižních Čechách. I přes všechny problémy na něj vzpomínám mnohem víc, než na Stilo, které jsem vlastnil také. Bohužel benzinovou verzi. Dnes jsem spokojeným majitelem Fabie viz moje další recenze a také Škody Yeti 1,8 TSI. Za dva roky naprosto bez závad!! Takže ať Vám to na tom sněhu jezdí a hlavně opatrně. Zdraví Hitachi