Renault Laguna (2003)

4.4.2010

Tenhle krasavec je moje druhé auto. Tím prvním světe div se byla také Laguna (žlutá 1.8i r.v. 1996, mimochodem momentálně by měla pracovat pro jednu…

Renault Laguna II (Haplo)

Ozzman 04.04.2010  17:45

Parádní stroj

Velmi se mi zamlouvá ten vizuální tunning, je vidět že to nedělal nejakej kutil na koleně doma a má to styl, akorát si myslim ,že by jí slušely ještě větší kola :-)
    Mimochodem, ta spotřeba 8/100 jak udáváš to je opravdu?
    já mam slabší 1.9Dci 88Kw a jezdim za 6-6.5 a to nejezdim zrovna nějaký ekozávody a většinou po Praze:D
    Přijde mi ten rozdíl celkem vysokej.
    Ať slouží, Zatím dávám Auto - 10b Recezne - 10b a za fotky - 9b ale až doplníš tak rád body přidám :-)

Haplo 04.04.2010  17:58

« Re: Parádní stroj

no já jsem toho zatím moc nenajezdil ale výsledky jsou zatím takovíhle [odkaz]

Ozzman 04.04.2010  18:15

« Re: Re: Parádní stroj

já ti věřím:) jen mě to trochu zarazilo, taky jsem přemejšlel nad 2.2dci ,ale nakonec sem sehnal tu co mam a jsem spokojen:D kdyžtak se mrkni.

foto sotomaior

sotomaior 04.04.2010  18:21

« Re: Re: Parádní stroj

pěkná laguna, taky sem se po ní díval, vzdled tak trochu ufo oproti jejím konkurentům ( to se mi líbí)! tak ať slouží... pc: dotz hanzo? je to o vkusu, ale už je má každý :-(

Ozzman 04.04.2010  18:33

« Re: Re: Parádní stroj

hodnocení: ahoj .koukám že si mě hodnotil a dal si mi za recenzi 9. nehoním body, to žes dal 9 za auto, to neřešim, ale ohledně recenze se chci zeptat co si myslíš že v ní chybí a měl bych doplnit?? dík..

Haplo 04.04.2010  19:05

« Re: Re: Re: Parádní stroj

recenze jako taková je povedená, docela mi tam chybí větší popis v odd. zkušenosti se servisem, tzn. kde měněno a za kolik + jak se ta závada projevovala( turbo tuším ale přední náprava proč jí celou vyměňovat), jinak k hodnocení auta, 9 jsem dal ze dvou důvodů, je to laguna ( to je dobře) je to kombi v bez úprav (takže lepší hodnocení bohužel)

Ozzman 04.04.2010  19:26

« Re: Re: Re: Re: Parádní stroj

za auto mi to nevadí to je každýho věc jak se mu auto líbí za to se nemužu zlobit ani s tim nemužu nic udělat:D
            ale recenzi zlepšit mužu:)
            no menil sem napravu proto,že mě vyhodili z technický to v recenzi mám odzačátku:).
            ceny sem doplnil.

foto Nicco

Nicco 04.04.2010  22:59

« Re: Re: Re: Re: Re: Parádní stroj

Ta naprava bola v tak zlom stave, ze si nepresiel STK?To uz bolo po nehode?
              Pozeram na tu fotku nehody a nezda sa mi to na odpis. Jedine, ze by diely v origo servise boli tak vysoke a zostatkova cena tak nizka, ze to poistovni takto vyslo lepsie. Takto z fotky to vyzera na prednu cast, airbagy, saharu, mozno turbo, svody a kat, zalezi, ci su pred, alebo za mototrom a asi komplet prednu napravu aj pneu a geomtriu.

Ozzman 04.04.2010  23:11

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Parádní stroj

no, nápravu sem měnil já na svý laguně:D a nebylo to po nehodě, jen prostě mi vyhodili za stabilizatory a ja sem to nechal repasovat radši cely..

foto Nicco

Nicco 05.04.2010  11:41

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Parádní stroj

Sorry, ze som si Vas poplietol :*)

Haplo 04.04.2010  23:19

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Parádní stroj

bylo to v autorizovanym servise a tam počítali ceny od renaultu takže tam vyšla cena 160.000 kč, když jsem viděl ty ceny který mi ukazoval tak mě málem trefil šlak

FRPE 05.04.2010  03:06

ESP neumí zázraky?

Tomu nerozumím ... Můžeš blíže popsat co ESP provedlo? Nerozmrazilo snad sníh či led na vozovce? Či neposypalo dálnici před tvým Dynamique vozem? ;-)

Jinak tě též vítám na MACZu. :yes:

Brandon Walsh 05.04.2010  06:47

« Re: ESP neumí zázraky?

pripajam sa k frpemu vitam ta a co spravilo esp ? nebola chyba medzi sedadlom a volantom ?
      inak vizualne velmi pekne ale teraz zrejme moze ist na tuning spat do nemecka ;-\

David Silver 05.04.2010  08:44

« Re: Re: ESP neumí zázraky?

i ESP dovolí vozu jít do smyku, zasahuje až v kritické situaci :yes: :-) Ale nikdy není nehoda chybou ESP (pokud je funkční žeo >:D ) ale chybou řidiče, ten řidič tak s tím autem jel, ten řidič si myslí kdoví co za něj elektronika neudělá...

Ozzman 05.04.2010  09:24

« Re: Re: Re: ESP neumí zázraky?

Hmm tohle mi připomíná varování z manuálu k tomuto vozu u popisu ESP >:-[]

foto Ricardo

Ricardo 05.04.2010  10:13

« Re: Re: Re: ESP neumí zázraky?

I pokud by ESP nefungovalo, tak je nehoda chybou řidiče

PeT-a (RSKa) 05.04.2010  10:27

« Re: ESP neumí zázraky?

Lexus by to podle mě nedovolil ...ten by už předem předpověděl kritickou situaci >:D :-)

foto Petr-Kneifl

Petr Kneifl 05.04.2010  11:29

« Re: Re: ESP neumí zázraky?

záleží na situaci, fyzikální zákony nepřokoná, pokud někdo na ledu ve 100 km/h strhne volant není v moci auta smyk ustát

foto Ricardo

Ricardo 05.04.2010  11:46

« Re: Re: Re: ESP neumí zázraky?

Nebo není v moci auta zatočit >:D

"-- skrytý --" 05.04.2010  12:48

« Re: Re: Re: Re: ESP neumí zázraky?

No a nebo řidič reaguje instinktivně a třebas dá kontra. Jenže v případě ESP řidič nesmí reagovat instinktivně, protože ESP pošle auto (pokud to jde) tam, kam mu řidič ukáže volantem. Pokud tedy dostane např. přetáčivý smyk v levotočivé zatáčce, je smrtelné dát kontra vpravo, protože počítač pak auto pošle pryč ze silnice :-) Chce to zvyk a je dobré se na vhodné ploše s tím systémem sžít.

David Silver 05.04.2010  13:14

« Re: Re: Re: Re: Re: ESP neumí zázraky?

:yes: :yes: :yes: :yes: :yes:

FRPE 05.04.2010  13:59

« Re: Re: Re: Re: Re: ESP neumí zázraky?

Honzo - sice tady na MACZu nevystupuji jako odborník ale tak trochu nemohu úplně souhlasit. V podstatě máš pravdu ale dle mě tě ESP nesundá auto ze silnice a to ani při smyku. Navíc pokavaď se podívám kde auto "leží" vedle silnice pomuchlané, je tam vidět rovina, na rovině také mohu dostat smyk ale ...

Je tu někde majitel aby nám to dovysvětlil? Děkuji režii ... >:-[]

David Silver 05.04.2010  14:08

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: ESP neumí zázraky?

Ono při smyku ESP zabezpečí aby jsi "mohl pokračovat dále v bezpečné jízdě" ale ono neví kde je silnice, proto zavede z toho smyku auto tam, kam jsou natočeny kola - při kontra (jak psal Hooonza) ti auto pošle ven ze silnice :yes:

Brandon Walsh 05.04.2010  14:09

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ESP neumí zázraky?

kysky k tej poslednej vete by som dal palec skor takto :no: >:D ked poslem auto ven ze silnice nikto mi :yes: neukaze to skor prostrednik dohora >:D

David Silver 05.04.2010  14:11

Není to souvětí? >:D

FRPE: Ještě dodatek: já teda rovinu na fotkách nevidím, už proto, že tam jsou šipky upozorňující na prudší zatáčku auto je tím směrem jako by tu zatáčku již projelo ;-)

David Silver 05.04.2010  14:16

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ESP neumí zázraky?

>:D >:D >:D >:D >:D >:D ty jsi to editoval a do hodně krutý podoby! >:D Ten palec nahoru byl jako jinak myšlenej... >:D

PeT-a (RSKa) 05.04.2010  14:10

škoda, že mi to ESP nepošle auto třeba ke mě do garáže >:D >:D

David Silver 05.04.2010  14:11

>:D >:D ještě mít rozbitej barák? >:D

"-- skrytý --" 05.04.2010  14:14

PeT-a (RSKa) 05.04.2010  14:21

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ESP neumí zázraky?

wow, tak to je pěkná vymoženost....

Pro chlapy zbytečnost, ale pro některé starší lidi nebo ženy dobrá vychytávka :yes:

škoda, že ten systém je tak pomalý, chtel bych vidět ostatní, jak by čekali, než zaparkuju.....

ale hezký pokrok :yes: :yes:

"-- skrytý --" 05.04.2010  14:30

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ESP neumí zázraky?

To je teprv začátek, to urychleji ;-) Vem si, jak rychle funguje u Volkswagenu současný ParkAssist. Přinejmenším stejně rychle jako když parkuješ sám :-)

FRPE 05.04.2010  15:19

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ESP neumí zázraky?

Děkuji. Sice to není esp ale raději bych pěknou parkovací asistentku. ;-)

"-- skrytý --" 05.04.2010  14:12

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: ESP neumí zázraky?

ESP samo od sebe auto ze silnice nesundá (a ani nepíšu, že by to udělalo samo od sebe). Když bys si přečetl, co píšu, tak bys zjistil, že ono akorát podpoří řidiče v jeho činech tak, že pošle auto tam, kam řidič ukáže volantem, což je koneckonců účel existence tohoto systému. Když zkusíš s ESP vyrovnat smyk ty jako řidič, tak situaci spíše zhoršíš. Na vině tedy není ESP, ale řidič.

Další věc je, že tam nepíšu o situaci nastíněné zde v recenzi, ale o tom vesměs nejextrémnějším případě. Mám však pocit, že z příspěvku to vyplývá dost jasně.

foto Mira328i

Mira328i 05.04.2010  16:58

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ESP neumí zázraky?

ESP(ASC,...) by mělo být každopádně vypínatelné-toď můj názor, a věřím tomu že může v určitých situacích i uškodit,stejně jako ABS ale to je šance 1:100možná více.Ve většině případů chrání životy, to jen někteří z nás tyhle systémy moc nemusí, protože se jim takzvaně ,,ser.ou" do řízení. Každopádně tyhle elektronické systémy dokáží pomoci o tom není pochyb, sám ASC v autě nemám-nestál sem o něj, ale teď mám přítelkyni a v zimě mám celkem strach o její bezpečí.

Ozzman 05.04.2010  17:18

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ESP neumí zázraky?

Ahoj,kokrétně v Laguně jde ESP vypnout. Bohužel nemohu potvrdit a ani vyvrátit, jestli i po vypnutí při extrémní situaci stejně nezasáhne, jak to bývá u některých aut.

foto Mira328i

Mira328i 05.04.2010  17:27

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ESP neumí zázraky?

těžko říct...to se musí otestovat:-), myslim že není těžký lagunu dostat na hranu;-)

Ozzman 05.04.2010  17:39

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ESP neumí zázraky?

no za sucha sem se zatim do situace, aby zasahlo ESP nedostal(asi sem moc slušnej:-) ), ale v zimě to není vubec žádnej problém :-)

Otestovat by to chtělo
                              >:D

Haplo 05.04.2010  15:11

jak jsem zkončil v poli

tak abych poppsal situaci: první zrada byla v tom že silnice byla všude suchá a sjízdná až na onu zatáčku kde byl nafoukaný sníh a v něm vyjeté koleje, tak jsem si před zatáčkou přibrzdil a snažil se auto držet v těch kolejích leč to byla ta největší chyba protože v nich to byl čistej led, druhá zrada byla když mě auto začlo za zatáčkou táhnout do protisměru protijedoucí kamion, tak jsem udělal to nejhorší co jsem mohl cukl jsem volantem abych se mu vyhnul, naštěstí se povedlo ale konečná byla na poli, jinak co dělalo esp jsem neměl čas študovat, pokud by jste si pořádně přečetli recenzi tak tam je o hlavní příčině jasně psáno cituji:,,za zatím jediný větší problém mohla s větší části ta součástka mezi volantem a sedačkou:)"

foto Jetty

Jetty 10.04.2010  08:31

zatím asi nejhezčí Laguna, co jsem viděl ;-)

Haplo 16.05.2010  13:57

« Re: Ahoj

tak musím říct, že tvůj vw mě hodně mile překvapil, v černé a s těma kolama je to nádhera

foto hugolin

hugolin 16.05.2010  00:42

powerbox.

Ahoj, tá "súčiastka", ktorá Ti zvyšuje výkon(máš to na jednej fotke odfotené) je powerbox? Inak veľmi pekná a odpusť mi, že budem veľmi úprimný ale zlož ten hnus z volantu :-) . Tak ale každému sa páči niečo iné ako napr veľa ľuďom sa zjavne páčia strieborné koberce do auta- grcáááááááááááááááám :no: . Inak veľmi pekná a originálna, takú som snáď ešte nevidel :-) . Pa.

Haplo 16.05.2010  13:55

« Re: powerbox.

tak bohužel na ten hnus z volantu jsem si tak zvykl u minulého auta, že bez něj už nedám ani ránu, jinak díky za chválu té není nikdy dost :yes:
      p.s. ano je to powerbox neboli přídavná řídící jednotka
      nakolik je ,,přečipovaná" bohužel nevím, až budu mít zbytečných 1200 a čas tak nechám na válcích změřit výkon

foto hugolin

hugolin 16.05.2010  16:21

« Re: powerbox.

Fuha, tak na to pozor, býva to celkom nebezpečné. To, čo o tom viem je, že slušne povedané, že ti to od*rbe riadiacu jednotku na základe falošných informácií o teplote paliva, predĺži dobu vstreku a keď sa to preženie, tak to vstrekne na piest a si tam, kde by si neposlal ani toho, koho fakt nemáš rád :-) . Výsledok je, že viac koní, viac dymu. Skôr čip keď tak.. Dúfam, že Ti to bude slúžiť ale- to som skopíroval, lebo som to ešte včera písal jednému chlapíkovi. Dozvedel som sa to na jednom automobilovom fóre, kde som sa túto vetu naučil naspamäť.. Čip je založený tiež na predĺžení vstreku a keď sa to strekne mimo.. ojojooooj.

Haplo 18.05.2010  18:25

« Re: Re: powerbox.

Tak ten powerbox tam je od kvetna 2003 auto je vyrobene v breznu takze asi kvalitni produkt, kdyz dupnu na plyn tak coudi celkem dost, ale to kazdej diesel bez filtru pevnejch castic, akorat je to asi duvot proc palubak keca ve spotrebe

foto icetiger

icetiger 21.05.2010  19:58

pošta

nic si z toho nedělej, otec má zkušenot podobnou - poslali mu mapy poštou a týden nic, volá na úřad, jestli je nezapomněli poslat, poslali je hned ten den, co si je objednal ... volal na poštu a reakce - jo to tu někde je, ale nevíme kde ... až to najdem, dovezem, dovezli asi za další 3 dny ... 8-s

Haplo 21.05.2010  20:14

« Re: pošta

naštěstí to nebylo nic extra důležitého, ale jestli budu psát přání k vánocům a novému roku tak snad abych pomalu začal :yes:

foto zip2016

zip2016 31.10.2010  20:54

Nehoda

Nestalo se to náhodou mezi Kutnou Horou a Kolínem? Včera jsem asi tak kolem 16:20 jel kolem a tuhle Lagunu na střeše jsem tam viděl. Člověče vůbec ti to nezávidim!! :no: :no: :no:

Haplo 01.11.2010  18:47

« Re: Nehoda

ano tak to jsem byl já

foto Krispos

Krispos 01.11.2010  18:52

« Re: Re: Nehoda

No ty koky, tohle nekdo udelat mymu autu tak nevim co bych mu proved.... a to mam jenom Felicii. Uprimnou soustrast :-(

Haplo 03.11.2010  18:08

« Re: Re: Re: Nehoda

ted po pár dnech jsem nas**nej fest, no když jsem vylezl z auta tak jsem byl relativně v klidu (asi jsem byl ještě v šoku)

"-- skrytý --" 09.11.2010  20:16

« Re: Nehoda

Auto má stát na kolech né ležet střeše...Tohle vidim fakt nerad ;-\ jinak ještě že je Laguna Bezpečná co?