Hyundai ix35 (2011)

6.7.2012

Všade naokolo samý zhon, stres, milión áut zúrivo snažiacich niekam sa dostať, predierajúc sa z jednej malej medzierky medzi autami do tej druhej,…

Hyundai ix 35 (HEMI)

foto augustin

augustin 06.07.2012  10:53

Gratulacia

Naozaj gratulujem, tak k autu ako i k velmi podrobnej a predsa velmi zaujimavej recenzii. Pred rokom si ho kupila i nasa sekretarka a je s nim velmi, velmi spokojna. Jedine, co ju prekvapilo, ze nan cakala neuveritelnych 10 mesiacov. Objednali si totiz i so stresnym oknom a s plnou vybavou a tato seria akosi nebola vtedy este v Ziline "na rade". Nedocital som sa v recenzii, kolko si nan cakal ty?
    Dik i za skusenosti a popis co sa tyka motoru. Som sam, ktory (ale u Sportage) premysla medzi GDI a CRDI a som rad, ze sa clovek daco o tom niekde i docita. Prajem naozaj vela stastnych kilometrov. Ta kolegyna ma uz na nom asi 50000 km a zatial mala len problem s parkovacim senzorom, ktory bol ale v reklamacii uznany a do par minut to bolo i opravene.

HEMI 06.07.2012  11:50

« Re: Gratulacia

Veľmi pekne ďakujem!
      Pri toľkých informáciách som predsa len zabudol spomenúť ako rýchlo sme sa k autu dostali. Naša konfigurácia bola tiež jedna z tých "problémových" najmä pred ukončením výroby v ZA, keďže panoramatickú strechu bolo potrebné zadávať do výroby, a to by trvalo fakt strašne dlho. Preto sa do ZA vybral aj majiteľ predajne, kde jednoducho naše auto vyobchodoval.
      Takže od prvého príchodu do predajne v BJ po odchod s novým autom to bolo nie viac ako
      2 MESIACE, takže auto bolo dodané expresne rýchlo na vtedajšie pomery. Od začiatku mája do 28.6, čistá spokojnosť.

Ad rozhodovanie GDI a CRDI, závisí na využití auta, dĺžke trás a ročnom kilometrovom nájazde. Tiež ide o cenový rozdiel a vo výbavách. Treba to jednoducho vyskúšať a zistiť, čo vyhovuje viac...

foto augustin

augustin 06.07.2012  12:26

« Re: Re: Gratulacia

Tak tvojich 2 mesiace namiesto u kolegyne 10, to sa uz povie :yes: . Raz darmo, kto umi, ten umi, kto neumi, ten cumi. Je zvlastne, co vsetko dokaze jeden "prihovor". Zda sa totiz, ze sa objednavala ta ista vybava a priblizne v tom istom case, takze mas za mna :yes:

HEMI 06.07.2012  12:32

« Re: Re: Re: Gratulacia

No a za mňa to má môj predajca :yes: :yes: :yes: Nebyť ich, tak z Prešova by som mal auto len pol roka >:D
          Inak na fóre H mali takéto problémy viacerí, tiež čakali minimálne pol roka, čo je na H neskutočne veľa :-| My sme mali šťastie na tých správnych ľudí.

foto dino77

dino77 06.07.2012  17:24

« Re: Re: Re: Re: Gratulacia

ja som mal zas opacny problem, auto som doobjednaval z Irska a obchodnik v B.Bystrici bol natolko ochotny, ze mi ho este mesiac drzal vo dvore Citroen predajne. auto som potreboval hned po prichode, kedze som mal uz vybavenu robotu a na cestu BA-PK-BA kazdy den predsa len uprednostnim auto ako vlak/bus. hlavne ked koncim robotu o 10.30pm >:D

HEMI 06.07.2012  23:01

« Re: Re: Re: Re: Re: Gratulacia

tak to je veľmi pozitívna skúsenosť, niektorí predajcovia by sa mohli priučiť... ;-)

foto escorpion

escorpion 11.08.2012  15:59

« Re: Re: Gratulacia

Bratmmm. Čo k autu ? Jazdil som ix35 a tragédia. Nie vyslovene zlé, ale odozva od kolies minimálna. Interiér tesný, aj vzadu málo miesta. Ty chváliš, ale po jazde v ix35 som presadol do môjho i30 a rozdiel bol neuveriteľný. Divil som sa, že ix35 má tak málo miesta.

Už keď SUV, tak musí byť 4x4. Kvôli vyššiemu posedu kupovať SUV je blud. Toto auto (1,7, 4x2) je iba zvýšený hatchback a s týmto motorom ? 85 kW je slabé. Možno Ti stačí, ale veľké auto a hmotnosť robia svoje. Zrýchlenie 12,4 ? S tým súvisí aj pružnosť motora a nič moc. Recenzia dlhá a trefná, fotky pekné, ale auto nič moc.

Nevidím racionálny dôvod kupovať SUV 4x2 so základným motorom. Keď už, tak 4x4 135 kW s automatom. Je však drahé, že ?

HEMI 12.08.2012  01:58

« Re: Re: Re: Gratulacia

Ďakujem za uznanie a aj hodnotenie, aj keď sa ti auto nepáči.

Odozva od kolies minimálna - mne to "umelé" nastavenie posilňovača s progresívnym účinkom dosť vyhovuje, písal som to aj v recenzii. Na diaľnici ma neotravujú takmer žiadne výtlky a nedostatky, neťahá ma to za ruky a hlavne si na trase z BA do PO dosť oddýchnem, čo sa inokedy povedať nedá. Zákruty s ním však nerežem, rýchlo fakt nejazdím...

Že je interiér tesný, to snáď nemyslíš vážne. Neviem aké máš rozloženie tela a jeho rozmery, no mne príde presne akurát, v iných autách som sa strašne mačkal a nemal kam dať nohy. Tu sa rozvalím a je to v poho, viď foto v galérii, je to čistá pohodička... Takže tu s tebou nemôžem súhlasiť. S miestom vzadu, tak neviem, ale môj dvojmetrový kamarát mal pred kolenami pekných pár centimetrov voľného miesta a hlavne nohy vopchal pod sedadlo. Navyše osoby do 180 cm (aj viac) si môžu preložiť nohu cez nohu, ja fakt neviem, čo by si ešte viac chcel k tej priestrannosti. Navyše som si minule sadol v predajni do i30cw (tej výbehovej) a cítil som sa v tom fakt mizerne, otrasný vzhľadovo a pocitovo, priestorovo mi tiež moc "nevoňal".

Ono toto zažité klišé odporcom FWD SUV v poslednej dobe zdatne vyvracia štatistika predaných SUV a druh ich pohonu, tie čísla sú vážne zdrvujúce, takže si to nemyslí až toľko ľudí ako si myslíš ty, že SUV iba 4x4... Písal som to aj v recenzii, tak to pre istotu aj tak zopakujem, v reálnom používaní to len zbytočne vláčiš so sebou (ono záleží kde jazdíš... mne 4x4 fakt netreba, nežijem na horách a k horám sa dostanem tak či tak na to parkovisko v pohode) ak si auto nekupuješ práve kvôli pohonu ktorý potrebuješ. Celé je to o potrebách konkrétneho jedinca a jeho konte.

Zobral si si z mojich bodov iba posed, ale zabudol si na tie ostatné, ktoré majú rovnakú, ak nie väčšiu váhu pri výbere auta (u mňa). 85kW slabé? Pretekár to nie je, no dodržovať s ním limity (pokiaľ viem tak štandardne u nás platí pre všetkých 50-90-130...) ide aj tak ťažko. Na bezpečné predbiehanie je to až až, ono nie je sranda po jednom obehnutom kamióne a pár autách "pádit" po ceste 120 a následne brzdiť pri zaradení sa... Ako sa hovorí, každému stačí výkon jeho nového auta tak 14 dní po jeho kúpe... Ja sa na to pozerám racionálne, stačí mi to bohate (najmä na to čo na SR bežne jazdí a aký výkon motora to má...) a o vodičák tiež nechcem prísť. S pružnosťou nemám najmenšie problémy, totižto radiť ma baví strašne, takže nie som ako väčšina "jazdcov" štýlu: dupnem, čakám, čakám...čakám ááá jedééém, a koniec... Inak tu píšeš zrazu, že auto je veľké, no mne 4,4 metra ako veľa naozaj nepríde, tak len či náhodou sa ti ten interiér predsa len nenafúkol, čo? ;-)
          A hmotnosť? Niečo málo cez 1500 kg, koľko že to vážia obyčajné HB a aký že to majú výkon motora? Najmä točivý moment??? Napoviem ti, bežne sú to čísla omnoho omnoho nižšie...

Zrýchlenie z 0-100 je snáď ten najnepodstatnejší parameter pri tomto type auta. Pružnosť závisí totiž aj na schopností vodiča narábať a využívať nie práve ideálne tvarovanú krivku točiaceho momentu predmetného motora... Ono najmä preto niekomu nestačí ani 100kW a druhý ho zase môže ponaháňať/predbehnúť aj s 85kW (minule som takto cestoval pod Strečnom, ix35 2,0CRDi a Santa Fe mi padli za obeť, a padli celkom rýchlo, nie na dvojprúdovke, tam som ich dobehol, ale až keď Strečno končilo a nabehla prerušovaná čiara, ver, že sa obaja dať nechceli, ale bol som šikovnejší, ideálna stopa im totiž veľa nehovorila, takže výjazdy a lepšie využívanie točivého momentu v reále znamená oveľa viac, než nejaké čísielka na papieri. Tie sú mi ukradnuté, ide o to, že mne, toto auto vyhovuje na 100%, preto som si ho vybral a som s ním extrémne spokojný :-)

Ono vieš, 135kW by bol pekný a fajn, lenže +5000€ môžeme rozhadzovať tu na nete (v reále máš aj tak pevne stanovený budget, ja som rodičom vďačný aj za ten môj, ak by som šiel cenou k 30 000€ skončil by som v C5 V6 HDI alebo aspoň 2,2HDI 150kW a nie ix35...),a to by som aj ja mohol napísať tebe, prečo si si kúpil i30 v základe keď si mohol mať hocičo iné... Nevidíš racionálny dôvod, ak by si sa reálne rozhodoval a mal určité potreby a pohnútky (no a príslušný budget), možno by ťa doviedli aj k SUV 4x2. Tie moje som opísal v recenzii, je však jasné, že nedajú sa aplikovať generálne a používať za tie jediné správne. Auto som vyberal pre seba a podľa seba tak, aby mi vyhovovalo vo všetkom a to moja ix35-tka naozaj dokáže skvostne! Čiže nemôžeš očakávať, že budeš mať zákonite nejaké racionálne dôvody ku kúpe takéhoto auta automaticky. Ja niekedy tiež nerozumiem, prečo si niekto kúpi napr- Octaviu/Fabiu ( a nie len v základne výbave dajme tomu) Takže nejak tak. Každý sme iní a jedineční (aspoň by to tak malo byť) a to sa odráža aj v tom, čo jazdíme. Inak by každý jazdil v rovnakom aute, kedže by nikto nevidel "racionálne dôvody" (preňho) na kúpu iného auta...

Každopádne vďaka za reakciu.

A ešte, na čom to vlastne jazdíš teraz???

foto 3-diamanty

3_diamanty 21.07.2012  20:58

nadhera

mat taketo auto je sen :yes:

stale snivam :yes:

vranar gratuluje konarovi :yes:

HEMI 24.07.2012  01:39

« Re: nadhera

Ďakujem ti pekne za príjemný príspevok.

A zdravím "do Košic-och >:D "

FISHkaa 25.07.2012  12:19

gratulace k bráškovi. Ať jezdí! ;-)

FISHkaa 25.07.2012  12:33

« Re: +1

ještě k TPMS senzorům: nic nemusíš nastavovat - pokud senzor v kole vyměníš, tak za pár desítek km se ti synchronizuje nový a zmizí chybové hlášení - je to rozdíl od ix55, kde je jiný typ a musíš do servisu.

Vyzkoušeno - penuservis jeden zničil >:D

PS: LED zadní světla seženeš na Ebay ;-)

HEMI 25.07.2012  14:51

« Re: Re: +1

Ďakujem pekne!

S tými TMPS som niečo čítal na H-fóre keď ste to tam riešili pri prezúvaní pneumatík a o tom, či treba kupovať pri nových diskoch aj inú sadu (spomínalo sa tam nejak 8000Kč...myslím)
        Mne prezúva auto samotný predajca H za fakt bezkonkurenčnú cenu nejakých 25€ tuším, maximálne do 35€. Takže druhé disky sa mi ani neoplatí kupovať, ale uvidíme...

Tak na tie LED sa teda určite mrknem! Vďaka!

S pozdravom

HEMI

FISHkaa 25.07.2012  16:07

« Re: Re: Re: +1

za cenu v ČR se to rozhodně nevyplatí - také přehazuji gumy. Nicméně na eBay se dají sehnat za podstatně rozumnější ceny. ;-)

edit: já za přehození u známého platím cca € 20 ;-)

HEMI 25.07.2012  16:25

« Re: Re: Re: Re: +1

It´s time to make a couple of new friends >:D

Ja nemám kde inde prezúvať, navyše nechcem aby mi senzory nejaký servis zničil, tak to radšej dám do ofiko H servisu, kde ma navyše potešila cena oproti iným servisom (ktorým neverím), tiež mám pneumatiky u nich celoročne uskladnené za nejakých 5€.

foto petansoudce

petansoudce 20.08.2012  20:53

Hyundai ix35 Style

dotaz ke odemknutí auta s bez klíčovým vstupem píšeš ,,Odomkntutie a zamknutie auta je s bezkľúčovým vstupom fakt hračka, stačí k autu prísť, mať kľúč vo vrecku a zatlačiť gombík na kľučke a potiahnuť, následne sa odomkne celé auto. ,, To mu rozumím,ale napadá mě situace když s rodinou třeba zajedu k pumpě , budu tankovat palivo a stát u dveří (t.j. blízko auta) nemůžou mi děti v autě , které se odpásali od záchranného pásu nastartovat auto? Nerad bych se dočkal nepěkných chvilek. Nyní u klasických oemknutí klíčem to řeším vytáhnutím klíčů ze zapalování a mám je v kapsi, takže zatím dobrý

HEMI 21.08.2012  17:21

« Re: Hyundai ix35 Style

Zdravím,

odomknutie a zamknutie auta s kľúčom vo vrecku som myslel zvonku, na vonkajšej kľučke; auto sa zvnútra zatvára gombíkom na paneli vodičových dverí alebo gombíkom na kľúči.

Naštartovať ide však len pri stlačení gombíka, kľúč musí byť v dosahu (t.j. nie mimo auta) a navyše je potrebné STLAČIŤ SPOJKU (ja stláčam aj brzdu). Takže sa neboj ničoho, je to premyslené.

Ak sa stlačí gombík bez spojky raz, zapne sa iba elektronika (zapnú sa display -e prístrojovky a príp. rádio),
      pri druhom stlačení bez spojky, sa rozsvietia všetky kontrolky, je možné sťahovať okná a otvárať/zatvárať strechu AVŠAK BEZ NAŠTARTOVANIA. Vtedy pomlčka na štartovacom tlačidle zmení farbu z modrej na červenú, aby sa vedelo, že niečo chýba (stlačenie spojky).

A ešte jedna vec, ak si necháš kľúč v aute, zvonku ho jednoducho nezamkneš, upozorní ťa na to akustický signál (dosť hlasný...)

Taktiež ak je naštartované auto, kľúč máš vo vrecku a ideš napr. k nádrži, auto začne strašne pípať a na displayi prístrojovky svieti "KEY IS NOT IN THE VEHICLE", to sa mi dosť často stáva keď potrebujem odbehnúť najmä do kufra, tak hodím kľúč na sedadlo a je to.

FISHkaa 03.07.2013  15:52

« Re: Re: Hyundai ix35 Style

ještě doplním, že i s klasickým startováním klíčkem je třeba z bezpečnostních důvodů zmáčknout spojkový pedál ;-)

foto vlamic

vlamic 02.01.2013  22:43

HANDSFREE BT

Před měsícem jsem se stal majitelem ix35 (Trikolor plus) v bílé barvě (to bylo ženy přání), zatím jsem stále nadšen a spokojen s výběrem, přiznám se, věděl bych o lepších, ale rozhodující byla cena..Protože jsem dlouho surfoval před koupí, není toho moc, co by mě překvapilo.Na doporučení prodejce jsem si na zimu pořídíl na zimu 16palcové kola + Nokiany, v létě budu jezdit na dodaných 17'' - vzhledem recenzím je to asi dobře...
    Vás obdivuji a děkuji za důkladnou a podrobnou recenzi, která mi také pomohla :-)
    Jen prosím zmiňujete se o handsfree, jako bezproblémovém. Spárování s MT a přijímání hovoru bez problémů, nebylo potřeba ani návodu... Ale vytočit zvolený kontakt je pro mě nepřekonatelný problém, nemyslím, že bych na tom byl tak zle s Aj, ale ani po hodině hraní, se mi to nepovedlo. Máte nějaké doporučení? Návod jsem si již přečetl :-)

HEMI 11.01.2013  00:56

« Re: HANDSFREE BT

V prvom rade gratulujem k novému autu, no a v druhom ospravedlňujem svoju neskoršiu odpoveď, ale mám teraz povinnosti, takže som sa k recenzii ani nedostal. Snáď to vynahradím kvalifikovanou a relevantnou odpoveďou na vašu otázku. No, ale v neposlednom rade by som ešte veľmi rád vyjadril úprimné poďakovanie za ocenenie recenzie, potešilo ma to :-) , najmä skutočnosť, že Vám aspoň nejak pomohla (inak Vy mi môžte kľudne tykať)

Ešte k pneumatikám, dobrá voľba, ja síce osobne jazdím aj v zime na 17" a nemám v zásade žiadne námietky, pri 16" mi vyložene vadí vysoký profil pneumatiky kaziaci celkový dojem z auta. U mňa ide skôr o ten prípad, že tieto sériové 17" som si chcel nechať na zimu a na leto si zaobstarať buď iba iný dizajn 17" alebo rovno 18". Lenže pri potencálnej aplikácií 18" vyvstávajú niektoré, pre mňa zásadné problémy (komfort ide teraz mierne bokom, ale 17" mi však vyhovujú úplne) a to najmä s komplikáciami v TP a dodatočnom zápise rozmerov diskov, kde by bola nevyhnutná schvaľovacia procedúra výrobcu, či sa pri tomto motore dajú používať aj 18", a to de facto nedáva ani zmysel takéto procesy absolvovať, plus keď pri cenách kvalitných 18" gúm už občas prestáva sranda...

Konečne k BT a handsfree, v poslednej dobe sa mi občas stane, že pri zapnutom BT na mobile (mám Nokiu E63, jedná sa o jeden zo starších smartfónov s OS Symbian) auto mobil spáruje : CONNECTION COMPLETE (sa objaví na displeji rádia + hlasové oznámenie + ikonka BT v ľavej hornej časti predmetného displeja) a v zápätí sa mobil "odhlási" čoho sprievodným znakom je pípnutie + zmiznutie ikonky BT na displeji, pričom som s mobilom a ani rádiom nič neurobil. Niekedy sa to stáva v tých prípadoch, že rádio vypnem ešte PRED ZHASNUTÍM MOTORA RUČNE, no a pri opätovnom, neskoršom naštartovaní sa rádio nezapne samo, ale je potrebné ho opäť zapnúť ručne. Ak mám na mobile zapnutý BT a musím zapnúť rádio takto ručne, stane sa práve problém s odhlásením mobilu. No stalo sa mi aj to, že mobil sa jednoducho prihlásil/odhlásil aj pri automaticky zapnutom rádiu, riešením je znovu-naštartovanie motora, čo však nie je vždy možné vzhľadom na okolnosti a miesta kedy dochádza k spárovaniu (napr. si zapnem BT počas jazdy a mobil sa odhlási) ... Ale je to všetko možno spôsobené mojim telefónom, možno rádiom ako takým.

Voice control funguje podľa mňa celkom intuitívne, preto som to aj v recenzii takto vyjadril, no tiež nie je úplne bez chyby. Na jeho použitie je však nevyhnutné kompletné AKTÍVNE spojenie mobilného telefónu s autom, to zn. zvuk+CONNECTION COMPLETE+ikonka, no a po chvíli nabehne BEZ ZVUKOVÉHO SIGNÁLU aj oznámenie TRANSFER COMPLETED, kedy dôjde k automatickému prebratiu adresára kontaktov MT, časový limit však nemám odsledovaný. Pri kumulatívnom splnení týchto podmienok, môžme stlačením tlačidla na pravom dolnom ramene volantu aktivovať voice control a zadať príkaz, čo vlastne chceme. Teda

príkaz 1.: CALL "XYZ" (presný názov kontaktu z adresára v MT), systém je však háklivý na diakritiku, ktorú jednoducho neakceptuje a rovno ju vynechá, prípadne aj s celým písmenkom, čo sťažuje aj vytáčanie, prejaví sa to aj na displeji rádia, najmä ak prijímame hovor a zobrazuje sa nám meno volajúceho. Čiže pri kontakte "Mařenka" by zobrazilo iba "Ma.enka", tak ani nie je možné úspešne vytočiť takýto kontakt, keďže tam chýba písmeno a systémom prijateľné vyslovenie takéhoto kontaku si ani neviem predstaviť, kedže sa nejedná o nejaký obzvlášť vyvinutý lingvistický či heuristický systém na rozpoznávanie jednotlivých jazykov a ich pravidiel, či výnimiek. Je nastavený na angličtinu. Takže napríklad fonetický preklad príkazu CALL "OCO" je " KÓL OUKOU"...
      Ako riešenie sa javí prepísanie kontaktov do akceptovateľného tvaru bez diakritiky, prípadne si vyskúšať rôzne výslovnosti, ktoré by systém dokázal roroznať a vytočiť ten správny kontakt. Čo sa mi už tiež niekoľkokrát stalo, že zadaním príkazu, ktorý systém zle rozoznal, chcel volať niekomu inému, aj keď to je potrebné ešte potvrdiť.

príkaz 2: "DIAL NUMBER" - spočíva v jasnom, zrozumiteľnom a nie prirýchlom vyslovení celého čísla. Samozrejme, že je vôbec otázne, či ešte v súčasnosti pri takom kvante kontaktov zvláda niekto aj konkrétne čísla z hlavy. Ďalším problémom je tu aj zdĺhavosť a odvádzanie sústredenia od vedenia vozidla, keďže povedať CALL XYZ vs. DIAL NUMBER ... ZERO..NINE..ZERO.. ZERO..ONE..TWO..THREE..FOUR..FIVE..SIX je zásadný rozdiel.

Preto pri komplikovanejších kontaktoch radšej využijem rovno rýchlu voľbu na mobile alebo len ťuknem na prvé a podľa potreby aj na druhé písmeno v názve kontaktu a potvrdím. No to mi umožňuje iba tá skutočnosť, že nemám dotykový display, ale plnohodnotnú QWERTY klávesnicu.

Ešte ma napadla drobnosť v nastavení MT, kde môže byť potrebné povoliť vzdialený prístup alebo vytáčanie pre toto spojenie, aby mohol Voice Control fungovať, no záleží od MT...

Snáď sa Vám to podarí nejako vyriešiť, inak kľudne napíšte.

foto kaki

kaki 14.03.2013  11:38

« Re: Re: HANDSFREE BT

Zdravím Vás všetkých držiteľov aj nedržiteľov ix35,

chcem sa takisto pochváliť veľmi dobrým autíčkom, do ktorého sa rýchlo zamilujete, ale chcel som reagovať na "handsfree BT". Oskúšaj si nastaviť poľský jazyk a tie naše slovanské kontakty ľahšie porozumie poľka ako "lady UK". Ja takto fungujem už rok a ak je niekto cudzí pri mojom telefónovaní resp. pri hľadaní kontaktov v aute aj sa posmeje pri komunikácii s s poĺskou " " Helenkou ", ako som nazval hlas BT v aute.
        Krátky príklad ak chceš uskutočniť posledný hovor z MT, po stlačení tlačidla č. 3 na volante povedz " podzvoň" , Helenka ineď vytáča.

Prajem príjemnú zábavu a veľa šťastných kilometrov.

>:D

HEMI 28.04.2013  23:38

« Re: Re: Re: HANDSFREE BT

Vďaka za tip, že Helenka >:D
          Ja zase na iPade 4 volám Siri- SISA >:D

foto ladislavmlynar

ladislavmlynar 05.07.2013  09:52

ventily

ahoj mam tiez novu ix35.tiey ti trosku ostro klepali ci este aj klepu ventily?dik lebo mam pocit ze mne hej......dik za odpoved

HEMI 05.07.2013  12:27

« Re: ventily

Zdravím, mám problém s hlukom, no neviem zaručene potvrdiť, či sa jedná výlučne o ventily, každopádne to budem teraz riešiť na 2. garančnej prehliadke.

Inak gratulujem k autu, nech slúži. Á propos, je to už facelift?

foto ladislavmlynar

ladislavmlynar 07.07.2013  15:09

dakujem

dakujem.podobne vela km kazdemu bez poruch a problemov.mne to robia ventily.ale ako nahle sa zohreje jaydi v pohode ale myslim ze ten zvuk pojde od vetilov a pri prvej garancke ich doladia.

foto dal

dal 15.08.2013  15:17

Sklápění zrcátek

Já mám u i30 taky bezklíčový vstup a sklápění zrcátek. Když odemknu ať už dálkou nebo tlačítkem na klice automaticky se mi narovnají sklopená zrcátka ale musí být přepnuto ovládání zrcátek na dveřích v poloze aut. Nevím jak to máš ty ale já mám tlačítko se 3 polohami: zamáčknuté k oknu - narovnané zrcátka, vodorovná poloha - aut, zamáčknuté od okna - sklopení zrcátek.

HEMI 25.08.2013  13:18

« Re: Sklápění zrcátek

Ja viem, i30 je novší model, premyslenejší, máš to spravené tak, ako by to malo byť, dokonca Style verzia má mať aj osvetlený priestor pri nastupovaní. Bohužiaľ ix35 má gombík len s dvoma polohami (sklopené/odklopené), AUTO chýba.

Minule som mal na pár dní novú i40cw Premium (ix35 prečalúnili volant do pravej kože, konečne) a tiež som musel odklápať spätné stláčaním gombíka...
      Ide v podstate o malichernosť, ale je to dosť na nervy keď mám sice el. sklopné spatné, ale nie sú automatické.

Ďalšia elektro-chybka je podľa mňa absencia automatického uzamykania po rozjazde. V C3-ojke to mám, aktivuje sa to pridržaním gombíka na stredovej konzole po rozjazde na 2-3 sekundy a následne si už auto pamatä aktiváciu a zatvára sa samo pri každom rozjazde. V ix35 musím stále ťukať ako dilino na gombík, pôjdem asi do servisu nech mi to nejak nastavia, dosť ma to otravuje. Skúšal som aj pridržanie tlačidla, ale nič.