Škoda Fabia (2009)

2.8.2009

Pohnutka k pořízení byla prostá, moje stará dobrá Škoda 120LS již dosahovala požehnaných 26 let a přestože jsem jí několikrát po technické (byť úspěšné)…

Škoda Fabia II (HELIUM)

foto McGyver2

McGyver2 02.08.2009  14:52

dobrá volba
    Mě na auto dali Dunlop SP Sport 01 také v tom rozměru, zimní koupím asi 195/65 R15
    Signalizace na odstřikovače by měla fungovat jen když má auto odstřikovače světel z výroby

HELIUM 02.08.2009  15:26

« Re: :-)

Asi ještě prolítnu příručku, mám ji v PDF přečtenou asi 3x z doby kdy jsem čekal na auto.

foto Pabllo

Pabllo 02.08.2009  17:48

Fajn

Zdravím, pěkná fabka (výbava i barva)+ recenze na pohodu :-) Tak sem ti ji ohodnotil ;-) Jinak kolik ti to bere když ji dáváš 120 - 140km/h?

HELIUM 02.08.2009  20:07

« Re: Fajn

Zkoušel jsem to při ustálené rychlosti na vodorovné rovince poprvé po 1500km a při 130km/h to bylo 10,2 l/100km.

Po 4500km se mrcha rozjezdila a na tom samém místě při 130km/h již 7,9 l/100km.

"-- skrytý --" 02.08.2009  18:28

Odhlučnění kapoty

Dobrý podvečer.Potřeboval bych malou radu,kde sehnat tu deku na odhlučnění kapoty,nemůžu to nikde najít...Díky

HELIUM 02.08.2009  20:04

« Re: Odhlučnění kapoty

teprve budu shánět, ale do Feldy i F1 jsem ji viděl doplnovanou,
      asi pořídit jako ND k typům kde je, myslím že ji dávají k chrochtodehtům

foto pedro26

pedro26 02.08.2009  23:14

« Re: Odhlučnění kapoty

Zkus se zaměřit na stránky s car audio. V sekcích vytlumovací prostředky jsou k nalezení i vytlumovací pěny na kapoty.
  • skrýt flame… 00 Reagovat !

"-- skrytý --" 04.08.2009  09:54

body

Zde byla diskuse označena administrátorem jako počátek "hádky" několika diskutujících.
    Takto označenou "hádku" (flame) můžete skrýt tlačítkem "skrýt flame…"

Za auto dávám bouhužel 5b snad se na mě majitel nebude zlobit, i na fotkách jde vidět, že se jedná o značně levné osekané auto, navíc fabie je punc obyčejnosti, fotky pěkné 10b recenze až na pár výhrad taky 9b celkově průměr 8b.

HELIUM 05.08.2009  16:44

« Re: body

Já nevěděl, že todle je forum pouze pro Lincolny a supersporty, ale do Ferrari by se mi už nevešel koš s houbama, o rybářském načiní ani nemluvě.

A co tomu auto jako chybí ?

Mira328i 05.08.2009  17:02

Co tomu chybí? je to jen 50% auto... >:D

Ronault. 05.08.2009  17:52

« Re: Re: Re: body

Tvému autu pak chybí 96%, co? >:-[]

Mira328i 05.08.2009  18:21

« Re: Re: Re: Re: body

Pomlčel bych bejt tebou-ty tu žádný auto ani nemáš..
            Tak si vem třeba porsche za 10...kolik pak dáš fabii,tuctovýmu autu co nemá ani trošku duše..nic..
            Nechápu proč dávat takovým autům stejně jako těm co tu duši maj,na stáří snad nezáleží..

Ronault. 05.08.2009  18:51

« Re: Re: Re: Re: Re: body

To mi ještě nebrání v tom vyjádřit názor.

Fabii dám taky klidně za 10. Každé auto má nárok na 10, pro někoho to auto duši může mít, třeba s ním začínal jezdit nebo si ho jen koupil a zažil s ním mnoho. Body dolů strhávat za špatný stav, nepřiměřené úpravy, osekané záladní verze apod.

Můj osobní názor na Fabii je ten, že dvojka (ale i jednička, jen jsme si zvykli) je opravdu disproporční auto s ne příliš podařeným designem. ALE v rámci malých vozů má nadprůměrně kvalitní interiér, velmi opravdu velmi kvalitní jízdní vlastnosti, zpracování atd... Nemluvě o tom, že HTP na využití popsané majitelem je postačující motor. K tomu přidej opravdu hezkou barvu, kola, co je na tom za 5 bodů? Neřeknu 8, ne každému se líbí a zohlední ony negativa, ale 5 to je na úrpvnu otuzingovaných stodvacítek :-(

Mira328i 05.08.2009  17:03

že se divim....taky fabkař :no:

Mira328i 05.08.2009  17:05

« Re: Re: body

Koukni se kolem sebe-kolika procentní auto je fabie?...motor na nic,výbava..taky,podvozek..ha.ha.., design...no to snad ani neee...,

"-- skrytý --" 06.08.2009  18:42

« Re: Re: Re: body

Koukni se kolem sebe,kolik procent lidí má Fabii.. ;-) a uvidíš jak moc je hodně-procentní >:D asi to o něčem svědčí ne?

Mira328i 06.08.2009  18:59

« Re: Re: Re: Re: body

Kvantita neznamená kvalitu..

"-- skrytý --" 06.08.2009  19:05

« Re: Re: Re: Re: Re: body

Aha,ja osobně Fabie taky moc nemusím,ale zas proč by si tolik lidí kupovalo blbý auto? :-)

Ronault. 05.08.2009  18:01

« Re: body

Přečetl sis vůbec tu recenzi? Co je na tomhle osekané? Že to nemá 17" kola a TDI?
      Fotky naopak za 10 nejsou, možná dle tvého žebříčku, taky jich zrovna moc nemáš a raději z větší dálky ;-)

Navíc na tom, že je to auto obyčejné, není nic špatného. Tvoje auto je pro změnu obyčejné ve Švédsku a u nás už levné, přecejen 14 let a 194 000 km z něj hodnotnou věc neudělají.

5 bodů za tuhle Fabii si majitel rozhodně nezaslouží..., vždyť je pěkná, nepřeplácaná, nehraje si na něco, co není, pěkná kola... Na kolik bys pak hodnotil sebe?
  • skrýt flame… 00 Reagovat !

Mira328i 05.08.2009  19:51

Re: Re: Re: Re: Re: Re: body?

Takto označenou "hádku" (flame) můžete skrýt tlačítkem "skrýt flame…"

Takže teda třeba porsche carrera turbo..za 10 a fabia htp taky za 10?no tak to je teda férový hodnocení..
    Mimo to fabia je ve svý třídě průměr..sou daleko lepší auta..ibiza-lepší podvozek,řízení není nudné..,i20,lepší motory,více prostoru,design-ten má lepší snad i logan..
    měl sem možnost všechny auta této třídy porovnat,díky tomu že sem nová auta chvilku prodával(-asi i proto nové nikdy nechci..),a měl sem možnost se se všemi auty svézt a vyzkoušet na různým povrchu..atd..

Ronault. 05.08.2009  20:09

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: body?

No tak Ibiza má lepší podvozek, o kolik to bych se nevsázel, padly tady různé názory, ono taky není o tolik rozdílný od starší platformy. Ale srovnej její interiér, zpracování palubky ve srovnání s Fabií, to je proti ní chudobka. V i20 je prostornější, no, rozdíl třídy v tom není, v motorech ano, ale opět interiér, zpracování, jízdní vlastnosti jsem neměl tu čest, ale nečetl jsem, že by šlo o premianta třídy.
      Taky ve srovnávacích testech Fabia často vítězí.

Samozřejmě teď pro srovnání s Carrera... tady je problém, Carrera je zcela jiná třída a ve své třídě kraluje nebo nekraluje? Jsou tam lepší? Myslím, že ano... to by mohl být odlišný pohled na bodování, možná i racionálnější než tyhle auta k sobě stavět. Co teď?

Souhlasím s Tebou, že při srovnání s Porsche je nefér dát Fabce 10. Z druhé strany tyhle auta se porovnávat nedají, to je jako srovnávat tenisky a polobotky, i když obojí jsou boty. Já se raději držím systému srovnání v rámci třídy a hlavně konkrétního kousku, ono nejsme novinářský server, který srovnává auta, taky na to 99% zdejších hodnotitelů nemá zkušenosti. Taky už v názvu MOJE AUTO je přecijen podstatný ten vztah autu, ať je jakékoliv, nemyslíš?

Mira328i 05.08.2009  20:21

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: body?

fabia je proti ibize nula i co se týče přístrojovky...v ibize tě v táhne do řízení,je prostě zajímavější,lepší posaz..ne jak na židli..i20 je taky dobrá-trochu zapracovat na interiéru-ale to jen maličko na materiálech-jinak při jízdě supr..řízení,řazení..
        Porsche je legenda...proto za 10..nemusí bejt nejlepší..je jedinečné..
        ..to ale fabii chybí,ničím nezaujme,teda designem-ale to ne v dobrým slova smyslu..

Mira328i 05.08.2009  20:36

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: body?

Co máš za auto ty?pokud někoho opravdu zajímají auta..myslim že fabii v 3hrnku si nekoupí..co myslíš?

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 05.08.2009  20:44

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: body?

Ronault,Mira - tak se kluci nehádejte ;-)..Mira má pravdu v tom,že Ibiza a hlavně i20 jsou lepší auta (tipuji,že to není žádný ,,lůzr,,co se nevyzná v autech),co se týče nejen tedy Porsche tak taky souhlas,Ronault má pravdu v tom,že se tady bez nějakých kategorií nedají spravedlivě hodnotit auta..bohužel ;-\ ,dále si myslím,že min.70%zdejších uživatelů má zde velmi slušný přehled o autech a několik jedinců by strčilo i novináře přes motorsport do kapsy.
          Pokud bych já toto auto měl hodnotit,tak bych mu dal asi 7,ale neznám,takže neboduji ;-)

Mira328i 05.08.2009  20:49

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: body?

..dyť si jen vyměňujeme názory:-)..
            ..ne rád si s někým pokecám..nemusí mít přece každej stejnej názor..to je pak nuda..
            Podle mě by mělo být více hodnocení-motor,design..něco podobnýho..ne jen celkově-auto..

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 05.08.2009  20:53

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: body?

Mira - postačily by kategorie aut (SUV,kupé atd.)

Ronault - vcelku souhlas

Oba - už se k vám motat nebudu >:D

Ronault. 05.08.2009  20:56

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: body?

Jen se přidej...
                Ještě by měla být kategorie třeba starší děla a starší stylovky, ať máme kde s Mirou kralovat >:D

Ronault. 05.08.2009  20:56

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: body?

Jo, to by byl ideál... ale ne že se shodnem, páč by to byla opět jak říkáš nuda ;-)

Ronault. 05.08.2009  20:55

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: body?

My se nehádáme, dokonce si ani nešlapeme po bábovičkách na písečku >:D

Viď, že ne, Míro? :-!

70% je nadnesené číslo, 30% bych byl optimista... však se podívej kolik lidí tady dělá z faceliftu novou generaci (Focus, Octavia) 8-s :'-(

K Ibize a i20, to bych moc netvrdil. Musel bych si projet i20 ;-)

Ronault. 05.08.2009  20:49

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: body?

To není podstatné, ale po neděli by ses měl dočkat, snad už to doklepu do konce ;-) Nic moc to není, taky by to rozhodně dle tvého žebříčku nebylo na 10, dle mého je to tak na 9, ještě pár drobností mi tam chybí.

Myslím si, že koupí, proč ne? Bydlíš ve velkém městě nebo hned u něj, třeba Praha, Brno, jezdíš do centra za prací a na nákupy. Doma máš velké auto na cesty plus třeba nějakého i staršího (často je to o to zábavnější, co si budeme nalhávat ;-) ), tak ti bude HTP naprosto s přehledem stačit. Jo, není to Porsche, ale pro svůj účel jako stvořené. A tři hrnky? Zvukově to je stejně dost odhlučněné zevnitř a tohle vytáčet na červené na semaforu? Z toho jsme snad vyrostli.

K té Ibize. Tam se neshodnem, ta palubka je z kusu dutého plastu, který na omak, poklep, pohled je otřesný... Tohle by mě urazilo i v autě typu Felicie 8-s A ty červené budíky :-( Předešlá Ibiza se mi zevnitř líbila kupodivu daleko více.

K tomu Porsche, postav k němu jiný sportovní vůz s lepšími vlastnostmi, které jsou pro tuhle třídu nejdůležitější... nebude na 10 ;-) Proti Fabii jo... Jenže tohle bodování mi připadá moc mechanické. To bychom mohli hned udělat nějaký algoritmus, kde bys zadal cenu auta, výkon, výbavu, značku, ročník (od 2009 do třeba 1989 by to klesalo a pak naopak stoupalo) a automaticky by nám to vyplivlo hodnocení. Ale o tom to snad není, ne? ;-)

Mira328i 05.08.2009  21:11

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: body?

chybí tu více kategorií..to je jasný..hází se tu do pytle hrušky s jabkama..
            Tak nedělej dášu:-)..co máš za káru?
            Víš já mam prostě rád auta co nejsou jen přerunovače A do B...

Ronault. 05.08.2009  21:16

« Re: body?

Já mám přesouvač z bodu A do bodu B, ale už téměř legendu našich silnic >:D Pak ještě jezdím s jedním, ale to je spíše konzumní kousek, ale taky ho mám rád.

Mira328i 05.08.2009  21:21

« Re: Re: body?

No tak..tak co to je za auto..??
                sem zvedavej...

« Re: Re: Re: body?

Ronault tady každého rád napíná. Ale už píše recenzi!!!! >:D

Ronault. 05.08.2009  22:03

« Re: body?

Jsem prostě jako The Shining od Stanley Kubricka, taky 2 hodiny čekáš kdy to příjde, ale pak ten závěr, to je masakr >:D

Poustnik 05.08.2009  22:11

« Re: Re: body?

To jsem neviděl. Až to někdy shlédnu, vzpomenu si na tebe. ;-) Hele, musím se pochlubit, předevšírem jsem si dokázal sám na Mazdě vyměnit žárovku!!!

Ronault. 05.08.2009  22:17

« Re: Re: Re: body?

Mrkni, perfektní horor... ne moc krve, ale to napětí a Jack Nickolson v hlavní roli :yes:

Gratuluju, já o víkendu vyměnil veškerá venkovní světla, přesunul směšovač, pojistný ventil... ...

Nicméně Mazda je začátek, zkus Megana, pak frajeř:
                            >:D

foto Special-line

Special-line 05.08.2009  22:25

« Re: Re: Re: Re: body?

Že by žihadlo na LPG? ;-)

Poustnik 05.08.2009  22:43

« Re: Re: Re: Re: body?

Tak mě přijde, že se poslední dobou automobilky předhánějí v tom, jak to vymyslet co nejzapeklitěji. Mégan fakt slušná pakárna. Kolo dolů! >:-[] Kdybych měl xenony, ty rovnou píšou, že je nesmíš sám měnit a je fakt, že mi praskla první halogenka po dvou letech na Mazdě, to není špatné, ale na Hondě za 4 roky nic.... :-!

Ronault. 05.08.2009  22:48

« Re: Re: Re: Re: Re: body?

To víš, jak jinak zvednout zisky za servis, když spolehlivost musí být?

U Fabie to řešili zase tak, že žárovka prvních několik ročníku vydržela tak měsíc a něco, pak tam dali nějaký napěťový něco čemu nerozumím ;-)

To já na svém autě už asi 3 měsíce taky nic, takže jsem nadšen >:D

Poustnik 05.08.2009  22:50

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: body?

>:D >:D Píšeš si to do notýsku? Kolik je rekord? 4 měsíce? >:D

Ronault. 05.08.2009  22:54

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: body?

Počkat, je srpen a tak nějak v březnu jsem měl takové divné období, kdy během chvíle upadl výfuk (neznámá příčina, koroze nikde, asi únava materiálu), homokyneťák ihned po výměně výfuku. Respektive jsem nastartoval, zařadil a začal vrzat... sotva se opravilo to, tak pojistková skříň začla blbnout, takže pro zapnutí tlumených světel to chtělo poklepání na pojistkovou skříň...
                                    A od té doby nic, nechápu...

Připomínám rejpalům, že nemám Renaulta >:D

Notýsek mám, jak bych poznal kdy měnit olej? Jsem klasik, ne jak vy s palubním PC, které vám hlásí i vaši aktuální plynnatost a žaludeční vředy >:D

foto Special-line

Special-line 05.08.2009  22:58

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: body?

Pojistková skříňka to mi něco říká >:D

Poustnik 05.08.2009  23:06

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: body?

V Mazdě palubní PC nemám, chá! Kdy vyměnit olej poznám podle toho papírku, co mi v motoru vždycky nechá technik..... >:D

Ronault. 05.08.2009  23:11

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: body?

Tak na to můj technik kašle, budu ho muset upozornit... čili si musím sám sobě vyrobit tyhle štítky a nezapomenout je tam pověsit >:D

HELIUM 08.08.2009  02:58

« Re: body?

Zarovky na prvnich Fabiich I praskaly z duvodu vyssiho palubniho napeti, servisy to pak odborne resili vlozenim odporoveho dratu pod objimku zarovky - snizeni napeti odporovym predradnikem

"-- skrytý --" 09.08.2009  01:27

body podruhé

Ronaulte proč jsem dal 5b jsem snad napsal, snad to majitel nebere osobně, hodnocení je čistě subjektivní, někdo dá 1b někdo zase 10b. Tak si ty své moudra prosím nech. Jak by řekl Jeremy Clarkson "Vše s logem Škoda je UNCOOL!!!" Zvláštní že zrovna Ronault má vždycky plno keců, ale auto tady nemá, Tvé příspěvky pak mají výpovědní hodnotu takovou jako pohled na kelímek s močí.

BTW.: Jinak odmítám hodnotit vozy típkú co jsou tu v nějakým tom týmu, protože pak mi chodí tucty zpráv proč jsem dal takové body a jestli bych si to nemohl rozmyslet bla bla bla. Proboha o co Vám lidi jde? Je to jen blbý profil s fotkama!!!

Ronault. 09.08.2009  02:35

« Re: body podruhé

To, že já tady nemám auto nijak nesnižuje hodnotu mého názoru. Hodnotu názoru snižuje nebo zvyšuje jeho obsah, což dokonale převádíš. Jestli neumíš argumentovat a obhájit svůj názor, tak to rovnou napiš a nezhazuj se takovým stylem.

Pokud si zaujatý, což předvádíš větami "Vše s logem Škoda je UNCOOL!!!", nebo tím, že máš na autě nalepeno HTP, tak raději nehodnoť. Zaujatost sem nepatří a dle hodnocení lze snadno poznat, kdo komu leží v žaludku a do jaké míry je objektivní.

Až budeš mít nějaké vědomosti, tak tady mluv o moči.

"-- skrytý --" 09.08.2009  20:24

« Re: Re: body podruhé

Tak teď si mne rozesmál, nečekal jsem, že se tak nabubříš, zrovna, ty se svým "humorem". :)...no nic nemá cenu to řešit, každý si udělá obrázek sám. ;)

Pořád si mne, ale nepřesvědčil proč bych měl nové fábii co vyjela před pár měsíci z výrobní linky dát 10b ;). Takže nevím komu došly argumenty, já ty své napsal, přehledně v prvním postu. Není komunismus, budeš se muset smířit stím, že jsou lidé, kteří mají jiný názor než ty :* Ale abys neřek, že jsem badboy tak máš pravdu, že to, že zde nemáš auto nemá nic společného s obsahem tvých příspěvků, ovšem myslím si, že kdybys ho tu měl, tak bys tolik nedržkoval, vědom toho, že by ti pak někdo mohl pomluvit tvůj kchár.

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 13.10.2009  18:10

Toto jsem tady ještě fakt nečetl

Zdravím,četl jsem si recenzi a je tam pár věcí,kterým nerozumím :
    -proč si někdo koupí auto,když se mu vyloženě vzhledově nelíbí?
    -nerozumím výrazu ,,tabulkový procesor,,
    -srovnávání Fabie se Škodou 120 mi připadá trošku zvláštní,páč se srovnávat dost dobře nedají
    -výrobní kod 31 z Mladé Boleslavi(kde se to hledá?),krejčovský metr na měření švů (neznám nikoho kdo by měřil švy),alu kola o 2 kg lehčí(neznám nikoho,kdo by vážil kola a řešil to u Fabie),koberečky o 5 cm vyšší(neznám nikoho kdo měří koberečky),max.rychlost atp.....myslel jsem si,že jsem na auto detailista,ale to jsem se šeredně zmýlil,vy jste min. o 5 pater výš :yes:
    btw - zápory : jen jedno světlo zpátečky? :-O
    Každej je ale nějakej,přeji hodně šťastných kilometrů

HELIUM 14.10.2009  19:27

« Re: Toto jsem tady ještě fakt nečetl

- designovy skvost (exterier) to neni, ale vzhledem k tomu ze sedim vevnitr to skousnu, podstatna byla porizovaci cena

- tabulkovy procesor - spreadsheet je napr. EXCEL

- proc ne ? Fabie je 120ka soucasnosti, nic vic

- na horni plose prevodovky (z te trci shaltdom) je vyskrabano ser.cislo, napr. 31 JUS 14109 0123 (31 - kod zavodu, typ, datum 14.10.2009, 0123 - kolikata prevodovka toho dne)

- jsme narod prdelaty, a dobra sedacka je dobra sedacka

- 2 zpatecky, jednak symetrie + nasviceni vrat v noci pri couvani (holt mestaci maji nasviceny cely mesto, zato nevidi na hvezdy)

"-- skrytý --" 11.11.2009  20:35

voda

Zdravím,
    mám dotaz nejen na majitele této fábky, ale všeobecně na majitele fábií. 5.11. jsem viděl v televizi pořad Černé ovce a dozvěděl jsem se velmi zajímavou věc. Pán si stěžoval na vzlínající vodu do interiéru zespod vozu. Tato vada se prý projevuje na všech fábiích, protože mají zespod vozu malé dírky v podélných nosnících na odvod jak dešťové vody, tak prakticky jakékoli vody stékající po karoserii. Voda je odváděna do podélných nosníků, odkud nemůže odtékat v případě zanešení například blátem. Dávám Vám všem sem odkaz na toto video a prosím o praktické zkušenosti, jestli opravdu se tento problém týká všech fábií a nebo pouze některých. Odkaz [odkaz]

Děkuji za příspěvky

HELIUM 17.11.2009  14:04

« Re: voda

V te TV to byly rozhodne modely 2009 a 2010 (velmi oskubane),
      budu to zkoumat jak sve tak brachove (2009 a 2008),
      pak dam vedet.
      Zajima me kudy je to svedeno, protoze FI ma tuto vodu svedenu normalne do prostoru podbehu blatniku.

HELIUM 29.11.2009  20:33

« Re: voda

Týká se to všech Fabií II.

Pouze zatím nevím kudy je to tam svedeno, ale aby došlo až ke vzlínání do koberců tak by se to muselo zespodu zadehtovat.

No tragedii bych z toho nedělal, podobně protéká voda i skrz dveře (u většiny aut) a není s tím problém.

"-- skrytý --" 17.11.2009  20:17

vzlínání vody

Zkuste to, pač fakt mě to moc zajímá a jsem zvědavý na výsledek.

"-- skrytý --" 29.11.2009  21:07

vzlínání vody

Zdravím,
    tak sem na toto téma otevřel diskusi na škodafóru a můžu říct, že se mi ozval pouze jeden člověk, který to řešil z někým ze škodovky a ten mu řekl, že je to tak opravdu konstrukčně řešeno a že se to prostě nesmí ucpat. Jsou takto prý řešeny i první fábie a v pohodě. To znamená, že je důležité si tu dírku hlídat, aby nebyla ucpaná a vzhledem k povrchové úpravě a nátěru rezistinem by se nemělo nic stát. Alespoň tak mi to vysvětlil ten šohaj ;-)

HELIUM 09.12.2009  07:47

« Re: vzlínání vody

Ty nosniky - okapy maji jeste jednu vadu,
      je to nejnizsi cast podlahy, ktera se nema rada s obrrubniky, pozdeji nahodim foto jak to konci.

Foto pridano 2x.

foto Pavel-E

Pavel.E 19.02.2010  11:52

Parkování

Tak přesně tohle jsem měl na své Octavii, lidi jsou deb*lové! Ženská se se mnou začala hádat, že jsem si to udělal sám, naprosto nereálné, protože bych musel parkovat z chodníku!!! :-! Když přišel její manžel, tak hned že nic neudělala atd., šla kolem hlídka policie a rázem byl jako svatej, nakonec vše zaplatila ta ženská, prý si toho nevšimla.. měl jsem prasklej nárazník a odřený lak asi na 30 cm! Jen pro info měla Fiat Uno "štětková metalíza" omlácený ze všech stran včetně střechy, jakou to mělo původní barvu nikdo nepoznal. Od té doby vždy auto obejdu a kontroluji. :-( LIDI NAUČTE SE PARKOVAT A KDYŽ JE TO MÍSTO MALÉ, TAK RADĚJI OBJEDU BLOK A NAJDU MÍSTO JINDE!

foto Aspire

Aspire 19.02.2010  12:52

« Re: Parkování

Mám taky něco podobného byly jsme v Praze v Globusu na Čerňáku a já jsem se rozhodl čekat v autě než ostatní přijdou, vedle bylo místo akorát na motorku, jak se tam dobře parkuje v tom se mladá řidička vřítila na to místo bylo to na těsno já bych nevystoupil, a spolujezdkyně té slečny otevřela dveře a to bylo ran jak od samopalu ani nevím kolik jich bylo ještě že mi to vyšlo na ochranou lištu dveří tak se nic laku nestalo. :-!

foto Pavel-E

Pavel.E 28.02.2010  21:20

« Re: Re: Parkování

Ještě když jsem měl Octavii, tak jsem čekal na přítelkyni v autě, vedle přijela slečna v Mercedes ML, první rána když otevřela dveře, lišta na dveřích to zastavila, druhá rána když otevřela zadní dveře kde měla dítě, 3 a 4 rána když ho vyndavala ven, to už jsem na ni vyletěl protože to vše šlo do laku. :-( Od té doby NIKDY neparkuji vedle aut, která mají dětskou sedačku, když zaparkuji a uvidím ji, tak nelituji ani přeparkovat. ;-\

HELIUM 19.02.2010  23:47

« Re: Parkování

Mne se to stalo kdyz jsem nebyl u auta, ale racha to musela byt, protoze i skupinovy svetlo bylo povyskoceny.

HELIUM 06.03.2010  21:03

HTP - hromada technickych problemu

foto wikinko

wikinko 06.03.2010  21:56

« Re: HTP - hromada technickych problemu

>:D a zase som si pripomenul preco som si ten skvost nekupil :-) a tebe helium prajem pokojny spanok >:D