Aero 50 (2012)

7.8.2010

Hodnoťte prosím tuto recenzi pouze známkami 10 – 10 – 10. CO SE PRÁVĚ DĚJE ------------------------------- Bylo vybráno nové téma pro Květen 2016.…

Caterham Fotosoutěž (Fotosoutěž Moje auto.cz)

white label 27.09.13  01:39

« Re: Hlasování

w-a
    Máš SZ a nejen to. ;-)

woody-alien 26.09.13  21:02

« Hlasování

Tak jdu na to. I při tak relativně malém počtu soutěžících jste mi pěkně zamotali šišku. >:D Napadají mě minimálně tři možné způsoby hodnocení a pokaždé mi pořadí vyšlo úplně jinak. Takže jsem si jeden ten způsob musel vybrat a zde je resultát.

1. white label
    2. Leg aka Legacy
    3. poterienko

white label - mám tvoji nápaditost a snahu přinést něco překvapivého rád, sám se občas pokouším o totéž. Téma je přítomno v pro mě dostatečné míře a fotka samotná je technicky výborná - nejvíc nicméně oceňuju tu věc, že jsem okamžitě věděl o co jde a účinnost vtipu tedy byla 100%.
    Leg - Bobule 3 aneb "přemotorovaná" >:D zadokolka si troufá. Spolu s Kubassem mi tvoje fotka asi nejvíc citově připomněla skutečné babí léto. :yes:
    poterienko - vizuálně atraktivní, kompozičně výborně provedená fotka.
    Thomasino - krásná scenérie, už bys pomalu mohl vydat knihu Moje auta a Alpy. ;-)
    Ronault - velmi pěkně provedené, jen ti ostatní zaujali víc. Jen na okraj, ta kola jsou taková zvláštní, moc se mi nelíbí. Jsem zvědav, co vybereš v aftermarketu.
    Kubass - svoje hodnocení bych mohl zkopírovat od iudexe. Co se týká výrazu, je to parádní, ta úprava mi ale vůbec nesedí. A ani Fiátek to pro mě nezachránil.

foto Bud

Bud 26.09.13  19:34

« Re: Hlasujem

Ať už je to chlopi jak chce, nějak to dopadne >:D . Každopádně při pohledu na labelovu fotografii jsem byl naprosto zaskočen. Neumím teď posoudit, zda to způsobila ta žena a dáma, která u auta stojí, nebo dokonalé foto, nebo jen jakýsi psychologický efekt, kdy mi proběhla známá reklama v mysli. Ale ještě nikdy jsem se s něčím takovým při pohledu na fotografii nesetkal, aby tak tři silné vjemy na mně promluvily najednou. Pak jsem si pomalu zvykl a přibyly další pěkné fotky... Dokonce jsem začal rozmýšlet o tom, že Label možná věděl, jak to foto zapůsobí a proto ještě přidal do ohně a připomenul reklamu... >:D >:D Ale to nemohu připustit, to by už bylo moc >:D . Jinač bych musel navrhnout, aby soutěžil mimo soutěž >:-[] .

white label 26.09.13  19:28

all
    Mě se ta vaše názorová pestrost líbí a pokud to jde i do lehké/slušné diskusní "kontraverzre" tím líp. K připomínce, že mi tam k tématu chybí to slunce asi tolik:
    Jak jsem psal, slunce bylo v období kdy jsem mohl fotit (na září velmi výjimečně) naprosté minimum. I v den, kdy jsme s babičkou oslavovali, jsem na letní oblohu čekal marně.
    Na druhou stranu, i kdyby slunce bylo a chtěl bych ho za každou cenu dostat primárně do fotky, bude to vizuálně na úkor babičky prodávající Golf. Záběry s větší dálky mám taky (včetně oblohy), ale na těch se výrazně neztrácí jen pointa s reklamou, ale i babička a s ní i to (pseudo) "babí" léto.
    Další věcí je fakt, že babí léto je období pozdního léta pro které je sice charakteristické slunné počasí, ale to bohužel není žádným železný pravidlem, viz letošní září (kromě prvního týdne). Takže pro letošní období babího léta je bohužel mnohem charakterističtější zatažená obloha. Vzhledem k tomu, že naše fotky musí být v prvé řadě aktuální, osobně/subjektivně nesouhlasím s kritikou fotek jen proto, že i když jsou pořízeny v období babího léta, nejsou pořízeny za slunečného počasí, čímž ovšem nemyslím svou fotku, ale fotky, kde je vidět obloha (logicky) bez slunce.

P.S. Říká se ženy mají vždycky pravdu a něco na tom bude. Moje žena mi totiž říkala, že je té fotky na tohle téma škoda (viz i názor iudexe), ať nafotím jen nějakou tu krajinku s autem a tohle si nechám na ještě příhodnější téma. >:-[] Řekl jsem jí, že to stejně nejde schovat, protože fotka musí být aktuální, navíc nikdo neví jak dlouho tu babička ještě bude a jedna "nebožka" už tu ve fotosoutěži byla. >:D
    Mě prostě nebaví fotit jen auto "u stromu" když je třeba téma Auto a zelená. Proto ty témata musím občas i trochu podlézat a někdy je to trochu na hraně, jako v tomto případě. Moje primární motoivace při focení do této fotosoutěže je překvapit/pobavit, ne vyhrát za každou cenu, nebo plnit témata na 150%. ;-)

poterienko 26.09.13  18:51

« Re: Hlasujem

Woody: Ad první část o tématu - jistě, jak se říká, sto lidí sto chutí a to je IMHO dobře.
    Ad druhá část - vždycky, když jsem viděl jeho fotku, cítil jsem z toho nějakou práci, nějakou práci s tím sehnat rekvizity, postavit auto, někam vylézt...atd. Tady u té to bohužel nevidím. Odkaz na reklamu tam sice trochu je, ale v reklama byla o tom, jak babča z auta ždímala maximum. Jo kdyby tam bylo to, tak si založím další tři účty a postarám se o WL vítězství :D.

šmoula nešika 26.09.13  18:45

woody: Naprostý souhlas. :yes:

woody-alien 26.09.13  18:40

« Re: Hlasujem

poterienko: Tak je to dobře, každý to hodnotí svým úhlem pohledu. Iudex mnohem více než já po fotografické stránce, na druhou stranu se s ním v hodnocení wl fotky neshodnu ohledně tématu. Téma je tam přeneseně ale pro mě tam je. Já taky naplnění tématu často dociluji pouze okrajově a ještě to musím sáhodlouze vysvětlovat. ;-) A taky si nemyslím, že by wl nevyužil předpoklady pro TOP fotku. Na té fotce coby vtipném odkazu na známou reklamu nic nechybí a nic nepřebývá. Posadí babču do auta........a všechno je pryč, kouzlo zmizelo a už to nefunguje. No a tak máme různé názory a zdá se, že tohle kolo nebude o jednoznačném vítězi a hlasování bude napínavé. Což je taky dobře. ;-)

poterienko 26.09.13  18:24

« Re: Hlasujem

šmoula: Mě se iudexův přístup líbí, protože je naopak jiný. Hodnotí tu fotky i fotograficky, což jsem tu ještě neviděl.
    WL měl sice všechny předpoklady pro TOP fotku, ale připadá mi, že je nevyužil. Mohl babču posadit do auta, nechat skrz sklo svítit sluníčko. Měl opravdu spoustu možností. Když to vezmu já - zapomněl jsem foťák, na focení s důchodkyní jsem neměl koule, ale i přes použití příšerného foťáku v HTC One a nutnosti brutálnějšího postprocessingu tam mám alespoň to léto. Když to shrnu, na to, jaké má WL nápady mi to přišlo slabé, protože když se kouknu do historie témat, asi bych vždy volil jako vítěze jeho.

šmoula nešika 26.09.13  17:50

« Re: Hlasujem

iudex: Nějak se mi to načítá pomalu, white mě předběhl. Jdeš na to technicky a lze s tebou souhlasit. Ale whita se musím zastat. Babí léto si může člověk vykládat různě. Bába (myšlena důchodkyně) v létě, pak ono období, nebo také třeba nějaké ty prázdninové líbánky se slečnami. >:D Taková je holt čeština. Whitův záměr chápu, fotit všichni to samé, vyhrál by akorát ten s nejhezčím autem a nejzdařilejší úpravou na compu. Tedy alespoň tak to vidím já, ty se zase snažíš hodnotit podle nějakých pravidel - prostě jako odborník přes focení. Obojí bych ale jako cíl fotosoutěže neviděl. Tyhle aspekty jsou důležité a dokážou rozhodnout o celkovém dojmu, ale tady jde hlavně o nápady. A já mám rád, když se někdo snaží do fotky zapojit trochu humoru a celkově toho svého. A u whita bych řekl, že tohle mírné překroucení tématu není prvním ani posledním. Čímž bych nechtěl nijak nahlodávat nebo shazovat tvoje hodnocení, naopak mám rád, když si k tomu každý řekne své, a bude to tak bohatější, ale možná bys to mohl příště brát s trochu větší rezervou.

white label 26.09.13  16:46

iudex
    Jasně, to téma je tam jen částečně a to ještě s nadsázkou ("bába"). Ale s tím pozdním podzimem jí (vzhledem k věku) docela lichotíš, myslím, že tohle už je bez diskuse období zimy. >:-[] ;-)

P.S. Původní nápad byl zajet do domova důchodců, kde pár "babek" znám a nechat je obklíčit auto a vyfotit si je. Co jsem se vrátil z dovolené (a že tam bylo meganádherné počasí), tak tady po babím létě ani památky, už noční cesta z letiště nám celá propršela. 8-s

šmoula nešika 26.09.13  15:43

4. Leg
    5. poterienko
    6. Ronault
    -----------------------------
    white label - sranda musí být. Vložil jsi do toho svůj humor, a to se cení.

Kubass - jsem proti tobě nějaký zaujatý, či co, ani nevím proč. Takže to druhé místo dávám trochu i za tvou dřívější práci. Opět maximálně saturované (jestli se nepletu, moc tomu nerozumím...), s pěkným fiátkem, prostě oku lahodící. Jen jsem si říkal, že na BABÍ léto bys mohl opět nějakou babu vytáhnout. >:D

Thomasino - néé, takové krásné panoráma, a ty ho zkazíš svým pestrobarevným hjondé. >:-[] Ale jakmile ho zakryju, získám krásné foto. >:D ;-)

Leg - odvážnější jízda po poli by byla snad jen v lambu, ne? >:D To počasí je poslední dobou žel velmi autentické.

poterienko - ten chrom dělá trochu odrazy, ale jinak velmi pěkné... jak jsem tak bral diskusi odspoda, říkal jsem si, že by ta bedna u ode mě vyjít mohla.

Ronault - za svoje (ne)únavné nasazení pochlubit se svým novým „žihadlem“ si zasluhuješ velké uznání. :yes: Avšak na oč menší účast to vypadalo, o to kvalitnější výběr se sešel. Ale když si najdeš čas a vymyslíš něco vtipného (jako že to umíš), rád tě postavím na bednu.

foto iudex

iudex 26.09.13  15:16

« Hlasujem

Tak aj keď som nestíhal príspevok do súťaže, aspoň splním svoju psiu povinnosť a zahlasujem.
    Poterienko: no vida, že sa to dá podstatne lepšie, ako minule, toto akoby fotil niekto úplne iný. Veľmi príjemne pôsobiaca fotka, príroda všade navôkol, naviac je vidieť, že to slnko je nižšie a vegetácia už taká jesennejšia, teda to babie leto je tam pekne vidieť. Možno len ten postproces by som tak nepreháňal.
    legacy: obdobne ako poterienko: je pekne vidieť, že ide o posledné vzopätie sa leta, navbiac vinohrad sa k tomuto obdobiu nesmierne hodí. Oproti poterienkovi to síce pôsobí vizuálne trochu chudobnejšie, naopak podanie farieb je oveľa prirodzenejšie, žiadny viditeľný postproces a auto je naviac perfektne ostré.
    white label: no s Tvojou fotkou si neviem dať rady. Na jednej strane je to super nápad (tiež som nemusel pozerať video, aby som vedel, akú reklamu napodobňuje), technicky tip-top, auto dokonale čisté, babka elegantná a čiperná dôchodkyňa, ale chýba mi tam prepojenie s témou. Toto s letom veľa spoločného nemá, ak malo byť spojenie ročného obdobia s vekom babky, je to skôr neskorá jeseň a nie leto. Na tému moje auto a reklama by si jednoznačne vyhral, pri tejto téme však nemôžem.
    Thomasino: Alpy sú Alpy, stačí pekné počasie a hory ostatné spravia samé. Pôsobivý výhľad, krásne prostredie, akurát tam chýba trochu náznak, že ide o babie leto, takto to vyzerá zelené ako kedykoľvek v období od mája do augusta.
    Kubass: Okamžite zaujme spojenie červeného auta a zrelých šípok, ktoré tiež automaticky identifikujú, o aké obdobie ide a teda tematicky OK. Plus auto tam pôsobí ako malý prítulný psík, len pohladkať. Len ten nešťastný postproces: tipujem, že i tak má foťák problém zachytiť dynamický rozsah celej scény a Ty to ešte zabiješ zvýšením kontrastu, aby sa stratil aj najmenší pozostatok kresby v oblohe. Nebyť toho pre mňa nestráviteľného deficitu v technickej kvalite, si u mňa prvý.
    Ronault: veľmi pekné prostredie, výborná kompozícia, aj farebne pekné, len ako pri labelovi: nevidím tam spojitosť s babím letom, kľudne by si to mohol dať v marci (březnu) a nik by neprotestoval.
    Poradie:
    1. Poterienko
    2. legacy
    3. Kubass

poterienko 26.09.13  13:53

« Re: Ukončení přihlašování - zahájení hlasování

woody-alien: Tak co by. Pochválil? To néé!! >:D Pochválil jsem jen sladění s barvou nebe. >:D

white label 26.09.13  11:37

Th
    Sakra, to mi tu zas něco srandovního uteklo! >:-[]
    Měl si to nechat tak, třeba bys tak měl větší šance na úspěch.

woody-alien 26.09.13  11:04

« Re: Ukončení přihlašování - zahájení hlasování

Thomasino - omluva. Hned to opravím. ;-)

foto Thomasino

Thomasino 26.09.13  10:21

« Re: Ukončení přihlašování - zahájení hlasování

KUA WOODY !! - na odkazu na moji fotku je nějaký divný bílý auto Kooperativy s paní radující se, že jde konečně do důchodu!! Prosím opravit :-D

woody - není, ale to nevadí ;-) Nicméně brzo bude malá změna. Reklama na boku přijde pryč (ta vzadu ještě uvidím) a oranžovou přechodovou linku nahradí nějaká šedá co se bude blížit barvě kol :-) Kapota a střecha zůstane samozřejmě modro-fialová, to se líbí všem. Někteří mají ale problém s odvážnou barevnou kombinací s tou oranžovou. Ale reklama už nebude tilik potřeba, takže z toho zase uděláme skoro normální auto. Navíc na jaře půjde asi do světa ;-)

P.S. Se zařazením Ronaulta nemám žádný problém, nějaká tolerance musí být. Ve druhé fotosoutěži tolerujeme mnohem více než zde, tam je to celkově "volnější" a méně svázané pravidly a fotky jsou pak hodně rozmanité >:-[] >:-[] Což jste nakonec asi viděli na tom odkazu na rajče. >:D

woody-alien 26.09.13  10:11

« Re: Zahájení hlasování a Boží soud

Tak já to beru tak, že nikdo nic nenamítá a aktualizuji seznam přihlášených.

poterienko - [odkaz]
    Leg - [odkaz]
    white label - [odkaz]
    Thomasino - [odkaz]
    Kubass - [odkaz]
    Ronault - [odkaz]

woody-alien 26.09.13  10:07

« Re: Ukončení přihlašování - zahájení hlasování

poterienko: Líbí se mi tvoje komenty, žádný velký s.raní a takhle to je. ;-) Jinak jsi asi úplně první, kdo Thomasinovi pochválil auto. >:D

poterienko 26.09.13  09:58

Takže mé pořadí:
    1) Thomasino - proč? Líbí se mi ta dovolenková atmosféra a i auto, jehož pofóliování dělal někdo barvoslepý, protože kapota ladí s nebem :D.
    2) Leg - protože si ušpinil své BMW, což je pro řadu majitelů BMW konec života nebo zbytek života ve strachu.
    3) Kubass - protože ta kára je parádní :).

woody-alien 26.09.13  09:27

« Zahájení hlasování a Boží soud

OT: Pamatujete ještě tu mojí nehodu s Transitem ? Já už jen mlhavě... ;-) No, včera mi přišel dopis od soudu, že se mám dostavit ke svědectví v trestním řízení proti László atd. Vida, ještě to nejsou ani celé tři roky a už se ledy pohnuly. >:D >:D Počítám, že když se to nevyřídí do mého důchodového věku, bude o náhradách škod rozhodovat Boží soud. A to jak známo není nic moc, protože platí, že on do tebe kamiónem a ty do něj chlebem. ;-) Kdybych se ovšem držel svého pravidla na věci nahlížet spíše pozitivně, je tu i malilinkatá možnost, že by se urychlilo střádání na hot-hatch. Což mi mimochodem připomíná, že v sobotu v 9.00 je na řadě Fiesta ST. Věřím, že tentokrát bez problémů, protože majitel byl velmi vstřícnej a dostaví se do práce i ve svátek. To jsem si totiž vůbec neuvědomil, že v sobotu je Den české státnosti. Takže předběžné body pro Ford.