Aero 50 (2012)

7.8.2010

Hodnoťte prosím tuto recenzi pouze známkami 10 – 10 – 10. CO SE PRÁVĚ DĚJE ------------------------------- Bylo vybráno nové téma pro Květen 2016.…

Caterham Fotosoutěž (Fotosoutěž Moje auto.cz)

woody-alien 28.09.13  00:12

« Re: Hlasování

iudex: Mondeo bylo na originál 17" alu, na zimu mi prodejce nabízel sadu pneu na 16" plecháčích, ale musely by se kupovat nové šrouby. Nevím ovšem jak je to v případě stejného rozměru alu a plecháčů, proto jsem psal nejspíš.

Legacy: Co jsem zatím kdy kupoval alu disky, tak šrouby byly v ceně. U plecháčů nikoliv.

Leg 27.09.13  23:01

« Re: Hlasování

Ozaj a keď sme pri tých autoreklamách, dnes som jednu super videl:

Leg 27.09.13  22:45

« Re: Hlasování

Wl: jasne, mne to o náročnosti vysvetľovať nemusíš, mám s tým svoje skúsenosti. Auto samozrejme nemusí byť na fotke celé, ty si ho ale sekol uprostred kolesa, čo pôsobi trochu nepremyslene (hlavne na tvoje pomery) a vytvára to dojem cvaknutej momentky. Pritom by bol priestor to orezať aj v počítači niekde medzi dverami a kolesom a ak by si sa zbavil aj zeleného balastu nad hlavou, dodržal by si aj pôvodný pomer strán. To sú ale také malé detaily, a zrovna tvoje fotky podobnými neduhmi nezvyknú trpieť a konieckoncov nakoniec by si možno v mojich fotkách našiel takých prešlapov viac. :-)

Woody: práve v tvojom prípade som ti ale radil presne rovnako ako ronovi (aj keď som to možno trochu nešťastne sformuloval): hlavne nevymýšlaj a vyvaruj sa extravagantností, ideálne ber čo fabrika dá. Takže ak ron zavrhuje puklice, radím kúpiť decentné šestnástky buď na zimu alebo na leto, podľa osobných preferencií. Alebo varianta b je letné i zimné jazdiť na jedných diskoch a po zjazdení aktuálnych pneu ísť do sedemnástok. Ináč na zimné alu asi tiež potrebuješ nové šróby, nie?

Ron- ja som pred bmw jazdil v zime na pukliciach a za štyri zimy som stratil jednu. A nestálo ma to nič, proste som sa na to vybodol a auto "dojazdil" na troch. >:D

foto iudex

iudex 27.09.13  22:26

« Re: Hlasování

woody: nemáš pravdu, žiadne nové skrutky na plecháče nepotrebuješ, priskrutkuješ to presne tými istými skrutkami, čo alu disky, takže žiadne extra výdavky.
    Inak zajtra máš tú FieSTu? Potom nezabudni pridať dojmy.
    Ron: no ešteže nehodláš pokračovať týmto tempom, lebo 5800 km za mesiac by bolo skoro 70000 km ročne a to by po troch rokoch mohlo ísť rovno na vrakovisko. >:-[]

woody-alien 27.09.13  21:17

« Re: Hlasování

Ron: Pravdu máš....k ceně poklic ještě připočti, že na plecháče nejspíš budeš potřebovat nové matky/šrouby, což třeba na Mondeo při 20 ks dělalo cca 1.700 Kč + originál poklice cca 350,-/ks + výsledek bída = vybodnout se na to. Můžeš uvažovat nad 17", ale ani v těch 16" bych na to nerezignoval. Úplně nesouhlasím s Legacyho výrokem, že je to v tomhle rozměru "prašť jako uhoď", koneckonců on sám se také účastnil porady kolem kol na Swifta a nakonec to v tom nuceném rozměru (protože větší nebyl možný) dopadlo podle mého obstojně. Lepší už jsou jenom originál 16". Mluvím samozřejmě o běžných verzích, ne o SSS. A ve srovnání s tím, co občas vídávám na Swiftech z aftermarketu - je to úplná krása nebeská. >:D U těch tvých hliníků mi vadí to zprohýbání paprsků, působí to na mě nepatřičně, zase jako snaha o originální vzhled za každou cenu. Pravda, konkrétně Hyundai dokáže z hliníků "vytřískat" ještě horší dojem a vůbec teď nemám na mysli Thomasina, ale jiné příklady. I vzhledem k velikosti zbytečně komplikované a v důsledku nehezké disky mají i jiné modely této "české"značky...

white label 27.09.13  20:35

Leg
    Babička je v papučích proto, že ji doma "překvapili" zájemci kteří přišli na inzerát, a než by se taková babička přezula, budou zájemci dávno v čudu. >:-[] Ostatně v čase 0:23 toho videa je obuv babičky vidět a vypadá to taky na nějakou formu domácí obuvi (že by nějaké holanské nedřevěné "nazouváky" na vyběhnutí ven?), každopádně podle videa neměla na žádné delší obouvání čas.
    Ta servisní knížka byl docela ořech, protože takovou obálku, v téhle barvě, měl právě trojkový! Golf, který účinkoval v reklamě. Takže tohle je pravá nefalšovaná serviska z trojkového Golfu, navíc originál německé verze. A tel. číslo na papíru pod nápisem "TE KOOP" se také shoduje s číslem v reklamě a stejně tak je v modrém provedení.
    Zadek je "useklý" proto, že na záběrech, kde bylo GTIčko celé (těch mám taky dost) ze ztrácela babička a s ní celá pointa fotky včetně naplnění/podlezení tématu.
    Samozřejmě, že zdaleka nejtěžší bylo dostat (téměř hluchou a logicky už ne příliš pohyblivou) 95 letou babičku do nějaké přirozenější "pózy", která by navíc odpovídala duchu toho reklamního videa. Dá se říct, že z celkových cca 40 snímků této scény u mě nakonec prošel pouze tento, což se mi často nestává, většinou se dostanou do finále tak tři, pak jeden vyřadím a ještě se nějakou dobu rozhoduji mezi dvěma posledníma.
    Náročnost výsledné fotky se pouhému divákovi odhaduje často velmi špatně. Některé fotky, které vypadají "na první pohled" velmi jednoduše, můžou dát pěkně zabrat a naopak.

Ronault. 27.09.13  20:25

« Re: Hlasování

Legacy: Poklice jsem měl na Laguně na zimu a ne děkuji, když spočítáš kolik stojí poklice a kolik disk, plus počet puklic ztracených za sezonu, tak to levněji výjde Alu kolo ;-) Rozhodování bude dlouhé... šel bych i do 17", možná to až tak tvrdé nebude, ale co s gumami 16?
    Ten nájezd je dán dovolenkou, kterou jsem ještě v březnu měl trávit velkou životní událostí, pak jsem přemýšlel ve skepsi, že nebudu dělat nic... no a pak mi šéf promluvil do duše (bohužel nedal i finance >:D ) a tak jsem vyrazil na "big" road trip :-) Teď bude auto spíše stát než jezdit, navíc pokud to výjde, tak dostane Megane i garáž. Jen to musí schválit náměstek. :-)

woody: Neboj, taky si nechám poradit, ale jak takčtu diskuzi, zatím mých pár návrhů skončilo různými hodnoceními... a pak babo raď

Leg 27.09.13  20:13

1. kubass
    2. poterienko
    3. white label
    ___________
    musím povedať, že tento raz bol výber obzvlášť náročný ...
    poterienko - Pekná kompozícia, má to atmosféru, len tá brutálna úprava farieb mi absolútne nesedí. Máš šťastie, tentoraz si jedným z jednookých medzi slepými >:D
    white label - Musím sa priznať, že patrím medzi tých zabrzdenejších a napriek tomu, že reklamu z ktorej si inšpiráciu čerpal poznám, jaksik ma na prvý raz netrklo, prečo pri tvojom GTIčku s divne useknutým zadkom postáva babička v papučkách a ty si sa to rozhodol prihlásiť do súťaže. Nakoniec ma ale detaily ako servisná knižka v ruke či červená sponka vo vlasoch vrátane neodolateľného šarmu babičky (čo by za "živú" babičku niektorí z nás dali) presvedčili dať ti bod
    Thomasino - ty si pekný svetobežník ... výlet do Barcelony, v Alpách jak doma, babie leto ale v tvojej fotke nevidím
    Kubass - super náladička, takto to vieš, aj s ohľadom na bezzubosť konkurentov mi detaily typu bielo-biela obloha nevadia
    Ronault - topiaci sa sneh určete nie je tým, čo si predstavujem pod pojmom babie leto, ale inak pekné foto. 5800 km som ja najazdil za posledného pol roka, takže máš môj rešpekt. A tie kolesá si nechaj a na zimu si kúp plecháče s origoš puklicami. V tomto rozmere je to všetko, ako sa hovorí u vás, prašť jak uhoď.

Škoda, toto kolo je fakt slabučké, okrem kubassovej fotky nie je ani jedna, ktorá by ma nejako chytila za srdce. Prebehla tu aj diskusia o tom, či má byť uprednostňovaná originalita a nápad pred technickým prevedením a k tomu môžem povedať len to, že je to na zvážení každého z nás, ako bude hlasovať. Ja osobne asi uprednostním technicky perfektne zvládnuté foto, ale množstvo bodov, čo odo mňa obdržali "srandisti" ako wl či wa (kde sa sakra stratil mates so svojimi super recesistickými fotkami?) svedčí o tom, že nemám problém oceniť dobrý nápad. Proste raz ma osloví to a raz hento.

woody-alien 27.09.13  18:47

« Re: Hlasování

Ron: "s rozdílem několika tříd rozhodně nejpěknější auto z účastněných"....budiž, ale jen proto, že se moje "zelená střela" tentokrát nezúčastnila. >:D No, na ta kola jsem zvědav, když jseš tak silně nerozhodnej....to já si aspoň nechám poradit. ;-)

Ronault. 27.09.13  18:32

« Re: Hlasování

No, přiznám se, že výběr není lehký, moc fotek není...

1. white label
    2. Kubass
    3. Poterienko

Poterienko - podzimní atmosféra z toho čiší, kompozice a zpracování zajímavé
    Legacy - Pěkné, hned za stupni vítězů
    Thomasino: Pěkné prostředí, možná mohla být zajímavější kompozice... třeba s tím autem schovaným za projíždějícím náklaďákem nebo tak něco >:-[] >:D
    Kubass - podzimní parádička
    white label - na rozdíl od ostatních jsem hned poznal, včetně odkazu na reklamu na starý Golf, o co jde, pobavilo mě to :-)
    Ronault - s rozdílem několika tříd rozhodně nejpěknější auto z účastněných, také kompozice..., ale vzhledem k tomu, že jsi spíše fotil pro svou radost a jako dokumentaci z Grossglockneru, tak nelze dát na první místo, to snad chápeš... >:D

Reakce na něktéré komenty:
    Šmoula - jak píšu výše, fotil jsem spíše pro svou radost a hlavně na připravovanou recenzi, najeto na ní mám už poměrně dost, tuším, že v neděli to bude měsíc a už mám najeto nějakých 5800 km...
    iudex - ono tam to babí léto je, podívej na tu pěkně zelenou skoro trávu či lišejníky v 2500 metrech nad mořem >:D
    woody - jsem takový celý na rozpacích, chvíli se mi ta kola líbí, chvíli zase vůbec, nemůžu se rozhodnout, ale jisté tedy je, že zůstanou na zimu a na léto přes zimu něco vyberu, ale vzhledem k tomu, že jsem silně nerozhodný člověk, tak to bude hodně těžký úkol... 8-s

white label 27.09.13  01:39

w-a
    Máš SZ a nejen to. ;-)

woody-alien 26.09.13  21:02

« Hlasování

Tak jdu na to. I při tak relativně malém počtu soutěžících jste mi pěkně zamotali šišku. >:D Napadají mě minimálně tři možné způsoby hodnocení a pokaždé mi pořadí vyšlo úplně jinak. Takže jsem si jeden ten způsob musel vybrat a zde je resultát.

1. white label
    2. Leg aka Legacy
    3. poterienko

white label - mám tvoji nápaditost a snahu přinést něco překvapivého rád, sám se občas pokouším o totéž. Téma je přítomno v pro mě dostatečné míře a fotka samotná je technicky výborná - nejvíc nicméně oceňuju tu věc, že jsem okamžitě věděl o co jde a účinnost vtipu tedy byla 100%.
    Leg - Bobule 3 aneb "přemotorovaná" >:D zadokolka si troufá. Spolu s Kubassem mi tvoje fotka asi nejvíc citově připomněla skutečné babí léto. :yes:
    poterienko - vizuálně atraktivní, kompozičně výborně provedená fotka.
    Thomasino - krásná scenérie, už bys pomalu mohl vydat knihu Moje auta a Alpy. ;-)
    Ronault - velmi pěkně provedené, jen ti ostatní zaujali víc. Jen na okraj, ta kola jsou taková zvláštní, moc se mi nelíbí. Jsem zvědav, co vybereš v aftermarketu.
    Kubass - svoje hodnocení bych mohl zkopírovat od iudexe. Co se týká výrazu, je to parádní, ta úprava mi ale vůbec nesedí. A ani Fiátek to pro mě nezachránil.

foto Bud

Bud 26.09.13  19:34

« Re: Hlasujem

Ať už je to chlopi jak chce, nějak to dopadne >:D . Každopádně při pohledu na labelovu fotografii jsem byl naprosto zaskočen. Neumím teď posoudit, zda to způsobila ta žena a dáma, která u auta stojí, nebo dokonalé foto, nebo jen jakýsi psychologický efekt, kdy mi proběhla známá reklama v mysli. Ale ještě nikdy jsem se s něčím takovým při pohledu na fotografii nesetkal, aby tak tři silné vjemy na mně promluvily najednou. Pak jsem si pomalu zvykl a přibyly další pěkné fotky... Dokonce jsem začal rozmýšlet o tom, že Label možná věděl, jak to foto zapůsobí a proto ještě přidal do ohně a připomenul reklamu... >:D >:D Ale to nemohu připustit, to by už bylo moc >:D . Jinač bych musel navrhnout, aby soutěžil mimo soutěž >:-[] .

white label 26.09.13  19:28

all
    Mě se ta vaše názorová pestrost líbí a pokud to jde i do lehké/slušné diskusní "kontraverzre" tím líp. K připomínce, že mi tam k tématu chybí to slunce asi tolik:
    Jak jsem psal, slunce bylo v období kdy jsem mohl fotit (na září velmi výjimečně) naprosté minimum. I v den, kdy jsme s babičkou oslavovali, jsem na letní oblohu čekal marně.
    Na druhou stranu, i kdyby slunce bylo a chtěl bych ho za každou cenu dostat primárně do fotky, bude to vizuálně na úkor babičky prodávající Golf. Záběry s větší dálky mám taky (včetně oblohy), ale na těch se výrazně neztrácí jen pointa s reklamou, ale i babička a s ní i to (pseudo) "babí" léto.
    Další věcí je fakt, že babí léto je období pozdního léta pro které je sice charakteristické slunné počasí, ale to bohužel není žádným železný pravidlem, viz letošní září (kromě prvního týdne). Takže pro letošní období babího léta je bohužel mnohem charakterističtější zatažená obloha. Vzhledem k tomu, že naše fotky musí být v prvé řadě aktuální, osobně/subjektivně nesouhlasím s kritikou fotek jen proto, že i když jsou pořízeny v období babího léta, nejsou pořízeny za slunečného počasí, čímž ovšem nemyslím svou fotku, ale fotky, kde je vidět obloha (logicky) bez slunce.

P.S. Říká se ženy mají vždycky pravdu a něco na tom bude. Moje žena mi totiž říkala, že je té fotky na tohle téma škoda (viz i názor iudexe), ať nafotím jen nějakou tu krajinku s autem a tohle si nechám na ještě příhodnější téma. >:-[] Řekl jsem jí, že to stejně nejde schovat, protože fotka musí být aktuální, navíc nikdo neví jak dlouho tu babička ještě bude a jedna "nebožka" už tu ve fotosoutěži byla. >:D
    Mě prostě nebaví fotit jen auto "u stromu" když je třeba téma Auto a zelená. Proto ty témata musím občas i trochu podlézat a někdy je to trochu na hraně, jako v tomto případě. Moje primární motoivace při focení do této fotosoutěže je překvapit/pobavit, ne vyhrát za každou cenu, nebo plnit témata na 150%. ;-)

foto poterienko

poterienko 26.09.13  18:51

« Re: Hlasujem

Woody: Ad první část o tématu - jistě, jak se říká, sto lidí sto chutí a to je IMHO dobře.
    Ad druhá část - vždycky, když jsem viděl jeho fotku, cítil jsem z toho nějakou práci, nějakou práci s tím sehnat rekvizity, postavit auto, někam vylézt...atd. Tady u té to bohužel nevidím. Odkaz na reklamu tam sice trochu je, ale v reklama byla o tom, jak babča z auta ždímala maximum. Jo kdyby tam bylo to, tak si založím další tři účty a postarám se o WL vítězství :D.

foto smoula-nesika

šmoula nešika 26.09.13  18:45

woody: Naprostý souhlas. :yes:

woody-alien 26.09.13  18:40

« Re: Hlasujem

poterienko: Tak je to dobře, každý to hodnotí svým úhlem pohledu. Iudex mnohem více než já po fotografické stránce, na druhou stranu se s ním v hodnocení wl fotky neshodnu ohledně tématu. Téma je tam přeneseně ale pro mě tam je. Já taky naplnění tématu často dociluji pouze okrajově a ještě to musím sáhodlouze vysvětlovat. ;-) A taky si nemyslím, že by wl nevyužil předpoklady pro TOP fotku. Na té fotce coby vtipném odkazu na známou reklamu nic nechybí a nic nepřebývá. Posadí babču do auta........a všechno je pryč, kouzlo zmizelo a už to nefunguje. No a tak máme různé názory a zdá se, že tohle kolo nebude o jednoznačném vítězi a hlasování bude napínavé. Což je taky dobře. ;-)

foto poterienko

poterienko 26.09.13  18:24

« Re: Hlasujem

šmoula: Mě se iudexův přístup líbí, protože je naopak jiný. Hodnotí tu fotky i fotograficky, což jsem tu ještě neviděl.
    WL měl sice všechny předpoklady pro TOP fotku, ale připadá mi, že je nevyužil. Mohl babču posadit do auta, nechat skrz sklo svítit sluníčko. Měl opravdu spoustu možností. Když to vezmu já - zapomněl jsem foťák, na focení s důchodkyní jsem neměl koule, ale i přes použití příšerného foťáku v HTC One a nutnosti brutálnějšího postprocessingu tam mám alespoň to léto. Když to shrnu, na to, jaké má WL nápady mi to přišlo slabé, protože když se kouknu do historie témat, asi bych vždy volil jako vítěze jeho.

foto smoula-nesika

šmoula nešika 26.09.13  17:50

« Re: Hlasujem

iudex: Nějak se mi to načítá pomalu, white mě předběhl. Jdeš na to technicky a lze s tebou souhlasit. Ale whita se musím zastat. Babí léto si může člověk vykládat různě. Bába (myšlena důchodkyně) v létě, pak ono období, nebo také třeba nějaké ty prázdninové líbánky se slečnami. >:D Taková je holt čeština. Whitův záměr chápu, fotit všichni to samé, vyhrál by akorát ten s nejhezčím autem a nejzdařilejší úpravou na compu. Tedy alespoň tak to vidím já, ty se zase snažíš hodnotit podle nějakých pravidel - prostě jako odborník přes focení. Obojí bych ale jako cíl fotosoutěže neviděl. Tyhle aspekty jsou důležité a dokážou rozhodnout o celkovém dojmu, ale tady jde hlavně o nápady. A já mám rád, když se někdo snaží do fotky zapojit trochu humoru a celkově toho svého. A u whita bych řekl, že tohle mírné překroucení tématu není prvním ani posledním. Čímž bych nechtěl nijak nahlodávat nebo shazovat tvoje hodnocení, naopak mám rád, když si k tomu každý řekne své, a bude to tak bohatější, ale možná bys to mohl příště brát s trochu větší rezervou.

white label 26.09.13  16:46

iudex
    Jasně, to téma je tam jen částečně a to ještě s nadsázkou ("bába"). Ale s tím pozdním podzimem jí (vzhledem k věku) docela lichotíš, myslím, že tohle už je bez diskuse období zimy. >:-[] ;-)

P.S. Původní nápad byl zajet do domova důchodců, kde pár "babek" znám a nechat je obklíčit auto a vyfotit si je. Co jsem se vrátil z dovolené (a že tam bylo meganádherné počasí), tak tady po babím létě ani památky, už noční cesta z letiště nám celá propršela. 8-s