Audi A6 (2012)

14.7.2012

Jak to všechno začalo? Příběh mé nové Audi začal cca červnu roku 2011, kdy jsme potřebovali pořídit druhé velké osobní auto do firmy. Měl jsem to…

Audi A6 Avant (Denjl21)

foto H-Karlik

H.Karlik 15.07.2012  19:27

Neskutečná bomba!

Ahoj, nemohu začít jinak, než super, super, super! Auto je nádherné, kola, S-line, světla, zkrátka všechno.
    Recenze pro začátek fajn, chtělo by to trochu popracovat na fotkách.
    Moc gratuluju, užívej ho bez jakýkoliv problémů a ať dobře slouží.

V reálu musí bejt ještě o level výš, než na fotkách, mohli bychom se sejít a fotky nějak spáchat :-)

foto -Vojtas-

[Vojťas] 15.07.2012  19:39

interier

Ten interier je vazne exkluzivni, mam chut se do te "vanilkove" kuze zakousnout :-)

foto Johny-Rico

Johny.Rico 15.07.2012  21:52

« Re: interier

foto Frantizsekk

Frantizsekk 16.07.2012  09:40

« Re: interier

JJ, nadhera. Jen na tu cistotu to bude haklivy. Na monitoru jsem odhalil doted neznamou spinu oproti ty barve sedadel :-)
      Preju hodne stastnych km :yes:

Denjl21 16.07.2012  11:24

« Re: Re: interier

jj, to je fakt, že ta kůže bude hoooodně náchylná, ale s tím jsem tak nějak počítal >:D

foto boost-

boost. 15.07.2012  20:47

Awesome.

Nevím, jak začít... Asi tím, že je to k***a pěkný >:D Interiér se fakt povedl, osobně bych preferoval černé obložení, ale i tak je to super kombinace!

Ať to slouží a hlavně si to užijte. :-) :yes:

foto esenbe

esenbe 15.07.2012  20:48

Mražené výrobky

Hele nemáš náhodou firmu na jisté mražené výrobky ? Jinak moc pěkné auto. Ty kola pěkně pasují k dizajnu světel.

Denjl21 15.07.2012  23:18

« Re: Mražené výrobky

ahoj, no něco s mraženým dělám :-)

foto esenbe

esenbe 17.07.2012  10:27

« Re: Re: Mražené výrobky

Děláš to rozhodně dobře! Tak v tom pokračuj, až bude zase pěkněji stavím se u okýnka :-)

Denjl21 17.07.2012  14:15

« Re: Re: Re: Mražené výrobky

díky :-) a v jakém městě? mám těch provozoven 60..... tak se ozvy, mlžem dát kafe :-)

foto Nicco

Nicco 17.07.2012  14:33

« Mražené výrobky

Niekto predava zmrzlinu cely zivot a nezarobi si ani na slanu vodu a niekto je uz v 24-och milionar :yes:

Denjl21 17.07.2012  17:20

« Re: Mražené výrobky

vše jde dělat špatně i dobře :-) a ze všeho lze udělat dobrý byznys..... :-) vše je jen o úsilí :-)

foto marekkk

marekkk 17.07.2012  20:49

« Re: Mražené výrobky

presne tak viem o com hovoris. a najhorsie je potom ked sa ti dari tak ti zavidia uz aj najblizsi. ja pridem do servisu s GLK a kazdy na mna pozera ako keby som ho ukradol >:D

foto -Vojtas-

[Vojťas] 17.07.2012  23:36

« Re: Mražené výrobky

Tak to je tvuj stanek pred Kaufem :-))) Moc dobra, chodim tam pravidelne ;-))

Denjl21 18.07.2012  11:03

« Re: Re: Mražené výrobky

dííííík >:D ve kterem meste myslis? :-)

foto HitmanPB

HitmanPB 15.07.2012  21:19

Pekná farba interieru

Máš dobrý vkus.
    Veľa šťastných kilometrov :-)

foto Johny-Rico

Johny.Rico 15.07.2012  21:52

Upřímnost

Chlape, obrovská poklona! Jsem o rok starší jak ty, ale v žádném případě jsem to nedotáhl ještě tak daleko, za to jednoznačně :yes: :yes: :yes:

Další :yes: za jasný a upřímná popis vozu včetně ceny, to jsou věci, co mě zajímají. Rád totiž přemýšlím, kolik by do toho auta člověk asi vrazil no a za 2 mega už je teda solidní A8, a to je prosim TOP :-)

Další :yes: za super popis tvých pocitů, je to velmi čtivý text a mám rád takové story, baví mě to číst, hlavně jak lidi přemýšlí ze začátku, co koupí, co ne, proč jo a ne, to mě běre :-)

No a poslední :yes: za nádherné auto jako takové, interier je vskutku přepychový s tou barvou. A jsem rád, žes koupil LEDky, protože já jsem to říkal pořád, že na tom musí něco být, když je to v příplatcích nad xenonem. Když audi, tak jedině full LED.

No, nádhera, ať slouží! :yes: :yes: :yes:

Denjl21 15.07.2012  23:22

« Re: Upřímnost

no s těma LEDkama to tak prostě je..... hned od začátku jsem si říkal, že Audi by si nemohlo dát do ceníku něco (ještě s takovým příplatkem) co by nefungovalo 100%..... dokonce ty světla reagují na navigaci a v případě, že se třeba blíží nájezd na dálnici, tak už elektronika seřídí světelný tok přesně jak bude potřeba :-)

No o A8 jsem ani neuvažoval, protože jsem chtěl auto slušně vybavené. Vždy když jsem kupoval nové auto, tak jsem šel cestou slušné výbavy, i když bych za tu cenu mohl mít vyšší třídu (v základu).

s těma pocitama jsem měl jasno od začátku, že se musím podělit - přítelkyně i já jsme původně chtěli BMW, ale ten přístup v Renocaru nás naprosto odradil..... nevím na co si tam hrajou, ale možná kdybychom přišli v kvádru se zlatýma rolexama, tak by to bylo lepší >:D

Mireon 16.07.2012  12:00

« Re: Re: Upřímnost

Ten příplatek za ty světla není zas tak velkej ne? Kdysi jsem na to koukal a bylo to myslím 38000 když nová A6 vyjela. Což mi přijde v pohodě oproti 250000 jak to bývalo u R8.

Denjl21 16.07.2012  12:29

« Re: Re: Re: Upřímnost

Ahoj, no hele mě to jako příplatek stálo: 43 vč DPH, takže není to nijak extrémní částka, ale furt je to celkem dost:)

foto flipmode

flipmode 31.08.2012  13:02

« Re: Re: Re: Upřímnost

To je trochu moc u R8. Nova LED lampa stoji 70 tis. CZK, priplatek je ca. 70 tis. pri koupi noveho auta.

vondry87 16.07.2012  12:50

« Re: Upřímnost

:yes: :yes: :yes:

Přiznám se, že po prvním pohledu na auto a věk jsem měl jasno - dárek k narozenám. Po dalším čtení ale bylo jasno - odměna za odvahu a tvrdou práci. Pokud si v 18 začal sám podnikat, aniž by ti někdo prošlápl cestu a dohodil známé, a vydělal sis za dva roky na Saaba a za další dva na A6, pak opravdu klobouk dolů. Neznám nikoho, kdo začal úplně od nuly a dokázal to tak rychle. Protože jsem jen o rok starší, uvítal bych víc takových recenzí, je to dobrá motivace ;-)

Denjl21 16.07.2012  13:01

« Re: Re: Upřímnost

no, je pravda, že s tím že si spousta lidí myslí, že jsem dostal to a ono od někoho se setkávám poměrně často..... Ale lidi už potom nevidí tu neustálou dřinu, nevidí to odříkání se párty s kamarády.... atd atd :-) a je pravda, že jsem začínal od nuly..... :-)

vondry87 16.07.2012  13:17

« Re: Re: Re: Upřímnost

V tom případě jestli to "no něco s mraženým dělám " neznamená zbavování se mrtvejch těl pro mafii, tak si fakt frajer a smekám :-) :-)

Mireon 15.07.2012  22:12

Nádhera

Je nádherná! Velká gratulace! Vypadá úplně jak ta co stojí před porsche Brno s tím biturbem.

Přejem hodně šťastných kilometrů!

P.S. Jsem zvědav jak dlouho bude trvat než tě nějaký zavistivec sundá z TOP 10. Doufám že ne. Byla by to obrovská škoda,ale bohužel se to tady děje docela často. :-(

Denjl21 15.07.2012  23:24

« Re: Nádhera

jj, ta před Porsche má černej interiér a ještě navíc ty 20" kola co se dávají na RS5, jsou taky krásná..... a celkově je taková agresivnější :-)
      p.s. díky za hodnocení :-)

foto Skrt

Škrt 16.07.2012  00:03

gratulace :)

Musim pogratulovat ke krasnemu autu, opravdu perfektni vyber ;-)

jinak k tem svetlum, myslim, ze na me si v tom clanku odkazoval. Mame taky novou A6 doma, jen jako sedan, se stejnou motorizaci, taky v podstate plne vybavenou. Kupovali jsme ho ale jako skladovy vuz, bez moznosti vlastni konfigurace a FULL LED svetlomety nemame. Bohuzel nemam vlastni porovnani svitivosti obou variant (LED a xenony), ale cetl jsem, ze xenony sviti lepe. Jestli tomu tak neni, tak dobre pro tebe. Myslim, ze mit moznost vlastni konfigurace, tak tam mame LEDky taky :-)

tak preju mnoho stastnych kilometru a at vse slouzi jak ma! Je to perfektni auto.

P.S. kraaasna kola :yes: my mame 20" ty co se davaji na S6 a taky super!

tak naposledy :yes:

Denjl21 16.07.2012  09:54

« Re: gratulace :)

Ahoj, díky za komentář :-) noo, nebylo to jen na tu tvou A6ku, ale i jeden známý co si pořídil A6 s xenony mi tvrdil, že si kůži nepořídil protože jí nechtěl a že LED si nepořídil protože nesvítí tak dobře..... s těmahle obavama jsem to i prodejci říkal a přesvědčil mě, že to je hloupost a i mi to ukázal na testovacích autech v dílně...... jinak ty kola co jsou na S6 jsou nááááádhernéééé, gratuluju a jdu také hodnotit všema 10kama :-) ať slouží :-)

foto Fisher

Fisher 16.07.2012  08:14

Parada & podakovanie

Nazdar,
    dakujem za uprimnost ohladom uznania prace dobrého predajcu, ludia pracujúci v tomto fachu potrebujú v prípade, že to sto stojí za to a zákazník bol spokojny, slova uznania,
    je to viac ako odmena za predany kus.
    Dakujem aj za uznanie techniky AUDI, kedze sú tu mraky anikoncernových uzivatelov, ktorý nepriznajú, že posledné roky jednoducho značky koncernu VW a BMW ci MB hrajú prvé husle. Gratulujem k nádhernému autu aj članku, naskakovala mi husia koža :-) :yes: :yes: :yes: :yes:

Prajem tisícky štastných kilometrov a žiadneho zavistlivca, či hlupaka, ktorý by tú nádheru poškodil :yes:

foto Frantizsekk

Frantizsekk 16.07.2012  09:50

BMW

Zvlastni, ze v dnesni dobe nehnuli ani prstem. Co tam musi chodit kupovat auta za nadlidi, kdyz odstrkujou mladyho kluka s penezma v ruce. Halt jsi jeste nezapadl do profilu zkorumpovany politik/jeho kamos podnikatel a u konkretni dealer by si pri pripadny koupi musel dat praci s konfigurovanim auta misto cerny barvy v *plny*

Denjl21 16.07.2012  09:52

« Re: BMW

taky jsem to nechápal...... přišlo mi to, jako že fakt otravuju..... a to přítelkyně hooodně chtěla X6 nebo 5GT......, zpočátku bylo BMW téměř na 90% jistota.......

vondry87 16.07.2012  12:09

« Re: Re: BMW

Příště si vem oblek, třeba to bude lepší :-)

EDIT: Koukám výše, že už tě to taky napadlo. Ale určitě by to byl zajímavej pokus a srovnání ;-)

foto BMWeMan

BMWeMan 17.07.2012  21:42

« Re: Re: BMW

mno mě to příjde trochu přibarvené, pochybuji že některý z prodejců prémiové značky si dovolí takto odfláknout zákazníka, obzvláště když je to dnes poměrně přísně monitorováno.
        Navíc člověk, který opravdu vážně uvažoval o BMW jak píšeš, tak tě nějaký neposlaný email přece neodradí od koupě vysněného vozu třeba u jiného dealera.... ještě k tomu za takové peníze.

Auto máš krásné, gratuluji! ... Nicméně:

Osobně jsem vyzkoušel poměrně důkladně oba vozy jak BMW 5 tak A6 (sedan), přiznám se že více tíhnu k BMW, protože u mne je na prvním místě svezení. Design exteriéru nebudu porovnávat 100 lidí = 100 chutí. Každopdné, kdyz porovnám ostatní parametry, jako jsou motor, jízdní vlastniosti, 8st. automat (!), vyvážení podvozku 50:50, řízení, rozvor, dynamika, spotreba atd... tak není parametr kde bych dal + Audi. Co se týče interiéru tak na první pohled působí Audi hodnotněji, nicméně porovnával jste to někdo opravdu vedle sebe? Design madel dveří u BMW? tlačítka, páčky blinkrů, pádla na volantu u Audi?? nemluvě o natočeném středovém panelu k řidiči, co rozlišení a velikost displeje? komfortní sedadla u BMW a tvarování volantu je kapitola sama o sobě, kde ostatní ještě nepochopili jak důležité je pro komunikaci a zážitky z řízení kvalitní posez a volant.
        To se nebavím o pohonu všech kol xDrive v praxi, servisu zdarma na 5let.... atd.

Píše se tady o nějaké technické dokonalosti.... prosím Vás v čem? konkrétně....

Co dodat? snad jen ...."náskok díky prvnímu dojmu..."

RADEK1 18.07.2012  00:03

« Re: Re: Re: BMW

Psal jsem to tu pod spatnym vlaknem,ale s Brnenskym dealerem Bmw (renocar)mam naprosto stejnou zkusenost.Chtel jsem Bmw prave kvuli jizdnim vlasnostem a odradil mne prodejce a prave tebou vydzvihovany vzhled interieru. Pro me nestravitelny. Uplne nejlip se chovali v Lexusu. Mohl jsem se projet s cimkoliv co bylo na prodejne. Moznost privezeni dvou aut primo pred dum a ponechani na vikend.(rozdil dvou motorizaci) Bydlim 6o km od Brna!

Mig_35 18.07.2012  07:50

« Re: Re: Re: Re: BMW

V brněnském Renocaru jsou neskuteční -píp-. Kdo tě obsluhoval? Ten zrzatej -píp-? Dtto servisáci, dtto prakticky každý kdo tam dělá. Je to banda -píp-. Do práce to jezdí škocnama ale tváří se to jak hrabě von Taxis. Banda nadutých -píp-. V tomhle je třeba Rakousko úplně někde jinde, bral jsem ve vídeňském BMW motorku a přístup prodejců je naprosto přirozený, na nic si nehrajou. Možná by nebylo od věci - jestli si za tím co píšeš stojíš - poslat dopis nebo aspoň e-mail někomu z vedení.
            Jen tak pro zajímavost, naposledy jsem byl s manželčiným autem na servis, čekal jsem trpělivě až si jeden nejmenovaný -píp- vyřídí telefon, po deseti minutách jsem se dostal na řadu, začali jsme sepisovat zakázku, v tom se přihnal nějaký tlustý páprda v kvádru, ten -píp- povídá "tak už jste tu!" a normálně začal řešit něco s ním! myslelo jsem, že mu jednu natáhnu! co to je za způsoby???

Mig_35 18.07.2012  08:21

« Re: Re: Re: Re: Re: BMW

Abych jenom nehanil, v pražském Renocaru jsou někde úplně jinde... Brno je holt maloměsto no, nějakýho blba vezmou k BMW a holt nabyde dojmu, že je prezidentem zeměkoule...

RADEK1 18.07.2012  08:25

« Re: Re: Re: Re: Re: BMW

Za tim co jsem napsal si stojim. Ale tohle co popisuji je historie stara cca 2 roky. Myslel jsem,ze muj pripad byl ojedinely,ale jak je patrne z reakci tak ai ne. Je to tedy na vedeni celeho dealerstvi at si udela poradek se svymi podrizenymi.Za sebe jeste muzu ric, ze kdyby se prodejce choval jak v Lexusu popr.Jaguaru, tak dnes jezdim v Bmw. No asi to neni v jejicj zajmu... Prodavaji premii ,ale chovaji se jak ...

Denjl21 18.07.2012  21:32

« Re: Re: Re: BMW

No jak jsem psal v příspěvku jinde :-) chtěl jsem BMW už jen kvůli tomu, že otec měl dřív BMW 5 s třílitrovým benzínem a xDrive. E60ku, chtěl jsem BMW i když se to otcovo BMW furt sypalo (bylo koupeno nové), chtěl jsem BMW, protože mám BMW motorku, ale chování prodejců v BMW mě naprosto, ale naprosto jakýkoliv další nákup BMW odradilo.

další věcí, kterou si myslím a kterou potvrzují veškeré srovnávací testy je, že tyto rozdíly o kterých píšeš určitě platily u minulých generací obou aut, tzn (E60 vs C6), ale u současné generace tomu až tak uplně není. z audi se stává víc BMW a z BMW víc audi. a svezení? hele jsem normální řidič, který auto používá jako pracovní nástroj na dlouhé cesty a upřímně - kolik z nás, dokáže využít auto vyšší střední třídy na jeho limitu, aby se poznaly rozdíly? myslím, že nás moc nebude, nebo já to určitě nejsem, takže rozdíl ve svezení je pro mě nulový (s novou generací er5 jsem samozřejmě nakonec jel)

a materiály? zde si myslím, že audi je uplně někde jinde, ale to je věc názoru a osobních preferencí.......

foto BMWeMan

BMWeMan 19.07.2012  09:22

« Re: Re: Re: Re: BMW

materiály? je otázkou co srovnáváš.... pokud máš v A6 exclusive kůži, tak k tomu musíš postavit BMW individual. Design vozu tě časem omrzí, jízdní vlastnosti tě budou bavit každý den. Ale jak říkáš... Audi se Ti líbí a auto je to výborné... o tom žádná.

Mig_35 19.07.2012  09:30

« Re: Re: Re: Re: Re: BMW

Jedna věc je jistá, Audi nemá zadní náhon a mít nikdy nebude /nikdy neříkej nikdy/ a se zadním náhonem je ta pravá legrace :yes:

Denjl21 19.07.2012  14:40

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: BMW

ale zase to je o tom co využiju. Chci jezdit bezpečně a k tomu je pro mě ideální 4x4.... Zadní náhod by určitě pro mne osobně nebyl argument...... a pokud bych to začal řešit, tak moje Audi má quattro s poměrem rozdělení 60:40 ve prospěch zadku :-)

foto krakatit

krakatit 26.12.2012  23:32

« Re: Re: Re: BMW

A svezl si se s touto novou A6? Vis ten naskok v jizde v BMW uz neni takovy, dnes je to hodne doladene, takze vytahovat ze BMW je jizdne lepsi nez Audi uz zase tak neplati.

foto touran

touran 16.07.2012  10:18

Biela je dobra...

:yes: ;-)

foto MarTin1

MarTin1 16.07.2012  11:02

Gratulace

Zdravím, ač NEpříznivce AUDI objektivně se dá říci, že si vybral asi to nejlepší co dnešní vyšší střední třída nabízí. Hezký kousek.

Ale pár věcí mi nedá:
    "Dojem byl něco neskutečného, auto jede jako kráva, zvuk má jako americká V8 a spotřeba 8l/100.... " Slyšel si někdy třeba Camaro V8?? Auto co má "pod vejfukama repráky" nikdy neude znít jako V8.

"O Mercedesu jsme vůbec neuvažovali, dle mého to už není plnohodnotný konkurent BMW a Audi" Názor pramenící z vlasní zkušensti, nebo ze zkušenosti zaručených zpráv kamarádů nebo antipatie ke značce? Je to totiž blbost, každá značka nabízí něco jiného a je dost věcí ve kterých je MB lepší a opačně dost věcí kde je AUDI/BMW lepší, ale rozhodně nehraje druhé housle. Například 500Nm z 3 nafty je už dneska podprůměr, kterej je způsobnej zvolenou převodovkou. MB má 195kw a 630Nm a biturbo které přijde příští rok bude mít okolo 250kw a přes 750Nm atd atd

Každopádně barva, kola a interiér nelze říct ani popel.

Denjl21 16.07.2012  11:22

« Re: Gratulace

jasně, BiTDI má reprák ve výfuku, ale pro člověka, který chce naftový auto a i si užít trochu lepšího než obyč naftovýho zvuku, tak to je zajímavý řešení :-)
      mercedes se mi prostě nelíbí... uznávám, že výkon motoru má třeba ve třílitru vyšší, ale to nebylo jediné kritérium výběru. předchozí generace Ečka se mi poměrně líbila, ale současná generace Ečka v kombi se mi uplně hnusí.... a to jak exteriérem, tak interiérem...... To stejné S-klasse, tady bych zase volil BMW 7, ale určitě ne S-Klasse..... jsou to určitě osobní antipatie :-)

Mireon 16.07.2012  20:54

« Re: Re: Gratulace

Bohužel je to tak. Aspoň u audi ten reprák pouze zesiluje a ne upravuje zvuk jako u BMW. Je to škoda. Aut s pořádným zvukem a motorem ubývá. Teď bude jen přibývat repráků a bude se zvyšovat počet turb,ale charakter a charisma jde do kytek.

- Radek - 17.07.2012  09:25

« Re: Re: Re: Gratulace

Přesně tak!!! Moje řeč - namísto motorů budem poslouchat "repráky" a "větráky" :-! Vždycky jsem stál na straně BMW pokud šlo o jejich atmosferické benzínové motory a jízdní vlastnosti - ale ouha!!!! Co nám to dnes BMW nabízí? M5 s přeplňovaným motorem a do všeho cpou X-Drive ... Sbohem klasická konstrukce s atmosférou vepředu a pohonem pouze zadní nápravy ... Audi jsem ve svém osobním žebríčku "německé trojky" měl na posledním místě, ale nějak začínám měnit názor. Hlavně tedy díky zpracování interiéru a především proto, že i u vrcholných modelů RS nabízejí motory bez přeplňíování, které k tomu, aby vám vykouzlily úsměv od ucha k uchu svým zvukem a jízdní dynamikou nepotřebují ani větrák, ani reprák ... :yes:

Mireon 17.07.2012  10:57

« Re: Re: Re: Re: Gratulace

Jo to jsi ty s tím MPS a S6. Tebe bych rád poznal víc ;-). Neboj příští RS4 bude taky přeplňovaná EU ruka nikoho nemine. Co na tom že ten motor bude reálně žrát stejně ne li ještě víc (zkušenosti s 550d kde si myslím že spotřeba u M5 by byla při stejné jízdě velice blízko). Je to škoda.

- Radek - 17.07.2012  14:18

« Re: Re: Re: Re: Re: Gratulace

no a přesně vo tom to je :-! Budou se neustále ohánět ekologií a přitom reálný test na stejné trati, kdy porovnávali Octavie 1,2 TSi 1,4 TSi a 1,8 TSi jasně ukázal, kde je pravda o spotřebě "Turbomalých" motorů. Pořád je to o tom samém - pokud mám rozhýbat 1,5 tuny, tak k tomu prostě potřebuju nějaký díl paliva a pak už je to jen o tom, pod jakým tlakem ho motorem proženu. A další nesmysly v podobě tisíců čidel a filtrů pevných částic? Jak to asi dopadne, až bude auto mít najeto 150000 a začne se to sypat? Filtr se vyřízne, čidla odpojí a auto bude po zbytek života hulit jak tovární komín >:D
              Jinak teda jsem to já - ten velmi špatně vidící exot s bývalou MPS a současnou S6
              :-) Jak vidíš, kupuji si samá maloobjemová, ekologicky šetrná vozítka a kolem sebe šířím zelenou osvětu v duchu hesla: "Objem ničím nenahradíš" >:D

Mireon 18.07.2012  10:16

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Gratulace

Amen ;-), Včera jsem opět okukoval S4 4.2. Tak moc se mi líbí,ale po Allroadu by byla asi pro mě hodně tvrdá, ale ten zvuk ach jo. Ty víš o čem mluvím. A přece jen za volantem není moc místa na šířku.

foto rapper

rapper 16.07.2012  15:56

Manažerské dělo

Fakt dobrý výběr! Gratuluji :yes:

foto stealth01

stealth01 16.07.2012  20:52

Technická a designová dokonalost na čtyřech kolech

Zaprvé gratuluji k nádhernému autu, myslím, že v Audi připravili pro Tebe skvostný mix výborných jízdních vlastností, perfektního motoru a precizně zpracovaného interiéru.
    Pro mě bylo takovéto Audi už nedostupné, ale pokud bych neřešil finance, tak si jej určitě vyberu. Oceňuji odvahu s jakou jsi vybral čalounění a dokonce si myslím, že to nebude nijak zvlášť nepraktické. Taky jezdím ve světlém interiéru a nemyslím, že by se nějak extrémně špinil. Pokud jezdíš v normálním oblečení a nesedíš celý den na louce v trávě, tak se není čeho bát.

Přístup BMW je tragický, já jsem měl štěstí na výborného prodejce v Cartecu Ostrava, ostatní dva mi připadali hodně arogantní (breitlingy a oblek jsem tenkrát schválně nechal doma ;-) ).

Adaptivní tempomat je super věc, v podstatě na podobné logice funguje asi přes všechny značky, taky ho musím po 3s zapnout tlačítkem.

A závěrem. Nikdo nemá v této třídě lépe zpracovaný interiér. BMW 5 je o třídu a půl níže a Mercedes je na tom podobně. To jak si pohráli v Ingolstadtu s hliníkem, jak precizně je vše upraveno, je prostě fascinující.

Hodně šťastných kilometrů a více fotek ;-)

Denjl21 16.07.2012  22:39

« Re: Technická a designová dokonalost na čtyřech kolech

Děkuji za komentář :-) Tvoje BMW je nádherné, když jsem vybíral, tak byla jedna z pomůcek při výběru, byť jsem od začátku chtěl třílitr.... Nosím klasické Omega Seamaster, ale ani ty v BMW nepomohly >:D s tím interiérem je fakt, že když si to vezmu zpětně, tak v SAABu mám také světlou kůži a je to uplně OK, tak to snad bude v pohodě i tady :-)

přeji taky hodně km bez nehod :-)

- Radek - 17.07.2012  10:43

« Re: Re: Technická a designová dokonalost na čtyřech kolech

ze světlé kůže neměj vůbec strach - dobře se čistí - pokud to budeš dělat pravidelně :-) Akorát si do ní nesedej třeba v nových jeansech, které ještě pouštějí barvu, nejhorší jsou na tohle snad PePe-Jeans co jsem vypozoroval. A navíc, když už je pak kůže starší a začnou se na ní dělat jizvičky, není to na té světlé tolik vidět :-)
        Jinak auto fakt pěkný :yes: :yes: :yes: Já bych si tedy asi na Tvém místě nedokázal odepřít to Bi-TDi a bílé barvě bych asi vzhledem k jejímu módnímu přemnožení taky odolal a zvolil něco ze vzorníku "Audi Axklusiv" :-) Ale to se to povídá, když člověk zrovna neobjednává - ono je to pak "naostro" všechno jinak a člověk kalkuluje, kombinuje ... :-)
        Pokud jde o přístup některých prodejců - normálně vzít, profackovat a vyhodit skrz výlohu autosalonu - na hodinu, bez odstupného. Maj sráči takovou pěknou práci a neváží si toho. Chápu, že někteří zákazníci přijdou jen prudit a zkoušet a pak si to přivezou "zvnečí" o pár desítek tisíc levněji, ale zas věřím tou, že kdyby se jim prodejce profesionálně věnoval s plným nasazením, tak nejedna rybička navíc by uvízla v síti ...
        A možná by stálo zato, poslat link na tuhle recenzi někomu z vedení Renocaru ... >:D I když jim je to asi jedno, když se k zákazníkovi staví takto ... :-!

P.S. možná by sis měl změnit moto, protože podle něj bys musel "nemít rád" i sám sebe ;-)

RADEK1 17.07.2012  12:21

« Re: Re: Re: Technická a designová dokonalost na čtyřech kolech

Take jsem pred dvema roky stoupil k tomuto dealerovi Bmw a chovali se stejne jak popisujes. Chtel jsem bud vrchol 3, nebo nekde stred 5. Take si mne nikdo nevsimal a prodejce ma pritomnost obtezovala.Jinak gratuluji k vyberu auta , ikdyz to neni muj salek kavy. Preji spoustu bezstarostnych km. :yes:

Denjl21 17.07.2012  14:17

« Re: Re: Re: Technická a designová dokonalost na čtyřech kolech

jojo, už je to změněné >:D

RS 17.07.2012  09:59

Paráda

Až na to nakouslé jablko přijemný rodinný kombík :yes: :-) Velká pochvala za světlou kůži.

Mig_35 18.07.2012  07:58

« Re: Paráda

Vono to má svůj důvod, proč většina lidí volí tmavý interiér. Chválím, že ke světlé kůži dávají aspoň tmavé koberce a všechno kolem. V tomhle jsou u BMW na palici. Když vidím dvouleté sedmičky se světlým interiérem a velurem zas.raným jak boty od hnoje jenom kroutím hlavou, koho to napadlo... Nicméně i tebe ta světlá kůže vytrestá, je to prostě neudržitelné i kdybys dělal co chtěl... Budeš to mít za chvilku barevné od riflí atd.
      Jinak jestli jsi mladej a při penězích, proč diesel? Najezdíš tak strašně moc?
      P.S. ...a to jasanový dřevo:-( to bych chápal u padesátníka...

Mireon 18.07.2012  10:23

« Re: Re: Paráda

A co bys chtěl do A6? Jedině S6 pokud něco jinýho tak bych i já šel do nafty. POkud mrkneš na saaba a bude mít stejnej nájezd jak se saabem tak to vypadá na takových 60k ročně což je docela dost.

Mig_35 18.07.2012  10:39

« Re: Re: Re: Paráda

No právě, nešel bych do rodinného kombajnu s dieselem...

Denjl21 18.07.2012  10:55

« Re: Re: Paráda

právě, že S6 přišla až po objednání této mojí.... i když nevím nevím stejně by t asi vyhrála ta co mam..... jak jsem psal výše, horký kandidát by bylo to biTDI, ale raději jsme s přítelkyní šáhli po větší výbavě :-) však on ten 245k motor taky jede dobře :-) a jinak nájezd je cca 60k za rok, takže už je pak rozdíl jestli jezdím za 8 nebo za 12 >:D

Mig_35 18.07.2012  10:58

« Re: Re: Re: Paráda

Zvyknout se dá i na šibenici. Mohls koupit 2.0 TDI a jezdit za pět...

Denjl21 18.07.2012  11:00

« Re: Re: Re: Re: Paráda

ale no tak >:D pro mě osobně je ten třílitr ideál :-)

RS 18.07.2012  14:29

« Re: Re: Paráda

Mám taky světlou podlahu. Koberce se holt musí čistit trochu častěji. Žádná katastrofa ;-) A sedadla? Kůži mám pískovou Tibet a je pořád stejná... žádný rifle, žádná špína :yes:

Mireon 17.07.2012  10:59

Ach jo

Kam jsi zmizel?

Denjl21 17.07.2012  14:14

« Re: Ach jo

kdo? >:D tu jsem >:D

Mireon 18.07.2012  10:20

« Re: Re: Ach jo

Myslel jsem top 10. Závistivci opět nezklamali škoda.

Denjl21 18.07.2012  10:59

« Re: Re: Re: Ach jo

hele nenaděláš nic :-) během víkendu jsem domluvený s kamarádem fotografem, tak aspoň přidám nové fotky.... nějaké detaily interiéru a tak :-)

foto Frantisek26

Frantisek26 17.07.2012  23:20

Diky bohu, ze

BMW dnes neni pro kazdeho.Nezaujatý clovek po svezeni a podrobném prohlédnutí
    zjisti, ze opet použili v Mnichově pravitko a kružítko a ze VSE funguje, tak jak ma.
    Audi je sice nacancana parada, ale zakaznik BMW vi co chce a nepotrebuje k tomu radu zeny.
    Kazdy ma svuj vkus, ale to neznamena, ze ma cit pro dokonalost a funkcnost.

Mig_35 18.07.2012  08:01

jéžišmarjá je mu 21...

foto Frantisek26

Frantisek26 18.07.2012  08:51

« trosku vyfackat

by potreboval pan Mig 35............................mele tady blbosti a hodne vsemu rozumi.
        Ma jiste velkou firmu a strasne moc dobrych aut v garazi:)
        FF calif.......do toho Porsche Turbo.Myslim, ze by pan potreboval trosku cerstveho vzduchu na zaslouzene prochazce.

Mig_35 18.07.2012  09:24

« Re: trosku vyfackat

Jsi brňák? To se můžem domluvit:-)

- Radek - 18.07.2012  08:50

« Re: Diky bohu, ze

BMW dnes není pro každého? Co nám to tady chceš namluvit? BMW poslední dobou nedělá nic jinéhlo, než že do všeho cpe pohon xDrive, jen aby mu zákazníci neutekli k Audi. BMW už není to co bylo - to je ta pravda. Protože značku BMW si lidé vždy spojovali se sportovně laděnými vozy s pohonem zadní nápravy. Nikdo nepopírá, že BMW stojí na špičce v jízdních vlastnostech, parametrech motorů atd. Na druhou stranu pravda je, že jestli na sobě někdo ze silné německé trojky zapracoval v poslední době nejvíc - je to Audi. A neříkám to proto, že v Audi jezdím, tu mám více-méně jen proto, že jsem chtěl benzínovou V8 ve čtyřkolce a ve stáji BMW nic takového v mém cenovém rozpětí neměli.
      Nemám tyhle nafoukané a povýšené řeči rád - možná Audi hraje hodně na materiály a zpracování interiéru a v jízdních vlastnostech za BMW ještě pokulhává, JENŽE, ten rozdíl už zdaleka není takový, jako dřív a pamatuj, že každý voják si v brašně nosí maršálskou hůl ....
      A na tom, že věci ohledně výběru auta konzultoval s přítelkyní? Co je na tom špatného, když to auto budou užívat spolu? A už vůbec neposuzuj, jestli má cit pro dokonalost a funkčnost - každému se líbí něco jiného a pokud mu auto vyhovuje, tak jak si jej nakonfiguroval, není zde o čem diskutovat. Běž si raději sednout do jedničkového BMW a nech se obklopit větším množstvím plastů, nežli měl na karoserii Trabant ... Jo a abych nezapomněl, příští generace BMW řady 1 už taky nebude mít hnanou zadní nápravu, takže to Mnichovské kružítko a pravítko, které zmiňuješ, nám nějak začíná kopírovat tahy konkurence ...

Denjl21 18.07.2012  10:57

« Re: Diky bohu, ze

hele chtěl jsem BMW, dokonce mám motorku BMW, takže na začátku (po tom co vypadl z výběru SAAB 95 :-(. ) jsem šel prvně do BMW, ale ten přístup mě tak znechutil, že jsem koupil Audi, které se mi ve finále i víc líbí - hlavně interiér......

Mig_35 18.07.2012  20:34

« Re: Re: Diky bohu, ze

co máš za mašinu? GS? že by sis šplhnul:-)

foto stealth01

stealth01 18.07.2012  21:47

« Re: Diky bohu, ze

Důležité je, aby si k tomu vyjádřili ti, kteří nemají bílomodrou vrtuli místo oční zornice nebo si nesrovnávají ranní „corn flakes“ do tvaru čtyř kruhů. Takže mně je třicetpět, mám peníze a rodinu a jsem ideálním zákazníkem pro všechny tři značky tzv. silné německé trojky. A mně dneska nedělá problém mezi těmito značkami migrovat. A to je i příklad majitele tady tohoto bílého krasavce. On neřekl, já chci Audi za každou cenu. On poptal BMW, tam se k němu chovali sprostě, arogantně a neprofesionálně a tak se na ně vykašlal. A není to jenom o přístupu prodejců. Je to o neschopnosti BMW postavit tak prémiové auto, jako je současná A6. Bez nejmenších pochybností je A6 daleko lépe a precizněji zpracovaná uvnitř i venku. Má minimálně stejně dobré motory a stejně dobré podvozky jako BMW a nabízí k tomu všemu špičkový servis, české komunikační rozhraní, lepší koordinaci a komunikaci mezi importérem a prodejci, lépe zpracovaný MOT (Moment Of Truth – okamžik, kdy si kupující přijde pro své nové auto) a vypiplaný marketing. Audi prostě není to co bývalo a BMW není to co bývalo. Já osobně na BMW toho moc prémiového nevidím. Když vezmu svou pětku, tak jsou tam naprosto tragicky vypadající ovladače blinkrů a stěračů, nedotažená ergonomie, špatná kultivovanost chodu pátých dveří, praskání a jiné pazvuky a naprosto slyšitelná tenze karoserie při přejezdu nerovností. Jízdní vlastnosti jsou v některých případech tragické. Přejezd podélných nerovností se rovná nervozitě, kdy auto táhne do strany té nerovnosti a příčné nerovnosti v celém autě docela nepříjemně duní. V této třídě je pro mě A6 nejlepším vozem této planety. A říkám to s plným vědomím a s nulovou příslušnosti k této značce. Nejsem fanda BMW a nejsem fanda Audi, ale Audi je dneska dle mého soudu technologicky na špičce.

Denjl21 18.07.2012  23:06

:yes: :yes: :yes:

Denjl21 18.07.2012  23:08

« Re: Re: Diky bohu, ze

stealth01 to vystihl naprosto přesně. pro mě jsou Audi a BMW stejně kvalitní a je mi ve finále v podsttě jedno jestli jezdím BMW nebo Audi. Ve finále vyhrál hlavně přístup prodejce v Audi......

foto Ondrej-Samal

Ondřej Šámal 19.07.2012  00:35

« Re: Diky bohu, ze

Ač nerad, tak souhlasím. Zatímco Mercedes a BMW byly ještě před pár lety na vrcholu a Audi se krčilo kdesi v koutě, dnes je tomu prakticky naopak (tedy co se vyšší střední týče). Současná generace A6 je první model Audi, který se v tomto tradičním segmentu dokázalo plně vyrovnat konkurenci (a mnohém je dokonce i předstihnout). Holt, Mercedes utrpěl hlavně na konci 90. let, kdy rezignoval na svou pověstnou kvalitu a vyrobil takové šunty, že by se i Renault styděl (a dosud se s tím úplně nesrovnal). BMW zase začalo kašlat na tradice a začalo "audiovatět". Ze sportovně laděné značky se začíná stávat automobilka, která zavrhne desetiletí historie a začne se podbízet (viz. oturbené čtyřválce, všemožné eko voloviny a pošlapávání hesla "Freude am fahren").
        Nicméně Audi jako značka pořád je až tou třetí vzadu. Možná jsem konzervativní, ale značka, jejíž spodní část nabídky tvoří "jen" lepší volkswageny, navíc ještě s předním pohonem, pro mě není synonymem "prémie" (nehezké to slovo, obzvlášť v současnosti). Ale určité modely bych si dokázal představit v garáži (třeba minulá RS4, současná i minulá g. S8, na těch ulítávám obzvlášť, nebo Gallardo na německý způsob - R8).

Mig_35 19.07.2012  06:21

« Re: Diky bohu, ze

V nové pětce jsem nejel, mám novou trojku a nejsem moc spokojen... chtělo by to svézt se obojím tak na den a potom srovnávat... Škoda, že se o tom nezmiňuješ ve svojí recenzi - a že se o tom nepíše v testech. Trojka taky dělá pazvuky, u auta za 1,6 mně to celkem překvapuje.

foto boost-

boost. 19.07.2012  13:13

To mi povídej s naší e91... Ani s novou generací se to nezlepšilo? ;-\

- Radek - 20.07.2012  13:46

« Re: Re: Re: Diky bohu, ze

No tak já jsem značku BMW opustil s modelem e46. Najeto 246000 km a nic nevrzalo, neklepalo ... Holt pazvuky (a nejen těmi), platíme za škrty z pera ekonomických oddělení BMW a Mercedesu. Audi si v tomto ohledu ZATÍM vede statečněji :yes:

RS 19.07.2012  15:27

« Re: Re: Diky bohu, ze

Že vám stojí vůbec za reakci... Zaregistroval se, aby tu se dvěma příspěvky vyblinkal své srdíčko. Myslim, že jsme ho četli poprvé a naposled ;-)

- Radek - 20.07.2012  13:46

« Re: Re: Re: Diky bohu, ze

Jestli on to nebude nějaký zakomplexovaný prodejce z Renocaru ... >:D

white label 19.07.2012  22:40

foto Gabo1

Gabo1 19.07.2012  22:59

...

Velmi pekne auticko. Nech sluzi ;-)

foto Lubosss1

Lubosss1 24.07.2012  23:05

A6 Av

Velmi dobry vyber ! Hlavne palec hore za S-line, ten doda vozidlu sportovejsi smrnc. Kombinacia interieru je pekna, mozno by som zvoli jachtarske drevo, ktore je svetlejsie a mozno by k tomu viac pasovalo....osobne by som si vsak tento interier nedal kvoli udrzbe, ale snad ti cistenie bude robit radost :-) prajem vela stastnych km a dufam, ze ostanes nadalej pri Audi. :yes:

Denjl21 27.07.2012  01:44

« Re: A6 Av

ahoj, díky za komentář :-) jachtařské dřevo bylo také ve hře, ale měl jsem strach, aby to nebylo s tou žlutou kůží až moc mdlé, tak jsem zvolil toto jasanové :-) na omak má nádhernou strukturu..... konečně v Audi dělají i pěkná dřeva a nejen hliník..... i když kombinace dřeva a hliníku v nové S6 je taky nádherná.....

hihihi 17.08.2012  22:24

Odvetravani sedadel

Ty sis nedal odvetravana sedadla ? Pravda ze mas svetlou kuzi, ale ja bych jiz auto bez odvetravani a v kuzi nechtel. Mam rodinu, takze jedine cerna a odvetravana, deti jsou... ;-)

Denjl21 18.08.2012  11:14

« Re: Odvetravani sedadel

zatím nemám rodinu, takže jedině světlou kůži :-) a je fakt, že pokud bych auto objednával znovu, tak volím komfortní sedadla s odvětráním..... tyhle sportovní jsou fajn, ale mají jedinou nevýhodu - právě nemožnost je mít odvětrávaná........ jooo a možná bych volil biTDI >:D

hihihi 20.08.2012  08:21

« Re: Re: Odvetravani sedadel

No jo, tak treba za rok, clovek to pozna az zkusenosti, ono u latky to tak nevadi, ale ta kuze...hlavne cerna je v lete dost horka, ale taky se to da, jen kdyz uz tak uz. A odvetrvani ti ji za par vterin schladi. Pro mne uz 100% podminka u noveho auta, to radsi slabsi motor, ale kdyz na to mas...u BiTdi je lepsi automat, skoda ze ho nedelaji do nizsich variant. A take ja bych to BiTdi radeji ani nechtel jeste z jednoho duvodu - asi bych v tom celou rodinu zabil, jak to jede ;-)

foto flipmode

flipmode 31.08.2012  13:58

Good choice!

Vyborny vyber. Prave se nachazim v podobne situaci a uz mam v podstate vybrano - skoro to stejne, ale ja rozhodne BiTDi ;-) Ten motor je luxusni, krasny zvuk.

Vybiral jsem mezi podobnymi vozy - jen jsem po zkusenosti s Q7, X5 a Cayenne vyloucil cokoliv velkeho jako SUV. Mercedes u me taky ne - ne kvuli jeho "zaostalosti", ale prijde mi jako auto pro starsti a design se mi vesmes nelibi. Stejne jako 5 GT - to bych z vyberu vynechal uplne:-)

Zcela stejna zkusenost s Renocarem - typek se na me dival hodne pres prsty a delal ze me blbce, az prisla red na mou R8, pak uz jsem pro nej byl "dost dobry" Jsou nechutni.
    A osobni zkusenost nejen s prodejcem, ale i se servisem, ktery vyvrcholil instalaci NEorigo tlumicu na X5. Znamemu znicili prevodovku a vstriky a na 5er - 2x !!
    Nicmene mel jsem pujcenou 550d - a trochu me nadchla i zklamala. Interier super, uz zdaleka mi neprijde Audina az tak lepsi (i kdyz stale trochu). Podvozek - parada. Na BMW, ktere melo vzdycky takove sportovnejsi, tvrdsi, nervoznejsi naladeni - ucta. Ticho, pohodova jizda a stale vyborne vlastnosti. Ale zklamal me prekvapive motor. Ne ze by nemel vykon, ale proti 535d uz nic navic prakticky, tech 60 koni nejde poznat. A za tu cenovku nestoji.

V Kyjove na vikend zapujcili 3.0 BiT - a v podstate jsem mel vybrano. Motor je kapanek lepsi nez soucasna 535d - podle me ve zvuku a jemne hladsim chodu. Vzhledemk tomu, ze v BiT je 8-stupnovy automat, ani tady BMW nema vyhodu. O sportovnosti u 2-tunovych limuzin se odmitam bavit...

Takze - gratulace k vyberu a mnoho stastnych km! Ma volba je velmi podobna, jen BiT a uvnitr tmave hneda kuze, odvetravane komfortni sedacky a head-up + night vision - mel jsem tu cest srazit uz 3 srnky (rest in peace and sorry) a v noci na nic jineho nekoukam :-) Za dva-tri tydny uz by mela byt ready, tak se nekde potkame treba ;-)

Mireon 31.08.2012  17:10

« Re: Good choice!

Závidím a přeji. Bílou z Kyjova jsem měl půjčenou taky a teď jsem v neděli jezdil s 550d a co se dramatičnosti týče tak bych řekl že audi je na tom líp. A hlavně ten zvuk to ta 550d nemá. I spotřeba je o dost jinde. Sakra ty seš z Brna?

Denjl21 01.09.2012  21:48

« Re: Good choice!

no, toho biTDI lehce lituju, ale co už :-) začal jsem s prodejcem z Porsche Brno řešit úpravu od MTM, ale otázka co záruka, po neděli s ním dám na toto téma řeč a uvidíme :-) každopádně se těším na recenzi na tu Tvou.... :-)

white label 03.09.2012  21:20

« Re: Good choice!

Taky bych bral BiT a tmavý interiér hlavně včetně stropu. Co verze Allroad, tu jsi nezkoušel?

foto Kure64

Kuře64 13.11.2012  13:45

Audi lepší než BMW? Myslím si, že určitě ano!

Vím, že to je dost nepopulární názor, ale moje zkušenost je taková. Přiznám se, že se mi vždy o trochu víc líbili Audiny, možná to je charakterem auta anebo tím, že mi vždy přišlo až to třetí - odstrčené. Když se podívám do historie, tak byl Mercedes v podstatě jedinou prémiovou značkou a byl nejlepší. Poté tuto štafetu v 80 - 90 letech přebralo BMW a uteklo jim o 2 lvl. víše a to v jízdních vlastnostech, motoru, převodovce, vzhledu, interiéru, atd. Když se podívám v podstatě na jakoukoliv recenzi nové Audiny, tak všichni říkají, že se minimálně dotáhlo na BMW nebo že je i snad o trochu lepší. Myslím si, že za pár let to bude tak že bude Audi jako top a BMW a MB budou pod ním. Vlastní zkušenost s trojlístkem? Ano mám, před nedávnem jsem si koupil svoje první auto a to Audi A4 Avant (mám již dlouho dobu rozepsanou recenzi na moje.auto.cz, ale nejsem schopen jí dopsat) a normálně se pohybuji s auty A6 a BMW 5 minulých i současných generací. A musím říci, že Audi je tak 100x vhodnější pro normální a každodenní ježdění. Posaď blondýnu do auta s náhonem na zadek a při prvním sněhu a větším sešlápnutím plynu roztočí auto, tohle se jí s náhonem a motorem ve předu nestane. Uznávám, že s klasickým BMW s pohonem na zadek je lepší svezení a zábavnější, ale když člověk najezdí 3 000 km měsíčně, tak chce mít pohodlí a nepotřebuje s autem, s kterým jezdí denně sportovat, spíš na opak. A auto se zadním náhone v zimně? Pro zkušeného řidiče odměna pro někoho kdo řídí z povinnosti noční můra. O koupi auta ze zadním náhonem a pořádným motorem neustále počítám a chci zažít opravdovou radost s jízdy a ano možná si koupím starší BMW 330i a budu šťastný jak malí kluk, ale pro normální lidi a každodenní ježdění je Audi nejlepší volba. Krom toho má nová A6 lepší jízdní vlastnosti než nové BMW J. Popřípadě více info a video v opravdu podrobném testu je zde [odkaz]

foto Bully-

Bully_ 13.11.2012  13:56

« Re: Audi lepší než BMW? Myslím si, že určitě ano!

Ja bych zase ten nahon na zadni kola neprecenoval zdaleka tolik jako ty, i kdyz se ho uz neprecenovat vlastne snazis :-) Podle pruzkumu cca 60% majitelu BMW ani netusi ze maji nahon na zadni naprave (!). Elektronika tyhle rozdily uspesne skryje, jenom se proste obcas nekdo divi ze v zime skonci tam kde ostatni auta jedou dal celkem bez problemu.
      A co se tyka sportovnosti zadniho nahonu- ridicu co jezdi tak aby vubec vyuzili potencialu sveho i nesportovniho auta je mizive procento, v realnem provozu potom nedriftuje snad nikdo. Obcasne frajerske proklouznuti zadnich kol neni argument pro "tu jedinou spravnou pohanenou napravu", podobne schopnosti aut (a predevsim schopnosti nekolika malo ridicu, takovych je podstatne min nez tech co o tom jenom mluvi) se vyuzivaji uplne jinak. A urcite ne u rodinnych limuzin nebo kombi.

foto Wiii

Wiii 13.11.2012  14:25

« Re: Re: Audi lepší než BMW? Myslím si, že určitě ano!

V dnešní době, mi na běžné ježdění nedává smysl nic jiného než na čem je napsáno xDrive, quattro nebo 4matic... Cena o kterou člověk zaplatí navíc je v objemu penez které dá za takové auto nic. A jízda je zábavná i na sněhu i za mokra. Žádný běžný řidič za běžných podmínek nebude na obyčejné okresce nebo dálnici rychlejší se zadokolkou nebo předokolkou... na zábavu bych volil zadohrab, o tom žádná! ;-) Já mám 330d coupé v xDrivu a bavíc me celoročně, jistota jakou projíždí xDrive zatáčky s napůl vypnutou nebo úplně vypnutou stabilizací je perfektní! Naopak mi přijde, že celá stabilizace xDrive při sportovní jízdě omezuje... :-! :no: Tot můj názor... ;-)

PS: nová A6 se mi jako auto hodně líbí, za tu chválím, designově v současnosti nejpovedenější Audi (ani A7 neni tak pěkná) :yes:

foto Bully-

Bully_ 13.11.2012  16:23

« Re: Re: Re: Audi lepší než BMW? Myslím si, že určitě ano!

Psal jsem trosku OT prave o vysi zabavy co ktery pohon nabizi, ze ji vyuzije naprosty zlomek ridicu a jeste snad nikdy za normalniho provozu (obrazne receno- blbnout na prazdnem zasnezenem parkovisti se da i s Trabantem, JENOM kvuli tomu se nekupuje auto treba za milion). Jistota rizeni a drzeni stopy je podle me prave naopak spis v rozporu se zabavou za volantem :-) Nehlede na charakter (urceni a naladeni) aut stredni nebo vyssi stredni tridy, o druhu PH (resp. o charakteru takoveho motoru) nemluve.
          A6 se mi taky vzdycky libilo, predevsim ve verzi kombi (avant, break nebo jaxetomu dneska rika...) :yes:

foto Ivanuska-Matej-RSka-

Ivanuska_Matej ( RSka) 13.11.2012  16:53

« Re: Audi lepší než BMW? Myslím si, že určitě ano!

Musim len suhlasit .... Zo sucastnej TOP3 ponuka prave Audi najlepsi kompromis bezporuchovosti, bezudrzbovosti, "bezstresovosti" a ceny ...
      A po vikendovej jazde v A8 W12, musim bohuzial povedat, ze sa im podarilo prekonat aj aktualny S600 (dufam, ze novy bude opat o nejaku tu triedu inde)

foto JobiWeb-Net

JobiWeb.Net 02.02.2013  07:55

Valivy hluk

Vsude kritizuji valivy hluk pri jizde, jak ho vnimas ty ?

hihihi 09.09.2013  14:35

« Re: Valivy hluk

Mam ty same gumy a kola a je to to nejhlucnejsi na aute. Ale podle mne to není 20" rafkem, ale Pirellkama, ty jsou fakt hrozne hlucne, napr. Micheliny jsou OK.