Toyota Auris (2013)

29.9.2013

Byla to láska na první pohled.. Původně sem nové auto a ani Toyotu nechtěl ale nakonec to dopadlo tak že nová Auris Touring Sports stojí před domem. Za…

Toyota Auris (David C3)

foto Daniel

Daniel 29.09.2013  12:45

Máš naopak hodnocení (10 znamená největší spokojenost). Jinak jak se mi Auris nelíbí, tak v musím uznat, že v kombíku v bílé vypadá dobře. :yes: Přeju hodně šťastných a bezpečných kilometrů. :-)

Verny_2013 29.09.2013  13:33

« Re: Hodnocení

Souhlasím taky mi přijdou Tojoty takové jak bych to řekl bezpohlavní, ale v té bílé se zatmavenými skly a navíc umocněno kombíkem vypadá vysloveně šmrcovně. Tato kombinace se prostě povedla. Hodnotit budu až po doplnění recenze, jsem na ni dost zvědavý právě proto že to je zatím první nový auris. A to vlastní hodnocení si prosím tě uprav jak už psal kolega přede mnou.

foto Shr3k

Shr3k 29.09.2013  19:01

Když ses mě ptal

myslel jsem, že to jsou jen úvahy... a hele on už má 3000 km. ;-) Já myslím, že je to fajn kombajn, možná jen ten motor by mohl mít víc koní (třeba i jiný objem), ale s ohledem na dostupnou paletu je to logická volba. Se 132 Nm si variátor poradí levou zadní.

foto Nomadm

Nomadm 29.09.2013  22:29

gratulace

chválím výběr, krásný kombík, jel jsem zkušebku s hatchem, stejný motor a byl jsem nadšen..

pinpo 30.09.2013  13:26

podobne

tak aj ja som uz cerstvym majitelom auris kombiku, akurat manual a plna vybava + presklena strecha a extra ochrana laku, farba biela
    avsak co som usetril na metalize dal som do strechy
    inak, jedina vec co mi vadi po cca 1200km je: mal som zobrat automat!
    manualna prevodovka radi super (jazdil som na yariske a ravke dlho) a bol som dlho zastancom manualu,
    ale nejako sa mi zda, ze uplne super by to bolo v automate
    takze dalsie auto isto bude automat a CVTcka ako takeho by som sa nebal
    skusal som to na benzinovej ravke a nemal som s tym problem

David C3 30.09.2013  16:33

« Re: podobne

Ahoj.. a jak hlučnost výfuku např když nastartuješ a nebo kolem 2tis ot??? mě to docela někdy vadí.... jinak ta střecha je super ale měl sem limit a raděj sem dal CVT

pinpo 01.10.2013  11:51

« Re: Re: podobne

ze motor toci po nastartovani vyssie otacky a tym mas pocit, ze to viac huci...
        ked je motor zohriaty huci to menej
        nejako mi to nevadi a prikladam to k tomu, ze sa snazi rychlejsie zohriat
        pockaj par tisic km a motor a vyfuk sa zanesie bio-blbostami, bude to tichsie
        ak tam potom nalejes tie pripravky na cistenie palivoveho systemu, tak potom budes pocut rozdiel...

foto maca02

maca02 01.10.2013  12:06

Poklona

Gratuluju k autíčku. Včera jsem s tímhle přesně jel, takže bych chtěl přidat vlastní pohled na věc:
    Jelikož jsem zvyklý na DSG, chtěl jsem jet s AT, naštěstí měli. Kupodivu mi vůbec nevadilo, že převodovka nemá rychlostní stupně. Auto proti mýmu pravda moc nejede, ale ne každý to chce/potřebuje, řízení má velmi silný posilovač. Skvělý byl zavazadlový prostor - rovná plocha komplet, nakládací hrana vysoko, ale zato ta rovina je už od 5. dveří, což se mi moc líbí. Práh a sešup dolů nemám rád a je např. ve Škodovce.
    Nezdá se ti, že na zadních sedačkách není místo? - na hlavu super, ale já se měl za sebe problém posadit (183 cm).
    Líbí se mi, že že to kombajn, ale přesto krátký, líbí se mi, že je to jednoduchá Toyota, bez supermoderních krávovin - konkurovat tomuhle snad dneska umí už jen Mazda.
    Displej rádia je za slunečního světla absolutně nečitelný, je to jedna lesklá plocha, RCD 510 Golfu je v tomhle lepší.
    Auto se mi nezdálo ani na 16" kolech rozhodně nějak vyměklý. Brzdy měly na můj vkus až příliš ostrý nástup - chtělo to opravdu dávat pozor, jinak to byla zadupávačka a někdo se mi mohl podívat do kufru :-)

Přesednutí zpátky do Golfa 6 byl šok: auto mělo nějednou nějaký moc mechanický zvuk motoru (TSI 90 kW), kultivovanost Toyoty mi přišla větší. A najednou se mi zdálo, že některý převody moje DSG neřadí tak plynule. Posilovač řízení jako bych v autě ani neměl! :-) Jo a auto bylo výrazně živější. V interiéru Golfu se mi líbí víc, je to samozřejmě ale výrazně vykoupeno cenou.

Podle mýho je teď tahle Toyota nejhezčí kombík v týhle cenový kategorii a kdybych sháněl teďka kombíka, určitě se nad tímhle autem zamyslím. Líbí se mi v červené metle, na které podle mýho víc vyniknou chromované prvky vpředu.

pinpo 01.10.2013  15:59

« Re: Poklona

pri testovani aurisu mi tiez vadila ostra brzda
      avsak ako som do toho po kupe presadol, tak sa mi to vobec nezdalo take zle
      tak neviem, ci to zmenili, ci to zavisi nejako od vybavy, alebo je to chyba prvych modelov
      koli vybave islo auto do vyroby

David C3 01.10.2013  16:28

« Re: Poklona

Ahoj protože mám doma ještě Fabii TSI DSG viz moje další recenze se kterou taky dost jezdím, myslím že můžu porovnat tyto tota.
      Dost sem se obával chování variatoru oproti DSG ale po 3tis km v tom není vůbec problém ba naopak tím, že to neřadí celkově je to klidné a pohodové při jízdě.. ale je pravda, že ta atmosférická 1.6 moc nejede protože variato drží nízké otáčky.. začíná až kolem 4tis ot kde je nějaký ten krouták.
      Mám 195cm a místo za mnou fakt není. Je to stejné jako ve Fabii II. Mám malé dítě takmu to nevadí :-)
      Podvezek a servo a brzdy jsou jen o zvyku ale mě to maximálně vyhovuje.
      S čitelnosti radia problém nemám ale na displey moc nehledím.. Velikost a celkové řešení kufru je super a kdo potřebuje pěkné a snad i kvalitní kombi v ceně kolem 400tis tak dobrá volba ale konkurence je dost velika. Ceed a i30....

foto maca02

maca02 01.10.2013  22:56

« Re: Re: Poklona

chod: kultivovanost motoru a převodovky byla fakt na úrovni, moc se mi to z tohodle pohledu líbilo.
        místo vzadu: jsem rád, že jsem se nemýlil

Jo a zapomněl jsem původně ještě napsat, že co jsem si vyzkoušel bezklíčový vstup a startování tlačítkem, chci to taky! :-)
        Za tu cenu se mi to auto moc a moc líbilo, gratuluju ještě jednou ke koupi!

David C3 02.10.2013  09:21

« Re: Re: Re: Poklona

Díky. Jinak myslím že životnost motoru a CVT bude docela vysoká.. bezklíčový vstup a start na tlačítko sem původně nechtěl ale je to super a už bych neměnil.. :yes: Líbí se mě moc GOLF 7 variant ale "bohužel" dal sem si finanční limit přes který sem nechtěl jit.

foto lazybarber

lazybarber 11.10.2013  00:04

« Re: Re: Poklona

Ad korejci. Dal bych si na ne bacha, jsou to papiraky. Kolegovi do Ceedu tuknul na parkovisti nekdo taznym zarizenim. Na RZ dolik, ale vytrhnute plasty narazniku atd. Nakonec oprava 40000.

Bully_ 04.11.2013  18:19

« Re: Poklona

Dneska se takhle dela vetsina aut. Cele to oplastovani je papirove kvuli srazce s chodcem, aby uhnulo. Banalni tukanec na parkovisti a pak uz nic nesedi, dokud se to neopravi a nespasuje. Kazdopadne 40 tkc je opravdu prilis :no:

foto petrumr

petrumr 01.10.2013  15:56

ok

Pěkný, nebylo nutkání připlatit si za hybrid? Ale strop je strop, tohle znám, hlavně že je dobrá výbava. Zdravím do zlína. :-)

foto xmirekp

xmirekp 03.10.2013  21:57

Hybrid

Ahoj všem,

mám první generaci Aurise po faceliftu, ted cekam na novy toyota auris hybrid touring sport, tak se tesim uz jako maly kluk, auto je super, parkovaci asistent taky a spotreba realne mam zkusenosti s dalnici kdyz jsem ho mel pujceny a tam jel pri 140 za 6,2 ale pravda hodne silny vitr atd.

Tesim se tak v prosinci si pro ni jdu,

puvodne jsem chtel to same co ma tady kolega ale predvadeci hybrid bude za 480.000 takze to pujde a lepsi a levnejsi nez octavia, atd... hlavne se to nekrade.
    Mirek

foto lazybarber

lazybarber 11.10.2013  00:00

« Re: Hybrid

Jine auto nez hybrid uz mi domu nesmi. Mel jsem pujceny kombik a byl jsem docela nadsen. Doufam, ze ti auto dodaji pod stromecek.

foto KLingO-KE

KLingO.KE 23.10.2013  10:33

« Re: Hybrid

mam Aurisa TS Hybrid od 4.9 a po 5000km musim povedat ze sa mas na co tesit >:D

Bully_ 04.10.2013  23:22

Novy Auris

:yes: Vypada vazne moc pekne. Jsem zvedavy na prvni prime porovnani s novym Civicem Tourer.

foto Bartiik18

Bartiik18 10.10.2013  08:18

Nádhera

Moc krásné auto... je to můj favorit na nové auto v kombiku ;-) sice bych rád manuál s 1.6tkou. Ještě bych se rád zeptal na parkovací asistent (co parkuje sám) je v každém Aurisu s tím trojpaketem? Nebo je tam jen obrazovka? Jinak přeji hodně skvělých zážitků a bezproblémových jízd. A doufám, že budeš doplňovat recenzi :-)

foto Pajaja369

Pajaja369 12.10.2013  22:01

Auris

Tak toto auto je pekné, ja mám Toyotu Auris 1,6 Style rv 2013 krátku, najazdených cez 4000 km a zatiaľ maximálna spokojnosť. Ten výfuk na mojom nepočuť vôbec, možno je to dané tým, že mám krátku. Na brzdy som si musel zvykať trochu dlhšie ako na predchádzajúcom Ford Escort kombi, ale ten mal už 15 rokov a sú proti nemu o dosť jedovatejšie. Tak prajem veľa šťastných kilometrov a veľa zábavy za volantom >:D

foto Toky1

Toky1 04.11.2013  12:01

Auris kombi

Kára krásna, ja som volil radšej Corollu - uprednostnil som viac miesta pre pasažierov vzadu pred objemom kufra. :yes:
    A netuším ako sa dávajú body ;-\

foto h-onzyk

h.onzyk 28.11.2013  20:38

OT:

Nemohl jsem tu úvodní fotku vidět na chronomagu ? :-)

foto KoniasP

KoniasP 04.12.2013  14:21

A co Fabie

Budeme doma také upgradovat vozový park a rád bych auto z automatem. Takže díky za recenzi. A co se stalo s Fabkou. Prodali jste ji či bude sloužit jako druhé auto v rodině.

David C3 05.12.2013  08:43

« Re: A co Fabie

Chtěl sem ji nechat doma ale skoro 2 měsíce nejezdila tak prodána před 2 dny do AAA. Dali mě co jsem chtěl..

foto spilerd

spilerd 04.12.2013  15:52

Toyota T-Motor Zlín

Gratuluji ke krásnému autu. Musím souhlasit s tím, že pan Vajda z Toyoty T-Motor Zlín je opravdu velice příjemný. Také nám prodával auto a jeho přístup byl opravdu profesionální.
    Měl vělký podíl na tom, že jsme si u něj zakupili Toyotu RAV 4. A to i přes to, že jsme byli rozhodnuti pro Octavii Scout. Ale chování a celkovou cenovou politiku ve Škodě Auto (Zlín), raději nebudu komentovat :-)

foto KLingO-KE

KLingO.KE 31.01.2014  22:26

Pred tou modernou sklenenou budovou to vyzera ako fotky z katalogu :-)

pargi 10.06.2014  09:52

Výfuk

Ahoj, chci se zeptat, jak se ti to podařilo vyřešit. Čtu, že výfuk byl v 15 tis. vyměněn, bylo to v rámci záruky nebo ses prostě rozhodl koupit si nový?

David C3 13.06.2014  08:30

« Re: Výfuk

čau. Jen sem jim říkal že je to čím dál hlučnější a oni že to na garančce vymění a je to obrovský rozdíl a spotřeba šla dolů. Řešilo se to i na toyota clubu. v Německu je i svolávací akce pro auris

pargi 13.06.2014  13:06

« Re: Re: Výfuk

Dík, raději to omrknu. Taky jsem před 2 měsíci koupil Aurise v kombajnu s 1.6, hučení výfuku nějak nevnímám, ale už jsem se dočetl na více místech, že auto má docela dunivý výfuk. Výměna v rámci garančky mne překvapuje.

David C3 18.06.2014  10:18

« Re: Re: Re: Výfuk

co tě na tom jko překvapuje?? Byl vadný tak výměna... to mám jezdit se špatným výfukem? ono když třeba za den najedeš 1100km tak ti duní hlava 2 dny :-!

pargi 18.06.2014  12:21

« Re: Re: Re: Re: Výfuk

Prokázat to, že je vadný. Schválně by mne zajímalo, jestli byl hlučnější, než ten můj. Až někdy pojedu na Zlín, tak to můžeme srovnat :-)

foto Jetty

Jetty 15.04.2015  18:12

Fotka

Jsem z té fotky na první pohled usoudil - "Cože, Toyota se pokazila a byl nutný odtah???" Bohužel tahle zpráva je mnohem smutnější... Snad budeš ale brzy zase jezdit, hlavně že se nikomu nic nestalo ;-)

Bully_ 15.04.2015  18:55

« Re: Fotka

Taky se pridam, kdyz vidim ten smutny obrazek. Nestesti se stane hned ;-\ Cert vem plechy, auto se da nahradit, ale zivot a zdravi ne. Zni to jako fraze, ale neni to tak.

foto idam-i

idam.i 16.04.2015  11:02

« Re: Re: Fotka

Tak ako hovoria kolegovia,hlavne,že sa nikomu nič nestalo.Mám pocit,že velkú časť tej škody tvoria 3 airbagy.Chcem sa spýtať nemal si po ich vystrelení z toho nejaký problém. ? Počul som,že kolenný je celkom cítiť.V každom prípade držím palce aby poisťovňa nerobila problémy a splnila svoju úlohu.

foto Matt26

Matt26 17.04.2015  14:59

« Re: Re: Re: Fotka

Neviem ako si na tom so zrakom a matematikou :-) ale ja som tých vystrelených airbagov narátal 5 ( vodičov, spolujazdcov, 2x okenný a kolenný). Auta rozhodne škoda, bola to krásna Toyotka. Týmto by som sa tiež chcel spýtať na ten kolenný airbag, či si mal pocit že nejako pomohol.