Renault Clio (2012)

2.1.2014

Dobrý den milí čtenáři. Nejdříve Vás chci u mé recenze přivítat. Není to recenze na žádný žádný vůz, který by Vás mohl donutit k pokleknutí na kolena.…

Renault Clio (Clier)

foto umo

umo 03.01.2014  06:52

výborná recenzia

... na výborné auto. Vedel by som si predstaviť, že by som toto auto vlastnil. Mal som ho vo výbere, keď som pred vyše tromi rokmi menil auto. Nakoniec som sa rozhodol inak. Clio III považujem za najvydarenejšie. Keby som kupoval nové auto teraz, clio IV by som si už nevybral. Počkám na fotky a potom ohodnotím. A ešte oprav si údaj o najazdených km. Máš 40 000, nie 40. Zrejme si to napísal s medzerou medzi stovkami a tisíckami, ale sám som sa presvedčil, že to neberie. Treba to napísať bez medzery. Budeš sa tešiť na nové postrehy a skúsenosti. Prajem veľa bezproblémových km.

foto DawQa

DawQa 03.01.2014  09:29

« Re: výborná recenzia

Opravdu dobrá recenze nic unavujícího a přesto dlouhé, až budou fotky, zvednu hodnocení.

Clier 03.01.2014  10:53

« Re: Re: výborná recenzia

Děkuji všem za chválu :-) fotky budou během odpoledne, zajedu je nafotit, zatím je sluníčko, tak snad to vydrží ;-)
        Ano máš pravdu Umo, psal jsem to s mezerou, tak to jdu hned opravit ;-)
        Auto je to opravdu výborné, je velice prostorné, nemohu si pomoci, ale uvnitř se cítím velikostně asi jako v Golfu, možná o trošíčku méně :-) osobně bych IV. Clio taky nevzal, ještě jsem s ním neměl tu čest (zatím jen vystavené venku na ulici), ale osobně se mi zdá mnohem víc zaměřené na styl než na užitek :no:

foto 29radek

29radek 03.01.2014  12:11

« Re: Re: Re: výborná recenzia

Pěkně jsem si početl :yes:
          Máme doma Scenic a za 3 roky provozu si nemužeme stěžovat.Po dobré zkušnosti se Scenicem jsem manželce koupil Clio IV(přijde v unoru).Jinak k těm lapačům nečistot(zástěrkám),jed v dešti za autem co má a nemá zástěrky a uvidíš ten rozdíl,ještě si každý co nemá zástěrky,tak si krásně v zimě ničí podběhy.
          Přeji další příjemný kilometry.... :-)

Clier 03.01.2014  13:13

« Re: Re: Re: Re: výborná recenzia

Děkuji za chválu :-) Clio 4ka je určitě pěkné auto, ale jak jsem již psal, postrádám u něj praktičnost, je spíše zaměřená na design, ale myslím, že jako dostavník pro manželku je to skvělá volba :yes: tolik prostoru nepotřebuje a pokud tak máte doma jak píšeš Scenic :-)
            Přiznám se, že zástěrky mohu zatím jen chválit, auto se nijak výrazně nešpiní, a asi, máš pravdu, že za deště je to vzadu hodně znát.... ;-)

foto dr-biker

dr.biker 03.01.2014  19:40

« Re: výborná recenzia

Také se přidávám ke chvále, moc pěkně si napsal recenzi na své Clio. Sice už tu jeden takový kombík je, ale majitel již auto nevlastní, takže to vůbec nevadí. Alespoň budeme mít více informací o tomto zajímavém modelu. Rád si počtu novinky a postřehy o tvém autě, Clio III se mi totiž líbí a nejspíš si ho pořídím jako svůj první vlastní vůz. Přeji mnoho dalších šťastných kilometrů.

Clier 03.01.2014  19:45

« Re: Re: výborná recenzia

díky :-) pokud vím, tak jsou tu takové kombíky dokonce už dva, takže ten můj je třetí :'-( ale jak jsem se díval jedná se o nepříliš aktualizované recenze, takže ta moje bude alespoň doufám, trochu víc přínosná, co se týče aktualit kolem provozu auta :-)
        tvůj výběr ti chválím >:D :yes: doufám že až nějaké pořídíš tak sem hodíš recenzi ;-)

Ronault. 03.01.2014  20:15

« Re: Re: Re: výborná recenzia

Taky se přidávám ke chvále recenze.

Jen bych se trochu vyvaroval srovnání s Golfem a Octavii, tam přecejen Clio nestíhá, právem, je o třídu níže. Mě třeba Interier Clia příjde na tu třídu tak nějak průměrný, jsou hezčí, ale i horší... hodně záleží od výbavy. Inu věk se nedá popřít. Naopak jízdně je Clio velmi dobré.

Ad stěrače a ostřikovače... stejný probnlém má i Megane. Stěrače teda má docela obstojné, teď už dávají rovnou flaty a ty stírají dobře, ale ty ostřikovače jsou tragédie. To je asi vlastnost, co mě na autě nejvíce štve. Lukas13, co má taky Megana, doporučuje vyměnit hadičky k ostřikovačům za užší a pak je to v pořádku, prý to v Renaultu dobře znají. Já teda se ptal u místního prodejce a ten tvrdil, že stížnosti na ostřikovače ještě neslyšel, tak uvidím až to proberu s týpkem ze servisu, jestli bude vědět, když ne, zkusím kontaktovat jiné prodejce na JM, jestli to umí vyměnit.

Clier 03.01.2014  20:31

« Re: Re: Re: Re: výborná recenzia

Díky za pochvalu ;-)
            Nemyslím nejnovější Octávii, ale Octávii 2 po fl. a stejně tak předchozí generaci Golfu. Nejnovější modely obou značek se mi ještě nedostali a asi ani nedostanou do ruky :-) Mě osobně interiér v porovnání Octávkou přijde lepší, Octavia má propracovanější výplně dveří, ale například palubní deska na mě lépe působí v Cliu. Toť mé dojmy ;-) I interiér je podle mě v Cliu vzdušnější, ale může to být dáno jen větším prostorem nad hlavou. Možná pokud se ke mě Octavia ještě přes víkend někdy dostane, tak zkusím vzít metr a trochu spravedlivěji to poměřit, třeba dojdeme k opačnému výsledku ;-)
            Mám možnost porovnání interiérů z béčkové třídy aut, když jsem během výběru ,,prolezl" většinu značek, a pokud bychom se zaměřili jen na provedení a vzhled tak jednoznačně nejlépe je na tom Polo, C3 a podle mého ještě i Swift. Co do prostoru na mě nejlépe působí Clio a pak ještě tehdejší (zastaralý) Fusion, a na kolena považuji za velkého přeborníka Fábii.

Pokud vím, tak například na Clia pasuje rozprašovač (koncoví ,,knoflík" na kapotě) z Citroenu C3 (předchozí generace) a montáž je prý vcelku jednoduchá, možná ho někdy koupím a zkusím si doma doma sám vyměnit ;-)
            Jinak flat stěrače jsem tam taky měl hned od začátku a jejich kvalita byla bídná... možnou příčinou také může být to, že ty stěrače tak často jezdí po suchém skle, právě díky ,,výborným" ostřikovačům a tím pádem se i víc opotřebovávají :-(

honzamo 05.01.2014  10:34

« Re: Re: Re: Re: Re: výborná recenzia

k té Octavii - faktem je, že Clio III má skoro stejný rozvor jako Octavia II. Její větší vnější rozměry se projeví hlavně v kufru...

Ronault. 05.01.2014  15:16

« Re: Re: Re: Re: Re: výborná recenzia

No já nevím, na mě Octavia II a Golf VI (mluvil jsem o nich, Octavii III jsem už jel, Golfa VII zatím bohužel ne) řecejen bytelněji a i prostorněji. To srovnání v B segmentu sedí, s tím naprosto souhlasím.

Aha, tak Clio má "knoflíky" na kapotě, Megane je pá pod hranou kapoty před stěrači. A je to bída. Když to hlavně srovnán s Lagunou... což mi teď dává myšlenku, že bych mohl zkusit omrknout někde na vrakáči Lagunu II, která měla ty ostřikovače taky takhle pod kapotou a byly výborné, jestli by to nešlo zaměnit, spolu s těmi užšími hadičkami. Ještě se dává těsně za motorek zpětný ventil, třeba z Felicie nebo Favoritu (stojí do 10 kč), který zamezí vodě z haddičky ostřikovače návrat do nádobky a tím pádem to ihned stříká a stěrač nejede na prázdno. Mě to zatím tolik netrápí, hlavně jsem teď nanesl docela hustou vrstvu tekutých stěračů a teda stěrače skoro vůbec nezapínám >:D Jen když je to nějaká špína... ale té moc není, auto je v garáží a zatím jsem vyjížděl jen za pěkného počasí >:D

Clier 05.01.2014  15:34

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: výborná recenzia

K té Octávce a Golfu... na mě to tak působí, je to čistě subjektivní dojem, takže se tím určitě řídit nedá :-) Pokud porovnám tak třeba obě koncernovky mají madla na stropě už každých dveří, Clio jen u spolujezdce.... (nechápu!), je tam samozřejmě vidět mezi třídní rozdíl, například v odhlučnění, cvaknutí dveří zní také lépe, ale co se týče palubní desky tak pro mě je vítěz Clio, například Octváka na mě působí až moc jednoduše :-)

Také už jsem slyšel o tom zpětném ventilu, ale já bych moc rád rozprašovač! V roce 2012 mi to přijde jako standart :-) Renaulti jsou podle mě dobrá auta, ale určité nedotaženosti zbytečně kazí dojem! ;-\

Ronault. 05.01.2014  15:52

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: výborná recenzia

Tak ten zpětný ventil by vyřešil jen ten pozdní rozstřik a stěrače "na sucho". Zkusil bych na tvém místě vyměnit ty rozprašovače, auto už bys pomalu měl mít pozáruce, tak bych se toho nebál. Já budu nahánět můj servis s těmi užšími hadičkami, když se k tomu nebudou mít, tak zkusím kontaktovat nějaký Brněnský...
                  Jo, některé detaily jsou občas ke vzteku, zase některé přednsoti jsou plusem... to je tak všude. Tady tě štvou ostřikovače, ve Fabii zase široká palubní deska tlačí do kolena a něco jako multifunkční volant stojí majland a i tehdy nedosahuje ovládání pod volantem... a asiatech se zase ovládá pal. PC něde u tachometru (což je na facku, já si s ním hraju furt >:D )

Clier 05.01.2014  17:10

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: výborná recenzia

Hned jak bude po záruce tak se do toho asi pustím ;-) My máme u Fábií krátkou variantu palubní desky, tzn. že tam je díra jen pro ,,jedno patrové" rádio, takže nic nikde netlačí :-)

foto rmt

rmt 04.01.2014  23:08

Barum polaris 3

Pekna recenze, dal jsem 10 b. Chci se zeptat jak jsi spokojen s barum polaris 3, slysel jsem ze plavou, my je mame na peugeotu 407 a prijdou mi dobry, tak chci slyset jeste jinej nazor. Hodlam je koupit na megana.

Clier 05.01.2014  09:53

« Re: Barum polaris 3

Děkuju za chválu a hodnocení :-)
      Na Barum Polaris 3 si nemohu stěžovat, myslím, že necelých 20 tisíc km jsem už na nich najel a nemohu říct, že by mě někde ,,vyšplouchly". Dokážu si představit, že Michelni a nebo PIrelli budou třeba sedět lépe, ale myslím že rozdíl nebude nijak propastný ;-)
      Myslím, že Barumky jsou dobré pneumatiky, jsem s nimi spokojen a příště je koupím zase :-)
      Na kolik tě tak vyjde jedna pneu na Megana? :-)

foto Vaidimar

Vaidimar 05.01.2014  10:22

« Re: Re: Barum polaris 3

Sem doplním moji zkušenost s Barum Polaris. Na našem Meganu II vydržely 3 zimy pak šly do háje a po vycestování na chodník šly z domu a byly vyměneny za GY Ultra Gryp 8 ty jsou o poznání lepší, ale také o dost dražší, na druhou stranu je otázka, zda oněch 2500kč, co byl rozdíl, stojí za to riziko. Další negativní zkušenost je u kamaráda na Fiestě, kde pro tyto pneumatiky má všechna slova jen ne ta chvály. Poměrně dobrou zkušenost mám s Nokian, které nejsou o zas takový kus dražší než Barum

Clier 05.01.2014  14:06

« Re: Re: Re: Barum polaris 3

Asi také bude záležet na stylu jízdy :-) pokud budu na ,,oslizlé" vozovce jezdit rychle, a hluboko za limitem, tak věřím že to asi půjde do kytek >:D Jak říkám, já s Barum Polaris 3 neměl žádný problém :-)

foto Vaidimar

Vaidimar 05.01.2014  18:41

« Re: Re: Re: Re: Barum polaris 3

Bohužel to vycestování nebylo ve velké rychlosti, cca ve 30 proto i škody byly díky malé dopravě minimální (Disk a Prověrka geometrie a podvozku), prostě s časem směs ztrácí své parametry. O horších výchozích parametrech pneumatiky mluví i průměrné výsledky v testech viz např: [odkaz] a další. Neříkám, že to jsou šmejdy jen si nemyslím, že za oněch ušetřených 800 kč na sadě pneu (195-65 R 15) to riziko stojí a je možné koupit lepší pneumatiku bez toho, aby člověk musel vyhlásit osobní bankrot.

foto rmt

rmt 05.01.2014  18:53

« Re: Re: Re: Re: Re: Barum polaris 3

Jo to už jsme asi jednou řešili spolu ty pneu. Ja asi letos dojezdim tyhle no, ale vcera mi to zase v zatacce ujelo. Furt přemejslim jestli je mam nebo nemám vyměnit. Mám kormorán snowpro b2, na sněhu v pohodě no, ale to mokro je fakt špatný.

lamal 05.01.2014  00:48

clio

Pekna recenzia a dobre auto, kamarat ho ma doma uz asi 3 roky, tiez 1,2 ka 55kw a zakladna vybava socka 2x elektrika, palubak central... taky ten slusny nezbytny zaklad...

k tvojim pripomienkam o jazdnych vlastnostiach - je to kombi teda ziaden sportak - prave clio grand jazdi este lepsie ako kratke, ma dlhsi rozvor a aj docela dost hmotnosti nad zadnou napravou tak je ovela vyvazenejsie a aj zabavnejsie, hravejsie... zadna naprava je hrava a staca auto do obluku v priamom smere drzi tiez slusne... myslim ze je to jedno z naj malych aut co do jazdnych vlastnosti + slusne odhlucnenie aj aero aj podbehy a tichy razy tlmiaci podvozok, ktory perfektne utlmi ozaj vela... podvozok 10b toto sa frantikom podarilo, ani laguna takto nejazdi a to viem co pisem...

celkovo mam dojem, ze clio 3 grand je najpodarenejsi rendik poslednej doby, pre mna lepsi ako megan...

je dobre spracovany, sice tie dvere maju rezervy, ale nic v nom aspon po cca 50 000km neklepe a auto ma tuhy skelet, ktory sa nekruti o com taky citroen c3 moze snivat

v com s tebou nesuhlasim je priestor v zadu, 4 dospely nad 180cm maju sakra problem.... jazdit v zadu je utrpenie aj v 4roch vidno to aj na fotkach, tak asi nosis v zadu len nizke osoby a ty sam nie si vysoky, inak to je v zadu skor pre deti kvoli priestoru na kolena... kufor je OK

motor je skvely, akurat nastve taka podivna vagnost pri rozbiehani, motor na spojke zaberie ochotne, ale ked ju pustis tak zahegluje, hodi ta spat a je tam strata vykonu, dost to kazi plynulost, niekedy je lepsie dat 2ku a pomaly pustat spojku, ma to lepsi efekt hlavne ked sa auto hybe krokom a chces sa pohnut... inak je super, je hravy velmi sa lubi tocit a ma vykonovu spicku nad 3500 kopne do vrtule pri 4 uz ide slusne pri 5tisic este posilni a cez 6tis az do obmedzovaca ide stale s velkou chutou bez vadnutia, keby nemal obmedzovac leti dalej... je aj pruzny v meste 5ka pri 50tke bez problemu kvoli kratkej prevodovke toci pri 50 1800ot co je dost a spotreba ide tymto stylom dole v meste das 5ku a po dalsie mesto alebo obec kde trafis krizovatku alebo pomalsiu zakrutu ju nevyradis ani po 50tich kilometroch : )

co sa tyka vykonu na mesto a medzi mesto je to OK, pri 1-2 ludoch aj nieco predbehnes do tych 120-130 co das na 3ke to este ako tak ide, potom uz nie co je normalne, ale pri tvojom obsadeni ktore popisujes je to uz dost o hubu, vzdy sa bezpecne prepravis, no nejaky prudsi kopec alebo predbiehanie je uz trapenie, motor ide na max a nestaci to je proste tak, ak od neho nieco chces tak tam musis mat 4000ot a dotacat ho vysoko.. neda sa mu to vycitat je to proste 1,2 bez turba...ja som v nom isiel aj v 4 aj 5tich a do kopcov sa uz musel vyrazne tocit co odhali jeho dalsiu slabinu hluk nad 3500ot je uz vyrazny, problem je aj kratka prevodovka 5ka pri 90tke ma 3500ot co je sice vela, ale motor nepocut a spotrebu to nekazi no uz pri 110 a 120 motor ide na 4000ot tak aj tie dialnicne stupania sice vyde pri 130tke na 5ke ale toci uz takmer 5000ot co je fest,... na dialnice a dlhe trasy su lepsie motorizacie, toto je do mesta a medzi mesta

spotreba je ako pises medzi mesto sa da normalne ist okolo 5l v meste aj na kratke trasy je to okolo 6,5 co je vytecne, ked ho nalozis spotreba ide hore, no pri normalnej jazde a nie dialnici to je stale bezpecne pod 7... ked ides po meste na 5ke pri 1800ot spotreba je okolo 4,3l vo dvoch ludoch...

stierace si kup nie v renaulte, ale napr si najdi znacku ALCA su to nemecke stierace bez ramceka a funguju aj na cliu super cena za oba kusy okolo 12euro tj 300 kc ?? tak nejak...

je to podarene auto, ktore svojou uprimnostou a dobre naladenym podvozkom dokaze byt zabavne a nepotrebuje na to 200 koni, je proste nadsene a to je jeho skvela vlastnost ...spolocnik do kazdej situacie a verim, ze spolahlivy, nema sa v nom co pokazit...

jedine co trocha stve, ze odchadzaju ziarovky v prednych svetlach

vela stastnych km zelam, urcite bude sluzit dlho

Clier 05.01.2014  10:18

« Re: clio

Ahoj, děkuji za hodnocení, a za to že sis našel čas k recenzi sepsat tak dlouhý příspěvek na který rád, pokud možno dobře, odpovím :-)

Věřím že kombi jezdí o něco lépe, jelikož převisy jsou na každé straně zhruba stejné, a tudíž zřejmě dochází k lepšímu rozložení váhy ;-) jinak si myslím že rozvor je stejný u obou verzí ;-) S podvozkem jsem spokojen, pokud ho porovnám například s Fábií tak se mi zdá jistější, například na vlnité okresce se Fábka dokáže zvláštně rozhoupat až člověk musí trochu přibrzdit, když to Clio jede stále jistě. S tichostí podvozku musím také do jisté míry souhlasit. Při předváděcích jízdách se mi ze všech testovaných aut (segment B) se mi zdál podvozek Clia asi nejtišší (možná Polo je na tom trochu lépe), ovšem pokud porovnáme Clio s auty o třídu výš, tak už svým tichem nestačí (tedy alespoň na Golf a Octavii, třeba Yeti se mi zdá, že je na tom podobně jako Clio)

Myslím že je to opravdu podařené auto, v tom s tebou souhlas. Když jsem byl na výměně oleje tak jsem se bavil s prodejcem a moc Clia chválil, říkal že se skvěle prodávali, nikdy mu tam ,,skladovka" neležela dlouho, o Clio IV. prý takový zájem ani zdaleka není a lidí se chodí ptát jestli nemají nějaké rok staré, málo jeté Clio z předchozí generace. Interiér opravdu nevydává žádné pazvuky, čemuž se trochu divým, jelikož české silnice rozezpívají i palubní desky renomovaných značek >:D :-(

Když se nad tím zamyslím, tak pokud se cestuje ve čtyřech lidech tak vzadu vždy sedí něžnější část našeho obyvatelstva a díky drobnější postavě se vždy vejdou dobře ;-) Jinak já si při svých 175cm za sebe vzadu sednu bez potíží ;-)

Ano rozjíždění jak píšeš je zvláštní >:D a chce to fištrón >:D Je to podle mě dáno elektrickým plynem, který reaguje trochu zvláštně, nicméně se na to dá zvyknout, pokud by si z autem jezdil pravidelně tak by ti to přišlo naprosto přirozené a naučil by si se s ním rozjíždět normálně ;-) Ovšem rozjezd ze studeným motorem, to je pro mě záhada dodnes. Auto například při teplotách kolem 0 a níž a nebo pokud delší dobu nejede, cuká. Držíš plyn v jedné poloze a ono trošku cuká.... Již jsem to četl na Renault fóru a dělá to každé Clio. Já jsem to zkoumal zjistil jsem že na některé benzíny se tohle za studena neděje. Proto jsem to eliminoval tím, že k benzínkám u jejichž benzínu jsem pak ráno maličko poskakoval, jsem prostě přestal jezdit. Prostě a jednoduše, pokud je palivo trochu méně kvalitní tak si s tím za studených rán nějak řídící jednotka nemůže poradit (a to jezdím zásadně ke značkovým benzínkám!!) (to cukání není nějak markantní, ale cítíš ho)

Motor se dá opravdu hodně vytáčet a je k tomu i ochotný. Ve 4 lidech už je to hodně o přemýšlení, ale mě to moc nevadí a dá se na to zvyknout. Ani když jedu sám tak nepředjíždím na krátkých úsecích, i když vím že bych to stačil..... ta obava z toho že někdo z protisměru pojede jako pra*e je veliká a bohužel dost oprávněná, takže spíš počkám dvě, tři minuty na delší úsek a jedu, to dělám i u silnějších aut :-) Po městě na 5ku nejezdím, nemám rád držení benziňáku až v takhle extrémně nízkých otáčkách, za minimum považuji 2200 ot. takže jezdím na 4ku a i tak je spotřeba stále velice slušná ;-)

Na ty stěrače se určitě podívám, díky :-)

S žárovkami jsem doposud neměl žádný problém, ale i kdyby jednou za půl roku odešli tak to Cliu odpustím, protože to jak svítí je unikátní, tak dobře svítíc auto jsem ještě nepoznal ;-)

Díky za přání a přeji ti také spoustu šťastných kilometrů a hlavně bez nehod! :-)

lamal 05.01.2014  12:23

ahoj diky

Suhlasim s tym co pises, clio u nas nikdy necukalo na studeno, asi to bude ozaj palivom, tankujeme na OMV alebo Slovnaft a nikdy necukalo... S tym rozbiehanim to bude skor o emsiach, motor je moc skrteny, ked si vyskusas starsie verzie kt nemaju 129 g/km co2 tak tie ziadne podivne straty vykonu nemaju a reaguju aj lepsie na plyn, tato verzia ma riadiacu jednotku pre ktoru su priorita emisie a ako vies pri rozbiehani mas najvacsiu spotrebu i emisie. Ta rozvazna odozva plynu aj ten jav na 1tke je sposobeny nastavenim.. kazdopadne urcite sa da na to zvyknut a naucit sa snim, ja som to riesil tak ze som pred konecnou fazou pustania spojky trocha dupol na plyn a bolo : )

co sa tyka otaciek na 5ke 1800ot, mozem ta ubezpecit a over si to aj v servise, ze 1800ot je uplne bezna a normalna hodnota na benzinak, od 1500ot vyssie ho mozes pokojne vyuzivat motoru to absolutne neskodi nema preco, ide pekne hladko a neprotestuje....zvlast atmosfericke benzinaky su schopne chodit hladko od 1000ot co je samozrejme na nejaku 3 4 5 velmi malo, ale od 1500ot kludne i na 4ke mozes ist....na 5ke 1800 je uplne bezpecne a to nemas nohu na podlahe iba pierko na plyne... spotrebu takto stlacis minimalne o 0,5 litra a motoru nijako neuskodis... ja mam napriklad 2,0 benzin a na 4ke mam pri 50tke 1800ot je to vysokootackovy motor este viac ako na cliu a ide uplne hladko a ked zatlacis plyn tak ta aj jemne oprie do sedacky...na 3ke by som po meste mal tiez 2200ot ale je to uplne zbytocne aby som chodil na 3ke po meste len kvoli tomu aby som mal 2200ot :-)

to ze benzinaky musia mat aspon 2000ot je prezity nazor, ktory sedi tak mozna na 4valcove motorky kubatury 600ccm :-) To iste vidis aj na dnesnych 1,2 a 1,4 1,6 turbo od +- 1500ot uz mavaju maximalny krutiaci moment, si myslis ze max krutiak je len zo srandy? nie je tam na to aby si ho vyuzival a automaticke prevodovky radia na rovinkach pri udrziavani rychlosti aj hlboko pod 1500ot na 1,4tsi chodi na 1200ot i na 5ke ... turbo benzin ma taky isty motor ako ty, tie iste ojnice, kluka, piesty rozvody nema dovod to neskodit im a skodit tebe, vela turbo motorov vychadza z atmosferickeho motora co jazdil predtym a v pripade potreby sa dimenzovalo na vyssi vykon

honzamo 05.01.2014  13:23

« Re: Re: Re: clio

Tak s tím cukáním na studeno bojuju i u své 1.6. Je to opravdu jen chvilka, cca po ujetí 300-400 metrů je to v pohodě, ale je to nepříjemné. Když jedu ráno do práce, tak totiž hned vjíždím na hlavní silnici, která je do kopce. Tankuju u Agip, Benziny nebo Lukoilu, občas i vyšší oktanové číslo a rozdíl jsem nepozoroval.
          V Renaultu mi na to říkali, že je to řízením emisí a je to normální, na fóru renault psal někdo u megana 1.6 16V, že mu aktualizovali software řj a je to v pohodě. Každopádně když s tím počítám, tak už se umím za studena rozjíždět tak, aby si toho případná posádka auta nevšimla.

Prodlevu po přidání plynu mám taky, ale při běžné jízdě mi to vůbec nevadí, a pro rozjíždění do kopců jde díky uspořádání pedálů držet pravou nohou brzdu a zároveň lehce přidávat plyn až do zabrání spojky. Jediné co mi dělalo trochu problémy bylo, když jsem si zkoušel podřazovat s meziplyny.

Nevím jak je to u 1.2, ale u mě motor zvládá v pohodě i pětku od 1500 otáček. Pokud nechci prudce zrychlovat, je zbytečné točit přes 2000.

lamal 05.01.2014  13:36

« Re: Re: Re: Re: clio

v servise renault ti povedia, ze vela veci je normalnych... smozrejme to normalne nie je, cukanie na studeno byva u jazdeniek nevycerpatelna tema, kedy diagnostika nic nehlasi a ludia menia vsetko od viecok, cez kable, rozdelovace, vahy vzduchu, cidla, cistenie ci nastavovanie skrtiacich klapiek po nejake netesnosti v sani alebo vodu v nadrzi...

u noveho auta, je to pravdepodobne spatne vyladeny software co je nedbalost a chyba vyrobcu...

pokial nepomaha iny benzin ani vyssie oktany, tak skontroluj sviecky, za studena mozu robit trocha problemy i ked sa mi to nezda pokial tam mas to co predpisuje vyrobca... este jedna moznost je skusit aditivum do paliva... ano nie len do dieslakov ale i do benzninakov sa dava na zlepsenie kvalit paliva a viazanie vody... nebyvaju drahe a ked nepomoze tak neuskodi aspon cez zimu ´´precistis trubky´´ :-)

od 1500ot hore to zvlada na 5ke asi kazdy 4 a viac valcovy benzinak uplne v pohode...

honzamo 05.01.2014  13:50

« Re: Re: Re: Re: Re: clio

Věřím, že by to u mě mohl vyřešit update softwaru. Někdy je k tomu zkusím v Renaultu dokopat...

Ronault. 05.01.2014  15:29

« Re: Re: Re: Re: clio

Mě to 1,6 16V v Laguěn dělal za studena taky, ale přikládal jsem to brzkému přepnutí na LPG... a to pak občas i chcíplo, po těch 500m už se s tím dalo bez problémů jet. Možná jsem v tom byl nějak skromný, možná zvyklý po přechodu z Favoritu, ale nikdy jsem to nějak neřešil, prostě za studena než se vše alespoň trošičku rozhýbe jsem to autu odpustil... mě se taky ráno z postele nechce vstávat a pohyby nemám zrovna koordinované než dolezu do sprchy a probudím se >:D >:D

Ad 1,2 TCe, co psal lamal. 1,2 TCe pokud vím nevychází z 1,2 16V 55 kW, stejně jako 1,4 TCe by měly oba vycházet z motoru od Nissanu, 1,4 TCe na 100%.

Já osobně bych tedy v Cliu bral 1,2 TCe, ten motor byl výborný a dával za uši i silnějším autům. Pamatuju, jak mi nechutně ujel v táhlém dlouhém, když jsem za ním jel s Lagunou >:D

Clier 05.01.2014  15:37

« Re: Re: Re: Re: Re: clio

Ano, 1,2 TCE je skvělý, ale prý žere (nevím, nedokážu posoudit) ale hlavně na něj byla tehdy čekací doba 3 měsíce, což mě odradilo ;-\

Ronault. 05.01.2014  15:47

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: clio

Tak stačí se podívat na spritmonitor:
                64 aut s 1,2 55 kW [odkaz] má průměr 6,35l/100km
                40 aut s 1,2 TCe 74 kW [odkaz] má průměr 6,95, takže cca půl litru navíc... což je podle mě adekvátní příplatek za 19 kW a hlavně o dost více Nm... jediný problém toho motoru byla převodovka, kdy Renault jaksi nedal dlouhé převody, auto teda bylo neobvykle dynamické a podle mě bys 1,2 TSI natrhl "p*del" s přehledem, ale taky více žralo, protože mělo zbytečně krátké převody. A jak říkám, ujelo mi nechutně v táhlém dlouhém stoupání... >:D
                Já jsem ale o Cliu přemýšlel spíše v naftě, tam bych asi jezdil při svém typu tras (dálnice a meziměsto) pod 5l/100km s přehledem, teď s Meganem 1,6 dCi mám 5,28l/100km a to je přecejen těžší auto.

honzamo 05.01.2014  17:42

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: clio

Zase co psali na fórech renaultu, tak Clio s 1.2 TCe točí ve 130 na pětku okolo 3000 otáček, já mám s 1.6 4000.

Ronault. 05.01.2014  17:47

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: clio

Jestli je to pravda, tak o důvod více pro 1,2 TCe... já mám zkušenost jinou. Ale taky je pravda, že ty převody časem měnili, 1,4 TCe měla z počátku v Meganu taky kratší převody a po tuším roce a půl mu dali delší.

[odkaz] - tady to píšou docela jasně:
                    "Ve 130 km/h motor pracuje s 3750 min-1, spotřeba benzinu činí 7,5 l/100 km. V průměru se dá jezdit za 6 l na 100 km, jak slibuje výrobce, předpokladem je ale důsledné odřazování ve velmi nízkých otáčkách. S otáčkami roste spotřeba a tak už při konstantní rychlosti 100 km/h počítejte se 6,4 l/100 km."
                    Ale je možné, že ke změně převodovky nakonec došlo.

honzamo 05.01.2014  18:24

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: clio

Asi jo, psal o tom jeden majitel na fóru:

clio tce rv2010
                      na 5.stupen pri 90kmh 2000ot
                      na 5.stupen pri 130kmh 3000ot

A v recenzi na d-fens:

lamal 05.01.2014  16:51

« Re: Re: Re: Re: Re: clio

mas pravdu 1,2 tce novej generacie je uplne novy motor, ale zabudol si na 1,2 tce, ktora este vychadzala z prave starej 1.2 16v ako v cliu... s tym rozdielom, ze tato stara tce nebola v megane myslim a objavila sa iba na chvilu v cliu a twingo...

tiez je to tak, ze 1,4 tce je motor z nissanu, no ale pozrime sa inam 1,6 ecoboost vychadza zo starej ale vitecnej 1,6 16v z 1 gen focusu tj motor kt vyvajala yamaha a tak isto 2.0 fsi bol zakladom pre 2,0 tfsi na zaciatku tiez nissan rada sr20de 2,0 mal sr20deT tj turbo a ten isty zaklad u mazdy to bolo to iste s 1,6 T v starej 323 4x4, bmw 3,0 R6 v atmo verzi 30 bola potom 35i s turbom a podobne... obcas sa vyvinie uplne nova jednotka obcas nie...kazdopadne kontext bol taky, ze na 5ke pri 1800ot sa motoru nic nestane a absolutne to nema nic so skodenim alebo nejakym extremom v podtacani

myslim, ze do clia je este 1,2 tce OK tam maly motor pasuje, v megane nefunguje teda vykonovo OK, ale spotreba je vysoka... bohuzial je urcite zravejsi ako 1,2 TSi a taktiez ma vyssiu spotrebu ako ine male turba napr nissan 1,2 digs ktory ma sice kompressor a nie turbo ale je velmi usporny...

tak isto do nekonecna omielana zavislost spotreby trubo benzinu na vykone, ked tuna niekto rad jazdi dynamicky a rad na to slape bude to zrat neumerne viac ako nejaka 1,6 16v pri tom istom poteseni... alebo podobnom... to je proste fakt, u 1,2 tce to plati do botky ;-\ uz vidim ze to zoberies tazko Ronault :-)

Ronault. 05.01.2014  17:21

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: clio

Já vím, že nová 1,2 TCe je komplet nový motor, ale 1,2 TCe, co byla jen v Cliu a Twingu (možná i modus?) 74kW podle mě nevychází z 1,2 16V ale taky od Nissanu, jako 1,4 TCe.

Ad srovnání spotřeby, pěkně pořadě...
                nahoře máš 1,2 TCe ze spritmonitoru, kde je to těsně pod 7 litrů, ta v Cliu nahradila 1,6 16V, která měla spotřebu stejnou, ne-li vyšší a tak dobře jako 1,2 TCe nejela. tam je přínos pro běžného uživatele jasný.

1,2 TCe v Meganu, čili nový motor. Jel jsem Megana 1,6 16V i 1,2 TCe, čili předchůdce i nástupce.
                1,6 16V mám mimochodem najeto asi jako málokdo tady na auto.cz ;-) při mém posledním svezení v Meganu s tímhle motorem měl daný kus najeto 90t km. 1,2 TCe jsem jel se syrovým autem, které mělo najeto jen cca 600 km přesto můžu říct, že
                - 1,2 TCe dynamicky drtí 1,6 16V
                - 1,2 TCe je nejkultivanější a nejtišší maloobjemový turbomotor, 1,6 16V je proti ní nebývale hlučná, hodně klame. Až pohled na tachometr mě uvedl do reality, že po okresce jedu 140 v táhlém stoupání (směr od Brna na Jedovnici, jestli někdo zná)
                V porovnání s 1,2 TSI 77 kW nejde tak krásně za plynem, hlavně pocitově, protože 1,2 TSI dává hlavně hlukem najevo, že se rozjíždí, 1,2TCe jede tiše i při plném plynu. Mluvil jsem na toto téma s Ricardem, tedy L. Vaverkou, který jel se syrovým 1,2 TCe
                [odkaz] a zajetým po půl roce 1,2 TCe a mimo test jasně říkal, že motor se značně probudil k životu... pokud se teda probudil ještě více k životu tak 1,6 16V se může jít schovat. V testu máš i srovnání spotřeb, vychází plus mínus na stejno u obou.

A ano máš pravdu pořád tady zastánci atmosférických motorů tvrdí, jak je turbo zrádné na stylu jízdy, ale hned o větu dříve píšou, že to platí i o atmosférickém motoru, dohromady v jedné větě to nenapíšou nikdy. Viz Clier, který jezdí za větší spotřebu než kolega s 1,6 16V ;-) I atmosféra si umí říct klidně o 50= navíc při neúsporné jízdě, stejně jako turbo.
                A když jsi zmínil 1,6 16V, v Laguně se s ní dalo jezdit za 7l/100 km, uměl jsem i přes 11l/100km, to pro tebe jako není rozdíl ve spotřebě při dynamické jízdě? >:D

Menší rozdíly ve spotřebě mezi klidnou a dynamickou jízdou umí diesely, ale i tam to není až tak pravda, když se to spočítá na procenta, výjde to velmi podobně ;-)

A ke srovnání spotřeby:
                1,2 TCe 85 kW 7,04 l/100km
                1,6 16V 81 7,66 l/100 km
                To je více jak 0,6 l/100km, navíc šestnáctistovky mají více najeto, jsou lépe zajeté než 1,2 TCe, takže ten zodíl se bude ještě zvětšovat. To je jasný důkaz z reality.

No a aby toho nebylo málo,
                tak Golf 1,2 TSI 77 kW 6,6 l/100 km
                Octavia se stejným motorem 6,7 l/100 km
                A nejhůře dopadl Focus 1,0 Ecoboost 92 kW 7,7 l/100 km

lamal 05.01.2014  17:59

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: clio

neviem uz ci stara 1,2 tce bola nissan...

kazdopadne aby sme sa chapali, ja som pisal o cliu a tam by som si nebol isty, ci radsej 1,6 16v alebo 1,2 tce, ale je mozne, ze tce by ma v cliu presvedcila... v megane ma dokonca 200nm a vyssi o nieco aj vykon a vobec nepochybujem o tom, ze to je ticha, pruzna a kultivovana sila, tiahle kopce jasne ma na vrch oproti 1,6 lenze aj tu 1,6 mozes do kopca drtit pri 6000ot a nakoniec dosiahnes tiez dobru rychlost +- no pocity su uplne inde a pre beznych uzivatelov je tce oproti vytocenej atmosfere v kopci dar z nebies >:D

v meganovi by som mal jasno 1,6ku benzin by som do neho nechcel a do laguny uz vobec nie ... do megyho 1,6 dci asi nie je o com, pripadne 1,4 tce alebo 2,0 tce? >:D podla toho kolko aut by bolo v rodine aby bolo aj nieco na spotrebu

A když jsi zmínil 1,6 16V, v Laguně se s ní dalo jezdit za 7l/100 km, uměl jsem i přes 11l/100km, to pro tebe jako není rozdíl ve spotřebě při dynamické jízdě? - tak daj do laguny 1,2 tce a uvidime ci bude problem 14l/100km litrov ja tvrdim ze by nebol... berme rovnake priklady ...

pozri si testy megane 1,2tce s 200nm pokial sa nehoni ecorelly tak chodi za 8 litrov v priemere ano nevleces sa s nim no je to moc, tolko si zoberie aj 2.0 atmo...na dialnici ide za 9l panecku tak to je viac ako s 2,0 atmo :-)

ja ti poviem tak, ja myslim ze turbo patri do partie bez debaty, no na dobrych 2,0 sa vies vozit po okreskach co to da do nejakych 11 litrov skus si mazdy toyoty nissany /su proste usporenejsie/ to je fakt...mozna nejaky opel a laguna si vypytaju o nejaky 1-2 litre viac, ano na okruhu spravis aj 20 na nej to je jasne, ale okruhy su nieco ine...tam aj male turbo nejde pod 25l/100

skus sa prehanat v octavii 1,4 tsi na okreskach budes tam mat minimalne 15 litrovu spotrebu , atmo 2,0 bude o dobre 4 lite menej... toto je prax dlhodoba nemam dovod donekonecna obhajovat amtosfery, mne turba vobec nevadia, no nepojdem proti skusenostiam ani jednemu nepotrebujem nadrzat, nakoniec tak ci tak aj tak skor ci neskor vsetci skoncia s turbom... fakt len otazka casu a ja tiez a dobrovolne ;-)

ad 1,2 tce je zravejsia ako konkurencia - mas to tam jasne 7,04 tce 1,2 a golf 1,2tsi 6,6 a stale nepoznas tu zavyslost pri trocha rychlejsej jazde...tam sa rozdiel medzi nimi moze este zvacsit...

kazdopadne aj mna zacinaju unavovat debaty benzin atmo VS benzin turbo a spotreby... uz to ide do tych istych klise nafta VS benzin a mam dojem, ze sa treba poucit z nekonecnych debat ktore sa roky viedli aj vedu na tuto temu... vzdy je to len o preferenciach alebo slepom presvedceni jedinca a fakty casto nehraju rolu, ale absolitne nie, kazdy si najde fakty ake potrebuje lebo skusenosti sa lisia

Ronault. 05.01.2014  18:09

« Re: clio

V mém odkazu máš čísla spotřeb uživatelů, většina má najeto více jak desetitisíce km. Co máš ty za důkaz? testy, kde se najede max 1000 km (dělají se na jednu nádrž, mám náhled do pozadí testů), navíc necituješ, toť vše.

Pokud se jezdí normálně s 1,2 TCe, tak s ní majitelé jezdí za 7/l 100km, totéž píšou v místních testech, viz můj odkaz na srovnávačku s Focusem, kde se jasně píše, že ve 130 km/h 7,3l/100 km, kam chodíš na tvá hausnumera nevím.

1,2 turbomoty mají nhradit amosférické jednašestky, stačí se podívat na jejich výkony, rozhodně nemají nahradit dvoulitry. Však atmosférický dvoulitr má dnes kolem 120 kW. A zase opět srovnáváš svůj dvoulitr ve starém lehkém autě a dáváš fiktivní jízdu v Octavii 1,4 TSI, kterou jsi ani nejel, ale už stoprocentně víš, že pojede za 15l/100 km >:D Objektivita jak noha.

Nikde nepíšu, že 1,2 TCe nebere méně než 1,2 TSI, to uznávám, ale o 0,4 l/100km, plus ty kousky, co jsou ve spritmonitoru mají najeto do 30-40t km, 1,2 TSI už mají podstatně více, takže ten rozdíl se bude ještě zmenšovat. 1,0 Ecoboost už s o půl litru větší spotřebou raději komentovat nebudeš, co? >:-[] ;-)

samozřejmě, že je to o preferencích, ale především je to o číslech a ty jsem dodal podložená, ty ne ;-) Takže nějaká dodej a pak se můžeme bavit ;-)

lamal 05.01.2014  19:29

« Re: clio

co sa tyka megane 1,2 [odkaz] spochybnit sa da vselico, ja nehovorim, ze toto je absolutne vypovedajuca hodnota, je to orientacne... zatial.. navyse aj sedliacka logika hovori, ze ked v cliu ide podla tvojich mega pravdivych udajov v priemere za 7 tak v tazsom megane kde je motor este viac vyhnany do vykonu to bude v pohode 8/100 ale nevadi ...

mna docela mrzi tvoj automaticky pristup k diskutujucemu, jednak ma nepoznas a nepoznas ani moje dovody ci priority ale dovolis si tvrdit a pohrdat clovekom do tej miery, ze oznacis moju skusenost za vymysel, ako keby som ja ten, ktory si tu potrebuje nieco vymyslat aby teba presvedcil o niecom... ´´a dáváš fiktivní jízdu v Octavii 1,4 TSI, kterou jsi ani nejel, ale už stoprocentně víš, že pojede za 15l/100 km ´´ ako to ty mozes vediet, mam ti natocit nejaky specialny test aby som ta presvedcil ? ale jdi ty...

tymto sa nelisis vobec od diskutujucich o ktorych aj ty sam urcite mas spatnu mienku a na tebe to z casu na cas vidno, ako sa chovas...

k veci ano s octaviou 1,4 tsi na okreskach som sa viezol nie raz a okrem toho ze dostane odomna na pekac zerie vyrazne viacej a 15l podla palubaku nie je problem urobit priemer pri zabave na okreskach... ja to viem tak za 11-12max tiez podla palubaku... realita v mojom aute priblizne sedi, ci to jemu skutocne 15l berie to ti nepoviem

fakt myslis, ze 1,4 t ma problem zozrat 15 litrov? vidno, ze na turbo benzinoch ASI nemas vela odjazdeneho iba vytahujes nejake priemerne hodnoty ludi co jazdia na spotrebu v beznom zivote a ti ked sa snazia a idu normalne ozaj chodia usporne to nikto netvrdi ze nie, aspon ja nie

inak ako takto sa to ukazat neda: [odkaz]

tam mas 2 priklady kedy TSI nemala problem sa dostat na 15 litrov a popravde na tom nie je nic divne

ad 1,0 ecoboost co si s tym chcel povedat? niekde som ho tu vyzdvihol ? toto tvoje tvrdenie len potvrduje tvoju domnienku ze ja som vysadeny proti 1,2 tce a preto mas potrebu proti mne bojovat... si moc transparentny, 1,0 ecoboost ja osobne neuznavam tiez kvoli jeho vysledkom v spotrebe...

ty sa casom sam vyfarbis aj v diskusii ako aj s tvojimi tvrdeniami ze megane 2 mal vo svojej dobe najlepsie jazdiacu podvozkovu platformu absolutne bez konkurencie a potom ti niekto pripomenul focus a siel si sa vyspat

aka nahoda, ze tvoje tvrdenia sa zhodovali vzdy s tym co si mal v garazi

Ronault. 05.01.2014  20:36

« Re: clio

Půjdu postupně po odstavcích.

Už na začátku jsi tady sám psal, že 1,2 TCe v Cliu není tatáž, co v Meganu, najednou je to podle tebe jedno a dáváš je dohromady. Takže si to zopakujeme, 1,2 TCe v Meganu je komplet jiný motor proti Cliu, základní rozdíly, které budou v prospěch nižší spotřeby jsou přímé vstřikování, variabilní olejové čerpadlo, variabilní vodní čerpadlo, jiné pístní kroužky a celkově jiná stavba, nový 1,2 TCe má např. podčtvercovou stavbu. Je to jako bys řekl, 1,9 TDI z počátku 90. let bude mít stejnou spotřebu jako 1,9 TDI PD.
                        Já dal jasný odkaz majitelů Clia s 1,2 TCe z spritmonitor.de a i majitelů meganu, evidentně jezdí dokonce za nižší spotřebu ve větším a těžším autě.

Je mi v podstatě jedno, co tě mrzí a co ne. Jel jsi tu Octavii 1,4 TSI nebo nejel? Máš někde nějaký test, kde píšou, že při dynamické jízdě bere 15l/100km? Ano nebo ne?

Já se chovám tak, že veškeré argumenty, za kterými si stojím a nejsou myšleny jako vtip nebo nadsázka, tak jsou něčím podložené, zkušeností, relevantním odkazem. Ten tvůj jekot ohledně DSG o něco níže raději nebudu komentovat, jestli jsi nepochopil spíše nadlehčený tón, tak je mi tě líto, pokud pochopil a používáš to jako argument, je mi tě ještě více líto.

Ad videa? To myslíš vážně? Hodnotit spotřebu auta podle aktuální!!! spotřeby na dálnici ve 180 km/h >:D Bože, lamale, já ti teda ukážu vlastní fotku z mé fotogalerie, která tam je umístěna už dávno: [odkaz] A to je prosím v klesání - atmosférická jednašestka...
                        a pozor, jestli chceš, udělám ti fotku s aktuální spotřebou 30l/100 km! to budeš koukat >:-[] A ty mě budeš vykládat, že nemám zkušenosti s turbobenzíny, když ty nedokážeš implementovat aktuální spotřebu pal. PC.
                        Ještě jednou, nikoho nezajímá kolik ukazuje pal. PC aktuálně, na 10 km nebo 100 km, majitele vždy co se týče nákladů bude zajímat věší nájezd a na to je nejlepší sprotmonitor, kde se statistická chyba hodně změnšuje

1,0 Ecoboost, 1,2 TSI a 1,2 TCe jsou konkurenti v malobjemových motorech, ať je uznáváš nebo neuznáváš, to jsou tvé osobní problémy, proto jsem ho zmínil a proto jsem ukázal jak jsou na tom v reálu spotřeby downsizingových motorů, které nahrazují atmosférické 1,6.

Nikde jsem nepsal, že Megane měl nejlepší platformu, pokud ano, uveď kde. Psal jsem o testech nižší střední třídy v době, kdy Megane II byla novinkou (2002) a opakovaně vyhrála několik srovnávacích testů, včetně Autobildu. Nic více, pamatuji si to velmi dobře.

Megana II jsem nikdy v garáži neměl, dokonce nemám ani jsem neměl downsizingový motor, v době, kdy probíhaly naše diskuze jsem měl atmosférický benzín, ale na rozdíl od tebe jsem si nemyslel, že je to nejlepší řešení na světě ;-)

lamal 05.01.2014  21:39

« Re: Re: clio

- ten cely zaciatok o cliu a rozdiely motorov 1,2 si rovno zmaz lebo si zas mimo.... pokial neprisiel novy motor 1,2 tce ten ktory popisujes tak v cliu /2? neviem presne/ a 3 a twingu GT bola varianta 1,2 tce en.wikipedia.org/wiki/Renault_D-Type_eng… cekni si kod motora D4FT

v novom cliu 4 a faceliftovanom megane su oba motory 1,2 tce energy tj novy motor poslednej generacie, takze ako som pisal ak clio 4 berie 7 tak megan v ktorom je tento motor naladeny na vacsie hodnoty /opat si to radsej over/ bude brat kludne 8 v priemere... sedliacka uvaha

Ronault. 05.01.2014  21:46

« Re: Re: Re: clio

Ale ten odkaz na spritmonitor, kde je 1,2 TCe v Cliu a je tam 50 aut je Clio III, tzn. starší verze motoru!!! Kdyby sis na to klikl a pořádně přečetl, že celou dobu nahoře srovnáváme 1,2 16V spotřebu proti 1,2 TCe 74 kW, tak bys to viděl hned 8-s

Nové Clio 4 s 1,2 TCe jsem nikde nezveřejňoval, protože na sprotimonitoru asi těžko budou k mání relevantní data, když se sotva začal vyrábět!

Takže jsi to celé zvoral, jdeme dál >:D

Na co jsou testy spotřeby s max. využíváním potenciálu? K čemu to je u B nebo C segmentu? Ještě bych to chápal u F1, kdy musíš řešit spotřebu při max. využívání výkonu, protože o to později musíš do boxů, ale v běžném autě tě zajímá spotřeba průměrná při běžném užívání... samozřejmě, někdo jezdí úsporně, někdo na plný plyn, proto se zprůměruje více uživatelů na spritmonitoru a máš průměr všelijakého užívání, navíc pokud víš, že jezdíš úsporně, můžeš se podívat za kolik budeš jezdit.

lamal 05.01.2014  21:50

« Re: Re: Re: Re: clio

sorry nechtiac som odklepol odoslat tak som nestihol dopisat >:D

pome dalej

- ´Je mi v podstatě jedno, co tě mrzí a co ne .....´ jasne tebe je secko jedno >:D jako ty mas nejaky test kde sa pri JAZDE S MAX VYUZIVANIM POTENCIALU mimo mesto neda dostat 1,4tsi na 15l priemer na palubaku? ja mam skusenost, ale nemam dokaz ja a nemas ho ani ty, toto su zas tie tvoje dokazy...si smiesny fakt...

- Ad videa? - no rac si vsimnut, ze na oboch videach je to PRIEMERNA SPOTREBA zas vidis len co chces, lebo aktualne spotreby ukazuju 1,4 tsi niekde vyse 40l/100 pri max akceleracii... takze ano jazda s vyuzivanim potencialu mimo mesto vyustila v priemer hravo nad 15l/100km tam to mas jasne... ja ti casom spravim video s priemernou spotrebou na mojom aute pri max vykone aby sme v tom mali jasno

- ´1,0 Ecoboost, 1,2 TSI a 1,2 TCe jsou konkurenti v malobjemových motorech, ať je uznáváš nebo neuznáváš, to jsou tvé osobní problémy ´ - to nie su ziadne moje osobne problemy >:D

- Nikde jsem nepsal, že Megane měl nejlepší platformu, pokud ano, uveď kde - no jasne idem ti hladat teraz v diskusiach medzi tisickami prispevkov, to je alibizmus co si napisal

- ´Megana II jsem nikdy v garáži neměl.....´ - mal si lagunu 1,6 16V nevidim v tom nejak rozdiel co megy alebo laguna OK, aspon tu jasne potvrdujes, ze o spotrebe TCE TSI sa riadis len podla pocitov a testov tak neviem co tu ty niekomu vycitas, ze pouzivas dake data o tankovani? tie odrazaju bezne vyuzivanie a nie neprimerany narast spotreby u turbo motorov pri vyzivani potencialu... nič X nič Ronault

Ronault. 05.01.2014  22:12

« Re: Re: Re: Re: Re: clio

No nic, vidím, že si tady ty diskuzní příspěvky upravuješ podle toho, jak se ti to hodí... a já abych teď připsal další... 8-s

k Passatu: Já mám důkaz za kolik jezdí 61 majitelů Passatu 1,4 TSI 90 kW, co mají najeto alespoň 10 000 km: [odkaz] 7,29 l/100 km.
                                Tady tento majitel dokonce najel 140t km: [odkaz] ns této kombinaci se spotřebou 6l/100 km a nikdo z majitelů se nedostal ani přes 9l/100 km... v benzínovém autě střední třídy.
                                Případné tvé video jednoho kusu auto je k ničemu, to jsem ti demonstroval na fotce mého pal. PC s 15l/100km.
                                Pro zajímavost spritmonitoru tvého 88 kW motoru v daleko lehčím autě než je Passat:
                                [odkaz] ... průměr 8,5l/100km... a pak že downsizing nefunguje ;-)

Ještě jednou, že něco neuznáváš je čistě tvůj problém, ne můj, ne obecné diskuze o autech. Svět jej uznává, odborníci taky, viz získaná ocenění.

Já jsem ti přesně napsal, co jsem tehdy psal, pokud jsem psal něco jiného, vyvrať to. Důkazní břímě neseš ty, ne já.

Ještě jednou, nikdy jsem nevlastnil downsizingový benzínový motor, ty atmosférický motor ze staré školy ano, já taky. A ještě jednou ti ukazuju na spritmonitoru, že rozdíly mezi nejvyšší a nejnižší spotřebou různých řidičů jsou srovnatelné ne-li menší u turbobenzínů.

lamal 05.01.2014  21:51

« Re: Re: Re: Re: clio

Ale ten odkaz na spritmonitor, kde je 1,2 TCe v Cliu a je tam 50 aut je Clio III, tzn. starší verze motoru!!! Kdyby sis na to klikl a pořádně přečetl --- ja som ti doveroval a to myslim vazne ani som si to nepreveroval....

Ronault. 05.01.2014  21:57

« Re: Re: Re: Re: Re: clio

To ale nemá nic společného s důvěrou, já tam nelhal, já tam nahoře ukazoval Clierovi, že ta spotřeba oproti 1,2 16V 55 je jen o půllitr menší, to ty jsi to s odstupem strašně vytáhl argument o spotřebě aniž by ses podíval, co jsi to vlastně použil. 8-s >:-[]

lamal 05.01.2014  21:55

« Re: Re: Re: Re: clio

Takže jsi to celé zvoral, jdeme dál ----------- preco by som to zvoral? ty si dal udaje clia 1,2 tce starej verzie a ja som sa bavil o megane 1,2 TCE kde uz je nova generacia...

ty si mi mal dat udaje na ten isty motor 1,2 new energy a ked este v sprinte nie je tak si mi nemal pliest do toho stare udaje ... takze si to podla mna zvoral ty >:D >:D

a vlastne si sa potom ani nemal vyjadrovat k spotrebe megana 1,2tce na zaklade starych udajov, ja som ti dal TEST >:D

ajajajaj

Ronault. 05.01.2014  21:59

« Re: Re: Re: Re: Re: clio

Já jsem TOBĚ žádné údaje o Cliu TCe nedával, podívej se nahoře, já je dával Clierovi, to dávno před touto diskuzí!

u Meganu mám udány spotřeby u nového 1,2 TCe Energy.

Hele, lámale, začínáš tady být zoufalkou. Projdi si to celé znova a pak se přijď omluvit, co jsi za hlupáka.

lamal 05.01.2014  22:10

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: clio

daval si mi odkaz kde bola spotreba s 1,2 tce tych 7,04l/100km - nepisal si pri akom aute ja som si neklikol lebo som bral udaj ako doveryhodny, nakoniec to bol megan a nie clio ako som ja predpokladal... ak si rozklines sprint tak vacsina ludi mala spotrebu 7,2 v priemere ja som podla testu tvrdil, ze megan bude mat okolo 8l v priemere, nieco o tom naznacil aj test... OK v tomto smere mam - 0,8 deci na 100km v priemere ako zle tvrdenie - uznavam

a co dalej ? to ostatne plati, velmi lahko a rychlo by si to chcel uhrat na zufalku, ja si chybu priznam v pohode...

toto ostatne?

pome dalej

- ´Je mi v podstatě jedno, co tě mrzí a co ne .....´ jasne tebe je secko jedno jako ty mas nejaky test kde sa pri JAZDE S MAX VYUZIVANIM POTENCIALU mimo mesto neda dostat 1,4tsi na 15l priemer na palubaku? ja mam skusenost, ale nemam dokaz ja a nemas ho ani ty, toto su zas tie tvoje dokazy...si smiesny fakt...

- takze sa bud vyjadri ku vsetkemu, alebo tu hraj na zufalky

Ronault. 05.01.2014  22:15

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: clio

Ale to je tvůj problém, že se nepodíváš na co odkazuji a pak ti nedojde, že když píšu o Focusu a Golfu, tak jej asi budu srovnávat s Meganem, ne Cliem. Čistě tvoje chyba, ne moje, o žádné důvěře to není.

na ten zbytek jsem už reagoval výše. Příště se pokus reagovat v jednom příspěvku, ne na 3x.

lamal 05.01.2014  23:03

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: clio

Ano to ze som si neklikol a ratal som, ze udaje su z clia je moja chyba... :-) proste mi to pride zbytocne, ked mi raz napises tak ratam s tym, ze ma tu nepotrebujes lakovat, v tomto pripade som na to doplatil

- ad prispevky, prispevok sa neda upravit ked uz nan reagujes tak neviem ako by som si mal prispevky upravovat? som pisal text a tukol som do enteru alebo do touch padu a odoslalo mi nedokonceny text... ty si na to zareagoval tak som ho uz nemohol upravit, tak som ti napisal za moju nesikovnost Sorry a prispevok som musel dokoncit inde.... opat som to musel vysvetlovat? ako ze to nevidis sam... divne fakt

- ad spotreby 1,4 tsi na sprinte su 7,29l priemer ako pises a moje auto si zadal spatne lebo ja mam novsiu primeru www.spritmonitor.de/en/overview/33-Nissa… />
                                      takze 7,29l vs 8,36l lenze primera GT nie je na to aby sa jazdilo na spotrebu takze ked si pozries sprint monitor napr na scirocco ktore je tiez viac auto na potesenie tak spotreba je uz v priemere www.spritmonitor.de/en/overview/50-Volks… o nieco vyssia 7,41l/100 km.... takze to je 7,41l vs 8,36l to mi nepride ako nejaky zazrak downsizingu a to zrovnavas auta stare s novymi...

ohladom uznavania a neuznavania, uvedom si ze 15 rokov a starsie auta byvaju v roznom stave a tak isto trpia poruchami kt maju za nasledok vysoku spotrebu, stane sa ze to obcas niekto riesi na starom aute lebo nieco nepracuje spravne... tieto vykyvy odraza aj sprint... moze ti to prist ako klise no do statistiky by tento udaj musel ist a v pripade rozdielov min a max spotreby by hral rolu... to je ovsem zanedbatelne aspon momentalane v nasej debate..

nemyslim, ze ma vyznam sa dalej bavit o strope spotreby atmo vs turbo, nemas ty dokaz a ja mam len skusenosti a tiez zatial nemam vlastny dokaz... ja som ti poskytol videa kde si videl priemernu spotrebu nad 15 litrov to je dokaz nie moj ale inych ludi, ja ti mozem jedine natocit take iste video na mojom aute kde bude priemerna spotreba pod 15l zarucene pri tom istom style jazdy...

Ronault. 05.01.2014  23:13

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: clio

Já přeskočím až nakonec, neb ten začátek beru...

Asi takto... Kupoval jsem auto, nedávno, ty taky, před asi delší dobou, ale oba to známe, auta oba máme a oba jsme si je za své peníze kupovali a vybírali. Já teda řešil spotřebu, protože najedu přes 20t km ročně, drtivou část dálnice a delší trasy, kde o zábavu bohužel moc nejde. A koukal jsem na průměry, ne na aktuální spotřeby z videí... na videa jsem koukal taky, to když jsem koukal na zrychlení ;-)

lamal 05.01.2014  23:25

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: clio

no tak to ja tiez pozeram na zrychlenia, ale pre teba som hladal videa kde bola priemerna pocas nejakeho toho zmykania automobilu... ja tvoj vyber beriem ja len mam svoje skusenosti a isiel by som sam proti sebe, bohuzial v diskusiach idem so svojimi skusenostami proti inym, no stale sa najde dost ludi, ktori zdielaju nazor ako ja, nie som jediny... a nemyslim, ze su to vsetko zufalci jazdiaci na haraburdach co zavidia nieco nejakym malym fukanym motorom...

pokial sa niekto vie ovladat downsizing ma ozaj vyznam, pri uspornej jazde funguje a to som tvrdil vzdy... nejaka 1,4tsi sa pri 80tke ustalenej dostane nizsie ako ja a to citelne, aj vdaka prevodom, ale proste je to mensi objem a nepyta sa vykon od neho...

este na zaver ti dam odkaz [odkaz]

ak by odkaz nefungoval je tam Seat Leon 1,4 tsi a priemerna spotreba je 8,02l/100km a primera GT stary 2,0 krap ma 8,36l /100km vratane aj aut v zlom stave... fakt je to taky rozdiel? a cim to je? no myslim, ze seat ala autoemocion nuti viac vyuzivat potencial motora a hned je priemer vyssi z 7,29 na 8,02.... proste +- aj s 1,4 t aj s 2,0 atmo mas cca priemerku 8 litrov ... mas to dolozene a vynimky tvoria ako som spominal uz pripady kedy downsize funguje tj jazda na spotrebu

Ronault. 05.01.2014  23:36

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: clio

Víš v čem je ten rozdíl, že jsi nafiltroval špatně (doufám, že ne záměrně, jestli ano, tak si nafackuj za mně) vstupní data. Dal jsi tam od 90 kW do 132 kW, jenže do Leonu nikdy 1,4 TSI 132 kW montována nebyla, jen 1,4 103kW, takžýe se ti tam promítly i 1,8 TSI 118kW a dokonce vzhledem k tomu, že jsi dal špatně rok výroby, tak se ti tam nafiltrovala i první generace a model FR, který měl ještě starou 1,8 20V T se 132 kW a ty obsazují poslední příčky a nejvíce ničí průměrnou spotřebu.

Takže jsem to odfiltroval na 90-103 kW (správně by tam mělo být jen 90 kW, protože 103 je už 18 kW navíc proti tvému dvoulitru, ale ať nežeru >:-[] ) a snížil rok výroby na 2007, protože dříve se tam pokud vím ani TSI nedávaly a výsledek je 7,49 l/100km:

Takže pracuj správně se vstupními daty. ;-)

lamal 05.01.2014  23:46

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: clio

s tym seatom je to tak, mal som to nakonfigurovane predtym na Fabiu tam to sedelo na 1,4 TSI... som neratal, ze mi tam skoci aj 1,8 u seatu...

-- Takže jsem to odfiltroval na 90-103 kW (správně by tam mělo být jen 90 kW, protože 103 je už 18 kW navíc proti tvému dvoulitru, ale ať nežeru ---- to nie je 18KW viac, moja primera ma 110kw ... 2.0 16v GT ma 110kw a tak som aj filtroval nissany :-) takze keby som ja nezral tiez by som mohol argumentovat, ze mam o 20kw viac ako 90kw tsi >:D

no nic je cas nechat vstupne data, lebo chybicky s vludia pomaly ale isto...

Ronault. 05.01.2014  23:51

« Re: clio

Tak jest, jak říkal Winston Churchill: "Věřím jen té statistice, kterou jsem sám zfalšoval" >:D

lamal 05.01.2014  23:57

« Re: Re: clio

hahah.... no tak vidim, ze sme tu spravili zas ´peknu diskusiu´ majitelovi Clia 1,2 ... ja vlastne neviem jak sa to vzdy s tebou moze ztrhnut na taky flame... aby som ti nekrivdil nie len s tebou, vseobecne diskusie su niekedy extrem >:D

Ronault. 06.01.2014  00:02

« Re: clio

Hele, stěžovat si nebude, oba jsme mu vydatně auto pochválili, pár věci objasnili a ještě mu poradili, že si má koupi hliníková kola a dvě sady bezpečnostních šroubů... i rozměr gum jsme mu řekli... takže může být jen rád :-! >:D >:-[]

Nemáš zač Cliere! A my si můžeme říct, že jsme v podstatě dobří borci, ne? >:-[] >:D

lamal 06.01.2014  00:12

« Re: Re: clio

No jasne to sme, celu nedelu som takmer nepozrel von z okna... vlastne som bol trocha hodit aport Sarah, ale moc dlho to nebolo... to pocasie je desne, ani na Morave nesnezi ??? ja som uz z toho zufaly, ani mraz ani sneh... zbytocne som si kupoval nove Conti TS830 na primeru, som sa tesil, ze ich odtestujem ked su uz vraj take... podla Adacu podplatene NAJ... zatial musim uznat, ze na mokrej ceste si vedu pekne

tak ja to ukoncim zmierovacim odkazom ... proste peacemaker

spotreba teda downsizing ala renault megane 1,4 tce je 8,35l/100 km
                                                      www.spritmonitor.de/en/overview/41-Ren… />
                                                      takze 1,4 tce 96kw u renaultu megy usetril oproti starej primere 2,0 110kw 0,1 deci na priemernej >:D 8,35 vs 8,36

Ronault. 06.01.2014  00:25

Mě teda ve spritmonitoru vyšlo 8,04 [odkaz]

On ten motor 1,4 TCe byl žravý... každý víme proč... jeho základem byl žravý motor od Nissanu... 8-s >:-[] >:D >:D

Tady dnes jen pršelo, moje nové TS 850 jsem taky na sněhu neodzkoušel... 8-s ale zase z druhé strany, auto jsem navoskoval a pořád je na zimní provoz naprosto čisťounké... asi pak jednou napíšu, že v zimních podmínkách nebylo provozováno >:D

lamal 06.01.2014  00:38

« Re: Re: clio

ja som do sprintu dal megane 2008 + a verziu 1.4 vykon 96kw a viac...a vyslo 8,35 [odkaz]

ci veris alebo nie, presne som vedel, ze vytiahnes ten nissan zaklad na tej 1,4 >:D

a vlastne ja mam tiez Conti TS 850, je to guma rok vyroby 2013 v Púchove, TS 830 je ten starsi predosly model... dnes mi tie cisla dako nejdu >:D

hahah ale to o prevadzke budes pisat po dlhej dobe, lebo 1,6 dci len tak rychlo nepustis ... je to dobry motor silny a usporny

ja som si kupil taky navlek na auto plachtu v Lidl to mali za nejakych 20euro celkom solidne vyzera... problem je, ze sa mi to nechce voskovat, tiez som mal plan, ze ho navoskujem a v pripade kalamity zakryjem... byvam totizto pri poli a tak vetry tiahnuce sa z pola donesu obcas silnu poladovicu, zaveje pripadne vela prachu

Ronault. 06.01.2014  09:49

« Re: Re: Re: clio

No jde vidět, že jsi amatér ve spritmonitoru:
                                                            1. zadal jsi jen 96 kw od, ne do, takže teoreticky by ti to hodilo klidně RS
                                                            2. zadal modelname 1.4 a model name 1.4 je značně omezující, ne každý to do popisu modelu píše
                                                            takže ti vyšlo díky tehle filtraci jen 6 aut, mě vyšlo 50 aut a všechny 1,4 TCe, takže můj vzorek je podstatně větší a signifikantnější ;-)

Plachtu na auto nemám, přemýšlel jsem o ní, jen si nejsem jistý, jak to třeba taková plachta odvádí vlhkost, aby se v tom autě nekumulovala... Taky jsem se musel k voskování dlouho přemáhat, nakonec jsem to dělal až nějak 25.12. večer v garáži jako dáreček pro auto >:D

lamal 06.01.2014  21:54

« Re: Re: Re: Re: clio

sprint monitor nestudujem, nechapem preco niekto nevie napisat taku zakladnu vec ako je kubatura jeho motora... tam napisem 1.4 ...

to s tym odvodom vlahy aj mna napadlo, no myslim, ze nie je uplne vodotesna... precitam si to mali by to na nej pisat

lamal 05.01.2014  23:38

a len tak pre zaujimavost pozri si ake priemery ma Vectra pri 2,0 16v

www.spritmonitor.de/en/overview/35-Ope…
                                            ak by nesiel link je to 9,4l/100km pri vectre a napr Laguna ma 9,14l/100 km www.spritmonitor.de/en/overview/41-Renau… />
                                            a VW passat 2,0 FSI ma 9,38l/100 km ...www.spritmonitor.de/en/overview/50-Vo… />
                                            nissan 2,0 16v ma o liter nizsiu spotrebu ako vsetky tu uvedene 2,0 16v, ked niekomu vravim, ze to je velmi usporny 2,0 tak sa vsetci dusuju... koho by to bavilo dokazovat to v kazdej diskusii ? aj tak to skonci pri komentare, ze obhajujem svoju sunku

lamal 05.01.2014  14:08

« Re: Re: clio

k tym stieracom, tu mas link z renault fora, kde to riesili, rovno prejdi do stredu stranky a tam dvaja pisu dojmy z ALCA stieracov - forum.renaultclub.cz/viewtopic.php?f=84&… -- pred link si budes musiet zadat http s lomitkami a dvojbodkou

Clier 05.01.2014  14:26

« Re: Re: Re: clio

Tak těžko říct čím to cukání bude, pánové. Jak jsem již psal. Já to řešil tím že na některých čerpačkách netankuji a cukání zmizelo. Až pojedu na servisní prohlídku tak se poptám co mi k tomu mohou říci. Podařilo se mi najít autorizovaný servis kde se s člověkem baví, a nemelou hlouposti.....!

Motor by jistě zvládl jet i na 5 rychlostní stupeň i v 50 kilometrech, kontrolka co radí jak řadit to po mě dokonce chce, ale já si nemohu pomoct, mě se ty otáčky zdají nějak nepřirozené. Pokud jedu na 4 a jen ,,lechtám" plyn tak mi to při 50 km/h ukazuje aktuální spotřebu 5,0-5,2 a s tim jsem spokojen. ;-)

Prodleva tam při přidání plynu je, ale myslím že to dělá většina plynů u moderních aut. Všechno je to takové ,,elektrické" >:D Vezměme si například volant, já nevím jak ostatním, ale například při pomalé rychlosti si připadám že otáčím jen jakýmsi otočným kolečkem a to pak dá příkaz počítači, který otočí kola. Odezva žádná. Při vyšších rychlostech řízení trochu tuhne a je to citlivější. Ovšem neberte to jako kritiku, naopak, jsem už zhýčkaným moderním řidičem, kterému to vyhovuje :-)

lamal 05.01.2014  14:37

« Re: Re: Re: Re: clio

Tak je to tvoje auti jazdis podla seba ;-) Pocity casto klamu hlavne v tychto veciach, no neberiem ti to jazdi podla vlastnej spokojnosti...

pre informaciu na 5ke pri 50tke je spotreba okolo 3,8 - 4,6 litra zalezi od toho aka je rovinka a ako si nalozeny, pokial ides dlhsie trasy cez obce alebo mesta je to vyrazna uspora paliva >:D ;-)

riadenie sice je umelo naposilovane, ale na cliu mi to akosi nevadi, je celkom presne a limity podvozku ucitis aj inak ako cez volant

Clier 05.01.2014  14:58

« Re: Re: Re: Re: Re: clio

To máš pravdu, podvozek je dost komunikativní :-)
              Celkem máš o autě přehled, ty máš Clio a nebo máš možnost s ním nějak často trávit čas? :-) :-)

lamal 05.01.2014  15:38

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: clio

Sluzi ako 3tie auto u kamarata v rodine a nakoniec mu prischlo... jazdim na nom casto, ako osoba, ktora konzumuje minimalne alkohol a taktiez kamarat sa rad vozi /hlavne ked ma pod capicou/ tak chodime zmykat vsetko co mame k dispozicii ked je chut a cas...

Na cliu som mu robil zabeh, prvych 500 - 800km bolo velmi lenive a skapate, bol sklamany z neho tak som ho dva dni zabehaval velmi opatrne ale jadzil som na vyssie otacky mimo mesto okolo 3500 - 4500- 5200- ale bez zataze a kratkodobejsie som takto striedal otacky obcasne som mu dal plnu akceleraciu do max 5500ot a potom jadzil kludne... po dvoch dnoch a asi 200km takehoto jazdenia aj vo vyssich otackach ale s malym plynom zacalo clio jazdit uplne inak po nejakych 1500 km sa este jazdilo opatrne a potom po 5-8tisic km uz dostaval obcasny ale pravidelny ´´vyplach´´ az po 6500ot ...ten zabeh bol dolezity asi niekde robili chybu a motor bol zakapaty... a to aj cosa tyka pruznosti, nechcelo sa mu ist do otacok absolutne... potom sa to zmenilo a mal vacsiu chut pracovat

inak jazdim na nom do dnes uz ma vyse 40 000 km a stalle sa nam stretnu cesty a mam dobre vyskusane jeho limity na okreskach v okoli tak ho doverne poznam

Clier 05.01.2014  15:45

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: clio

Aha, no já jsem si právě říkal, že auto máš velice dobře vyzkoušené :-)

Ano ze začátku bylo auto opravdu lenivé, ale zajížděl jsem opatrně a pomaličku jsem přidával na zátěži a tak kolem 9-10 tisíc jsem začínal jezdit ,,plný kotel" , občas jsem to jak říkáš dostal až k omezovači a myslím že auto šlape dobře :-)

Jinak ještě musím pochválit auto za jízdu s přívěsem, nemám nějaký těžký made in doma >:D ale lehký moderní (cca 7 let starý) a ten přívěs není na autě nijak znát (mimo výkonu, samozřejmě) :yes:

lamal 05.01.2014  16:33

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: clio

skor sa obavam, ze nove clio uz nebude tak celkovo podarene ako tato 3 gen... mozna su to len predsudky, lebo ten dizajn noveho clia mi moc nesedi a interier bol dost priserny ked som si ho pozeral na autosalonoch, no uvidime,,, az na nove RS vraj jazdi velmi dobre

Ronault. 05.01.2014  16:49

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: clio

Já už nové Clio IV jel, 0,9 TCe 66kW hatchback a 1,5 dCi 66 kW kombi, viz místní test, kde mám dole i zveřejněný druhý pohled.

Pokud mám mluvit o podvozku nového Clia IV, tak pokračuje v kvalitě minulé generace a řádně ji překonává, podle mě v současnosti nejlepší podvozek ve třídě. Někde jsi tady psal o tom, že Clio III má lepší podvozek než Megane III, s tím souhlasit nemůžu, ale Clio IV má už opravdu lepší podvozek, to jak zároveň tlumí nerovnosti, nebouchá a v zatáčkách krásně jede, je paráda. Interiér je praktický, ta palubní deska vypadající jak našroubovaná pokračuje v Cliu III, stačí se podívat z boku. Ano, vypadá to zvláštně, ale je to vše krásně po ruce. Nemluvě o sedadlech, které teď už mohou směle konkurovat svými rozměry i Polu. Motory jsou oříšek. Já teda neměl problém s 0,9 TCe, ajk někteří v testech kritizovali, prostě na to, že je to malý tříválec, tak pohoda. Ne, není tak dravý jako 1,0 Ecoboost od Fordu, ale ani mu nemá konkurovat. 1,5 dCi se mi jevil pro Clio Grandtour ideální volbou... no a 1,2 TCe je už cenově hodně vysoko.

Co vidím jako problém Clia je prostor vzadu, tam je to slabší, hlavně pocitově díky vysokému pontonu se tam člověk cítí ztísněně, ale asi to tak Renault chtěl aby měli kupující další důvod navíc volit dražšího Capture.

Za mě Clio IV :yes: Podvozek je super a jestli bude mít i Megane IV takový podvozek (viz pokrok i u 308), je se na co těšit :yes:

lamal 05.01.2014  17:08

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: clio

tiez si myslim, ze nove clio by malo byt dalej podvozkom otazka je na kolko grandtour 3gen si isiel s kvalitnymi gumami aspon o sirke 205... gumy spravia vela, nove clio urcite jazdi aspon na 205kach...narazam na to, ze sirsie a kvalitne gumy mozu posunut limity 3ky daleko vyssie ako bezne zakladne verzie, ktore este v duchu starej doby vychadzali na 175kach 8-s

tie predsudky u vlastnosti boli asi aj kvoli cliu RS, ktore bolo pre moto verejnost sklamanim, potom asi clovek ocakava zhorsenie situacie... zatial co som cital naopak jazdi napr gandtour dobre

vies co mne na interieri vadila skor ta plastovost a tie pocity pri zatvarani dveri... konkurencia je na tom lepsie swift alebo podobne, nikde som nemal taky bakelitovy pocit ako v cliu aj tie obklady dveri, skus po nich poklepat alebo sa o ne opriet hned zacnu praskat a drncat... stara 3ka mala sice jednoduche obklady, ale urcite tieto zvuky z nich nesli ... ber to ako moje dojmy niekto iny moze mat iny nazor a mozno prax ukaze, ze to bude OK, no je to menej pravdepodobne podla toho co som si skusil

308 urobila velky skok do predu, obavam sa ze rychlo zostarne, lebo uz teraz mi z predu pride trocha vsedna a je to novy model, no jazdne to je velmi citelny posun v kvalite a to mam odjazdene 308 sw s najvykonnejsimi motormi 1,6 t 115kw... a skusal som novu 308 1,6 hdi 68kw ... jedine som cital, ze 1,6 THP v novej 308 zabili dlhymi drahami prevodovky, ani najsilnejsia verzia vraj neda zo seba to co by mala, toto nepochopim, emisie a tabulky pokazia zmysel silnejsej motorizacie...

na novy megan som velmi velmi zvedavy a aj na lagunu... meganu verim, ale lagune nie ta ma v poslednej generacii velmi sklamala svojou kvalitou jazdy a kvalitou spracovania a uz pri nej renault zas sluboval, ze bude o inom a nie je

Clier 05.01.2014  17:14

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: clio

Přemýšlím, že bych tu 4ku někdy došel vyzkoušet. Podvozkově by měla vycházet z 3 generace, pokud se nemýlím ;-)
                          Kombi vyjížděla na pneu 165, 185 (ty mám já) a 195 ( nejvyšší výbava v době když jsem Clio kupoval, navíc mlhovky a litá kola)
                          Ze začátku jsem přemýšlel že bych koupil elektrony a pneu právě 195/55, ale když mi z auta zmizí i poklice a stříbrné čepičky ventilků tak se na nějaké elektrony můžu akorát tak vy***t, protože v téhle zemi se ukradne všechno!!!! :no: 8-s

lamal 05.01.2014  17:34

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: clio

ja mam na svojom auti 16ky s michelinkami a to su racingove SSR disky velmi lahke, tiez som o ne mal strach ale 2 rozne sady bezpecnostnych matic s origin vzorom asi funguju... klop klop... takze na jednom kole mam 2 druhy bezpec matic :-)

tak teraz neviem mne sa zda ze toto clio malo 175ky na slovensku sa to inak moze lisit, nie som si isty...viem ze to boli bridgestone gumy pekne lepive a zmizli pred ocami

4ka urcite vychadza z 3ky koncepcia je ta ista, no staci dat vacsi rozchod, poladit geometriu, dat ine tlmice pruziny a zapracovat na silentblokoch a ta ista naprava no preladena moze byt zas o kus dalej... bezna prax

tie kradeze puklic ti nezavidim to je vazne priserne, to sa teda cudujem, ale este som nepocul, ze by u nas niekto ukradol puklice na celom SK... ale predopkladam, ze ked u vas tak u nas urcite, vsak tu je este vacsia chudoba a miestami balkanska mentalita >:D >:D

Ronault. 05.01.2014  17:44

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: clio

No já musím odklepat, ale zatím mě ani v rómské čtvrti, kde jsem 3 roky bydlel z Laguny nezmizelo vůbec nic. Teď ale bydlím úplně jinde, auto mám v garáži a ta garáž je v hlídaném areálu nemocnice, tak spím klidně i bez bezpečnostních šroubů kol >:D Ale měl bych si je pořídit.
                            Alu kola si kup, za těch pár tisícovek, co jsou dnes k mání, udělají spoustu parády... a když máš strach, McGuard to kdyžtak jistí ;-) Ono taky ukrást poklice je snažší než kola ;-) já právě proto už ani plechové disky na Megana dávat nebudu, ani na zimu, protože jsem furt tratil poklice a plechové kolo stojí o cca jen tisícovku méně... to mi nedává smysl ;-)

honzamo 05.01.2014  17:48

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: clio

Já jsem jel s Cliem 0.9 TCe chvilku po tom, co přišlo na trh. Bohužel ještě nebylo moc zajeté. Interiér se mi líbí, ale zvenku mi nepřijde tak hezké, jako Clio III. Místa na zadních sedačkách mi přišlo, že je nepatrně méně, než ve třetí generaci.
                            Motor docela jel, ale na 1.6 to nemá, takže by pro mě přicházela v úvahu jen GT 1.2 TCe, ale ta je drahá a moc ojetin z ní asi nebude. Ani předváděčku jsem ještě neviděl.

Ronault. 05.01.2014  17:55

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: clio

Tak 0,9 TCe má nahradit časem 1,2 16V, ta 1,6 16V by konkurovat neměla.
                              To mě se teda IC lívbí více, hlavně když srovnám s pofaceliftem, tak IV u mě vede. Ale to je asi individuální.
                              Ano, místa je vzadu méně, ne o moc a hodně hrají pocity, IV je vzadu díky vyšší hraně oken hlavně pocitově stísněnější.
                              1,2 TCe vzhledem k cenovce se určitě moc neprodá... :-|

Ronault. 05.01.2014  17:41

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: clio

Diesel měl 195/55. viz test, takže širší než běžné Clio III, ale taky širší a větší než běžné Clio IV. Větší kola u malého auta bývají problém v komfortu, ano lépe pomohou v jistotě.

To zabouchnutí dveří ano, ty plasty jsou plastové, tvrdé, ale jejich zpracování je v pohodě, obzvlášť barevné. Moc jsem je v salonu neolzoval, sedl jsem, ihned našel polohu díky opravdu širokému nastavení a vyrazil řídit a tam mě Clio přesvědčilo.

Já jsem 308 ještě v nové generaci nejel :-( Mám to teď po přestěhování k nejbližšímu prodejci Peugeotu 40 km, což se mi zrovna kvůli sveení neche absolvovat, ale snad se k němu dostanu.

Jel jsi Lagunu III s 4C? Bez něj laguna nemá smysl ;-) Ve zpracování či materiálech jsem u Laguny neviděl problém, takové Mondeo by ji mohlo závidět ;-)

Clier 05.01.2014  17:54

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: clio

Mě ukradli už dvě sady poklic! A to mám auto v garáži. Tohle se podařilo ve dne když jsem byl v práci. V obou případech jsem zaspal a už nenašel místo ve dvoře firmy, takže jsem musel parkovat mimo. A přitom ta druhá sada byla docela hnusná, až jsem si řikal jestli by to nebylo lepší bez, ale moje dilema bylo rychle vyřešeno! ;-\

Jedině na to dát dvě sady bezpečnostních šroubů jako kolega lamal, ale pak věřím že mi ukradnou rovnou celé auto >:D

Ronault. 05.01.2014  17:59

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: clio

Já si myslí, že ne, sundat poklice je otázkou 10 vteřin, sundat kola, navíc za bílého dne, pod 10 minut nedají, leda ve 4 zlodějích se čtyřmi hevery a dostatkem cihel na podložení >:D

Já ještě doporučím na poklice dvě důležité odzkoušené finty:
                              1) upevnit je elektrikářskými páskami [odkaz] jak jsem to měl na Laguně a máme i na Peugeotu. Nejde to moc vidět a zloděj musí mít kleště

2) Na každou poklici zepředu VYRÝT a pak vybarvit SPZ auta... už jsem to několikrát viděl. Nejde to tolik vidět na první pohled, ale zlodějíčky by to mělo odradit.

Clier 05.01.2014  18:15

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: clio

Pásky byly na všech, protože se mi už od začátku nelíbila jejich pevnost ukotvení na disku.... ;-\
                                Ale proč zmizeli i čepičky, která jedna stojí 5 KČ?? :-(

lamal 05.01.2014  18:22

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: clio

co sa tyka puklic suhlasim s Ronaultom, jednak su skarede a plechace nemaju zmysel su drahe... ja mam na zimu elektrony sice mensie ale aspon su lahsie ako plechace a casom nezhrdzaveju :-)

Ronault sirsie gumy nekazia moc komfort jedine v spojeni s vacsim priemerom kola...

Ronault poznam jednu novu lagunu na ktorej som sa pravidelne viezol do prace, 1 majitel okolo 150 000km a 2,0 dci... co ma sklamalo? tlmenie nerovnosti, neustale ostre prenosy razov aj hlucne aj mechanicke, ten podvozok to robil horsie ako moja GT a hlasnejsie,,,a tak isto interier popri nerovnostiach bolo zakazdym pocut aj praskanie niekde od palubky alebo obkladov a drkcanie hrkotanie... na nove auto s tak malo KM to bolo proste otras, to clio 3 ide jak S classe oproti tomu... bez nahrazky ! nech ma mondeo 5x horsie plasty a interier ale hlavne je ticho neklepe, podvozok ja kvalitou jazdy na mile daleko, makko a ticho tlmi nerovnosti a jazdne vlastnosti su uplne inde nez u laguny... luguna je proste zastarala az moc a spracovanie spatne, velmi to na nej poznat a nepisem to rad vazne... mozno az na tie pazvuky bude interier kvalitny a bez problemu ! ale ja pazvuky neznesiem je to otrava a kazi to dojem z auta i jazdy

lagunu 4 controll jazdil len kamarat, vravel ze si treba zvykat ale jazdi velmi dobre, problem je vraj len v tom, ze pokial to dostal do smyku /jazdil na okruhu/ tak 4 controll nevedel co mal robit a auto bolo nekontrolovatelne... v takej krizovej situacii to bolo na pritaz a nebolo tak dobre kontrolovatelne - toto ber ako jeho nazor nie moj, takze neviem ti to potvrdit

Ronault. 05.01.2014  22:18

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: clio

A co tam nahoře asi píšu o těch gumách? Lamale, prosím tě, moc tě prosím, přemýšlej nad tím, co čteš :'-(

lamal 05.01.2014  22:36

co zas?

Větší kola u malého auta bývají problém v komfortu, ano lépe pomohou v jistotě.

---- vetsi kola ? to znamena 15ka a vetsi kolo je 16ka nie?

--- nevies co to znamena? pokial bude mat auto 15ky a gumy 175 tak bude zhruba rovnako komfortne ako na 15kach 195 ale 15 195 mu zarucia vacsiu prilnavost a nestrati na komforte... daj si do do kontextu s tym co sme pisali o stabilite clia 3

ja fakt neviem, hladat chyby mozes, ale prehanat to netreba

Ronault. 05.01.2014  23:15

« Re: clio

No vždyť ano, já souhlasím, lae větší kola znamená 15" 16", šířka je něco jiného a to ja nerozporoval, že zlepší přilnavost. To samozřejmě ano, i když zase za cenu spotřeby...

honzamo 05.01.2014  11:00

Clio srovnání

Ahoj, na začátku chválím skvělou recenzi. Taky jsem tu nedávno psal o svém Cliu.

Docela by mě zajímalo ještě podrobnější srovnání spotřeby. Píšeš, že jezdíš sám za 6-6,5 - to je i po dálnici, nebo výhradně po okreskách? Jakou spotřebu a otáčky máš ve 130km/h?
    Já s 1.6 nemám problém jet po okreskách pod 6,5, jednou při noční ekonomické jízdě jsem se dostal dokonce na 4,9. Většinou ale jezdím hlavně po Praze a tam se držím okolo 8. Na dálnici ve 130 mám cca 4000ot a spotřebu cca 7,5. Při hodně ostré jízdě není problém jít přes 10 litrů :-).

Interiér i řazení jsou u mě po skoro 90 000km v pořádku, akorát se mi loupe kůže na volantu. Na fórech renaultu to pravidelně u různých modelů řeší a asi se vyplatí kůži na volantu věnovat speciální péči.

Páčky pod volantem mi na začátku taky přišly nepřirozené, ale hodně rychle jsem si na ně zvyknul.

Co se týká jízdních vlastností - souhlasím, že clio může být i zábavné, limit přichází docela čitelně, akorát jsem u svého auta několikrát pozoroval sklon spíš k přetáčivosti než nedotáčivosti. Hlavně na mokru.

Stěrače byly podle všeho na autě ještě původní (když jsem ho kupoval, mělo něco přes 60 000km) a byly už v katastrofálním stavu. Koupil jsem hned stěrače SWF určené přímo na Clio. Mají za sebou cca rok a půl a 25 000km a stále v pohodě. Ostřikovače opravdu nejsou nic moc, to s tím rozprašovačem je zajímavý nápad.

Světla - bylo by zajímavé porovnat dvě verze světel z Clia. Já mám příplatkové čočkové s přisvěcováním do zatáček, ale aby svítily podle mých představ, kupoval jsem do nich lepší žárovky Osram Nightbreaker+. Ty máš žárovky ve světlech originální? Je pravda, že ze služebních aut jsem zvyklý na adaptivní bixenony, takže budu mít na svícení možná vyšší nároky.

Jinak přeju s Cliem mnoho kilometrů bez nehod a poruch. Já se svoje chystám tento rok vyměnit za něco většího...

lamal 05.01.2014  13:48

« Re: Clio srovnání

spotreba co uvadzas je na 1,6ku v malom lahkom aute tak akurat, mne tiez prislo, ze Clier uvadza trocha vyssie spotreby, pamatam si ze do nejakych 20 tisic km na 1,2je ukazoval palubak 7,5l dlhodobu z coho sme boli zhrozeny, ale prax ukazala, ze je to takmer o 1l menej ako ukazuje... teraz po 40 000km je dlhodoba spotreba 6,5l a to clio jazdi prevazne na kratke trasy po meste a v okoli mesta casto na studeny motor i ked je pravda, ze sa zohrieva velmi rychlo... ten palubak kazdopadne ukazuje viac a niekedy o dost... mimo mesto pri 80-90km/h ides bezpecne pod 5litrov na 1,2ke...

to s tym, ze je clio pretacave obcas je jeho najvacsia pochvala, malo ktore auto v tejto triede to dokaze... ty mas tiez grand tour ?

clio so standart svetlami svieti aj s obyc ziarovkami ozaj skvele, rozlozenie luca, jemny prechod aj sirka osvetlenia vozovky s tvarom lucov je spickova, tiez ma s tym prekvapilo... to taka kia ceed sa moze schovat aj ked je to OK auto, svetla sa na clio nechytaju

za co sa to chystas vymenit, mas uz nejakych kandidatov na nastupcu clia ?

honzamo 05.01.2014  14:08

« Re: Re: Clio srovnání

Recenzi na svoje clio mám tady: [odkaz]
        Mám klasického 5dv hatchbacka, a přetáčivost taky chválím. Mám zkušenost i se zadokolkami, takže mě to nějak moc nezaskočí.
        Možná je u těch čočkových světel oproti standardu nevýhoda, že jsou v potkávačkách H1. A nebo jsem opravdu zhýčkaný xenony. Ale na to přisvěcování do zatáček se zvyká rychle.

Já teď musím přehodnotit účel ke kterému auto budu mít. Měním práci a nebudu už mít služební auto. Budu tedy potřebovat nějaké kombi střední třídy, se kterým půjde jezdit pohodlně i na delší cesty po dálnici, ne jen auto do města pro 1-2 lidi.

Můj ideál by byl Mercedes-Benz C320 CDI, rok 2006 - jeden z posledních kusů generace W203. Pokud by se nějaký zachovalý povedl v Německu objevit, bylo by to zajímavé. Nebránil bych se ani verzi 220 CDI, ale na 100% chci automat.

Další z možností je BMW 320d minulé generace, opět v automatu. Víc mi ale sedí mercedesy, díky soustředění se spíše na pohodlí.

Nebránil bych se ani jiným značkám (Renault Laguna, VW Passat, Škoda Superb), ale u mercedesu a BMW mám mezi známými kontakty na servis a docela mě láká zadokolka. Navíc v příbuzenstvu se už vystřídalo několik verzí MB E class a to vždycky velmi rád řídím :-).

Toyotu Avensis už bych nechtěl. Jako služebák byla v pohodě, ale moc mě neoslovila. Navíc motor 2.0 D-4D 91kw není zrovna nejvýkonnější a silnější 2.2 jsou docela žravé. (2.0 nakonec při normálním stylu jízdy taky. Uváděné hodnoty jsou nedosažitelné).
        Taky má toyota docela výrazný turboefekt (Pod 2000Ot táhne mizerně, pak se rozjede turbo, trochu vyrazí) ale od 3000ot víc už zase ztrácí dech. To pak vadí s automatem, který při kickdownu drží motor ve vysokých otáčkách.

lamal 05.01.2014  14:28

« Re: Re: Clio srovnání

recenziu idem kuknut a ohodnotim...

vyber chapem, w203 je celkom fajn, no 2,1 CDI om611 na ten si daj pozor, z hladiska problemovosti by som vsadil radsej na 320d od BMW a navyse standartne podvozky 3ky v tvojom pripade asi e90 su velmi pohodlne, staci sa vyhnut M packetu a runflatom a 3ka sa nesie velmi pohodlne, dobre a ticho tlmi nerovnosti a je aj prijemne tuha, no komfort velmi dobry hlavne ked mas profil na pneu aspon 50... 2,0d od bmw bude vykonnejsia a vyrazne uspornejsia ako 320CDI ... navyse 2,0 bmw je co sa tyka spolahlivosti overena kvalita uz od e46ky pokial nejde o agregaty s 500 tis km a nasledne stocenymi km

na tvojom mieste by som uvazoval este o accorde 2,2 idtec, je to skvely motor, ide neskutocne ticho i z vonka i zvnutra, je pruzny vykonny velmi usporny a velmi trvacny - v mojom okoli jazdia 4x CRV 2,2 a 3x accord 2,2 diesel a jedna CRV ma 500 000km, ostatne accordy daleko cez 300tisic a idu bez zavahania... akurat, ze kombi accord je zalezitost vkusu inak je to velmi dotiahnute, bezpecne a pohodlne auto jak akusticky tak jazdnym prejavom...o kvalite spracovania sa ani nemusime bavit

honzamo 05.01.2014  17:56

« Re: Re: Re: Clio srovnání

Díky za info, na Accorda jsem skoro zapomněl. Cca před 3 rokama jsem s ním jel, už nevím co přesně za motor, ale byl to nějaký diesel v automatu. Vzpomínám si, že mi přišel ten automat o dost línější než v Mercedesu nebo BMW.

Souhlasím, že BMW 320d e90 bude dynamikou výrazně lepší než 220 CDI a spotřebou než 320 CDI. Ale nemyslím si, že by jezdilo lépe než 320 CDI. S tím jsem měl zatím zkušenost v éčkách a pružné zrychlení je díky masivnímu krouťáku úžasné. Taky ke 320 CDI byl už 7G tronic, zatímco ke 220 CDI starší pětikvalt.
            Otec má minulou generaci éčka s 320 CDI, motor je naprosto bez problémů a spotřeba se pohybuje okolo 8 litrů...

lamal 05.01.2014  18:35

« Re: Re: Re: Re: Clio srovnání

je to otazkou priorit, honda urcite nema taky dobry automat to je pravda, nepisal si ze chces automat, pripadne som to prehliadol...

vo w203 este CDI nemala taky vykon, e90 mala ovela vyssi vykon, ale nemusi to byt klucove, bud ti ide o pruznost alebo o to ze motor sa ochotnejsie toci a ma tiez dobry zatah je to otazka priorit, pisal si ze avensis ti bol slaby 320cdi nie je ziadna raketa i ked je pruzna, no vyskusas a uvidis sam co ta viac presvedci...

spotreba 8 je moc ja viem Ecko a automat tak v C s 7g to bude menej, no bmw bude stale uspornejsie a bezne mimo mesto okolo 5l... to je opat na tebe ci ti nejaky +- max 1,5 litrovy rozdiel stoji za to alebo nie

nezabudaj, ze ty si ides kupit docela staru jazdenku, to ze otcovci dobre sluzi cdi je fajn, ale asi v Ecku nie je ziaden pretekar a mozna sa stara o neho vylozene ukazkovo... C ale nie je E a skor rataj s tym, ze si odzije tazky zivot, bude o nieco stocena a potom sa spoliehaj na jej spolahlivost...2,0 od bmw toto vsetko nesie dost dobre OM611 nie....

a 7G tronic dalsi prst hore co sa tyka spolahlivosti ... 2spojka vseobecne je velmi hakliva prevodovka ja bych do ojazdenej nesiel a hlavne nie o 2 generacie vzad kde este bola ako novinka /ma vychytane muchy ?/ a je uz docela stara vekom a ojazdena

ber to ako len moj pohlad na vec, ja idem vzdy na istotu, aspon sa snazim, mozno sa ti maly risk vyplati a budes spokojny kto vie...kazdopadne ked nieco kupis daj test na moje auto nech vidim ako si sa rozhodol

honzamo 05.01.2014  18:56

« Re: Re: Re: Re: Re: Clio srovnání

Jen si nejsem úplně jistý, jestli se bavíme o stejném motoru. Psal jsem, že mi nestačí 91kw diesel v Avensisu, ale myslím, že 320 CDI v céčku (165kw a 510Nm) oproti němu raketa bude. Ale ta spotřeba by vyšší byla. Stejně tak náklady na pojištění (dvoulitr vs třílitr). 220 CDI (110kw a 340Nm) už by o tolik rychlejší než Avensis nebyl. S tím BMW se chystám někde alespoň trochu projet, s e90 jsem jel jen bohužel se slabší benzínovou jako spolujezdec. Řídil jsem současnou 318d, ale ta už mi přišla slabá.

Výběr ojetiny bude náročný, hlavně to neuspěchat a vezmu si na pomoc známého technika. S tím počítám a bude to chtít pevné nervy.

Jinak 7G tronic co se dává do éčka a céčka není dvouspojka, ale klasický hydrodynamický měnič. Dvouspojku dává mercedes až do nového áčka a tuším že i béčka. Co se týká spolehlivosti, tak jsou převodovky Mercedesu docela chválené, u BMW informace nemám.

Otec se o éčko stará pečlivě, je z roku 2008. Na krk mu šlape jen na dálnicích při cestách do Německa. Tam se dá v pohodě držet rychlost okolo 200km/h. Na okreskách působí éčko spíš uklidňujícím dojmem, takže k nějakému sportování a řezání zatáček nesvádí. Už jsem jel se stejnou generací éčka co mělo přes 300 000km (služební auto nějaké Německé firmy v Praze) a nepoznal jsem jediný rozdíl oproti otcovu. (Kromě toho, že bylo tvrdší protože nemělo vzduchový podvozek)

Každopádně díky za všechny rady. Vím jak na tom trh s ojetinami v Čechách je.
                Pokud bych se rozhodl pro tu 320 CDI, tak by přicházel v úvahu asi jen dovoz z Německa, kde je výběr slušný. V čechách jsou teď v inzerci pouze dva kusy.

Recenzi samozřejmě plánuju, ale ono to chce s autem tak půl roku jezdit, aby bylo o čem psát. Kdybych měl psát o všem s čím jsem najezdil pár tisíc kilometrů, tak tady budu mít článků docela dost >:D

lamal 05.01.2014  19:45

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Clio srovnání

mas pravdu 320cdi som si nejak nechtiac oznacil za 2,1 ... nestastne sa tu pletu cisla 320 u bmw je 2,0 a 320cdi je nieco ine uplne...ano 320cdi bude raketa oproti avensisu aj 320d bmw...

Pokial je 7G ako tvrdis len menicovy automat bude mat sice vyssi vplyv na spotrebu ale bude trvacnejsia ako 2 spojky... som si myslel, ze v C bol 7g uz dvojspojka aj vo w203

kazdopadne si daj na automaty bacha a to ze malo nejake E s viac ako 300tis km rovnake vlastnosti je normalne, jeho servisnu historiu ale nepoznas... navyse jazda po dialniciach je to najlepsie co moze byt pre motor...

daj si cas vyskusaj si a uvidis, pokial kupis zachovaly kus pravdepodobne ti hrozia problemy so vstrekovacmi co este nie je taka tragedia pokial sa k tomu neprida cerpadlo, turbo, dvojhmota, automat... :-) som optimista >:D

drzim palec

honzamo 05.01.2014  19:54

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Clio srovnání

Mercedes byl vždy konzervativnější :-). I v současném éčku a céčku se drží hydrodynamiky. (ještě teda nevím, jaká je ta nová 9° převodovka v éčku, ale ta je jen u jednoho motoru). Ve starém áčku a béčku byly tuším roboty a CVT. První dvuspojku uvedli až loni s novým áčkem.

lamal 05.01.2014  21:11

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Clio srovnání

Ja som si myslel, ze sa u mercedesu vzdy jedna o 2 spojku pokial ide o automat 7G... pozeram, ze to tak nie je, moj stryc ma GLK 250 CDI 4 matic a tam ma 7G 2 spojkovu a je to aj citit pri cuvani alebo rozbiehani obcas poskoci necitlive do predu ci do zadu.. nejak som to nemal odsledovane od ktoreho roku uz ide o 2 spojku :-)

honzamo 05.01.2014  21:58

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Clio srovnání

No přiznám, že teď jsi mě trochu rozhodil, takže jsem se rozhodl pro jistotu zagooglit a ověřit si, že moje informace jsou správné (Mercedes je moje oblíbená značka):
                        7G tronic a 7G tronic plus nikdy nebyla dvouspojka. Vždy klasika s měničem točivého momentu - viz schéma zde:
                        Video o vývoji zde:
                        A oficiální technické info zde:

Bohužel někteří redaktoři tento fakt ignorují a už několikrát jsem narazil na zmínku, že 7G tronic je dvouspojka. To ale není pravda, i když dle mého názoru se některým dvouspojkám v rychlosti řazení skoro vyrovná a v plynulosti je rozhodně předčí.

Jedna zajímavost, 7G tronic má 7 rychlostí dopředu a dvě dozadu.

Strýc má v GLK na 100% standardní automat s Torque converterem.

Potom existuje převodovka 7G DCT. To je dvouspojka:
                        Ale montuje se pouze do A, B, CLA a GLA. Tedy do předokolek s případným náhonem 4x4.

No a pak je ještě AMG speedshift MCT (Multi Clutch Gearbox), ale o AMG jsme se nebavili.

lamal 05.01.2014  22:21

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Clio srovnání

Tak z toho mam docela gulas aj ja ... presne ako tvrdis, docital som sa v clankoch o dvojspojkach, dokonca aj v inzeratoch a islo o GLK kde pisali, ze ma 2 spojku... ja viem inzeraty... no je v tom trocha gulas

to co je v GLK je teda klasicka menicovka, no svojim spravanim mi obcas prisla ako 2 spojka hlavne ked chces prejst kusok do predu... pravdepodobne to bude asi setupom, ktory ma konkurovat rychlym rozjazdom konkurencnej DSG, inak si to neviem vysvetlit...

kazdopadne nie som nejaky fanda mercedesu i ked ho akceptujem, pokial je to tvoja oblubena znacka tak si kup C a basta...najdi si dobry kus, preklepni si ako su na tom prevodovky so zivotnostou a nieco najdes... clovek si obcas to spravne auto hlada dlhsi cas

Clier 05.01.2014  14:19

PRO HONZAMO

Na okreskách není problém jet do 6 litrů, pokud jedu po nějaké pěkné okresce kde se chci svézt tak je spotřeba spíš k 7 litrům >:-[] >:D >:D
        Na dálnici kde se snažím jezdit do 135 km/h (+ - ,ono to občas ujede, aniž by si toho člověk všiml) tak tam se mi spotřeba drží do 6,5 l. Záleží na terénu. Neví jak moc dobře znáš dálnici například z Prahy do Hradce, ale pokud po ní jedu tak díky rovině není problém jet 5,9-6,1, co se týče například D1 která je kopcovitá tak sem se spotřeba spíš blíží k 6,3-6,6 ;-) Motor na dálnici při 130 točí 4000 tis. ;-\ ale to snad každé auto které nemá 6 rychlostí, mám za to že snad Citroen C3 při předváděčce točil okolo 3700, ale nejsem si tím jist, už je to nějaká doba ;-)

Ano o kůži jsem také četl. Víš jak kůži na volantu ošetřovat? Poradíš něco? :-)

Světla by zajímavé porovnat bylo, ale těžko vymyslet jak takhle na dálku. Pokud vymyslíš nějaký pokus při kterém by se to poznalo a dalo by se to vyfotit a umístit sem tak do toho rád půjdu >:D Já osobně jsem ze světly velice spokojen. Ovšem nemoho porovnat s bixenony, nikdy jsem auto s takovými světly neřídil, takže bych kecal >:D
        Žárovky jsou původní z výroby.

Na páčky jsem si stále nezvykl, zvlášť v noci když chci rychle vypnout dálkové a nebo si dálkovými jen probliknout špatně osvětlený prostor, tak je pro mě ta doba než se ruka dostane k páčce příliš dlouhá.... ;-\

Tobě přeji hezký zbytek ježdění v Cliu a ať se ti nic nepřihodí ani v novém autě :-)

PRO LAMAL

No vyšší spotřebu uvádím, a je to dáno tím, že ta 1,2ka tahá docela těžké auto a já sice nejezdím nijak bláznivě rychle, ale snažím se držet krok s provozem. Pokud bych se na spotřebu soustředil tak se dá pod 6 litrů jezdit docela bez problémů :-)

Musím souhlasit, Clio svítí skvěle. :-)

Ronault. 05.01.2014  15:39

« Re: Re: Re: Clio srovnání

Srovnání s bixenony opravdu nejde... možná ještě ty z Hjoundé, tam to ještě neumí >:-[]

Ani šestikvalt většinou nepomůže k nižším otáčkám na dálnici. Převodovy jsou kontruovány tak, že v dálničních rychlostech (120-130) má mít motor otáčky motoru odpovídající nejvyššímu točivému momentu abys nemusel podřazovat. U atmosférických benzínů proto se jezdí kolem 3500-4500 ot. za minutu, turbobenzíny a turbonafty pak jsou kolem 2200-3000 ot. ,samozřejmě záleží i částečně na určení auta, pokud je to dodávka, kde se čeká větší naložení, třeba Kangoo, tak i to točí v naftě kolem 3000 ot./min., naopak vyšší střední třída, kde se čeká hlavně dálniční štreky točí třeba 1800 ot./min... nebo i takový Chevrolet Cruze 2,0 120 kW točí 2100ot.. min... ale tam už je to extrém, protože v první řadě ten motor je hlučný sám o sobě a pak díky dlouhým převodům to auto reálně na tak vysoký výkon, který by mohl konkurovat octavii RS TDI nejede... ale lákal mě Cruze s tímto motorem, za ty peníze, co se dá sehnat...

lamal 05.01.2014  15:48

« Re: Re: Re: Re: Clio srovnání

to sprevodovanie zalezi aj od kubatury ja mam max krutiak na 2,0 pri 4800ot a na dialnici toci pri 130 3500ot... jasne, ze pri 3500ot uz ma dost nm na to aby s tym nemal problemy...

btw cruze vcdi 163k ma 0-100 za 8,6s a octavia 2 rs tdi 170k ma za 8,5s.... oktavka je urcite pruznejsia aj vo vyssich rychlostiach no nejake terno to oproti cruze tiez nie je

Clier 05.01.2014  15:56

« Re: Re: Re: Re: Re: Clio srovnání

takže kdybych koupil Megana 1,6 benzín s 6 kvaltem tak pojedu po dálnici v úplně stejných otáčkách jako s mým 5 kvaltem?? je to tak? ;-)

Ronault. 05.01.2014  16:02

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Clio srovnání

No v podstatě ano, ten rozdíl bude minimální, menší otáčky mít bude.

Horší je ještě paradox, kdy Megane má dvě 1,6 16V, 74 kW s pětikvaltem a 81 kW se šestikvaltem.
                Oba točí na dálnici ve 130 km/h téměř totožných 3800 ot/min., ať na šestku či pětku...
                Takže rozdíly jsou tyto
                1. 81 kW má opravdu jen nepatrně lepší dynamiku v těch nejvyšších otáčkách díky variablinímu časování ventilů.
                2. 81 kW stála svého času o 10t Kč více
                3. Jediná věc, co se na motoru 1,6 16V kazí je variabilní časování ventilů, tzv. přesuvník...

takže shrnuto, ten co si koupil silnější motor se šestikvaltem dostal navíc jen jedno *kur*ítko" 8-s >:D

honzamo 05.01.2014  18:04

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Clio srovnání

Variabilní časování ventilů mám na svém motoru bohužel taky, ale musím zaklepat, že je zatím v pořádku. Jen cca jednou až dvakrát za rok se ozve zarachocení po nastartování, o kterém je cca 50 stránkové téma na fóru renaultclubu.

Ronault. 05.01.2014  18:11

« Re: Clio srovnání

Ohraná to píseň renaut fora. Ale je milé, že je to v podstatě asi jediný velký problém Megana III. Na škoda forech řeší větší problémy TSIček :-)

Ronault. 05.01.2014  15:57

« Re: Re: Re: Re: Re: Clio srovnání

Asi jsem to dobře nenapsal, máš pravdu, samozřejmě nemusí jít o max, ale o "postačující"

Četl jsem někde srovnávací test těch dvou včetně naměřených hodnot pružného zrychlení a tam teda ujížděla Octavka Cruzovi o více jak těch 5 kW. Samozřejmě Octavia RS TDI nová min. 600-650t, Cruze jsem skladovky viděl třeba za 400-420t Kč, což je excelentní cena za tak silný motor a docela schopný podvozek (i když kdo ví jak si radí s těžkým dvoulitrovým dieselem, jel jsem jej jen 1,6 benzín a ten byl opravdu dobrý,.na 17 lépe filtroval než Megane na 16", ale opět, Megane s těžkým dieselem vpředu, tam to je vždy horší).
              Cruze s 1,6 má právě kamarád a jeho tatík má Megana 1,6 16V a říká, že podvozky jsou velmi srovnatelné, když může oba spolu srovnat, motor prý lepší v Meganu, hlavně vy vyšších otáčkách, ale prostorností a kufrem zase docela s přehledem vítězí Cruze. To jen taková odbočka.

Clier 05.01.2014  16:02

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Clio srovnání

když jsem u toho Cruze, tak jsem někde četl že by se Chevrolet rád do několika let úplně stáhnul z Evropy ;-)

Jak si říkal že lépe filtroval nerovnosti, mě se zdá že Renault docela přitvrdil co do podvozků, pořád je to trošku houpavé, ale rozhodně né tolik jako ta stará francouzká škola... ;-)

Ronault. 05.01.2014  16:18

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Clio srovnání

Ano, Chevrolet bude opouště do roku 2015 evropské trhy, prý konkuruje moc Oplu. Podle mě je to totální nesmysl, lidi, co šli do Chevroletu právě Opel nechtějí a půjdou tak ke Korejcům.

O tom, že přitvrdil není pochyb, v podstatě Megane už je docela dost tvrdý, ale ono jde udělat i nehoupavý podvozek příjemně odtlumený od rázů, záleží na naladění a na použitých materiálech - tlumiče, silentbloky

lamal 05.01.2014  16:28

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Clio srovnání

mas pravdu opel a chevy to 90% zakaznikov ani netusilo, ze ma nieco spolocne... nezasveteni... skor vedeli ze to je byvale daewoooo

s tym podvozkom mas pravdu, ale 2 veci si este nespomenul, NO.1 je tuha kasna, pokial sa tlmice ani naprava nema do coho opriet do pevneho nepoddajneho zakladu tak nikdy nebude tuha a tlmit nerovnosti zaroven a este aj geometria samotna vela spravi... ale to uz zbytocne mudrujem >:D

Ronault. 05.01.2014  16:39

Jooo, nemudruj >:-[] >:D

lamal 05.01.2014  16:18

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Clio srovnání

Chevy ma dobre meno v inych zemiach napr. v Rusku, u nas nema dobru povest...

lamal 05.01.2014  16:25

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Clio srovnání

octa je urcite rychlejsia hlave v pruznosti ako pises tych 5kw tam rozdiel nehra skor sprevodovanie a snad i iny krutiak a jeho priebeh co je u TDI asi kus agresivnejsi/dravejsi >:D

co som cital tak cruze s tym 2,0d fakt nie je to co 1.6 je vyraznejsie nedotacava no stale je stabilna s relativne dobrou prilnavostou a podvozok funguje celkovo OK co mal cruze stastie inak by bol prepadak... octa TDI RS tiez nejazdi tak ako 1,6ka co si budeme hovorit >:D vsak si pozri porovnania medzi benzinovou RS combi a TDI RS combi, uz aj tam bol rozdiel lebo ten dieslak je tazky...

megyho by som moc s cruzem neporovnaval predsa len cruze je vacsie a tazsie auto tak podobne sa sice moze spravat - tlmenie nerovnosti atd no verim, ze cruze jazdi o nieco lepsie tak sa to aj pise, celkove hodnotenie jazd vlastnosti mal cruze vzdy o chlp lepsie ako megy, sam to porovnat nemozem cruze som nejazdil...

za tie prachy ako rychlejsi kombik s rezervou vykonu je cruze dobry kauf a USA ma ten motor velku popularitu dokonca tam bije TDI :-)

Ronault. 05.01.2014  16:42

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Clio srovnání

Já jel právě jen tu 1,6 16V, prvně mi ji pučoval kamarád a já mu pak s odstupem pučoval mou novou 1,6 dCi a byl hodně zklamaný, že má oproti mě tak slabý motor >:D

Cruze není podle mě nějak výrazně větší nebo těžší, možná ve srovnání hb je Cruze krapet větší, v kombících už podle mě ne. Megane má zase lépe zpracovaný interiér, hlavně materiály palubky nejsou z látky a vypadají, že si toho nechají více líbit.

lamal 05.01.2014  17:25

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Clio srovnání

co to mas za novu 1,6dci v akom aute? citam tvoj test 1,6hdi ale dci nikde nevidim... tak pisal som o jazdnych vlastnostiach co sa tyka interieru chevy ma lacne riesenia aj dizajn trocha to sa neda upriet...

ja som naposledy siel kusok v megane 1,6 16v 2ke combi s tou podivnou kartou na startovanie a bol som z neho zhrozeny... vsetko na co som sa pozrel chcelo odpadnut, zaradil som 1tku s tou dlhou pakou a volami jak na žiguli a pripadal som si ako o 20 rokov spat ale tych horsich... majitel sa asi o to moc nestaral, no kvalita zmontovania potvrdovala moje pocity megy 2 sedan 1,6 16v u kamarata na ktorej som tiez isiel a doma to bolo hyckane malo jazdene auto a uz pri svojich 100 000km mala vacsina dielov vo vnutri nepekne vole ...toto plati aj pre scenic 1,9dci , ale nic budem ticho, no 1tka megane mi prisla lepsie spracovana co do kvality 8-s stale este obcas jazdim 2 kusy 1generacie 1,4e a 1,6e 8v sedan...

v tomto mi clio pride lepsie, za to ho hodnotim ako jedno z naj auto co renault robil do 3tej generacie

Ronault. 05.01.2014  17:52

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Clio srovnání

Na Megana ještě recenzi nemám a ještě do jara asi nebude, nemám udělány fotky. 1,6 HDi je otce, tu používám jen občas, teď už skoro vůbec, jen když potřebuju přívěs.

Já jel 1,6 16V s 96t km před koupí svého Megana. Bylo to auto vlastní auto prodejce, který jej používal i jako předváděcí a měl jsem přesně opačné dojmy z auta. Až na to, že šlo o šestikvalt, ten už má poměrně dlouhé dráhy. Po 96t km v autě nic nevrzalo ani na velkých výmolech, vše pevně drželo a nebylo ošoupané, to mě hodně přesvědčilo. Kdo ví, co jsi jel ;-)

lamal 05.01.2014  18:42

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Clio srovnání

je neviem vole >:D

kazdopadne v pohode, no pozri si niekedy spracovanie 3koveho golfu a mozna to tam uvidis...sice dizajnovo zastarale ale je to tank oproti meganu co sa tyka interieru a to iste hociaka honda alebo toyota a vela inych, frantik proste ma svojsky pristup k tomu aspon ja to tak vidim

honzamo 05.01.2014  18:01

« Re: Re: Re: Re: Clio srovnání

Bohužel u těch benzíňáků většinou jsou i šestikvalty krátké. Slyšel jsem, že Honda Civic měla ve verzi 1.4 i 1.8 docela dlouhý šestikvalt, který pak 1.4 moc nezvládala. Ta šestka tam byla spíš jen na udržování rychlosti po rovině.

U dieselů mám zkušenost spíše s většími dálničními auty. MB E320 CDI se sedmistupňovým automatem dokáže brát okolo 10 litrů a točit rozumné otáčky i ve 200km/h. U služebního Avensise mě trochu štve poskládání převodů, kde ve městě pendluju mezi 3-4 a na okreskách je to pořád mezi 5 a 6.

To u Clia se na pětku dá jet od 60 do maximálky :-D.

S tím Cruzem 2.0 jsem jel cca před rokem a zátah měl slušný. Ale na dálnici od 180 výš už to moc nejelo. Alespoň ne tak jak bych podle výkonu a krouťáku čekal.

Ronault. 05.01.2014  18:12

« Re: Clio srovnání

:yes: naprostý souhlas :yes: Nevím jak předešlá generace Civicu, ale současná má kvalty opravdu dlouhé, výsledek jsou nízké otáčky, ale docela mdlý projev.

honzamo 05.01.2014  18:33

« Re: Re: Clio srovnání

Tohle se pak dá skvěle řešit automatem. Docela by mě zajímalo, jak by moje 1.6 jezdila, kdyby dostala 7°DSG :-D. Převody by nemusely být moc dlouhé, takže by stále slušně zrychlovalo a zároveň by pro klidnou jízdu mohlo zařadit i vyšší stupně.

Zatím jsem jel nejvíce s osmistupněm v BMW 318d a tam víc převodů i tomu slabšímu motoru docela sedělo. Uvidíme jaké budou první reakce na nový devítistupeň od Mercedesu. Jestli se to tak bude vyvíjet dál, tak stejně skončíme s CVT :-D.

Ronault. 05.01.2014  18:39

« Re: Clio srovnání

Já ti přesně povím jak by jezdila se 7° DSG, prvních 200t km úžasně a pak by se DSG vysypalo >:-[] >:D ;-)

lamal 05.01.2014  18:45

honzamo 05.01.2014  18:58

« Re: Re: Clio srovnání

Na služebním VW Touran 1.4 TSi DSG se nám zatím sype jen motor :-D. DSG funguje skvěle. Ale má teprve necelých 100 000km, takže to možná ještě přijde .-)

Ronault. 05.01.2014  19:09

« Re: Clio srovnání

Jeden můj kamarád koupil Octavii 1,8 TSI DSG Laurin a Klement s 180t km. Vozil jsem ho párkrát svým autem přes jízdomat a když jsem potřeboval zase vzít já, tak koukám heleme kdo má nové auto. V interiéru Octavka parádní, i motor a jízda... Asi za 3 týdny koukám, kdo se mi to přihlásil na jízdu... Motor v prd... naštěstí Škodovka se k tomu postavila zodpovědně a i po záruce vyměnila v podstatě půlku motoru ( i píst se měnil) zdarma... no a teď před vánoci zase koukám, kdo se mi to přihlásil... A DSG, jedna spojka na hadry, druhá už taky řádně ojetá. Nicméně i tentokrát se k tomu Škodovka postavila odpovědně, 40% zaplatila... ale i tak jde vidět, že mi tak trochu závidí nové auto >:D

lamal 05.01.2014  19:35

« Re: Re: Clio srovnání

a kde mas dokaz ? toto su tie tvoje dokazy ?

jeden muj kamarat panenko... no jo

tebe to treba ukazat vzdy konkretne, ze diskusie sa obcas zakladaju aj na dovere a ja ti nemam dovod neverit tomu co pises...na zaklade toho co sledujem tvoje prispevky uz dlhsi cas

Ronault. 05.01.2014  20:39

« Re: Clio srovnání

Aha, takže o řádek výše zvedáš palec k nebi, poté začneš hystečit, když najednou zjistíš, že nemáš pravdu, a reaguješ přesně opačně >:D

Já tady píšu o svém kamarádovi, nepíšu nikde o tom, že je to běžný fakt, načež vznikne tvá reakce, ale když výše napíšu ničím nepodložený fakt, tak zvedneš palec >:D

Kdybych se rozčiloval, tak bych napsal, že jsi pokrytec ;-) Tak napíšu jen to, že se uklidni nebo ti praskne žilka v horším případě, v lepším budeš za šaška, co si nevidí na špičku nosu ;-)

lamal 05.01.2014  20:57

« Re: Re: Clio srovnání

no viac rozculeny vyzeras byt ty, stihol si nakydat špinky co najviac do prispevku ;-)

palec hore pred tym bol na tvrdenie o prevodovke a to o ´tvojich dokazoch´ bolo zas o inom, tebe to vzdy treba vysvetlovat kus po kusku, mam dojem ze hladas v textoch len to co chces a potom si tam namiesas este par svojich ´dokazov´

btw moj prispevok na ktory reagujes bol uplne o inom, pozri kam si sa dostal ty ...a potom kto je šašek

ja som si svoj omyl priznal a myslim, ze to bolo bez hysterie az teraz sa ty tu snazis presviecat niekoho o hysterii, ale myslim, ze podla diskusie je jasne vidno kto podlieha hysterii a kto sem celu hysteriu dotiahol ako nejaku hmm... obranu ? takto sa branis ronaulte ?

>:D

Ronault. 05.01.2014  21:09

« Re: Re: Re: Clio srovnání

Ano, je to tady o důvěře, ale já důvěřuji více číslům spritmonitoru než lamalovi, který teda Octavii 1,4 TSI nejel ;-) Asi zním tím zvláštně, minimálně pro tebe, ale zůstanu u toho.

Ty sis někde nějakou chybu přiznal? To bych rád viděl :-) :-O Ono je to pokaždé totéž, hlavně to tvé "měření" spotřeby už tady bylo několikrát.

lamal 05.01.2014  21:20

« Re: Re: Re: Re: Clio srovnání

tak potom nie je o com pokial ty vies, ze som v octavii 1,4 tsi nejel, co ti budem vykladat, taketo nazory si robis o kadekom a potom to pouzivas ako jeden zo svojich ´dokazov´

ja si chybu priznam bez problemu, kazdy sa obcas utne ja tiez neviem preco by som mal byt vynimka,,, a ani moje vedmosti ohladom aut nie su nejake vynimocne , vsak vidis sam ani neviem od kedy mercedes pouziva 7G tronic dvojspojku >:D

ach RONAULT rad zakladas flame hlavne ked sa siahne na ronaulty a spotreby TCE + TSI pripadne ich zivotnost... stara pesnicka kto cita ten vie z coho tebe navieraju žilky >:D

OK koncim vlakno, mííír vole ;-)

Ronault. 05.01.2014  21:28

« Re: Re: Re: Re: Re: Clio srovnání

Když teda přiznáš chybu, tak proč tedy nepřiznáš, jestli jsi jel Octavii 1,4 TSI nebo nejel :-O To je takový problém? Já přiznávám, že Octavii 1,4 TSI jsem nejel, jel jsem s tím motorem jen Golfa VI, ale ne tolik abych mohl prohlásit cokoliv o jeho spotřebě krom toho, že na 250 km ve čtyřech lidech z toho 80% dálnice ve 130 km/h udělal průměr něco málo pod 7l/100km. Pro realitu se mrknu opět na... spritmonitor.

Já tady vůbec nejančím ohledně Renaultů, ale obecně nemám rád, když si někdo vymýšlí a lže, viz mé zastávání se i VW. Samozřejmě o nich nejčastěji, neb jich mám docela hodně projetých a mám nějaké znalosti, proto se do diskuzí o BMW nebo M-B zásadně nepouštím, jestli sis někdy všiml ;-)

A "vole" si používej na pražáky, nebo na slováky, když si chceš z čechů udělat jakože legraci, tady na Moravě bys vypadal jako blbec... to jen rada do života ;-)

lamal 05.01.2014  22:30

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Clio srovnání

Myslim, ze keby dolozim fotkou alebo neviem ako, ze v tej octavii som siel tak to bude bezpredmetne tak isto ako keby to pravda nie je, a nejaku octaviu si rychle najdem... ja som siel docela dost octavii aj 1 aj 2 od 1,6 8v cez 1,9 a 1,4t 90kw az po 2,0 tdi 103kw na tej som sa viezol casto... a je to podla mna dobre auto, viac sympaticke ako nova 3 u mna... no nejak nevidim dovod sa dalej o tom dohadovat, keby si blizsie veci by boli lahsie

ad vole - nerobim si z Cechov srandu pomocou vole, je to zauzivane aj u nas, pravda nie tak casto ako v CZ ale ako nahrazka to nebola... btw Morava je v pohode a na hodnotenie vztahov Praha VS Morava a podobne nemam pravo tak k tomu sa nevyjdarujem

honzamo 05.01.2014  18:15

« Re: Re: Re: Clio srovnání

po D11 jezdím pravidelně na chatu do Orlických hor, takže ji znám docela dobře. Akorát mi dělá problémy udržet těch 130. Spíš se většinou po pár kilometrech dostanu tak na 150-160 a to už udržím. Ale to už pak žere 9-10... Chtělo by to tempomat :-).

Když chci jet úsporně a mám čas, tak to radši vezmu po staré 11, co vede podél dálnice.

Já už jsem to ošetřování volantu moc neřešil, tomu mému už pomůže jen přečalounění nebo výměna, ale na forum.renaultclub.cz určitě nějaké tipy najdeš.

S těmi světly mě napadá to někde postavit proti zdi, ale nevím teď, kde bych našel nějaké vhodné místo a stejně se z toho tolik nepozná, jako když se to projede v noci.
          Ale nejvíc nadšení jsem byl letos na jaře, když se mi dostal do ruky nový MB E350 CDI s LED inteligent light systemem. Svítí to ještě výrazně lépe než bixenony, má to aktivní natáčení a automatické rozsvěcování dálkovek podle okolního provozu. Na to se taky velmi rychle zvyká >:D

Dálkovky mě na cliu trochu štvou - to není páčkou, ale Francouzským způsobem jejich rozsvěcení. Občas se mi stane, že když chci probliknout, tak omylem páčku přitáhnu moc silně a dálkovky se rozsvítí natrvalo.
          Německý způsob, kde se dálkovky rozsvítí odtažením páčky od sebe mi přijde lepší.

Clier 06.01.2014  06:12

Má diskuze

Přes 100 příspěvků v diskuzi za pár dní, to je výkon hodný diskuze pod sportovním vozem :-) >:D
    Ale abych pravdu řekl, tak jsem se v té diskuzi trochu ztratil, pár hodin jsem tu nebyl a přibylo tolik příspěvků že se nejsem schopen orientovat. Pokud jste tedy někdo na mě měl nějakou otázku na kterou jsem neodpověděl tak se omlouvám, a prosím o vznesení dotazu ještě jednou :-) ;-)

honzamo 06.01.2014  08:54

« Re: Má diskuze

Asi jedna z nejdiskutovanějších recenzí, třeba za to bude nějaká cena :-D.

To je tak, když se sejde pár nadšenců do aut. Myslím, že pak dál už jsme byli spíše off topic, ale za pročtení to stojí. Dozvíš se tipy na nákup nového auta, pokud bys chtěl něco většího a plno informací o spotřebě různých motorů.

Clier 06.01.2014  15:58

« Re: Re: Má diskuze

No cenu moc nečekám >:D ale jsem rád že to tu žije :-) ;-)
        Ještě jsem se tě chtěl zeptat, co ten volant? Máš nějaký tip na údržbu té kůže? :-)

honzamo 06.01.2014  19:01

« Re: Re: Re: Má diskuze

Jo, to jsem psal o příspěvek výše :-).

Já už jsem to ošetřování volantu moc neřešil, tomu mému už pomůže jen přečalounění nebo výměna, ale na forum.renaultclub.cz na to bylo založené téma (myslím, že v sekci fluence ale možná i jinde) a tam si právě doporučovali nějaké přípravky...

Clier 06.01.2014  21:13

« Re: Re: Re: Re: Má diskuze

Já se tam podívám ;-) díky :-)

foto robert78

robert78 06.01.2014  14:33

mytí wapkou...

K tvému dotazu k mytí wapkou. Od nového auta meju auto pouze ručně u pump, které mají samoobslužný box s wapkou. Nicméně nepoužívám jejich kartáč s pěnou ani jejich chemii, to bych si oproti normalní myčce moc nepomohl. Auto opláchnu wapkou, v uzavřeném kýbli si přivezu svou vodu s kvalitním šamponem (Meguiars, AUTOGLYM) a umeju kvalitní mycí rukavicí (ne houbou!) a následně znovu opláchnu a outo mimo box osuším. Auto je kvalitně, šetrně a i levně umyté...

Clier 06.01.2014  16:00

« Re: mytí wapkou...

Já si auto myji zásadně doma sám a ručně, ale takhle v zimních období se mi nechce to dělat ručně, proto i tvůj postup je pro mě příliš náchylný k nějakému nastydnutí >:D a v práci si marodit jen tak dovolit nemohu ;-\
      Nevěděl by si o nějakém šamponu s voskem kde by vosk dobře držel? ;-)

foto robert78

robert78 06.01.2014  16:27

« Re: Re: mytí wapkou...

Podivej se například na www.detailingshop.cz. Tam si určitě vybereš, nebo ti rádi poradí. Kvalitní, ale dražší jsou Dodo Juice. Já teď používám Meguiars new car na nové laky. Hlavně bych se vyhnul všem hypermarketovým produktům...

Clier 06.01.2014  21:11

« Re: Re: Re: mytí wapkou...

Já používám výrobky Sonaxu, a nemohu se ubránit dojmu, že za posledních několik let se jejich kvalita snížila ;-\ Proto se tedy pomalu dívám po nějaké jiné alternativě, a rád bych Sonax opustil. :-)

honzamo 06.01.2014  21:51

« Re: Re: Re: Re: mytí wapkou...

Když jsem měl v roce 2008 koupenou Dacii Sandero, jako novou, tak jsem to ruční mytí taky prožíval. Používal jsem produkty Turtlewax - [odkaz] a byl jsem s nimi spokojený.

Časem mě to ale přešlo a s Cliem už jezdím normálně do myčky, jako předchozí majitel...

foto DaewooMaster

DaewooMaster 03.01.2022  12:24

Mezigenerační srovnání

Už jsem chtěl napsat, že mám stejné auto (včetně barvy), jen o 2 roky starší, ale já tam mám manuální ovládání zpětných zrcátek (což je docela opruz, nedá se to ani pořádně nastavit, pro mě jsou moc nízko v maximální možné poloze nastavení). Já měl výběr auta hodně zjednodušen, chtěl jsem Clio aspoň ročník 2010 s tímhle motorem, protože jsem měl předtím Clio II také s tímto motorem. Nebyla to "velká láska", ale spíš pohodlnost, aby se to ovládalo, chovalo a kazilo podobně jako předchozí auto a manželka si rychleji zvykla. Takže mohu přímo srovnávat mezi generacemi (resp. ob facelift generaci, měli jsme dvojku ještě tu "kulatou" vepředu). Nás jako první zklamalo, jak je to auto obrovské proti dvojce, navíc nám to ještě vyšlo na kombíka, který má za zadními koly ještě tuším 11 cm navíc. Dvojka se vešla všude, neměla prakticky žádné převisy, a přitom dovnitř se toho vešlo (i můj trekový bicykl). Trojka je už dospělé auto, i když na kombi mi přijde, že se dozadu moc věcí nevejde a ten prostor pod podlahou není pro zavazadla zrovna praktický (a to ve dvojce byla v kufru i plnohodnotná rezerva, tady je pod autem jako u staré škodovky). Motor mi přijde v kombíkové trojce o dost línější, ale nejsem závodník a spotřeba je (alespoň podle počítače) lepší. Přední sedačky mi přijdou méně pohodlné, protože jsou "moderně" tvrdé (narozdíl od dvojky). Auto je sice velké jako parník, ale uvnitř mi značně překáží středová konzole pro pravé koleno (narozdíl od dvojky). Nastavení sklonu opěradla točítkem je také opruz oproti pohodlné páčce, co byla ve dvojce. Auto nelze zamknout, pokud je otevřený kufr (narozdíl od dvojky), automatické zamčení po odemčení a neotevření dveří trvá nepoužitelně dlouho (narozdíl od dvojky), vyjma dopředu je z toho hůř vidět (narozdíl od dvojky), blbě tam padá zpátečka (to přizvednutí "prstýnku" ve dvojce a ostatních autech má zjevně něco do sebe), motor je až kus od čumáku, takže je tam narvaný, že tam ani nemůžu nikde postavit nabíječku a zavřít kapotu (narozdíl od dvojky)! Také se děsím, až budu muset měnit ve světlometech žárovku, protože ve dvojce jsem měnil hlavní žárovky sice často, ale velmi snadno jednou rukou během minuty a nebolelo mě pak celé tělo z křeče apod. Auto nemám ještě ani měsíc, ale párkrát mě už napadla hříšná myšlenka, že jsem radši nepořídil stejně starou (ale i stejně drahou) Storia verzi dvojky… ;-\