BMW řada 3 (2001)

27.6.2008

Takže recenzi dělám odznovu, protože jsem už začal jezdit a musím docela měnit;-). Někdo by mohl namítnout, že to dělám kvůli hodnocení, ale již…

BMW 3 (E46) (Chaotik)

"-- skrytý --" 27.06.2008  11:08

Líbí

Recenze, fotky i auto. :yes:

Chaotik 27.06.2008  11:18

« Re: Líbí

Díky díky:-). Každopádně mě taky:-D.

"-- skrytý --" 27.06.2008  12:16

« Re: Re: Líbí

Super, není co vytknout. A jestli tu má někdo blbý keci tak ti může víš co... >:D

foto TiRa

TiRa 27.06.2008  18:13

« Re: Líbí

Že ty jsis ho pořídil jen kvůli tomu znáčku >:-[]

Ne, autko je fakt pěkné. Jen fotek by mohl být větší počet a detailnější.

"-- skrytý --" 27.06.2008  11:20

moc pekne BMW

zdravim opravdu mas krasnej stroj, navic v cerne barve, souhlasim s tvym nazorem ohledne zvuku motoru, zkratka u tech co motor za nic nestoji navazuji atmosferu silneho auta alespon lazenym vufukem,ale udelat krasnej zvuk v serii umi jen malokdo, tak at jezdi a hlavne ho nezbor ´´10´´ ;-)

Chaotik 27.06.2008  11:29

« Re: moc pekne BMW

Diky:-). To jsi mi tak připomněl, že jsem ještě zapomněl napsat do úvodu něco o řidičskejch schopnostech:-).

foto -Black-Jacket-

*Black_Jacket* 27.06.2008  12:19

BooM

Tu iba za 10b nádherné auto...BMW je BMW a ešte táto E46 je fakt nádherne spracovaná...Nech to jazdí ;-) . Aj recenzia je super :yes:

talio2 27.06.2008  12:29

BMW

já ho chci taky >:-[] :-( :'-( ........ ;-)

foto Martin911Turbo

Martin911Turbo 27.06.2008  13:16

pěkný

Pěknej kousek a skoro stejný výkon, jako můj mazel ;-)

"-- skrytý --" 27.06.2008  14:38

330Ci

Moje auto sledujem uz asi 8 mesiacov, ale az teraz (dnes) som sa zaregistroval. dovod je Tvoje 330i coupe. to auto je nadherne. tiez po podobnom tuzim, snad sa niekedy sen splni. chcel by som sa spytat na podvozok, jeho trvanlivost na nasich cestach. je vylozene sportovy, alebo sa da auto vyuzit i na vylety (dajme tomu mimo dialnice)? pocul som o vysokej spotrebe zadnych pneu., jedna z Tvojich prvych investicii, je to take vazne? dakujem za RE:. Auto Ti velmi prejem a uzivaj bez nehody!

Chaotik 27.06.2008  16:28

« Re: 330Ci

Díky. No zatím nemůžu podat plnohodnotnou recenzi jako jsem to udělal (doufám) u mondea, ale pokusím se odpovědět. BMW obecně trpí na horších cestách údajně... nejvíce prý trpí ramena. Ale že by se s tím nedalo jet po okreskách, to říct nemůžu. Sice na některých silnicích a úsecích D1 se musím usmívat jakej je to naklepávač špeků, ale nic co by se nedalo přežít a hlavně jak jsem již psal, nic s čím bych nepočítal. Je to něco za něco. Na pěknejch silnicích je to opravdu nádhernej pocit. Auto se vyloženě s láskou vrhá do zatáček a podvozek je krásně tichej. Zato motor v otáčkách je fakt nádhera. Vím, že to píšu po stopadesátý, ale pořád mě to dostává. Co se týče zadních pneu, tak nejvíc asi bude stejně záležet na stylu jízdy, jak už je to u všeho. Každopádně příští gumy budou 245/40/18, protože ten rozměr co mám vzadu teď je drahej a je to dle mýho až zbytečný. Za gumy dopředu sem dal 4000kč/ks, ale gumy jsou jediný věci, který nás drží v kontaktu s vozovkou, proto sem se rozhodl na nich nešetřit, i když momentálně dřu bídu s nouzí. Mimochodem guma se stejným vzorkem dozadu vyjde na 6500kč/ks.
      Jinak díky za přání a jsem rád, že se recenze líbí a vážím si toho, že jste se díky mě přihlásil na tenhle server:-).

"-- skrytý --" 30.06.2008  12:10

« Re: Re: 330Ci

dakujem za vycerpavajucu odpoved. auto je sportovo ladene a treba ratat s pohodlim na urovni sportoveho auto. skor ma zaujimalo, ci nejde o auto vylozene nevhodne na nase cesty. priamo povedane- aby auto netrpelo! poznate ten pocit, ked auto poskoci na vacsej jame, radsej by sme si to odniesli na vlastnej zadnici, len nech auto netrpi.
        330 ci maju nedaleko v autobazari a chodim ho obzerat z kazdej strany. je dovezene a udaj 75 000 najazdenych km (r. 2002) sa mi zda nedoveryhodny. zato 375 000 Kc (prepocet z Sk)je dost. rozmyslam nad dovozom zo zahranicia (osobne/ cez znameho, ?...), asi by to bola lepsia volba (aj financne). este raz dakujem za reakciu a hodnotne info. vela stastia nielen na cestach! :yes:

Chaotik 30.06.2008  15:16

« Re: Re: Re: 330Ci

No tak zatím sem potkal dvakrát díru, za kterou sem se trochu kopal do hlavy... je fakt, že když člověk narazí na solidní kanál nebo jámu, tak je to rana jak kráva... ale tak já se docela čumím na silnici, takže se mi to moc nestává (akorát jedný tý jámě nebylo vyhnutí - byly všude po silnici a druhá byl kanál, kterej vůbec nevypadal). Jinak osobně bych volil dovoz, přecijen naši západní sousedi mají peníze dokonce i na to, aby auto nechávali spravovat v origo servisech, ne jak češi (bohužel), kteří pořád vymýšlí jak ušetřit apod.
          Díky za přání;-).

foto Qido

Qido 27.06.2008  15:11

sny..

Sny se maj plnit a je bezva,že si šel za svým.Vím o čem mluvím.
    Jinak samozřejmě pěkné auto a v takovm stavu..paráda.
    Také můžu potvrdit dobré zkušenosti s bmwklubem.Třeba se potkáme na nějakým stazu.
    Užívej si BMW a přeju mnoho šťastných kilometrů.

"-- skrytý --" 27.06.2008  19:12

Mě se líbí ...

... to tvoje auto ale ještě víc se mi líbí ty dva mopedy co máš u auta. To žlutý, to je Jawa 21? ;-) >:D >:D

"-- skrytý --" 27.06.2008  22:54

Prostě BMW

Ku..a pěkné BMW ty fotky jsou moc povedené..A ten iteriér s tím leštěným hlíníkem to nemá chybu pak Mkové kola fakt pěkné auto. :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: ..A ještě motor jak má být!! :yes: :yes:

"-- skrytý --" 27.06.2008  23:35

nadhera

uzasne auto s uzasnou motorkou... milujem baworaky a milujem diablov na dvoch kolesach... v dobrom ti zavidim! ;-)

Chaotik 28.06.2008  10:43

Motorky

Jen bych chtěl dodat, že motorky jsou mých spolužáků, nejsou moje. Všichni jsem se kvůli těm strojům zadlužili, ale zas člověk by si měl užít dokud je aspoň trochu mladej:-).

foto SR20

"-- skrytý --" 28.06.2008  11:12

Ano, ano. Radove sestvalce od BMW, hlavne tie trojlitrove maju v otackach uchvatny zvuk. Inac velmi vkusne auto, original stav, ziadne folie, kridla, vyfukove megaroury. :yes:
    No, mozno kombinacia cierna + cierna (ext/int) nie je moja oblubena u kupatiek ( radsej cervena + hneda ), ale zasluzi si mnoho bodov.

Chaotik 28.06.2008  13:19

« Re: :-)

Já bych nejradši šedou s červeným interiérem, ale nemůžu mít všechno:-) (navíc sem ještě nikdy takovou 330Ci neviděl - jedině černou s červeným interiérem).
      Nicméně díky za pochvalu:-).

foto S3col

S3col 28.06.2008  15:44

BMW=skvost

lepe jsi vybrat nemohl, skvely motor, skvela znacka, proste a jednoduse bmw >:D
    taky je to muj sen ale porad ne a ne se rozhoupat a neco vybrat, ale hned jak dolizuju fabku tak jde z domu a nahradim ji timhle skvelym Coupeckem:)
    jsem student jako ty a ted premyslim jestli se to da nejak financne utahnout..prece jen je to premiova znacka a provoz nebude za par korun ;-\ jestli to neni tajne na kolik Te ten dovoz prisel? pises, ze jsi to mel pres jednoho chlapka z bmw klubu tak bych to mozna resil take pres nej. Rad bych to s tebou probral pac vidim ze jsme jak ve vekove tak i v podobne financni situaci:)) teda doufam... >:D

"-- skrytý --" 28.06.2008  23:38

Pekne

:yes: Zdravim majitele, moc pekny vuz, plne soucitim az zavidim:--))
    Napodobne jsem z rad studenstva, par let uz vlastnim stare mondeo a rozmyslim se, zda vymenit za novejsi mondeo nebo priplatit par (trochu vic) penez za bmw, ktere je pro me od mala srdcovkou. Jak zde pisete, tato rubrika by mela spis slouzit pro potencialni kupce, proto bych se rad zeptal na nejake vase aktualizovane zkusenosti, hlavne co se tyka servisu (origo vs neorigo, jezdime do Inveltu v Plzni s Renaultem, kteryho jsme tam kdysi koupili a pri pohledu do cenniku servisnich praci bmw... -::(( ). Osobne zvazuji mezi 530i vs 330i, spis 4dv sedan, ackoli kupecko je super, samozrejme pokud mozno co nejzachovalejsi, cenove 10-15(max)tis Eur. Rozhodne ne z CR, myslim, ze to musi byt z tech nasich cest zespoda zhuntovany, a novy dily jsou drahy. Co jsem koukal na bmw.de, tak by nemel byt problem sehnat primo od dealeru ojetiny z r.2001-2002, 120-180tis km v mnou udane cenove relaci. Slylel jsem, ze je pry dobre se vyhnout sportovnimu podvozku, to pry u nas nedela dobrotu... Jinak jsem se zajimal i o 330D, ale 330i je jiste o nicem jinem(zvuk, akcelerace), a i naklady na servis u takto jetyho motoru, jiste predci naklady vynalozene na vyssi spotrebu u benzinu. Mimochodem, pokud to muzete zminit, kolik dela to havarijko (riziko kradeze je vysoky)? Diky.

Chaotik 29.06.2008  21:31

« Re: Pekne

No co se týče servisu, tak zatím moc info nepodám, páč auto je fakt v supr kondici (před 10 000km dělaná Inspektion II - hledal sem na netu a sou to dvě A4 úkonů, co se při týhle inspekci dělají) a snad ještě chvíli nic potřebovat nebudu. Každopádně brácha je automechanik a tahle e46 je ještě relativně klasická, bez přehnanejch složitostí, takže případnej servis mám u něj. Zatím jediný co jsem zkoumal byla spojka a ta by měla bejt za cca. 6-7 tisíc. Nevím kolik normálně bez slevy a kolik za práci, v tomto mám výhodu.
      Co se týče dovozu auta, tak bych fakt doporučil se poptat na bmwklubu (ten člověk tahá i jiný auta než bmw), protože jsem neslyšel jedinou negativní reakci a to tenhle člověk vozí hodně aut.
      Co se jinak týče servisu, tak sem si vzpomněl na jednu věc a du aktualizovat;-).

foto riderhenry

riderhenry 29.06.2008  01:16

koupe stoleti

Presne o takovymhle krasavci jsem uvazoval, kdyz jsem resil, jestli si necham stavajici auto kvuli pouzitelnosti v zime nebo budu muset prodat (potreboval jsem auto na 365dni v roce, ale nakonec pohoda....). Motor uzasnej, to je klenot. Interier dneska najdes malokde lepsi, ten se povedl. No a design - E46 M3 CSL je pro me nejhezci BMW vsech dob - takze asi neni potreba nic dodavat! ;-) Jen skoda ze se znackou BMW je spojenych i plno dalsich veci - napr. ze je nikdo u nas nedokaze poradne opravit... Jo a gumy neobjednavat v servise, jestli chces usetrit, ale nekde na netu, tam litaj tisice, stejne tak spojka - vsechno se da dotahnout z USA za polovic... Tak teda at slouzi! Krasny auto! :yes:

PS: Nekdy bysme se mli srazit v Brne, potrebuju okusit poradnej V6! >:-[]

"-- skrytý --" 01.07.2008  23:34

Zrychlení.

Kolik vteřin trvá z nuly na 160? :-)

Chaotik 02.07.2008  09:58

« Re: Zrychlení.

Ještě jsem tolik ani nejel:-D. Maximálka není moje priorita a vím, že 250 to pojede když budu chtít:-). Ale až někdy změřím tak info dodám:-).

"-- skrytý --" 02.07.2008  09:59

« Re: Re: Zrychlení.

Maximálka nezajímá ani mě, psal jsem přece do 160.

Chaotik 02.07.2008  16:42

« Re: Re: Re: Zrychlení.

Vím, to jsem psal jen tak navíc. Každopádně první věta platí - ještě jsem s tím tolik nejel:-).

"-- skrytý --" 14.07.2008  19:24

super!

cau,fakt moc super kara...budu si ji taky porizovat. chtel bych se te zaptak kolik platis povinny ruceni a havar.pojisteni?

Chaotik 15.07.2008  19:59

« Re: super!

S plnýma bonusama a obchodní slevou platím všechno dohromady cca 24tis. ročně, záleží na výbavě...

Chobot 28.08.2008  23:20

Koukam

že si přesunul bawora pod 3 (E46). Mam z vás radost chlapi. Zrovna včera sem koukal, že je tu 111 baworů v 50 ´modelech´ což je 2,2 auta na model. Jen tak dál. Já už jsem E36káře tak nějak poshromáždil (teda v mezích možností,ono naštěstí čím více nás je, tím více se přesouvají i ti co dělají že ne :-) ) tak asi postupně rozešlu prosbu o přesun i ostatním.....Peace :-)

Jo když už sem tu. Přiděl mi nějaké body k mému baworovu budešli mít čas a náladu. Dík.

foto TurboKluk-smazat-hodnoceni-

TurboKluk(smazat hodnoceni) 08.11.2008  18:57

nejhezší bmw

Tohle je muj sen fakt krasne :yes:

Chaotik 15.11.2008  12:33

« Re: nejhezší bmw

Díky, díky:-). Akorát se těším až skončí zima, tyhle elektrony tomu autu dávají fakt hodně:-).

ZdenekPha 14.01.2009  12:13

Re: ahoj

kdo propadne autum bmw nebude premyslet mezi 92 nebo A5 ;-) ja si koupil sedan 320d E46 novy v r.v 03 a byl jsem spokojenej akorad mi po 120tis km odeslo turbo,strikovace,katalizator.. a celkova oprava nebyla levna :-(
    ted mam 92 coupe 320d jsem spokojenej ... 3Li je super motor ale prome kde mam auto na normalni deni jezdeni po Praze tak usetreny penize radeji investuju do zenskych a to lacina vec take neni :-) :-! auticko se mi libi a preju ti hodne stesti v novem roce a spousta stastnych km... :-)

Chaotik 15.01.2009  16:03

« Re: Re: ahoj

Díky ti:-). No já mám auto taky na každodenní ježdění, ale vejdu se s klidem do 10tkm ročně, takže mě to zas tak nedrtí ta spotřeba... sám jsi napsal, co se může stát dieselu. e92 je fakt nádhera, ale motor 2.0d bych určitě nevolil, prostě mi nepříjde dostačující ke zbytku auta, každopádně 100 lidí, 100 chutí:-). Také přeji hodně šťastných km a tak vůbec všechno;-).

ZdenekPha 15.01.2009  22:40

nevolil? prome je to normalni 3 bmw akorad ze nema 4dvere :-)to ti muzu polozit otazku proc ty a 2Ld motor..!!! je to taky o penezich vetsi kubatura je prome nedostupna a na tak maly auto aby byla spotreba 10L na 100km... kde najezdim 43tis rocne to ne! motor ma 177koniku a v manualu si snim muzu delat co chci ale i tak neni duvod pri bodovem sistemu a kamerkama po Praze;-)

Chaotik 16.01.2009  19:51

« Re: Ahoj

Zkrátka je to pořád čtyřválec a pořád je to nafta:-). Holt to !PRO MĚ! prostě není ono (s tímhle konkrétním motorem sem nejel - jen se staršíma, akorát mi dopodrobna líčil soused, co to má). Kdybych najezdil tolik, co ty, tak určitě nemám takovej motor, kterej mám a pravděpodobně bych volil podobně, i když nemám zas tak moc lovů, takže by to byla asi 320, spíš 330d e46 FL (taky mě na ni pořád někdo ukecával:-D ).Kdybych jezdil čistě po městě, tak beru asi fiátka pětikilo nebo káčko nebo něco takovýho, nějak by mi to asi nevadilo... no i když lehce se to říká s relativně velkým autem a horší by to asi bylo ve skutečnosti:-).

ZdenekPha 16.01.2009  20:27

« Re: Re: Ahoj

kabat ma auto stejny jestli 4 nebo 6 valec... 320d je nejprodavanejsi model ale nemyslim coupe spis sedan nebo komb, ale me cenou auto vyhovovalo i kdyz je ted o 100tis levnejsi ale no co to uz neresim... mel jsem E46 320d od roku 03 150ps motor a byl jsem spokojenej ..dnes je uz motor zase modernejsi 177ps a hlavne spotreba je mensi nezli Fiatek 500 co pises:-) ;-)

Chaotik 02.02.2009  19:05

« Re: Re: Re: Ahoj

Tak já psal už v recenzi, že o kabát mi u tohohle auta nejde:-). Jako samozřejmě, že když to vypadá jak to vypadá (co si budeme říkat, e92 je designově zase o kus dál jak e46), tak je to o to lepší pocit z jízdy, ale pro mě jsou zásadní jízdní vlastnosti (to asi u bmw nemá cenu ani zmiňovat:-) ) a motor. A právě benzinovej "více-než-čtyřválec" je pro mě to pravý (opět zdůrazňuji, že s mým nízkým ročním nájezdem) :-).

ZdenekPha 02.02.2009  19:20

Re: ahoj

ja si koupil e46 novou v roce 2003.. a ted lituji ze jsem ji prodal porad je to paradni auto

Chobot 15.02.2009  10:43

Koukal

jsem už včera na fotky jak si tam pěkně ´zaplul´. No hlavně že byla ´peřinka´ měká. Čim tě vytáhli??
    Jo, jo. Jak člověk ´chytí stopu´, tak už zbývá jen brzdit a doufat.

talio2 15.02.2009  11:25

« Re: Koukal

to jsi měl dost štěstí, ta UNESCO zančka vypadá docela blízko,ale když to dopadne takhle tak je to píseň ;-)

Chaotik 17.02.2009  18:35

« Re: Re: Koukal

Jojo mi říkali všichni, že ta značka je blízko:-D. Každopádně já jel tak 20-30kmh takže sem neměl šanci tam přes ten sníh dobrousit. Vytáhl mě nakonec traktorista, co jel náhodou kolem a šlo to úplně nádherně. Byl sem zapadlej tím způsobem, že byl tak těsně, že sem nemohl vyjet... Tak 15 - 20cm a vyjel sem možná sám (no, teď si možná trošku lžu do kapsy:-) ). Každopádně traktoristovi sem pěkně poděkoval, jelikož sem neměl Kč, tak sem mu dal 9 eur, co mi zbylo z hor a jel sem vesele a opatrně dál:-).

foto Siors88

Siors88 26.02.2009  10:38

Krása

Gratluju ti k uskutenčění snu, tím pádem k super autu. Poslední týdny taky celkem vážně uvažuju o BMW, každopádně o něčem, jak bys řekl ty: Víc-než-třídvéřovém :-). Ze třídvířka jsem už poučenej ;-). Konkrétně koukám po něčem "úspornějším", rozuměj po naftě >:D .. I když ten tvůj kousek musí mít supercharakter nejen motoru. Je dobře, že ti nezáleží na hodnocení, máš ode mě totiž tři jedničky jako výbornou >:D .. Né, kecám. I když sem nechtěl dávat třikrát deset kvůli těm třem dveřím a velkém objemu benzíňáku. To by bylo kvůli mému postižení :-). Tak ať ti slouží, přeju hodně happy km.

Chaotik 01.03.2009  11:01

« Re: Krása

Díky za pochvalu, potěší vždycky:-). S tou naftou - nic pro mě, ale každej má jiný potřeby - viz. debata o něco výše:-).

"-- skrytý --" 12.07.2009  00:37

diky za Tvoji recenzi..

ahoj.. jen chci podekovat za dobrou recenzi, jelikoz ta byla dalsi argument ke koupi auta.. :-)

foto marx88

marx88 26.07.2010  15:42

Super!

Kvůli tomu motoru jsem si koupil současné vozítko. Ten zvuk je naprosto famózní a nemůžu se ho nabažit! Paráda.