Ford Focus (1999)

20.8.2010

Takže, donedávna mi sloužil ještě Forman-Black Line, dobrý sluha, odvezl snad vše co jsem potřeboval, ale taky mně v poslední době už dost stál. Chtěl…

Ford Focus (Bud)

Ronault. 24.08.2010  01:50

Krajan

Zdravím krajana. Recenze je příjemně napsaná, i těch pár fotek je fajn, tak doufám, že bude auto sloužit, recenze ještě zvelebována a přibude pár fotek. :-)

Poustnik 24.08.2010  02:05

« Re: Cizinec

Zdravím občana. Dá se to číst, ať ti auto slouží a nezlobí. Hoj! :-)

Bud 24.08.2010  10:20

« Re: Re: Cizinec

Taky dík , ahoj. :-)

Bud 24.08.2010  10:19

« Re: Krajan

Jé ahoj, zdravím též,taky doufám, že to bude fachčit nám všem. >:D A taky dík. Upřímně řečeno, nemyslel jsem, že si to hned někdo přečte. :-)

The Stig Driver 24.08.2010  13:54

Photos

Zdravím tě kolego, konečně máš nějaké fotky ;-) Nicméně tu recenzi chce ještě poladit :-) A zkus zajet s Fofanem na nějaké pěkné místečko a tam ho na nafotit :-! Jinak hodně km bez nehod a poruch ;-) :yes: >:-[] Měj se...

Ronault. 24.08.2010  15:21

« Re: Photos

Tak tak, jsi z Třince, tak tady máš inspiraci jak v Třinci fotit ;-) >:-[] :[odkaz]

Bud 24.08.2010  16:21

« Re: Re: Photos

Kluci dík za povzbuzení a inspiraci. Pokud nepřijdu na to, jak mám hodnotit ostatní recenze, poradíte mi? V nápovědě píšou, že na kartě vozu pod obrázkem jsou 4 kategorie. Zatím jsem na ně nenatrefil. :-)

Bud 24.08.2010  17:34

Už vím, jak je to s tím hodnocením,fajn, je to vyřešeno. ;-)

foto Ondrej-Samal

Ondřej Šámal 25.08.2010  23:42

Jízda na neutrál

Tak tenhle nešvar mají snad všichni bývalí škodovkáři (a ostatní majitelé starých aut s motorem bez vstřikování). Být tebou, radši jezdím se zařazenou rychlostí, šetříš palivo (při nesešlápnutém plynu nejde do válců tolik benzínu) a hlavně šetříš brzdy, protože brzdíš motorem (tomu to prakticky nijak nevadí) ;-)
    A jinak tvojí volbu chválím, Focus je jedno z nejlepších "běžných" aut, navíc tenhle motor původem od Yamahy patří ke špičce ve své třídě i teď (i když atmosféry už pomalu mizí do propadliště dějin, bohužel :-( ). A sedan se mi taky moc líbí :yes:

Bud 26.08.2010  20:25

« Re: Jízda na neutrál

Ahoj, je pravda, že známí, co mají palubní p. mi to říkali taky, kolik jim ukazuje spotřebu, když dají nohu z plynu :-) Trochu mně to i mrzí, že ho tam nemám, zajímalo by mně, jak motor reaguje na moje podněty. Možná by mně to i něco poučilo a snad i naučilo. >:D Asi už budu muset zajít za bráchou a projet se v jeho oktávce, tam to uvidím. >:D

foto Ondrej-Samal

Ondřej Šámal 28.08.2010  15:59

« Re: Jízda na neutrál

On ten rozdíl ve spotřebě nebude až tak dramatický, řekl bych, že důležitější je spíš, že se zařazenou rychlostí brzdíš motorem, což dost šetří brzdy. V tom bych viděl tu hlavní výhodu ;-)

Ronault. 28.08.2010  16:10

« Re: Re: Jízda na neutrál

A taky šetříš spojkové ložisko, prý teda...

Je důležité zvážit kdy vyřadit a kdy dojíždět s zařazenou rychlostí. A taky jestli jde o karbec nebo příme vstřikování atd. Ono to je dost věda.

PeT-a (RSKa) 28.08.2010  16:25

« Re: Re: Re: Jízda na neutrál

pánové....vy máte starosti >:D >:D

Všechno je to relativní. Jízdou na neutrál šetřím brzdy....pak jedenkrát pojedu hodinu Rally stylem (což už se mě nevyplatilo, auto je na špalkách a řeším opravu :-( ) a auto dostane větší záhul jako bych jezdil 10 let se zařazeným kvaltem >:D

Neberte ty auta tak vážně, jsou to jenom stroje....je jim to jedno (hnusně řečeno :-) )

Ale jo, tohle jsou detaily které nás "hračičky" zajímají, takže sem vlastně nic nenapsal, jenom se potřeboval vypsat...

Díky >:D

Ronault. 29.08.2010  13:49

« Re: Re: Re: Re: Jízda na neutrál

Tak víš jak, u Focusu v sedanu nebo co já vím, Fabie HTP, nikdo neplánuje, že se hodinu pojede Rallye stylem ;-)

Bud 04.02.2011  19:11

« Re: Re: Jízda na neutrál

Tak jsem si zase po nějaké době prohlížel staré časáky a narazil jsem na Svět motorů č.8/2009 ve kterém redaktoři bořili "mýty". Mezi jinými chtěli zbořit i mýtus: že vyřazování šetří benzín. Ke svému testu zvolili Fabku v kombíku 1,2 HTP. Jeli 90 kiláků tam a pak zpět, tak aby cesta byla stejná v obou směrech. Při vyřazování na neutrál ušetřili 12% paliva, konkrétně 0,7l. Na jedné nádrži to pak v průměru dělá asi 3,5l. Při dnešní ceně benzínu je to stovka na jednu nádrž. Pokud někdo projede za měsíc pouze jednu- zřejmě to nepozná. Kdo najede měsíčně 3tis.km., dejme tomu šest nádrží- je to 600 Kč. :-)

foto superkutil

superkutil 20.08.2015  09:22

« Re: Re: Jízda na neutrál

Vše je o tom, že když kola roztočí motor nad 2000ot a nešlape se na plyn, tak se přestane vstřikovat palivo. Jedná se o palivo pro chod na volnoběh, tedy cca 0,6litru/hod. Ale zase se zařazenou rychlostí auto zpomaluje. Takže pokud je kopec mírný a zařazená rychlost by auto zpomalovala, je lepší vyřazovat, pokud se jede z prudšího kopce a motorem se brzdí, tak je lepší mít zařazenou rychlost.

Peto02 03.09.2010  11:03

« Re: Re: Jízda na neutrál

To je skoda ze nemas palubny pocitac. Ja sa casto riadim podla neho, zvlast ked mame automat (snazim sa tak zrychlit aby co najsorej preradil vyssie) a neutral prakticky nevyuzivam. Na semaforoch mi ukazuje 1,2l/h a ked som skusil dat natvrdo neutral tak 0,9l/h a to sa za opotrebovanie tej autoamtickej prevodovky neopalti. Skorej sa snazim usetrit plynulou jazdou, ziadne PLYN-BRZDA.

Bud 05.09.2010  19:48

« Re: Jízda na neutrál

To je fakt. Ve světě motorů jsem o tom četl, že pokud od někoho kupujeme automat, měli bychom se před koupí nechat od majitele svést. A pokud uvidíme, že vyřazuje na neutrál, tak v žádném případě nekupovat. Převodovka co nevidět odejde do říše snů :-) .

foto Matt26

Matt26 04.02.2011  20:26

« Re: Re: Jízda na neutrál

Tu by som sa rád zapojil. Odkedy ma to naučili v autoškole a odskúšal som to v reálnom živote, nikdy nevyhadzujem rýchlosť. Za prvé, ako hovoril xanga, šetríš obloženie ale hlavne čo sa týka spotreby: pri zaradenom prevodovom stupni a pustenom plyne jazdíš za 0. Aspoň pri moderných motoroch s priamim vstrekovaním. Mám to 100% odskúšané, a funguje to ako pri nafte, tak pri benzíne. V momente ako pustím nohu z plynu pal.pc po par sekundách ukazuje 0, pri vyradenom prevodovom stupni ukazuje 1.1-1.4 (podľa zahriatia motora). Obzvlášť pri 6r prevodovke, kde 6 mám veľmi dlhú je to veľká výhoda, lebo prevodovka veľmi motor nebrzdí a na rovinke zájdem skoro tak ďaleko ako s neutrálom :-)

Bud 04.02.2011  21:09

« Re: Jízda na neutrál

Se vším, co píšeš souhlasím :-) . Zvláště 6 stupeň - to je paráda :-) . Já jinak na dálnici, nebo z prudkého kopce nikdy nevyřazuji, to auto jede prostě samo i na 5, to jsem psal v recenzi, jen po městě- to je už zlozvyk ;-) . Ovšem fakta existují jak teoretické, tak praktické. A co se týče konkrétně té Fabky, tak věřím tomu, co na vlastní kůži vyzkoušeli. Taky mně napadá, kdo ví jak které auto funguje ;-) . Možná, že každé jinak. ;-\

foto Matt26

Matt26 04.02.2011  21:55

« Re: Re: Jízda na neutrál

Ale to je HTP >:D . To sa skoro nebavíme ani o motore >:D . 3valec so spotrebou 6valca >:-[] (bohužiaľ aj to som si zažil :-! ) tam každé vyhodenie rýchlosti či pustenie plynu niečo ušetrí ;-) . Navyše, neviem ako je to u neho s priamim vstrekovaním, ale asi ho nemá :-|

Bud 04.02.2011  22:28

:-) Kurňa, ale ta šestka by bodla. >:D

Bud 28.08.2010  19:40

Přehoz na sedačku

Chlapi,poraďte. Chci si koupit přehoz na sedačku, ne však z estetických důvodů( ale samo, že by měl ladit). Na netu jsem něco našel, ale nejde si to prohlídnout a vyzkoušet. Neznáte nějakou fajnou prodejnu, kde bych si to mohl prohlídnout a popřípadě vyzkoušet? Někde poblíž, dejme tomu na Severní Moravě a nebo chci jet do Olomouce, tak i tam. Dík, za případnou radu. ;-)

"-- skrytý --" 29.08.2010  12:06

hlavně bez tuningu

nemám rád amatérskej tuning a na focusu v sedanu to vypadá fakt trhle.jsem ráád že se nejedná o tvůj případ a všechno je tak jak ford chtěl.takže za 10! :-!

Bud 29.08.2010  19:56

« Re: hlavně bez tuningu

To je pravda, ja osobně myslím, že auto by mohlo být udělané už od výroby. >:D

foto Bekstorm

Bekstorm 02.09.2010  18:31

Zdravím

Ahoj to mě těší že jsem tě pobavil obzvláště pak po noční
    ( noční jsou síla obzvlášť pak 3 dvanáctky za sebou ... šichty ne piva :-)

Ať ti Fofík šlape jak má.

Bud 02.09.2010  21:06

« Re: Zdravím

To máš recht, tři dvanáctky-to je síla, to už odmítám dělat >:D Ty piva by mi šly určitě o mnoho líp >:D

Bud 16.09.2010  23:36

autonews.cz

Kdo mi poradí? Na starší verzi autonews.cz byla vlevo lišta a někde nahoře byl odkaz: "zvolit podle značky". Nebo tak nějak. Po kliknutí bylo možno zvolit nějakou značku auta, pak určitý typ a vyjela škála technických údajů- délka, š, v, a pod tím motorizace a jejich parametry. Dole v tabulce ceny konkrétních motorizací a dole fotky. Nevíte prosím někdo, jak to teď hledat? Dík

Ronault. 17.09.2010  11:25

« Re: autonews.cz

Zdarec! Teď to najdeš nahoře na liště v políčku "jaké auto" ;-)

Bud 19.09.2010  21:14

Oktávka 2,0.

Tak dneska jsem se projel z bráchovou Oktávíí Combi 2,0. Je to ale síla. >:D I během jízdy si člověk může na PP sledovat okamžitou spotřebu a popřípadě korigovat svou nohu. Ještě že jí má na plyn.
    >:D. Je prostě poznat ten rozdíl.
    Ale sedadlo zaz nejde zvednout tak vysoko jako ve Focusu :-) A pedál spojky má dost dlouhou dráhu, než ho člověk sešlápne. Takže jsem rád, že mám svého Focuse >:D

Bud 23.09.2010  20:24

CONSTRUCT

Ahoj Chlopi a ženy. Už jste někdo dávali do auta Contruct, nebo něco takového? Popřípadě, kde vám to dělali a jak jste spokojeni?

Ronault. 22.10.2010  23:53

« Re: CONSTRUCT

Zdravím. Tak jsem to tu po delší době navštívil... Nevím, jestli je tvá otázka aktuální, ale Defent lock jsme dávali do auta hned při koupi, myslím Laguny, bylo to někde v Karviné a uděláno to bylo opravdu výborně, vše perfektně lícuje, je to víceméně nenápadně a skvěle se to ovládá. Co jsem ale zkoušel Construkt u strejdy, tak Defent lock mi příjde lepší.
      Tehdy jsme to dávali do auta proto, že díky tomu byla levnější pojistka proti krádeži, jinak bychom to do auta asi nedávali, takhle se to vrátilo.
      Jinak u tvého Focusa bych se na to asi vykašlal, podle mě se Fordy nekradou tolik jako např. Škodovky či VW a je Focusek i už starší 10 let, tak by snad o něj neměl být tak velký zájem.

Jinak koukám, že už přezuto. Já se k tomu dostanu snad příští týden, hliníkáče na zimu už mám pomalu hotové, tedy zrenovované :-! :yes:

Bud 24.10.2010  18:27

« Re: Re: CONSTRUCT

Dík za odppvěď, bylo to pro mně trochu dilema, vím, že je starší, na zakázku se taková auta nekradou, na druhé straně, známému ukradli starou š 120, po několika měsících, ji náhodou našel v Karviné. :-) Takže spíš mně napadlo proti popertům, kteří by se rádi svezli domů a pak by zjistili, že ho můžou třeba v hospodě někomu prodat. >:D Ovšem na to je zas takové zabezpečení asi dost drahé. Možná, že by stačilo něco levnějšího. Třeba zamknutí těch pedálů, nebo tak... NO zatím spíš uvažuji, jak sehnat peníze na ten plyn. :-O

Peto02 26.10.2010  13:04

Zimne obutie

Tak prajem vela snehu a mnozstvo najazdenych zimnych km bez nehody :-) Puklice sa k autu celkom hodia :yes: aj ked original su original... ;-) Tie vsak mojmu predchodcovi 2x ukradli (prichytene paskami), takze sa na puklice potom vykaslal. Mna prezutie este len caka, tipujem tak do 3 tyzdnov...

Bud 26.10.2010  13:43

« Re: Zimne obutie

To s tím kradením, to je síla ;-\ . Potom si kup na auto něco dražšího :*) .Škoda, že to nefunguje tak, že by si kradli jen zloději navzájem >:D . A těch co nekradou, by se to netýkalo :-) . Tak mně teď napadlo, kolik lidí by zůstalo v klidu před zloději >:D

Bud 29.10.2010  18:49

Antiradar

Má někdo nějakou zkušenost s antiradarem? Fungoval vždy stopro? Nebo někdy zklamal? A jak se dá nejlíp připojit. Dík. :-)

Thomasino 29.10.2010  19:29

« Re: Antiradar

Ahoj, mám již rok a půl antiradar Valentine One V1 a jsem spokojen. Má i zadní čidlo, párkrát už mě upozornil i na nějakou tu přibližující se Oktávku s bradavicí. Jinak jsem známým prodal už dva Beltronicsy RX65 euro (dělám v IT a bylo to v rámci dodávek nějakého IT kde se to dalo schovat a nebo pojmenovat jako měřící zařízení). I ten Beltronics je prý v pohodě a vše funguje jak má (ze zadu díky odrazům to prý taky chytá). Samozřejmě to nefunguje moc dobře na lasery, které když tě měří tak tě antiradar sice upozorní, ale máš asi tak 1-2 vteřiny na reakci, takže stihneš tak maximálně dát nohu z plynu. Už mě takto jednou změřili :-( Pokud by chtěl být člověk jištěný i před lasery, musel by používat rušičku laseru, která je teoreticky nelegální (což antiradar v ČR není), ale je těžko k nalezení, pokud je dobře zabudovaná. Ale dobře zabudovaná kombinace antiradaru a rušičky stojí od 40 tisíc výše ;-\ A pokud člověk jezdí po městě maximálně o těch 20 více než je povoleno (a na dálnici do +30), tak riskuješ jen ty dva body. Naštěstí policajti mají především radary které antiradar chytá, lasery teprve budou postupně přibývat. Ale třeba na Passaty ti nepomůže ani to, ty měří svoji rychlost a tebe natáčí, nicméně za světla jsou dobře identifikovatelní proti běžným Passatům díky dvojitému žebrování v masce a ze zadu dvěma výfukům po stranách >:-[]

Bud 29.10.2010  21:40

« Re: Re: Antiradar

Óó, dík :-) Těch 40 tis. je fakt dost ;-\ , to je pravda, ale něco budu muset do budoucna vymyslet. Táhnout se někdy naprosto prázdnými úseky padesátkou, je nemožné. A jet po krásné poloprázdné tříproudovce 130 a zdržovat se, je skoro hřích >:D >:D

Thomasino 29.10.2010  21:53

« Re: Antiradar

Tak nějak >:-[] Navíc policajti často měří na přehledných úsecích, kde mají větší šanci uspět, než třeba před školou či jinde kde je to potřeba více :-O A některé obce dokonce záměrně posouvají značky o konci obce jen proto, aby tam mohla obecní policie vybírat pokuty do obecní kasičky!! Což je už vrchol 8-s 8-s

Bud 29.10.2010  22:11

« Re: Re: Antiradar

Toť pravda pravdoucí. Sám jsem tak v Oldřichovicích u Třince zaplatil 1000 Kč a dva body dolů. Rychlost 63Km/h. A to je cesta mezi poli. Nikde, nikdo. :*)

Bud 29.10.2010  22:16

« Re: Re: Antiradar

A to si ještě vzpomínám, než začali měřit, jak v místním periodiku se jejich šéf pokrytecky litoval, že jim přibude práce >:-[] . A pak vyčůraní měřili, všude, kde se dalo. >:D A jak říkáš, v centru, před obchoďáky a na přechodech, tam nejsou. Jen tam, kde není nikdo ohrožen. Hlavně chechtáky- ať pěkně cinkají... 8-s POKRYTCI.

Bud 28.12.2010  15:07

« Re: i

co to je? >:D

Bud 03.01.2011  20:00

« Re: Re: i

Já tam měl takový možná trapný příspěvek. A když nikdo nereagoval, tak jsem ho radši vymazal :-)

Bud 04.01.2011  14:00

Dobrá rada nad zlato.

Ahoj. Poradí mi někdo, proč se mi řadící páka nevrací z polohy 1a2 doprostřed? Z dvojky na trojku musím projet celou dráhu, chce to cit a řadit v klidu. To může být (a někdy je) otravné při nutnosti rychle projet křižovatkou (pak je lepší projet ji na dvojku a trojku řadit až je na to čas), takže to by šlo, ale spíš při nutnosti předjet kolonu kamiónků nebo náklaďačků a nemáte na to dost času. A zůstat za nima, znamená zbytek cesty prošourat, neboť víte, že tam dál to už určitě nepůjde. >:D Jinak mi to vůbec nevadí, jezdím v tom pouze já a znám to. ;-) Jiný by byl z toho bez upozornění možná paf. >:-[] Jo a pokud to někdo ví, jde o nákladnou věc? Dík.

foto zip2016

zip2016 04.01.2011  14:35

« Re: Dobrá rada nad zlato.

Určitě je tam někde nějaká pružina která praskla, nebo se vyvlíkla. Budeš muset projít celou cestu mezi řadící pákou a převodovkou. Já už jsem několikrát tu páku měl rozdělanou v interiéru ale nepamatuju si, že by tam byla někde pružina. Určitě to nebude nic nákladnýho.

Bud 04.01.2011  14:41

« Re: Re: Dobrá rada nad zlato.

Tak to jsi mně uklidnil :-) Kdyby si totiž někdo z mých kolegů chtěl sjet, určitě by je to překvapilo >:D . Jinak jsem to už tak koupil, moc mi to nevadilo, ale přece- nároky rostou, člověk si vymýšlí, co by ještě.... :-)

Bud 05.01.2011  17:06

Auto z ryzího zlata

>:D Dnes mi před panelákem zaparkovalo krásné zlaté auto. Ovšem majitele jsem nezastihl ;-) Kdo pozná o jaké auto jde? Nafotil jsem ho a přidal do galerie. >:D

Brandon Walsh 05.01.2011  17:14

sice neviem co je to za auto >:D >:D ;-) ale neverim vlastnym ociam >:-[]

Bud 05.01.2011  17:26

hezké, nebo ošklivé? :-)

Brandon Walsh 05.01.2011  17:30

« Re: Re: Re: Auto z ryzího zlata

aj aj >:D ale myslim ze na to ake je to skarede auto tak mu to pristane >:D

Bud 05.01.2011  17:33

« Re: Re: Re: Re: Auto z ryzího zlata

Z dálky vypadá tak trochu jako tvůj žlutý Leon >:D

Brandon Walsh 05.01.2011  17:37

« Re: Re: Re: Re: Re: Auto z ryzího zlata

vdaka >:D ja tam sice podobnost nevidim ale potesil si ma ;-)

Bud 05.01.2011  17:42

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Auto z ryzího zlata

Zlatá, jako žlutá. :-) To je podobné. ;-) A kdo ví co se mu pod tou kapotou schovává. Třeba tam nebude tak velký rozdíl v kubatůře. >:D

Brandon Walsh 05.01.2011  17:49

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Auto z ryzího zlata

myslis ze si to vystruhal cez noc v garazi ? >:D

Bud 05.01.2011  17:55

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Auto z ryzího zlata

To asi ne. Přece jenom stojí asi 2 a půl melounu. :-) To by byl vzácný kousek dřeva >:D

Brandon Walsh 05.01.2011  17:58

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Auto z ryzího zlata

mozno zlozil nejaky 500 rocny strom >:D

Bud 05.01.2011  18:02

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Auto z ryzího zlata

Tak to jo, to by opravdu šlo :-) Když padá takový urostlý macek, tak to křupe a praští asi stějně majestátně, jako tenhle skoro čtyřlitr. Takže předpokládám,že tomu stromu bylo necelých 400let. :-)

Brandon Walsh 05.01.2011  18:07

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Auto z ryzího zlata

a z vnutra bol urcite duty takze len vyrezal otvory pre okna ;-)

Bud 05.01.2011  18:10

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Auto z ryzího zlata

Kdyby nás těď poslouchal nějaký zarytý fanda sporťáků, pro kterého jsou všechny ostaní vozidla jen pojízdé krabice >:D Asi by to nerozchodil a rozdal minimálně dvakrát 3x1. >:D

Brandon Walsh 05.01.2011  18:14

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Auto z ryzího zlata

staci ze by si to cital moj kamarat ktory o gtr sniva a uz by so mnou neprehovoril >:D

Bud 05.01.2011  18:16

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Auto z ryzího zlata

CHA,CHA. Musel bys ho pak udobřovat, třeba tím, že bys mu půjčil svého Leona aspoň do té doby, než si na GT-R našetří, tak by byl prohřešek smazán :'-(

Brandon Walsh 05.01.2011  18:19

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Auto z ryzího zlata

no kedze som zastanca auta a zeny sa nepoziciavaju takze by sme sa zrejme nerozpravali spolu nadalej >:D

Bud 05.01.2011  18:23

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Auto z ryzího zlata

Tak mně napadlo, že ještě by stačilo pár takových autíček, aby mi před domem zaparkovaly a nemusím jezdit někde do Ženevy.

Brandon Walsh 05.01.2011  18:27

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Auto z ryzího zlata

tak to mne pod oknami zastane maximalne X5 >:D

Bud 05.01.2011  18:35

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Auto z ryzího zlata

No jo a mně stojí před barákem ještě jeden nádherný Focus 1,6. Musím se jít na něho hned podívat jestli tam ještě je. ;-) Čus.

Brandon Walsh 05.01.2011  18:40

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Auto z ryzího zlata

mozno nieco odkukal a bude zlaty ;-) >:D

Bud 05.01.2011  18:44

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Auto z ryzího zlata

Na některých fotkách už je :-)

Ronault. 05.01.2011  19:18

« Re: Auto z ryzího zlata

Tak nevím, GT-R tad yv Brně používá mnoho lidí pro jízdu na nákup >:-[] Nicméně ve zlaté, tak to je docela síla. Nejsem si jistý, jestli se mi to líbí... ale na auto bych si to nedal >:D
      Na GT-R okrovou, takovou tu co mají taxíky... Jedeš za někým, ten koukne do zrcátka a říká si taxikář s dieselem a najednou jsi před ním >:-[] >:D

Bud 05.01.2011  19:51

« Re: Re: Auto z ryzího zlata

No zlatá by mně taky nenapadla >:D Tmavá, nebo tmamvě vínová, nebo tak něco,to jo. No a Brno je Brno. Třinec se svými 30-40 tis. vítá takové rozvlažení jako je GT-R. >:D

foto Aspire

Aspire 05.01.2011  21:46

« Re: Auto z ryzího zlata

To koukám :-O a divím se že to má českou SPZ, viděl bych to spíš na někoho z Ruska tam mají takoví vkus všechno zlatit. :-O

Bud 05.01.2011  22:07

« Re: Re: Auto z ryzího zlata

No právě, taky jsme si říkali, kdo má u nás v Třinci na takové auto? >:D

Bud 06.01.2011  10:50

« Re: Re: Auto z ryzího zlata

A navíc by mně zajímalo, jak se mu jezdí s takovým autem po těch našich cestách, když jsou sama díra. :'-(

foto Mig-35

Mig_35 06.01.2011  11:55

« Re: Re: Re: Auto z ryzího zlata

1. Super kára
          2. Super barva
          3. Nejlepší svezení na zimu :yes: :yes:
          4. P.S. V Brně jezdí cca 1-2 GT-R, moc jich tu není... to je auto pro odvážné, to si nekupujou pózéři...

Bud 06.01.2011  12:05

« Re: Re: Re: Re: Auto z ryzího zlata

Dnes mi dokonce manželka řekla, jestli bych ty fotky mohl poslat nějaké spolupracovnici, její chlap, nebo kdo, jezdí nějaké závody a chce to vidět a taky spz. >:D :-O Asi to nebude jen tak tuctové autíčko :-)

foto Psychobolos

Psychobolos 05.01.2011  22:42

Krásné fotky...

... u toho lesa. Kdepak to je? Miluju krásné silničky třetí třídy a podobné scenérie. Autíčku to tam moc sluší!

Bud 06.01.2011  10:40

« Re: Krásné fotky...

To je u nás v Třinci na Sosně, směrem na Jahodnou a přilehlé hory. ;-) Jo je tam moc hezké. Občas tam jdu na procházku :-)

Bud 07.01.2011  16:02

Nabíječka

Chlapi, máte nějaké zkušenosti s autonabíječkou? Tchán chce koupit takovou, která mu za pár měsíců neodejde. :-) Já měl před pár lety napůl s kámošem nějakou, kdovíco, za 700 Kč, ale nic moc. 8-s Nebo znáte nějakého kvalitního výrobce? Na netu nabízejí různé, ale máte nějakou zkušenost? Dík. ;-)

Bud 08.02.2011  23:17

Žárovky

Chlapi, máte někdo zkušenosti se žárovkama od Philipsu, konkrétně Vision+50, nebo Night Guide Double Life? Jak vám svítili a jak dlouho vydrželi? Dík.

Ronault. 09.02.2011  00:35

« Re: Žárovky

Tak vím jen to, že Phillips vydrží více jako Osram. Sám teď váhám co koupit. Vypálily se mi H7. Normální obyč. se dá sehnat za 30 Kč, Philips za 500.... Má to cenu, protože jinak je měním docela často a vyhazovat pětikila oknem...? ;-\

Bud 09.02.2011  12:18

« Re: Re: Žárovky

No, ty Osram jsou fakt asi k ničemu, na netu u výrobku píšou životnost:6 měsíců >:D ;-\ . V obchodech je jich plno. Už je prý nikdo nebere. Všude mi je tlačili.Ale kvůli Philipsu jsem projel a prošel celý Třinec i Těšín a nejsou. V časáku teď měli test na tyto žárovky- a právě o Vision+50 píšou, že je to dobrá volba, nesnaží se svítit nejlíp, ale má dobrou životnost. Přesto je v žebříčku svítivosti atd. na vrchních pozicích. Na netu jsou k mání i za 300, ale 100 je za poštu a jak to pan pošťák, nebo paní pošťačka ponese, to už nikdo nezaručí. Snad to bude nějak chráněno proti otřesům ;-) . Ale teď mně napadá, že bys to mohl Rony koupit ty a přivést >:D .Popřípadě ještě vyzkoušet).chi,chi. Pokud se teda někdo zasvěcený svou zkušeností neozve a neodvrátí mně od tohoto úmyslu >:D

Ronault. 09.02.2011  13:53

« Re: Re: Žárovky

Já asi dopadnu tak, že si koupím normální H7 a bude vyřešeno. Nejsou prachy na takové kraviny.

Však klidně najdi nějaký obchod, co sídlí v Brně a já ti to tam vyzvednu.

Pošťáka bych se nebál, vem si jakým vibracím ta žárovka bude vystavena v tvém autě na trase Třinec - Jablunkov, nic horšího než průjezd Vendryní není, ne? 8-s >:D

Bud 09.02.2011  15:13

« Re: Re: Re: Žárovky

to máš pravdu ;-) . Tak fajn, už jsem si vybral. Řekni, kdy a kde ti mám dát peníze. :-!
            Zatím dík.

Poustnik 09.02.2011  16:36

« Re: Re: Re: Re: Žárovky

Hlavně to napište tady na netu kdy a kde proběhne předávka kontrabandu. Možná vás pak na místě navštíví tajemný pán s černou kuklou! >:D

Někteří jedinci jsou ochotni si do světel dávat speciální žárovky se zvýšenou svítivostí a sníženou dobou životnosti a kvůli nim pak montovat na auto diody na denní svícení, aby ty žárovky šetřili, prostě kdo šetří, má za tři a kdo chce kam, pomozme mu tam. Já taky kupuju ty nejlacinější origo od Mazdy, vyrábějí to v Maďarsku, nesvítí to nijak zázračně, ale nehodlám si kvůli žárovkám nějak trhat žíly.... :-)

Brandon Walsh 09.02.2011  18:35

« Re: Re: Re: Re: Re: Žárovky

po skusenostiach zo stareho leona by som uz ine ako klasicke ziarovky nekupil mal som nejake eibach golden line plnene xenonovym plynom ale ked prsalo isiel som ako pri svieckach sice drzia este aj teraz je tomu uz cca rok ale po presadnuti z mojho terajsieho auta nevidim vobec nic :no:

Bud 09.02.2011  18:37

« Re: Re: Re: Re: Re: Žárovky

Ty originály budou určitě super. Já tam mám nějaké z mototechny, co mi dala za 48 Kč a večer když jedu městem, tak jsem skoro nešťastný, že chodce skoro nevidím a jsem moc, moc, moc vděčný za ty nově osvětlené přechody pro chodce... A když jsem jel po dálnici s rodinou a přišla tma, musel jsem hodně zpomalit, vlekl jsem se jako slimák, ostatní nás předjížděli a já se divil, jak můžou jet tak rychle? Vždyť není nic vidět! :-) No a pak jsme si všimli, že jim to svítí jaksi jinač..... >:D Teprve před chvílí jsem potkal kámoše co dělá něco do aut a řekl mi, že existují originální žárovky, že on si kupuje škodovácké za 400 a jsou fajn. Takže pokud budou tyhle nanic, tak už budu vědět kam zajít. Možná má i Ford nějaké, nevím... >:D

Ronault. 09.02.2011  19:58

Za 400 beztak škodovácké H4, to jsou ty "levné" škodovácké díly 8-s >:D

Máš jezdit jako já, prostě po slepu, dálnice je stejně pořád rovně, když ti tam vletí divoká svině, tak je pozdě a nic s tím nenaděláš a ty ostatní vidíš díkyjejich světlům >:D >:D A pak mám fintu, že na dálnici nesklápím světla se zatížením, naopak, neoslňují tolik jak dalkáče, přitom svítí výše >:D Jsem to ale prevít >:-[]

Bud 10.02.2011  21:35

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Žárovky

Sranda je v tom, že i když někoho vezu, nikdy nemyslím na to, abych klopil světla >:D ;-\ . Ze škodovek nejsem na to vůbec zvyklý. A navíc vždy mají děcka, nebo někdo jiný plno keců, tak se člověk stará o jiné věci. :-) . Ale teď nad tím už snad budu rozmýšlet >:-[]

foto DanV

DanV 09.02.2011  19:41

« Re: Žárovky

Čau, my máme Night Guidy a svítí perfektně. Na autě jsou už asi rok a půl a drží. Přes den ale používáme denní svícení.
      Nicméně ty žárovky doporučuju. Jsou sice dost drahý, ale svítí fakt perfektně.
      S výdrží, bohužel, nemůžu sloužit.

Bud 09.02.2011  20:02

« Re: Re: Žárovky

Ok. Dík. Night Guide má plný počet hvězd co se týče svítivosti, dosvitu atd., Právě ta Vision plus má o jednu méně, právě ve prospěch životnosti ;-) Tak uvidím. Hlavně, aby to bylo vyrobeno skuečně Philipsem, poněvadž pirátství je dost rozšířené >:D Jinak jsem se teď díval na Forda, ale on své žárovky nemá. Musím něco vyzkoušet, protože ty H4 jsou už tak o 1/3 slabší, než H7, no a ty co tam mám já, to se vážně nehodí, to je o hubu 8-s .

The Stig Driver 10.02.2011  21:49

« Re: Re: Re: Žárovky

Nejlepší je si auto pořídit rovnou s xenonama a máš klid ;-) Ale zase jak ti praskne jedna výbojka jako mně tak máš hned tisícovku v háji....

Bud 10.02.2011  21:56

« Re: Re: Re: Re: Žárovky

Tak to je síla. >:D Nedávno jsem poznal kluka, který dal do xenonů 3000 :yes: >:D

Brandon Walsh 10.02.2011  22:40

« Re: Re: Re: Re: Re: Žárovky

3000 kc do fake xenonov vela nie je ked si vezmes ze napr na leon sa daju dat do vyroby za bez mala 1000 E >:D

Bud 10.02.2011  22:54

1000 E? 8-s >:D Beru prachy a jdu si to koupit!!! >:D

Brandon Walsh 10.02.2011  23:00

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Žárovky

>:D skoda ze do mojej vybavy sa objednat nedali tie peniaze ma svrbia v penazenke doteraz >:D

Bud 10.02.2011  23:11

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Žárovky

To byla chyba! Teď už jedině že bychom je propili. :-) Pak se ti určitě ulevíííííí. >:D

The Stig Driver 11.02.2011  16:56

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Žárovky

Chlapi a jaké ty žárovky teda doporučujete? Co svítí do bíla a mají dlouhou životnost? V nějaké rozumné ceně. Chtěl bych je do našeho druhého focuse a ten má h7. Nejlepší jsou zkušenosti řidičů....

Bud 11.02.2011  17:38

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Žárovky

Já ti budu moct říct až za nějaký čas. :-) Zatím mám zkušenosti jen se žárovkou za 48 Kč, značku si nepamatuji, ale skoro tma >:D

The Stig Driver 13.02.2011  17:20

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Žárovky

Já jsem našel účtenku od žárovek co jsem měl ve Stilu. Byly to Philips Nightguide a ty byly skvělé. Měl jsem je pouze měsíc než mně kámoš Stilo rozstřelil. Dokonce vydržely i bouračku, pak jsem je prodal >:D :yes:

Bud 14.02.2011  06:40

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Žárovky

Jo ty jsou prý super :-) Já předevčírem dal do auta Philips Vision plus 50 a jsou znatelně lepší aspoň co se týče viditelnosti. O mnoho jasnější :-) A co se týká dosvitu, to změřím, až se mi uvolní místo, kde to mám už s těma starýma odměřené. . :-)

The Stig Driver 11.02.2011  16:58

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Žárovky

Tak to je parádní cena 1000E za origo xenony. Já chci v průběhu roku Focuse vyměnit a požadavek jsou zase xenony ;-) Když jedu v druhém focusu bez xenonů, tak je tam strašný rozdíl...

Ronault. 14.02.2011  10:13

Tak jak, svítí?

Zdravím! Takže spokojenost s investicí...?

Bud 14.02.2011  21:46

« Re: Tak jak, svítí?

OK. Je to super :-) I ten dostvit je o něco delší! :-) Dnes jsem to měl možnost zjistit. Hlavně že je v noci vidno! >:D Je mi jasné, že ty 100% by byly ještě lepší, ale u mého auta to nejde. Musel bych s tím svítit celý den a kdo ví, jak dlouho by vydržely. Uvidím, jak dlouho vydrží tyhle :-) . Dík ;-)

The Stig Driver 14.02.2011  22:30

« Re: Re: Tak jak, svítí?

Jaké 100%? Hoď sem foto, jak to svítí ;-)

Bud 14.02.2011  23:23

« Re: Re: Re: Tak jak, svítí?

100% znamená, že svítí 2x víc. Vision plus 50 by měly svítit o 50% procent víc, než klasická žárovka :-) A je to tak. Ale s xenonama se to asi porovnávat nedá. :-) Na netu jsem viděl test několika žárovek, dělal ho nějaký kluk, zkus ho najít, já už nevím kde je. Jinak na oficiálních stránkách Philips můžeš interaktivně vyzkoušet různé žárovky. Pokud se mi podaří domluvit s někým, kdo má obyčejné žárovky H4 na stejném, nebo podobném světlometu, tak udělám foto. Jinak v práci jsem to porovnával se starší Astrou a bylo to okamžitě poznat. Obyčejné žárovky slabé žluté a tyhle silnější a bělejší. ;-) Svítí podobně, jak tvoje bývalé Philipsky, ovšem jsou levnější. Nejsou totiž tvořeny třemi druhy světla ;-)

Bud 15.02.2011  21:58

« Re: Re: Re: Tak jak, svítí?

Tak dneska jsem to s bráchou vyzkoušel porovnat a nafotit, ovšem mobilem. Brácha má Octávii a žárovky Starline, které dostanete na každé benzínce a v mototechně. Koupil je v Kelly. Jedno auto je po pravici (Starline) a druhé po levici ( Philips). První fotky jsou z místa uprostřed, druhé přímo u každého auta. Tak doufám, že to stačí :-) .

Poustnik 15.02.2011  22:14

« Re: Re: Re: Re: Tak jak, svítí?

To tvoje zorané pole je poněkud divočina, ale věřím, že Philips svítí líp! >:D

Bud 15.02.2011  22:34

« Re: Re: Re: Re: Re: Tak jak, svítí?

Hlavně aby vydržely. A pole je sousedovic. :-)

Ronault. 15.02.2011  23:17

« Re: Re: Re: Re: Tak jak, svítí?

Tak pěkný rozdíl. On má taky H4? A je to Octavia I nebo II?

Bud 15.02.2011  23:26

« Re: Re: Re: Re: Re: Tak jak, svítí?

Ano H4. Má Octávii I a Focus taky I ;-)

Ronault. 15.02.2011  23:31

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tak jak, svítí?

Ještě by to chtělo srovnat se stejným autem, ono taky Focus může mít lépe konstruované světla než Octa, taky je dělali pro Focus u nás v Novém Jičíně :-)

Ale připomíná mi to, když jsem kupovali Peugeota a málem jsme koupili tu Octavii I, tak taťkův kolega v autě opěvoval, jak Octavia perfektnš svítí, že to je super... asi proti jeho bývalé Felícii, protože už z té fotky jde vidět, že celkově je to bída a bez Xenonů se to moc mezi konkurenci řadit nedá.

Jinak P207 svítí suprově, na tlumené stejně jak Laguna, ale dálkové, tak ty má perfektní :yes: :yes:

Tak trochu jsi mě nalákal na ty žárovky, škoda těch předražených H7

Brandon Walsh 15.02.2011  23:41

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tak jak, svítí?

ak som to spravne pochopil focus ti teraz svieti krasne konecne nebudes musiet v noci zbytocne zdrzovat premavku ;-) >:D

Bud 15.02.2011  23:46

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tak jak, svítí?

Ano přesně tak. Když jsem se s kámošem vracel z Trenčína, tak mně na Svrčinovcu nabádal: jeď, jeď rychleji, ale já viděl před sebe jen pár metrů >:D

Ronault. 15.02.2011  23:51

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tak jak, svítí?

Dobře, že jsi ho neposlechl, na Svrčinovcu pernamentně hned u hranic bratia slováci meria 8-s

Bud 15.02.2011  23:54

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tak jak, svítí?

Taky by toho mohli nechat :-) Kde se člověk podívá, všude někdo měří >:D

Bud 15.02.2011  23:44

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tak jak, svítí?

S tím světlometem je to tak jak říkáš. Ovšem, než jsem koupil tyhle žárovky, bylo to úplně stejné, jak v té Oct. Fakt jsem skoro nic neviděl. Proto jsem se kvůli tomu dal na " malé studium" žárovek a strávil hledáním a čtením možná 12 Hod. :-) A pokud vydrží, budu plně spokojen. Teď můžu být spokojen pouze se světlem. A ty světla dělali oopravdu u nás? I na ty Focusy I?

Ronault. 15.02.2011  23:51

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tak jak, svítí?

Jj, co jsem kdysi četl, tak to dělala Hella Nový Jičín, :-)

Bud 15.02.2011  00:10

Roste počet svařených aut z trosek.

To je síla, jak jde krásně svařit auto. Opravdu k nepoznání 8-s . A pak si ho někdo koupí v bazaru :-( [odkaz]

Ronault. 15.02.2011  01:21

« Re: Roste počet svařených aut z trosek.

Tak není jisté, že ta poslední Octavka je opravdu výsledek práce, ale ano, takhle se to prý dělá. Další důvod koupit nové.

jmurjr (H22A7) 15.02.2011  07:21

« Re: Re: Roste počet svařených aut z trosek.

to nie je len tak zvarene. To je Feeeeejslift! :yes:

Bud 15.02.2011  21:34

« Re: Re: Re: Roste počet svařených aut z trosek.

>:D Superrrrrrrrrr!!!! to je ono, tys na to kápl. >:D A my tu chcem někoho podezdřívat >:D.

Brandon Walsh 16.02.2011  17:06

umytie motora

no krasne to mas vazne mozem menit suciastky v obleku ;-) a nebal si sa ze tym tlakom vody sa nieco v motore (elektrike) pokazi ?

Ronault. 16.02.2011  17:20

« Re: umytie motora

Tak na to koukám, že to vzali tak nějak z gruntu wapkou :-O Pod tlakem, no... já bych to vzal tak arvou, či jak se jmenoval ten prostředek na mytí motoru.

Bud 16.02.2011  18:43

« Re: Re: umytie motora

Rony, teď se to jmenuje všelijak, nejdřív jsem uvažoval taky ručně, ale když je taková možnost. Kdoo ví, jestli to někdy ještě nezkusím ručně. :-)

Ronault. 16.02.2011  20:35

« Re: Re: Re: umytie motora

Já to asi odložím, nějak mi ta mastnota k motoru sedí >:D I když on ten můj moc mastný není, trochu zespoda kolem převodovky, jinak těsní dost dobře :-)

Bud 16.02.2011  20:43

« Re: Re: Re: Re: umytie motora

Jinak brácha si už dneska objednal ty žárovky. Neodolal. >:D

Bud 16.02.2011  18:35

« Re: umytie motora

Kluci trochu jsem se bál. Ale jelikož na té myčce pracuje můj kolega Alfaromeonista a uklidňoval mně, že se neusím bát, tak jse do toho šel. Nejdříve se mi u baráku na auto podíval a pak řekl: přijeď. Nakonec mi to vzal ještě vzduchem- ty kontakty atd. On už ví jak na to. :-)

Brandon Walsh 16.02.2011  20:15

« Re: Re: umytie motora

kedze nastartovalo tak je to v cistom poriadku ;-)

Bud 16.02.2011  20:27

« Re: Re: Re: umytie motora

Áno. Aji som odisiel na Fordke domov. ;-)

Bud 03.03.2011  11:45

Letní pneumatiky

Tak jsem si předevčírem zašel už připravit své letní pneu Bridgestone Turanza 195/60 R 15. Koupil jsem si sprej na obnovu a údržbu pneu a pěkně poctivě je nastříkal. Vypadají teď opravdu skvěle :-) . Jako nové :-! Vzorek je super, tak už se těším, až je nasadím a vyrazím >:-[] Jen doufám, že to neskončí pokutou a nějakými trestnými bodíky. Asi do Května musím vydržet čistý :-( .

Brandon Walsh 03.03.2011  14:23

« Re: Letní pneumatiky

taktiez sa neviem dockat najradsej by som siel do garaze a nasruboval letne kolesa ale preco by ta prezutie malo stat pokutu a trestne body ? :-O to chces jazdit tak rychlo ? >:-[]

Bud 03.03.2011  17:48

« Re: Re: Letní pneumatiky

Někdy mně to chytne a chci se projet. >:D Ale někdy se to povede úplně nechtíc, jako minule chtěl jsem se jen trochu projet, zablikal jsem výstražnýma na stejné auto které jelo v pravém pruhu, to se zařadilo za mně a já začal pomalu zrychlovat asi tak na 150, to neznámý kolega vzdal, tak jsem pokračoval dál a po chvíli jsem se chtěl zařadit před jedoucího krátkého Fokuse, ale v tom seděl nějaký mladý nebojácný chalp a začal zrychlovat na 160, já vedle něho, teď jsem nevěděl, jestli ubrat a zbrzdit tak nějaké dělo jedoucí za mnou, nebo přidat a předjet. Zvolil jsem nědělat nikomu problémy a přidal :-) . Abych se mohl zařadit před Fokuse a nebrzdit ten mohutný stroj za mnou, měl jsem na tahometru 180 >:-[] To jso u zvláštní situace. ;-\

Brandon Walsh 03.03.2011  17:59

« Re: Re: Re: Letní pneumatiky

to dobre poznam taktiez sa par krat zabudnem a prekvapene pozeram preco idem 180 >:D no stava sa mi to len na dialnici a ked som sam priatelku mam natrenovanu a ta nad 160 mi vravi spomal nechod tak rychlo no to musime mat navigaciu na okne inak na tachac nevidi >:D

Bud 03.03.2011  18:08

« Re: Re: Re: Re: Letní pneumatiky

Tak, tak. Když mám v autě rodinku, taky jedu pomaleji. Ovšem to už i sám mám nějaký divný pocit a jaksi se mi nechce jet víc jak 120, nebo 130. >:D Ale ještě jsem nezkoumal, proč ten pocit mám :-)

Brandon Walsh 03.03.2011  18:17

« Re: Re: Re: Re: Re: Letní pneumatiky

teraz ked je naftak tak rychlost akosi neriesim ale polovicka ma nejaku pretekarsku krv jazda pod 120 sa jej nepaci sli sme starym leonom do ciech ktory na to ze bol 1,6 zral ako 2,5 liter pri zatazi a celou cestou som myslel na spotrebu k plynu som bol neznejsi ako k nej tak to si mal pocut tie vycitky v aute ze sa vleciem >:D

Bud 03.03.2011  18:25

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Letní pneumatiky

Tak to už je dobře naučená >:D Já jsem to tu svojí ve starém Formanu naučit nemohl. Ztěžka jel 110 :-) Jinak tady jsou ještě tři foto těch pneu:

Brandon Walsh 03.03.2011  18:34

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Letní pneumatiky

mas ich vazne ako nove :yes:

Bud 03.03.2011  18:47

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Letní pneumatiky

ÓÓÓ Haleluja, dík. To potěší stejně, jako blondýnku lichotka na účes >:D

Brandon Walsh 03.03.2011  18:53

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Letní pneumatiky

>:D

Bud 03.03.2011  18:59

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Letní pneumatiky

Jinak jsem včera četl v rychlosi vaši diskuzi na téma pneu a jejich testy. Je zajímavé, jak se liší testy pneu co se týče velikosti. Stejné pneu 175/ něco, R14 má jiné vlastnosti a umístění jako ta samá R 15 např. 195/něco. :-O Jinač co se týče různých testovacích společností, tak jsou výsledky skoro stejné s malou rezervou.

Brandon Walsh 03.03.2011  19:34

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Letní pneumatiky

ja tento rok konecne nemusim pneu riesit dokonca vdaka 15 kam z leona na ktorych prisiel som mal jednu sadu kontinentalok prebytocnu tak som ich daroval buducemu tchanovi na vianoce ale paci sa mi tvoje vypisovanie profilov něco >:D

Bud 03.03.2011  20:05

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Letní pneumatiky

myslím totiž, že na jízdní vlastnosti co se týče styku pneu s vozovkou to nemá vliv. >:D možná se pletu...

The Stig Driver 05.03.2011  16:12

Stejné žárovky

Čau, tak našim praskla jedna žárovka ve Focusu. Tak jsem jim tam koupil Philips Vision plus, stejné jak máš ty. Našel jsem super cenu h7 za 360 ;-)

Bud 06.03.2011  13:14

« Re: Stejné žárovky

No to je super cena :-) Já mám sice H4, ale máš nějaký odkaz, kde je mají? ;-)

The Stig Driver 06.03.2011  15:10

« Re: Re: Stejné žárovky

No na H7 je to cena luxusní, druhé nejlevější na netu i s dopravou za 700 Kč.
        Já jsem je měl za polovičku plus 20 km a tam a 20 zpět po klikaté dobré cestě ;-) Takže ještě jsem se velmi dobře projel :-) Zavolal jsem tam 11:50 v sobotu, měli do 12 a počkali na mě než sem tam dojel :yes: Trošku jsem si pohnul a 12:10 jsem tam byl....

Bud 06.03.2011  20:39

« Re: Re: Re: Stejné žárovky

Tak to ti vyšlo :-)

Bud 07.03.2011  13:12

Zlaté české cesty

Nedávno jsem byl nucen vyzkoušet cestu z Třince do Těšína ( kde každou hodinu vyjíždí vlak >:D ) přes Polsko. To znamená po polské straně hranice. Jinak po naší straně hranice se jede asi 10 min. pořád rovně a sem tam v zimě nějaká ta díra. Dokud jsem nejel po té polské, vždy jsem trochu skuhral na ty naše cesty a záviděl bratrům Slovákům. Ovšem po tomto zážitku asi dlouho skuhrat nebudu. Cesta rozbitá jak po válce, po nějakém bombardování, nešlo zařadit 4, max.3 a dávat pořád pozor, objíždět díry a samá zatáčka. Cesta trvala asi půl hodiny, místo 10 min. a byla dvojnásobně delší :-( ZLATÉ ČESKÉ CESTY >:D

Ronault. 07.03.2011  15:35

« Re: Zlaté české cesty

Tak že je ta cesta delší ává smysl, ono totiž Poláci tam nespojují dva velká města jako je Těšín a Třinec a z Lištné do Cieszyna vede silnice 3. třídy přes Puncow. Tam je cesta opravdu hrozná. Lepší je ale jet přes Goleszow, tam byl vždycky dobrý povrch a i pár pěkných úseků. A taky můžeš zvolit úsek po "dálnici" přes Skoczow, prostě v Polsku najdeš od všeho něco.

Nicméně bych tolik neskuhral nad polskou silnicí 3. třídy, když jablunkovská přes Lyžbice je už 20 let tankodrom jak sviňa (před 7 lety jsem slíbil otevřít šampaňské, když tam dají nový asfalt, stále marně) a jet tam 60 je o tlumiče, přitom je to hlavní průtah Třincí! Pak projedeš myší dírou a mezi nádražím a ní jsou každou zimu takové hluboké a ostré výmoly, že ohnout tam disk je normálka. Hned za nádražím nastane slalom mezi kanály až ke značce konec Třince. Pak je tady houpačka do Koňské, něco tak houpavého a diravého je jen pro kaskadéry mého zrna. Za koňskou je jediný pkný úsek cesty, ale i tam letos byly v jednom místě tak hluboké výmoly, že i 30 km/h znamenalo ohnout disk.

Takže nevím, ale na tak důležitou silnici to není bůh ví jaká výhra a moc si s tím Polskem nemáme co vyčítat 8-s

Bud 08.03.2011  08:41

« Re: Re: Zlaté české cesty

Zdravím. Já vím, že ty cesty nejsou nic moc, ovšem to jsem nečekal :-) . Právě jsem byl vždy naštvaný na ty naše cesty, ale to jsem ještě prostě neviděl >:D Ale věřím, že ty jiné cesty budou určitě lepší. Jenže já se chtěl trochu posichrovat a najít pro jistotu nějakou alternatívu. Budu teď asi půl roku dělat v Těšíně a přes nádraží by měla jezdit veškerá nákladní doprava a přes Nebory pouze osobní v jednom směru. Tak se mi zdálo, kdyby to náhodou zamrzlo, kudma bych jel. Ale to bych si asi moc nepomohl. Zvlášť, když budu dělat na Tovární. :-) Tak mi nezbývá jen věřit, že se bude jezdit v pohodě. :-!

Poustnik 08.03.2011  09:09

« Re: Re: Re: Zlaté české cesty

Kup si koně.... ;-)

Bud 08.03.2011  12:58

« Re: Re: Re: Re: Zlaté české cesty

To by šlo, ale už mi došly prachy. :-)

foto Bekstorm

Bekstorm 26.04.2011  17:25

« Re: Re: Re: Zlaté české cesty

Je to sprosté, do práce chodím, daně mam jak kráva, dálniční známku si kupuji. Technickou procházím poctivě. Za volantem se chovám většinou slušně ( fakt, přísahám ). :-! . A vůbec by si tento stát měl blahopřát že tu jsem a se mnou x milionu vesměs slušný a produktivních řidiči.

A NE NE SE POSTARAT O TY Z*K*U*R..... díry, v neděli jsem je z Teplic přes Prahu do Kutné hory TOMU ŘÍKAJÍ DÁLNICE 8-s

Pokud jste nespokojen se stavem českých vozovek máte na to plné právo.

P.S. Pardon že k vám píšu, ale váš příspěvek zcela vystihuje moji frustraci.
          Nazdar a mnoho km ujetých v pohodě

Bud 27.04.2011  19:57

« Re: Zlaté české cesty

To je ok. :-)

Ronault. 07.03.2011  15:53

Překlep

Bud 26.03.2011  11:17

Policistům prý často nadřízení určují, kolik mají rozdat pokut!

Bud 22.10.2011  00:41

Dunlop

Tak jsem si objednal nové zimní pneu DUNLOP SP WINTER RESPONSE. Bylo to přes celou republiku, tak jsem si říkal, že snad za tři dny to tu bude... Jaké překvapení, když mi na druhý den ráno volali, že už vyjeli a po obědě budou u nás :-O . A taky to tak bylo. Už jsou na autě. Tak nechápu, jak to, že někteří musejí čekat i víc než týden >:D Máte někdo s nimi nějaké zkušenosti?

Brandon Walsh 23.10.2011  14:11

« Re: Dunlop

s winter response nie, ale osahaval som ich v pneuservise, na dotyk su prijemne >:D

Bud 23.10.2011  20:00

« Re: Re: Dunlop

Jo, jo, spousta měkkých věcí je příjemných. >:D

Bud 20.11.2011  22:25

První vážnější závada

Tak a je to tady. Dnes jsem během jízdy vyjížděl z kruháče, přidám plyn a nic. :-O Auto si jelo pořád stejně rychle, otáčky motoru se zvýšily, ale žádná změna. Byl jsem z toho tak přepkvapen, že jsem si myslel, jestli nemám neutrál,čte tak jsem zkusil trojku- a nic. Pořád stejně. Ani čtverka, nic takového. Tak jsem to otočil domů a pomaličku dojel na parkoviště. Tak nevím čím to může být. Jestli spojka, nebo co ;-\ . Zítra zavolám mechanikovi, uvidíme co na to poví a hlavně kolik to bude stát.... Už se vám to někdy stalo?

Ronault. 20.11.2011  22:28

« Re: První vážnější závada

A na volnoběh to reaguje na plyn? Nějaká kontrolka svítí? Pokud reaguje a nesvítí, tak to vypadá jako akutní spojkitida... bože, jak to mluvím? No jo, státnice se blíží 8-s

Bud 20.11.2011  22:30

« Re: Re: První vážnější závada

Ahoj, jo na volnoběh to reaguje na plyn, otáčky se zvednou a kontrolka nesvítí žádná. :-)

Ronault. 20.11.2011  22:36

« Re: Re: Re: První vážnější závada

A motor jinak táhne, neškube ani se jinak neprojevuje? Ono to bude někde za ním, asi ta spojka... No uvidíš... no nic, jdu k vlaku pro... víš koho ;-)

Bud 20.11.2011  22:38

« Re: Re: Re: Re: První vážnější závada

Aha, tak ať se ti daří i tam i ve škole >:D Jo, jinak motor táhne dobře, myslím.

foto zip2016

zip2016 21.11.2011  08:10

« Re: Re: Re: Re: Re: První vážnější závada

Nepříjemné, ale taky bych to šacoval na spojku. :-(

Bud 21.11.2011  17:47

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: První vážnější závada

No uvidíme, dnes jsem volal mechanikovi, říkal, že to bude spojka, ať mu to zítra přivezu. Ovšem říkal taky, že bude třeba vyměnit celou sadu. :-( Což mně trochu mrzí. Myslel jsem, jestli to nebude třeba, lamela, nebo přítlačný kotouč, podle toho co uvidí, až to rozebere. Ale on na to, že většinou třeba vyměnit celou sadu. Zítra se ho ještě poptám, jestli třídilnou, nebo dvoudílnou. Zajímavé ovšem je, že poradím normálně řadit :-) Když jsem měl kdysi na Š 100 vadnou spojku, nešlo skoro vůbec řadit. Tady to jde myslím pořád jak po másle....

Ronault. 21.11.2011  17:54

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: První vážnější závada

No ono je lepší vyměnit celou sadu, jestli se odporoučel talíř, tak se brzo odporoučí ložisko a muselo by se to celé znova rozdělávat.
                  Mě třeba už asi 3 roky píská spojkové ložisko, ale jen v mrazech a za studena, ale měnit jej nebudu, dokud to jede...

Bud 21.11.2011  18:00

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: První vážnější závada

:-) Taky přístup. Myslím, že nejsi jediný. Ovšem ta cena kterou jsem na netu viděl a k tomu ještě práce ;-\ A kdo ví, kolik bude za náhradní díly účtovat on, že? Ale dejme tomu přibližně, tak budu asi rád, jestli se dostanu do 10 tis. 8-s

Ronault. 22.11.2011  00:19

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: První vážnější závada

No tak s tou částkou bych tak nějak počítal... Mě říkali tuším i s prací nějakých 7-8t... a to je můj servisák dost levný. Takže když mi řekl cenu za odstranění pískání za studena, tak jsem si řekl, že ty dvě minuty pískání, samozřejmě jen při zamáčknuté spojce, přežiju >:D

Bud 22.11.2011  14:26

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: První vážnější závada

No na Lagunu, jako na auto střední třídy, to je fakt levné. Mimochodem, bych si v takovém autě rád někdy sjel. Je určitě prostornější, počítám s tím, že i jízdní vlastnosti, odpružení a tak. bude jiné. Jinak dnes jsem předal auto do opravy, pokud se bude dařit, mělo by už zítra být spravené. Tak uvidíme. Jinak říkal, že spojka bude stát kolem 5 tis. plus práce a taky mi hned odstraní i tu závadu na " šalterpáce", už od koupě tam je prasklá, nebo vypadlá pružinka a z polohy 1,2 se nevracela do středu. Pružinka prý stojí kolem 300 Kč, ale je třeba rozebrat kulisu a tak. ;-)

Ronault. 22.11.2011  15:54

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: První vážnější závada

No tak až bude Laguna konečně doma a já pojedu kolem, tak tě svezu. Ale zase taková jízda života to není, na to jsou lepší auta.
                          Laguna by měla být snad do konce týdne hotová, pak to vše shrnu.

Bud 22.11.2011  21:08

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: První vážnější závada

Tak snad se jim to podaří a nebudou to prodlužovat. ;-) A co se týče svezení, čím víc toho zkusíš, tím líp se můžeš případně rozhodovat, co ti sedí líp a tak, že? :-) Třeba kolega mně v Neděli někam zavezl ve svém AlfaRomeu 1,9 JTD myslím 150 koníků a musím uznat, že je to motoricky úplně jiné kafíčko, než moje stokoňová 1,6. Ale zase vzhledem k tomu, že mám dost široké záda, tak se mi sedí líp asi v tom mojim. Nevím ovšem,jak by to bylo na delší trase, jestli by se náhodou karta neobrátila. To nevím, On tam má dost výrazné boční vedení, ale na můj vkus úzké. >:D

Bud 24.11.2011  16:30

Auto opraveno

Tak dnes ráno jsem dostal opravené auto :-) Spojka zabírá dobře, doufám, že je to udělané bezvadně - nezbývá než věřit, že? Taky mi hned při jednom vyměnil i tu pružinku na šalterpáce, takže se mi konečně řadí, tak, jak to má být. I když jsem si už na to zvykl, věděl jsem, kde ta trojka je, ale někdy, když bylo třeba rychle někoho předjet a jako naschvál se nešlo napoprvé trefit.... 8-s No ale teď se bude předjíždět jak po másle :-! >:D Ale nesmím zapomenout, podívat se koho to chci vlastně předjet, že?.. >:D

Ronault. 24.11.2011  21:24

« Re: Auto opraveno

No tak jsme s tou cenou nebyli daleko od pravdy ;-)

Bud 24.11.2011  21:36

« Re: Re: Auto opraveno

To ne. Skoro přesně. Doufám, že to udělal poctivě. Měl jsem auto u něho poprvé. Nabídl mi to známý, co má tu Alfinu, jeho taťka má dílnu. Však víme, jaká je dnes doba a co vše se dá s autem udělat. Ale kluk vypadá dost poctivec, tak předpokládám, že to po někom zdědil >:D

Bud 31.08.2012  16:24

Chlapi,jaké máte zkušenosti s brzdama?

A jak dlouho už je máte? Budu měnit přední brzdy a tak bych rád koupil nějaké, které se moc brzo nesjedou. Nepotřebuju samozřejmě nějaké super sportovní, ty by pro mně a mou 1,6 byly určitě zbytečné, ale kdyby vydržely aspoň 50-80 tis., nebo snad i víc, bylo by to super. :-!

foto Bajumba

Bajumba 03.09.2012  14:58

« Re: Chlapi,jaké máte zkušenosti s brzdama?

Pokud chces cenove dostupnou kvalitu tak bych sel do desticek od ATE nebo Ferodo, za docela slusnej peniz je tech 50tis. realnych, ovsem nevime v jaky mas kondici kotouce ;-) Na mem predchozim fofo jsem mel desticky od ATE, najeto 30tis. a tchanovi ktery s nim ted jezdi opatrne jiste tech dalsich 20000 vydrzi :-)

Bud 04.09.2012  10:54

« Re: Re: Chlapi,jaké máte zkušenosti s brzdama?

Ahoj, díky za tip, ty kotouče chci měnit taky. Jsou trochu jeté a když už, tak komplet ;-) . Jenom je zvláštní, že různé značky nabízejí na jedno auto víc tlouštěk kotoučů ;-\ . Třeba 19, nebo 22 mm. Myslím, že jsem na netu našel i nějaké tenčí. Kolega z technické mi zase řekl, že by měly být tak tlusté, jaké mám teď na autě.. Ovšem kolegové z práce to při výměně neřešili, prostě vybrali konkrétně na své auto a jezdí, ani neví, jak tlusté kotouče mají... :-!

foto Bajumba

Bajumba 04.09.2012  19:55

« Re: Re: Re: Chlapi,jaké máte zkušenosti s brzdama?

Tak kotouce jsem kupoval taky, nemam to tam ani mesic , na predek komplet od ATE , zadek jsem dal zas Feroda tak uvidime jak si to povede,ovsem brzdi to paradne. Jinak co se tyka sily tech kotoucu, rozhodne bych volil ty silnejsi, u tech slabsich bych rekl ze hrozi drivejsi zvlneni a tudiz by te cekala opet vymena. Ja jsem tedy kupoval ty silny a nou problem ;-) Pokud budes mit zajem napis mi SZ a ja ti poslu odkaz kde jsem je nasel nejlevnejsi :-) Ovsem aby meli nove kotouce silu 19mm je nesmysl, nebot 19mm je minimum ktery bych tam nechal ja a uz bych mel strach, a na technicky s tim nemusis projit, takze se podle me jedna o chybny popis vyrobku, co jsem videl ja tak tloustka byla 25-22mm ale treba se pletu a pokud muzu doporucit uz si na to porid kotouce vzduchem chlazene :-)

Bud 04.09.2012  21:47

« Re: Re: Re: Re: Chlapi,jaké máte zkušenosti s brzdama?

Jo nejčastěji 22mm. Ale ty skoky v cenách, to je síla. Např Bremba kotouče 09.7806.14 na stránkách www.brzdy brembo stojí jeden necelých 1300Kč. Ale na stránkách www.mroauto stojí necelých 600 Kč. :-) A na www.Hamar něco kolem 700Kč. A teď v čem je vlastně problém? Má je jeden předražené, nebo druhý prodává padělek? ;-\ A mi ty odkazy mi pošli, podívám se tam.

Bud 21.09.2012  14:04

« Re: Re: Re: Re: Re: Chlapi,jaké máte zkušenosti s brzdama?

Chlopi, díky všem z vás, kteří jste se se mnou podělili se svými zkušenostmi, ať už osobně, v komentářích, či přes SZ. Všechny byly pro mně přínosné a opět jsem se něco naučil ;-) . Nakonec to vyřešila akce přímo od Fordu, který poskytl na starší Fordy komplet originální brzdy za poloviční cenu. :yes: To mi fatk udělalo radost >:D

Bud 01.10.2012  07:17

Poradíte? po výměně vzd.filtru a brzd začaly padat volnoběž.otáčky.

Čaute kluci. Potkal vás už stejný problém? Před týdnem jsem vyměnil vzduchový filtr, před čtyřmi dny ve čtvrtek brzdy a už v Sobotu mi na kruháči spadly otáčky a zdechl motor. Dnes ráno po noční zase. :-( . Nevíte čím by to mohlo být? Dík za případnou radu.

Bud 01.10.2012  21:01

« Re: Poradíte? po výměně vzd.filtru a brzd začaly padat volnoběž.otáčky.

Jeden kluk mi napsal, že to může mít spojitost i s posilovačem brzd, protože používá podtlak vyrobený motorem. Už jste se s tím někdo setkal?

white label 01.10.2012  21:16

« Re: Poradíte? po výměně vzd.filtru a brzd začaly padat volnoběž.otáčky.

1. To bude určitě těma brzdama, zkus tam dát zpátky ty staré... >:D . .
      2. Natankuj, zdechá to možná k vůli nedostatku benzínu... >:-[] ;-)

Bud 01.10.2012  21:54

« Re: Re: Poradíte? po výměně vzd.filtru a brzd začaly padat volnoběž.otáčky.

WL, díky za radu, naděje umírá jako poslední :-)

white label 01.10.2012  22:21

« Re: Poradíte? po výměně vzd.filtru a brzd začaly padat volnoběž.otáčky.

To jsem si doteď taky myslel, proto jsem se tak snažil (marně) být vtipný... :*) >:-[]

P.S. Může to být i tou nětěsností sání (viz Ronault). Zkus tam případně dát ten starý jen vyčištěný, který už si (mimo jiné) vyseděl dokonale své místo.

Bud 01.10.2012  22:42

« Re: Re: Poradíte? po výměně vzd.filtru a brzd začaly padat volnoběž.otáčky.

WL- bylo to vtipné. Právě jsem ten starý už vyhodil. Možná, že kdybych koupil filtr od Forda, tak by tam vlezl líp, ale já ho koupil před rokem na netu společně s olejem a o. filtrem :-) Mám naději po dněšní jízdě, že by to mohoo být ono. I kdybych měl skoči t koupit nový filtr od nebožtíka Forda...

Ronault. 01.10.2012  21:20

« Re: Poradíte? po výměně vzd.filtru a brzd začaly padat volnoběž.otáčky.

Zjisti si, jestli náhodou nemáš netěsné sání. Pokud jsou v něm netěsnosti, tak má řídící jednotka špatná data o množství vzduchu, protože auto saje falešný vzduch. Když máš špinavý vzduchový filtr, který je méně prostupný, tak ten tu přemíru vzduchu vykompenzuje a po výměně za nový se tohle může stát.
      Dle diagnostiky by to mělo jít poznat.

Já měl stejný problém s Lagunou, nikdo na to nemohl přijít, protože do dělalo jen na LPG, seřizovalo se furt a nic... až pak známý přetěsnil sání a je klid.

A úplně stejně to tehdy začalo, taťka vyměnil filtr a začaly problémy, pak tam rychle vracel ten špinavý a dlouho se na to nemohlo přijít...

Bud 01.10.2012  21:50

« Re: Re: Poradíte? po výměně vzd.filtru a brzd začaly padat volnoběž.otáčky.

Aha, tak dík, pokud to diagnostika zjistí, tak to je super. Právě jsem to dneska ještě jednou rozebral, použil pořádný šroubovák a dotáhl. Zajel jsem po dálnici do Místku, pořádně to protáhl a otáčky zpočátku po startu a rozjezdu byly slabší, než normálně, ale pak se ustálily na 700. Po přestávce se zdály že chtějí zase dolů, ale motor nechcípl. Uvidím, co to udělá zítra ráno. Jó poprvé jsem to utahoval takovým mizerným šroubovákem. ;-) Bylo by super, kdyby to bylo jenom to....kéžby A díky.. :-!

Ronault. 01.10.2012  23:00

« Re: Re: Re: Poradíte? po výměně vzd.filtru a brzd začaly padat volnoběž.otáčky.

No ono to nemusí být jen kolem toho filtru, to bacha. To sání může být netěsné celé. Mě to přetěsňoval novým těsněním an ějakým speciálním těsnícím tmelem odolným k vysokým teplotám. Ten špinavý filtr to mohl maskovat. Ale taky to nemusí být ono...

Bud 01.10.2012  23:09

« Re: Re: Re: Re: Poradíte? po výměně vzd.filtru a brzd začaly padat volnoběž.otáčky.

Jasan, chápu, ale je to zkušenost a ta se hodí. A po dnešku by to aji tak vypadalo. Uvidíme dál. Hlavně ať nezůstanu stát, někde na křižovatce a za mnou kolona. >:-[] Ovšem že to neudělalo hned po výměně filtru, ale až po výměně brzd.. Možná to chtělo čas. Navíc jsem zjistil, že mi někdo utrhl z auta znak GHIA. To je v d... . To mi do nálady taky moc nepřidalo. Lidi si hrajou tím, že ničí. Nebo možná to někdo potřeboval, tak to by byla jiná, to si koupím nové. :-)

Bud 02.10.2012  13:41

« Re: Re: Re: Re: Re: Poradíte? po výměně vzd.filtru a brzd začaly padat volnoběž.otáčky.

Tak ráno jsem nikde kolonu nezavinil, otáčky se držely, asi měl Ronault pravdu. Uvidíme, jestli to vydrží :-)

Ronault. 02.10.2012  17:03

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Poradíte? po výměně vzd.filtru a brzd začaly padat volnoběž.otáčky.

Mě je na tu doktořinu škoda, já měl být autoopravář... i když ono je to docela podobné >:D

Bud 02.10.2012  17:28

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Poradíte? po výměně vzd.filtru a brzd začaly padat volnoběž.otáčky.

Jo opravovat auta, či lidi, to je skoro stejné. Můj tchán (internista) mi říkával: " Tělo to je perfektní mašina." Takže mašina jako mašina :-) Hlavně ať to jede. Za chvíli se uvidí..

woody-alien 03.10.2012  11:10

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Poradíte? po výměně vzd.filtru a brzd začaly padat volnoběž.otáčky.

Jasně že je to stejný. Zkušenej gynekolog ti rozebere motor a zase ho dá dohromady skrz výfuk.... >:-[]

Bud 03.10.2012  11:33

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Poradíte? po výměně vzd.filtru a brzd začaly padat volnoběž.otáčky.

>:-[] Dělal by to sice zvláštně, zezadu, ale budiž, hlavně když to pojede. :-) Jinak mi to už nepadá- jako ty otáčky myslím. ;-) Zřejmě jsem to měl špatně dotáhnuté. Tu jde vidět, že bez pořádnýho vercajgu se nedá vůbec nic dělat. A to doslovně. >:D

woody-alien 03.10.2012  13:55

« Re: Poradíte? po výměně vzd.filtru a brzd začaly padat volnoběž.otáčky.

Bud: Tak jak u kterýho auta, že jo. U 120-ky to zvládne i gynekolog-amatér. ;-)

S tím vercajkem souhlas, a ženy to dobře vědí.... >:D

Brandon Walsh 03.10.2012  14:13

« Re: Re: Poradíte? po výměně vzd.filtru a brzd začaly padat volnoběž.otáčky.

Gynekológ sa po 20 rokoch rozhodne, že toho už má dosť a rozhodne sa zmeniť povolanie. Náhodou nájde v novinách inzerát, že sa hľadá automechanik, tak že to skúsi. Na konkurze hovorí hlavný automechanik všetkým uchádzačom, že musia rozobrať a zložiť motor auta, za čo môžu dostať max 100 bodov. Gynekológ je za 5 minút hotový a hlavný mu hovorí.
                          - Pána, chlape, tak ty dostaneš 150 bodov.
                          Gynekológ nechápe a pýta sa prečo. Hlavný mu na to:
                          - Tak nielen, že si všetko spravil za 5 minút, ale ešte k tomu si to spravil cez výfuk!

Bud 03.10.2012  21:33

Aha, tak teď už vím odkud to woody měl. Ten ftip jsem ještě neznal. :-)
                            Jinak jsem rád, že auto jede, otáčky nepadají, dokonce se mi zdá, že je vidět určité pozitivní změny, ale raději počkám a nic nemluvím, jestli to tak vydrží...

Ronault. 03.10.2012  21:40

Snad to vydrží, jsem rád, že jsem pomohl... ;-) Spoustu servisáku si tohle neuvědomí a já se s tím trápil snad 3 roky a... a že jací to prý jsou odborníci v fedor auto.

Bud 03.10.2012  21:45

Ocitl jsem se i na stránkách, které patří ford klubu a tam to řeší už hezky dlouho, někomu se to podařilo, někomu ne atd. A vypadá to, že kdo má u Focuse tento problém, asi to jsou ti, kdo si sami měnili vzduchový filtr >:D

Brandon Walsh 03.10.2012  09:58

ziarovky

ahoj pozeram si galeriu a chcel by som sa ta opytat na tie ziarovky. Ako svietia v dazdi ? Vidno nieco alebo sa to biele svetlo odraza od cesty priamo do neba ako na mojich ex eufabkach golden line >:D

Bud 03.10.2012  11:39

« Re: ziarovky

Čus, no tak víš co mně napadá? Schválně se na to v dešti zaměřím, abych ti nekecal. Ale doteď jsem si fakt ničeho nevšiml. Jsou prostě super a za super cenu. H7 jsou sice dražší, ale na fotkách vidíš ten rozdíl. Jinak kolega na Alfině 147 měl xenony, strašně je chválil a když mi ukázal jak mu svítí, na perfektním místě, ani jsem mu už neříkal, ať počká, že rozsvítím ty svoje. Před malou chvílí, jsem je totiž zhasl, než přišel a svítily minimálně stejně, možná víc, ale nechtěl jsem ho zklamat. Je dost mladý a nadšený... Teď už má stejně 159 ;-)

Bud 16.10.2012  23:10

« Re: Re: ziarovky

BW: Tak dneska ráno po noční jsem si všímal(protože pršelo), jestli se to světlo od vozovky neodráží někam do "nebe", ale nic takového. >:D Světlo pěkně svítilo na cestu, spíš jakoby dolů po cestě a vytvářelo takový krásný světlý prostor dostatečně daleko před autem. Proto jsem si ničeho nikdy nevšiml. Myslím prostě, že Philips umí udělat dobré žárovky. :yes: Jsem rád, že je tehdy dekra vzala do testů a mohl jsem si tak dobře vybrat. Jsem nadmíru spokojený a brácha který jezdí do práce 55 Km. tam a zpět je taky spokojen.

Bud 04.10.2012  20:49

Proklatí vandalové!

Nebo snad zloději? Asi ano. Před pár dny mi někdo utrhl ze zadních dveří znak výbavy Ghia. Jde tam vidět rýha, jak to někdo podebíral nějakým kovem 8-s . To jsou lidi. Teď abych sháněl nový znak. Ani nevím, jestli jde koupit. Volal jsem na vrakoviště ford, ale tam ho údajně nemají :-O . Tak jsem zvědav, kdy ho seženu. Kdybych ho chytil u činu, tak nevím, nevím.... 8-s . Nemáte někdo vedle u souseda vrak Forda se znakem Ghia na dveřích?
    Tady přikládám foto toho poranění (poškození). :-(

Ronault. 04.10.2012  21:06

« Re: Proklatí vandalové!

Změř ten na druhých dveřích a pošli mi rozměry, buď sem nebo SMSkou, číslo bys měl mít. Zítra se zkusím cestou z práce stavit na vrakáči a zeptat se.

Bud 04.10.2012  21:23

« Re: Re: Proklatí vandalové!

Je Ronault ahoj,díky za ochotu, ani jsem nedal odkaz na to foto :*) Už mi dnes po šichtě nějak vynechává...[odkaz]
        Dobře já ho pak změřím a dám ti vědět. Možná jsou všechny stejné, ale raději. Někdy bych tě rád na něco pozval, už jsi mi vyšel vstříc víckrát. Sílu a zdraví už sice nemám, ale nějaké spropitné by se ještě vždy našlo ;-)

Bud 04.10.2012  21:24

« Re: Re: Re: Proklatí vandalové!

Raděni to jdu změřit hned.

Ronault. 04.10.2012  21:25

« Re: Re: Re: Proklatí vandalové!

Zítra cestou z práce mám čas a vrakáč je hned u cesty, za zeptání nic nedám. Pak je ještě obrovský vrakáč kousek u Brna, ale tam až tak často cestu nemám. Na weekend jedu na sever, tak pokud by tam bylo...

Bud 04.10.2012  21:43

« Re: Re: Re: Re: Proklatí vandalové!

Tak uvidíš, jestli budou něco mít. Má to na výšku skoro 4,5 centimetrů, tedy asi 43mm. :-) Díky za ochotu :yes: .

Ronault. 04.10.2012  22:40

« Re: Re: Re: Re: Proklatí vandalové!

Případně jsem ještě našel toto, jen je to jinak velké: [odkaz]

Bud 05.10.2012  07:30

« Re: Re: Re: Re: Re: Proklatí vandalové!

Tak to bude asi na nějaké větší auto, asi Galaxy, či co. Ovšem pokud se mi nepodaří do budoucna sehnat originál, napadá mně, že bych bral i ty. Ani jsem nevěděl, že jsou z plastu. Ono to totiž na dotyk vypadá jak kov. :-O
                Ale jo, teď jsem se byl na to dívat a je to umělá hmota, pěkně upravená, takže vypadá jako kov...

Bud 09.10.2012  20:12

Zvláštní ceny pneu..

Tak jsem si teď všiml, že v záhlaví je reklama na pneu, konkrétně na UG8 195/65 R15 za 1580, ale menší a užší UG8 185 R14 prodává za 1830,respektive 1880 podle profilu. To jsou celé 3 kila za jednu gumu :-) Ale menší. to jsem ještě neviděl. Vždy naopak. >:D Zřejmě jsou v tomto rozměru asi hodně žádané..Jiné vysvětlení nemám :-O

foto sotomaior

sotomaior 09.10.2012  20:54

« Re: Zvláštní ceny pneu..

nebo naopak... 195/65R15 je nejtypičtější rozměr v 15...naopak jakýkoli méně obvyklý rozměr je pak dražší... ;-)

Bud 09.10.2012  21:33

« Re: Re: Zvláštní ceny pneu..

Jo právě tak jsem to myslel. Ale mohlo to vyznít naopak. U jiných prodejců jsem to nezarigistroval. :-)

white label 16.10.2012  23:31

« Re: Zvláštní ceny pneu..

U té "185 R14" ti chybí profilové číslo a bez něj nelze poznat o jak výrazný atyp se jedná.

Bud 16.10.2012  23:44

« Re: Re: Zvláštní ceny pneu..

185/65 R 14 ;-)

Bud 26.10.2012  17:54

Přezuto: Nokian HKPL R

Tak dnes jsem přezul na zimní. Vyzkoušel jsem speciální severskou řadu značky Nokian, konkrétně Nokian Hakkapeliitta R. Výrobce tvrdí, že je neporazitelná na ledě, tak jsem zvědav co dokážou :-) Jsou to pneu směrové, řádně prořezané. Ještě před koupí, jsem nákup konzultoval s redaktory jednoho automobilového časopisu i s českým zástupcem společnosti Nokian Tyres v Praze. Samozřejmě i nějaké recenze. Ale nejlepší bude, když to otestuji v provozu sám. Jsou sice o několik stokorun dražší, než standardní prémiové pneumatiky a skoro o tisícovku dražší, než naše stará dobrá Barumka, která by mi určitě taky posloužila dobře, ale moje lidská zvědavost a touha poznat vlastnosti různých pneu je prostě neodolatelná. Podle toho co jsem zjistil, tak myslím, že v tom nejhorším případě, bych neměl litovat >:D . Už jste je někdo na autě jezdil????....

Bud 27.10.2012  19:58

« Re: Přezuto: Nokian HKPL R

Tak dobře, že jsem přezul. Už tu pěkně namrzá a sněží, stihl jsem to na poslední chvíli. Jel jsem cestou do hor a některé auta jely velmi pomalu, vlekli se jak šneci, asi měli ještě nepřezuto... Jde vidět, že ty Nokianky R jsou náramně měkké, o mnoho měkčí než Dunlopy, které mám na zadní nápravě. Ještě dnes vyrážím do sasněžených kopců, tak uvidíme. Slibují hodně, tak hlavně ať to i splní :-)

Bud 04.11.2012  12:46

Foto: Půlnoční závodní dráha, kvílení rychlých kol...tak jezdí alkohol

Poněvadž bydlím v ulici o které se v místním i denním tisku píše jako o druhé stodolní, tak po bouřlivých víkendových večerech nás ráno někdy čekají různá překvapení :-! Jen se pak můžeme domýšlet, co se tu v noci asi odehrávalo: [odkaz]
    Zda přemohl řidiče spánek, nebo náhlá nevolnost... kdo ví...

Ronault. 04.11.2012  13:38

« Re: Foto: Půlnoční závodní dráha, kvílení rychlých kol...tak jezdí alkohol

Vzhledem k tomu auto to vidím na nějakého známého švagříka >:D

Bud 04.11.2012  15:11

« Re: Re: Foto: Půlnoční závodní dráha, kvílení rychlých kol...tak jezdí alkohol

Fakt? Ty ho znáš?

foto matii

matii 04.11.2012  17:36

« Re: Re: Re: Foto: Půlnoční závodní dráha, kvílení rychlých kol...tak jezdí alkohol

Dnes jsem jednoho takového potkal. Jdu si v nedělním odpolední po náměstí a najednou ... VW Golf III celý v modrém včetně světel, gumy přesahující podběhy snad o polovinu šíře, za volantem mladík, vedle slečna, pod kapotou dle zvuku závodní filtr, rezonátor, spotřeba 15l/100km, řev jak děs, snaha předjet vše co se připletlo do cesty do tří vteřin nechápaje, že ostatní jedou předpisovou 50ne proto, že jim to nejede, celé náměstí se ohlíželo. Jestli v něm bublal hormon štěstí jak to všem natřel a ohromil slečnu je možné, avšak jisté je, že mu chybělo pár facek od táty.

Pokud to skončí jen poraženou značkou, jenom dobře. Bohužel týden co týden vidím v TV jak podobní mladíci narvou své obstarožní auto 5 lidmi a cestou ze zábavy se pokusí autem podetnout půlku lesa.

woody-alien 04.11.2012  17:45

« Re: Re: Re: Re: Foto: Půlnoční závodní dráha, kvílení rychlých kol...tak jezdí alkohol

matii: Jj, takoví jsou všude. Ve městě je to anonymní ale u nás se víceméně všichni znaj, takže na takové "hrabače, hvízdače, smykače a túrovače" nakonec vždycky dojde a dostanou "domluveno". Někomu stačí domluvit verbálně, někomu holt ne, tak to v životě chodí... ;-)

Bud 04.11.2012  20:09

« Re: Re: Re: Re: Re: Foto: Půlnoční závodní dráha, kvílení rychlých kol...tak jezdí alkohol

Tak je to lepší, když se lidi znají a může jim být domluveno. :-) Všechno má své výhody.

Bud 04.11.2012  20:05

To je zvláštní že Golf :-O Nedávno jsem jel v tak nepřehledné zatáčce, bylo to esíčko, v blízké dědince a zrovna když jsem chtěl vjet do té druhé zatáčky, tak se naproti mně z poza stromu vyřítil červený Golf v protisměru, takže přímo naproti mně, chtěl si říznout zatáčku, aby ho to nevyneslo. Je sranda, že první co mně napadlo" Thomasino?" Ovšem šofér se ukázal dost rychlý, strhl volant doprava a vrátil se do vého pruhu, takže jsem nemusel brzdit nadoraz. Ale zatlo mně dost. Od teď tam jezdím jaksi s větším respektem a spomaluji asi víc, než je třeba. Co kdyby se tam zase objevil červený Thomasino? >:D

foto matii

matii 04.11.2012  21:12

Tak aspoň tady u nás musí mít Golf každý mladý muž, jemuž nezaschnul ještě inkoust na řidičáku. Pokud přežije ve zdraví první rok, prodá tu svou "trojku" a jde o "levl" výše. Proto tady na severu je trojkový Golf nejzrasovanější druh auta v nabídce.

Nerez 04.11.2012  21:32

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Foto: Půlnoční závodní dráha, kvílení rychlých kol...tak jezdí alkohol

Golf a starý Báwovole, to jsou pro tuto mládež nejvíc cool auta. Čím tmavší skla, širší kola a hlasitější vejvuk, tím líp >:D

Bud 04.11.2012  21:48

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Foto: Půlnoční závodní dráha, kvílení rychlých kol...tak jezdí alkohol

No, ty tmavé okna mi dost vadí. Hlavně na křižovatce, když přes dané auto nejde nic vidět, jako bys měl vedle sebe, nebo před sebou zeď :-) Ale možná to je zase lepší v tom, že musím počkat, až odjede, když pak zjistím, jaká je celková situace, už je s tím kraválem pryč.. . A můžu počítat s tím, že ho určitě nedostihnu a nebude mně nijak ohrožovat. Pokud ovšem nezastaví o nějaký sloup či strom a neucpe cestu 8-s .

Ronault. 04.11.2012  22:34

Ne, neznám, ale nedivil bych se, kdyby on znal >:D

Oni jsou oba ještě dosti za volantem... mladiství. :-|

Bud 04.11.2012  22:54

Aha. Už jsem myslel, že to mohl být nějaký kluk od MK. >:D Schválně ho i popíchnu, jak jeho klucí jezdí a s čím... >:D

Ronault. 05.11.2012  07:55

To raději nedělej ;-) Nebudeme dělat vlny ;-)

Bud 05.11.2012  13:52

Ok. Nebudu mu nic osobního říkat. A myslíš, že by bylo na škodu vůbec o tom autě v práci mluvit? Jako se běžně o takých věcech mluví? Předpokládám totiž, že pokud se o tom nebude psát v Hutníku, tak určitě přijde ten informační šum, že někdo v noci porazil autem značku a pak políbíl strom. >:-[] Takže běžné info určitě probíhat bude a zřejmě, když to bylo u mého baráku, budou se určitě ptát, jestli jsem to neviděl...

Ronault. 05.11.2012  17:16

Tak v práci se můžete bavit o čem chcete, jen říkám, že jsem nic neřekl :-| >:D Pravděpodobnost reality toho mého vtipu sice jakási je, ale při 100t lidech žijících v Třinu a okolí je přecejen malá ;-) Já jen prostě nic neřekl :-| , i když je jasné, že "tchán" dobře ví, že chlapci nejsou za volantem žádní svatoušci.

Ale kolik z nás v mládí bylo, že jo...

Bud 05.11.2012  18:49

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Foto: Půlnoční závodní dráha, kvílení rychlých kol...tak jezdí alkohol

No jasně, takže jsem to pochopil správně. >:D Ale je dobře, že jsem si to ještě ujasnil.
                    Jinak já v mládí svatoušek za volantem byl, neboť jsem auto při tehdejším způsobu života a hlavně přístupu státu k dopravě vůbec nepotřeboval. :-! Ale to je jiná kapitola. Navíc jsem měl kamaráda, který vlastnil tisícovku a rád jezdil a já zas měl tehdy spoustu nevyužitých peněz, takže on mi dělal osobního šoféra, plnil jsem ho nealkem a já se nechal vozit z místa na místo, popíjel co hrdlo ráčilo a staral se o to, aby s náma byla společnost, převážně něžného pohlaví :-) No a z toho taky čerpal. Takže v tomto ohledu jsem měl skutečně komfort. Do práce mně vozil zájezdový autobus, kde mně už čekalo příjemně vychlazené..Jen ta práce za moc nestála 8-s
                    A když už jsem si auto pořídil, to mi bylo už 23, ženatý a skoro zodpovědný muž ;-) To byla trochu jiná doba... >:D

Bud 06.11.2012  17:40

Kuna nebo kocour? A chybějící měrka oleje.

Tak jsem si dnes po výměně oleje chtěl na parkovišti zkontrolovat hladinu oleje v motoru a jaké bylo překvapení, když po otevření kapoty na mně civěl chlupatý zadek, ocas a dvě tlapky. :-O . Hlavu to už mělo strčenou dolů k výfuku, takže jsem půlku těla neviděl, takže nevím, co to vlastně bylo.. Líně se to protáhlo pod auto a zmizelo. Hned po tomto překvapení, jsem zjistil, že nemám čím měřit olej, protože mi zmizela měrka oleje. :-O :'-( V první chvíli jsem si to nějak nemohl vysvětlit a podíval se pod auto, jestli mi ten chlupatý vetřelec neodnesl moji měrku, ale pak jsem se raději vrátil do servisu a tam se už mechanik na mně usmíval.... :-)
    Máte někdo vyzkoušený, nebo někým ověřený recept, jak určitě ty chlupaté zvířatka odradit?
    Před nedávnem jsem se ptal v autodílech, jestli nemají nějaký sprej proti kunám a zároveň i proti veverkám, ale asi ne moc obeznámená paní mi zdělila, že mají pouze nějaký proti kunám, ale neví jestli funguje i na veverky. Tak jsem to raději odložil na jindy, no ale teď bych to už radši vyřešil. Znáte něco??

woody-alien 06.11.2012  21:28

« Re: Kuna nebo kocour? A chybějící měrka oleje.

Bud: Tak on ti tam servisák nevrátí měrku oleje, nastrčí do motoru kunocoura a ještě se tomu blbě směje ? :-O >:D

Pokud se týká ochrany před zvířátky, zatím se nic zcela neosvědčilo. Prý funguje pouze to, když zlákáš zvířátko na lepší papání. Ale protože dopředu nevíš, které zvířátko tě navštíví, znamená to bohužel vozit v motorovém prostoru 3 až 4 mističky s oblíbenými pochutinami. Oříšky, zrníčka, granulky...jo a nezapomeň na čistou vodu. ;-) >:-[]

Bud 06.11.2012  22:00

« Re: Re: Kuna nebo kocour? A chybějící měrka oleje.

Zakecali jsme se a když pak přišel majitel (velký a zamračený hroch) a zeptal se kolegy jestli to už má, tak řekl že jo, rychle ukončili rozhovor, no a tak se to stalo...
        Škoda, ale s těmi oříšky to nedokážu ;-) . V minulém autě mi ty potvůrky překousaly drátky od stěračů, nerad bych to zjistil znovu, za deště.... >:-[]

white label 06.11.2012  22:54

« Re: Kuna nebo kocour? A chybějící měrka oleje.

Bud
      Vidím, že potenciál produktů Fordu ohledně umění překvapit je opravdu velký. Neumím si totiž představít, že by se někomu (natož zvířeti) podařilo vyndat měrku oleje, při zavřené kapotě motoru, na některém z mých aut. :-O 8-s ;-)

Bud 07.11.2012  12:28

« Re: Re: Kuna nebo kocour? A chybějící měrka oleje.

No právě. :-) to mě pak taky napadlo, ale to překvapení mně na chvíli zmrazilo :-) Nevěděl jsem, jestli to na mně neskočí a nepoškrábe. To prý pak musíš do špitálu a podstoupit ďubance do žaludku. ;-\ Aspoň tak nějak se to kdysi říkalo >:D . to by spíš mohl vědět MUDr. Ronault. Navíc celý den od rána jsem měl tak roztržitý, vůbec jsem se nepoznával. Před výměnou oleje jsem chtěl zahřát olej na dálnici, ale viděl jsem na cestě známého, jak stopuje, tak jsem ho přibral, udělal zajížďku do Těšína a pak se ocitl na nájezdu, který moc neznám a zvolil jinou cestu. A pak po výměně oleje jsem to chtěl zase projet, tam kde obvykle, ale zamyšlený jsem projel a ocitl se na dálnici, kde to mám moc rád a kudy jezdím na výlety. To znamená směrem na Frýdek atd. >:D Aspoň jsem si užil krásné projížďky, zjistil jak se chovají nové "ledové" Nokiany na velmi mokré vozovce a zjistil jejich limit.( tedy podle mého vnímání bezpečné jízdy). :-!

Brandon Walsh 07.11.2012  13:31

Půlnoční závodní dráha

vcera ma na dialnici pocas snezenia obehovala octavia cca 200 km/h, taktiez mala na spz T, asi to maju v krvi >:D

woody-alien 07.11.2012  14:13

« Re: Půlnoční závodní dráha

V krvi to rozhodně maj....to víš, metanolu je ve skladech ještě spoustu litrů. >:-[]

Bud 07.11.2012  18:53

« Re: Re: Půlnoční závodní dráha

Asi fakt. " Bo tu kupa ludži nimo čas, bo muši hunym, hunym do roboty, aby mjeli vjyncjyj niž tamči".
        Takže u vás včera sněžilo? U nás pouze vydatně pršelo :-)

Brandon Walsh 08.11.2012  06:44

« Re: Re: Re: Půlnoční závodní dráha

to ani velmi nebolo snezenie najskor som si myslel ze prsi >:D ale predsa sa nejaka vrstva ukladala na cestu >:-[]

Bud 08.11.2012  10:48

« Re: Re: Re: Re: Půlnoční závodní dráha

No uvidíme, kdy to příjde. Jestli už v prosinci, nebo až v lednu :-)

talio2 08.11.2012  12:17

« Re: Re: Re: Re: Re: Půlnoční závodní dráha

snad až poslední týden v únoru na dva dny a nazdar, já zimu děsně nerad >:D

Bud 08.11.2012  14:39

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Půlnoční závodní dráha

Jo to tak chtěl každý, mít počasí podle přání >:D Holt musíme se řádně připravit. ale zimu taky nemusím. Nejlepší je teplý podzim :yes:

Bud 20.11.2012  18:38

PK ORLEN

Před nějakou dobou jsem chtěl vyzkoušet Vervu, tak jsem v Polsku musel změnit čerpací stanici a zajel na PK Orlen, kde byl můj požadavek splněn a začal tankovat Vervu 98. Měl jsem pak pocit, že auto je jaksi živější, žralo stejně, tak jsem to přičítal pouze dojmům a touze po tom, abych změnu cítil. :-) Ovšem pak jsem zjistil, že nemám hasičák, takže do Polska nesmím a začal tankovat zase u nás, většinou na Agipu. Svým pocitům jsem už nevěnoval žádnou pozornost, zvlášť, že bylo venku pěkně a já si užíval jízdy. Ale podle počtu ujetých Km. jsem poznal, že na nádrž neujedu tolik co dřív, asi jsem změnil styl jízdy. Protože už mám hasičák, byl jsem zase v Polsku na své staré benzínce a pak ještě něco u nás během jízdy, aby náhodou nepochybělo. Před týdnem, jsem jel vyjímečně s celou rodinou do Pl pro benzín (takže plně naloženi) a rozhodl se, že pojedu na Orlen, na netu psali, že mají za 33,60. Po natankování jsme se vykodrcali po těch různých muldách a náklonech a pak po kočičích hlavách z Polska ven (asi 3km) a pak ještě něco málo u nás, kecali jsme a najednou říkám manželce: "To auto nějak dobře jede :-O .Jenom trochu se dotýkám plynu a už to jede..?.. Žeby ten benzín? Vždyť tehdy se mi to taky zdálo, když jsem tam bral tu 98 :-O Ale teď mám 95.. No tak to bude asi tou benzínkou..? Pak jsem hned svoje dojmy s podivem sděloval tchánovi a "tchýni jaruně", protože jsme k nim jeli a pak hned zas nějakému kamarádu- tak mně to pořád přesvědčuje, když jedu. Vždy když teď usednu, myslím, že jedu nějak lehčeji, svižněji, motor reaguje na mírné sešlápnutí plynového pedálu. Uvědomji si, že se cítím, jako bych měl nové auto, nebo spíš nový motor. Ať je to cokoli, pokud je to takhle, tak chci, aby mi auto jezdilo právě tak, jak teď. I kdyby měla být cena benzínu stejná. Dokud budu vnímat takový rozdíl v jízdě, chci to! :-) >:D

Bud 22.11.2012  14:00

Foto: Velký hráč aneb Brutální modrý drak

Dnes jsem uzřel něco, co mé oko jště nevidělo :'-( . Brutálně rychlý, sportovní vůz, o čemž napovídají super sedačky a masívní výfuk z něhož musí šlechat plameny ohně :-! Řidiči, jenž usedne za volant takového vozu se zrcalí v očích smrt! A to doslovně >:D . Zde jsou 4 foto:
    Kde se hrabou takové sériovky jako Focus, Civic, Golf a další.. a nebo tato uhlazená červená karkulka, která stála opodál.. pche! :-! Taky 4 foto: [odkaz]

foto Mates81

Mates81 22.11.2012  14:40

« Re: Foto: Velký hráč aneb Brutální modrý drak

A ta smrtka >:D >:-[] :yes:

Bud 22.11.2012  18:21

« Re: Re: Foto: Velký hráč aneb Brutální modrý drak

No právě. >:D Říkám si, asi je to mladý kluk, ale možná bych byl překvapen >:-[]

Bud 07.12.2012  21:15

Mohou být značky na veřejném osvětlení?

Chlapi, kdo znáte z hlavy, jestli to tak může být? V poslední době se nám ve městě začínají množit dopravní značky na sloupech veřejného osvětlení, před delší dobou dokonce na parkovišti umístili vyhrazené parkoviště pro invalidy na lampu mezi reklamy(snímek už nemám), přitom na zemi nebylo nic vyznačeno, myslím vodorovné dopravní značení. Lidé tam parkovali o stošest a městští strážnici seděli zaparkovaní v autě zašití mezi ostatními a rozdávali pokuty. Asi po týdnu, možná i víc, jsem za nimi zašel a upozornil je, že si lidé už stěžují a chtějí napsat do místního tisku. Za pár dní značka zmizela... Tak jak to tedy je? Víte někdo? Tady je např. jedna značka, kterou nedávno nějaký poberta v noci srazil autem, tak ji upevnili zase na lampu. [odkaz]

white label 07.12.2012  21:34

« Re: Mohou být značky na veřejném osvětlení?

Podle mě, pokud dopravní značka splňuje všechny náležitosti (např. max. vzdálenost od kraje vozovky), tak může být klidně připevněná i na sloupu veřejného osvětlení.

Bud 07.12.2012  21:41

« Re: Re: Mohou být značky na veřejném osvětlení?

Asi. Sranda bude, až přijedou elektrikáři, zruší lampu a odjedou >:D

Thomasino 07.12.2012  22:55

« Re: Mohou být značky na veřejném osvětlení?

To víš, asi počítají s tím, že naši méně přizpůsobiví občané sloupy osvětlení tak rychle neodvezou >:-[] >:-[] Ale pokud se ti tam ta značka nelíbí, tak ji někdy v noci odmontuj sám a máš to ;-)

Bud 08.12.2012  10:55

« Re: Mohou být značky na veřejném osvětlení?

Tak já ji tam raději nechám, ale až tam přidají ještě pod a nad nějaké reklamy a nejlépe ve žluté barvě, tak bude sranda :-) Před nějakou dobou, tam totiž žádná značka nebyla a platilo pravidlo pravé ruky. Tu značku, co ten mladík svým autem urazil, byla nová :-) Takže místní co jsou ještě na to zvyklí, ji můžou aji přehlídnout...

Bud 29.05.2013  11:47

Zkouška oleje kapkovou metodou

Před časem se někdo ptal, kde to jde koupit, tady posílám odkaz
    Je tam ten test na prodej i návod na vyhodnocení toho testu. Ohaluje nečistoty v motoru, to bychom dokázali asi sami, že? Třeba na pauzáku, pak kondici oleje, vodu v oleji a pohonné hmoty v oleji. Pokud se někomu voda nestrácí, tak není co plašit, horší by to bylo s benzínem, či naftou, ta se strácí samotnou jízdou. :-)
    Jinak, pokud by se mohlo někomu zdát přibližně 250Kč moc, mám tu ještě okaz na sady papírů(filtrů),které se dají koupit levněji asi 100Kusů, ale musel by si už daný žadatel zjistit, které se používají na co, Jsou totiž různé i na půdu, splodiny, vzduch atd.[odkaz]
    Ale to teď už nechci hledat, možná, že jsem to věděl a zapomněl.. :*) >:D Ale ten první odkaz si zájemce může prohlédnout, je jdednoduchý na pochopení, vážně :-! ;-)

poterienko 02.10.2013  19:24

chip

Jaké jsou tvé pocity z výkonu po chipu? Co jsem tak četl, tak u atmo motorů většinou platí chip=posunutí omezovače.

Bud 02.10.2013  20:28

« Re: chip

Napíšu to takhle - Při klidné jízdě, klidném rozjezdu, popojíždění, vůbec nepoznávám, že se s autem něco dělalo. Ale při jízdě po dálnici a při předjíždění, prostě když přiložím pod kotel, tak to jde krásně poznat. >:D Např. když jsem se vracel z Ostravy, zase jsem si jel po dálnici svých 140 -160 a cítil jsem tu lehkost, jako že to auto má rezervu, prostě je silnější a zvládá tu rychlost líp. A když jsem pak sjel z dálnice a ocitl se na okresce, zmerčil jsem před sebou kolonu asi pěti aut. A protože jsem neviděl naproti auta, řekl jsem si, že to hned vyzkouším.. zařadil jsem trojku a hybaj, dokud se ze zákruty nevynoří v protisměru auta :-) To byla krása. Auto začalo zrychlovat jak ďas, cítil jsem že ve předu nad koly je něco, co táhne ty kola po cestě dopředu. Prostě byla cítit větší síla, než předtím. A protože to můžu poravnat i s novýma autama, které jsem nedávno zkoušel, musím podotknout, že v těch vyšších otáčkách to tahalo, podobně jako 1,4 T v Astře. Ale jak říkám - ve větších otáčkách, ať mně někdo nevezme zcela doslovně ;-)

poterienko 02.10.2013  21:37

« Re: Re: chip

Tak to je hlavní, že jsi spokojen a cítíš to tam. Já nyní uvažuji o SW dodělání audi drive select, kde se dá upravit charakteristika motoru a posilovače volantu. Při úpravě motoru se upraví reakce plyn pedálu, takže auto pojede pocitově lépe.

Bud 02.10.2013  22:11

« Re: Re: Re: chip

Aha tak uvidíš. Jó, víš jak to dělal? Nejdřív nahrál do PC program z mého auta, trvalo to asi 15 min. Pak mi ho zálohoval na flashku a odeslal do Prahy. Asi za 10 min. mu přišel nový SW, ten mi pak nahrál do auta. Zase to trvalo asi 10 min. Ten původní SW si zálohovali i v Praze. Ale o posilovači řízení, ani o pedálu plynu tam zmínka nebyla. :-) Podle toho byla i cena. [odkaz]

poterienko 02.10.2013  22:29

« Re: Re: Re: Re: chip

Zajímavý způsob chipu a relativně za hubičku na to, jaká s tím byla práce. Většina lidí ti za hospodou nahraje nějaký sw ukradený na torrentech :D.

Ad pedál a plyn - to je záležitost u Audi, když si připlatíš, tak si můžeš volit režimy auta. Ale ono se stačí doma s kabelem pohrabat v ŘJ a uděláš si to gratis (- cena kabelu). U mě by šlo nastavovat tvrdost posilovače volantu a právě reakce plynu (a asi i řazení automatu). U vybavenějších pak ještě tvrdost podvozku, sport. diferenciál...atd. Takto se tam dá upravit a přidat hromada věcí, namátkou - létající ručičky při zapnutí zapalování ala sporťáky, zapnutí nouzového blikání při prudkém brždění, logo, co se objeví na displeji navigace při zapnutí (S4, RS4), vypnutí LED při zapnutém blinkru, zobrazení rychlosti na displeji navigace, stopky na displeji mezi budíky...no a určitě se tam dá někde zapnout i drbátko na zadku :D.

Bud 02.10.2013  22:38

« Re: Re: Re: Re: Re: chip

Čím víc je auto automatizováno a řízeno elektronicky, tím víc věcí lze upravit, že? Jinak pokud se podíváš na foto [odkaz] uvidíš na okně napsány tři druhy nabízeného čipu. Standard, ECO a Sport.
              Já mám ten Standard. U Standardu a ECO poskytujou záruku na motor i komponenty auta. Ale u toho Sportu, který jde udělat pouze v Praze už záruku na motor, ani komponenty nedávají. Na což tě ale taky upozorní a před danou úpravou proběhne s daným zájemcem jakýsi pohovor. Právě asi o možných rizicích atd.

poterienko 02.10.2013  22:54

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: chip

Jo přesně tak. Pořád váhám nad tím, zda ten kabel koupit a pustit se do toho, nebo ne. Nyní mám koupený BT modul, který ale umí jen číst data - chybové kódy, rychlost, přesné otáčky, ale neumí právě zapisovat tyto úpravy. Zde recenze - [odkaz]

Záruku? Tak to je ale hodně zajímavé, když přihlédnu k ceně. Máš někdo přesné podmínky té záruky? Aby to pak nebylo tak, že se motor vysype a oni ti řeknou "No joo pane, ale vy jste to točil moc a pak je to jasný, na to se to nevztahuje".

Bud 02.10.2013  23:11

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: chip

Šel jsem teď do ložnice pro smlouvu, abych se podíval, co vše tam je napsáno, cvakl po vypínači světla a v té chvíli jsem si uvědomil, že žena už spí, jde zítra na den :-O Hned jsem zhasl a vypadl.. Podívám se zítra. A záruku můžou dát v klidu, protože oni to Standardně navýší pouze o tolik, o kolik to jde. Na jaký výkon je daný motor a komponenty koncipován. Např. auta se prodávají s motorem, který je ve dvou výkonových verzích. Rozdíl je pouze v SW a ceně. Jinak je vše stejné. To znamená, že ta slabší je poddimenzována a ta silnější verze optimální. Proto si někteří informováni kupujou Octávku s určitým motorem ve slabší verzi, levnější o 40 tis. a pak si to nechají za 5 tis. optimalizovat, čili navýšit. ;-)

poterienko 02.10.2013  23:21

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: chip

Už jsem toho trochu našel a já tam bohužel nezapadám - nemám záruku a mám najeto více než těch 120 tisíc.
                    Ad dimenzování je mi jasné, já mám bohužel tu silnější verzi, ale normálně z ní lidé dolují i 350 koní a ACH nabízejí standartně 276 koníků.
                    Každopádně to vypadá zajímavě a cena je oproti třeba slavnému dieselpower u mého auta 1/4.

Bud 02.10.2013  23:39

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: chip

Těch 276 HP je pro mně rozhodně přijatelnější než to drtit ještě výš. Osobně jsem chtěl navýšit jen trochu, nechci se pak trápit opravou drahých dílů. Asi by to už nemělo ani cenu. Známý si taky nedal ode mně poradit, je totiž mladý a prudký a strašně chtěl navýšit 1,9 JTD 150 koní o 30%. :-O Takže zajel do Polska, u Macury mu to načipovali a po chvíli mu odešlo myslím turbo, nebo co, nastaly drahé opravy atd. :no:

Bud 03.10.2013  13:06

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: chip

po: Kolik máš vlastně teď najeto? V podmínkách ve smlouvě mám napsáno: Zhotovitel poskytuje záruku též na motor v případě v případě úpravy motoru a to po dobu 5ti let maximálně však do ujetí 200 000 km. od úpravy. Ale to asi není můj případ, mně žádnou úpravu motoru neprováděli, pouze uparavili řídící jednotku. ;-) Tak nějak si představuji, že by v případě poruchy reagovali. Jinak reklamovat práci jde, pokud by po úpravě byl navýšen výkon víc než o 10% a točivý moment víc než o 15%. To by totiž mohlo dojít k poškození auta.

Bully_ 03.10.2013  19:30

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: chip

Pokud nejde o oficialniho upravce, chci videt, jak ti upravce bude platit pokazeny motor (i pokud mu nakrasne prokazes ze je to pouze a jedine vinou jeho konkretni upravy).
                          Dalsi pes je zakopany v tom, ze i kdyby ti nakrasne nekdo upravil motor o danou hodnotu (10 lidi se bude hadat nakolik je to skutecnost a ne jenom prani), u atmosfery je to i tak neuveritelna hodnota a spis jde o formu nejakeho "odblokovani". Na rozdil od turbomotoru nejde u atmosfery o zadne chipovani v klasickem slova smyslu, kde muzes docela libovolne prifukovat tlak v turbodmychadle. Dokud se neco nepokazi >:-[] Nemusis se tedy bat, ze by se ti neco mohlo stat s autem (pokud to teda neprovadeli nejaci uplni diletanti). Spis se muze stat, ze jsi jen vyhodil penize za placebo (v lepsim pripade napr. prinutit plyn, aby se choval pri polovicnim seslapnuti jako kdyz je na podlaze a podobne triky; jdou casto vyrobit docela snadno). Dost lidi uz se divilo, kdyz si nechali zmerit vykon vozu v nezavislem servisu na brzde pred a po "uprave" a zmena nebyla krome prazdnejsi penezenky vubec zadna.
                          Ale netusim, jak je to konkretne u FoFo 1,6 16V. Spousta automobilek ma treba prakticky stejny motor s ruzne vykonnymi verzemi a "chipnuti" muze byt pak jenom odstranenim seskrceni slabsi verze na plny vykon nebo neco na ten zpusob, jak jsem uz zminil vys.
                          Ale samozrejme ze existuji i veci, co doopravdy funguji. Ale to je na vic stran textu a ne na 1 diskuzni prispevek >:D

Bud 03.10.2013  19:43

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: chip

Bully: On to ale je oficiální úpravce ;-) Pokud jsi ovšem nemyslel "stájového" úpravce. V tomto případě by to tedy tak nebylo, protože se nejednalo o úpravce Fordu, ale úpravce vozidel Škoda. :-)

Bully_ 03.10.2013  20:46

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: chip

Terminus technicus, hlavne ze si rozumime ;-) Mel jsem na mysli oficialniho upravce ve smyslu vztahu k vyrobci (Alpina/BMW, AMG/Mercedes, Mugen/Honda apod.).

Bud 03.10.2013  20:49

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: chip

Jasan, je to tak, jak píšeš. ;-)

foto Daniel

Daniel 03.10.2013  23:00

Chip

Tak jak se dívám na ten chip, tak mě to docela láká - vždycky jsem byl proti tomu, ale když se tak dívám, na Lybru +9 kW a +19 Nm... Záleží, co je na tom pravdy a co to třeba udělá s motorem po nějakých 10 - 20 000 km.

Bully_ 03.10.2013  23:12

« Re: Chip

Az mi nekdo vysvetli to sci-fi, jak se da u atmosfery ziskat 12% vykonu "chipem" za par drobnych, koupim ti to dvakrat >:D

white label 03.10.2013  23:51

« Re: Chip

Jo, ty slibované parametry u atmosfér ve mě vzbuzují asociace na reklamy na prací prostředky, které (údajně) hravě vyperou úplně všechno a bílé prádlo absolutně do bíla...

Bully_ 03.10.2013  23:55

« Re: Re: Chip

"Az trikrat lepe nez bezny praci prostredek" :-)

white label 04.10.2013  00:00

« Re: Chip

...běžný prací prostředek, který nikdo nikdy neviděl (koho by taky napadlo vyrábět jen běžný prací prostředek, který může nabízet "kdekdo", a proto ho nikdo ani nenabízí), "věcná" obdoba paní Kolombové, o které sice všichni slyšeli, ale nikdo ji neviděl.

Bud 06.10.2013  20:53

« Re: Re: Chip

wl: Je to opravdu tak, tak jako nikdo jiný neviděl paní Kolombovou, jen sám Kolombo, tak nikdo jiný nevidí teoretický chip na atmosféře, jen ten, komu auto patří. Mně je vlastně jedno, jestli jde udělat klasický chip na atmsféře, nebo ne, hlavně když udělají něco, co pomůže. Dnes po noční jsem to zajel projet na dálnici a znovu jsem viděl tu příjemnou změnu. :-) Odezva na plynový pedál ve vyšší rychlosti je lepší, dokonce mám podezření, že se změnil trochu zvuk motoru.

foto Daniel

Daniel 04.10.2013  09:27

« Re: Re: Chip

Jako upřímně tomu taky moc nevěřím, zajímalo by mě ale, jak by to udělali, když ti měří výkon před a potom...

Bud 04.10.2013  20:20

« Re: Re: Re: Chip

Musel bys zajet do Prahy. Tam ti to dají na brzdu a je to. Je to součástí ceny. Tady v Ově musíš pouze věřit. Ale vždy máš možnost zajít někdy někde na brzdu a zjistit si to. Pokud by se ukázalo, že je to stejné jako z výroby, můžež to jít reklamovat. Dělají to jak na atmosféry, tak na turbo motory. Samozřejmě, že u turba to poznáš vždy i v nízkých otáčkách, ale tady jsem to poznal až jsem tomu přitopil. Ovšem 7 kW. (v mém případě ) není zas tak moc. A krouťák mi taky nezvedli o 15%, ale pouze o 10%.

Bully_ 04.10.2013  22:51

« Re: Chip

Jak se tedy chipuje atmosfericky motor, co nema turbo, kompresor, ani prepisovatelnou ECU? Zvednout vykon i kroutak o 10% za 4 a pul tisicovky bych chtel taky >:D Ma to jenom 1 chybu, zatim nikdo neprisel na to, jak se to dela a lidi vyhazuji nasobky tehle castky za mnohem mensi prinos.

Bud 05.10.2013  13:10

« Re: Re: Chip

Jó hochu to nevím. Po celou dobu jsem to vnímal tak, že vzhledem k tomu, že se v různých zemích platí jiná povinná pojistka a to např. podle výkonu motoru, neupravuje se pro každou zemi motor jinak, ale vyladí se Softwarově na jednu hodnotu. A nejen kvůli pojistce. Taky v tom hraje roli kvalita pohonných hmot a jiné. Takže pak jsou motory svým výkonem a točivým momentem využívány např. na 60%.
              A při použití jiného SW, by se asi mělo něco nastavit jinak a to by v důsledku mělo mít nepatrný vliv na výkon motoru a trochu nepatrně větší vliv na krouťák :-O Kdo by si to chtěl ověřit, musí si to ověřit na brzdě, zda to tak je, či nikoli. Každopádně mi už před samotnou implementací bylo řečeno, že to u atmosféry moc nepoznám. Maximálně u předjíždění. A to ještě jen o trochu, jako rezervu. A mně to nevadilo >:D Já byl totiž právě před dvěmi týdny připraven koupit fungl nové auto. Musel bych ale část ceny splácet a v konečné verzi se mi ten přeplatek zdál příliš velký, tak jsem z toho zrezignoval. Ale ucítil jsem, jak mi spadl kámen ze srdce, že nemusím nic splácet. ;-) Auto mi jezdí, na technické jsem teď prošel naprosto hravě, tak proč se trápit nějakou tisícikorunou za vyzkoušení autočipu. :-! To je v porovnání s cenou za nové auto naprostý pakatel >:D >:D A i když ho mám krásně uklizené, ještě uvažuji, že si ho nechám firmou řádně vyčistit, ať se má - vždyť si to zaslouží. A bude to za moje >:D Žádné splácení nového auta....

Tady je na grafu znázorněn ten nepatrný až nepoznatelný nárust výkonu [odkaz] všimni si, že je skutečně až při vrcholu otáček. A tady je graf točivého momentu, který je patrný již od 2700 ot./min. [odkaz]

Bully_ 05.10.2013  14:08

« Re: Chip

Predne- je mne naprosto jedno, jaky vykon kdo ma- aby nedoslo k nedorozumeni, ze treba nekomu neco nepreju nebo tak neco >:D Ja bych za ten pakatel treba chtel taky podobny narust, proto jsem si tu toho vsiml.
                Pokud ti neni lito vyhodit 4 a pul tisicovky za nic, pak je to samozrejme tvoje vec. Ja bych to radsi prolil nadrzi. Uz jsem psal niz- mozna jde o nejake odblokovani seskrcene verze, ale tohle bys musel resit na nejakem Ford-foru, nevim, jak je na tom konkretne tvoje motorizace FoFo. Kazdopadne firma, co ti tohle delala, asi nebude mechanickou dilnou a specialistou na Fordy, spis klasickym nahravacem SW pro turbomotory. Obecne chipovat atmosferu nelze, tam se delaji upravy uplne jinak.
                Tvuj graf vykonu je jenom obrazek, nejde o zadny dokument. Jedinym spolehlivym dukazem je zajet tesne pred danou upravou do jineho!!!- nezavisleho- servisu na mereni vykonu a nasledne to hned po provedeni one upravy na stejnem miste zopakovat. Vzhledem k nepresnostem a prepoctum vysledku jde "jen" o ten rozdil, ktery by se tam mel projevit. Stejne ale musis pocitat s tim, ze par koni je uplne bezna odchylka (vlhkost a tlak vzduchu aj.). Spousta lidi uz se divila, ze si nepolepsili, i kdyz jim upravce dodal grafu o dukazu premeny jejich vozu v supersport hned nekolik. U turbomotoru zvladne prodlouzit dobu vstriku nebo prifouknout turbo i nejaky Lojza s notebookem u sebe na dvorku.

Bud 05.10.2013  18:18

« Re: Re: Chip

Samo, chapu,nic špatneho jsem nemyslel. Navíc mne to stálo pouze 3000Kč. Měli slevu :-) Myslel jsem to pouze tak, že mám radost, že nemusím nic za auto dlužit a tak proč si neudělat radost. :-) Nic víc, fakt.

foto SrandistaSK

SrandistaSK 08.10.2013  23:43

« Re: Re: Chip

Co Vasku, pojdeme si chipnut auta, az tu budes? Dostat take % vykonu a krutaku, za take peniaze, no neber to. A mozno vystihneme aj nejaku zlavu >:D

Bud 15.10.2013  17:04

« Re: Re: Re: Krásná projížďka

Jó, jó, kluci, jestli se to nazývá chip, nebo optimalizace, nebo kdoví, co to vlastně je, hlavně že to funguje a auto dostalo ve vyšších otáčkách tak trochu druhý dech. :-) Zrovna dneska jsem si zase uvědomil, za co jsem dal pár kaček >:D Krásně jsem se zase projel a to ještě zadarmo, protože jsem byl za hranicemi v Polsku a natankoval si benzín na PK Orlen o 4 Kč. levněji. ;-) Takže tam, kde mi auto dřív v táhlém kopci po rozjezdu jelo max. 120, teď v pohodě 140. :-) A ještě mělo auto rezervu. Takhle mi dřív nejezdilo. A stačí trochu přidat plynu a auto okamžitě zrychlí. Není o čem mluvit. Na atmosféru 1,6 OK. :-!

Nerez 15.10.2013  19:19

« Re: Re: Re: Re: Krásná projížďka

Jestli není lepší místo chipu natankoval pořádný benzín(Vervu 100, Maxxmotion 100 atd.) než ty polský sra*ky ;-)

poterienko 15.10.2013  19:25

« Re: Re: Re: Re: Re: Krásná projížďka

Není. Proč to krmit něčím, co to nevyužije?

Bud 15.10.2013  20:22

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Krásná projížďka

po: Máš pravdu, auto je určeno na 95 a není třeba tankovat jiný. ;-)

Nerez 15.10.2013  20:33

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Krásná projížďka

Chceš říct, že motor kvalitní palivo nepozná?

poterienko 15.10.2013  20:37

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Krásná projížďka

Nerez: Sice nemohu posoudit (jsem naftový), ale dle reakcí na internetu je zbytečné dávat více oktanů. Ale zase musím uznat, že s chrochtákem Land Cruiserem (R4, 3.0) jsem poznal kvalitnější naftu ala MaxxMotion nebo Verva. Motor ztichl a lehce lépe šel odspodu. Nyní s 3.0TDI nic nepoznám, ale i tak leju VIF kvůli střikům a lepšímu pocitu. S LC jsem zkoušel i turbomaxiwoe naftu od Shellu a ani prd, jelo a znělo to jak s naftou z JZD..teda Globusu.

Nerez 15.10.2013  20:57

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Krásná projížďka

Do svého leju jen značková paliva(OMV a Benzina) a od nich mi BA 95 příjdou pocitově stejné. Se stovkou je to trochu živější odspodu a možná úplně nahoře. Spotřeba mi příjde stejná ať je to BA95 nebo BA100.
                              Ale co mi kdy přišel největší rozdíl bylo, když jsem jezdil s Felicií rodičů. Po tankování od nějakých no name lokálních benzínek jsem natakoval na OMV. Tam i na té stařičké Feličitě bylo to kvalitní palivo poznat.
                              S naftou zase nemám zkušenosti já ;-)
                              Co se Shellu týče. Tam mi příjde benál úplnej průměr jen dost předraženej.

poterienko 15.10.2013  21:01

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Krásná projížďka

Možná zkus někdy dát část nádrže E85, prej to pak jede nahoře, ale ověřeno to nemám.

Nerez 15.10.2013  21:24

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Krásná projížďka

O tom bych si musel nejdřív něco přečíst. Bez informací bych to tam asi jen tak nenalil.

Bud 17.10.2013  21:47

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Krásná projížďka

Kolega jezdí Mazdou 323 1,8 a on benzín míchá s E85 a jezdí mu to skvěle. Ale já se trochu obávám, protože motor Zetec 1,6 ve focusu je trochu citlivý a moc se mi do toho nechce. Navíc jsem ve SM četl, že 1,8 od Mazdy je dělaná tak, že je schopná bez potíží E85 pozřít :-)

Bud 15.10.2013  20:47

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Krásná projížďka

Ale pozná, pozná. Tak jako já poznám kvalitní pivko. >:D A kvalitní jídlo taky poznám...Tak ho pozná i můj čtyřnohý oř.

Bud 15.10.2013  20:20

« Re: Re: Re: Re: Re: Krásná projížďka

Nerez: Chápu, cos chtěl říct. Verva je určitě super, už jsem ji používal, ovšem PK Orlen vlastní prý Benzinu a benzín má opravdu perfektní. Kdo ví, jestli není dodavatelem pohonných hmot pro Benzinu. Píšu s nejistotou proto, protože jsem to nečetl oficiálně, pouze od lidí. :-)

Nerez 15.10.2013  20:33

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Krásná projížďka

Ona jedna věc je pod jakou značkou ta benzínka jede a druhá věc je, kdo konkrétní pumpu vlastní a kdo jak s benálem zachází(ředí atd.)
                          A já od určité doby navíc ničemu Polskýmu nevěřím.
                          K tomu benzínu. I když je auto určeno na BA95, ta "stovka" tam místama cítit jde, alespoň já jsem toho názoru. Tankuju ji jen párkrát do roka. Třeba po zimě, kdy motoru moc nenakládám, protože se při krátkých trasách dostatečně neprohřeje mu dám "stovku" a snažím se motor hodně vytáčet aby se trochu probral. Nebo teď, když jsem jel hodně po dálnici ve vysokých otáčkách je cítit lepší odezva a i potom při běžném ježdění je motor živější. Pro mě osobně jsou to rozumněji investované peníze ;-)

Bud 15.10.2013  20:44

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Krásná projížďka

Nerez já si Vervu taky někdy dám. :-) Proto bych nic proti neměl. Taky to doporučovali v zimě v různých časákách a taky to tak dělám. ;-)

Nerez 15.10.2013  20:53

;-) :yes:

DawQa 26.02.2014  09:23

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Krásná projížďka

já většinou tankuju Pap oil a taky se mi zdá že když zajedu na omv je to lepší a obojí 95 zase se mi zdá že rychleji mizí, když vemu careru nic na víc nepociťuji, ale když to mixnu s E85 hnedle je pedál citlivjejší a globus to mne napadá jes spojení žere a nejede >:D
                              no ten tvůj chip se mi zalíbil a taky o tom přemýšlím, zase tolik peněz to taky neni. :-)

Bud 26.02.2014  20:51

A kolik kW tam máš teď?

DawQa 27.02.2014  07:55

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Krásná projížďka

Teď má 85kw ale krouťák jsi z hlavy nepamatuju, chtělo by to něco na víc :-)

Bud 27.02.2014  19:56

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Krásná projížďka

85 kW měly kdysi jedna osmičky, pokud byly v benzínu. Později i jedna šestky. A ty máš benzín, nebo naftu?

DawQa 27.02.2014  22:19

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Krásná projížďka

Tak jasně že benzín, když tam občas cáknu E85 >:D je to 1.8 viz moje recenze.

Bud 01.03.2014  20:33

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Krásná projížďka

Už máš recenzi, tak to se musím podívat. Jo během šichet jsem na ten E 85 zapomněl a už sem se zpět nedíval. :-) Já myslel, že mluvíme o tom Citronu na fotografii.

Bud 03.04.2014  22:34

h
          a

Bud 20.04.2014  12:55

« Re: Re: Re: Re: A

Ty - šmoula, tos udělal naschvál, nebo jsi byl pouze nešika? ;-)

šmoula nešika 20.04.2014  14:09

« Re: Re: Re: Re: Re: A

Mno, neboj, XXX mým podpisem není, takže spíš to první. ;-)

Bud 20.04.2014  22:28

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: A

šmoula: Jinak už jsem zapomněl, jestli jsi ještě školou povinný, nebo poctivý plátce daní, nebo dokonce obojí,nebo dokonce převlečený admin, ale nevidím u tvého nicku nic, z čeho bych to mohl vyčíst. Ale ať je to tak, nebo tak, máš možnost doma, nebo v práci, nebo kdekoli sedlat nějakého poníka, myslím toho čtyřkolového? Myslím kvůli toho, jak jsi spokojen atd..

šmoula nešika 21.04.2014  21:13

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: A

Takže pořád hledáš to vysněné pohodlné, velké auto, co by zvládlo převést přerostlou omladinu bez kopanců do zad? Jak už jsem ti psal s tím accem, ideálem by byl vršek nižší střední nebo střední třídy, pochopitelně v tvých finančních možnostech, takže tak 125 - 150 000, když chvilku ještě vyčkáš.

A v tomto případě se to v mém okolí (jako i u jiných tříd) hemží samými škodovkami. A já mám ke Škodě velkou úctu, ale jako ojetou rodinnou volbu ji prostě nedoporučuji. Motory poslední dobou, no nevím, drahé pojištění, vysoká úroveň kriminality při nákupu i užívání, vysoké pořizovací ceny a na parkovišti abys ji pohledal... nehrajme si na ovečky. Ale a rodinnou feldu vzpomínám opravdu rád. Bolely z ní uši, a i ze zadního sedadla působila nesmírně gumově. Ale byl to nezmar a člen rodiny, než byla odstavena a zrezla. A zkorodovala ještě, já tupec... >:D Teď tě ale spíše zajímá starší dvojková octa.

Tatík má služební, po fl., ale ještě PD bez filtru. Hrozný traktor... Za studena nic moc, za tepla to ujde. Motor se mi zdá nějaký takový vadný, rozdíl mezi spotřebou za studena a za tepla je docela velký. Asi chyba kusu, ostatní uživatelé jezdí za míň. A podobné je to i s komfortem. Sice se nikdy nestalo, že by něco vrzlo, ale komfort v nezatíženém stavu není opravdu kdovíjaký. Přes víceprvek a patnáctipalcové balóny to na příčných nerovnostech dost kope do kufru (je to kombík), holt daň za tabulkový údaj úžitné hmotnosti. Odhlučnění motoru za studena tedy nic moc a při rychlostech 130 - 150 kilometrů za hodinu docela hluk od oken a kol. Při rychlejší jízdě a zahřátí motoru ale auto docela utichne a dá se docela mluvit. Nicméně když jedeš vzadu, naštvou při těch sto třiceti jen přední repráky, což se lépe vybavených kusů netýká. Sedačky jsou užší vpředu, vzadu kratší sedáky, jelikož se sklápí. Na městské ježdění je stabilní, ale při předjíždění bude proti focusu asi dost nedotáčivá. Design je zvláštní směsice před fl. a jakéhosi korejského doladění vzhledu podle fabie a oken a la stará oktávka. Nic moc.

Zbytek dopíši později. :-)

Bud 22.04.2014  22:01

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: A

šmoula: dík za info. Já spíše jen tak. Vždy se skoro každého ptám, jak je spokojen se svým autem, i když mám na daný kousek utvořený názor. Ale každý postřeh je dobrý a může jen doplnit, nebo pozměnit, nebo utvrdit. >:D Jsou auta, která se mi líbí, sbírám většinou kladné informace od majitelů a považuji je za spolehlivé, ale z nějakých důvodů (třeba posed) bych je nebral. Tak už to prostě je. S Feldou jsem vozil tchána do špitálu, jela perfektně, ale sedělo se mi vždy tak špatně, po jízdě jsem byl naprosto mrtvý. Dnes mi stačí, když s ní zajedu na STK, nebo do servisu. A to si ještě pod sebe podestelu nějaký polštář a deku, ať mně netlačí mírně vypouklá opěrka ( asi to má suplovat bederní opěrku) do zad. ;-\ Nebo se někdy jen nevejdu mezi boční vedení opěrky - např. Focus II Trend, různé Alfy, atd. Jindy se mi zase dobře sedí, ale nesedí mi pedály- např. dlouhý chod pedálu spojky, pak musím sedět blíž, ale pak je zas pravá noha hodně skrčená a trpne, atd., atd. >:D Někdy zas nemohu třeba vystoupit z auta, že? Protože je na mně příliš nízké. Ten Lancer mi sedl perfektně. Zda to byla jen náhoda, nebo by to bylo i jindy tak?, snad. Sedl i děckam i manželce. Vystupovalo se dobře. No uvidíme, co mi bude kdy v budoucnu dáno a zda vůbec >:D :'-(

Bud 04.04.2014  16:48

Měrka oleje na svém místě

Tak jsem byl dnes opět vyměnit olej. Od poslední výměny jsem najel sice jenom 10 tis. km. ( Ford doporučuje 20), ale co naplat. Čas je neúprosný a bylo třeba vyměnit. Když mně mechanik viděl, tak už z dálky volal: " A měrku oleje pěkně do dírky. Ať tu zas nezůstane." >:D Tak se i stalo. Ale doufám, že jsem tam nenechal něco jiného.. Člověk kecá, baví se, nedává pozor a pak nahání kunocoura po parkovišti. :-!

Bud 05.04.2014  20:41

« Re: Měrka oleje na svém místě

Před pár dny jsem se dočetl, že Fokusy jsou na olej dost háklivé a vyžaduji vskutku řídký olej. Myslím tyto starší, které vyžadují 5W - 30. Psali, že majitelé, kteří používali hustší olej, zadřeli motory. Tak jsem rád, že jsem to nikdy nerisknul a použil vždy poctivě origo. :-)

Bully_ 20.04.2014  17:30

« Re: Měrka oleje na svém místě

Zimni cislo SAE viskozity znamena jenom to, za jak nizkych teplot je olej cerpatelny. I s olejem 10W xxx muzes startovat v pohode do -25°C. I tohle ale neznamena vzdycky to, ze by olej musel byt nutne nejak "hustejsi", neni to pravidlem. Kazdopadne za vyssich teplot se rozdily smazavaji a par (v zime desitek) vterin po tom co nastartujes je tim padem stejne uz uplne jedno, jestli to prvni cislo je 5 nebo 10. Resp. ze "hustota" oleje 10W xxx bude treba uplne stejna pri 0°C jako 5W xxx pri -5°C (zhruba, samozrejme).
        Pochopitelne se nechci dohadovat o zkusenostech zrovna s konkretnimi oleji pro starsi modely FoFo, ale podle me bude zakopany pes nekde jinde nez v zimnim cisle SAE viskozity.

Bud 20.04.2014  22:24

« Re: Re: Měrka oleje na svém místě

Psali to v SM :-) Tak mně to překvapilo a zároveň potěšilo :-) A taky kdo ví, jaké oleje používali.

Peto02 28.08.2014  13:29

Vyfuk a termostat

No joo, tak zvareny vyfuk a unik chladiacej kvapaliny (vymena domceka termostatu) mame tiez uz za sebou. Zrejme klasicke chyby tychto Focusov ;-) Cakam kedy sa ti pokazi zamok prednych dveri ;-\

Bud 30.08.2014  16:44

« Re: Vyfuk a termostat

Jó zámek předních dveří se mi už předminulou zimu zasekl, takže nebylo možno zamknout, ale kolega se na to podíval, jak to funguje a zase je to super. Říkal, že byl pouze zaseknutý. Tuto mírnou zimu to bylo v pohodě. Takže uvidím co to bude dělat v zimně. Jestli to bude dělat pouze ve velkých mrazech, nebo jak. :-)

foto campese

campese 18.03.2015  12:15

sportovní sázení, kvalitní info..,,,.....,,,

kurzové sázení, velmi spolehlivé informace :

caveso.webnode.cz

foto superkutil

superkutil 20.08.2015  09:14

Krásná ukázka jak je hodnocení relativní.

Focus jsem kdysi měl v krátké verzi s 1.6 16V. Přecházel jsem na něj z Escortu 1.6 16V a rozdíl to byl obrovský. Až na interiér bylo vše lepší. I ten motor jel líp i když to byl jen pocit, Focus měl citlivější plyn. Měl jsem možnost si vyzkoušet i Focus 1.4 a 1.8 a ta 1.6 vypadá nejlíp.

Ale v tomto případě se jedná o dost průměrný a olítaný vůz, ale při přechodu z Formana asi na cokoliv bude vždy nový vůz božský. Trochu mě zaráží ta poruchovost a třeba výměna spojky v 90 tis. Nikdy jsem u Fordů spojky neměnil a to jsem s nimi najel vždy tak 160tis.km. I když je pravda, že u Fiesty jsem spojku měnil, ale tu jsem kupoval ojetou a nevím, zda stav tachometru odpovídal skutečnosti a navíc s autem původně jezdil nějaký Ital a učily se na něm jezdit obě dcery.

Jinak blahopřeji k Focusu, není to špatný vůz, jen uvidíte, jaká bude poruchovost.

A ještě k tomu čipnutí, to bylo ověřené na brzdě? Mám zkušenost, že se motory bez turba moc čipnout nedají. Zkoušel jsem to s Mondeem 1.8 v benzínu a jen zvýšili citlivost na plyn, ale moment se nezměnil a výkon taky ne.

Bud 24.08.2015  13:28

« Re: Krásná ukázka jak je hodnocení relativní.

Ahoj, co se týká té spojky, mám pocit, že to může být tím, že s autem přede mnou jezdila žena. Těsně před důchodem.Možná, že teď je už v důchodu. A taky velice maličká. Z různých odkazů na netu je vidět, že někdy může žena sjet spojku za pár dní(ukázky videa ze servisů, atd.) A co se týká čipu, brzdu mají jen na pražské pobočce, takže ne. A s tou citlivostí na plyn to určitě bude. Ovšem jednu podstatnou změnu jsem zaznamenal. Nevím však zda to má něco společného s tou větší citlivostí na plynový pedál. Když jedu do dlouhých táhlých kopců, tak mi auto zrychluje i v rychlosti nad 150, což předtím nedělalo. A u vyšších otáček, jako by dostalo druhý dech, právě taky víc, než před tím. Tak nevím, zda to je jen pocit, nebo větší povzbuzení k sešlápnutí plynového pedálu. ;-) Každopádně jsem se však dočetl, že určitý motor se od výroby "naladí" na určitý výkon plus, mínus pár čísel nahoru nebo dolů. Softwarově. Důvodem jsou prý odlišné poplatky za používání automobilů v různých zemích. Někde podle obsahu, někde podle výkonu. Takže sám nevím, nejsem automechanik...

Bud 24.08.2016  08:34

« Re: Krásná ukázka jak je hodnocení relativní.

Jinak doplnění po dalším roce provozu. Zatím se žádné závady nekonaly. :-) tak doufejme, že to bude stále stejné. Na technických procházím zatím bez mrknutí oka a to absolutně bez přípravy. Prostě si udělám emise a pak jen čekám až když pojedu kolem STK a vidím náhodně krátkou frontu. Když je to tak, jen zabočím a čekám. Pak si v duchu říkám: mohl jsem aspoň zkontrolovat pohledem vše co se dá, ále co, však uvidíme, přinejhorším půjdu znova. ;-) A hle, zatím zbytečné strachy. A na emise ani nejedu zahřát auto. Mám to od baráku dva kiláky, půlku sjedu z kopce dolů na neutrál a vždy zatím naprosto v pořádku. >:D Takže tak..... :-!

Verny_2013 23.10.2017  18:55

taky jsem ho měl

ale evidentně s tou krátkou převodovkou. Byla to tuším verze trend. Na dálnici to bylo celkem otravné. Jezdil skvěle ale měl jednu zásadní chybu - koroze. Po 2 letech provozu šel pryč zřejmě na poslední chvíli.

Bud 30.10.2017  09:56

« Re: taky jsem ho měl

Jó tak to je, koroze se ho opravdu chytá. Měl jsem štěstí, že nebyl na tom tak zle. Jinak ho teď pořád stříkám, aby to hnilo co nejpomaleji..

foto -awson

Đawson 20.02.2019  12:09

Unigumy

Na autě na operak jezdím universali už 3tim rokem, mají měkčí vzorek a vypadají spíš jako letní. S bydlením to mám jako ty, ale byl sem s nima i na horách a bez problémů. Už teď můžeš zimaky prodat :yes:

Bud 20.02.2019  12:40

« Re: Unigumy

Tak to jsi mně potěšil. Doufám, že to fakt vyjde. A pokud mi vydrží 3 roky, budu spokojen. A pokud ještě déle, tak budu nadmíru spokojen.. :-)

foto -awson

Đawson 20.02.2019  17:27

« Re: Re: Unigumy

to nevím jestli vydrží tři roky, auto měním rok co rok a pokaždé mám nové universály, ale rozhodně bych se jich nebál, v zimě krom sněhu a břečky drží líp než pravé zimáky

Bud 26.02.2019  21:05

« Re: Re: Re: Unigumy

A pokud člověk nevyzkouší, neví.... :-)

foto idam-i

idam.i 16.12.2020  20:31

« Re: Re: Re: Re: Unigumy

Ako si spokojný s Unipneu ? Tiež teraz skúšam celoročné GY.
            Čo si vybral ako nástupcu Focusa ?