Kia Rio (2008)

4.10.2008

Dlho som rozmýšľal nad kúpou auta až nakoniec nastal ten správny čas na kúpu nového. Nebolo jednoduché vybrať práve to, ktoré by spĺňalo, čo najviacej…

Kia Rio (BatoNR)

"-- skrytý --" 05.10.2008  09:53

u recenze mi ještě chybí počet naj. kilometrů a popis u hodnocení vozu. U fotogalerie bych ještě uvítal foto motoru a zadních sedaček, jinak dobrý ;-)

BatoNR 05.10.2008  18:47

« Re: hodnocení

ku dnešnému dňu mám najazdených necelých 7000, a čo myslíš tým "popis u hodnocení vozu?"

foto bude aj ďalšie

"-- skrytý --" 06.10.2008  10:29

« Re: hodnocení

takový to hodnocení 0-10 (spolehlivost, praktičnost, brzdy, ....)

"-- skrytý --" 05.10.2008  18:44

Zdravím, premýšľal som nad kúpou tohto auta a musím vám poďakovať za pekné priblíženie auta v recenzii a za kvalitné fotky :-) 3x10b

foto wikinko

wikinko 07.10.2008  03:45

dobreee

super recenzia, pekne auto, tiez som sa v maji 08 rozhodoval co kupit, a rozmyslal som aj nad tymto, kamarat ho aj kupil. ja som sa rozhodol pre clio 1,5 dci ( o chvilu bude recenzia). vyslo ma na 440, ale vo vybave sa ku sportymu iba priblizuje (ale zase zerie mi to 4,5L). a ten kamos co kupil rio mi okrem spotreby zavidi aj vacsi kufor :-)

foto chetoos

chetoos 07.10.2008  19:13

ahoj cheetos

Ahoj vítej v klubu rio já mám taty rio akorát sedan co bych dodal super auto,interiér pohodlný a spolehlivé auto.

foto Prase

Prase 14.02.2009  22:26

karkulka

koukam ze karkulky se nam mnozi :-) >:D

"-- skrytý --" 12.04.2009  22:34

Model 2009

Kupil som si KIA RIO Sporty Model 2009 a zistil som ze ubrali na vybave. Zadne brzdy uz nie su kotucove, chyba teplomer motora na prednom panely a tiez zadny napis SPORTY na kapote chyba. Inak zatial spokojnost.
    Pokracovanie na druhy den....
    Dnes bolo pekne, konecne vyslo slniecko tak som chcel vyskusat klimu. No klima nejde :-( tak zajtra do servisu. Pekne zacinam a to mam este len 700 km najazdenych

BatoNR 18.04.2009  21:45

« Re: Model 2009

Neni tomu tak davno co som si len tak nahodou pozeral stranku kia a tiez som si vsimol, ze uz su iba bubnove brzdy. Trochu ma to prekvapilo, ale co uz.

Pozeral som aj na stranky autobazarov (w.autobazar.eu) a tam som si vsimol, že niektore modely rocnika 2007 este nemali vstavane fabricke radio (ale po pravde to ze predavajuci tvrdi ze je to Sporty neznamena ze je to Sporty).

Asi bude vazna kriza ked musia setrit aj na teplomery :-)

"-- skrytý --" 20.04.2009  22:41

« Re: Model 2009

V servise zistili spatny kontakt na el. kabli ku kumpresoru. 5 minutova praca, ale u mna pol dna v haji :-( . inak s autom spokojnost

BatoNR 23.04.2009  22:34

« Re: Re: Model 2009

Je to sranda ze to bola takato banalita, pretoze kazde vozidlo je (by malo byt) kontrolované predtým ako ho odovzdajú zákaznikovi.

Nuz aspon ze sa to takto rychlo vyriesilo.

"-- skrytý --" 26.04.2009  14:17

« Re: Re: Re: Model 2009

Ten kompresor niekedy siel a niekedy nie, nakolko kontakt nebol uplne preruseny. Pri skuske vozidla mohol ist, proste som mal smolu.
          Nejako si neviem zvyknut na velku citlivost plynoveho pedalu. Problem je sa spravne rozbehnut, nakolko otacky vyletia nad 2000 uz pri jemnom stlaceni pedalu a na moje usi to je uz riadny vreskot :-) a bez plynu to jednoducho zdochne. Neviem ci je to iby moj pripad, alebo vseobecne maju tieto vozidla taky citlivy plyn. Pri samotnej jazde plynovy pedal nerobi problem.

BatoNR 26.04.2009  17:08

« Re: Re: Re: Re: Model 2009

Hmmm tak s tymto ja nemam ziadny problem a ani si nespominam, ze by som s tym mal problem.

Bezne jazdim v rozsahu od 2000-30000. Cez dedinu idem na 4.st rychlostou tachometrovych 60km/h (podla GPS 55km/h) a otacky su uz spominanych 2000.

Zatial mi "starosti" robi iba spotreba. Momentalne mam realny priemer 7,2 litra. Rad by som to znizil aspon o 0,5 litra. Ale koniec koncov na to, co ja idem 20 km rano do roboty a po obede 20 myslim si, ze sa nemam co stazovat.

Ako tvoja spotreba?

"-- skrytý --" 26.04.2009  21:15

« Re: Re: Re: Re: Re: Model 2009

Mam nabehane iba 800km tak spotrebu som len raz zistoval, tusim 7,5l to bolo, ale vravim to je len orientacne. Motor zatial velmi nezatazujem, nad 3500 otacok som ho este nevytocil a svizny zacina byt az v tych otackach.
              Som z NR kraja, tak sa mozeme niekedy stretnut a vymenit si skusenosti.

BatoNR 29.04.2009  21:31

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Model 2009

ok ked budes mat viacej kilomtrov mozeme sa stretnut, a mozes dat aj recenziu svojho auta na moje.auto.cz ked budes chciet

BatoNR 23.04.2009  22:35

« Re: Re: Model 2009

Este som zabudol. Auto mam uz rok (kupene maj2008) a som spokojny. Dobre som kúpil.

Brandon Walsh 03.05.2009  18:19

interier

tak to obsitie volantu a spol :-) si nafotil super :yes:

ghotic.ghotic(new Mazlík) 03.05.2009  18:30

Za deset

Dávám za deset. Ale já když už bych kupoval auto od Kii tak Ceed´a v kombíku :yes: Ale jinak ten sport pack je dobrej!

BatoNR 03.05.2009  18:34

« Re: Za deset

Vdaka za body. Nuz ceed kombi je fakt pekne a velke auto, ale Rio je maximum mojho momentalneho financneho rozpoctu. Dufam, ze dalsie auto si kupim nieco velke pre 7 osob.

ghotic.ghotic(new Mazlík) 03.05.2009  18:36

« Re: Za deset

No to já chtěl taky původně Scénica a skončil jsem u 306 break-ale kufr to má taky obrovský. A dál... asi přesedlám na 307sw :-)

BatoNR 03.05.2009  18:45

« Re: Re: Za deset

Uz som ci precital recenziu na Mazlika a aj patricne obodoval. Ked som kupoval tak som chcel iba nove auto, lebo som mal starsiu Feliciu a uz som chcel nove.

Moja ma kufor 270 litrov a zatial mi to staci (slobodny a bezdetny), ale pravdu povediac netusim kde by som dal detsky kocik a dalsiu vybavu pre dieta. Tak preto chcem to velke auto.

ghotic.ghotic(new Mazlík) 03.05.2009  18:48

« Re: Za deset

No já měl předtím Favorita a už mě nebavilo dělat při nákupu Tetris v kufru >:D Tady člověk nemusí přemýšlet co kam nacpat... Navíc auto se nekupuje na rok a rodinu bych chtěl.
            Je ale pravda, že Kia se v autech docela vyšvihla :-)
            Tak přeju příjemné poježdění

Brandon Walsh 03.05.2009  18:50

« Re: Re: Za deset

ja mam dnes usmevny zazitok so ceedom coupe neviem ako sa to oznacuje proceed ale to je jedno stojim na krizovatke vo fabii bez klimy takze okno otvorene a mam pustenu hudbu hned vedla mna stalo spominane auto a otvara sa okno kukla na mna asi 60 rocna babka a nieco hovori soferovi a zrazu tuc tuc pozeram reku kto je za volantom ci nejaky 18 rocny zasran a tam podla vyzoru aspon 70 rocny dedko >:D >:D no ja som sa tak smial ze som ledva rozbehol auto >:D >:D

BatoNR 03.05.2009  18:55

« Re: Re: Re: Za deset

Asi sa na stare kolena vratili do mladych rokov alebo dobiehaju to co za mlada zamesali. :-)

Brandon Walsh 03.05.2009  18:56

« Re: Re: Re: Re: Za deset

tiez mi to tak pripada za srotovne nove auto >:-[] aspon sa tesili z auta v dnesnej dobe to uz dokaze len malokto

ghotic.ghotic(new Mazlík) 03.05.2009  18:56

« Re: Za deset

No co-"Když můžou mít mladí hudbu naplno, proč my bysme nemohli taky?" >:D

Matt26 03.05.2009  19:22

« Re: Za deset

máš peknú fotogalériu, fotky so slnkom sa mi vždy páčili, zvlášť táto :[odkaz]
      a aj recenzia nie je zlá, takže 10 ;-) . Nech jazdí :yes:

BatoNR 03.05.2009  22:18

« Re: Za deset

vdaka za pochvalu, fotenie ma celkom bavi, lenze uz nemam namety na fotenie Karkulky

Matt26 04.05.2009  22:04

« Re: Re: Za deset

som na tom podobne, keď kukneš do mojej recenzky ;-) , tak uvidíš že som bol už s Drobcom snáď všade. >:D . Ale keď v lete kúpim nejakú lepšiu fotografickú techniku, tak snáď ešte nejaké neodfotené miestečko sa nájde. >:D .
          Môžeš aj ohodnotiť, ak sa ti foto a recenzia páči, vopred dík ;-)

BatoNR 04.05.2009  22:30

« Re: Re: Re: Za deset

aby som to trochu upresnil. Nechcem zverejnovat "obycajne" fotky, ale skor take, ktore vyjadruju nieco neopakovatelne (odraz svetla, zapad slnka, dazdova kvapka...) kombinaciu krasy auta a nieco, na co nemam (ako clovek) vplyv alebo nejake detaily. Samozrejme, ze bez grafickej upravy v pc.

Matt26 04.05.2009  22:49

« Re: Re: Re: Re: Za deset

Moja teória, mám síce rád aj upravené fotky, ale zaujímavé miesto či prírodný úkaz, je na fotkách najkrajší ;-) . Veľa zdaru pri fotení. :yes: . A ďakujem za hodnotenie :-)

foto mirecek1029

mirecek1029 08.11.2009  22:21

Kia Rio

Zdravím, ja mám KIA Rio od apríla tohto roka, ale jediné na čo sa môžem sťažovať je to, že v palubnej doske nie je teplomer motora, hádam sa nič mimoriadne kvôli tomu:) Inak spotreba je okolo 6,5 litra - nevytáčam tomu:)

BatoNR 15.11.2009  13:34

« Re: Kia Rio

aha takze ty mas model 2009, dufam ze ta bude posluchat tvoje Rio a nebude ti robit starosti

foto FEKIVHK

FEKIVHK 23.11.2009  19:40

Leňochod

Toto auto som skúšal v 2008 roku a auto išlo totálne oničom.Podľa mňa má tak 96 somárikov ale nie koní.S oktáviou 1,4 16V sa to nedá
    porovnať.Že vraj Sporty!!!Cha Cha!!!

BatoNR 26.11.2009  21:30

« Re: Leňochod

asi si mal smolu na nepodareny kus, alebo zle zabehnuty, pretoze ja nemam vobec ziadny problem nechat na krizovatke silnejsie kubatury

foto mirecek1029

mirecek1029 19.06.2013  16:20

USB vstup

Otázočka: je nejako veľkosťou limitované prehrávanie hudby cez USB vstup? Dal som tam 8GB kľúč a nič :-(