Kia Ceed (2013)

10.5.2013

Moje kritérium při výběru bylo kombi nižší střední třídy, které by nahradilo Astru H Caravan (ta ve všech směrech nasadila vysokou laťku a byla…

Kia Ceed (Atomas)

foto normann

normann 16.03.15  09:56

« Re: Re: Taky jsem podlehl slovenským Korejcům II

Ahoj, pěkná recenze. Zajímalo by mne, co jste zvolil jako náhradu za Ceeda a také důvod změny. Díky Nor

Hugi_77 28.03.14  20:20

« Re: Taky jsem podlehl slovenským Korejcům II

Zdravím,

svého Ceeda SW s paketem Ultra 3 a bílé barvě jsem si vyzvedl tento týden - proto je na hlubší poznatky příliš brzy.
    Každopádně jsem nadšený především z tuhosti podvozku a přesnosti řízení, které podporují pneu 225/45 R17, elektricky stavitelných sedadel a kvality zpracování interiéru. Na většinu asistentů jsem si zvykl okamžitě, ty ostatní ještě nebyl čas odzkoušet.
    Každopádně výběr vozu považuji za trefu do černého - za cca 525k CZK skvělá koupě!
    Recenzi se pokusím doplnit v následujících měsících...

Atomas 24.03.14  14:33

« Taky jsem podlehl slovenským Korejcům II

Díky za názor. Nyní tomu bude rok, co Ceeda používám a musím konstatovat, že bych ho zvolil znovu (další volbou, která by byla plná ústupků, by byl Seat Leon ST). Nicméně - Korejcům jsem podlehl již podruhé a jako druhé auto do města jsem si po vyzkoušení několika aut zvolil vůz KIA Rio. Překvapilo mne, že Rio má několik drobných předností před Ceedem - pohodlnější loketní opěrku, objemnější schránku u spolujezdce, plastový kryt opěradla předních sedadel ("dětivzdorné:-)"), překvapivě hodně místa na zadních sedačkách, okamžitá spotřeba vyčíslená numericky apod.. Porovnání by bylo na další recenzi :-)

Soptík 28.02.14  10:34

« Taky jsem podlehl slovenským Korejcům II

Ahoj všem,
    na konci 01/2014 jsem přebzal v autosalonu očekávaný vůz. KIA Ceed kombi 1,6 CRDi Exclusive s příplatkovým paketem ULTRA 3. Po čtyřech týdnech mám najeto asi 3 tisíce km a nějaké první dojmy.
    Celkově jsem z auta spíše nadšen byť ne vše je tak jak bych chtěl či očekával. Vystřídal jsem za 30 let již docela hodně aut. Zážitkem třebas bylo vlastnit a řídit Alfu v provedení Quadrofolio s třilitrovým benzínovým šestiválcem, nějakými tuším 220-230 koníky a spotřebou 11-15 litrů. Nemá ale smysl porovnávat neporovnatelné. Porovnávám s Octavií II, model rok 2009 1,6 TDI ve výbavě Elegance a drobnými příplatky v ceně okolo 530-540 tis. Tyhle Octávie jsem v rámci operačního leasingu za poslední 4 roky vystřídal tři.
    V čem mi připadala Octavie lepší anebo jiná :
    1.) měl jsem lepší pocit z řízení, posilovač tam fungoval trochu jinak a měl jsem pocit lepší zpětné vazby od kol, pocit lepšího kontaktu s vozovkou
    2.) o něco lepší filtrování příčných nerovností na vozovce. Oktávka prostě byla o něco lepší kočár (KIA je tvrdší ale mně konkrétně tohle nevadí, ba spíš naopak. Kdo ale čeká luxusnější jízdu, byl by asi spkojenější v Octavii II)
    3.) velikost kufru (pokud člověk ale velký kufr potřebuje) a lepší zpracování háčků na zavěšení nákupních tašek
    4.) propracovanější palubní počítač z hlediska funkčnosti a množství informací, které od něj dostanu (u Ceeda je např. jen jedno měření průměrné spotřeby tzn. že např. při nějaké delší cestě si nemohu změřit data o průměrné spotřebě a další údaje o cestě aniž bych nemusel vymazat data z předchozích období, anebo že bych nepřišel na to, jak na to ??)
    Tím ale výčet předností Octávie II končí, alespoň tedy z mého pohledu.

k samotnému Ceedu :
    Motor - už mě nebaví závodit a jsem spíše klidnější řidič s plynulým stylem jízdy. Nemám rád jízdu brzda plyn. Rád mám ale pod kapotou určitou rezervu pro případ, že fakt spěchám, chci předjet apod. Motor 1,6 CRDi je dle mého víc než podařený, je tichý, velmi dobře reaguje na plyn, už v prvních stovkách km jezdím za průměrných 5,8 litrů s nezajetým motorem (50% jízd mimo město). Jezdí se mi s ním mnohem lépe, než s koncernovým 1,6 TDi. Co mě ale překvapilo stejně jako některé novináře při testování tohoto auta - kde jsou ty koně???, Je sice fakt, že i poměrně strmé a dlouhé stoupání s nezatíženým autem jezdím se zařazeným 6.rychl.stupněm, ale pokud má koncernová 1,6 TDI 77kW, odhadl bych motor v Ceedu na 85kW, rozhodně ne na 94kW. Je ale docela možné, že po 10-15 tisících kilometrech dostane rozum a začne vypadat jako 130 koňový motor. Pokud ne, uvažuji velmi vážně o přečipování, zřejmě u společnosti AutoChip, kteří inzerují načipování na 108kW.
    Brzdy - naprosto skvělé. Perfektní účinek, dobře se dávkují. Údajně ale u Ceedů na 17"kolech jsou větší kotouče vepředu oproti nějakým základním verzím. Nemůžu na auto tudíž dát 15"disky. Lze jen 16" a 17". Nevím nakolik tahle drobnost ovlivnila účinnost brzd, ale ty na mém autě jsou perfektní.
    Nechal jsem na doporučení prodejce nampntovat přední i zadní zástěrky, jelikož zimní 16"ALdisky jsem koupil jinde a trošičku více lezou ven než originály. V zájmu ochrany laku na bocích jsem je nechal namontovat. Cena za sadu okolo 1.600,-, vzhled a funkčnost perfektní. Jejich účinek je znatelný, boky auta jsou teď čistější.
    Při pootevření předních oken za jízdy v dešti do auta docela teče. Pořídil jsem za asi 800,- ofuky na všechny okna. Vypadají na autě dobře, fungují, větrání je příjemnější, do auta neteče ani nefouká. Při rychlostech okolo 120km/hod a výše se ale projevují zvýšeným aerodynamickým hlukem (je to ale únosné).
    Světla - adaptivní xenony. Nesvítí špatně ale čekal jsem víc. Dosud jsem ale nikdy neměl auto, kterému by se při jízdě natáčely světla do zatáčky. Tahle vlastnost je luxusní a to, že při jízdě do zatáčky vidím "za roh" je skvělé.. Nějaká Corner funkce tzn. přisvěcování mlhovými světly se tomuto nemůže vyrovnat.
    Zjišťuji, že mít nádrž na levé straně je velmi příjemné. Přestaly se mně týkat fronty na pumpách v době špičky.
    Kufr - domnívám se, že velikost 528 litrů (či kolik to KIA udává) je celkový objem včetně přihrádek pod podlahou. Čistý objem kufru nad podlahou odhaduji tak na 450 litrů. Mně to ale dostačuje. Na dovolenou, pokud jedeme autem, konzervy nevozíme: pro dodinu s malým dítětem, kdy je potřeba všude tahat kočárek, později trojkolku apod. tohle bez střešního boxu může být problém. Ale to je opravdu individuální.
    Posilovač řízení anebo spíše můj pocit z řízení není úplně ideální, ale je to zřejmě věc zvyku a rozhodně to nevidím jako něco, co by mi kazilo dojem z auta jako celku. Jízdní vlastnosti mi ale připadají skvělé, V zatáčkách podvozek drží jako přibitý, auto se nenaklání. Se Ceedem jezdím serpentiny raději než Octavií a víc si to užívám. Tvrdší podvozek je sice oproti Octavii méně komfortní, ale jízda s ním je skvělá a mně to tak vyhovuje.
    Volant - uvítal bych kdyby byl věnec trochu masivnější, ale zase - je pocit a nevyboičuje to ze standartu u jiných aut. Jinak volant O.K., ovládací prvky rozumně rozmístěné. Je jich docela dost ale opět - je to o zvyku.
    Ovládaní světel, stěračů apod. - naprosto bezproblémové. Bezklíčový vstup a startování je docela fajn vychytávka ale asi bych bez ní uměl žít byť je to funkce zpříjemňující život. Multimediální panel je skvělý a nemám připomínku. Navigace, rádio s CD je v pohodě, ovládání intuitivní. Nejsem ale nadšený ze zabudovaného handsfree. U Octavie to bylo z hlediska funkčnosti lepší. První co mě překvapilo bylo to, že příchozí hovor se neohlašuje tónem v reproduktorech, Oznámení na displeji se sice zobrazí a ztlumí se rádio, ale já se na displej během řízení moc nedívám a rádio ne vždy je puštěné anebo ho ne vždy plně vnímám. V servisu si s tím moc rady nevěděli ale dobře mi poradili na horké lince na info mailu KIA. Odpověď do tří dnů a vysvětlení jednoduché. Hlasitost vyzvánění je z výroby nastavena na nulu a zvýšit jí jde jen ovládáním hlasitosti v momentě, kdy mi někdo právě volá... Tohle mě prostě nenapadlo. Teď už to sice funguje, ale..., místo nějakého vyzváněcího tónu se ozývá jakási divná melodie a se zpožděním 10-15 sekund oproti vyzvánění samotného telefonu. Samozřejmě řidič v autě slyší vyzvánění samotného telefonu..., ale ne vždy, když je třebas telefon v kapse zimní bundy na zadním sedadle, v kufříku, kabelce...
    Ještě jsem snad neměl auto, kde by nebyla možnost zastrčit zelenou kart apod. za stínítko řidiče. U Ceeda bohužel nelze, není kam. Leda tak přilepit žvýkačkou.
    O středové loketní opěrce mezi předními sedadly už to ho bylo napsáno hodně. To se jim prostě nepovedlo ani trochu a to ani u příplatkové, která je posuvná směrem vpřed. Ale není to nic, na co by se nedalo zvyknout a naučit se s tím žít.
    Naprosto skvělá jsou ale sedadla. Vzadu jsem ještě neseděl, odtamtud holt nedosáhnu na pedály, ale přední sedadla jsou excelentní. Hovořím ale o sedadlech s el.ovládáním a pamětí. Díky možnosti zvedat odděleně přední či zadní okraj sedáku (což neměly ani některá má předchozí auta za více jak dvojnásobnou cenu) se dá najít optimální poloha za volantem velmi dobře. Sedadla svým tvarováním, přiměřenou tuhostí a možností ovládání u mně mají 100 bodů.
    Asistent rozjezdu do kopce je jak zjišťuji příjemný i pro zkušenější řidiče, kterým tento úkon nečiní problém. Akorát jsem nějak nepochopil proč někdy funguje a někdy ne. protože ho ale de facto nepotřebuji, nezabývám se tím. Je to zřejmě o úhlu sklonu terénu apod. ale nezkoumal jsem to.
    Parkovací kamera v provedení KIA - naprosto bez výhrad, funguje skvěle. Parkovací asistent - naprosto skvělý. Po třiceti letech za volantem bych se bez něj obešel, ale nakonec jsem ho začal používat i já. Nemuset vytáčet hlavu na všechny strany, hlídat abych kolo neodřel o obrubník apod. mě přestalo u tohoto auta bavit. Když to za mně udělá automat, proč ne..., pustím volant a nechám ho zaparkovat aniž bych se tím zabýval. Samozřejmě ale jen tam, kde je podélné stání u chodníku. U Hornbachu mi do parkoviště sám nezajede.
    Už mě nic moc nenapadá. Shrnutí na závěr - po měsíci se Ceedem v kombíku bych se do Octavie už vrátit nechtěl. Ceed za 525 tisíc mi nabízí mnohem více, než Octavia za podobné peníze. Jezdit se Ceedem je pro mě větší radost. Octavie mě nikdy nezklamala a považuji ji za velmi dobré auto. Cenová politika Škodovky mi ale nevoní. Jezdit se Ceedem je docela radost a užívám si to. Svého rozhodnutí nelituji a spíše jsem rád, že jsem přešel do týmu KIA... Mějte se

Atomas 02.01.14  13:42

« Re: červené podsvietenie displejov

Zdravím. Nijak mne červené podsvícení neobtěžuje. V noci spíše vnímám namodralé podsvícení tachometru, červená spíše dokresluje atmosféru. Ve výbavě s automatickým rozsvěcením světlometů se automaticky snižuje intenzita podsvícení a červená tak není výrazná. Infolišta uprostřed přístrojové desky je dále od řidiče a neosvětluje. Panel rádia lze tlačítkem vypnout ( ještě jsem neměl důvod, pouze vím, že lze) a displej klimatizace je při řízení mimo zorné pole řidiče. Takže bez problému... ;-)

Soptík 30.12.13  22:03

« Ceed kombi ve výbavě Exclusive+Ultra 3 v Karviné...

Jeden CEED SW ve výbavě Exclusive + Ultra 3 v barvě tuším Dark Gun a na 17" kolech stojí na ulici Závodní..., majitele znám, pomohl mi k rozhodnutí pro KIA ceed

Soptík 30.12.13  21:54

« Re: Re: Taky jsem podlehl Slovenským korejcům

zetr007 : tak jsem si vyzkoušel konfigurátor Leonu ST a pokud se pokusím zadat stejnou výbavu jako dostávám u CEED kombi, jsem zase někde jinde. Musím ale uznat - když jsem si trochu prohlédl fotogalerie na internetu - že LEON se designem fakt povedl a že i interiér - vzhledem k tomu, že jde o auto koncernu, kde interiéry jsou spíše německy strohé - se taky docela povedl a třebas ve světle šedé vypadá skvěle (sorry, mám slabost pro světlé interiéry a jedno auto s běžovým interiérem už jsem pár let měl. Vzhledem k tomu, že jsem ho nechal vždy jednou ročně vyčistit - stejně tak, jako bych to udělal u tmavého interiéru - nemám žádné negativní zkušenosti ve stylu hospodkých recenzí "švára měl oktávku se světlým interiérem a hrozně na to nadával...").
    LEON ale vychází dráž a to jsem některé prvky v konfigurátoru ani nemohl k 1,6TDI zadat abych posoudil to, co v CEEDu ve výbavě dostávám.
    Nicméně je to vše věc názoru, vkusu, subjektivních i objektivních faktů. Nechtěl bych působit dojmem trotla, který má vyhraněné názory a zkušenosti odposlouchané v hospodě typu "švára měl meďoura a říkal...". Taky jsem si v dobách, kdy mi bylo méně a měl jsem i jiné příjmy, vyzkoušel vlastnictví aut v kategorii od 1,5 do 2 miliónů. Tehdy mi nepřipadlo divné bydlet v družstevním panelákovém bytě získaného za komančů za 15 tis a mít před panelákem zaparkované auto za dvě mega. Dnes už věci vidím jinak a nechce se mi za auta utrácet víc, než považuji za rozumné. Raději cpu prach v rámci možností do jiných statků... Mějte se tu

Hugi_77 30.12.13  21:28

« Re: Re: Re: Taky jsem podlehl Slovenským korejcům

S-Max jsem tak krátce jel a je to skutečně jiná dimenze oproti čemukoliv nejen mezi MPV. V příští generaci by pak mohl být potenciálním nástupcem našeho Ceedu, ale teď hodně předbíhám...

Šťastné kilometry i Vám.

PS: Jsme ze stejného regionu/města - tolik ceedů v Ultra výbavě zase není, třeba se budeme potkávat :-)

Soptík 30.12.13  15:20

« Re: Re: Taky jsem podlehl Slovenským korejcům

Zdravím, z Fordy mám jen dobré zkušenosti, a třebas takový S-MAX mne uchvátil, ale byla to jen několikakilometrová jízda s autem kamaráda. Chtěl jsem ale auto okolo půl milionu a S-Max je samozřejmě s cenou někde jinde a ani bych ho s autem velikosti KIA CEED nechtěl srovnávat...
    Takže hodně bezproblémových kilometrů s Vaším Ceedem. Já už dostal echo, že moje auto je vyrobeno a někdy do 10.01.2013 bude na příslušném autosalonu KIA kde jsem ho objednal...

Soptík 30.12.13  15:14

« Re: Re: Taky jsem podlehl Slovenským korejcům

Zdravím, na úvahy o Leonu už pro mne bylo pozdě (složil jsem zálohu v 10/2013) ale i kdyby nebylo, šel bych asi stejně do KIA CEED kombi. Leon se dle mého docela povedl. Interiér trochu strohý, v podstatě v duchu koncernu, ale to je samozřejmě věc názoru a vkusu. U CEEDa je na můj vkus interiér zase trochu na opačném pólu tj. možná trochu přeplácaný, ale zase, je to věc vkusu.
    Nicméně 7-letá záruka (byť s řadou omezení) a především sedmiletý garanční servis zdarma (včetně materiálu tj. oleje, náplně, filtry) představuje pár desítek tisíc, které za těch 7 let nebudu muset vydat.
    Ale díky za odpověď, nikdy není na škodu zamyslet se i nad jinými pohledy na věc...

foto Diana70

Diana70 28.12.13  15:05

« červené podsvietenie displejov

Dobrý deň.
    Zvažujem kúpu krátkej Kie ceed 1.6GDI s rada som sa vás spýtala na to červené podsvietenie na displejoch [odkaz]
    Nie je tá záplava červenej farby na dispejoch otravná? Zatiaľ len študujem recenzie (čakám na nejaký akčný model, plánujem kúpu niekedy na jar-leto 2014) a už teraz mi farba podsvietenia pripadá veľmi otravná a tiež sa mi zdá rádio "jednoduché", na Slovensku som iný typ rádia v katalógu nenašla.
    Proti tomu napr. nová mazda 3 má interiér riešený oveľa krajšie, povedala by som prehľadnejšie [odkaz]
    Dá sa zmeniť nejako farebnosť displeja? Vďaka za odpoveď a veľa šťastných kilometrov.

Hugi_77 26.12.13  01:34

« Re: Taky jsem podlehl Slovenským korejcům

Mno, docela jsem se pobavil - podlehl jsem taky :-)

Jako forďák poprvé "přestupuji" k jiné značce. Máme 10let / 190t km starého C-Maxe a je nejvyšší čas jej vyměnit...
    Auto je objednané (19/12), v naprosto stejném provedení - Ceed SW 1.6 CRDI 94kW s paketem Ultra 3, v bílé barvě a za oněch cca 525k CZK.
    Musím říct, že auto mne při zkušební (víkendové) jízdě hodně překvapilo - především jízdně a motoricky - není to žádný hrubián (ale TDI), výkon je příjemně lineární, převodovka parádní. Líbil se mi na nižší střední krapet vyšší posez (aktuálně jezdím C-Maxem), z O2, O3, G7 a především Leona se jen těžko škrábu ven...

Při výběru jsme hledání zúžili na Leona ST (moc pěný ale pořád dražší - líbilo se mi FR, sedí se hodně nízko), Golfa (příplatky jsou skutečně šílené a báli jsme se zlodějů), Škodu opravdu ne (jednak už doma jednu máme a druhak je O3 skutečně mimo nejvyšší výbavu ohavná až běda) a trochu neporovnatelně jako BEST CHOICE Grand C-Maxe (Ford) - toho jsme skuteně okukovali více než rok! Tady jsme už ale byli trochu mimo náš limit (i s hodně dobrou cenou z AMB Praha) - bohužel i financování má KIA mnohem lepší! Ve finále a v budoucnu ušetříme i za provoz (akce 777).

Dodání vidím na přelomu 02/03 2014 - poté zkusím napsat (první) recenzi - na aktuální milovaný C-Max už to nebudu pokoušet :-)

Co se týče kol - tuším že Kia má nějaké v akci...

foto zetr007

zetr007 15.12.13  14:35

« Re: Taky jsem podlehl Slovenským korejcům

Ceed v kombíku je hezký auto, ale neuvažoval si o Leonu ST? Je nebo bude to s koncernu nejlevnější auto a oproti Oktávce i o dost levnější. Ve výbavě Style plus pár věcí to vypadá celkem lákavě. No pravda je že to bude v dízlu 2.0 TDI určitě dražší než tvůj Ceed. Já uvažuju Leonu ST Style plus do zadu park. senz. a náký maličkosti s motorem 1.4 TSÍ 90 KW, najedu ročně do 25000km tak myslim ideální volba motoru, cena podle ceníku cca 465000kč reálně podle prodejce cca 400000. Kdybych chtěl v týdle výbavě Octavii combi nové generace nedostanu se pod 500000kč, je pravda že je tam silnější 1.4 TSI páč Škoda 90 KW verzi do Oct. nedodává zatím , ale stejně je to darda i proti Golfu combi. Šel bych i do Ceedu, ale právě GDÍčko oproti 1.4 TSI 90 KW mě odradilo, je znatelně lenivější a při mojem stylu jízdy i víc žere než to TSÍčko to už jsem si zkusil rozdíl cca 1 litr. Každopádně ti přeju at ti to ledna co nejrychleji uteče :-) .

Soptík 14.12.13  13:21

« Taky jsem podlehl Slovenským korejcům

Kdysi jsem podlehl Fiatu a skoro 20 let jsem v nich jezdil počínaje kdysi Temprou, Mareou kombi, pak Stilo kombi. Ženě jsem na ježdění do práce koupil před dvěma lety nový FIAT Grande PUNTO resp.novější model Punto EVO. Sám jsem už FIAT ale opustil a poslední 4 roky jsem jezdil v Octavii 1,6 TDI, model 2009 (už s těmi novějšími předními světly). Měl jsem ji v rozumné výbavě Elegant s příplatky za Bluetooth Handsfree, vyhřívání sedadel a nějaký kožený paket... Protože Octavii v 01/2014 vracím (po doběhnutí 4-letého operač.leasingu), přemýšlel jsem jak dál. Octavie mě nijak nezklamala, spíše příjemně překvapila (asi i proto, že poslední české auto co jsem si koupil kdysi v dávné minulosti, byl Forman v r.1993). Nicméně ceny u Škodovky a koncernu vůbec, se mi nelíbí. Je to i tím, že mě hodně stojí barák a s tím spojené hypotéky apod. V podstatě bych chtěl auto dobře vypadající, slušně vybavené ale za peníze, které by mě vzhledem k mým příjmům až tak nebolely(ročně najezdím pracovně 40-60 tis km a je to de facto moje druhá kancelář a pracoviště).To bohužel u Škodovky jde jen za cenu kompromisů ve volbě motoru a výbavy, protože za nové auto jsem ochoten dát tak 500 tis, max 550 tis.
    Chvilku jsem uvažoval o Hundai I30 kombi a nakonec se zajel podívat na KIU Ceed kombi, přečetl si pár recenzí a shlédl loňský primácký Autosalon č.49 na internetu, nechal si vypracovat cenové nabídky v autosalonu KIA .... a bylo rozhodnuto. Zpočátku jsem uvažoval o KIA Ceed Kombi 1,6 CRDi 94kW v nejvyšší výbavě Exclusive (hodně najezdím a tak se mi investice 50tis do nafty navíc oproti benzínu 1,6 GDi zaplatí za 2-3 roky). Uvažoval jsem o nějakých příplatcích za vyhřívaná sedadla, automatické stěrače apod. a byl jsem na rázem na nějakých 490 tisících. Pak jsem ale zjistil, že jeden známý si koupil KIA Ceed Kombi 1,6 CRDi Exclusive s paketem ULTRA 3 za nějakých 90 tis za tento paket (adaptivní xenony, automatické parkování, 7" palcová vestavěná navigace, elektrické sedačky, bezklíčový vstup a startování,17" kola apod.. Sedl jsem si do jeho vozu, zjistil že 17" kola nejsou nijak tvrdá a bylo znovu rozhodnuto (zkusil jsem si pak v autosalonu jízdu i s motorem 1.GDi benzín a ten mi připadal taky skvělý).
    Prodejce mi udělal cenu asi 525 tis za KIA Ceed kombi 1,6 CRDi s paketem ULTRA 3 a auto jsem objednal (podotýkám, že jsem se nechal nakonec prodejcem ukecat i na staelitní vyhledávání vozidla za dalších 10.tis s ročním provozním poplatkem asi 4 tis, protože mi to natolik zlevnilo hav.pojistku i úročení leasingu, že na tom nakonec ještě vydělám).
    Auto má být vyrobeno a dodáno v 01/2014 a tak již napjatě čekám.

Ještě jedna zajímavost : Vzhledem k tomu, že Kia bude vyrobena a dodána v zimě, řešil jsem sadu zimních kol. Cena plech.disku a originál plast. krytu na kolo je okolo dvou tis za jedno kolo bez pneu. Zajel jsem tedy k prodejci AL kol a koupil AL disk 16"palců, srovnatelý vzhledově s 16" kolem dodávaným z fabriky, za 2.100,-/ks.

Možná ještě stojí za zmínku, že jsem sedl ke konfigurátoru ŠKODA a nakonfiguroval si zkusmo cenu Octavie combi třetí generace... dostal jsem se u srovnatelné výbavy na cenu 724.tis a to podotýkám s motorem 1,6 TDI 77 kw tj. s výrazně slabším motorem a pouze 5-ti stupňovou převodovkou

foto taniya

taniya 23.05.13  21:08

« cee apostrof d

tenhle model je velice vydařený ... Líbí se mi víc než loňský. a také dobře sedí v ruce.

Atomas 23.05.13  13:35

« Děkuji

To autíčko mám rád a mohu slíbit, že dále budu psát postřehy, ať jsou kladné, nebo negativní. To samé platí i o zkušenostech se servisem (který doufám nevyužiji) ;-) Zatím se mi jako negativum zdá poněkud vyšší spotřeba, která se snad po zajetí motoru a také mimoměstského cyklu sníží. Nyní jezdím čistě Prahu - za 9 litrů...

foto Wendover

Wendover 23.05.13  13:26

« Gratulujem

ku krásnemu a kvalitnému autíčku , nech slúži a k supper recenzii.
    Konečne niečo co sa dá čítať a čítať :-) postrehy, plusy a mínusy atď. ! >:D
    Ták vela stastne najazdených km prajem a ziadne poruchy ... :-)
    Bravo KIA :yes: :yes: :yes:

foto VlaHa

VlaHa 18.05.13  22:16

« Re: Re: Re: Nadšení

Tak máme nejenom stejné auto, ale i mobil :-)
    Mně se to taky někdy spojí bez problémů, ale dost často, řekl bych tak v 70-ti% případů se stane výše popisované. HF jinak funguje super. Je velmi dobře slyšet a i druhá strana rozumí perfektně. Skvělé je i to, že se dá na volantu zesilovat a to poměrně hodně, takže i méně hlasité hovory se dají slušně korigovat. Hlasové vytáčení jsem taky zkoušel, ale dost často vytočí někoho jiného. Je to ale spíše vyslovováním, což je poměrně běžná bolest....

foto 3-diamanty

3_diamanty 16.05.13  22:02

« krasne auto

idealny motor a skvela farba , proste parada :-) ..... ceed je nadherny .... nech sluzi :-)

foto Makrt

Makrt 16.05.13  18:13

« To Atomas

Ano barvu mám pískovou, ale protože jsem čuně a nerad auta myju, měl jsem zvolit světlou barvu. Jezdím po menším městě za cca 7,5 a mimo město za cca 6,5 a moc to nešetřím. Jinak počítač lže, musím k jeho údaji o spotřeba přidat 0,5. Maximum jsem zatím jel 180, ale raději jsem pak sundal nohu z plynu. Jsem fakt spokojenější než u koncernu.