Škoda 120 (1985)

20.7.2009

Zdravím všechny uživatele, kteří navštěvují tyto stránky. Už delší dobu jsem se rozhodoval, jestli se mám pochlubit tou mojí skořápkou, kterou jezdím.…

Škoda 120 (Abarth.js)

foto Special-line

Special-line 20.07.2009  21:00

Hezky

ji dáváš do kupy. Pěkně do originálu, to se mi líbí. 100x lepší jak jakýkoliv tuzing a myslím že většina lidí by nevěřila cop jezdí za hrůzy a to nejen Škodovky.
    Šádes v takovém stavu je dnes málo proto oceňuji tvou práci.

Stejsn 21.07.2009  13:25

« Re: Hezky

No, do originálu... palubka z rapida a řadička z béemvé :-) Každý s něčím začínal, ti šťastnější s nějakým střepem (něco jako todle), se kterým se mazlili a cpali do něj veškeré své úspory, až po čase přešli na něco vyššího, ti méně šťastní s novým bourákem od tatínka, kterého si samozřejmě neváží, protože "je to sice srá_č, ale fotr mi příští rok koupí nový". Já měl jako první auto Š100, pak Š105 a erko. A byl jsem s nimi šťastný. Co mě mrzí, že nemám žádný jejich fotky. První auto je první auto. No ať Ti slouží. Pěkná recenze.

foto TurboKluk-smazat-hodnoceni-

TurboKluk(smazat hodnoceni) 20.07.2009  22:05

Foto

Pěkne auto strasne se mi libi předposlední foto. Jo to byly časy kdy si každy sam udělal ventily a vše pamatuju jak jsem si na aute nastavoval svetla, samozřejmě torx klíč, samozřejmě mi spadl jsem ho 30min vytahoval, pač jsem se bál že mi skočí pod řemen a bude au.
    Jinak psal jsi že jste lakovali plasty pls mužeš to rozvest stříkakli jste rovnou barvu jaky typ, nebo zaklady atd.

Abarth.js 20.07.2009  22:18

plasty

zdravim, předem bych chtěl poděkovat za hodnocení, vážím si toho. jinak plasty se nestříkaly, ale protože byly vybledlý tak se vzali vyjetym olejem, kterej je na tohle osvědčenej. jinak karoserie se obrousila na plech natřela se odrezovačem nastříkala se základem. pak plničem, kterej se pod vodou obrousí, a pak se to stříkne barvou. barva byla koupená v globusu, kde ji normálně prodávaj ;-) a základovka jako výrobce byl nějakej hit color, nebo co, ale s tátou jsme stříkali naše auto a tam se s tou barvou nesnesla takže to praskalo, takže to bylo nějaký šméčko

foto TurboKluk-smazat-hodnoceni-

TurboKluk(smazat hodnoceni) 20.07.2009  22:23

« Re: plasty

Trochu do lakyrničiny fušuju ale na plasty jeste nevím jak.
      No popraskalo to protože zaklad byl syntetika a na to jste dali akryk nebo naopak.Zaklad jako puvodni lak ne jako zaklad

Petr408 21.07.2009  20:01

« Re: Re: plasty

S těmi plasty si udělal dobře, já zase vzal středový tunel u Moskviče Konkorem 101, to je taky olej. U těhle plastů to pomůže. Koukám, že si s ní dal práci.

Jestli chceš aby ti nerezla, tak ji nejdříve celou natři Resistinem, tak 4 poctivé vrstvy (každý den jednu). Tady je odkaz: [odkaz]

Ten Resistin kupíš v každé prodejně barvy a laky. No a na to kýbl vazelíny. Jak řikám vždy, mastnota=žádná rez.
        Nebo olej. Někdo mi tvrdil, že auto zespodu natřel olejem na vaření, ale to bych tam určitě nedával.

My natíráme auto vazelínou každých 5 let a žádná rez, maximálně šroubky >:D >:D .

A tempo nedoporučuji, ne kvůli lesku, ale ochraně laku. Na ochranu laku je nejlepší autobalsam. Do laku se uplně vsakuje. Špatně se leští, ale hodně dlouho vydrží. Jestli jí máš hodně vyšisovanou, tak budeš muset leštit 3x možná 4x aby se leskla.

"-- skrytý --" 23.07.2009  10:27

« Re: Re: plasty

Ahoj ,plasty já odmastím stříknu základem a plničem (dá se sehnat i na plasty) no pak zbrousím a stříknu 2x-3x barvou.Mám to dva roky a nic se neloupe :yes:

Abarth.js 20.07.2009  22:26

plasty

asi je to možný já jsem to nezkoumal. já jsem v tomhle amatér :-)

foto -Teddy-

_Teddy_ 21.07.2009  12:29

spomienky na stodvaciasik...

heh, pripomenulo mi to jazdy na otcovej 120-ke, aj casy ked som si robil vodicak (pre zmenu na 105-ke). To auto by som popisal asi tak, ze to revalo a neslo. Uz pri 90km/h clovek mohol len mlcat a trpiet, akykolvek pokus o rozhovor alebo pocuvanie autoradia bol zbytocny...

Inak trosku som sa pozastavil nad tym tvojim napadom, ze si *dozadu* do kufra dal matrace, stodvaciasik mal predsa kufor vpredu! Az potom mi napadlo, ze tam bol naozaj "kufor" aj vzadu, taky maly, pristupny po odklopeni zadnych sedadiel.

Na jednu vyhodu si ale spominam, ten "drak" mal skvelu priechodnost snehom, to sme vela krat preverili na cestach za dedom, byval v takych dahoch kde v zime vobec neodhrnali sneh. Ziguly tam uz bezmocne hrabali, aj s dvoma pytlikmi cementu v kufri, skodylak presiel este s usmevom!

Kedysi po 89'-tom som vzal nasu rodinnu 120-ku, nalozil par kamosov, a sli sme sa previezt do alp. Nezabudnem na to, ako kdesi na parkovisku prisiel ku nam daky tirolak v kratasoch a stetkou za klobukom, obchadzal auto, uznanlivo kyval hlavou, cosi si mrmlal, a potom sa nas pyta "...sehr schon, das habt ihr wohl selbst gebastelt, nicht wahr?..." (akoze fakt pekne chlapci, to ste si urobili vy sami, vsak?)... >:D

Stejsn 21.07.2009  13:28

« Re: spomienky na stodvaciasik...

Hele, přesně - taky mě v první chvíli zarazil ten kufr vzadu, než mě to trklo! >:D

Abarth.js 21.07.2009  13:37

« Re: Re: spomienky na stodvaciasik...

to se stává :-) ale stejně je vyndám, protože tam jsou úplně zbytečný, a akorát zabíraj místo

foto saldy

saldy 21.07.2009  14:21

škoda,poctivej dobrák

jojo myslím, že o tomhle vozu pamětník neřekne v zásadě nic špatného, v té době tu o moc lepší auta stejně nejezdily a lidé byli štastní alespoň za tohle, tenkrát nebyl tak hustý provoz, holky povolnější, tráva zelenější.....
    Když jsme jeli na dovču, nikdo si na nepohodlí neztěžoval, když v kopci vařila voda, tak jsme prostě zastavili a počkali, závady se opravily v garáži, prostě pohoda :yes:

Johnny_P 21.07.2009  14:42

« Re: škoda,poctivej dobrák

jo, pohoda jako z pohádky :-) ;-) :yes:

"-- skrytý --" 21.07.2009  19:53

nejlepší autíko od Škody je 120

:yes: na to vem jed. Je to ještě stará poctivá práce.Najezdil jsem s ní spousty kilometru.Je dobře ,že i v dnešní době se najdou lidi co se těmto autum věnují držím palce at se práce daří :yes:

Prase 21.07.2009  20:01

« Re: nejlepší autíko od Škody je 120

rekl bych zes nevyzkousel modelovou radu skody rocnikem dolu jinak bys urcite nerekl ze 120 je nejlepsi :-)))

"-- skrytý --" 22.07.2009  12:38

« Re: Re: nejlepší autíko od Škody je 120

Abych ti řekl pravdu tak sem jezdil od 1000MB, až po novou fábii.A po každé ti řeknu ,že se otočím jenom za 120.Ostatní mi nic neříkaj.Favorit,falicie to je děs.S fábií sem jezdil služebně do Německa a to je tak na nákup a ne na cestování :-O

Prase 22.07.2009  15:48

« Re: Re: Re: nejlepší autíko od Škody je 120

jsi opravdu zajimavy clovek nic ve zlem ale at uz 105 nebo 120 to je pro me vrchol hnusu a auto dobry tak maximalne jako spotrebak uznavam nektere kusy by mohly byti OK i jako veteran ale stejne je jich prehrsel a za zadnou 120 se ja neotocim :-) a pokud bych srovnal treba felicii kabrio a 120 srovnavam krasavici s hnojem :-) tvuj nazor ti neberu tohle je muj :-)

Ronault. 23.07.2009  16:54

« Re: Re: Re: Re: nejlepší autíko od Škody je 120

Ty na to pořád koukáš jako veteranista a správný MB zoufalec, který vyjede jednou za dva měsíce s autem před garáž a je celý natěšený. Tohle je ale spotřební matroš a takhle se to nedá soudit. To bys pak S-classe neměla šanci na tu tvou felicii 8-s

Prase 23.07.2009  19:39

« Re: Re: Re: Re: Re: nejlepší autíko od Škody je 120

cha to zas porovnavas neporovnatelne :-)

Ronault. 23.07.2009  20:11

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: nejlepší autíko od Škody je 120

No já věřím, že ty bys toho byl schopen totiž >:-[] Ty jsi totož schopen jízdně porovnávat Favorita a 1000MB ;-)

Prase 23.07.2009  20:27

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: nejlepší autíko od Škody je 120

to jsem teda neporovnaval :P mi furt podsouvas nejake hrisne myslenky.... ale uznavam ze jsem silne vysazen na embecko jede se mi v nem dobre primo skvele :-) ono kdo nepoznal nepochopi :D

Ronault. 23.07.2009  21:04

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: nejlepší autíko od Škody je 120

Jede? To je široký pojem, já si jízdou představuju jet minimálně s využitím 50/90/130, ne 40 a píseň na rtech v neděli odpoledne ;-) MBéčka jsou krásná auta, ale srovnávat je s čímkoliv jiným se nedá, každé auto je poplatné své době, ať designově, tak jízdně ;-)

Prase 25.07.2009  10:11

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: nejlepší autíko od Škody je 120

prave jsi me ubil argumenty no jdu trucovat do kouta >:D

Ronault. 27.07.2009  21:36

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: nejlepší autíko od Škody je 120

Tak ti třeba >:D

Johnny_P 22.07.2009  16:12

« Re: Re: Re: nejlepší autíko od Škody je 120

no vidíš, a já když jsem si koupil Xantii, měl jsem obrovskou radost že už škodovkou nemusím jezdit >:-[] (škoda 125L ;-) )

Petr408 21.07.2009  20:15

Seřízení

Pokud jí seřídíš mohla by jet rychleji a být tišší. To platí u každého auta. Já teda Škody 120 nemam moc rád, ale jednou mě spolužačka vzala na výlet s mámou, taky jsme jeli ve stodvacítce a 100 km/h jela bez problémů. A těch 120 by dala. Je to všechno o seřízení a stavu motoru !!!!
    A jestli kouří a žere olej, tak potřebuje vyměnit pístní kroužky!!
    To je největší problém stodvacítek (hned po přehřívání >:D )
    Ale to sám nedělej. To jenom kdyby si chtěl investovat. Táty bratranec měl kroužky v * už po 60 000 km. Pokud by byly válce vyběhané do elipsy tak by jenom kroužky nepomohly.
    A jestli hůř řadí promaž táhla řazení, pořádně olejem, doporučuji Konkor 101. A pozor na zadní poloosy. Stávalo se, že se utrho celé kolo i s nábojem. Zkontroluješ to tak, že zvedneš auto na zvedáku nebo heverem a vemeš silou za zadní kola doleva a doprava. Kdyby tam byla velká vůle a chroupalo v tom = okamžitě opravit.

Hodně štěstí a se závadami se nedělej hlavu, u novějších aut jsou i mnohem horší a i u západních aut. :yes: :yes:

Abarth.js 22.07.2009  15:04

« Re: Seřízení

děkuji za rady. jinak auto jede dobře, 13O jezdí bez problému, ale já nejsem na takovej hluk už zvyklej, asi už jsem zhýčkanej z našeho auta, kde je tichoučko, jinak dík za radu s poloosama, až bude čas tak je okouknu

"-- skrytý --" 22.07.2009  17:23

« Re: Seřízení

Na škodovce umim opravit jen to, co se mi pokazilo, takže skoro všechno, ale ohledně řazení bych měl dvě rady:
      1. koukni se na tunelu pod poklop těsně za řadící pákou. Kulisa klacku tam je přišroubovaná k táhlu převodovky. Měly by to být dvě 13ky matky a pokud tam je vůle, tak nezařadíš nic. (stačí dotáhnout)
      2. Lehni si pod auto a na výše zmiňovaném táhle je kloub, ve kterym je použit gumový špalek. Ten by mohl být vyčochtanej a to pak taky nic nezařadíš.(vyměnit za nový)

Palubku máš pěknou, ale jestli nejsi citově vázán na ty poklice, tak je sundej. Harpie jsou nejhezčí (dle mého skromného cítění), s pěkně nastříkanym diskem a černou pokličkou na středu :-) ;-)

Abarth.js 22.07.2009  17:31

« Re: Re: Seřízení

děkuji za rady. co se týče poklic tak se mě samotnýmu nelíběj, ale za ty shnilý disky co tam mám bych se styděl je ukazovat(přidám foto), ale asi koupim originály celoplošný poklice na z feldy. ty by se mi na ní líbily

foto Deutscher

Deutscher 22.07.2009  10:04

7 a 8

ked moje auto za 7 a tvoje za 8. tak potom moje za 7 ale tvoje za 4 >:D >:D >:D >:D ty uchyl... kolko by si chcel za obycjnu Skodovku ??? ;-) ;-) ;-) ;-\ ;-\ ;-\

Abarth.js 22.07.2009  15:07

« Re: 7 a 8

jestli se tě to dotklo tak se omlouvám ;-) ale nebyla to reakce na to že ty jsi mi dal za 8, tak já ti dám za míň, ale je to z toho že mám averzi na audiny. za vectru jsem ti dal 10, protože je to moje oblíbený auto, ale za zbytek jsem musel ohodnotil míň, tak se ti tímhle omlouvám.

Stejsn 23.07.2009  08:55

« Re: Re: 7 a 8

Nemlouvej se mu, to je tady na tomhle webu taková úchylka některých ješitných hysterek - jakmile se Ti na jejich autě něco nelíbí a dáš jim (podle nich) málo bodů, tak oni se můžou pos..., na oplátku okamžitě strhají tvůj auťák a ještě tě napadají v diskusi. Je na to jediné řešení - nehodnotit, maximálně tak napsat nějaký komentář. Zvykneš si :-)

Abarth.js 23.07.2009  18:21

« Re: Re: Re: 7 a 8

dík za radu :-) asi nad tim začnu přemýšlet

foto Deutscher

Deutscher 23.07.2009  21:04

« Re: Re: Re: Re: 7 a 8

tak prepac. ja som to pochopil z opacneho konca a myslel som si ze si dal malo naschval ;-)

foto MajoThePuk

MajoThePuk 22.07.2009  12:51

HMM

Dobra recenzia trosken som sa zasmial ;-)

Petr408 27.07.2009  22:10

Kola

To je jednoduchý s těma kolama, kup 1 sprej šedé základovky a 2 spreje stříbřenky s příměsí chromu. A budeš mít kola hezčí než s fabriky. Předtím samozřejmě obrousit. Stříbřenka s příměsí chromu je samozřejmě hodně dražší než klasická na kola, ale výsledek stojí za to. Vydrží i déle. A divim se, že snese i teploty nad 80 ° C. Jestli nechceš utrácet vem to potom klasickou.

A nebo jestli si s tim chceš dát práci můžeš je přestřík profesionálně na bílo. :yes:

Abarth.js 27.07.2009  22:24

« Re: Kola

já jsem s nima chtěl něco udělat, ale vůbec ta rez nejde dolů, hlavně k některým místům se nedá dostat, a já nemám na tohle svatou trpělivost. já je chtěl jenom obrousit a nastříkat aspoň na černo, aby to nebyla taková hrůza, ale jak jsem broušenim zjistil, tak kola mají na sobě dvě vrstvy laku, a navíc pokaždý jinou barvou ;-\ ,když se k tomu připočte rez+sloupaná barva, tak je na to hroznej pohled

Petr408 28.07.2009  10:08

« Re: Re: Kola

S tím musíš počítat, já si na Moskviče přitáh 2 kola ze šrotu. Jedno kolo jsem brousil hodinu a něco. Nelžu ti přes hodinu. Rez tam můžeš klidně trochu nechat, ale to co se loupe musí okamžitě dolu.
        Vem to rozbruskou, jestli jí máš, já jí v té době ještě neměl.

A jestli se ti do toho nechce, tak je dělej postupně jedno po druhém. A až budou všechny hotové, tak jenom sundáš poklice :yes: :yes:

No každopádně drátěný kartáč a nejhrubší smirek. A ruce budeš mít jak brusič >:D .

Abarth.js 28.07.2009  20:13

« Re: Re: Re: Kola

já jedno kolo brousil přes hodinu, a rozdíl ani nebyl vidět, takže jsem se na to vykašlal. nejdřív jsem to zkoušel drátěným kartáčem, ale s nim jsem se nikam nedostal, pak jsem to zkouušel rozbruskou, ale jenom se sloupalo trochu barvy. přidám jsem jednu fotku po broušení jak to vypadalo

Petr408 28.07.2009  21:40

« Re: Re: Re: Re: Kola

Tak to jenom odmasti a stříkni. To neznamená, že to musí být čistý až na kov. Základ pak stříbřenka. :yes: :yes:

Petr408 29.07.2009  21:05

« Re: Re: Re: Re: Kola

Koukám podle poslední fotografie, že už to tak zlý není. Tak stříkni a uvidíš. To víš lepší už to asi nebude. Zůstane to trochu hrbatý. Já to měl ve stejném stavu a pak jsem to střík a paráda. Dáš hold více vrstev aby se to zacelilo. Ze zdálky nikdo nic nepozná. Přece u toho auta nebude každý klečet.

Abarth.js 29.07.2009  22:33

« Re: Re: Re: Re: Re: Kola

když myslíš :-) až přijedu z dovolený tak to zkusim, a uvidim

Petr408 29.07.2009  21:05

:yes: :yes:

foto zip2016

zip2016 19.08.2009  20:56

Filtr

Já tomu moc nerozumím, ale nebude ti takhle ten filtr brát horký vzduch od motoru? ;-)

Abarth.js 19.08.2009  21:22

« Re: Filtr

no to asi bude, ale díky tomuhle výmyslu by se mělo do karbece dostat víc vzduchu, a prej by se měl motor i o trochu líp vytáčet.

foto zip2016

zip2016 19.08.2009  21:31

« Re: Re: Filtr

No to asi jo, ale jestli to má u tohodle motoru smysl. Každopádně by to asi chtělo nějak dovést k filtru studený vzduch, ale to půjde náporem asi těžko! ;-\ Ale ty seš hračička a určitě na něco příjdeš! ;-)

foto Jack1989

Jack1989 20.08.2009  09:35

« Re: Re: Re: Filtr

Musíš tam dovést studený vzduch určitě, protože ten teplej má větší tepelnou roztažnost a z toho důvodu se ti tam toho dostane právě že míň.

Abarth.js 20.08.2009  20:43

« Re: Re: Re: Re: Filtr

já se už na to vybodnu, a nic už s tim dělat nebudu na to moje 5km jěždění se to stejně ani nestihne ohřát, a asi stejně koupim jiný auto, protože už mě nebaví pořád na tom něco dělat. nedávno jsem stříkal lemy a prahy, a už se mi začíná pomalu loupat barva od těch pitomejch kamínků ;-\ a na kapotě se mi začínaj dělat bublinky, protože kapota je zespoda shnilá jak preclík, takže jí dojezdim, než se najde nějaký lepší auto, možná budu mít od prastrejdy bílou feldu, tak uvidim, i když je to skoro ten samej křáp jako to moje

foto Honza-t

Honza_t 28.09.2009  20:11

« Re: Re: Re: Re: Re: Filtr

Běž do feldy, ale do nějaký pěkný, ne do křápu. A taky žádný 40Kw, 42 Kw, 43 Kw. Nejlépe 1.3 MPi 50Kw nebo 1.6 55Kw ;-) To je pak jiný poježděníčko ;-)

Johnny_P 28.09.2009  20:18

« Re: Filtr

zas tu feldu moc nepřechval >:-[] :-)

Abarth.js 29.09.2009  14:00

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Filtr

feldu už jsem si rozmyslel, nebo spíš táta mi jí rozmluvil. Prej když už, tak už něco lepšího. Stejně ale teď momentálně nemám peníze takže škodovka ještě bude nějakou chvíli sloužit.

"-- skrytý --" 22.08.2009  13:17

Š 120 Luxe

Opravdu nádherný stav auta na jeho stáří,jde vidět že je o něj dobře postaráno!Moc se mi líbí!

Abarth.js 22.08.2009  18:16

« Re: Š 120 Luxe

díky za pochvalu, cením si toho :-) tvoje fávo taky není k zahození ;-) :yes:

Petr408 23.08.2009  09:26

Nevzdávej to

Problémy se objevují u všech aut, stačí pořádně zespodu natřít Resistinem a namazat a kapotu případně vyměnit a máš na dlouho klid. Teda pokud neni prorezlá skrz, to už je pozdě.

Abarth.js 23.08.2009  19:26

« Re: Nevzdávej to

Rád bych se nevzdával, ale s kapotou už je zbytečný něco dělat. nejenom že zespoda je shnilá natolik, že kdybych do ní něčim dloubnul, tak tam udělam díru jako do pr... ale hlavně za dobu kdy měla auto teta, tak se někdo snažil vypáčit kapotu, takže je na spolujezdcově straně zprohejbaná jako mrcha, na fotkách to není moc vidět, ale jinak to strašně bije do očí, takže bych musel koupit novou, a to už jsou zbytečně vysolený prachy, když nevim jak dlouho ještě bude to auto sloužit(vzhledem ke stavu moc dlouho asi ne).

Chobot 06.10.2009  11:19

Nazdar

Tak ti jdu ´vrátit´ hodnocení.
    Auto. 9b. Používam jen 9 za auta(dá se ještě dnes stodváce řikat auto? >:D ...nic ve zlym, taky sem s ní jezdil) a 10 za srdcovky.
    Recenze. Dal bych 9, ale tak co pořád psát o autě který zná každej(až na pár podnikatelů, kteří takovou lůzu přeci nikdy ani neviděli >:D ), takže 10b.
    No a fotky za 9. Měl bys vyfotit kufr.....a kufr za sedačkama, jo tam máš vlastně ty madrace.....no tak kufr a dam ti deset.

Nechť ti slouží.

Abarth.js 06.10.2009  16:11

« Re: Nazdar

dík za hodnocení, i když nevím k čemu ti bude fotka kufru, ale až bude čas tak ho vyblejsknu ;-)

Chobot 06.10.2009  16:49

« Re: Re: Nazdar

mě k ničemu. Ale tak když už, tak vše ;-)

Ronault. 28.10.2009  18:40

Ekopoplatek

Jsou 2 možnosti, buď předělat na LPG a jezdit na něj, ale to je taky investice. Pak se prý ekopoplatek neplatí.No a druhou možností je jezdit dále na dědu. Podle mě se to dá, aspoň já s dědovým autem jezdil půl roku po jeho smrti a k přepisu mě dohnalo až zavádění ekopoplatku. Vím o lidech, kteří tak jezdili několik let.

Jinak samozřejmě upřímnou soustrast :-(

Abarth.js 29.10.2009  16:00

« Re: Ekopoplatek

Já nevím co s ní..., ale jezdit s autem v jehož techničáku je napsaný někdo, kdo už není se nesmí ne? takže buď půjde do pryč, anebo se to bude muset nějak ošmelit, a na ten rok do kterýho jí končí technická jí dojezdit. Jěště uvidim co se s tim bude dát udělat, moc velký šance jí ale nedávám.

Ronault. 29.10.2009  19:28

« Re: Re: Ekopoplatek

Tak do technické bych s tím normálně dále jezdil. Kdo ti prokáže, že majitel již není mezi námi? Když má auto zaplacené povinné ručení, STK, tak ti nikdo nic nemůže říct. I tou STK bys prošel, tam je jedno, jestli s autem dojede majitel nebo někdo jiný. Vím, že otcův spolupracovník jezdil Š120 snad pět let po smrti jeho otce bez přepisu.

Pokud se pletu, tak ať mne někdo opraví.

Abarth.js 29.10.2009  21:08

« Re: Re: Re: Ekopoplatek

no jo, ale když se auto dostane do dědického řízení, tak se potom musí přepsat na jinýho majitele ne? ale hlavně se musí změnit adresa majitele, protože ti nemůže chodit zaplacení o povinném ručení na stejnou adresu, když tam onen dotyčný už nebydlí.

Ronault. 29.10.2009  21:15

« Re: Re: Re: Re: Ekopoplatek

V dědictví stálo "automil zanedbatelné hodnoty" >:D Jezdil jsem tak snad od června do prosince, čili půr roku a nikdy nebyl problém. Jak je to s pojistkou, no...? Podle mě když tam bude adresa, tak to dojde, i když tam děda nebude vedený. To máš stejné jako třeba když si necháš poslat poštu jinam než bydlíš, mě třeba taky chodí balíky a pošta na studentský privát. Jak říkám, poinformuj se, poptej, ale do té STK bych jezdil klidně takhle, pokud projdeš, tak jezdi dál. Proč ne, platit 10 000 ekopoplatku se opravdu nevyplatí.

Prase 29.10.2009  21:17

« Re: Re: Re: Re: Ekopoplatek

jj myslim ze kdyz auto nebude v dedickym rizeni mas vyhrano... na stk ani jinde nikoho vlastnik nezajima a teoreticky pokud budes platit ruceni vse bude v pohode a za par let to muzes v klidku hodit do srotu nebo dle uvazeni ;-)

Ronault. 29.10.2009  21:22

« Re: Re: Re: Re: Re: Ekopoplatek

I když to bude v dědickém řízení, tak je to jedno, to auto notář řešit nebude. Pak jen dostane dědic papír, který ho opravňuje k vlastnictví, či jak se to jmenuje. Taky jsem to tak měl. Něco podobného, co mají řidiči služebáků, když jedou do zahraničí.

Prase 29.10.2009  21:28

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ekopoplatek

mno nevim kdyz jsem kupoval moji prvni libovou tisicovku tak po smrti 1 majitele byla v poloprevodu jeho manzelka a to melo myslim za nasledek dedicky rizeni... nevim jak jinak by se dostala do poloprevodu >:D

Ronault. 29.10.2009  22:08

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ekopoplatek

Polopřevod, půlpřevod, to jsou právnické kličky, tomu stejně nikdo nerozumí >:D

Prase 29.10.2009  22:21

jak se maže hodnocení??? hodil jsem ti tam omylem 111 místo 101010 8-s

foto Stillborn

"-- skrytý --" 12.12.2009  14:22

Pěkná...

...recenze i fotky. Co se týče hodnocení, tak promiň za ten jeden bod za fotky :-( :-( zkusim napravit...

Abarth.js 12.12.2009  20:56

« Re: Pěkná...

dobře, až bude pár fotek navíc, tak dám za 10 ;-) budu tě pravidelně sledovat ;-) ;-) jinak díky za hodnocení

foto Mimas

Mimas 04.10.2010  16:43

Farba

Kurnik to bola legenda, na tom som začínal jazdiť ešte na ocovich kolenách. Ešte sme to mali aj v tej istej farbe. V ľavom rohu bola okrúhla nálepka a tam som si prvýkrát všimol ako sa hádžu rýchlosti ;-)

Abarth.js 05.10.2010  16:28

« Re: Farba

no, byl to stroj, co ti budu povídat :-) ale už šla na zasloužený odpočinek, ale budu na ni vzpomínat do konce života, protože na takový auto se nedá zapomenout, hlavně když to bylo moje první ;-)