Ford Mondeo (2017)

10.8.2018

0 km Auto jsem převzal v pátek 16.3. a jel hned natankovat plnou Vervy a lehce se projet po okolí. Auto působilo opravdu obrovským dojmem (přechod z…

Ford Mondeo (Grimley)

Ozzman 12.08.2018  08:45

Sedačky

Ahoj, za 1. gratuluji k téhle krásné barvě, dle mne je to nejelpší volba pro aktuální Fordy, ale údržbu chápu, mám jedno černé Mondeo a je to peklo, proto jsem další zvolil světlejší >:D

K sedačkám - hodně je v recenzi chválíš, ale opravdu jsou sedáky menší, pokud tedy máš verzi titanium (zdá se z fotek, že ano) a srovnáváš s předchozím MK IV titanium. Mám MK IV i MK V a rozdíl je tam poznat, jezdím s novým autem týden a dokonce mne bolí záda :/ Je to o zvyku, ale chci jen říci, že ten rozdíl pozoruji.

Obecně je MK IV uvnitř podstatně větší, kufr ( stěhoval sem velkou lednici i s bojlerem naráz.. a tak) >:D MK V má více obestavěný prostor - díky tomu skvělé odhlučnění a bezpečnost.

Dynamika a srovnání s Ecoboostem : Máme v rodině ještě Kugu 1.6EB 110kw a myslím, že na dálnici by si s tímto TDCi kraloval, To auto (s EB) je hrozně živé do 130 km/h, pak už se musí točit a žere. Zde se ukáže rozdíl v objemu a kroutícím momentu ve prospěch Mondea TDCi. Jinak je Ecoboost po stránce dynamiky super motor, ale do Mondea na delší trasy se více hodí to, co si vybral ty :).

P.s. co zatáčky ? Přechod z etalonu Fokuse s lehkým motorem musí být znát ne ? Já si tedy i v porovnání s MK IV nemohu stěžovat, jak novináři tvrdí..

control__blade 12.08.2018  11:39

« Re: Sedačky

nazdar, sedačky mkV titanium u mňa tiež super, zdajú sa mi výrazne anatomické, podopierajú čo treba

1.5 EB v smaxe funguje výborne, súhlasím že do 130 km/h, oproti dieslu pohodlnejší podvozok a takmer okamžitá odozva na plyn, zvuk a vibrácie úplne inde-nedá sa to ani porovnať

mám dve otázky:

1. Čo by mal novinár z toho ak by bol objektívny? Problémy s objektivitou v auto testoch registrujem cca od 1995.

2. Ako sa dá prosím vyrovnať so stratou hodnoty značky ford? V mojom okolí sa všetci oháňaju predajnou hodnotou staršieho auta z VAG, ale hodnotu si najviac drží aj tak Honda. Správanie fanúšikov VAG veľmi pripomína náboženstvo. Je to tak aj v iných chudobných regiónoch ? Mám na mysli východnú európu v regiónoch mimo hlavných miest.

Mondeo možno prekvapí na jeseň, bude asi veľký facelift, hybridné kombi a pod.

Ozzman 12.08.2018  11:57

« Re: Re: Sedačky

Neříkám, že jsou špatné, jen jsou oproti MK IV menší, v tom novináři nelžou :-) Mám teď před domem obě auta, takže mohu porovnat.

1. Objektivní není nikdo, nejlepší je si ta auta prohlédnout, jakožto kupec a vybrat si, co se tobě zdá nejlepší >:D

2. Ztráta hodnoty ? No nevím, ale co jsem teď koukal, tak si docela drží ceny, vždy to tak je do faceliftu, nebo do nové generace si ta aktuální drží cenu. U VW je to podobně. Proč se někteří fanoušci VAG chovají tak jak chovají? To nevím, někdo se potřebuje ujistit, že si koupil to nej a na všechno vyzrál, ale tady na ACZ moc takových už není :-)

Grimley 13.08.2018  06:52

« Re: Sedačky

no porovnání s Mondeem MkIV nemám - měl jsem předtím jen Focus Mk1 a Focus Mk3 :-) Takže jsem je porovnával jen vůči Focusu Mk3 po FL (taky Titanium) a to je nebe a dudy. Sedačky v Mondeu jsou prostě dokonalost - oproti Focusu - jiný porovnání nemám :-) Každopádně co se týče rozdílů mezi Mondeem MkIV a MKV, tak si novější Mondis pohoršil tak nějak obecně - podle uživatelských recenzí.

Co se týče zatáček - mám na cestě z práce takovou jednu esíčkovitou referenční. S fokusem tam šlo "vlítnout" ve 100kmh na pohodu, s Mondisem v 90kmh cítím, že to je tak akorát - vyloženě to nechci tahat až na hranu, takže co mi šestej smysl ještě dovolí - tzn. není tam takovej rozdíl, kolega s Vitarou tam jezdí 80kmh a už se to celý kymácí ze strany na stranu. Pořád cítím, že i Mondeo je řidičsky dobrý auto - jen je tak nějak oproti Focusu dělaný víc do pohodlna, což se někomu může zdát jako že není dostatečně živý, sportovní (ono sportovní samozřejmě není dvoutunovej kombík v naftě asi ani bejt nemůže - pokud to není oktáfka že :P) - ale prostě dá se jet svižně a zároveň bezpečně i v zatáčkách - každopádně rozdíl mezi Focusem s 1,5 EB a Mondeem 2,0 TDCi tam je - je cítit větší váha a i větší auto celkově.

Za 14 dní mě čeká cesta zase na sever - do Litvy, tak pak přidám další hodnocení :-)

Verny_2013 13.08.2018  07:11

« Re: Re: Sedačky

Pohodlí v sedačkách je samozřejmě subjektivní a navíc každý z nás má jiné pozadí. Chápu že pro toho kdo jezdí s Fordy, jsou sedačky vyhovující, ale už rozdíl mezi MK IV a MK V je poměrně zásadní v neprospěch novějšího. Největší problém jsem zaznamenal v délce sedáku. Ten je opravdu kraťoučký, delší cestu si představit nedovedu. Ale je to samozřejmě o tom, na co jsi zvyklý. Ten kdo jezdí v VW, Opel a dnes už třeba i Hjundajích ( nemluvě o prémii ) musí ten rozdíl k horšímu zaznamenat. Já ho teda zaznamenal velmi rychle.

Ozzman 13.08.2018  08:51

« Re: Re: Re: Sedačky

Ahoj, jezdím MK IV (což už asi dlouho nebude, nebo mám kupce :/ ) i MK V a ten rozdíl tak obrovský není, jak ho novináři píšou. Poznáš to, když bezprostředně přesedneš. Nemám problém s délkou sedáku, spíše jsou celkově sedačky trochu menší. Mám 188cm, ale rozhodně se necítím nijak nepatřičně.

Hyundai nemůžeš snad s Mondeem srovnávat, ani nová i30 (o i40 nemluvím, to je starý výběhový model) nesahá po paty MK IV. Passat je fajn, ale Mondeo MK IV i V má třeba měkčenou palubku u kolen, tohle VW nedává a Škodovka už vůbec, tam je tvrdých plastů přehršel. Opel neznám, dobová Insignie je uvnitř o třídu menší, aktuální neznám.

foto 99matthew99

99matthew99 13.08.2018  11:14

« Re: Re: Re: Re: Sedačky

Superb ma makcene plasty po prevodovku. Myslim ze podobne natom bude aj Passat.

Ozzman 13.08.2018  11:46

« Re: Re: Re: Re: Re: Sedačky

U kolen za středovým panelem? Zkoušel jsem obě auta v prvním modelovém roce a tam to nebylo. Kolem převodovky ano, to má i Ford.

foto 99matthew99

99matthew99 14.08.2018  14:38

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sedačky

No u mna v Superbe(2017) su makcene az po laktovu opierku - po miesto pre napoje.

foto koblih

koblih 16.08.2018  19:38

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sedačky

Nevím co myslíš tím za středovým panelem, ale tam kde si opíráš koleno jsou plasty měkčené jak v Superbu, tak Passatu.

Verny_2013 13.08.2018  12:20

« Re: Re: Re: Re: Sedačky

Psal jsem pouze o sedačkách, o technice a plastech v interiéru nediskutuju. Ale když jsem měl novou I30 půjčenou na víkend, tak sedačky ( tvar, rozměry ) byly téměř perfektní.

Ozzman 13.08.2018  12:26

« Re: Re: Re: Re: Re: Sedačky

Jezdil jsem jen i30 fastback a byl to průměr, ohledně sedaček.

foto idam-i

idam.i 13.08.2018  22:44

« Re: Re: Re: Re: Re: Sedačky

Skús sedačky v i40,tie sa im podarili ešte lepšie. ;-)

control__blade 13.08.2018  07:17

nazdar,

Smax 1.5 EB sa správal ako dve autá v jednom.

Do cca 70 km/h ako focus mk2 t.j. tiché, pohodlné, izolované auto, ako keby medzi šoférom a autom sedel nejaký úradník kt. dáva razítko na každé zatočenie volantom a šliapnutie na pedál.

Po cca 80 km/h sa prejav zmenil ku focusu mk1 t.j. mimo stredovej polohy volantu skvele riadenie, začal fungovať podvozok - efekt ako napr. BMW X1 2016 , od 3000 sa trochu zmení aj prejav motora 1.5 EB.

Neviem či to bol zámer, ale pocit je vo výsledku ten, že sa z auta nechce vystúpiť, zatáčky zvláda Smax akoby neexistovali, často som čakal blikajúcu kontrolku ESP, ale nakoniec bolo ticho. Najviac prekvapí stabilita v zatáčke na brzdách, keď sa auto nerozkýve.

Som zvedavý na spotrebu 1.5 EB po zábehu, napr. 1.0 v Bmaxe potreboval 18000 km na usadnutie.

Ozzman 13.08.2018  08:48

« Re: Re: Sedačky

V zatáčkách je to asi i hodně o tom, jak je projíždíš, zkoušel jsem teď o víkendu projíždět rychleji a když jsem jel bez plynu, zasáhla lehce stabilizace (bude nejspíš ostražitější, než u MK IV), když jsem se do zatáčky opřel pod plynem, mám AWD, tak se připl zadek a auto neskutečně zakleklo a projelo jistě zatáčku.

Váha cítit asi bude, proti Fokusu musí >:D Na druhou stranu já tam pořád vnímám ten rozdíl v akustickém pohodlí a komfortu, kdy tu zatáčku projedeš, ani nevíš jak >:D

Já mám MK V týden, takže ještě delší cestu nemohu hodnotit, ale s MK IV jsem jezdil 7 let, objel půl Evropy, tak nečekám, že by v tomto směru V. generace sloužila hůř >:D Naopak.

Grimley 14.08.2018  12:38

Mondeo FL?

Dneska jsem objevil tohle mondeo:

podle fordzony má emise Euro 6,2, přitom stále duratorq a ne ten novej motor a interiér je taky stejnej, přitom nová barva... no chápete to někdo?

Ozzman 15.08.2018  14:38

« Re: Mondeo FL?

Spotřeba 6,1.. ha ha >:D

Barva je zajímavá, nikdy jsem takovou neviděl na Mondeu, myslim, že se dává na Fokuse. Facelift to není, má přijít až napřesrok a opticky tam moc změn nebude, spíše motoricky. Motor by měl Ford plynule nahrazovat starší PSA svými, údajně u Mondea od letoška ? Něco jsem slyšel, ale nemohu potvrdit.

colin251 15.08.2018  18:28

« Re: Re: Mondeo FL?

Proč by to nemohlo jezdit za 6,1l? Vždycky záleží na řidiči a trase, kterou jezdí.

Co by to bylo jiného, než facelift? Ta lišta na zadku je nová a i ty světla a koukám, že i uvnitř ty ovladače otevírání/závírání ventilace jsou nové. Možná se Ford rozhodl udělat evropský facelift jen takhle, aby s tím neměl moc práce :-)

Nechci se hádat, ale mk5 by neměl mít motory PSA, to mělo mondeo MKIV.

Grimley 16.08.2018  05:56

« Re: Re: Re: Mondeo FL?

Jo je to faceliftovaný právě že …. těma ovladačema nevím, co myslíš, ale interiér mám úplně stejnej jako tohle "FL" mondeo.

Co se týče spotřeby se nehádám, jen podle VIN na fordzona.sk to má emisní normu Euro 6,2 (já mám jen 6 )

Jak píše Ozz - měly být změny hlavně v motorech (+ pávě ta lišta na zadku a zadní světla, nějaký úpravy v intérieru) - tohle má jen lištu na zadku a zadní světla, plus očividně novou barvu
          EDIT: barva se na Focusy nedává, tam je Iceberg blue (šmoulová), tohle je blue metallic - úplně nová barva u Fordu :-)

Ozzman 16.08.2018  09:00

« Re: Re: Re: Re: Mondeo FL?

Je v tom bordel! >:D Já mam tedy 2015tku, ale v interiéru budu hledat rozdíl asi lupou a to mam i ještě SYNC2 - tam je jiná akorát grafika.

colin251 16.08.2018  11:00

« Re: Re: Re: Re: Mondeo FL?

koukni se v tom odkazu na Mondeo třeba na úplně poslední fotku ...kolem výdechů klimatizace je takový štelovací kolečko, kterým zavíráš/otevíráš (posouváš s ním jen nahoru/dolu) proudění vzduchu ... před faceliftem se proudění vzduchu zavíralo/otevíralo jen přímo na tom výdechu

Ozzman 16.08.2018  08:58

« Re: Re: Mondeo FL?

A jo, lišta na kufru >:D To je skoro jako "najdi 5 rozdílů" >:D Já jsem včera shodou okolností potkal jedno s německou SPZ a mělo také tu lištu, myslel jsem, jestli to není z Vignale, ale to jí taky nemá.

Takže asi "facelift" >:D To si dělají srandu, tomu se tak říkát snad ani nedá.

Motorizace - údajně se jedná o hodně upravený agregát PSA co má původ v MK IV, ale Ford již nahrazuje svými motory, nevím přesně kdy a kde. Ale taky se nechci hádat, na tuhle otázku jsem nikdy kloudnou odpověď nedostal :-)

Spotřeba - nevím, mam stejnou konfiguraci a to je spotřeba opravdu někde lehkou nohou. Za 6,1 mám problém jezdit s MK IV s MT a 85kw dvoulitrem.

colin251 16.08.2018  11:07

« Re: Re: Re: Mondeo FL?

5 rozdílů bych nenašel, takhle podle fotky jen 4 :-) Ještě některý mondea mají i jinou grafiku ručiček na tom digitální přístrojovým štítu (někde jsou tlustý, jinde zase tenký).

V USA má facelift ještě další rozdíly, co jsem viděl, tak si vzpomenu na jiný tvar předních světel, jinou mřížku v předním nárazníku/přední nárazník a kruhový ovladač aut. převodovky.

Jinak já jezdím s MK5 2.0TDCi, 132 kW, automat, liftback. A teď třeba na dovolený na Slovensku nebyl problém jezdit nad limit s celou rodinkou třeba na výlet 100 km po okreskách za 5,5l, takže i kdybych tam měl 4kolku, která stejně není permanentní, tak bych se do 6l vešel. Dlouhodobě nad limity já jezdím kolem 6,5l dle PP a prům. rychlost za 83500 km mám 58,4km/h.

Ozzman 16.08.2018  15:10

« Re: Re: Re: Re: Mondeo FL?

Zajímavé, ale ta čtyřkolka zapíná docela často, vůbec to není jen v případě ztráty přilnavosti . Typicky - jedeš do kopce, už se zapne, přidáš kdykoliv trochu víc plyn a zapne se zadek, výjezd z křižovatky, hlavně třeba když jedeš do kopce a chceš akcelerovat i s plynem na půl... je tam a to klidně i zrychlení z 80-90 km/h . Nezapomeň, že taky vozíš pár desítek kilo víc díky AWD. Mezi budíky je docela povedená aplikace, která ukazuje, jak moc je kolik síly posíláno na která kola. No až udělám delší výlet, tak porovnám a hlavně taky napíšu recenzi >:D

colin251 16.08.2018  18:16

« Re: Re: Re: Re: Re: Mondeo FL?

Jj, vím o tom, že se tam mezi budíky ukazuje, jak 4kolka pracuje, ale nevěřím tomu, že by mi to permanentně přidávalo např. 1l ke spotřebě. Těch pár destítek kilo na dlouhý cestě nemůže být tolik poznat ... za kolik bych pak jezdil, kdybych na dovče vysadil manželku, 2 děti a kočárek z kufru >:D

Jednou jsem taky zkoušel, za kolik pojedu nejmíň do práce, když budu dodržovat rychlostní předpisy ... no, mám to po okresce cca 22 km po hezký cestě a výsledek byl 4,6l ... samozřejmě se tak nedá jezdit dlouhodobě, ale když se chce, tak to jde.

Ještě z jiného soudku ... s minulou Audi A6 3.0 TDI (ne tou, která se aktuálně prodává), upravenou od Dieselpower na 225kW, 625Nm, Liberec - Třeboň něco nad rychlostní limity ve 4 dospělých a plným kufrem, za rovných 6l dle PP ... co z toho výplývá, že všichni zahodíme ty 4 válce a jdeme povinně pro 6 válce :-)

Sám jsem původně šel pro modrýho kombíka 132kw, automat, 4kolka :-) ale nechtěli mi dát v AMB slevu, kterou bych akcepotoval za jejich předváděčku s ještě Sync2 systémem ... chtěli nějakých 720tis Kč a to mi v tý době přišlo dost, hlavně se už i v tehdy dalo koupit to stejný v Carnext hned vedle Kačmáčka za 560tis Kč :-) Dneska třeba není problém koupit 2016, 4kolka, automat, kombi, 132kw v Carnext za 499tis Kč a to už je super cena .... kam se na to hrabe koncern :-)

kdo nevěří: [odkaz]

Ozzman 17.08.2018  09:54

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mondeo FL?

Já koupil něco podobného, ale o 50 levněji a 2015 (původně jsem začínal na limitu 350 a autě se 150tisíci z Německa :D), akorát původem od ALD (ale koupeno u Kačmáčka) a od ALD ve velkym berou Áčka (měli tam asi 4 kusy stejné-podobné jen v Praze), takže sem musel přes ně a taky jsem si připlatil za jejich zprostředkování >:D (nemam je rád, ale ověřil jsem si u Kačmáčka co s autem bylo a vše ok). Když jsem kupoval tak v téhle ceně a stavu bylo jen jedno podobné v ČR a hlavně s českou historií a v této cenové jsem nechtěl riskovat. To druhé bylo přímo v ALD a mělo odřený blatník a trochu opotřebovanější interiér (asi větší prase manažer:D), to je jediné Mondeo, co tam po nájezdu velkoodběratelů jako jsou Ačka či podobné bazary zůstalo :/ Kdyžtak foto mam v mé recenzi MK IV.

Chtěl jsem původně 110kw MT, ale takové auto v ČR, aby to nebyl základní Trend, nebo Bussines s obyčejným rádiem a na plechu, to tady skoro není v kombiku. Němce jsem vzhledem k pořizovací ceně radši odmítl, u auta do 300 by mi to neštvalo, jako u auta za skoro 0,5M.

S autem jsem strašně spokojen, ani jsem už nezkoušel jiné auto, mimo Fokuse, protože je menší na parkování v Praze a okolí, šel jsem vlastně na jistotu, Fordy doma pár let jezdíme, ale ten kufr ! Dělám muziku a vyskládat se tam na koncert, což byla deviza MK IV i s velkým aparátem, 3 kytary, zesilovače, kabeláž, efekty a po roletku. Tady to stejné a 2 kytary musím nechat doma :/.

AMB jsou docela zvláštní, někdy tam pořídím dobře, někdy ostrouhám, jezdím tam na servis s MK IV (takový ten, který neudělá už garážník, protože do desetiletého auta měnit olej v originálním servise je pro mne luxus), táta občas s Kugou (ta je od Vinklera z Písku - horzná zkušenost se servisem a navíc je to daleko) a teď asi budu i s MK V. U nás v okolí je nejbližší, s výjímkou Kladenského V groupu, kde byl vždy hrozně laxní přístup, pořád se na něco čekalo, dokonce i na to, než technik vyjde od pultu k autu.

Spotřeba - dnes jsem ho vzal poprvé s sebou do práce a už mi naskočilo 7,1 v Praze >:D Nechci tady zadělávat diskuzi pod jiným autem, tak kdyžtak můžeme pokecat přes SZ.

colin251 17.08.2018  12:29

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mondeo FL?

Diskuzi nezaděláváme, píšeme o Mondeu a majitel jistě taky nějaký poznatek přidá k dobru :-)

Moje auto je od Kačmáčka a kupoval jsem ho jako 3/4 roku starý (patřilo přímo Ford Motor Company ČR) s 24000 km.

Na servis jezdím jenom do autorizovaného servisu, abych neřešil dohady ohledně záruky ... přikoupil jsem záruku 6 let/150.000 km a servis do 90.000 km (servis za 15.000 Kč se mi zdálo jaku super cena), ale to jde jen u auta, který má najeto do 30.000km.

Co se týče kufru, tak si nestěžuju, 4 členná rodina, na týden do zahraničí vč. 2 velkých kufrů, normálního kočárku, plný plastový přepravky, 2 anatomických polštářů a plný sportovní tašky + nějaká droboť okolo, se tam po plato taky vejde :-) Až budu potřebovat víc, tak rakev na střechu a držák na kola taky mám kam umístit :-) Za mě je kombi úplně zbytečný :-)

Ozzman 17.08.2018  14:00

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mondeo FL?

Já měl 59 při koupi a hlavně mělo za sebou velkej plánovanej servis včetně oleje do převodovky, což teď nebudu řešit nějakou dobu.

Příkoupit záruku do 30 tisíc? Zajímavý... tohle nám Ford nechtěl povolit u Kugy, ale nakonec v rámci kompenzace škod nám ji dali zadarmo na 5 let/120 tisíc km, to je ale jiná story se zapečeným ecoboostem.... Obecně jsem si se zastoupením Fordu užil své.

P.s. co mám účtenku, tak 15 vyšla jen ta dvouletá prohlídka s olejema, takže cena dobrý.

Já přecházím z MK IV, které je uvnitř, co si budeme nalhávat, obrovské. To je prostě stěhovák, takže ten rozdíl vnímám (také kombi) a i když už mám nějaké zájemce, tak se mi ho nějak tak nechce dát z ruky >:-[] Nechci střílet recenzi na MK V hned po pár set km, ale určitě se zaměřím na generační porovnání a prostornost je asi to jediné, kde u MK V vidím zhoršení. Včera jsem byl v AMB pro nějaké věci a okukoval jsem FoFo IV, zatím jen HB, ale kombi má mít prý 600 litrů kufr ! Navíc prý i Mondeo Liftback má větší kufr, než kombi... trochu mne to rozhodilo :/

colin251 17.08.2018  15:55

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mondeo FL?

Olej v převodovce mi měnili v 60 tis. km v rámci toho mého servisního balíčku :-) Takže myslím, že skvěle investovaných 15000 Kč za 3 prohlídky (30/60/90 tis. km) :-)

Ta záruka šla přikoupit opravdu jen do 30 tis. km a tím pádem nesmělo mít auto za sebou 1. servis (dřiv to bylo přimo i na ford.cz stránkách, nevím jak teď).

Záruku jsem měl taky u auta na 5 let/120 tis. km, ale právě jde rozšířit ještě dál na 6let/150000km a 7let/ a myslím 200000 km (ale to se mi už zdálo zbytečný, tak jsem to nechal jen na těch 6/150000). Akorát teď jezdím čím dál tím víc, takže ty kilometry najedu celkem rychle.

Jj, liftback by měl mít o chlup větší kufr než kombi, ale zase lift ho má nepravidelný, všechno má svoje + a -, ale jak říkám, je nemám problém se s rodinkou na týden sbalit na dovolenou a vždycky jde hodit na střechu i rakev, když bude nejhůř :-)

Těch 600l u FoFo je hezkých, ale oni jsou prostě litra a litry, pokaždé to automobilka měří, jak zrovna potřebuje. Předtím jsem měl Seat Leon ST FR a ten měl myslím 587l a taky to byla celkem jáma :-) Navíc jsem tam měl 180 koní, akorát benzínových, jako teď v Mondeu, ale to auto bylo asi o 400 kg lehčí, to byla celkem střela :-)

Až mi skončí u Mondea záruka, tak půjdu zkusit chip. Díky tý letargický převodovce a nadváze je to auto trochu "líný" :-)

sir 18.08.2018  17:35

« Re: Re: Re: Mondeo FL?

Nove motory Ecoblue(ciste motory ford) budou od Ledna 2019....v Mondeu nebude 238 konova verze...protoze se nevejdou svody kolem kardanu a bez 4 kolky to nema prodejne smysl...proto z Mondea stahly i tu puvodni biturbovou 210 konovou verzi.

Vsecny automaty 8mistupnove.

Co me nejvic mrzi (chtel jsem cekat na FL bud u Mondea nebo Edge) ale zatim neprosel 2,0 EB 240 koni emisemi.....tak ze ma Mondeo opet problem..nema adekvatne silny motor a uz vubec ve 4kolce..proti konkurenci.

A ja si na svuj EB 240 tak zvykl..ze bych nejradeji nemenil...ale doba se posouva...tak ze jde do prodeje...a ted mam na zkousku BMW 3GT..jestli se s tim da zit >:D

colin251 18.08.2018  21:58

« Re: Re: Re: Re: Mondeo FL?

Díky za info. Ty 8st. automaty už asi nebudou dvojspojky? Aspoň v to tedy doufám :-)

Pokud by celkový FL vypadal jako ten americký, tak za mě musím říct, že se mi nelíbí. Víc se mi líbí Mondeo, jak je teď :-)

S BMW 3GT se samozřejmě dá žít :-) Mě přijde, že uvnitř je víc místa, jak v Mondeu. Akorát nejsem nadšenej ze zpracování a celkovýho designu uvnitř, od řady 5 nahoru se mi BMW líbí víc. A taky bohužel ta přestřelená cena, ale je to holt BMW :-)

sir 19.08.2018  14:19

« Re: Re: Re: Re: Re: Mondeo FL?

Už to nebudou dvojspojky...což je jen dobře :)..ikdyz lepsi dvojspojka nez ten jejich stary 6tist. klas automat.

V USA už je druhý FL :-)

Otec má Vignale....a mě se líbí..ale prostě s neadekvátnní převodovkou a bez 4 kolky (Ecoboost má starý 6ti automat , pritom predesla generace EB mela dvojspojku a pak moznost manuala))..samozrejme na pohodovou jizdu je to parada...jen se v te prevodovce trosku ztrati vykon..naroste neumerne spotreba..

NA šířku je větší mondeo než GT , v zadu na délku je víc místa v GT. Zvenku se mě GT tak nelíbí (spíše považuju za ošklivé auto :D)

Samozřejmě interier v nové 5tce je ůplně jinde :-)

Jinak sedadla jsou mnohem lepší v GT.....ve Vignale jsem seděl jen pár desítek km a přišli mě děsně uzké malé...divné :-)

Cena je úplně mimo...zejména ceníková.....ale zase...vše co má (temer) , tak funguje oproti Mondeu o kousek lépe a rychleji - převodovka paráda, jízdní vlasntosti paráda, to jak tlačí zadek ve výjezdu je paráda, navigace a celkové ovládání i drivem paráda. (zejména rychlost všeho)

Ale např brzdy nic moc, hluk od předních kol nic moc (prý to dělají runflaty)

A když z EB přelezu do dieslu....tak mě je akurat smutno >:D

Jdu si udělat dneska rozlučkovou jízdu >:D

Ozzman 20.08.2018  08:15

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mondeo FL?

Já se v těch převodovkách nevyznám, mám také powershift, má 6 stupňů (to poznám jen na pádlech, jinak se tam stupně neukazují) a celou dobu jsem si myslel, že je to měnič, ale prý je to také dvouspojka.

Mám 132kw tdci AWD 2015. Co to teda je? >:D

p.s. už máš na MK IV ženicha? Mne na něj tento týden taky příjdou, tak jsme o víkendu ještě byli na projíždce :-(

sir 26.08.2018  13:46

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mondeo FL?

To Tvoje je s dvojspojkou.

Původní Ecoboost 2,0 byl taky s dvojspojkou.....ta minula generace (kdysi jsem tu mel recenzi )
                    "nove" mondeo ma v benzinu obyc hdm automat (protoze v USA nemaji dvojspojky radi)

A fl bude mit 8mi kvalt hdm.

P.S. - ozvaly se me ted dva zajemci, ale byl jsem v anglii, tak ze to budu resit nekdy pristi tyden co a jak. Nic mene ted jezdim s dieslem...sice je to od BMW...ale fuj >:D bezin je benzin...ta radost jak se to vytaci..a. to ticho...auuuu

control__blade 23.08.2018  12:31

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mondeo FL?

v Poľsku je niekoľko majiteľov, aspoň podľa videobloggera s nickom FastLifeVlog, kt. riešia spotrebu a výkon kvalitným chiptuningom. Z oficiálnych 240 PS sa dostávajú niekde k nameraným 260 PS.

V mojom okolí šla autám spotreba dole priemerne o 10%, a spoľahlivosť zostala bez problémov.

Stačí dodržiavať zásady jazdy s turbomotorom...

sir 26.08.2018  13:48

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mondeo FL?

Problem je v prevodovce....ta stara 6tikvaltova hdm..proste zbytecne prozere vykon a jeste ma vysokou spotrebu.
                    A s novym 8mi stupnovym automatem zatim ecoboost 2,0 nebude..protoze nespluje emise.

Tudiz bude v nabidce z benzinu jen 1,5EB

control__blade 29.08.2018  08:53

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mondeo FL?

1.5 EB má vo fieste ST 200 koní, čo je na úrovni slabšieho 2.0 EB, ak bude nová 8 st. prevodovka účinnejšia, tak jazdé výkony sa možno budú dať porovnať, 2.3 EB z mustangu emisie spĺňa, aj to môže byť alternatíva ku chýbaúcemu 2.0 EB

qwertyu 28.10.2018  00:03

Gratuluję koledze ładnego auta - naprawdę piękny fordzik! A do tego bardzo zadbany - tak jak lubię :-) Zapraszam kolejny raz do Polski, może tym razem na dłuższy czas. Ryhlovka z Warszawy do Białegostoku jest już prawie cała gotowa - został tylko ostatni krótki odcinek, który ma być oddany do użytku do końca roku. Polecam zwiedzenie Białegostoku, Suwałk i Augustowa - to mój ulubiony region Polski, chociaż sam z niego nie pochodzę, Pozdrawiam!

Grimley 02.11.2018  15:53

« Re: :-)

děkuji :-) Oblast Bialystoku se mi líbila - víc na severu, za Suwalki jsem málem trefil losa - poprvý v životě jsem viděl takhle velký zvíře přebíhat silnici >:D - "uwaga na losie" tam má opravdu opodstatění :-) .... Příští rok se chystám zase na sever, tentokrát se zastávkou na severu Polska u Baltu ( byl jsem začátkem roku víc na západ - Štětín a Medzizdroje a tam je to taky suprový. Fordu zdar :-)

qwertyu 02.11.2018  22:50

« Re: Re: :-)

ano, z łosiami musi być wielki "pozor" :-) Ja też parę lat temu spotkałem jednego. Wybiegł mi na silnicu z lasu. Był naprawdę wielki :-) Fajnie, że libilo Ci się na severe Polski - ja też lubię tam jeździć. W Szczecinie i Międzyzdrojach byłem w 2015. A w zeszłym roku byłem w Pradze i w muzeum w Mladej Boleslavi, żeby zobaczyć rodzinne strony mojej Octavki :-) Było velmi super!

Aktualna generacja Mondeo jest bardzo udana stylistycznie. Technicznie zresztą też. Gdyby nie to, że tak bardzo polubiłem skodovky, to pewnie kupiłbym właśnie Mondeo albo najnowszego Focusa (też piękny) :-)

qwertyu 07.11.2018  14:01

Woskowanie

Widzę, że auto jest dobrze przygotowane do zimy i że ty również jesteś fanem dobrego wyglądu auta i autodetailingu. Auto po woskowaniu prezentuje się super! :-) Ja w aucie zaraz po zakupie zrobiłem ceramizację lakieru.