sher-wood (muž 46 let) Poslat zprávu

Škoda Yeti 1.4 TSI 110 kW 4x4

Škoda Yeti, foto 1 Škoda Yeti, foto 2 Škoda Yeti, foto 3 Škoda Yeti, foto 5 Škoda Yeti, foto 6 Škoda Yeti, foto 7 Škoda Yeti, foto 8 Škoda Yeti, foto 9
Škoda Yeti, foto 10 Škoda Yeti, foto 11 Škoda Yeti, foto 12 Škoda Yeti, foto 13 Škoda Yeti, foto 15 Škoda Yeti, foto 16 Škoda Yeti, foto 17 Škoda Yeti, foto 18 Škoda Yeti, foto 19 Škoda Yeti, foto 20 Škoda Yeti, foto 21 Škoda Yeti, foto 22 Škoda Yeti, foto 23 Škoda Yeti, foto 24 Škoda Yeti, foto 25 Škoda Yeti, foto 26 Škoda Yeti, foto 27 Škoda Yeti, foto 28 Škoda Yeti, foto 29 Škoda Yeti, foto 30 Škoda Yeti, foto 31 Škoda Yeti, foto 32 Škoda Yeti, foto 33 Škoda Yeti, foto 34

Přezdívka auta Yeti Rok výroby 2016 Koupeno ojeté najeto [km]:45200 palivo: benzin počet válců: 4 počet ventilů na válec: 16 objem [cm3]: 1400 výkon [kW]: 110 kroutící moment [Nm]: 250 zrychlení 0-100 km/h [s]: 10.3 maximální rychlost [km/h]: 195 počet rychlostí: 6 převodovka: manuální průměr kol [palce]: 17 zavazadlový prostor [l]: 416 pohon kol: 4x4 spotřeba [l/100km]: 6.9

Ako plynul čas, tak s tým prišla aj myšlienka zmeny osobného auta za 4x4 a vyššiu svetlú výšku. Pred týmto autom som vlastnil Land Rover Freelander TD4, ktorý som využíval denne. So spoľahlivosťou 13 ročného auta šlo aj celkom dole vodou, mesačne náklady v priemere 80-90 EUR sa mi zdali už dosť vysoké, autu pribudali dni, mesiace, roky, tak sme sa s manželkou rozhodli auto predať. Po zhruba mesiaci sme si povedali, že auto pôjde z domu a čo ďalej, manželke sa zapáčilo už od prvého dňa kedy sme začali s výberom Škoda Yeti 4x4. Ku výberu sme ešte mali aj iné alternatívy a to Suzuki S-cross, Vitara, Kia Sportage, Hyundai Tucson a hlavne Seat Ateca. Ako posledná možnosť tam pripadalo Subaru XV, ale to sa zase bude horšie predávať ... lebo preto... . Takže už pred kúpou sme si povedali, že kúpiť auto o ktoré ľudia nebudú mať záujem o 6,7, 10 rokov nekúpim. Jedného dňa sme zašli do Škodovky v našom meste, pracovníčka predajne nám našla 4x4, ktoré boli v systéme už asi len 4, vravela nám, že to sú už posledné kusy a tento model proste končí a ďalšie možnosti nebudú. Jedna Yeti bola v Košiciach rezervovaná, druhá bola v Poprade jedna v našom meste, ALE "nafta", tak to sme si povedali, že naftu nechceme a keď hej, tak ako poslednú možnosť. Tá bola mesačná, trebalo ešte 3 mesiace, aby mohla byť predaná so zľavou 5.5 % z ceny ako predvádzacie. Výbava tam bola STYLE, pekná biela. V Košiciach to padlo, v Poprade bola šedá metalíza, ale len výbava Ambient s balikom Ambient Plus, k autu zimné pneu a plechové disky. Posledná možnosť bola ešte v Ružomberku, pekná čierna metalíza, výbava STYLE, zimné Škoda disky vrátane zimných kolies Bridgestone, ALE najazdené 29 400 km. Zavolal som do RK, že vozidlo je rezervované, tak ok, počkám. Ste druhý v poradí, tak to ma celkom potešilo, v podstate som mal rezervované v PP, tak sa uspokojím s výbavou Ambient. Druhý deň, pred 17:00 hod. hovor, uf, v telefóne pane auto je Vaše ! Ak máte záujem tak Vám ho rezervujeme, aby neostalo pri slovách poslal som 2000 Eur zálohu, aby sme si to poistili. Rezervačku som zrušil, nafta Style išla bokom a horsa do RK, ráno na dialnici havária, tak sme to odložili a v piatok šli s peniazmi do RK. Stálo tam naše takmer nové auto YETI, naleštené, vnútro bez poškodenia, čisté, nová vôňa. Z ceny sme ešte dohodli zľavu 190 ,- EUR. Auto síce malo najazdené 29 400 km, bolo pár dní po servisnej výmene oleja, filtrov, majiteľom auta bola Auto škoda Slovensko. Bolo pridelené zamestnancovi Škody. V autom som nenašiel ani škrabanec, v tom čase malo 9 mesiacov. S koncovou cenou a v porovnaní s cenou Seat Ateca, Sportage alebo Tucson bol rozdiel priepastný. Pri otestovaní Yeti v nafte sa pracovníčka salónu opýtala a nemáte záujem o Kodiaka ? Manželke sa síce zapáčilo viac ako Yeti, bolo veľké priestranné, ale cena za Yeti Style 4x4, vrátane pneu a origo diskov Škoda bola veľká. Vtedy sme si povedali, že či má zmysel kúpiť síce takmer nové s 29 400 km, so zárukou alebo prejsť síce do väčšieho, krajšieho, ale s výbavou Active, síce sa Kodiak dal ešte doplniť balíkmi, ale cena sa pohybovala bez zimných pneu, diskov, v najnižšej výbave aj s balíkov vyhrievaných predných sedačiek, myslím, že tam bolo aj sklo, okolo 25 000 plus, prihlásenie, Ficová daň cca 260,- EUR. A tam to už bol rozdiel 6500 ,- EUR. Takže radšej najvyššiu výbavu plus doplnky ako Kodiak v základe s jedným balíkom. Volal som samozrejme do Seatu a tam sa cena tiež pohybovala okolo 24 000 v najvyššej výbave, klasické svetlá, nevyhrievané sklo, sedačky. Už z predaja Freelander som si uvedomil, že základnú výbavu kopa ľudí nechce, predsa najvyššia výbava sa bude si myslím predávať ľahšie aj keď YETI je s rozmermi úplne niekde inde. Aj keby sme sa s tou výbavou uspokojili tak nás odradila čakacia doba na autá, Kia, Hyundai od 4 mesiacov, ale pri Sportage zase tá cena sa mi zdala už skok o takmer 7-8 000 EUR nevýhodná. Hyundai už vyšiel zase o niečo menej. Kontaktoval som aj Rasťa Chválu, ktorý mi v skratke odporučil jednoznačne YETI, nakoľko manželka jazdí veľa v meste a 1.6 T od Kie a hyundaia bude žrať okolo 10 a viac. Čakacia doba na Ateca, Kodiak a Karoq je od 12 mesiacov, keby mi po roku zavolali, že Vami objednané auto je dodané, asi by som najprv myslel, že to je asi žart, lebo po roku človek má v hlave iné veci a by som asi aj zabudol, že som si pred rokom objednal auto za 25 000,- EUR. YETI vyhrala hlavne cenou, ktorá bola na stav, km neodmietnuteľná !

YETI 1,4 TSI, 110 kW je svižné auto, motor takmer nepočuť. Prvé dni som mal tendenciu naštartovať naštartované auto. Prechod z ropáku 1.8 TDCI je veľký. Jazda je super, auto sa nenakláňa, drží ako pribité.

Nesnažím sa zo Škodovky YETI urobiť top auto, ale po nasadnutí xy ľudí, ktorí si do neho sadli, tak si povedali, že pekné auto aj z vonku a aj z vnútra. Výbava je tam pestrá, si myslím, že pre 90% ľudí až až, ale človek nevie čo bude o rok, dva .... . Takže si myslím, že aj človek ktorý si vyberie YETI, tak nebude váhať. Ku vzhľadu auta sa nebudem vyjadrovať, čierna metalíza, čierne disky, bi-xenóny a čoskoro fólie mu dodajú ešte lepší vzhľad.

Pri ročnom nájazde 10 000 km mi prišiel motor 1.4 TSI a hlavne benzín ako jediná rozumná voľba.

K výbave sa asi netreba vyjadrovať, čo má auto v sebe je viditeľné z fotiek a prípadne si vie každý sám nájsť PDF s komplet číslami, výbavou. K tomu sa vyjadrím asi len k tomu, že sú k výbave chromované koncovky výfuku, chromované pedále. Momentálne neviem či to bolo doobjednané alebo je to štandart STYLE.

Čo sa týka spotreby, tak v meste sa pohybuje okolo 7.5-7.7, nakoľko je to 4x4 určite je to dobrý údaj, na diaľnici je to cca rovnaké, 6 prev. stupeň stačí. Minimálna spotreba, ktorá sa mi podarila v autom a 4 osobami v aute bola 6.1 L. Tu už nemá zmysel absolútne uvažovať či diesel alebo benzín. Neriešim DPF ! V porovnaní so spotrebou Freelander TD4, kde bola spotreba min. 10-11 litrov, tak to je skok aj keď nie horibilný, ale je. Zohrievanie motora je skrátka veľmi rýchle a to je ďalší dôvod prečo mám doma ZASE benzín.

Zatiaľ je to všetko, ak by ma niečo napadlo, tak to doplním.

Medzi silné stránky by som určite zaradil rozmery auta, samozrejme pre 4 člennú rodinu určite je každý cm k dobru, ale nakoľko máme v rodine aj kombi, tak mi tie rozmery až tak neprekážajú. S parkovaním je to určite lepšie ako s predošlým Freelanderom 1. Má lepší rejd, posilňovač pracuje o dosť lepšie. Lenže nemá asi zmysel porovnávať jedno auto s druhým. Ďalšou silnou stránkou je Haldex 5, podľa youtube to auto zvládne asi viac ako som ja ochotný sa s ním dostať. Viac budem od neho vyžadovať jazdu snehom, výjazd po mokrej tráve ku chate, kde som sa s predokolkou väčšinou ani nepohol. Posun a odoberateľnosť sediačiek je ďalší plus.

Aj po pár dňoch môžem napísať, že nejaké cm v kufri by boli fajn, taká čínska Yeti v Eúrope by bola dostačujúca. Hrdza pod lakom na dverách, pri 2 ročnom aute “Úbohé” !!!

Po týždni hodnotiť slabé stránky je asi ešte skoro. To by nebolo objektívne hodnotenie.

Pri 29 400 km urobený servis, vymenené filtre, olej. Servis zodpovedajúci najazdeným 30 000 km. Výmena motorčeka zadného stierača a výmena zámku zadných dverí ( nefunkčná kamera ), po výmene funguje, vymenené v záruke.

Auto vlastnila Auto Škoda Slovensko, Bratislava. Kupené ako 8 mesačné. K autu boli disky 17" a 225/50/R17 Bridgestone LM001 ( na zimu ). Predajca pohoďák, seriózne jednanie. Auto rezervoval aj napriek záujmu iných.

Takže zatiaľ maximálna spokojnosť s TODOS Ružomberok.

7.12.2018 14:13

Servis

Auto zatiaľ šľape, spotreba 7-7.7 L, tú už neriešim, auto dostalo pri 45000 km nový olej, filter, peľový a vzduchový, cena za originál servis je zlodenia, ale po skončí záruky dovi.

Doposiaľ bol vymenený zámok kufra, motorček stierača, v záruke. Auto má cez 45 000 km, takže výber benzínu bola vhodná voľba.

Stále bojujem s opravou laku na dverách, Škoda sa bráni, že to ich chyba nie je, dufam, že to dotiahnem do konca “ úspešného “ .

2.2.2018 14:40

Inšpekčná prehliadka

Pri prehliadke všetko ok, len sem tam zastane zadný strierač v polovici skla a 3 krát sa mi stalo, že pri spiatočke sa neprepla na displeji zadná kamera. Údajne je to motorčekom zadného strierača, za krátku dobu ich vymenili na 4 autách. Motorček objednaný a už len počkať na záručnú výmenu. Šmejdy diely sa nájdu asi v každej značke.

30.1.2018 21:59

4x4

Haldex zvláda zimné nástrahy bez najmenších problémov. Budúci týždeň ide YETI na inšpekčnú prehliadku ( podľa palubného počítača ). Zatiaľ som s 1.4 TSI spokojný a neľutujem ani v jednom prípade, že som si nekúpil dymovnicu. Od apríla je najazdených cca 8000 km čo zatiaľ vyzerá ako správne rozhodnutie.

5.12.2017 21:44

Prišla zima, konečne.

Konečne som mal možnosť vyskúšať vlastnosti na snehu, musím konstatovat že Yeti si vedie minimálne rovnako keď nie lepšie v snehu 🏂. Zjazd z kopca funguje o dosť lepšie ako na predošlom Land Rovery. Sedenie v aute parádne, budem robiť z auta na 25 000 Bentley, ale sedí sa v ňom 👍🏻👍🏻👍🏻.

8.11.2017 17:51

Sezóna

Auto som včera prezul na, originál hlinikové 17", k autu boli už v cene, spolu s Bridgestone LM001, tak som zvedavý na výkon na snehu, na ňom si predošlý Freelander viedol super.

4.11.2017 17:50

Atď.

Auto presiahlo 36000 km, bez problémov. Není momentálne čo hodnotiť, teším sa na sneh.

25.7.2017 17:44

Dovolenka s YETI

S Yeti som strávil pár dni v Maďarsku na dovolenku, urobil som s nim 500 km, spotreba sa ustálila na hodnote 6,9 l na 100 km. Myslím, že pod 6,5 litra, pneu 225 R17 sa za menej jazdiť nedá, pohon 4x4 robí svoje. S výkonom na diaľnici, jazdou som maximálne spokojný.

21.6.2017 12:20

Karoséria

Auto prešlo očistou. Komplet leštenie laku, voskovanie, odstránenie asfaltu a pod. Výsledok stojí za to.

21.6.2017 12:20

Karoséria

30.4.2017 21:42

Doplnky

Prišli gumené koberčeky, vanička do kufra a ochranná nerezová lišta na zadný nárazník. Tak potom hodím pár foto ako to vyzerá.

30.4.2017 21:41

Výbava

Včera som objednal gumenú vaničku do kufra, originálne gumené koberčeky so zvýšenými okrajmi, ochrannú fóliu na zadný nárazník ( 35 Eur za fóliu je ... ), ochrannú roletku na zadný nárazník. Na mokré topánky sú tie textilné koberčeky nevhodné.

Další vozy Škoda Yeti

Škoda Yeti je zatiaľ hodnotené celkom ok z pohľadu spoľahlivosti. Po skúsenostiach s jazdenými autami som sa rozhodol kúpiť teda skoro nové 9 mesačné auto. Verím, že vydrží bez investícií ďalšie tisíce km. Pri mojom ročnom nájazde 10000 km by mal !

Sklápateľné sedačky sú perfektná vec, manevrovateľnosť s autom, paráda.

Priestor nad hlavou vynikajúci, posed a aj kufor mi plne vyhovuje. Miesto vpredu, vzadu, je dosť, priestor na nohy na veľkosť vozidla dostačujúca.

Auto ťahá, necítiť žiaden turbo efekt, výkonu je akurát. Po 150 km nemá veľmi zmysel hodnotiť.

Zatiaľ môžem povedať, že jazdenie je radosť, prechod z Freelandera je generačný. Hlučnosť motora je minimálna, prvé dní som nepočul či je motor vypnutý alebo naštartovaný. Auto sa nenakláňa, čo je dobré, riadenie je výborné.

Okrem benzínu nič.

kúpil som originál gumené koberčeky, vaničku do kufra, ochrannú lištu zadného nárazníka. Nebolo to za babku, ale poľské náhrady vyšli len o pár eur menej. Takže som tam kúpil originál doplnky.

110 kW je na bežné vozenie plne dostačujúci, nechýba mi žiadna turbo diera a ani turbo efekt z ropákov. Po tých pár km môžem povedať, že 110 kW znie veľa, ale toto je určite minimálna hodnota k tvaru, hmotnosti vozidla a 4x4 pohonu. 92 kW by už bolo málo

Mám vyskúšanú aj diaľnicu, mimo mesta, mesto. Po meste som sa nedostal na viac ako 7.7 litra, pri 50 km trase horské prechody som sa dostal po príjazde do cieľa na hodnotu 6.1 litra, diaľnica 120 km/h na tempomate okolo 7 litrov.

Oproti TDCI, TDI a TD4 motor ani nepočuť, stále si zvykám, že nič neklepe. Pri ustálenej rýchlosti ho takmer nepočuť.

Sedačky pohodlné, poloha sedí tak akurát. Auto je nové, tak nebol ani čas skúmať detaily. Tvrdosť, bočné vedenie skvelé.

Brzdy brzdia ! A to je asi základ.

Rozmery sú dostatočné, prechod z Freelandera nie je až taký wau. Čínsky kufor by samozrejme nebol k zahodeniu, ale sme v Európe a není čo vyberať. Sklápanie sedačiek ako veľké plus. Kočiar vojde do kufra a to je základ. Hurááá.