Hyundai i30 (2017)

20.3.2017

Po nejakom čase opäť zverejňujem moju recenziu na Hyundai i30 PDe a po najazdení 19000km aj s malými úpravami v nej. Zdravím Vás milí čitatelia…

Hyundai i30 (doktorbartollo)

R32 23.01.18  09:45

« Re: Re: Svetlá

OK, tak vďaka, napíš potom info po prehliadke. Ono, aj tak keď príde čas vybavím si u predajcu nech mi dajú aspoň na deň dva jedno auto na vyskúšanie. Snáď budú mať výbavu Style na odskúšanie... :-)

doktorbartollo 22.01.18  23:13

« Re: Svetlá

Neviem ci to bola len chyba prvych vyrobenych kusov. Neviem ani ci to uz zmenili vo vyrobe. Viem len, ze viaceri na hyundai fore s tym mali problem. O mesiac pojdem na 3. garancku a v servise zistim. Svetla inak svietia dobre, len ten cierny pas keby nebol...

R32 22.01.18  20:06

« Svetlá

Zdar,
    aktuálne mám i30 rv 2016 a nakoľko jazdím hlavne v noci kúpil som auto s adaptívnymi bi-xenónami ktoré sú fakt vynikajúce. Blíži sa čas výmeny a zaujíma ma ako to je s LED svetlami. Píšeš, že nič moc, otázka je či je to vadou tvojho auta alebo je to tak u všetkých? Teraz som pozeral v autosalóne novú i30 fastback a ten má (podľa predajcu) iné svetlá. Potrebujem dobré svetlá a s Hyundai som veľmi spokojný, aktuálne mám tretí, otec má druhý všetko OK, takže o inej značke ani neuvažujem no bez kvalitného osvetlenia 8-s

R32 22.01.18  19:57

« Re: Re: Re: Re: Re: No kde su tie argumenty?

Budem sa krotiť no si fakt trapko. Pokiaľ ti ušla pointa tejto sekcie "Moje auto" tak je to o tom, že tu ľudia píšu svoje skúsenosti so svojim autom a keď niekto uvažuje o takom aute tu si môže prečítať reálne skúsenosti majiteľov. Niekto nedá na svoje auto dopustiť, iný kľudne skritizuje čo sa mu nepáči. Takže ak si chcel "onanovať" nad Yetim mal si písať pod nejakú recenziu na Yetiho (tam by si to prečítal ten koho Yeti zaujíma) a nie pod i30-ku. Koho zaujíma i30 ten si tu nájde i30 a nepotrebuje čítať tvoje slinty na Yetiho alebo si tu vytvor svoju garáž, vyfoť a napíš čo len chceš... 8-s Mne táto rubrika pomohla pred pár rokmi pri výbere auta resp. motorizácie, tak to prosím ťa nekaz. Toto nieje fakt priestor pre žabo-myšie vojny medzi priaznivcami tej či onej značky. Každý nech si kúpi čo chce, každého k tomu vedú iné pohnútky, keď tu niekto píše ódy na svoje 20 ročné auto tak nech, nebudem mu predsa tvrdiť že si mal kúpiť niečo iné, nech som už o tom akokoľvek presvedčený.

foto danyo

danyo 06.10.17  15:00

« Re: Urcite nie

Bože, Ty si ale neuveriteľný trapko...

foto danyo

danyo 06.10.17  14:56

« Osobní skúsenosť

Pred necelým mesiacom som mal požičanú i30 kombíka v rámci akcie 7 dní s Hyundai (žijem v ČR). Aj keď mám nového Tucsona, bol som zvedavý ako to vyzerá a jazdí. Dohoda s Auto Balvin v Brne kam chodím na servis bola bezproblémová, nemusel som skladať ani kauciu. Dostal som nové auto, malo najazdených cca 19 km. Prvý dojem bol že je dlhšie a nížšie ako bola moja stará i30 kombík :-) Druhý dojem z jazdy bol, že diesel má slušný ťah aj keď je to surový motor a bol som prekvapený z dokonalého odhlučnenia. Často sa mi stávalo, že som nevedome prekročil rýchlosť, pretože som nepočul hluk od motora :-)
    Najazdil som len niečo okolo 400 km, ale spotreba bola pod 6 litrov. Podvozok je veľmi dobre vyladený, auto sa pri 140 km/h valí krásne sebaiste. Pri vyžších rýchlostiach je inak všadeprítomné ticho potlačené hlukom od odvalujúcich sa kolies, to môj Tucson niečo také netrápi. Zarazila ma kombinácia výbavy v požičanom aute, asistent sledovania mŕtveho uhla, asistent řízení, automatické svetlá, ale mechanická klíma a chýbajúci dažďový senzor. Ja osobne by som si takúto výbavu nekúpil, na aut.klímu som už veľmi zvyknutý. Radšej by som oželel sledovanie mŕtveho uhla.
    V jeden deň dosť pršalo a vtedy úplne vypadával predný radar, to sa dialo v minutových intervaloch - zaplo, vyplo...a tak dokola, samozrejme hláška na display, docela to otravovalo.
    Inak som bol s autom spokojný, je priestranné, pohodlné, na pohľad pekné, v interiéry kvalitne spracované.
    Ak by som sa niekedy obzeral po strednej triede, do úvahy by prichádzal, ale vo verzii fastback.

Dano

foto jamp

jamp 13.04.17  17:04

« Re: Rasto ;-)

s tym Fordom asi kecáš. Mal som do minulého roku Focus 1,6 benzin rok 2008 Titanium , takze aj s drôtikmi v prednom skle a nevadili mi. Stál vonku a v zime bez problémov odmrazil sklo, škrabku na viečku nádrže som nepoužil, riešenie Fordu je podľa mňa viac clever ako simply, to je škoda. Po 90.000 km som ho predal a jazdil bez poruchy, menil som len predné silentbloky lemforder, boli roztrhané po 70.000 km, spotrebu som mal 8,3 litra ale nejazdím predpisovo. Robil aj 800 km cesty do nemecka a nezanechalo to na ňom stopy.
    A ku korejcom, doma sme mali Vento, potom Passat B5 1,8 benzín 20ventilový, potom B5,5 1,9tDi ( strašný krám, keď sa sním niekde išlo, musel byť niekto z rodiny na telefóne ). Ja som mal Octu 1 a stačilo, mám Santa Fe 2006 a 4kolka funguje, jazdim v lete aj v zime polnou skratkou okolo mesta aby som sa vyhol ranným zápcham a nikdy ma nemusel nikto vyťahovať, Brat po 2och Octach SantaFe, Sportage, Sorento, Sorento. Teraz mám tiež nové Sorento ( Santu som si nechal ) 2,2 CRDi s automatom a som spokojný. K VW sa u nás nikto neplánuje vrátiť, a potom, ako som videl, ako oholili v kvalite Passata, novú octu a Superba tak ani ku škodovke nie. Rád dôjdem do cieľa autom, ktorým som k nemu vyštartoval. A to sa bohužiaľ nielen mne, ale aj ostatným bývalým majiteľom z našej rodiny s VW a škodou nie vždy podarilo.
    Všetky autá boli kupované nové.

foto Rasto

Rasto 13.04.17  13:48

« Re: Re: Re: Re: No kde su tie argumenty?

Nie ja nepracujem pre Hyundai ani Skodu robim v IT >:D auta su len zaluba.
    No neviem najpodobnejsi ekvivalent k Yetimu mi pride Suzuki SX4 S-Cross 1.4 turbo. Podobne velkostne, cenovo a da sa vziat so 4x4 a 6AT prevodovkou s menicom za 21 000 eur. Neviem len ake svetla ponuka Suzuki.

Co sa tyka CVT prevodoviek - aj ja som si myslel ze to je hrozne, potom som sa previezol v Corolle 1.6 Valvematic CVT a bol som spokojny - vyborne na kazdodenne cukanie sa v zapchach - a ani mimo mesta som nemal problem - ano zvuk je iny ale stale lepsie ako dunenie naftaka.
    Taktiez som siel v hybridnom Aurise - lepsie ako Corolla s CVTckom - da sa s tym hrat do mesta uzasne, pri jazde po Ziline + okresky + dediny (tacho 60 dedina + 100 mimo - so skuskami zrychlenia ale znazil som sa brzit iba elektormotorom inak som niako neriesil a spotreba 4.2 l podla PP). Ak chodis na garancky do Toyoty tak na baterky dostanes zaruku 10 rokov takze toho by som sa vobec nebal. Jedine ak je clovek zvyknuty na zatah turbodiesela tak nemusi byt spokojny s dynamikou - inak objektivne to asi bude nieco medzi 1.2 a 1.4 TSI. A cena s LED svetlami sa pohybuje okolo 22 000 eur navratnost oproti benzinovemu aurisu s CVT cca 130 000 - 150 000 km.

Posledna vec nemyslim si, ze hrubka plechu zalezi na tom ci auto hrdzavie alebo nie - zalezi ako je ten plech chraneny - a poviem ti mal som jeden tukanec s Yetim (ja na Lade Samara bohuzial moja nepozornost a vysledok bol, zeLade stacilo utriet predny naraznik >:D a Yeti mal tak preliaceny blatnik za prednym kolom, ze sa nedali otvorit predne dvere :D.

foto idam-i

idam.i 13.04.17  12:31

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: No kde su tie argumenty?

Už to stráca šťavu.Ešte chvíľu a pôjdete spolu na pivo. :-(

Majk33 13.04.17  11:45

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: No kde su tie argumenty?

Myslel som 5.5% z ceny nazyvanej akciova,,,ako zlavu zo zlavy ;-) Az pri jednani s predajcom. V 2 dalsich autasalonoch mi ponukali cenu vyssiu o 500€. Ze utejkajte si ho kupit tam,kde Vam to ponukli ;-) A jasne,ked je auto pre teba spotrebny material,nie je co riesit. V tom ta obdivujem,ze dokazes tak odusevnele a s obdivom pisat o spotrebnej veci. Keby to bola nejaka srdcovka,,,to by este len bola recenzia :-)

doktorbartollo 13.04.17  11:31

« Re: Re: Re: Re: Re: No kde su tie argumenty?

Ja som na Hyundai dostal 17% + nejake blbosti k tomu s ja si z neho odpisem na daniach este 22%. A kedze auto neplanujem drzat dlhsie ako uplynie koniec zaruky, veci o ktorych si pisal a ktore teoreticky mozu nastat, mna nezaujimaju. Auto beriem ako spotrebnu vec (to aj napriek tomu, ze mam k nim osobny vztah) a nemyslim si, ze hadat sa tu, ktore auto je lepsie alebo horsie ma zmysel. Preto existuje tolko znaciek aut, aby si kazdy mohol vybrat to, co sa mu paci. A len pre zaujimavost, na predchadzajucu i30 som mal zlavu 25% + 20% DPH.

Majk33 13.04.17  10:17

« Re: Re: Re: Re: No kde su tie argumenty?

Dobre ranko Stephene,,,nestihol som ti napisat skor,mam za sebou hodinu s Lego Duplo a Minimax,,,samozrejme nie kvoli sebe ;-) No a umnet psat a byt vymastene hovado,to som presne ja ;-) Vies,ked pracujes s veeelmi vela ludmi,to ta trochu deformuje a si taky,ako prave treba. Vies,,,Homer Simpson,,,Vyzyvam te ;-) Klub pratel souboju ;-) A potom sa objavi niekto ako ty(Prijimam Vasi vyzvu - ako ten Texasan ;-) ) Samozrejme,ze sa tu nepotrebujem ukajat so svojim autom. Ako pises ;-) tie Tsi motory neboli ziadna slava. Nastastie nemam ACT,vypinanie valcov a stihol som sa vyhnut aj filtru pevnych castic. Ta 1.5 Tsi EVO je zase prepchata kadecim. Moje auto moze byt pre niekoho male,,,hlavne kufor,,,pri tej cene nemoze mat ani elektricke otvaranie a zatvaranie. Stoji vonku a jazdi vacsinou kratku trasu,takze taky 2.0 holy benzin,by bol pre mna najlepsi. Rozdiel oproti 2.0 Tdi 81 kw bol - 1700€ + pripocitas vymenu DPF filtra za dobu,co budem auto vlastnit + zvysene naklady na servis,no asi by sa mi to pri dieseli nevratilo. A to ticho a ten lahky motor nad prednou napravou. Yetiho ma jeden znamy,ktory ma viac Mercedesov(vyuziva ho v praci)a nevie si ho vynachvalit. Dalej si ho chvilu predomnou kupil jeden pan z autorizovaneho servisu Hyundai,,,ma prekvapilo,ze ho Hyundaie odradili. On ma este ten 125kw Tdi,ktory zabila Euro6. Zaujimalo by ma,kolko ludi ako ja,pracujucich napr. pre Skodovku si kvoli tomu kupilo zase radsej Hyundai,ze? :-) Ja som uz skor otacal debatu na to,co by sa oplatilo kupit,aby to vydrzalo. Tiez som zvedavy na to usadzanie uhlika,,,variabilne casovanie aj vyfukovych ventilov,by malo trochu pomoct zabranovat jeho usadzaniu ;-) No a spat k Hyundai,,,,ta dvojspojka je sucha,ze? Pri tej slabsej 1.4 Tsi tu DSG od firmy Luk ju pri koncernovych autach dorazne neodporucali,,,ta DQ 250 zase pri mojej motorizacii pohlcovala vela krutiaceho momentu. Cital som si test Yetiho L&K v mojej konfiguracii motor+pohon (labutia piesen Yetiho) a tam to autor spominal. Chcel som si kupit aj Tucson,tu 1.6 T-Gdi,je to pre mna osobne najkrajsi Hyundai. Ale ta cena je plne na urovni konkurencie. Ze je trosku vacsi ako Yeti pre mna nebola vyhoda,odradzali ma xenonove svetlomety,kde dialkove su len obycajny halogen. A ked som dostal 5.5% zlavu na Yetiho aj s extra vybavou + 500€ na prislusenstvo(kupil som si tie 17" origami z L&K,jedny 17" erebus tam uz boli) Potom som si uz len studoval zapory jednotlivych motorizacii a konfiguracii pohonu. 1.4 Tsi 110 kw 4x4 joy bez DSG + par doplatkov a prvkov ochrany pred odcudzenim vysla na 22500€. Pri Tucsone alebo Sportage som sa stale dostaval blizsie a blizsie k 30 000€ a zase som nemienil obetovat alebo odialovat svoje zivotne plany kvoli 7 - 8 000€ ;-)

Stephen 13.04.17  07:47

« Re: Re: Re: No kde su tie argumenty?

No vidíš, když se srovnáš a začneš se chovat slušně, tak je to na pohodu. Říkal jsem si, že je divné, že někdo, kdo umí psát by byl zároveň totálně vymaštěné ho..do.
    Zrovna motory 1,4 s kombinací turbo+kompresor bych z pultů VAG moc netahal - konstrukce zajímavá, parametry zajímavé, ale životnost není zrovna na výši.
    Takže proto je 1,4 T-GDi pouze s turbem a poněkud uškrcená, hnát se za výkonem není umění, větší umění je motor naladit uživatelsky vstřícně s patřičnou životností. Dá se to samozřejmě brát i tak, že si Korejci počkali až to ostatní vyzkouší a pak sáhli po tom řešení, které má nejmíň rizik. Tak to ale ve světě občas chodí.
    Čtení iDNESu je dobrá zábava, jen doufám, že je nebereš moc vážně ;-) .
    Pro HYUNDAI už dávno nepracuju, ale vytvořené kontakty samozřejmě udržuji, při nákupech se to hodí. Z recenzí je nových HYUNDAIů 5, zbytek jsou ojetiny, pokud se bavíme o tom, co slouží přímo mně. Firemních aut samozřejmě nakupuji více a vždy nové.
    Další zábava tedy nebude, ubohou konverzaci v rovině urážek nemám rád, ale někdy je bohužel nutné jejím prostřednictvím "srovnat" prostředí.

Majk33 13.04.17  01:07

« Re: Re: No kde su tie argumenty?

No Stephene,,,ziadna reakcia,,nebodaj uz spinkas,ved mas 40,co si maly chlapec? To kolko si uz stihol mat tych Hyundaiov,vsetko nove? Alebo si kupujes len ojazdene? Alebo pracujes pre Hyundai? Rad si s tebou vymenim auto,zastav sa na Slovensku,byvam nie daleko od hranic s CZ ;-) Ak budes mat cestu :-) Ja som bol v Prahe asi pred 4 rokmi,pobehat pamiatky,plavba po Vltave, navsteva zoo. No Praha je nadherna,,,aj Plzen je velmi pekna,,,tam som bol 4 mesiace,,,ale uz davno. Akurat si citam o 1.4 T-Gdi a nejak mi unikaju tie uzasne parametre,,,akoze jasne ze krabica a 4x4 u Yetiho nemozu uplne prerazit(spotreba a maximalna rychlost). Ale to zrychlenie a uzitocna hmotnost,,no som sklamany z Hyundaia. Ved ja mam auto,ktore sa vyraba od roku 2009 :-) Ma ten 1.4 T-Gdi variabilne casovanie ventilov? Aj nasavacich,aj vyfukovych? Ma aj turbo,aj kompresor? Ozaj,,,a za klavesnicou hrdina,,,ja som hrdina za smartphonom ;-) Stihal som si citat a pisat aj pocas prace,,,vies ti Korejci,,,to nie su ziadni Japonci,ani Nemci. Akoze vo vyvojom centre vo Frankfurte sme sa na nich s jednym Nemecom velmi zabavali. Ze preco pre nich teda pracujem? No niekde pracovat musis a pokial nie si testovaci jazdec Ferrari,pornoherec alebo nieco podobne,nemas vlastnu firmu a nepredavas nieco o com si neskutocne presvedceny,neverim ze ta moze praca bavit,teda okrem toho socialneho aspektu,ze si s ludmi ;-) Keby Korejci neboli sucastou sirenia Americkeho geopolitickeho vplyvu,teraz by sme im posielali osatenie a jedlo ako kedysi severnym ;-) Ta bezcolna unia s USA im proste umoznila teraz prinasat s velkou slavou, s 5-3 rocnym oneskorenim,to co uz ini vyrabaju a predavaju ;-) Idem si pocitat trochu IDNES.CZ ,aby si si zase nemyslel,ze ma tak strasne zaujimas :-) Tie komentare vo forach k jednotlivym clankom ma strasne bavia,,,proste vase vnimanie reality je to prave a tie poznamky take trefne. Vsimol som si,ze si zapojil fantaziu,ked som ta vyprovokoval,,,vzdy radsej pozeram film v Cestine,,,dam si Ceske pivo,Ceske vino,atd.(teda az na zeny a prirodu,tie mame krajsie). Nemam sa s kym vybavovat,,ti Slovaci su taki jednoduchi a zakomplexovani,,,nic ich nezaujima,potom sa s nimi nemas o com bavit. Dufam,ze aj dnes si splnis ulohu(ukol) ako vcera a trochu ma pozabavas ;-)

Majk33 12.04.17  19:26

« Re: Re: No kde su tie argumenty?

Ach Stephen,ja sa nemozem predstavit,,,ani napisat kde pracujem ty ukol splnen. Niekde su hranice toho, co mozem napisat a je to velmi tenka ciara medzi pravdivymi informaciami a poskodzovanim dobreho mena firmy. Rasto robil nieco pre Skodu aj Hyundai,ak som spravne pochopil a suhlasim s nim,ze to nie je kosher u oboch. Zrovna na Kodiaqu som si obzeral rovnaky produkt,za ake som ja zodpovedny a uz upustili od toho drahsieho a lepsieho riesenia kvoli cene. No a pre Hyundai a Kiu sme to v tej kvalite ani nikdy nevyrabali. Ani Tucson,ani Sportage,co su velmi drahe auta. Keby som ti mohol napisat napriklad aky problem dnes riesim ohladom novej i30,,,ze my dodame nas produkt na 4 auta za cenu 1 rovnakeho produktu na jeden nemenovany model rovnakej triedy jedneho nemenovaneho vyrobcu nemeckej znacky. Vobec nie som Skoda-fanusik,,,ako som napisal,,Fabiu,Octaviu,ani Rapida by som si nekupil. No ale nebojte sa chlapci,ja sa snazim ako najlepsie viem,aby to tou neandertalskou technologiou a z toho blata bolo vyrobene co najlepsie. Na tych 5 - 10 rokov to vydrzi a potom to mozete dat zosrotovat a ak to bude v garazi,,,mozno to vydrzi aj o 5 rokov dlhsie ;-)

Stephen 12.04.17  17:05

« Re: Re: Re: Re: Rasto ;-)

Já bych moc chtěl. Ono se totiž posléze ukáže, že 90% těchto uživatelů sotva dostalo občanku, vlastní auto nemá a pouze zaujímají jakousi roli. V 16 letech vystupují coby padesátníci a mají plnou pusu dětí a zkušeností - smyšlených samozřejmě. Občas se prezentují autem rodičů.
    Těch zbývajících 10% obvykle tvoří silně zakomplexovaní jedinci, kteří zpětně sami před sebou těmito výlevy ospravedlňují nepříliš správné kupní rozhodnutí :-) . Pokud by totiž oním komplexem netrpěli, neměli by potřebu toto ospravedlňování "páchat" a už vůbec tímto způsobem. Jednat s nimi lze dvěma způsoby - ignorovat nebo se snížit na jejich úroveň. Pokud chceš "trefit" někoho na nižší úrovni, musíš za ním dolů, argumentace je úplně zbytečná, nemá kam dojít...

Stephen 12.04.17  16:54

« Re: No kde su tie argumenty?

To se můžu fiknout sám >:D . Jsem rád, že jsi se nechal vyprovokovat k obnažení úrovně Tvé inteligence a vychování. Cíl jsem si tedy spnil a mám krásné odpoledne. Vždy mě potěší když se ukáže, že jsem měl pravdu. Jen se dál utápěj ve svých komplexech a omezenosti svého "nerozhledu"!

Mimochodem, měl jsem pravdu, že jsi hrdina jen za klávesnicí nebo nebudu mít výjimečně pravdu a přesvědčíš mě o kvalitách Yetiho při osobním setkání? Tipuju to první - nevychovaný a ještě srab....

doktorbartollo 12.04.17  16:00

« Re: No kde su tie argumenty?

ja naozaj nerozumiem co odomna chces pocut. Preco som si kupil Hyundai a nie Yeti? No proste preto, lebo Yeti sa mi nepaci a neponuka tu vybavu, ktoru som chcel mat. Nic viac v tom nie je. Nie som zaryty Hyundaista. A preco som si nekupil inu znacku? Pretoze po zlave vychadzala nova i30 najlacnejsie zo vsetkych znaciek v danej vybave a este preto, pretoze som vlastnil minulu i30 a za styri roky nabehal 133000km bez zavaznej poruchy a pri malych garancnych opravach mi vymenili vsetko v ramci zaruky. Moja mama ma i10 uz tri roky a tiez uplne bez poruchy. A predsa som pisal aj v recenzii, ze moj favorit bola Ateca, ale kvoli nedostatku financii som ju nekupil. Tolko z mojej strany. Nemam k tomu viac co dodat-asi tolko, ze opatovnu kupu i30 nelutujem a dufam, ze to tak ostane.

foto idam-i

idam.i 12.04.17  15:48

« Re: No kde su tie argumenty?

Zdá sa,že dnes si v ešte lepšej forme. >:D Som zvedavý,kam až dokážeš klesnúť? ;-)
    Prekonávaš moje očakávania. :yes:

Majk33 12.04.17  15:38

« No kde su tie argumenty?

Stephene, tebe asi nekdo prefik v nejlepsim ceskem liftbacku vsech dob. Tvuj obzor zacina a konci u analu tveho pritele :-!