Ford Mondeo (2016)

17.3.2017

Rok s rokem se sešel a na předchozím Seatu se nalítalo už skoro 100.000 km a tak nastal čas se porozhlédnout po novém přibližovadle. Firemní rozpočet…

Ford Mondeo (colin251)

foto fOE

fOE 29.03.17  11:27

« Re: Re: Re: Pobavilo

Sedel nebo jel jsi v tom aspon? Ja stal pred stenou volbou a taky vzal mondeo. Je to v tom co dela auto autem v mnohem lepsi nez passat. Je tichsi, podvozkove lepsi, rizeni uz nekomunikuje jak kdysi, ale neni horsi konkurence. Tomu kdo nepotrebuje prevazet litry vzduchu, anebo pro nej infotainment alfou a omegou poslouzi stejne nebo lepe nez passat (se superbem to nebude jine).
    Ze vypada lip je uz pak jen tresinka na dortu. ;-)

Ozzman 27.03.17  15:10

« Re: Moje zkušenosti

Jojo... Ford ČR je kvalitka.... >:D Také jsem si prošel očistcem s částečnou výhrou, prodloužením záruky... ale i tak. Hodil by jsi mi do SZ co jsi zažil a jak to dopadlo? Díky moc.

foto pmalek

pmalek 27.03.17  14:51

« Moje zkušenosti

No měl jsem tento typ Mondea cca 18 měsíců a najel jsem na něm cca 80.000 km. Zkušenost jedním slovem KATASTROFA.

Nebylo to první auto FORD a před tímto nepovedeným kouskem jsem měl předchozí verzi Mondea a nemohu proti tomuto auto cokoli říci. NA tento (nový typ) jsem se těšil a skončilo to handrkováním, dopisování a nakonec vrácením vozu prodejci, protože větší zmetek jsem nikdy neviděl. Vše by se dalo překonat, ale nejhorší na tom všem byl přístup vedení FMC ČR, USA a DE, kde jsem se všude domáhal pomoci.

Doufám, že Ti bude auto složit k plné spokojenosti a nebudeš mít problémy, resp. Tvůj servis bude šikovnější než ten můj. Za dobu co jsem Mondeo měl jsem byl cca 40x v servisu a evidoval jsem cca 25 vad, které omezovaly používání auta včetně mé spokojenosti s vozem. Mimochodem malé sedáky (výška 184, X40 kg živé váhy), byly to nejmenší.

Koho to zajímá, tady je více [odkaz]

Ozzman 27.03.17  08:13

« Re: Re: Krásný kousek

Ahoj, Leona této generace jsem nikdy nejel, ale míval jsem jako student poslední Cordobu a pak expřítelkyně Alteu XL. I u toho MPV ochota zatáčet byla, stejně jako u Cordoby, ale ten komfort >:D To už je horší...

A ano, Mondeo je prostě cruiser.... se všemi negativy i pozitivy. Pro mne je Ford v tomto v maintsreamu to nejlepší a další auto bude na 90% zas Mondeo. :-)

P.s. Mne se MK IV moc nelíbilo, když jsem ho viděl poprvé, ale pak jsem si zvykl a později, když jsem ho pořídil se mi zalíbilo, dále verze Tit X a S se mi líbí velmi. A doteď vypadají k světu.

colin251 24.03.17  16:09

« Re: Krásný kousek

Díky za vysvětlení, co se týče "modly" jménem mkIV :). Mě se mkIV ve své době dost líbilo hlavně titanium S nebo X, ale nikdy jsem s ním nejel, bylo nad tehdejší limity.

Aktuální generace si mi líbí jak co se týče designu, tak komfortu, v tomhle ohledu si stěžovat nemůžu. Škoda jen, že je opravdu ta váha víc cítit (přesedlal jsem z Leonu ST FR, tak je ten pocit vyšší váhy pro mě víc znatelnější), jinak auto jezdí bezvadně.

V Leonu bylo 180 koní a když jsem na to šlápnul, bylo cítit, že se to auto dere dopředu daleko ochotněji než Mondeo. Svoje dělá i větší využitelný rozsah otáček než u dieselového Mondea, holt benzín je benzín :).

Pokud tě baví projíždět zatáčky s kombi, tak mi věř, že ze Seatu bys byl v sedným nebi, i když z komfortu odpuržení asi ne :-) To auto na letních 18" 225/40 prostě drží v zatáčkách neskutečně (občas jsem si samozřejmě pozávodil a nepamatuji si, že by jiné auto drželo v zatáčkách krok, i když bylo viděž, že by řidiči chtěli) ... no jo, nízká váha, pneu s nižším profilem a tvrdší přužiny dělají své.

Samozřejmě se to s Mondeem nedá srovnávat. Jsou to naprosto odlišná auta. To jen spíš pro takové srovnání z přestupu z jednoho auta do druhého.

Ozzman 24.03.17  13:05

« Krásný kousek

Moc se mi líbí barva, je dost neobvyklá, ale pravděpodobně bych ze všech, co se na MK V dávají preferoval tuto, nebo modrou metalízu.

V recenzi dost zmiňuješ, že jsi se dočetl, jak se zhoršilo MK V oproti MK IV. Mám MK IV, najel jsem na něm už přes 100 tisíc km. S tímto MK V jsem jezdil i v totožné motorizace, jen kombi a řeknu ti jednu věc: Vůbec se nemáš čeho obávat ! Ano, MK IV jezdí suprově v porovnání s dobovou konkurencí (nepleťme sem BMW a jiné, mluvím o typických konkurentech, Superb, Passat a že jsem s nimi také dost najel), je na svou váhu a velikost celkem hbité na okrsce, dovolí hodně, dokonce mne jako v málokterém kombiku baví projíždět zatáčky, ale z recenzí jsem stejně jako ty nabyl dojmu, že MK IV je nějaká modla, takový supersport mezi kombíky. Není tomu tak a ten rozdíl, i když ho pocítíš, je malý. Naopak MK V dotahuje komfort a odhlučnění na úroveň prémie a to MK IV je hodně tiché auto ( A to i po 250 tisících km ). Možná nějaké Titanium S verze s jinak nastaveným podvozkem budou větší kádři na okrsce, ale já mam klasický naftový titanium kombik, tak nemohu soudit.

Za mne je to nejlépe jezdící auto z mainstreamu, přesně sedící ke svému účelu - polykač km, komfotní, odhlučněný a na okrsce i přes větší váhu nemá nejmenší problém. Přiblíží se tak akorát Passat s DCC, ale tohle Mondeo to zvládne bez příplatkového podvozku ( Navíc DCC jsem musel dát do režimu komfort, abych se Mondeu přiblížil.

Ono je to srovnání stejné, jako v případě Fokusů, přitom ten nový není o tolik horší, než dvojkový i když se to všude svorně tvrdí, naopak, nový je navíc komfortnější ;)

Ať slouží...

colin251 20.03.17  18:32

« Re: Re: Ať slouží...

No já se zas v sedačkách cítím spokojeně. Nemyslím, že někdo z vlastníků mondea musí ohledně sedaček něco okecávat. Kdyby se v nich sedělo špatně, tak si to nikdo nekoupí. :-) Vám nevyhovují, tak sedláte něco jiného, proč by ne.

Verny_2013 20.03.17  17:21

« Re: Ať slouží...

Mondeo jsem pravda jen projel. Necestoval jsem. Nicméně přesednutí ze sedačkách VW ergoactive, či Opel ARG jsem si v nich připadal jako pryčně. Bylo to až do zadku bijící. Ty krátké nepohodlné sedáky se prostě okecat nedají.Toť celé.

foto arpi

arpi 20.03.17  12:31

« Re: nové Mondeo

Mám mondeo 2.0 tdi 132 kw, manuál, 11 mesiacov, najazdených 41.000 km,
    prevažne diaľnica a okresky. Priemerná spotreba 6,0 - 6,1 l/100 km.
    Sync 2 - navigácia maximálne spoľahlivá, hlasové povely , chvíľu som sa ich musel naučiť, na všetky funkcie fungujú bez problémov / po nemecky /.
    Sedadlá kožené, elektrické, ventilované s masážou - výborné.
    Pre porovnanie, údaje sú z Autobildu.
    Hĺbka sed. predné/zadné Výška operadla p/z /cm/
    Mondeo 50 / 49,5 65 / 64,5
    Mazda 6 49 / 50 65 / 69
    Superb 49 / 47 64 / 65
    Passat 50 / 49 64 / 65,5

Predtým som jazdil na Peugeot 607, sedadlá pohodlnejšie, avšak opora na stehná a chrbát nebola nastaviteľná.
    Okrem toho ešte mám rádio Sony 12 reproduktorov, DAB, akustické bočné sklá - takže absolútna pohoda.

colin251 20.03.17  08:42

« Re: Ať slouží...

Jel jsem v kombi 4x4 se sync2, tak vím, jak funguje ... no, prostě sync3 se mi líbí víc :-) Ale měl jsem dilema ... kombi 4x4 se sync2, výhřev volantu a 17" alu vs liftback 4x2 se sync3, bez výhřevu volantu ale s 18" alu :-) Naštěstí to vyřešila cena ... kombi se mi nakonec nevešlo do schváleného rozpočtu. Takže se to vyřešilo samo :-)

Co se sedáků týče, tak mi to taky přijde, že to má většina jako "odůvodnění", proč si nekoupit mondeo. Nadruhou stranu mě to žíly nijak netrhá :-) je to jejich volba ... hlavně, že jsem spokojený se svým autem já :-)

Passat jako sedan u mě vypadl hned, potřebuju přístup do kufru. Několik málo superbů se v mém cenovém rozpětí pohybovalo, ale ten design mě nezaujal tolik a hlavně to má každý druhý, kdežto mondeo má jen každý pátý :-)

Ať ti taky slouží monďas co nejlíp.

foto removed

removed 19.03.17  22:40

« Ať slouží...

Sync2 není tak strašný, ale je pravda, že narozdíl od jiných systémů si na něj řidič zvyká cca 500 km. Prostě má prodlevu jako třeba turbomotůrky :-)
    Jinak veskrze souhlas s tím, co popisuješ. Včetně "krátkých" sedáků. Mám 180 cm a ani po šesti či sedmi stech kilometrech ( s přestávkou na kafe) jsem nikdy nepocítil nějaký "pohybový problém". Říkám si někdy, že tento často zmiňovaný nedostatek je (společně s haněním ergonomicky geniálního interiéru) jen takový argument pro ty, kteří nemohou najít odvahu přemýšlet po svém (raději nezmiňuji své pochybnosti o tom, že tihle komentátoři v Mondeu opravdu kdy cestovali).
    Co se týká designu auta, to ať si každý hodnotí podle sebe. Každopádně mám také liftback a z boku působí rozhodně víc jako limuzína, než například "křehký" Passat či "osekaný" Superb.
    Ať ti slouží co nejlépe!

colin251 19.03.17  14:40

« Re: Re: Re: Pobavilo

Rozumím ti, není to auto pro tebe ... já to beru. Není mým úkolem přesvědčite tě, aby jsi do něj "šel" :-)

Pro mě to není jen líbí-nelíbí. Je to i o tom, jestli mi vyhovuje po funkční stránce, jízdní, prostorový atd. Mě se to auto zamlouvá jako celek.

Na každým autě jakékoli značky bych si našel něco, co se mi líbí i nelíbí. Dokonalý auto neexistuje :-)

foto rohYpnol

rohYpnol 19.03.17  14:23

« Re: Re: Pobavilo

Jasně, jenže ty jsi v rovině líbí - nelíbí. O tom žádná, tam to klidně může dopadnout pro Mondeo. Ale odhlédnu-li od líbí - nelíbí, tak Mondeo objektivně vzato zkrátka nemá co nabídnout.

A pokud jsme v rovině líbí - nelíbí, tak stále hledám, co by se mě na Mondeu mělo líbit. A nic nenacházím >:-[] ;-)

colin251 19.03.17  13:49

« Re: Pobavilo

Tak ještě že máme na auto každý svůj názor :-)

Já za konkurenty mondea beru passat, superb a mazdu 6, insignii ... bmw 3, audi 4 a mercedes C ne, ty jsou cenou jinde.

Passat i superb mě nechávají chladným ... prostě se mi nelíbí tolik jejich design (mondeo se mi holt líbí víc).

Se sedačkama jsem už psal, že nemám problém ... mě prostě vyhovují. Sync3 se mi líbí ... je to rychlý systém ... to co potřebuju, tak to umí.

Pro mě je to super auto.

Rozumím tomu, že si většina vybere koncern, nic proti tomu. Já jsem si taky mohl vybrat jiný auto a udělal bych to, kdyby se mi něco líbilo víc :-)

foto rohYpnol

rohYpnol 19.03.17  10:48

« Pobavilo

celkem mě pobavilo, že vlastně takřka veškerá negativa vlastně "nevadí" >:-[] ...

Pro mě (a nejen pro mě) jsou současné generace Frodů absolutní propadák. Předchozí generace byly prostě výborné. Současná je s přimhouřením oka maximálně tak akceptovatelná.

To auto nedává žádný smysl. Chce se zalíbit všem a v důsledku nedělá nic dobře. Zvenku obrovské, uvnitř s ohledem na vnější rozměry podprůměr. Chce být pohodlné, ale pohřbí to sedačkami. Chce být moderní, ale infotainment nedosahuje na konkurenci ani v sync3 atp. ...

A k tomu styl "aston", tohle jsem nikdy nepochopil. Proč má Ford zapotřebí prezentovat se s takovouto identitou? Nikdy neměl Ford problém s vnějším vzhledem a jasnou čitelností značky.

Ne, fakt nechápu, proč zvolit tento model, když konkurence je extrémně vydařená... Ale o to raději si přečtu zkušenosti majitele a budu se jej snažit pochopit ;-)

colin251 18.03.17  17:09

« Re: nové Mondeo

Jak už jsem psal v recenzi, já se sedačkama nemám absolutně problém při svých 182 cm. Samozřejmě jsem jezdil i s autama, které měli delší sedáky i nastavitelné ... Audi A6 nebo i poslední Seat Leon ST FR má trochu delší sedáky (nenastavitelné). Hlavně mi přijdou sedačky v mondeu pohodlné, minimálně v přímém porovnání ze seatu :)

Mě u tohodle auta ty sedáky vyhovují. Chápu, že jiným ne, a proto je tu naštěstí konkurence. Takže si každý vybere :-)

Fotky přidám, jen prostě nebylo za poslední týden počasí. Jeden den jsem stihl auto umýt a už jsem musel letět pro rodinu. V rychlosti jsem udělal jen tyhle dve fotky, když jsem vyjel z vrat.

Verny_2013 18.03.17  14:03

« nové Mondeo

Celkem se mi i zvenku líbí je tam viditelný posun vpřed, ale v interiéru je to přešlapování na místě. Korunu tomu dávají ty doslova katastrofální sedačky s extrémně krátkými sedáky. Když jsem si do nich sedl nemohl jsem uvěřit, že Ford něco takového pustil do světa. V konkurenci střední třídy by to neobstálo ani před 10 lety.To snad i mini auta z Kolína mají lepší sedačky. Tím Ford aspoň pro mě postavil nové Mondeo mimo hru. Jinak pěkná podrobná recenze, ještě by to chtělo pár fotek, pak body za ně samozřejmě přidám.