Hyundai i30 (2017)

14.3.2017

Vůz již není v mém užívání, odevzdáno 17. 6. 2019. První i30 třetí generace na moje.auto.cz. Budu se muset snažit :-) . Nepatřím k lidem, kteří…

Hyundai i30 (Stephen)

Stephen 30.07.17  15:05

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Hezké auto

Ano, vysadit a tím si vyčistit hlavu je dobrý nápad! A jaké máš další kandidáty, jestli se tedy mohu zeptat.
    Pětiletá záruka je univerzální zaklínadlo, ono co jiného jim zbývá? Motory T-GDi jsou ve výrobě příliš krátce, takže zkušenosti nula. A de facto je to pravda, když se to pokazí, v záruce se to opraví. Při zahájení prodeje motoru 1,7 CRDi s výkonem 100kW v modelu i40 se posléze objevil problém se ztrácející se chladící kapalinou a následným zadíráním motorů. Trvalo sice 2 roky než se podařilo zjistit kde je problém, ale celou dobu se motory měnily na záruku a když se přišlo na příčinu, tak se provedla modifikace a dnes je po problému. Když se vychází z této zkušenosti, pak je argument prodejců vlastně logický >:D .
    Já proti pojišťovně UNIQA nemohu nic namítat. Netvrdím, že za určitých okolností nelze auto pojistit levněji, ale z pohledu většiny řidičů to není špatná nabídka. Automatické bonusy i pro řidiče bez historie, možnost GAPu až na 3 roky a dobré je, že autorizované servisy jsou s pojišťovnou smluvně provázané a dokumentaci škod provádějí přímo přijímací technici, což šetří čas a starosti, když už na škodu dojde. Nejsou díky tomu ani problémy s krycími dopisy. Všechno má svá pro a proti. Takže téměř všechna auta o která se starám jsou pojištěná u nich.

Mestrey 29.07.17  22:41

« Re: Re: Re: Re: Re: Hezké auto

Ahoj, díky za uzitecne info, zkouknul jsem ty ceny a pokud bude nova i30 v podobných relacích tak se to nijak příliš neliší od konkurence. Musim říci ze od posledni komunikace jsem výrazně nepokročil, dostal jsem dalsi dve nabídky na auta a chvili se tim prokousával az jsem se rozhodl si od toho na chvili odpočinout a věnovat se něčemu jinému. Nicméně cas výměny je skoro za dveřmi tak postupne vyřazují některé kandidáty, zpresnuji výbavu bez které se neobejdu a škrtám to bez ceho se obejdu. Kamarád take shání auto a v te souvislosti mam jednu lehce vtipnou příhodu. Ačkoli poptával u jiného dealera Hyundai tak kdyz doslo na dotazy týkající se spolehlivosti jednotlivých motorizaci dostal stejnou odpověď jako ja :-) "vzdyt na to mate 5 let záruku" trosku mi prijde, ze to je u prodejců Hyundai takové univerzální zaklínadlo :-)
    V souvislosti s každou nabídkou si vzdy nechávám rovnou zkusmo udelat nabídku pojištění abych věděl co me pripadne ceka, prosim te jakou mas zkušenost s pojištěním Uniqa? Procházel jsem opět nabídku na i30 a matně si vybavují ze speciální cena na auto byla snad podmíněna uzavřením prave tohoto pojištění. Jelikoz sám delam v obchodě tak me to trochu děsí, protoze ve většině případu tyhle "svázané" položky nebývají v reálu zdaleka tak výhodné jak se jeví na začátku. Jinak v Hyundai centru uz maji k dispozici předváděcí 1.4 t-gdi tak se tam musim zastavit az bude nejake volné okno.

Stephen 14.07.17  08:07

« Re: Re: Re: Re: Re: Hezké auto

Aby nedošlo k nějakému omylu. To, že záručních oprav oproti stavu před 10 lety přibylo když nájezd se snížil neznamená, že jsou HYUNDAIe totální šroty. Mám samozřejmě dost známých, kteří se taky starají o auta ve firmách a tak můžu srovnávat. Jestli já mám na HYUNDAIi nárůst záručních oprav o 30-50%, pak se bavíme o vrzání palubky, nefunkčních parkovacích senzorech, blbnoucích navigacích atp. Je tu i nárůst svolávacích akcí (spínače brzdových světel například). Ale jak jsem psal výše, jsou to věci obtěžující, ale nikoliv fatální. NIKDY jsem nemusel řešit nepojízdné auto. Na rozdíl od jiných, kterým na druhém konci republiky umřely Fordy, Škodovky atd. Mimochodem jedna z těchto flotil už k HYUNDAIi přešla a není těch aut zrovna málo (cca 80). A správce autoparku si lebedí, že mu ubylo problémů.
    Co se nájezdu týče, vím o i30 první generace co měla skoro 400.000 km a bez větších problémů jezdila - [odkaz] . Ono je to hlavně o péči, interval 30.000 km na olej je dle mého úlet a lze ho akceptovat jen u aut fungujících na dlouhých trasách, kde je zátěž motoru víceméně konstantní a relativně malá. Jak tomu někdo dává za uši nebo jezdí město je to pro motor smrt. I mě mile překvapil interval 15.000 km na oleje, ale jsem v menšině :-) . Zajímavé je, že tento interval mají motory T-GDi a 5,0 V8 GDi v Genesisu ;-) .
    Jako prodejce jsem vždy zákazníkům říkal, že dnes není problém koupit jakékoliv auto, ale je problém si jasně definovat co potřebuji za auto. Pak v takové kategorii vybrat co se mi líbí a následně na co mám budget. A to v tomto pořadí. Pochybnosti jsou správné, kupovat auto se má s chladnou hlavou, jak do toho člověk jde se slepým nadšením, tak je pak akorát zklamaný. Nicméně já už v této rovině jen teoretizuji, protože pro mě se auto stalo spotřebním zbožím s poměrně rychlým tempem výměny a podstatná je pro mě jen kalkulačka.
    Když projdeš moje recenze, tak jediné auto s větším nájezdem byla Sonata EF F/L, ale to je dneska auto skoro muzeální, takže ve vztahu k dnešní produkci to moc velkou vypovídací hodnotu nemá.
    Se servisem je to těžké v tom směru, že polovina je jasně daná (čas prohlídek a ceny materiálu) a část má každý servis jinak (hodinová sazba a cena oleje). Obecně se říká, že pravidelný servis na HYUNDAIe je prý drahý v porovnání třeba se Škodou, já v tomto směru moc nepomůžu, naše firma má servisní smlouvu a tam jsou samozřejmě ceny práce i materiálu poněkud jiné. Ale orientačně se dá vycházet z cen prohlídek na minulou generaci - [odkaz] .
    Sám máš s Korejci zkušenost, my jsme se podíleli na uvedení některých technologií v Nošovicích do souladu s Českými technickými normami a jejich uvedení do provozu, takže taky zkušenost mám. Korea je daleko a VV dokáže, i když dost zvláštními praktikami, plnit prodejní úkoly. A víc Korejce nezajímá. Zatím. Ale žádný strom neroste do nebe a i když jsem se moc nasmál nad článkem vydaným PR HMCz, jak v červnu byl HYUNDAI na trhu zase nejúspěšnější po očištění statistik, tak každý, kdo se v tom jen trochu orientuje ví, že letošní prodeje jsou daleko za očekáváním. A moc se tím bavím >:D !
    Info o servisu po příštím pátku doplním do recenze manželčina kombíka, od minulého týdne s ním jezdím a ještě si jej týden nechám. Pak už ženě skončí dovolená, kombíka jí vrátím a začnu zase vrkat s Ferdou. Ten má aktuálně víc jak 8.900 km, takže počítám, že první prohlídka bude asi v září. O jiné servisní záznamy (ať už závady nebo pojistné události) fakt nestojím ;-) .

Mestrey 14.07.17  00:13

« Re: Re: Re: Re: Hezké auto

Je zajímavé co píšeš o te kvalitě, opravdu jsem čekal ze to bude o minimalne stupeň k lepšímu. Okolo sebe nemam bohuzel nikoho kdo by mel s vozy Hyundai dlouhodobou zkušenost podloženou najezdem vetsi porce kilometru. Prijde mi ze v diskusich jsou sice majitele Hyundai relativně spokojeni ale bohuzel pro me a dalsi pripadne zajemce se většinou níže ve vláknu doctu ze auto maji treba dva roky ale najeto maji treba 30tis kilometru. Soudě podle nabídky ojetin to proste vypada ze toho ta auta zdaleka tolik nenalitaji jako treba nemecka, francouzská ale i ceska konkurence. Druhy ne moc milý fakt je ze se o Hyundai tolik nepíše a tak získání relevantních informaci neni uplne lusknutim prstu. Hrabal jsem se dnes opět nabídkama a automat definitivně vyloucim, protoze nejsi prvni kdo me od toho zrazoval. :-)
    Nova i30 se mi moc libi a kdyby to kupovala firma tak ti reknu ze bych si ji okamžitě objednal, ale s blížící se koupi se mnozí pochybnosti a obavy z toho abych neslapnul vedle. Ale to nejen u Hyundai samozrejme.... kdyby to byl telefon i drahej tak ho v nejhorším vyhodis a koupíš novy kus, ale k autu si prece jen vybuduje clovek nejaky vztah, spoléhá na nej atd. Souhlasím, ze technických vychytávek přibývá, az jsem byl sám překvapený co vsechno je uz v základní výbavě a co vsechno se da prikoupit, ale je fakt ze co v autě neni to se nepokazi :yes:
    Překvapilo me ale ze kdyz jsem se ptal na cenu základního servisu tak jsem se dozvěděl ze jeste neni k dispozici oficiální ceník, co je ale pozitivní tak u 1.4 maji pry servisni interval 15tis km z čehož jsem byl mile překvapen protoze u konkurence se zda ze by nejraději aby olejová náplň v motoru byla doživotní >:D tzn. Do konce záruky a pak by auto expolodovalo a sel bys rovnou pro novy kus :-) no uvidime az bude možnost svezení zda bude prvotní nadšeni přetrvávat a nebo bude hledání pokračovat a treba jeste budu pokorne klepat na dvere u Hondy a u Peugeotu. Nastesti tech prodejců Peugeotu je celkem dost na výběr, ale dealera Hondy aby clovek pohledal. Ten co je kousek od nas tam opravdu uz nepůjdu a vsechno ostatni i pro případný dalsi servis poměrně z ruky. Co se tyce mistra Vladimíra tak jsem čekal ze po te nepříjemné anabázi s dealery skončí na smetišti dějin a ze se u Hyundai neco změní k lepšímu. Ale treba to tem korejcum vyhovuje, mam mensi zkušenost z jine jihokorejské značky v oblasti elektroniky a interně se chovají dost podobně ale směrem ven uz to nastesti neni tak videt :-) ja sám jsem take zvědavý na co nakonec napíší recenzi a doufam ze bude pro dalsi alespoň z poloviny zajímavá jako ta tvá. Budu sledovat jak budes postupne doplňovat info o servisu apod. Protoze tady bohuzel dost recenzi konci nadšením z nového vozu ale to nejpodstatnější se pak uz nedozvíme :-)

Stephen 13.07.17  08:32

« Re: Re: Re: Hezké auto

Jak je z mých recenzí celkem patrné jsem s HYUNDAI spojený dlouho - od roku 1998, pamatuji toho tedy opravdu hodně. Začínal jsem jako prodejce nových aut a prošel si i servisem až jsem od roku 2001 změnil stranu barikády a stal se pouhým zákazníkem. Tím, že se o auta starám i v práci a nemalé skupině přátel, kamarádů a známých, tak pro mě nakupování nového auta až takovým "svátkem" není. Ale to nic nemění na tom, že určitou úroveň přístupu a fungování očekávám a jak tak pozoruji, tak to, co považuji za obvyklé a normální, tak úplně obvyklé není. Což mě dost udivuje, při tlaku který na našem trhu je.
    Pod doktorovou recenzí to byl jeden exot, ale ten stál za to. Já jsem se "přemohl" a pojal reakce jeho slovníkem i "argumentační silou". Přibrzdilo ho to, ale stejně doktor dospěl k závěru, že tohle nemá zapotřebí a stáhl všechny svoje recenze. Ve virtuálním světě se doktorem potkávám celkem pravidelně jinde a zatím je zcela spokojen ;-) .
    Jako dlouholetý uživatel aut téhle značky vnímám posun v použitých materiálech. Posun ve spolehlivosti fakt ne, ten je směrem dolů. Ale to je daň za čím dál víc elektronických trpaslíků a tlak na cenu aut. Je to stejné všude. Není problém projít moje záznamy z provozu firemních aut a vyčíslit o kolik víc záručních oprav je při nižším ročním nájezdu než tomu bylo před 10 lety. Ale NIKDY mi žádné auto nikde nezůstalo nepojízdné, vždy to byly věci obtěžující, ale nikoliv fatální!
    Cenová politika je díky Vošickému naprosto nečitelná a neodhadnutelná, mění se i několikrát do měsíce. Někdy se objeví plošná podpora celé modelové řady a pak se dá dostat na zajímavou cenu i u konfigurací s vyššími výbavami.
    U DCT je zapotřebí brát v potaz, že se jedná o dvouspojkovou převodovku. Těm zrovna popojíždění v kolonách moc dobře na pleť nedělá, resp. je zapotřebí s nimi zacházet trochu jinak než s konvenčním automatem s hydroměničem. Dvouspojka nesnáší dobře plazení při prokluzu spojky, to lamely mizí před očima. Takže v koloně je zapotřebí nechat auto před sebou dostatečně poodjet a pak se rozjet, aby spojka plně zabrala. Za mou osobu tohle řešení do kolon není. Manželka po automatu touží, ale pokud se ho v rámci příštího auta dočká, tak jedině klasika s hydroměničem.
    Já naopak jsem aktuálně v levelu, kdy debilnost reklam jdoucích do českého éteru prostřednictvím Senior PR managera Miloše Adámka, je pro mě nepřekonatelný problém. Dokud bude PR vypadat takto, tak osobně za HYUNDAI neutratím ani halíř. Mám ovšem naději, že ke změně značky vlastně nedojde, protože starší auto v rodině teď bude mít rok, výměnu tedy dřív než v roce 2019 neplánuji a do té doby snad evropská centrála konečně dostane rozum a Vošický i Adámek zmizí v propadlišti dějin, resp. budou škodit jinde, a HYUNDAI se v ČR bude prezentovat normálně bez lží a trapného vymezování vůči Škodovce.
    Na Tvé dojmy jsem velice zvědavý, určitě si je rád přečtu.

Mestrey 13.07.17  00:56

« Re: Re: Hezké auto

Ahoj, díky za info ohledně prodejce. Ja se chystam koupit nové auto po dost dlouhé dobe a opravdu me překvapila nízká úroveň az arogance některých prodejců. A to bys řekl ze u značky která treba neprodává z mého pohledu takové množství aut to bude presne naopak. Naprostá tragédie treba u jednoho dealera Hondy. Z Opelu se neozval na mou on-line objednávku zkušební jízdy nikdo a od Peugeotu taky nic. Fakt příjemné jednání jsem zažil pouze u Renaultu a Hyundai. Pro me je ten nákup po letech přeci jen trochu událost a čekal jsem vic byť jsem nepoptaval auto za nejake hříšné penize. Kdyz to srovnam se svou praci kde jsou ochotni zákazníci psat pomalu stížnosti pro pozdní reakci na e-mail tak jsem se tomu musel smát :-) zdejší recenze ctu celkem pravidelně tak me mrzí ze jsem si tu zmiňovanou nechal utéct :-( no neda se svítit, ale treba se postesti a mozna sem nejakou recenzi take přidám. Nicméně všiml jsem si i na jiných serverech, ze pokud je pod článkem o Hyundai recenze tak se to obvykle zvrhne v nesmyslnou prestrelku a mnohdy to sklouzne do osobní roviny coz je pro me take neakceptovatelné. Ale jak jsem psal, ač jsem opravdu upřednostňoval koncernove vozy a nadále proti nim nic nemam tak me mrzí ze zatímco u Hyundai vidim s každým novým modelem pokrok v podobě materiálu, zpracování ale i spolehlivosti tak treba konkrétně u Škody s každou dalsi generaci Octavie vidim zejména v interiéru snahu šetřit. A přitom cenová politika je stále velmi sebevědomá. a druhá věc jak píšeš, uznávaní za ručních oprav neni u koncernu zadna sláva. S cenou mas pravdu :-) akční modely i30 jsou za vynikající cenu, ale v momentě jak sahnes na vyšší výbavu a automat uz to takova láce neni. Proto to jeste zvazim... ten automat me lákal hlavne protoze toho dost najezdim a bohuzel část i v kolonách a ve městech jak je u nas obvykle a chtel jsem si život za volantem trosku zpříjemnit. Ale asi i s ohledem na cenu nakonec zvolíme manuál a výbavu nez obráceně. V neposlední radě by to mohlo do budoucna byt i spolehlivější řešení. Jinak asi jediné co mi leželo v žaludku na Hyundai byla ta nesmyslná reklamní kampaň, na druhou stranu ty auta za to fakt nemůžou a myslim ze treba v zahranici to tak vyhrocené neni. Bohuzel to asi cele zapříčinila jedna vepřová hlava ve vedení, ale to neni důvod k tomu Hyundai zatracovat. Jinak se nemuzu dočkat zkušební jízdy s tim motorem abych se konecne mohl finálne rozhodnout a pripadne sem taky par řádky přispět ;-)

Stephen 12.07.17  08:13

« Re: Hezké auto

Za přání mnoha šťastných kilometrů děkuji, Tobě samozřejmě přeji totéž, ať už za volantem čehokoliv :-) . Děkuji i za pochvalu recenze, i když jsou tu lepší a není jich málo.
    Bohužel se pod recenzí uživatele doktorbartollo strhla dost nechutná forma komunikace, a tak uživatel recenzi stáhl, byla to nová i30 s motorem 1,4 T-GDi, tam by ses o motoru a jeho kombinaci s převodovkou DCT dozvěděl dost, doktor to napsal fakt moc pěkně! Škoda, ale jeho rozhodnutí plně chápu.
    Já pamatuji v HCP atmosféru ještě více domácí, když v roce 2013 začínali. Ale vývoj a rozvoj se zastavit nedá, takže už to sice není úplně to, co to bývalo, ale pořád patří v tomto směru k nadprůměru v oboru. Zrovna dneska si tam jedu pro nějaké doplňky kamarádovi na druhou generaci i30 v kombíku.
    Tebou preferovaná konfigurace je bohužel z těch, jimž import podporu v podobě výraznějšího cenového zvýhodnění neposkytuje, zřejmě je Vladimír Vošický toho názoru, že auta s výbavou na úrovni doby jsou už natolik luxusní, že tam to unese ceníkovou cenu (za mne tedy neunese). Zrovna v pondělí jsem takovouto specifikaci poptával pro známého - sleva max. 4%, tedy prakticky celá marže po odečtení nákladů na dopravu a předprodejní přípravu auta :-( .
    Co je ovšem největší devizou téhle značky je záruka. Slyšel jsem mnoho zkazek o tom, jak se servisy při vyřizování reklamací kroutí, já takovou zkušenost naštěstí nemám. Na tomhle autě mi pískaly brzdy, jen jsem se mezi řečí zmínil v servisu a hned šlo auto na hever, brzdy vyčistili a rovnou jsme se domluvili, že když to nepomůže, tak vymění na záruku destičky. Nepomohlo, destičky vyměnili za nové a je klid. Já chápu, že při výrobě se něco nemusí povést a když se to pak vyřeší takto, tak je to naprosto na pohodu.

Stephen 12.07.17  08:12

« Pro pobavení

Včera v noci se zjevně kalibroval GPS lokátor nainstalovaný v autě. Takže v půl druhé v noci Ferda buď projel zdí garáže nebo si proklestil cestu k vratům přes manželčina kombíka zaparkovaného za ním a přebrodil Labe i Jizeru do polí a zase zpátky. Když jsem to v knize jízd a následně na reportu v mapě viděl..... >:D
    Edit 30.7.2017 - auto takhle cestovalo až do konce minulého týdne. Když více než týden přes střechu garáže "nechytla" jednotka žádnou družici, tak se zjevně snažila lokalizovat se dle BTS. A to je jaksi málo přesné. Auto tak generovalo až 40 jízd o délce pár set metrů denně. Jakmile se začalo zase jezdit problém zmizel. Ale poskytovatel z toho měl pořádně zamotanou hlavu - až mi jich bylo líto!

Mestrey 11.07.17  23:12

« Hezké auto

Ahoj, gratuluji k peknemu autu. Sám mimo jine uvažuji o nové i30. Akorat vzhledem k našim potřebám to bude urcite kombi. Libi se mi varianta 1.4 T-GDI, alespoň na papíře. ;-) původně jsem zvažoval roční i40, ale psychicky jsem to nevydržel a navštívil prodejce uz dneska abych si novou i30 prohlédl naživo. No a řeknu rovnou ze variantu s roční i40 vypoustim. Dosud jsem vlastnil jen skodovky a ani v praci to neni lepsi co do pestrosti vozového parku, ale tohle auto me oslovilo opravdu na prvni pohled. Jeste pred rokem bych se vysmál každému kdo by tvrdil, ze bych jen uvažoval o hyundai.... po dnešní zatim jen statické zkusenosti beru předsudky zpět. Interiér proti Octavii bez přehánění o level jinde, vnější design taky. Záruka bez omezení kilometru je pro me taky super bonus s ohledem na roční nájezd. Jedinou vadou na kráse je fakt ze nebylo možné zkusit i30 s motorem 1.4 T-GDI. Proste předváděcí nemaji ted k dispozici. Ale rad si pockam :-) nechal jsem si udelat zkusmo dve konfigurace a zvažuji DCT ale 50k příplatek neni nejmensi. Výbavu pravděpodobně Style + paket technology. Jestli to bude jezdit alespoň z poloviny jak to vypada tak to bude těžké rozhodování. Co musim pochválit tak je atmosféra v Hyundai centrum Praha. Prijde mi ze v autosalonech Škoda to s přechodem na novy koncept poněkud "zhoustlo". Hlavně atmosféra neni zrovna domaci. Vsichni oblečení jak na pohřeb a jednání dost podobné i tam kde to nebyvalo zvykem. Pri posledním pokusu objednání na servis mého stávajícího priblizovadla jsem si tam připadal jak u maturity. Celkove jsem mile prekvapen jak z přístupu tak z nabídky Hyundai :-) a to jsem dosud nesedlal nic nez koncern. Přeji Ti mnoho šťastných kilometru a nam ostatním vice takových recenzi!

Stephen 11.06.17  14:56

« Re: Re: I30 vs Mazda 3

Na Slovensku se v sedanu nabízí řešení v podobě Elantry. Nezastírám, že tuto možnost vám na SVK závidím.

foto idam-i

idam.i 11.06.17  12:55

« Re: I30 vs Mazda 3

Mazda 3 bohužiaľ dosť zaostáva vnútorným priestorom aj kufor má malý.Inak ako auto veľmi pekné.Motor aj podvozok super.S cenou sa v SK tiež na Hyundai moc nepribližujú.

Slavo N. 10.06.17  22:34

« I30 vs Mazda 3

Palix, vraví sa, že najlepšie je kupovať auto v druhom-3 roku výroby, ideálne po facelifte... Na aktuálnej verzii i30 nie sú ešte muchy vychytané a motor 1.4 T-Gdi je tiež prakticky úplne nový, bez dlhodobejších skúsenosti... Odporúčam väčšiu istotu - Mazdu 3.
    Motoricky ti dvojliter bude úplne postačovať aj v 120k verzii, spotrebou pri dynamickej jazde možno ešte aj prekonáš Hyundai : )

Životnosť motora má tiež väčší potenciál v Mazde. Skús osloviť viacerých predajcov, uvidíš konkurenčné cenové ponuky robia zázraky : ))))

Slavo N. 10.06.17  22:26

« Sporeba

1.4 T-Gdi dokáže byť aj úsporný, avšak treba rátať celkovú priemerku okolo 6-6,5l/100km. Živostnosť motora preverí čas...

Slavo N. 10.06.17  21:32

« Re: i30

Stephen ahoj, gratulujem k novému autu a prajem veľa šťastných km... Nenechaj sa vôbec znechutiť sarkastickými poznámkami ohľadom litrového trojvalca... Užívaj si autíčko naplno!

Samozrejme ruku na srdce, s najväčšou pravdepodobnosťou sa motor nedožije bez poruchy ani 250 000km, ale to ťa myslím trápiť vôbec nemusí, dovtedy ho určite mať nebudeš...

Mal som možnosť jazdiť s týmto motorom v Kia Ceed, ktoré som mal požičané na 24h. Ja by som to objektívne povedal takto. Samozrejme, že motor nie je kultivovaný, nie je to 4 válec. Akákoľvek snaha o utlmenie len znižuje pocit motora akoby z kosačky... Takže zvukový prejav nič moc. Osobne som sa pohoršil už pri naštartovaní.... Dynamika je po meste maximálne dostačujúca, pre "pohoďákov" bude dostačujúca aj mimo mesta... Akonáhle však pritlačíš, spotreba poletí nahor a to poriadne. V diskusii ste porovnávali 1.6GDI a tento 1.0T-GDI... Dynamikou je v spodnom pásme samozrejme turbo motor živší, jazdí sa s ním pocitovo svižnejšie, ale... 1.6GDI je podľa mňa presvedčivejší, kultúrnejší a pri väčšej záťaži úspornejší motor! Samozrejme s potenciálom väčšej životnosti a väčšej zostatkovej cene pri predaji.

A ku spotrebe. Ľahučkú nohu odmení celkom pekná spotreba. Vyvaruj sa ale ťažšej nohy. Urobil som schválne jeden test, keď som mal Ceed 1.0 turbo 120k. Pri rovnako dynamickej nohe, pri rovnakom zaťažení, som tú istú trasu (cca 100km) prešiel s o 0,3 l/100km nižšou spotrebou v prospech Sportage 1.6GDI!!!

Samozrejme tebe prajem len a len pozitívne pocity z auta a ak ti motoricky postačuje, užívaj si autíčko naplno!

Stephen 29.05.17  10:05

« Re: Re: Re: i30

Ta poslední věta je možná na první pohled logická, ale v reálu to nemusí platit. Nezapomeň, že motor o vyšším objemu a výkonu má obvykle delší převody, tedy ve stejné rychlosti má nižší otáčky. Je méně citlivý, díky rezervě výkonu, na zatížení a profil trasy, takže paradoxně může mít motor o vyšším objemu a výkonu v praxi nižší spotřebu. Z tabulek se to ale nedozvíš, protože laboratorní cyklus má dnes už nulovou vypovídací hodnotu.
    Každopádně je faktem, že motor 1,4 T-GDi je příliš nový na to, aby se např. na spritmonitoru dala najít relevantní data, podle všeho je např. i30 s motorem 1,0 T-GDi na tomto serveru zatím jen ta moje :-) .
    Záleží kdy chceš auto kupovat, pokud je to horizont roku, pak se data zatím nashromáždí.

Stephen 29.05.17  09:58

« Re: Re: Re: Re: Re: i30

Než se pod recenzí strhla hromada urážek, tak tu doktor měl recenzi svojí 1,4 T-GDi s DCT, zde citát ke spotřebě v běžném provozu, ještě vlastně v záběhu: "Spotreba? papierová kombinovaná je 5,5, ja mám zatiaľ 6,2-6,4, teraz to vyzerá, že budem mať 6,0."

A citát z fóra k motoru 1,4 T-GDi s manuálem: "Poslední trasa 115 km a dle PP jen 5,3 l!". To je samozřejmě nadšení z trasy s nízkou spotřebou, první nádrž byla tuším do 6,0 litrů.

V obou případech je to samozřejmě jen výběr jednoho auta jednoho vlastníka, ale určitou vypovídací hodnotu to má, jakmile se člověk s autem sžije a motor překoná záběh není zásadní důvod se bát, že by to člověka sežralo.

foto palix

palix 29.05.17  08:38

« Re: Re: Re: Re: i30

5,4 a 5,8 litra - to by nebol veľký rozdiel.
    Ja som len našiel v teste i30 s 1,4 T-GDi (a sutomatom) údaj pre spotrebu na diaľnici pri 130 km/h cca 7,7 l/ 100 km a to ma mierne vystrašilo. To je dosť, ak sa nemýlim. Čakal by som od úsporného motora niečo pod 7l...

foto palix

palix 29.05.17  08:36

« Re: Re: i30

Vraj sa všetky Mazdy 3 robia v Mexiku, okrem dieslu. To mi povedal predajca, keď som sa pýtal. U 1,4 T-GDi je problém, že v i30 ho ešte má málo ľudí.
    Ak by bol Hyundai úsporný, tak ho beriem. U nás mi ho ale nepožičajú a testovacia jazda je málo. O Mazde viem, že jej motory sú úsporné. Hyundai je pre mňa dosť neznáme s daným motorom. Nejazdím nejako extra divoko, tak dobrú spotrebu by som mohol dosiahnúť. Ale človek nikdy nevie... Predsa 1,4 je vyšší objem ako napr 1,0 Ecoboost, má vyšší výkon ( o niečo) a aj spotreba môže byť relatívne podstatne vyššia.

Stephen 28.05.17  13:52

« Re: Re: Re: i30

Ono je něco jiného testovat a běžně jezdit ;-) . Já mám dloudobou 5,4 litru, auta s motorem 1,4 T-GDi v manuálu do 5,8 litru, s DCT do 6,3 litru.

Verny_2013 28.05.17  08:56

« Re: Re: i30

S tím že nová i30 se povedla nelze než souhlasit. Měl jsem auto s motorem 1,4 GDi půjčené na víken a auto mě nadchlo. Skvělý podvozek, příjemný posez za volantem, silný motor. Jen s tou úsporností to není tak žhavé, měl jsem sice automat což byla slabina auta, ale spotřebu jsem měl za 300 Km 7,9. U svého golfa s 1,4 TSi mám dlouhodobě 6,2. A to je sakra rozdíl. Jízdní styl byl podobný.