Honda HR-V (2016)

16.8.2016

S japonskými auty mám už zkušenosti z minulosti. Měl jsem Civica, v rodině byl Accord, CR-V. Po odmlce a vlastnictví koncernových aut, jsem si pořídil…

Honda HR-V (Jopeeeno)

foto 3-diamanty

3_diamanty 17.08.2016  15:02

moc pekne

moc pekne auto... HRV je ozaj sikovne auto .... so solidnym kufrom a poctivou atmosferou ( chvalim volbu motora... lebo dizel honde nikdy svedcat nebude ) ..... osobne by som ale start/stop system v aute nechcel ale popravde obcas sa mu uz clovek ozaj nevyhne .... skratka nema uz na vyber ... inak moc pekne su aj tie elektrony.... hlavne nech auticko sluzi k spokojnosti .... :yes:

Jopino 17.08.2016  18:47

« Re: moc pekne

Díky moc :yes: Pořád si myslím, že jsem neudělal chybu, je to fakt prostorné a úsporné auto. Výběr kol probíhal nejmíň měsíc, snad mezi 80 typy, pořád znovu a znovu, než přišla volba na tyto :-) Jedná se o zn. Borbet, model XRT.

sorondo 07.05.2017  21:13

« Re: Re: moc pekne

Ahoj v sobotu jsem si objednal Hondu HR-V a měl bych na tebe dotaz: jaké máš ve velkém techničáku uvedené 16 palcové kola. Když tak na čem jezdíš Ty a jak si s výběrem spokojen. :-)

Jopino 08.05.2017  11:02

« Re: Re: Re: moc pekne

Ahoj. V TP je u 16" uvedeno 7x16 ET 55. Tato kola mám na zimu s rovněž origo rozměrem pneu 215/60 16 Nokian. V létě mám 8X18 ET45 s pneu 225/45R18. Ke kolům jsem dostal doklady potřebné k zápisu do TP, protože jsou o palec širší a taky mají o 1cm větší ET. S autem jsem projel téměř celou republiku a výběru nelituji, je to v pohodě.

sorondo 08.05.2017  11:19

« Re: Re: Re: Re: moc pekne

Ahoj. Podle toho jak píšeš je tam uvedena jen ta jedna alternativa na ty 16. Já trochu řeším i výjezd mimo max horší polní cesta. 18 by byly fajn, ale asi ne pro mě. Tak hledám kompromis, aby to pěkně vypadalo i aby to zvládlo nějakou tu polňačku.

Jopino 08.05.2017  12:32

« Re: Re: Re: Re: Re: moc pekne

Když hledáš kompromis, můžeš ještě dát 215/55 R17. S 16" koly to fakt žádnou parádu neudělá. Ještě k těm 18"... Předposlední VW Passst Alltrack má rozměr pneu mj. 225/45 R 18 a dá víc, než jen polňačku. Nový model dokonce jezdí na 245/40 R19... Samozřejmě, nesmí to být cesta šutrovka.

Bully_ 18.08.2016  10:26

« Re: moc pekne

Muzes nam podle svych urcite bohatych osobnich zkusenostech rict, proc by turbodiesel nesel s Hondou nikdy dohromady?
      Jinak pekne HR-V :yes: At slouzi jak ma, snad bude tenhle model na silnicich videt trochu vic, nez doposud.

Jopino 18.08.2016  11:25

« Re: Re: moc pekne

díky za pozitivní reakci :yes: Ještě jednou jsem si pročetl svou recenzi (pro jistotu - jestli jsem neudělal někde botu) a nikde jsem nenašel nic o tom, že bych tam hanil hondí diesel? O dalších motorech píšu v posledním odstavci a o dieselu konkrétně toto :

"Jediným dalším motorem v nabídce pro EU je skvělá naftová 1,6 s 88 Kw a 300 Nm., která se montuje rovněž do Civiců a CR-V s předním pohonem. Vzhledem k mému rozložení jízd (spíše kratší trasy) by byl tento motor pro mé využití zcela zbytečný...."

Naopak tenhle motor by se mi zamlouval taky, kolega ho má v CR-V a plně dostačuje i v tak velkém autě. Bohu žel, skladba mých převážně krátkých jízd by tomuto motoru v HR-V určitě moc neprospěla.

Jinak dodací lhůty na HR-V jsou stále dlouhé, na salonu se dlouho nové vozy neohřejí, a přesto jsem u nás v regionu zatím potkal jen dvě. Moc jich není, máš recht. Užiji si chvilku "exkluzivity" :-)

Bully_ 18.08.2016  11:47

« Re: Re: Re: moc pekne

Asi ses nepodival na razeni reakci, bylo to urceno uzivateli H/K_svet. Ty prece zadne takove ... zavery? >:D nepises :yes:
          Popravde jsem si HR-V-cka v CR snad v provozu ani nevsiml. Naopak v Nemecku jich treba jezdi spousta, tenhle model se tam rychle ujal.

Jopino 18.08.2016  12:18

« Re: Re: Re: Re: moc pekne

Jeee, promiň, to řazení příspěvků ve stromu je zmatečné, teda pro mě :-) Doufám, že mi troušení předčasných závěrů zůstane nadále alespoň trochu zapovězeno :-) Jinak oprava, cestou z oběda jsem viděl černé HR-V, takže v Ově přibylo další. Docela mě pak bude zajímat skladba kupců tohoto auta, protože podle nějakého, mě neznámého výzkumu (Koubek z Meziplynu říkal), si Hondy kupují starší řidiči :-) Jinak - máš pěkná auta :yes:

Bully_ 19.08.2016  11:26

Dekuji. Tak at se ti jezdeni s HR-V i po MA.cz libi :yes:

woody-alien 21.08.2016  20:15

« Re: Re: Re: Re: moc pekne

Bully: Možná jsi v ČR prostě málokdy a když už, tak to prosvištíš přes Vysočinu coby první účastník Gumballu. >:-[] To pak nemáš šanci si HR-V vůbec všimnout. ;-)

Ale vážně...HR-V tu zřejmě není zrovna prodejní trhák, ale ve svém blízkém okolí vídám dvě, obě červené. Je tu slušnej Honda dealer, nicméně i tak na silnici přibývaj hlavně CR-V.

sorondo 08.05.2017  13:05

« Re: Re: Re: moc pekne

Ahoj, za jak dlouho po objednání Ti auto přišlo. Já podepsal smlouvu teď (květen) s garancí dodání na konci roku. Přijde mi to dlouho, žádnou zvláštní výbavu jsem nechtěl. :-)

Jopino 08.05.2017  20:10

« Re: Re: Re: Re: moc pekne

Ahoj, odpověděl jsem Ti v SZ... 4 měsíce od složení zálohy bylo auto doma.

sorondo 08.05.2017  20:18

« Re: Re: Re: Re: Re: moc pekne

Já vím, já jen kdy by to zajímalo ostatní. :-)

Jopino 08.05.2017  21:10

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: moc pekne

O.k. :yes: Dnes jsem dokončil poslední slabé místo v odhlučnění auta, přední stěnu až po nosník v motorovém prostoru. Nalepil jsem na to Gladen pláty a na ně přilepil chemoprénem čalounický koberec (ať to vypadá pěkně), de facto neroznatelně od série. Po odhlučnění kapoty, prostoru pod plastem u mechanismu stéračů, dveří, podběhů a podlahy vpředu už motor utlumit víc nepůjde. Snad jen úprava z výroby - hrubší skla. Jsem zvědavý na výsledek za jízdy (test na volnoběh a vyšší otáčky u stojícího auta o.k.).

Verny_2013 17.08.2016  21:47

parádní auto

Nicméně musel jsi z něj být opravdu velmi unešený, že jsi přelousl ten zvuk motoru a byl ochotný investovat další peníze a čas do dodatečného odhlučnění. Které asi nebylo úplně levnou záležitostí. Co ale nechápu je cenová politika Hondy u svých posledních modelů HR-V a Jazz, kde se sekli tak zhruba o 100000 Kč. Ale zase máš jistotu že jich na silnici moc nepotkáš. Jsem celkem zvědavý jak nastaví nového Civika. Na fotkách vypadá dost dobře.

Jopino 17.08.2016  22:14

« Re: parádní auto

Díky moc :yes:

máš pravdu, auto mě fakt nadchlo. Není to má první Honda, jak jsem ostatně psal v recenzi, takže vím, že jsou v otáčkách trochu uřvané. Nicméně s tím podivným zvukem v nižších otáčkách jsem byl prvně v pasti. Z loňska však vím, že existuje firma, která se zabývá odhlučením aut, navíc ve fotogaleriích má detailně nafoceny všechny tlumící postupy. Takže jsem tento neduh byl tomuto, jinak skvělému autu, schopen odpustit. Po koupi auta jsem pak už jen nakoupil materiál a o víkendu částečně odklopil koberce z auta a nelepil pláty na podlahu a mezistěnu. Jednodušší to bylo s tlumením kapoty. O něco horší s prostorem za motorem - u stěračů. Nebylo to nakonec tak těžké, zvládne to průměrně zdatný člověk a nemusí u toho vůbec nic poškodit.Cena nebyla vůbec hrozná - za vše jsem dal téměř dva tisíce Čas neřeším, makal jsem na svém a fajn jsem se odreagoval :-) Mimochodem, aut, která tato firma tlumila je neskutečně hodně, včetně nových Supebů, Mazd 6, BMW X3,5,6 atd...

Cena je u Jazzu opravdu vysoká, máš pravdu. Cena mého HR-V byla téměř o 40.000 Kč nižší, než byla ceníková. Když porovnám výbavu s konkurenty, není to vůbec past, naopak. A věř, že jsem dlouho počítal a vybíral.

S novým Civicem se mi Honda trefila do vkusu, máš pravdu, vypadá opravdu moc dobře. V práci jsme se shodli, že tento hatch bude nekompromisní konkurent Focusu a v testech jej rozseká na piliny. Ovšem uvidíme, co prodeje....

edit k ceně Civica hatch 10. gen. - předpoklad nastavené základní ceny (dle prodejce, ne dogma - včera jsme o tom diskutovali), tříválec 1,0 I-VTEC-T na úrovni současné 1,8 VTEC. Čtyřválec I-VTEC-T mezi 500 až 600.000 Kč

Toky1 22.08.2016  08:23

« Re: Re: parádní auto

Autíčko pekné, trošku mi vadia zadné svetlá, ich architektúra mi výzorovo nesedí, pripomína mi nejaký ssangyong. Vo vnútri je naozaj prekvapivo veľa miesta, bol som pri skúšobnej jazde z toho unesený. Z čoho som unesený nebol a čo rozhodlo že sme toto auto nekúpili, bola spolupráca motora 1,5 a automatickej CVT prevodovky. V 60ke dupnutie na plynový pedál znamenalo markantné zvýšenie otáčok sprevádzané nepríjemným kvílivým zvukom avšak očakávané zrýchlenie nastupovalo len veľmi pozvoľna. Predajca tvrdil, že to je nízkym kilometrovým nábehom predvádzacieho vozidla, malo len čosi cez 700km, takže to nejako elektronika takto ešte chráni a kočíruje. Veľké sklamanie. Podmienka bol automat, takže manuál sme ani neskúšali.
        Hondy sú fajn autá, dobre si vybral. U nás sa o zľave z oficálneho cenníka nikto s nami ani len baviť nechcel. A to si tiež myslím, že tie ceny vlastne všetkých honďáckych modelov sú premrštené.
        Nakoniec sme vzali corollu 1,6Valvematic CVT ktorá má síce úplne iný tvar karosérie ale na počudovanie poskytuje cca rovnako veľa miesta ako HRV. Má však už od prvého naštartovania zvukovo aj akceleráciou lepšie vyladenú spoluprácu motora a CVT prevodovky, cenovo bola o cca 4000eur prívetivejšia a dostupná bola hneď. A to je dosť dôležité. Ale keď stretnem HRVéčko, vždy ma tak pichne pri srdci a som chvíľočku na pochybách, či sme dobre urobili.

Jopino 22.08.2016  18:49

« Re: Re: Re: parádní auto

Díky :yes:
          Zvláštní zadní část HR-V se mi z celého auta taky líbí asi nejméně, škoda, že se neinspirovali alespoň trochu CR.V. Nicméně jsem i nad tím přemýšlel při výběru auta, červená a černá, dle mého názoru, tu bachratou záď rozbíjí asi nejlíp a dnes mi to už ani nepřijde.

Variátorovou převodovku bych si ale nekoupil, v Hondě, ani v žádném jiném autě. Doufám, že až budu "ve věku", Japonci, potažmo Honda přejde na klasický hydroměnič nebo či dvoj spojku i do svých menších aut. Co jsem se ale díval na nového Civica, tak tam při razantním zrychlování převodovka řadí pěkně a plynule, žádná ždímačka. HR-V s CVT bude asi mít cílovou skupinu kupců, ve velkoměstech a dopravních zácpách, klidné jízdě - tam řadí podle testů optimálně, ale při prudší akceleraci ty až příliš šílené otáčky v 6.000 nechápu. Zlatý manuál.

S Toyotou neuděláš botu. Menší sedan se slušně prostorným interiérem a nadprůměrnou spolehlivostí, proč ne. Navíc s jistou exklusivitou... u nás je nevidím téměř vůbec.

Toky1 22.08.2016  21:07

« Re: Re: Re: Re: parádní auto

Exkluzivita či nie, corollu som mal ešte pred rokom s manuálom, od novembra mám s cvt. A spokojný som veľmi. Japonci ušatí sa pohrali s jej prejavom, ktorý sa európanom nikdy veľmi nepáčil a namodelovali do neho 7 virtuálnych stupňov. Takže ten charakteeistický jačivý zvuk celkom solídne zredukovali. V tomto ide ešte ďalej nová RAV4 s 2.0 multidriveS, tam sa to tvári úplne akoby to bol klasický automat s hydrodynamickým meničom.

Jopino 22.08.2016  22:07

« Re: Re: Re: Re: Re: parádní auto

Takže posun ve značce, taky to mám (zatím) v plánu. Corolla vypadá dobře, určitě bych ji radši, než Fiat Tipo, kdybych chtěl tuhle kategorii. Virtuální stupně v HR-V jsi nezkoušel? Měla by je taky mít, co jsem dočetl, viděl....Tak ať Ti Corollka slouží a mnoho klidných kilometrů přeji :yes:

Toky1 23.08.2016  07:49

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: parádní auto

Ale skúšal som, čoby nie. Lenže sa mi vidí veľmi divný ten zvuk pri honde a hlavne to ani s akcelerátorom v podlahe moc nezrýchľovalo. Corolka po dupnutí vypáli podstatne výraznejšie, to a cena ma presvedčilo.
                Skúšal som aj mazdu 3 ale pri nej konštruktéri taknejak zabudli na pasažierov na zadných sedadlách, alebo sa na nich jednoducho vykašlali. Za mňa si nik nesadne, možno tak decko do 5 rokov. Nechápem ako je to možné, vonkajšie rozmery či rázvor je corole veľmi podobný.
                Každopádne sedenie kdekoľvek v HRV je super, kufor tak akurát, interiér príjemný, posed vyšší, čo je paráda, proste škoda len tej prevodovky a ceny
                Nech slúži.

Jopino 23.08.2016  08:49

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: parádní auto

No, doufám, že si inženýři od Hondy s tím naprogramováním CVT alespoň v rámci faceliftu trochu víc pohrají. Prodejně ale však CVT, co čtu fóra, nijak nezaostává, zvláštní. Hlučnost motoru je fakt slabá stránka tohoto auta. Zvláštní ale je, že tlumících materiálů je uvnitř dost. Kapota má tlumení, žádný holý plech, motorová přepážka rovněž, docela dost je tlumení i na podlaze, podbězích a přepážce uvnitř. Nechápu, kde je zakopaný pes. Kdybych auto dodatečně nevytlumoval, nebo nevěděl, že je ta možnost, asi bych do něj nešel, ten zvuk by mi prostě vadil.

Corollu jsme kdysi taky měli. Model s těma "žabíma očima". Bylo to nadmíru fajn auto, tiché, úsporné, prostorné, uvnitř komfortní, jen ten design. Dnes je to jiná liga.

CX-3 mě taky zarazilo, krásné auto, ale uvnitř se ta příbuznost s Mazdou 2 nedala popřít. Žalostně málo místa, a to nejsem obr, naopak - 177 cm. Hold dlouhá kapota, daň za skvělé tvary. být sám, asi bych hodně váhal.

Wojta 25.11.2018  11:45

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: parádní auto

Ahoj Jopino,
                    mám HRV 1/2 roku, najeto 9 000 km a chci se Tě zeptat na popisovaný divný zvuk motoru v nízkých otáčkách. U mne ten zvuk připomína zaklepání vařečky v hrnici - při rozjezdu a 2 st. v nízkých otáčkách. Máš to stejně?

Jopino 30.11.2018  21:02

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: parádní auto

Ahoj Wojto,
                      divný zvuk spíše připomínal vrčení, hučení, ne mechanický pazvuk, zaklepání, jak popisuješ. Tohle fakt ne. S tím bych zajel k Hondě, ať to checknou.

Wojta 02.12.2018  11:41

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: parádní auto

Nazdar Jopino,
                        díky za reakci - v příštích dnech jdu na svolávací akcí Hondy "špatné uchycení kabelového svazku v motorovém prostoru" a tak jsem zvědav, co mi řeknou na ty zvuky.
                        Jinak se Tě chci zeptat na odhlučnění: kapota je jasná, ajk jsi odhlučňoval motorovou příčku - od motoru nebo z interiéru? Taktéž podběhy - od kol nebo z z motorového prostoru ?

Jopino 03.12.2018  09:20

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: parádní auto

kontrola kabelového svazku mě čeká zítra. Zatím mám od servisu info, že u žádného, jimi prodaného HR-V, nebylo třeba nic měnit, jen prohlídka uchycení.
                          Co se týče odhlučnění, tak krom zmiňované kapoty, jsem tlumil docela komplexně. V podbězích zvenčí jsem tlumil jen ty úzké plasty, které vidíš, když otevřeš dveře a koukneš přes blatníky do podběhů. Podběhy zvenčí mám ošetřeny proti korozi, ten materiál by měl krom ochrany i tlumit hluk. Hluk od pneu se do interiéru dostane i přes dveře, proto jsem tlumil i je. Po vytlumení jsem dveře "vylil" voskem. V interiéru jsem tlumil podlahu (od předních sedaček až po pedály na straně řidiče a po ventilátor topení, na straně spolujezdce). Tlumil jsem po celé šířce, tedy od podběhů, k tunelu. Musel jsem demontovat přední sedačky, plasty kolem a "odchlípnout" koberec. Ale šlo to. To je interiér. Dále jsem demontoval raménka stěračů, plast pod nimi, mechanismus stěračů a vytlumil celou tu šachtu. Motorovou příčku jsem vytlumil taky, a to od "torpéda" až po spodní část příčky, a to pp celé šíři až k podběhům. Jak píšu, dělal jsem to docela komplexně a těch cca 15 kg navíc jde v akustice fakt znát.

foto mateus

mateus 24.08.2016  14:53

nádhera

krásne auto, veľa štastných kilometrov ;-)

Jopino 24.08.2016  18:04

Díky, nápodobně. Ani ten Tvůj nový Mégane nevypadá zle :yes:

foto fricko

fricko 11.09.2016  22:27

Zdravim
        Ja by som sa len chcel spytat co znamena ta vyrazna zlava na tvoju Hondu HRV. Ide mi o to ze tiez planujem do konca roka kupit nejaku Hondu a problemom japoncov je ze nechcu spustit ani euro z cennikovej ceny nieto este dat vyraznejsiu zlavu. Vies mi prosim ta poradit ak to nie je tajomstvo ? kolko % z cennikovej ceny bola zlava dakujem

Jopino 11.09.2016  23:55

« Re: nádhera

poslal jsem Ti SZ, máš to tam detailně popsané.

Verny_2013 12.11.2016  18:11

osvětlení

Úplně stejný problém jsem řešil u svého prvního modrého golfa 7 hatchback. Reklamoval jsem to u prodejce a vymohl jsem jen pod nátlakem aby mi přizvedli světla, nic víc. Mě zásadně pomohly žárovky Osram night breakers, nevěřil jsem vlastním očím jaký to byl rozdíl. Je zajímavé u Sportsvana žádný takový problém nemám, standartní žárovka a svítí fakt dobře.

Jopino 13.11.2016  18:34

« Re: osvětlení

Díky za postřeh :yes: Jak jsem psal, HR-V s H4 svítí fakt jen průměrně, ale že to bude až takové "o ničem" v nočním dešti, bych nečekal. Každopádně to nesvítí nízko, spíše je slabá intenzita. Nicméně na prohlídce to nechám překontrolovat.
      Jízda na těch nových H4 Philipsech X-tremech je nebe a dudy. Nightbrakery jsem měl v Jimnym a spoko, jen slabší výdrž. Ještě jsem zvědavý na jízdu při nočním sněžení, což si zřejmě vyzkouším už zítra - docela tu teď sype ;-)

nextart 28.12.2016  18:44

« Re: Re: osvětlení

Ahoj...
        Výborná recenze, děkuji za příjemné čtení, o to pro mě příjemnější, že od srpna vlastním HR-V ve stejné výbavě a stejným motorem ve stříbrné barvě... Mám najeto cca 6.000 km a zatím naprostá spokojenost. Chtěl jsem se Vás zeptat, jestli jste řešil žárovky pro denní svícení. Hlavní světlomety mám také osazené H4 Philipsama x-treme vision a je to opravdu o něčem jiném... Jen ta žlutá světla denní...
        Děkuji za odpověď... Petr

Jopino 28.12.2016  23:47

« Re: Re: Re: osvětlení

Ahoj Petře,

díky moc. Zatím taky vše o.k. a neměnil bych.
          Na předváděcím autě měl zdejší dealer denní svícení osazeno nějakými upgradovanými LED žárovkami s CAN, které dodal stualarm.cz (ptal jsem se). Při přebírání auta jsem je chtěl taky, nicméně mě od toho odrazoval s tím, že na to mají reklamace, neboť nevydrží déle, než tři měsíce. Prostě se dost hřály a pak zkolabovaly. Takže, co týče denního svícení, stále, ač docela nerad, zůstávám na standarní žárovce. Ale nehodlám se vzdát, počítám, že výdrž těchto žárovek půjde brzy dál a dočkám se uspokojivého výrobku.

nextart 29.12.2016  21:21

« Re: Re: Re: Re: osvětlení

Děkuji Jopino za rychlou odpověď. Mám podobnou zkušenost... Kolega v práci s těmito ledkami experimentuje s podobnými výsledky... Tak snad budou časem spolehlivější. Ještě jednou děkuji a ať ti auto spolehlivě slouží a dělá radost z jízdy atd. Petr...

Lackey 12.11.2016  22:25

Svetla HR V

O svetlach malych SUV .
    Vo videu k clanku je dokonca priame porovnanie svetiel CX3 a HR-V.
    HR V v tomto porovnani ...... vsak treba precitat test a hodnotenie

Mal som to stastie absolvovat skusobnu jazdu s HR V 1.5 benzin, najvyssia vybava, s LED svetlami a CVT prevodovkou.
    Bol som velmi prijemne prekvapeny dokonca aj s prejavom CVT.
    Ziadny nezvycajny hluk v rozpati 1800-3000 som nezaregistroval. !!!!
    Takze zdrojom nebude vyssia kompresia motora ako tvrdi predajca.
    Trvaj na odstraneni . ;-\

Jopino 13.11.2016  18:53

« Re: Svetla HR V

Díky za postřeh :yes: Koukl jsem na ten test a tam je HR-V taky s obyčejnými žárovkami, že? V porovnání s LED u CX-3 je to bída. Na druhou stranu třeba říci a jak jsi taky napsal, že ve výbavě Executive u HR-V jsou v nabídce LED světlomety také a měli to srovnat s nimi. Já bych je bral rovněž, jenže v Eleganci za příplatek nejsou a přes 600.000 Kč bych za HR- V v Executivu nedal. Ach ty pevně dané výbavy...

Co se týče toho podivného zvuku motoru, mělo jej jak předváděcí, tak i mé auto. Jak jsem psal v recenzi, na své náklady jsem to dodatečně odhlučnil a spokojenost. S prodejcem jsem to probíral už před koupí a dokonce on sám přiznal, že je to slabota. Nic s tím neuděláš, auto má opravdu dost tlumícího materiálu už z výroby, ale nestačí to. Až druhá vrstva tlumení pomohla. S reklamací bych zřejmě nepochodil, jednak tam ten hluk už není a dále byl jsem s tím seznámen už před koupí. Ale i tak díky za názor :yes:

Lackey 14.11.2016  12:57

« Re: Re: Svetla HR V

Mnou skusana predvadzacka bola CVT bez hukotu, ale ak "tvoja" predvadzacka mala manual a aj v tvojom aute je manual a hučí to, poblem bude v prevodovke, nie v motore.
        Motor sme skusali rovnaky.
        Skus dat iny olej , inu znacku do prevodovky, aj ked je to pri novom aute nezvycajne take nieco robit.Ktovie, aky olej v tej tovarni v Mexicu do toho naliali a ci tam vobec maju kvalitny olej do mechanickej prevodovky, ked cela americka pologula jazdi na automate. ;-\

Jopino 14.11.2016  18:39

« Re: Re: Svetla HR V

To by stálo za zkoušku. V každém autě měním olej vždycky dŕíve, než radí manuál - dnes ty oleje stojí pakatel. Stejně jak v motoru, tak i v převodovce, se zákonitě vytvoří po záběhu "kovový odpad" vzniklý z prvotního obrobení. Takže zainvestuji i do nové náplně předepsaného oleje v převodovce (ještě, že jsou i kvalitní alternativy - Ravenol). Těžko říct, co z toho vyteče, snad ne eko vodo olej, jak z motoru. Myslím ale, že tam možná bude co má být, spíše toho bude málo.

foto Toma-Hluchonemec

Toma_Hluchonemec 26.11.2016  21:45

HR-V

Ahoj, moc pěkná a hlavně objektivní recenze auta! Gratuluji k volbě HR-V, sami máme Civica Tourera 1.8 iVTEC. HR-Včko se nám líbilo, ale pak přišla nečekaně nabídka na voňavku s najetými 12tisicí ve Sportu včetně zimáků za zajímavou cenu, takže bylo rozhodnuto.
    Jak jsi dopadl s tou výměnou oleje v převodovce? Já si teda moc nemyslím, že by to mohlo být převodovkou. O nepříjemném projevu motoru 1.5iVTEC ve vyšších otáčkách píšou snad všechny testy včetně zahraničních a zmiňují i relativně nekomfortní podvozek. Už jsem ale četl na více místech, že současné HR-V muselo projít nějakými uprávami, protože hluk a naladění podvozku je lepší. Chtělo by to postavit proti sobě staré a nové HRV-čko, jestli je to pravda. ;-)

Jopino 27.11.2016  09:40

« Re: HR-V

díky za pozitivní reakci. Dobrá volba Tvého auta, Sporta bych si dokázal taky představit u baráku :yes:
      Co se týče oleje v převodovce, ještě jsem to neřešil, na prohlídku mám ještě pár týdnů čas. Tak nebo tak, ten olej vyměnit nechám, už z principu.
      K otázce hluku od motoru - trochu jsem to "přehodnotil". Jasně, recenze na tento stav vcelku dost upozorňovaly a člověk fakt pátrá, co je jeho příčinou. Prolezl jsem při nástřiku spodku i dutin celé auto a podměrečným odhlučněním to až tak zřejmě nebude. Tlumícího materiálu je všude - oproti konkurenci, dost. V oblasti podlahy a mezistěny jsou dokonce na dva až tři palce silné vrstvy. Stěna v motoru je taky utlumená. Téměř všechny členy v motoru jsou obaleny nějakou "gumovou" hmotou - to jsem viďel prvně. Kapota je taky utlumena. Jediné místo, kde tlumení nebylo, je v oblast pod plastem, kde je mechanismus stěračů a nasávácí otvor pro ventilaci. V recenzi jsem už psal, že jsem auto dodatečně vytlumil. Všude jsem dal jednu až dvě tlumící vrstvy. Dokonce jsem tlumil i dveře (to taky k vůli hudební akustiky v autě, která je teď o level výš). Objektivně je auto teď o dost tišší.
      Člověk i tak přemýšlí, proč byl v autě při záběru takový hluk. Mj. se nabízí jeden z důvodů, a to je i kontrukce auta. HR-V je půdorysně malé auto, přesto je uvnitř velkorysé. Motorový prostor je docela dost "podsunut" pod čelní sklo i palubní desku. To by mohl být jeden ze zdrojů hluku. Motor pracuje podle zatížení v "atkinsovově" či klasickém cyklu. Je možné, že "součástky navíc" v konstrukci tohoto auta mohou být mj. příčinou tohoto jevu. Nejsem kontruktér, ale jiný důvod mě nenapadá - když HR-V srovnám s dalšími auty, které mi prošly rukama;-)
      Na servise zkusím projet modelový ročník 2017, jak se s tím poprali. Co se týče podvozku, tam mám za tu dobu výtku jen při pomalé jízdě. Tam jsou cítit výtluky v cestě víc, než za rychlé jízdy. Ale je to akceptovatelné. No, jak píšeš,, chce to porovnat.

foto Toma-Hluchonemec

Toma_Hluchonemec 27.11.2016  19:15

« Re: Re: HR-V

Ahoj, krásná recenze, krásný auto, není možno jinak. :yes: Takže podle toho co píšeš to vypadá, že si byli v Hondě moc dobře vědomi toho hluku a tlumení neošidili, spíš tam toho dali víc, než je standard. Pokud je to pravda s tím nedávným jakoby "faceliftem" HR-V pravda, tak mohli udělat i nějakou změnu v motoru. Podvozek prý taky doznal změn v pozitivním smyslu. Tak jestli budeš mít možnost, tak to nový HR-V vyzkoušej a porovnej. :-) Jsem zvědav.
        Až bude čas, tak se musím dokopat taky k recenzi na svýho Tourera. Dlooouho jsem vybíral, nakonec jsem chtěl jen japonce, protože jedině ty nabízeli ještě slušný atmosféry. Mazdy se mi líbily, jenže jsem 3ku nevzal ze dvou důvodů. Kvůli špatné antikorozní ochraně a malému kufru vzhledem k délce auta. Auris v kombíku se mi ani nějak moc nelíbil a ten Valvematic nebyl dynamicky žádná hitparáda. 1.8iVTEC jela líp. Líbila se nám i líbivá Magda CX-5, ale už tehdy jsem na ni četl nějaká negativa. Dnes jsem náhodou zabrousil na Mazda fórum a nestačil se divit, jaký problémy se řeší na nových CX-5, dost drsný.:no: :no: :no:
        Jinak Hondička šlape parádně (ťuky ťuk),najeli jsme od koupě asi 5tisíc, takže už trochu vím co a jak. >:D Líbí se mi, jak se motor převaluje na šestku 60km/h a je ještě schopný akcelerace. Když je ale potřeba rychle vyrazit, zařadím 3ku a nad 3.5tisíce jede jak pila. Je to zábava s tím jezdit, však víš o čem mluvím. ;-) Ten motor si o otáčky přímo říká. >:-[] Dlohodobou komb. spotřebu mám při předpisové jízdě kolem 6.5l/100km. Když se jede dál, tak to klesne k šesti a má snahu to dál klesat. Ale krátké výjezdy a jízda po městě to zase zvýší. Co se mi ale líbí, že údaj z PP sedí na desetinku z Fuelia (tankuju pořád plnou na dvě cvaknutí pistole). Jinak nevím, jak se k motoru choval původní majitel, takže tam každé tankování cvrkám VIF. Na spotřebu to podle mě extra vliv nemá (desetinky stejně nepoznám), ale mělo by to čistit motor a ventilová sedla. Měj se a ať to jezdí! :yes:

michal.t 27.11.2016  20:24

« Re: Re: Re: HR-V

Zdravím „spoluToureristo“… na Tvou recenzi se budu těšit, aspoň tu k té moji přibude nějaká další z nezávislého zdroje… ;-)
          S tím co píšeš naprosto souhlasím… ta ochota sebrat se na šestku z nízkých rychlostí se mi u 1.8 taky dost zamlouvá, někdy tam šestku nechávám i přes obec… Tourer je prostě příjemné auto.

Jopino 27.11.2016  22:23

« Re: Re: Re: HR-V

Ahoj, díky :yes: Možná použili jiný tlumící materiál. Silnější vrstva by se už asi pod koberce nevlezla, na motorovou příčku u motoru asi ano. Motor se neměnil určitě, L15B je relativně nová záležitost, má inovátorskou hlavu válců, a na atmo patnáctistovku perfektní parametry a vynikající spotřebu v tomhle ohledu je to jeho technický strop. Zvláštní je, že zvenčí není při záběru tak slyšet, nechápu. Jak píšu, konstruktér nejsem, jen uvažuji nahlas ;-) Chce se fakt projet a výsledek tu určitě napíšu.
          Recenzi svého auta určitě napiš. Jsou tu dvě opravdu obsáhlé a vypovídající, ale názorů není nikdy dost ;-) Já, kdybych nepřičichl ke kategorii zvýšených aut, neváhal bych určitě s Civicem a verzi Sport v barvě sporty blue - nádherná kombinace. Hondy jsem měl a pokud budou stále spolehlivými auty, budu mít i nadále. Rozpočet by na to byl, ale jak říkám, zvykl jsem si na vyšší posez a těžko se mu odolává. Možná změním názor s příchodem nového Civicu a jejich 1,5T, kdo ví :-) Na předváděčku se těším, protože Honda a turbo je pro mě velká neznámá, dokonce návrat k více prvku může být docela mazec. Nicméně, máš posledního mohykána v hondím kompaktu s osvědčenou technikou, ten vydrží spousty let, to bych se nebál.
          Na Mazdou jsem taky přemýšlel, ale CX-3 je uvnitř opravdu malé auto, v cenové relaci HR-V k dispozici jen ten utlumenější ze Skyactivů a obavy z koroze, nakonec rozhodly, že tohle auto ne. A máš pravdu, pročítání Mazda fóra mě docela překvapilo v tom, kolik problémů s těmito auty je. Zrcátka, kapota, dobíjení, klepání, motory... Nečekaně.
          Tvůj "rohlík" na tváři při jízdě Civicem úplně chápu, v klidu popojíždění obcí na vyšší kvalty, za cedulí podřadit a točit k 7.000 ot., tohle už dnes nenabídne téměř žádná automobilka. Spotřebu máš dobrou. Já doslova čumím, co dokáže ta 1,5. Jezdí doslova za skoro nic a i když je to tady samý hater, jezdí docela svižně. Chce to používat řadící páku, což mi nevadí. Na klobouka jezdit s tímto autem pod 5 l/100 km je těžko uvěřitelný - avšak reálný údaj (nedělní provoz, periferie, okreska). V HR-V "kecá" PP co se spotřeby týče o 0,1.- 0,2 l/100 km - dle apky Fuelio (dobře jsi zvolil, je uživatelsky příjemná).
          VIF používám taky, má dobré recenze a navíc se příliš neprodraží. Mám ještě 1/4 plechovky po 9.000 najetých km. VIF dávám hlavně k vůli jeho schopnosti nedovolit usazování karbonu ve spalovacím prostoru a k čistícím schopnostem, jak uvádíš. Přímý vstřik prostě bez aditiv do paliv se směskou bude dlouhodobě provozován jedině sebevrahem.
          Takže... čekáme na Tvou recenzi a ať Ti to točí

michal.t 16.12.2016  14:23

Testy zrychlení

Hoj, hoj, hezká demonstrace schopností pohonné jednotky (a schopností práce s převodovkou) :-)
    Na těch videích není vidět úplný začátek rozjezdu – i by mě zajímalo, zda si před pouštěním spojky (na jedničku) využil síly a setrvačnosti motoru vytočeného do vyšších otáček (já bych to srdce asi neměl) nebo ses začínal rozjíždět při těch otáčkách, které jsou na začátku videa vidět (tedy mimo oblast nejvyššího krouťáku). Pokud by to bylo z těch nižších otáček, tak o to impozantnější výsledek teda.

Jopino 16.12.2016  14:52

« Re: Testy zrychlení

Ahoj, díky. Trošku jsem to přeřazení "zmastil", uznávám. O to víc mě to štve, když to auto má tak vychytané řazení. Neměl jsem ale odvahu to už opakovat, dnes to fakt místy klouzalo.
      Rozjezdy jsou prováděny spíše z nižších otáček, HR-V je rodinné přibližovadlo, ne VTI či CTR, bál bych se o spojku ;-)

michal.t 16.12.2016  14:56

« Re: Re: Testy zrychlení

Pokud si něco „zmastil“, tak jsem si toho na těch videích nevšiml… No o to více potěšující výsledek, když víš, že by to šlo i lépe.
        Chápu, taky bych spojku nechtěl trápit.

Jay 09.03.2017  09:09

LED světla

HR-V se mi líbí, takže gratuluju k volbě. Nechť slouží. Právě jsem se vrátil z Thajska, kde háervéček jezdí plno a všechny, až na pár výjimek, mají přední full-LED světlomety. Ví někdo, zda by bylo teoreticky možné klasická světla vyměnit za LED z dovozu z hlediska homologace?

Jopino 09.03.2017  15:42

« Re: LED světla

Díky za reakci, zatím spokojenost. Co se týče full LED světlometů, myslím, že tohle bude vcelku boj. Nejde jen o rozdílné patice přívodních kabelů, ale myslím si, že v nápravách jsou u LED světlometů navíc náklonové (zátěžové ) senzory. Tohle nebude jednoduché "sehrát" dohromady.

Jay 11.03.2017  07:09

« Re: Re: LED světla

Je to komplexnější než by si jeden pomyslel. Předpokládám ale, že s faceliftem by se ty full-LED do Evropy dostat mohly. Auto dost prokoukne, o lepší vyditelnosti z auta nemluvě.

Jay 12.03.2017  21:19

« Re: Re: Re: LED světla

Edit: Tak to, co jsem považoval za full-LED bude asi "LED světlomety (LED potkávací světlomety, dálkové halogenové)". Evidentně jsou dnes již v nabídce.

Jopino 29.03.2017  14:47

« Re: Re: Re: Re: LED světla

V nabídce jsou (myslím takový ten tuning od čínských a podobných výrobců), taky jsem se díval. Patice jsou stejné, jak série, takže by napasovat šly. Ale po zkušenostech z Octavie, kde jsem měl taky čínský upgrade, bych to už nechtěl. Mlžily se a strašně slabě svítily. Škoda, že ve výbavě Elegance nejsou mezi příplatky LED, dal bych si říct. Na Executive jsem neměl rozpočet.

nextart 05.06.2017  09:45

Denní svícení

Ahoj Jopino.
    Koukal jsem, že jsi na konci března namontoval CAN-BUS 20, 30 SMD LED světla denního svícení. Jaké máš zkušenosti po dvou měsících? Hřeje se nějak extrémě žárovka?

Jopino 05.06.2017  13:48

« Re: Denní svícení

měl jsem z toho zprvu obavu, ale testem prošly. Během delší jízdy, a ani vytažením ze světlometu doma, jsem nezeznamenal, že by se hřály. Zatím spokojenost. Tři měsíce bývají kritické ;-) takže je ještě do konce června čas. Ne, vážně, když se to nepřehřívá, tak by to něco mohlo vydržet :yes:

nextart 05.06.2017  19:46

« Re: Re: Denní svícení

Děkuji za odpověď, docela jsi mě potěšil... Ne že by ty žárovky z výroby nějak vadily, ale to bílé světlo je prostě hezčí... Mrknu na to a také asi do nich půjdu...

Jopino 05.06.2017  20:25

« Re: Re: Re: Denní svícení

Neuděláš chybu, je to o mnoho hezčí. Bral jsem je zde:

Wojta 05.04.2018  11:20

« Re: Re: Re: Re: Denní svícení

Nazdar chlapi,
            tak jsem se stal před měsícem také majitelem nového HRV. Uvažuji o výměně žárovek denního svícení za LED. A tak se ptám všch, co již mají LED žárovky nějakou dobu, zda to nedělá nějakou "neplechu".

nextart 05.04.2018  11:55

« Re: Re: Re: Re: Re: Denní svícení

Zdravím Wojto a gratuluji k nové Hondě.... LEDky jsem koupil na doporučení Jopina před třičtvrtě rokem a vše bez jakýchkoliv problémů. Koupil jsem hned 4, abych měl v náhradní sadě na případnou výměnu, ale zatím nebyla potřeba. Jak psal Jopino vypadá to opravdu o dost lépe... Bral jsem je zde a spokojenost: [odkaz]

Wojta 05.04.2018  13:40

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Denní svícení

Ahoj Nextarte,
                díky za odpověď. Když jsem se ale díval na tvůj odkaz prodejny, je tam Ledka s paticí T20, avšak z popisu není zřejmé, že se jedná o náhradu žárovky 21/5W (originál je pro denní svícení+parkovačky).

nextart 05.04.2018  13:58

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Denní svícení

... je to odkaz přesně na ty ledky, které tam (denní svícení) mám osazené místo originálních žárovek...

Wojta 05.04.2018  14:06

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Denní svícení

....to vidím, ale když jsem se díval na odkaz od Jopina, má tám taky "blbou ledku", prostě parkovačky vám oběma nebudou fungovat, takže na STK byste neprošli.
                    Mají tam být správně např. CREE LED žárovky T20 21/5W - 12 SMD Samsung + 3W Osram v čočce.(jsou k dostání v prodejně autodopňků Ostrava.

nextart 05.04.2018  15:22

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Denní svícení

Ty ledky z mého odkazu fungují stejně jako originál baňky, takže za mě v pohodě, tak ti nezbývá nic jiného než koupit ty které jsi našel a prubnout to jako my....

nextart 06.04.2018  10:13

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Denní svícení

Tak dnes ráno jsem to pro jistotu ještě vyzkoušel a LED svítí v režimu parkovaček i v režimu denního svícení...takže vše jak má být.

Wojta 06.04.2018  11:40

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Denní svícení

Ahoj nextarte, díky za reakci. Je to zajímavé, ale jak ti režim parkování svítí ? Stejně silně jako denní svícení ?!

nextart 06.04.2018  16:30

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Denní svícení

Ano obojí svítí stejnou intenzitou, pouze když zapneš parkovačky rozsvítí se i zadní světla (logicky...)

Jopino 11.04.2018  11:41

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Denní svícení

Čtu to až teď. Samozřejmě, že bych nekupoval a už vůbec nedoporučoval věc, která v praxi nefunguje. Tzn. ty LEDky pracují úplně stejně, jako originální bulby, a to v režimu "denní svícení" svítí silněji a v režimu "parkovací světlo" svítí méně intenzivněji.

nextart 11.04.2018  12:34

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Denní svícení

...no, zkoušel jsem to za světla a neměl jsem zrcadlo ani nikoho kdo mi hlásil "stěrače stírají..." Takže jsem otáčel klíčkem,běhal, koukal a startoval a běhal....takže jsem tam rozdíl neviděl, ale vzhledem k podmínkám je to pochopitelný. Hlavní ale je, že ty LEDky neoslňují a svítí dostatečnou intenzitou....

Jopino 12.04.2018  09:13

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Denní svícení

Tak já hlavně reagoval na předpoklad, že to nebude fungovat, tedy, že to nebude svítit v obou režimech ;-)
                                Já při testu nechal mladého s mobilem v režimu kamera u čumáku auta a takhle jsem si test LEDek pak "přehrál". Protože jak píšeš, nemáš šanci obíháním kolem auta zjišťovat, jak to ve skutečnosti je.
                                Jinak s LEDkami spokojenost, čekal jsem, že trvanlivost bude mnohem menší. Auto taky samozřejmost dělá zatím jen samou radost.

Lackey 18.06.2017  19:54

Potahy sedadiel

Vyzeraju fakt skvele dizajnom a ako vidim asi aj kvalitou.
    Nech teda sluzia dlho a dobre . :yes:

Jopino 18.06.2017  20:03

« Re: Potahy sedadiel

Díky :yes: MAD fakt umí, opravdová kvalita. Zatím nejlepší autopotahy, které jsem kdy v autě měl. Nikde nic neujelo, sedí to přesně. Za mě 1* ;-)

woody-alien 03.12.2018  11:15

Zajímavá zpráva

Zdravím,

docela zajímavá zpráva pro zájemce o HR-V. ;-)

Jopino 03.12.2018  11:37

« Re: Zajímavá zpráva

Taky zdravím,

a samozřejmě díky za info :yes: Teď už jen počkat, zda turbo motor bude striktně vázán na stupeň výbavy Sport, a nebo se Honda rozhodne jinak.

Operator13 11.12.2018  10:40

perfektní recenze...

Ahoj, perfektní recenze, díky které jsem se rozhodnul vyzkoušet HR-V II. 2019 s CVT převodovkou, no a tak jsem se pro toto auto nadchnul, že v pátek si ho jdu přímo z autosalónu v Ostravě vyzvednout....(výbava Elegance). Měl jsem sice možnost si vozidlo zakoupit přímo v FM, ale neměli ho tam k vyzkoušení, tak jsem si zajel do Ostravy a po zkušební jízdě ho rovnou zarezervoval. Sice jsem někde četl, že CVT převodovka je nic moc, že je hlučná, ale při zkušební jízdě jsem nic takového nezaregistroval. Nicméně k Tvému autu mohu říci, že sis s ním hezky pohrál...všechna čest. Pokud mohu mít dotaz.....ty potahy, nemají vliv na výhřev sedaček, že by např. byla zjevně snížená účinnost?...a ty kryty prahů, jsou originál, nebo koupeny v Číně???....většinou nakupuji věci na Ali a tam je mají s podsvětlením za zlomek ceny co tu a špatné zkušenosti nemám...díky za odpověď

Jopino 12.12.2018  18:09

« Re: perfektní recenze...

Ahoj, díky :yes:
      Já měl to štěstí, že předváděčka toho, co jsem chtěl, ve Frýdku byla. Navíc už jsem tam i předchozí Hondy v minulosti servisoval a spokojenost. Nebudu dělat reklamu, za to mě neplatí, na druhou stranu, lze donést vlastní olej a přístup vedoucího je perfektní. Včera jsem tam byl měnit ventilátor topení (byl postupem času hlučnější) a čas na opravu jsem si zkrátil svezením s novým CR-V.
      Ale k věci. Potahy sedaček vůbec výhřev neprodlužují, nepozoruji rozdíl. Ty kryty prahů mám z aliexpressu a s klidným svědomím mohu říci, že pasují na 1*. Totéž i zpracování. Na podsvětlení si nepotrpím, tak jsem zvolil tuhle verzi.
      Jinak, gratuluji k novému autu. Verze před faceliftem byla s CVT opravdu hlučná. Facelift tomu citelně pomohl a jsem rád, že ten pocit nemám jen já. Ať slouží jen ke spokojenosti :yes:

Operator13 13.12.2018  16:12

« Re: Re: perfektní recenze...

Ahoj a také děkuji za odpověď.....škoda že Honda nemá nic moc honda club fórum, jako je club-opel.com/forum….je tam od uživatelů spousta dobrých postřehů, jak o provozu vozidla, zkušenosti se servisy, doplňky na Opel - tuning...jinak ty kryty prahů už mám objednané (bez osvětlení) akorát, že stejně jak pod lišty v Merivě ještě pod ně dám větší karbonovou fólii....ještě jednou díky :-)

Jopino 13.12.2018  16:29

« Re: Re: Re: perfektní recenze...

Nemáš vůbec zač, rádo se stalo :yes:
          Je pravda, že o háervéčku se toho člověk moc nedozví, maximálně v nějakém testu. Proto taky tahle recenze, ať si mají potencionální zájemci šanci udělat první obrázek...
          Na honda fóru k tomu modelu moc není, souhlas. Jsem asi jediný, který tam dává informace, což je škoda. Majitelé asi nemají internet, nebo spoléhají jen na značkový servis ;-)

Operator13 14.12.2018  17:28

« Re: Re: Re: Re: perfektní recenze...

HMM...máš pravdu, už jsem našel Tvé příspěvky na Honda fóru...dobrý....jinak je třeba vždy poděkovat za takovéto příspěvky...Dnes už málokdo se podělí o zkušenosti....dneska jsem zjistil nemilou věc.....předpokládal jsem, že těch odlišností našich modelů bude málo, ale ejhle...koupil jsem si ty H4, které jsi doporučoval a ani jsem se nenamáhal mrknout co tam mám :-) :-)...no na potkávačkách mám patici H11 na dálkových HB3 a mlhovky H8...TAK TY Philipsky musím zajít vrátit a podívat se po jiných. Problém je, že extreme vision nemají patici H11, tak nevím co koupit, musím prostudovat recenze....jinak s tou tvou závadou je to mrzuté, hlavně, že se to rychle vyřešilo...

Jopino 14.12.2018  17:39

« Re: Re: Re: Re: Re: perfektní recenze...

Tak to jsem taky netušil...
              Mám takový tip, zkus v H11 třeba Osram Nightbraker, mám s nimi z minula taky dobré zkušenosti :yes: Možná by Ti je i mohli v obchodě za ně (H4) vyměnit.

Operator13 14.12.2018  18:20

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: perfektní recenze...

OK, zkusím...kupoval jsem v Alze a tam jsem nikdy neměl problém...ikdyž Nightbraker údajně nemá moc velkou výdrž....no, zkusím a uvidím..

Jopino 14.12.2018  21:08

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: perfektní recenze...

Měl jsem je (Osram) v Jimnym cca 2.5 roku (než jsem ho prodal) a vydržely. O té nižší výdrži jsem slyšel, resp. četl, nemám jinou osobní zkušenost. Philipsy mám v autě přes 2 roky. Chtělo by to delší čas na porovnání.

Lackey 24.03.2019  13:54

HR-V vyber noveho auta

Pozeram, ze prispevky o mojej skusobnej jazde s HR-V su z roku 2016.
    Príliš rýchlo letí ten čas :-(

U mna nastal cas uvazovat o obstarani noveho vozidla do rodiny.
    Zatial v mojom vybere vyhrava este stale diesel pohon, ale ako som zistil, prichádza na trh lákavé HR-V Sport, 1.5 turbo, na sučasné preplnené cesty s postačujúcimi 134 kW-mi / 240 Nm.
    Po velmi prijemných spomienkach zo skusobnej jazdy s HR-V v roku 2016, ho urcite mienim odskusat pred rozhodnutim, ake auto si kupit.
    V rodine mame od februara novu CR-V, uz made in JP, je to velmi dobre, schopne, auto, ale pre moje potreby zbytocne velke.

Otazka :
    Po troch rokoch uzivania HR-V, odporucal by si ho na kúpu ?!
    Prejavila sa mexicka vyroba na kvalite HR-V ? (U mazda3 jednoznačne áno)

Jopino 31.03.2019  13:47

« Re: HR-V vyber noveho auta

Utíká to, utíká.... ;-)

K věci. Problém se zpracováním auta jsem, na rozdíl od majitelů Civiků, kde jim povětšinou v interiéru něco povrzává, nezaznamenal. Výroba v Mexicu auto prostě (kupodivu) nijak kvalitativně "nepoškodila". Facelift se ale vyrábí (tuším) už v JPN, hm? Vše zatím (po 34.000 km a 3 létech) je spasované výborně, nic neskřípe, nevrže, materiály nejsou opotřebované, nestárnou. V záruční době jsem nechal vyměnit akorát ventilátor topení, byl trochu hlučnější. Jinak nic.
      Koupi auta bych doporučil, resp. opět bych si ho koupil. Navíc, když je facelift dotaženější, zejména co se hlučnosti v interiéru týče (motorovou příčku a dveře bych zřejmě dodatečně a svépomocí opět odhlučnil, tam není změna). Podvozek je lehce dotaženější, sedadla mají lepší tvar i materiály, přibyla výbava ve standardu...
      Co ovšem neustojím je cena verze Sport. 670.000 Kč je na můj vkus trochu moc. Jasně, je zaváděcí, časem samozřejmě klesne, otázkou zůstává, zda na únosnou mez. S tímhle motorem to už bude auto bez jakéhokoli ústupku.

Lackey 05.04.2019  13:31

« Re: Re: HR-V vyber noveho auta

Ďakujem za odpovede.
        Na HR-V Sport verziu zatial čítam iba samé pochvalné recenzie, myslím že aj tu na ACZ sa uz objavil kratky, pozitivny clanok.

Ach ano, cena Sport verzie .... :-(
        Statistiky vykazuju trvaly upadok predaja aut, ale ceny novych aut rastu, ako by bola najvyssia konjuktura ich predaja.

idam.i 02.03.2020  19:10

« Re: Re: Re: HR-V vyber noveho auta

Spomínaš výmenu HRV za ďalšiu Hondu. Že by CRV ? ;-)

Jopino 02.03.2020  22:16

« Re: Re: Re: Re: HR-V vyber noveho auta

Budeš se divit, ale CR-V nee. Je pro nás zbytečně velké. Po Jimnym a HR-V jsem pokukoval po něčem trochu jiném, a to po hybridním Jazzu Crosstar. Jenže čím víc videí jsme s tímto autem viděli, tím míň se nám Crosstar líbil. Prostě počáteční nadšení opadlo. Nakonec od dealera přišla nabídka na Civic Sport plus za cenu, která se v době emisních pokut, neodmítá. Takže bude Civic. Třeba se časem opět vrátíme k HR-V, v jeho třetí generaci, kdo ví.

idam.i 03.03.2020  18:38

« Re: Re: Re: Re: Re: HR-V vyber noveho auta

Zaujímavý výber. :yes:
              Tiež sa pohrávam s myšlienkou na hybrid.Konkrétne Kia Niro.Chcel by som si ho požičať aspoň na 24hodín,nech viem čo a ako. ;-) Zatial mám za sebou krátku jazdu a nebolo to zlé.

Jopino 03.03.2020  19:34

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: HR-V vyber noveho auta

Díky.
                Je škoda, že Crosstar bude v Evropě až v létě. Chtěl jsem mu dát šanci, přeci jen fotky a videa mohou zkreslovat. Ale musel jsem se rychle rozhodnout, buď Sport plus za fakt dobou cenu, nebo "riskovat", že se Jazz Crosstar nebude líbit a kupovat pak Civika o dost dráže.
                Crosstar má, dle videí, na hybrida této katerorie docela agilní jízdní vlastnosti. "Převodovka" KONEČNĚ ve vyšších rychlostech, resp. otáčkách odřazuje, takže odpadá to protivné vytí. 253 Nm je fakt slušná porce v tahu. Takový hybrid by mi vůbec nevadil. Nu což, uvidíme.

Niro hodnotí dobře, s ním "botu" zřejmě neuděláš. Já zatím zkušenost nemám. Přeci jen, srdcová značka je na mapě trochu níž

idam.i 03.03.2020  20:26

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: HR-V vyber noveho auta

Tym že Niro má 265Nm a navyše dvojspojkovú prevodovku sa správa ako normálne auto.Je síce trochu ospalejšie no na bežné jazdenie stačí.V meste sa dá dostať pod 5 litrov a aj miesta je tam dosť.Ešte by som chcel skúsiť správanie na dialnici.Uvidím,na rozhodovanie mám čas do konca roka.

Jopino 04.03.2020  10:47

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: HR-V vyber noveho auta

Díval jsem se včera na dva testy Nira a nebyla to žádná hrůza, v pohodě. Svůj účel to jistě splní. Mi právě v tomhle impunuje ten Jazz. Reálně zrychlí na stovku pod 8 sekund a pružné zrychlení z 60-130 km/h má za 9 sekund, což je o.k. Takže odpadají i jisté kompromisy, co se dynamiky týče (mám na mysli třeba Toyotí 1.8 hybrid, který je ospalý). O spotřebě paliva už vůbec nemluvím, ta je u Jazze s přehledem v kombinaci do 4.5 l/100 km.
                    Šťastnou ruku při výběru přeji :yes:

foto twistedTSD

twistedTSD 22.05.2019  07:39

Akumulátor

Baterie byla EFB nebo AGM? EFB právě úplně vhodné pro inteligentní dobíjení není, ale stojí méně.

Jopino 24.05.2019  13:15

« Re: Akumulátor

Akumulátor tam byl (je) typu EFB. Napsalo se do zastoupení Hondy, Exide a Banner a v podstatě odpověli (kupodivu) všichni stejně. Pokud je ve vozidle EFB akumulátor z prvovýrovy, nedoporučují záměnu za akumulátor typu AGM. Jediná Honda to trochu rozvinula s tím, že by se palubní síť nemusela chovat korektně. Z Exide pak cosi psali o nakódování, což znám z koncernu VW.
      Zvolil jsem cestu nejmenšího odporu a zakoupil tedy EFB akumulátor se stejnou kapacitou, ale vyšším startovacím proudem (450A vs. 640A). S pořizovací cenou jsem se vlezl pod 2.000 Kč. Pokud aku vydrží alespoň stejnou dobu, co původní Varta, not bad. No a k tomu jsem "radši" dokoupil CTEK nabíječku přímo na S/S systémy a budu to častčji dobíjet. Tak uvidíme.

foto twistedTSD

twistedTSD 31.01.2020  21:25

« Re: Akumulátor

Zajímavé. Ano, v případě koncernu je potřeba novou baterii nakódovat a zvolit typ. Že by to Honda neuměla? Je to ale k vzteku, taky máme v posledním autě Vartu, tak jen čekám, kdy to přijde. Když ji nabiješ doma, ŘJ si to vyloží tak, že má zbytečně mnoho energie a nedobíjí. A máš z toho mild plug-in hybrid.

Jopino 01.02.2020  12:09

« Re: Re: Akumulátor

Abych Ti pravdu řekl, ani mi vůbec nevadí, že tohle Honda "neumí", odpadají další starosti s kódováním, no ne? Prostě plug and play. Exide zatím šlape skvěle, kapacitu, dle měřáku, drží v požadovaných hodnotách. Alespoň bude mít nový majitel o starost méně.
          Nevím. Každý, koho jsem se ptal, radí extérně dobíjet. No a pokud není možnost, tak alespoň zvýšit oděr el. energie, ať ten inteligent charge management "oblbnu" a dobíjím, jak u starších aut. Ekologie v praxi.

foto Bud

Bud 24.08.2020  14:31

Parádní recenze

Dík za super recenzi. Naprosto vyčerpávající. Zrovna uvazuji o změně auta a H-RV chci vyzkoušet. Velice mně zajímají i sedačky. Zda jsou pohodlné a zda se dá i za jizdy dobře měnit sklon opěradla. V dnešní době to u některých aut není dobře možné. Dokud se to stelovalo pomocí růžice, bylo to ok. Dnes je na to páčka a už to neni ono. Jsem zvědav.. :-)

Jopino 27.08.2020  11:53

« Re: Parádní recenze

Ahoj, taky díky :yes:
      Co se týče sedadel, u FL verze jsou o něco lepší (boční vedení), takže tady posun je. Já se sedadly ale zásadní problém v HR-V neměl, hodně záleží, jak je kdo rostlý. Po delších trasách jsem nebyl rozlámaný. Chce to vyzkoušet.
      Co se týče nastavení sklonu sedáku, tak ten je v HR-V pevný, neseříditelný. Tuhle funkci nemám ani v Civiku. Takže mám sedačku "vypompovanou" až po horní mez.