Seat Leon (2015)

26.2.2016

Nejsem novinář, automobilový závodník ani expert na auta. Vše je psáno z pohledu obyčejného uživatele/laika, který za svůj život vlastnil do 10ti vozů.…

Seat Leon (musli)

cupra 26.02.2016  17:09

Polepy

Určitě dobrá volba, zajímalo by mne, na kolik vyšly ty polepy do čiré + ta střecha a jakou dal slevu dealer. Díky

musli 26.02.2016  19:14

« Re: Polepy

Diky, chtel jsem neco decentniho a tohle mi z toho vyslo :-) Presnou cenu si nepamatuju, protoze jsem to delal na 2x, ale bylo to cca 22k, maximalne 25. Slevu jsem dostal, daval jsem auto na protiucet a kvuli sleve si vzal uver, ktery uz jsem splatil. Ale ten uver byla blbost, jeste v pulce roku chteli za predcasne splaceni cca 10k poplatek, ted to bylo 39k (u fyzicke osoby) :-( Sleva tedy byla cca 135k -poplatek za uver.

foto orgasmic

orgasmic 27.02.2016  14:27

« Re: Polepy

Ahoj, co je to za blbost? Dle zákona je poplatek za předčasné splacení úvěru 1% z dlužné částky.
        A co LED světla? Všude je u Seatu kritizují pro nízký výkon.
        Prý snad nejhorší LED, co se do auta montují.

foto overnight

overnight 27.02.2016  15:21

« Re: Re: Polepy

Tak nejhorší určitě nejsou... a není pravda, že je všude kritizují, jak píšeš. Např. světla v Pažoutu 308 svítí o dost hůř, mám to vyzkoušený. Nízký výkon oproti čemu? Rozhodně svítí o dost líp než halogeny. Těch Full Led opravdu v moc autech není. Všeobecně se asi dá říci, že nevysvícené xenony jsou lepší, ale halogeny horší. Výhody Full led jsou snad úplně někde jinde ne... supr design posouvající auto o třídu výš, úspora paliva, vysoká životnost, časem neztrácí svítivost...

foto Atomas

Atomas 27.02.2016  17:32

« Re: Re: Polepy

Myslím, že přínos LED ocení asi každý, kdo zrovna musí řešit výměnu prasklé žárovky ve světlometu. Nicméně mě vyhovuje jasné světlo emitující LED, v kombinaci s dálkovými je to super...

musli 27.02.2016  20:52

« Re: Re: Re: Polepy

Jak pise overnight, v pripade Leona je to vyrazny designovy prvek, ktery to auto posouva o uroven vys. V noci jsem toho zatim moc nenajezdil a vetsinu navic po meste, takze nemohu relevantne posoudit kvalitu LEDek. Prijde mi, ze sviti hure nez bixenony treba z BMW, zvlaste dalkovky, ale proste sviti dostatecne dobre na to, abych vubec premyslel nad tim, jak sviti :-)
            S tim uverem a 1% mas pravdu, ale to se tyka pouze ne-podnikatelu. Ja to auto koupil jako OSVC a tam uz plati bohuzel jine podminky :-( Ale jak jsem psal, jeste vloni chtel tehdejsi Skofin cca 10k, nyni to jsou VW Finance a zmenili pristup a clovek doplati skoro celej urok. Nicmene jenom na pojisteni tim usetrim cca 35k, takze se to i tak vyplatilo zrusit.

foto Iron

Iron 28.02.2016  17:56

« Re: Re: Polepy

Ahoj, gratuluji k autu, skvělá volba motoru, provedení i barvy - a zde můj dotaz stran folií.
        Kým jsi si to nechal dělat - dealerem, Wrap style, atd. A jaká je to folie - klasický polester nebo nějaká ta samozacelující (tam jsou ceny ale asi vyšší).
        Díky a hodně bezpečných kilometrů.

musli 29.02.2016  11:13

« Re: Re: Re: Polepy

Ahoj, diky, polep jsem si nechaval delat zde www.artworld.cz . Lukas z teto firmy mi polepoval uz Clio RS a mam s nima dobrou zkusenost. Folie budou asi klasika, nekupoval jsem zadne specialni, 150 mikronu myslim, to na podobne auto staci.

foto Atomas

Atomas 27.02.2016  09:14

Krasavec

Takhle bych si představoval ideální kombi pro rodinu! Za volbu :yes: . Jenom mne zajímá, co je pro tebe zábavnější - řídit kombíkovou CUPRU, nebo tvoje Clio RS ? >:-[]

musli 27.02.2016  10:19

« Re: Krasavec

CUPRA je určitě rychlejší, klidnější a pohodovější na ovládání. Clio RS (kterým jezdí hlavně manželka) je proti tomu celkem hrubián, člověk musí pevně držet volant, který dost cuká, podvozek je výrazně tvrdší a celkově mi přijde, že je to právě to auto, které člověku říká, neloudej se, takhle se mi to nelíbí, šlápni na to! Přiznám se, že mi i přes negativní kritiky hlavně CZ novinářů přijde zábavnější Clio, člověka mnohem více vtáhne do děje, má lepší zvuk, cit v řízení/tužší řízení a vyhovuje mi i tlustší věnec volantu. Takže na delší cesty nebo dálnici určitě CUPRA, čistě pro zábavu mi přijde zábavnější Clio.

foto JaWohl

JaWohl 27.02.2016  18:18

« Re: Re: Krasavec

Srovnani CUPRY a Clia RS me take zajimalo. Popravde mit o 200 vetsi budget byla by CUPRA v zebricku favoritu hodne vysoko spolu s FF ST...hezké a funkcni auto :yes:

Fabia RS 27.02.2016  23:51

Plachtění

Já jsem Cupru ST přebíral 12.12.2015 a zkušenosti mám velmi podobné. Jenom o té funkci "plachtění" jsem nevěděl, a tak to zkusím nastavit a vyzkoušet (1 litr úspory se mně zdá docela hodně). Dnes mám najeto 6900 km, dlouhodobou spotřebu 10l/100km a to jezdím docela svižně, zvláště na delší trasy. Asi mně nefunguje omezovač rychlosti, protože ještě při 265 km/h (podle GPS) chtěl zrychlovat... :-)

musli 28.02.2016  17:39

« Re: Plachtění

Gratuluju, tak to jsme dostali auto skoro ve stejnou dobu :-) Takze zatim panuje taky spokojenost? Plachteni funguje nejlepe v rychlostech do 100km/h a clovek musi trosku zmenit styl jizdy, aby to bylo opravdu efektivni. Pokud pojede s nohou na plynu, nebude ve spotrebe zadny rozdil, ale vsak to si vyzkousis :-) Vytahnul si 265km/h dle GPS? Kolik to bylo na tachometru? Skoro 280? Ja zatim jel maximalne 230km/h tachometrovych.

Fabia RS 01.03.2016  00:10

« Re: Re: Plachtění

Zatím maximální spokojenost. Plachtění jsem si již vyzkoušel...(naposledy jsem plachtil v 70. letech minulého století s Trabantem mé tchýně,,, :-) ). 265 km/h tam bylo jen pár vteřin, jel jsem sám, a nestíhal jsem sledovat současně i tachometr.

musli 03.03.2016  15:14

« Re: Re: Re: Plachtění

Na plachteni/eco mod spousta lidi (hlavne v zahranici) nadava, ze pry je uplne k nicemu. Ale pokud clovek zmeni styl jizdy, fakt se mi osvedcilo, ze to neco usetri :-)
          Maximalku take nekdy vyzkousim, az budou vhodne podminky. Vlastne jsem nikdy v zadnem aute nejel vic nez tachometrovych 240km/h. Jednou se mi totiz stalo, ze mi na dalnici ve 190km/h praska, nastesti zadni, pneumatika. Byl to celkem neprijemny zazitek, nastesti se nikomu (ani autu) nic nestalo.
          Tak preju mnoho stastnych a bezpecne ujetych kilometru :-)

rsamr 29.02.2016  09:50

Cupra

Gratuluji, ale to ani jinak nejde, k výběru Cupry. Rád bych se zeptal zda tankujete N98 nebo N95 + aditiva/bez
    Je možné dodatečnou aditivací N95 plnohodnotně nahradit N98? Co myslíte?
    Mám na 290 najeto pouze 1200 km a zatím jsem spokojen. Spotřeba v záběhu je 9,7.

musli 29.02.2016  12:15

« Re: Cupra

Diky a take gratuluji k dobre volbe :-) Ceny benzinu nam nyni nastesti preji, takze tankuju Vervu 100 a aditiva neresim. Standard 95 bez aditiv bych do vozu asi radeji dlouhodobe nedaval. Myslim, ze na autorevue testovali prave CUPRU na 95/98 a 98 mel trosku lepsi krivku momentu a vykon, paradoxne Maxxmotion 100 mel horsi vykon nez obyc 95. Ale tyhle testy asi nejde brat uplne vazne, vzhledem k metodice mereni. V praxi rozdil clovek asi nepozna. Ale aditiva jsou dobra kvuli kondici a cisteni motoru.

Covenant 02.03.2016  13:51

« Re: Cupra

Jak píše ,,musli" ....nejde jen o aditivaci, ale o benzín bez biosložeky, kterou si nezasíráš motor pokud plánuješ mít auto dlouhodobě. Pokud koupíš klasickou 95 a pak iditivuješ, tak ta biosložka tam je.

Z laboratorního testu dělaného u nás, vyšly prokazatelně prémiové 100 oktan. v podstatě jen dvě paliva a to Verva100 a Maxxmotion 100 OMV. Oba se dovážejí z rakouské rafinerie a neobsahují biosložku. Benzina si jí ještě malinko upravuje jinou aditivací a v testu vyšla o chloupek líp Verva 100 od Benziny než Maxxmotion 100..

musli 03.03.2016  15:58

« Re: Re: Cupra

Dobra poznamka od Covenanta! Zapomnel jsem zminit, ze "premiova" paliva typu Verva 100 neobsahuji bioslozku, v pripade benzinu tedy bioethanol. Ten by snad motoru nemel vadit, ale nevim jak je to u primovstrikovych motoru a jak jsou na to nastavene jednotky. Ale nejsem v tomto ohledu odbornik, ani teoreticky :-)

OndraGT 12.03.2016  07:16

« Re: Re: Re: Cupra

Primovstriky trpi karbonovanim vic nez klasicke MPI, takze bud kvalitni palivo nebo alespon pridavat aditiva. Co vim tak Kia je doporucuje primo v prirucce o vozidle (otec ma cee'd GT). Moje GT sice primovstrik neni ale pri nynejsich cenach paliv tam nervu nic jineho nez Vervu >:D

musli 12.03.2016  18:05

« Re: Re: Re: Re: Cupra

Taky si myslim, s Vervou clovek nic nepokazi. Ceny nam nyni preji, snad to vydrzi. Dneska jsem teda musel natankovat par litru na D1 a to uz zabolelo, vs Praha byl benzin o 6kc drazsi!
            Jak jste spokojeni s ceedem GT? To je take docela rarita. Videl jsem ho snad jenom jednou na silnici, ale vypada hezky!

OndraGT 12.03.2016  20:05

« Re: Re: Re: Re: Re: Cupra

Je to velice prijemne auto. Podvozkove parada, motor solidne tahavy...takove idealni auto pro 60 leteho cloveka >:D Kdyz to porovnam s mym Meganem GT tak rozdil v objemu je samozrejme znat, rozdil v minimalni spotrebe je taky docela velky (s Meganem to pod 7 neumim a uz to je řehole jaksviňa), absence viceprvku na nerovnych cestach take. Cee'd ma behem jizdy pomale reakce na plyn, coz ma za nasledek plynulejsi jizdu pri klidnem stylu a prerazovani, na druhou stranu tam ale pri ostrejsi jizde nejdou sazet meziplyny. Tohle mi tam oproti Meganu trochu vadi. Co bych zase ale bral ze Cee'du, je moznost vypnuti ESP, nebo alespon jeho benevolentnejsi naladeni. v Kii to necha docela solidne blbnout, v Meganu nikoliv. Myslim ze u Rencka nechali v GT stejnou jednotku a naladeni ESP jako ve standartnich verzich. Holt nemohli udelat kombika s 230k stejne dobreho jako RS s 270k a o tolik levnejsiho

musli 13.03.2016  12:31

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Cupra

Aha, ja myslel, ze mate 2xCeeda GT v rodine :-) Renault GT je taky moc hezke auto, ale na ulici jsem ho snad v zivote nevidel. Vcera jsem ale potkal novy megane a osobne se mi taky moc libi, povedlo se jim to. Prilis horlive ESP muze byt otravne, ja jsem ho v CUPRE zatim nemel sanci moc vyzkouset, jsem spis opatrny ridic, uvidime na okruhu. Mam ale kamose, kterej si ho na svym BMW jednou vypnul a mel z toho totalku. V zatacce sel bokem do obrubniku a mel hnutej celej podvozek, dle servisu/pojistovny skoda cca 250k, takze to ani neopravovali, auto rozprodali na dily a bylo to.

Covenant 13.03.2016  13:08

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Cupra

Na okruhu stačí pro začátek přepnout stabilizaci do sportovního módu a úplně ji nevypínat...dovolí dost, zasáhne až to vyloženě přestřelíš ;-)

OndraGT 13.03.2016  13:09

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Cupra

to bych chtel taky... me to v provozu blika a pribrzduje porad

Covenant 13.03.2016  13:23

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Cupra

No Cupra spíš blikne, když to přestřelíš na hulváta s plynem a pak zasáhne protiplokluz, ale těch 300 koní je taková porce výkonu, že tě to v podstatě ničím neomezuje, není to třeba jako v některých slabších autech, kde ti může citelně poklesnou výkon.

Za sucha a díky samosvoru má to auto takovou trakci v zatáčkách, že v běžném provozu ti to pud sebezáchovy nedovolí víc urvat a stabilizace v podstatě nezasahuje....ale to má v dnešní době více HH, podobně na tom bude Megan RS, GTI performance...atd

OndraGT 13.03.2016  13:33

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Cupra

Megane RS ano, tuctovej kombal bohuzel ne. Sel by mi tam dat samosvor z RS, ma to stejne prevodovky...ale zase by byl problem ve standartni jednotce esp. A menit oboje by vyslo tak na 60tis a to uz je zbytecne moc. Sice by to to auto posunulo o rad vejs ale... Trochu by mi ke stesti stacilo kdyby se dal trvale vypnout prokluz. Kdyz uz to v zatacce trapne protaci kolo at to elektronika aspon tak necha a nebrzdi

musli 13.03.2016  21:02

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Cupra

Pekna recenze na toho Renaulta GT a taky pekny auto! Teda az na ten zaber po bouracce, z toho by clovek brecel. To musela byt hrozna rana, ne? Moje prvni nove auto byl take Renault Megane, ale obyc verze. Toho mi vsak nabourali v naprosto rekordnim case, a to jeste pri ceste z centralniho skladu do salonu! Chlapik, ktery ta auta vezl se nevesel do jedne zatacky a vsechna auta odrel z boku o most.

OndraGT 14.03.2016  06:36

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Cupra

Diky :-)
                            No * to byla... podle servisu jela baba tak 70. V zrcatku jsem videl ze to prijde ale uz sem nestihl sundat nohu z brzdy.... zajimave ze "pi*aaaa" sem rict stihnul

foto Bully-

Bully_ 13.03.2016  22:32

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Cupra

Jestli to neni tim, ze bude ESP na Cupre nastaveno urcite benevolentneji nez na Meganovi GT. Dovoli ti proste trosku vic a nezasahuje hned v panicke snaze za ridice pri kazdem pokusu o neco ostrejsiho.
                        ESP nema nic spolecneho s vysi vykonu, ale zjednodusene receno pribrzduje jednotliva kola tak, aby neztracela trakci, aby auto drzelo zvolenou stopu. Az to jednou se zapnutym ESP slusne prestrelis, uvidis, ze ti auto samo poradne zabrzdi, vykon nevykon.
                        Samosvor urcite hodne pomuze predokolce potlacit nedotacivost, ale klasicky nezavodni LSD se u tehle koncepce vozu projevi bud v jizde uplne na hrane, nebo pri extremne nizke trakci treba na snehu nebo pisku na silnici, jinak o nem nemuzes skoro vubec vedet ze tam je.

Covenant 13.03.2016  23:14

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Cupra

OndraGt mluvil celkově o elektronice a proto taky ty dvě věci nemíchám dohromady a mám to ve dvou odstavcích..v prvním píšu o protikluzu (ASR) a výkonu a v druhém o stabilizaci, která sice nemá s výkonem úplně tak co dočinění, ale patří taky k těm elektronickým pomocníkům.

A s tím výkonem a ESP taky nemáš tak úplně pravdu...na běžné silnici asi ne, ale na okruhu ti ESP nejen zatěžuje brzdy, ale protože přibrzďuje, ubírá taky trochu toho výkonu.

OndraGT 14.03.2016  06:35

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Cupra

A tak to uzavreme tim, ze Cupra je top co Seat nabizi, proto to je radne naladene. Megane GT je jen obycejny kombik, do ktereho dali motor+prevodovku z RS ale elektroniku naladenou z obycejneho Megane ve kterem se tak nejak s velkym kravenim nepocita.
                            Takze zavidim vsem, kdo ma vypinatelny prokluz a stabilizaci >:D

Covenant 02.03.2016  13:01

Pípání, hučení

Gratuluju k volbě :-) (y) ....... to pípání a hučení je opravdu normální, mám to u své krátké Cupry taky. Jedná se o elektrické dochlazovaní turba, když vypneš motor. Na auto.cz byl i článek, kde to bylo u tohoto motoru zmiňováno. ;-)

Přeju hodně šťastných kilometru, já mám aktuálně najeto necelých 14 tisíc.

musli 03.03.2016  16:58

« Re: Pípání, hučení

Take gratuluju k dobre volbe :-) Byl jsem zaskocenej hlavne z toho pipani, protoze to pripomina odpocet pred vybuchem nejake trhaviny :-) Celkem hlasite huceni je take slyset po otoceni klicem, kdyz se jenom zapne elektronika, ne motor. Kdyz je v aute a kolem ticho, celkem to rusi. Take vam to dela?

Pustil jste se do nejakych uprav auta?

Covenant 03.03.2016  21:07

« Re: Re: Pípání, hučení

Ano dělá mi to taky, ten zvuk by mněl pocházet z elektrického čerpadla, více zde v odstavci:(Jak je to s chlazením turbodmychadel) [odkaz]

Úpravy jsem zatím nedělal žádné, ale protože s cuprou už jsem byl pár krát na Slovakiaringu a v Brně (letos plánuju s kamarádem Nürburgring Nordschleife) tak jsem dal kvalitnější a hustší olej, vyměním i lepší brzdovou kapalinu.

Časem bych chtěl ještě sériové kola vyměnit za lehčí (tak kolem 10kg) což je trochu problém, protože pokud jsou kola lehké, tak se mi většinou zase nelíbí design, ale jeden nebo dva tipy už mám ;-) Co vy, máte v plánu nějaké úpravy?

musli 04.03.2016  13:21

« Re: Re: Re: Pípání, hučení

Diky za informaci, takze je to opravdu v norme :-) Me predchozi auta to nedelala, takze jsem z toho byl trosku zaskoceny.

Rad bych nejake upravy udelal, ale zase nechci prijit o 5let zaruku, je to proste dilema :-( Zvazoval jsem APR upravu motoru + APR sani nebo to VWR R600 + pripadne efektivnejsi intercooler a taky komplet vyfuk, idealne s klapkou, aby se s tim dalo i normalne jezdit s rodinou (Powervalve od BSC). Ale proste nevim, rad bych, aby mi to auto par let vydrzelo.

Jaky olej tam mas ted? Ja vlastne ani nevim jakej je tam od vyroby. Hadam, ze nejakej ridkej long life. Na prvni vymenu se chystam tak mezi 6-10k.

Kola jsem koupil ta performance 19, jsou pry odlehcena, ale nevazil jsem je. Nekde jsem cetl, ze vazi 9kg, to mi prijde ale hodne malo.

rsamr 04.03.2016  14:43

« Cupra 290

Auto mám s performance paketem, ale plánuji koupit další sadu ráfků performance na zimní obutí. Rád bych se zeptal, kolik stál ráfek?
            Děkuji.

musli 04.03.2016  15:42

« Re: Cupra 290

Nevazil jste je nahodou? Fakt maji okolo 9kg? Ja uz je mam bohuzel obute ve sklepe :-( Koukam na fakturu a jedno stalo 12.330kc s DPH.

rsamr 04.03.2016  16:00

« Re: Re: Cupra 290

Děkuji, s ohledem na cenu 1 ráfku je pak cena celého performance paketu OK.
                Nevážil, auto na nich přijelo :-) Z celého paketu mají největší uživatelskou hodnotu Bremba, která jsem měl i u předchozího auta, seriovky u Cupry mi nesedly.

musli 06.03.2016  15:51

« Re: Re: Re: Cupra 290

Rozhodne, kupovat to zvlast nedava prilis smysl. Budu asi jedinej, kdo si na Cupru dokoupil performance kola a prahy (nyni jsou v lakovne) :-). Zkusim ta kola nechat prevazit, snad budou mit v servisu vahu. Docela by me zajimalo kolik skutecne vazi.

Covenant 12.03.2016  18:13

« Re: Re: Re: Re: Cupra 290

Jsem zvědavý pokud je zvážíš, kolik budou mít ty performance disky Kg v reálu. ;-)

musli 13.03.2016  12:16

« Re: Re: Re: Re: Re: Cupra 290

Narazil jsem na takovy vtipny problem, zkousel jsem tri servisy v okoli a v zadnem nemaji vahu :-) Takze to budu vazit trosku humpolacky osobni vahou, nejdriv sebe a pak s diskem. V pondeli budu mit kolo zute, takze to rovnou prevazim a dam vedet. Nebude to tedy 10% presne, ale zhruba by to melo sedet.

musli 14.03.2016  20:40

« Re: Re: Re: Re: Re: Cupra 290

Ahoj, tak jsem si dal tu praci a performance kola dneska zvazil. Ovsem klasickou osobni vahou (sebe a pak sebe s kolem a udelal jsem rozdil), takze to nemusi byt presne. Nicmene z 5ti vazeni to pokazde vyslo stejne a to na 12kg! Takze pokud maji standardni 13,7, je to 1,7kg na kole. Zadnej zazrak, ale rozdil tam je. Pokud by tedy chtel clovek fakt odlehcena kola, musi si koupit jina, treba neco HLT od OZ.

Covenant 14.03.2016  21:20

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Cupra 290

Čao, tak 13,7Kg je u klasických 19 takový standart a u originálu máš jistotu, že něco vydrží ....i takový kanál a podobně, konkrétně ty pro Cupru dělá německý Borbet.

12Kg není moc velký rozdíl, za tu cenu co stojí, se dají sehnat i pěkné R19 co váží 10Kg ,ale i tak díky moc za snahu. :-) ...na druhou stranu jsou i ty tvoje pěkné a k bílému autu se fakt hodí ;-)

PS: Takhle by ty tvoje vypadaly na mém autě i s tím se splitrem co máš objednaný + prahy a na dalších fotkách jsou podobné disky co se mi líbí [odkaz]

musli 15.03.2016  15:02

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Cupra 290

Ahoj, ja ta kola kupovalo hlavne z toho duvodu, ze se mi libi a chtel jsem "original". O trosku nizsi hmotnost beru spis jako bonus :-) Chtel jsem ale znat pravdu, protoze v Seatu nevedeli a na forech se psalo, ze maj i 9kg :-) Koukal jsem, ze vyrobcem tech kol je Ronal, je to vyrazene na vnitrni strane disku. Na predchozi auto jsem koupil OZ a musel jsem je porad rovnat, pritom original disk vydrzel celou dobu.
                          Pekne, pekne. K tomu cervenemu se ten splitter hodi mozna jeste vic, stale vahas? :-)

Covenant 15.03.2016  21:35

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Cupra 290

Ahoj, ještě vyčkám jak to bude vypadat u kamaráda na autě (viď Libore :D) a jestli tu přední hrazdičku taky dávat do černého laku.

PS: K bíle to taky pasuje....přidal jsem ti tam ještě na ukázku pár fotek [odkaz] ;-)

rsamr 16.03.2016  06:12

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Cupra 290

Mám 290 s performance paketem, skořepinami a v bílé metal. Auto jsem kupoval na Jarově a jezdím tudy téměř každý den. Jsem ochoten se setkat s majitely 280 třeba tady.Samozřejmě, pokud má někdo zájem, třeba auta porovnat.

foto flakacka

flakacka 16.03.2016  08:27

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Cupra 290

Cau Robin, no samozrejme ze to bude vypadat bozsky. :-) uz se nemuzu dočkat az bude mit ten lakirnik cas.
                              Sraz v Praze proc ne. Do Prahy to mam co by kamenem dohodil.

musli 16.03.2016  15:21

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Cupra 290

Diky za fotky, vypada to dobre i s tou bilou :-) Z tripple R se zatim nikdo neozval, koncem tydne jim napisu a zeptam se na situaci. Jenom pak budu muset najit nejakou sikovnou garaz, kde mi to namontujou. V auto jarov se jim moc nechtelo ani do tech original prahu. Nevedi co s penezma, clovek jim je musi nutit.

Sraz klidne, docela rad bych si poslechl tu 290 jak zni. Porad totiz premyslim nad vyfukem, ale chtel bych spis neco s klapkou a to zatim dela na ST jenom JE Design :(

Covenant 16.03.2016  17:48

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Cupra 290

Klapku ti pak poradím až najdu odkaz...dělá ji jedna firma v Německu na originální výfuk a mají tam na výběr několik stupňů jak moc chceš aby byl výfuk hlučný...je tam i režim Race pokud to sneseš a pak auto zní jak rallyové >:-[]

musli 17.03.2016  12:04

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Cupra 290

Pokud najdes, tak napis pls :-) Chtel bych prave zamenu za originalni vyfuk (catback, katalyzator chci nechat original), protoze ten standard z 280 je zvukove celkem o nicem. Zaroven ale potrebuju s autem jezdit i vetsi vzdalenosti, takze to chce klapku, aby pak cloveku nedunela hlava, a taky aby neobtezoval ostatni :-) Psal jsem do BSC Powervalve, ten jejich vyfuk se mi libi, ale nedelaj ho na ST zatim :-( ptal jsem se take pana, ktery ma Supersprint (bez rezonatoru), zvuk je pry super, ale na delsi cesty to neni ... a s rezonatorem jsem ho nikdy neslysel, neznam ani nikoho kdo ma Milltek a JE Design u nas asi nikdo neprodava.

Covenant 17.03.2016  13:22

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Cupra 290

Tady je video od té firmy přímo s Cuprou 280 mají jich mraky na ofiko kanálu youtube [odkaz] Taky pak další videa a jsou tam i další cupry:[odkaz]
                                    Jejich stránky :[odkaz] Ceny:[odkaz] :-)

Pod každým videem mají v popisu stupeň hluku se zavřenou klapkou a stupeň hluku s otevřenou klapkou (značí je například V3, V1+ atd....) a jdou různě kombinovat, podle toho jestli chceš zvuk až rallyového auta, nebo jen jemnější dunění atd.)

musli 18.03.2016  15:00

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Cupra 290

Diky, mrknu na to. Zatim jsem koukal jenom na ceny, to budou asi jenom nejaky koncovky s klapkou, ne? 550 EUR za vyfuk by bylo jinak hrozne levny. S rezonatorem catback pocitam okolo 2k EUR.
                                      Kazdopadne dneska jsem se ptal v Seatu jak je to s ladenym vyfukem a zarukou a pry to nevadi, pokud clovek dela jenom catback, tedy nesaha na motor ani katalyzator.

Covenant 17.03.2016  13:29

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Cupra 290

Ještě zajímavé video, jak odpojit úplně jednoduše doma sound rezonátor na Seat / VW / Audi /

musli 18.03.2016  15:03

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Cupra 290

Priznam se, ze uz mi ten rezonator/actuator nebo jak tomu rikaj zacina vadit :-) Dneska jsem daval auto do servisu na pridelani tech prahu, takze jsem je poprosil, aby to stahli na 0%. Uvidim jestli to oficialni servis Seat zvladne/udela. Normalne to totiz jde stahnout pres diagnostiku. Start/Stop samozrejme vypnout nechtej, pry by pak clovek prisel o zaruku :-)

Covenant 19.03.2016  08:57

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Cupra 290

Čao, cena u výfuku je tuším jen za úpravu zvuku trvale, pokud chceš elektronicky řiditelnou klapku, která není součásti výfuku viz příklad zde: [odkaz] tak se ještě připlácí...cenu zjištuju ;-)

Deaktivace Start/stop

Pokud jezdíš s autem denně a otravuje tě pokaždé myslet na to deaktivovat Start/stop, existuje na to tahle věcička:[odkaz] někteří chlapi na mojeauto už to u Leona mají, jen to připojíš a překóduješ .....a když potřebuješ například odvést auto na servis nebo ho prodat, zase to tím kodérem přehodíš zpátky a Start/stop funguje standardně.... :-)

OndraGT 19.03.2016  10:39

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Cupra 290

Neda se u vas stop/start obejit i nejak jednoduseji? Ja jsem si napr. na Rencku odpojil kapotovy spinac protoze otevreni se mi na obrazku auticka neindikuje a natrvalo ho spojil takze se to tvari jako ze je kapota trvale otevrena a stop/start diky tomu nefunguje. Ale u vas se asi na palubce otevrena kapota indikuje, co?

musli 19.03.2016  19:35

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Cupra 290

Pekne! Ale z vyfuku asi nic nebude nakonec. Nechal jsem si stahnout ten zvukovej generator o 50% a docela si uzivam to ticho v kabine pri CUPRA modu. Navic manzelka z predstavy, ze nam bude auto vic ramusit take nebyla nadsena, prestoze to jeji Clio RS je o dost hlasitejsi :-)
                                          Dobra vecicka na start/stop. Myslis, ze v servisu fakt nepoznaj, ze se na to sahalo? Rikali mi, ze to jde deaktivovat pres OBD, ale pry jakmile se to udela, je po zaruce. Technik mi tvrdil, ze hledaj jakoukoliv skulinku jak se vyhnout zarucnimu plneni a po tomhle pry jdou, protoze si to nechava hodne lidi vypnout.

Covenant 20.03.2016  10:09

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Cupra 290

Nevím jestli by si mohl přijít o záruku, tak daleko jsem nepátral... ;-)

Jinak auto připraveno na sezonu...už jsem vyměnil za svůj olej od Motulu a dal i lepší brzdovku.

colin251 20.03.2016  17:44

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Cupra 290

Mě deaktivaci start/stop nabízeli přímo v servisu Seat. Tak by si pak teda měli ujasnit, jestli padá záruka nebo ne. :-)

Jinak záruka by neměla padat na to, na co úprava nemá vliv. Chci říct, že po deaktivaci start/stop by měl mít třeba záruku na to, když mi upadne kolo od auta :-)

musli 21.03.2016  16:20

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Cupra 290

Ja se na to v servisu ptal dokonce 2x (jednou praha a pak brno) a rekli mi, ze to sice jde deaktivovat, ale ze mi to rozhodne neudelaj, protoze bych prisel o zaruku :-( No, driv jsem byl zvyklej startovat tlacitkem, takze tady sice otocim klicem, ale tlacitko si pak automaticky taky zmacknu :-) Neprijemny ale je, ze se to opet aktivuje, jakmile clovek prepina ruzny rezimy jizdy. Nejvetsi pakarna je, kdyz se cloveku vypne motor pri parkovani ...
                                                Ale jak pises, rozhodne by pak nemela padnout zaruka na soucastky, ktery s tim nemaj zadnou souvislost. Podle meho musej prokazat, ze to ma primej vliv na reklamovanou vec.

Covenant 13.03.2016  17:46

« Re: Re: Re: Re: Cupra 290

Co tě vyšly ty originál prahy bez lakování..já je viděl u Seatu tuším za 12 500Kč...je to možné??

musli 13.03.2016  19:33

« Re: Re: Re: Re: Re: Cupra 290

To sedi, protoze jsem za ne dal s lakovanim v Seatu okolo 15 tisic (s DPH). Ted je mam ve sklepe, zitra zavolam do servisu a domluvim se na instalaci. Pak udelam par fotek pred a po. Koukal jsem na ne ale v sobotu v salonu a vypadaj dobre, hodne to tomu autu pomuze.

Covenant 04.03.2016  16:02

« Re: Re: Re: Re: Pípání, hučení

Na zvyšování výkonu se u DSG vykašli. sériové auto má kroutící moment někde kolem 380Nm ....dost jsem se okolo toho zajímal a například DSG by měla být dimenzovaná na max 500Nm, ale realita je spíš někde kolem 450Nm a i tak to už dostává hodně zabrat, pokud si plánuješ auto nechat dýl neřešil bych to.

Manuál je na tom o něco líp, ale co jsem byl upozorněn firmou, které tyhle úpravy dělá a má opravdu dobré renomé, i tam je potřeba počítat s výměnou spojky nejlépe za lepší spojku (přítlačák) od Sachs, což je cca 20tisic. U dsg ale tohle neuděláš, tam je to prostě dimenzované na ty hodnoty co jsem psal.

Na sériové kola (Ne performance) jsem se ptal přímo u Porsche Česká Republika, zjišťovali to a údajně měli mít kolem 10Kg přitom na různých fórech psali, že je to přes třináct, což je taková standardní váha, tak jsem si dal tu práci a zvážil je bez gum a mají 13,7Kg

Covenant 04.03.2016  16:22

« Olej

Olej jsem vyměnil za Motul 8100 X-cess 5W40......má opravdu dobré parametry, za rozumné peníze a pokud zadáš někde na googlu (Motul 8100 X-cess+ forum) vyjedou i praktické zkušenosti a doporučení od lidí, co jsou z oboru....Je potřeba jit trochu do hloubky a pak třeba zjistíš, že Motul je jeden z mála, co není jen nalévač oleje do pěkných obalů, ale i výrobce a i ta metoda výroby patří ke špičce. ;-)

Odzkoušel jsem ho i v zátěži na okruhu, při nižší venkovní teplotě cca 16-20 stupňů se nepřehoupla teplota oleje přes 110 a při větších vedrech 112-115, což je dobré. :-)

musli 06.03.2016  16:15

« Olej

Asi mas pravdu, cloveka to sice laka, ale nema cenu kvuli 10-20% vykonu navic znicit motor nebo prevodovku. Proto taky upravci typu ABT ladi kroutak pouze na cca 430nm. Ono je toho vykonu v praxi stejne vic nez dost, vcera jsem mel zase moznost na dalnici porovnat Cupru s Audi 3.0tdi a je to opravdu rozdil tridy, pritom se jelo pouze rovne.

13,7Kg je teda dost, jsem zvedav jak se bude auto chovat az to prehodim na letni pneu. I na tech zimnich to ale sedi a chova se celkem dobre. I pres tu obrovskou hmotnost pritom kola nebouchaj, dobre to odladili.

Diky za tip. 5W40 bude asi pro ten nas motor idealni, zvlast kdyz na to clovek obcas slapne. Fakt nevim jakej tam je z vyroby, ale tipnul bych 5W30 nebo jeste ridsi. Vcera jsem si meril hladinu oleje a moc hustej teda neni. A pokud s nim mas na okruhu do 115, tak to je fakt pohoda.

foto povo

povo 07.03.2016  23:20

« Re: Olej

Rychlost je pojem relativny. Pri spotrebe toho auta vo vysokych rychlostiach - 200 a viac si myslim ze tazko utrpi nielen penazenka ale aj cestovny cas. Chodit kazdych par 100 Km na pumpu nie je vyhra na dlhsie trasy (napr. krizom cez Nemecko). Na okresky to moze byt za sucha celkom fajn.

maca02 10.03.2016  22:10

Prodejce

Cupra je i v mým hledáčku, je to dobrý a jednoduchý auto s hnusnou palubkou, ale za ty prachy mu to rád odpustím. S tím autem v Carnova Brno jsem jel a musím uznat, že prodejce o autě i něco věděl. Jen bych polemizoval trochu nad jeho inteligencí, protože to auto honil studený (ohřála se voda a on že prej už je to v pořádku a dupnul na to, olej nemohl mít ani 40 stupnu). Jo a říkal, že je bejvalej závodník na okruhu tak jsem hodně doufal, že se nebude chtít předvádět. No držel jsem se pevněji než kdy předtím a doufám, že tomu šílenci hodně brzo seberou někde papíry, protože jel jak totální magor. Ono lze jet rychle, ale musí mít člověk taky trochu soudnost a musí si taky uvědomovat jestli za ten horizont vidí, nebo ne, já se ještě pořád zabít nechci. Když jsme 100 metrů před obcí začali předjíždět 3 auta, doufal jsem, že ty řidici neuvídí, jak jsem pak při střídání u toho auta, protože mi bylo doslova hanba - takhle jezděj jen idioti, vrazi chodců v obcích a dárci orgánů. Mimochodem o bouchání do podvozku tvrdil, že je to diferenciál, že to není podvozek. To už se mi ani nechtělo usmívat.

Odnesl jsem si ale zkušenost, že to auto špatný rozhodně není, motor super, vadí mi 19" kola, radši bych 18" (hlučnost, cena, tvrdost), ale to nelze jinak než individuálním dovozem z DE, ale v techničáku jsou, takže teoreticky lze. Těch 50k za ně ale bude k zamyšlení. DCC fungovalo celkem pěkně. Vadí mi nevzhledná palubka, kam se hrabe na Golfa? Některý detaily ve výbavě proti Golfu za tu cenu bez problémů oželím. Hrana zavazadelníku je vysoko a je za ní hluboký přepad, což je velký mínus praktičnosti. Poměr výkon/cena vynikající a líbí se mi, že se do něj nedá objednat kupa supermoderních nesmyslů.

musli 12.03.2016  17:48

« Re: Prodejce

Ahoj, tak to jsem rad, ze jste se v poradku vratili na parkoviste. Se mnou sice jel rychle, na brzdy sel vzdy az na posledni chvili a v zatackach jsem se musel hodne pevne drzet, ale nikoho jsme nastesti nesmyslne nepredjizdeli a dohled na silnici byl taky OK. Nez na to slapnul, cekalo se, az bude mit olej 80stupnu. Ted uz to mozna neresej, chudak predvadeci auto, resp. ten, kdo si ho pak koupi.
      Co se tyce palubky, neprijde mi to tak hrozne. Respektive v realu vypada lepe nez na fotkach, ergonomie je take v poradku. Samozrejme, ze je v drazsich autech kvalitnejsi a hezci, musej to proste nejak odlisit :-) Ale jak pises, za ty penize je to proste v poradku.
      Bouchani od podvozku, ze je diferencial? Tak to mi nastesti nerikal, ten za to fakt nemuze :-)
      Bohuzel to auto ma v zakladu jenom 19tky, nevim proc to tak u nas delaj, ale snad to ma i Octavia RS230. Nicmene dle technicaku je na CUPRU ST mozne dat dokonce i 17tky (bez performance brzd - 225/45 pneu)! Ale i s 19 je to nastesti celkem OK, 18tky budou ale pohodlnejsi.
      Hluboky prepad v kufru lze vyresit tim, ze si date mezipodlahu do vyssi polohy. Sice se tim zmensi, ale i tak je to hangar :-)

maca02 14.03.2016  19:45

« Re: Re: Prodejce

No pravda dojeli jsme, ale už bych s ním nikam nejel, ani jen někde do Alberta :-)

Mám nabídku z DE na 18" kola pro Cupru 265 za 380E/kus, což vychází s gumama a poštovným řádově 55k, což není málo a vytrácí se tím trošku krása původně relativně levnýho auta.

Nedá se ten hlubokej přepad v zavazadelníku vyřešit zvednutím podlahy jen u ST? U krátký jsem si toho nevšimnul. Ale je to jen detailík, zavazadelník (narozdíl od 99% lidí s oktáfkama) neřeším.

musli 14.03.2016  20:48

« Re: Re: Re: Prodejce

Tak budeme doufat, ze nekomu na silnici nic neudela, ale kazdopadne je to ostuda pro znacku. Na Seatu se mi libi take to, ze ma celkem neutralni karmu, zatim :-)

To neni malo, zeptal bych se v Seatu kolik stojej 18 na Cupru, treba je prodavaj i u nas. Doporucovali mi nejaky levny cerny 18 na Cupru za asi 20k (disky).

Pravda, mozna to ma pouze ST, v 5D/3D asi nebude nastavitelna vyska podlahy. S kufrem jsem ale nemel problem ani s BMW 3, ktere ho ma podprumernej. Mam jenom 2 deti, takze nevim co bych tam mel stehovat. Pritom porad kupuju neco na zahradu a na dovolenou taky jedeme obcas autem. Asi bych musel pribalit jeste sousedovic velkyho psa, pak uz by to bylo mozna horsi :-)

foto kpt-Budha

kpt.Budha 11.03.2016  04:22

Cupra

Tak rád vidím, že auto nakonec dorazilo a je s ním spokojenost :-) A dokonce dorazilo za kratší dobu než moje :-) Mám najeto kolem 11 tisíc a spotřeba si nijak moc nesedá, zřejmě těžká noha...ještě uvidíme. Jakpak sedačky? Mé kožené zatím super, ale těžko říct, jak v létě.

rsamr 11.03.2016  06:15

« Re: Cupra

Dovolím si reagovat, neboť pokud se jedná o Cupru, je to "můj šálek kávy".
      Na svém autě mám najeto teprve 1550 km a spotřebu mám 9,6. Auto zajíždím, ale snažím se jezdit svižně a nepřetáčet. Já mám skořepiny a jsou super.

foto kpt-Budha

kpt.Budha 11.03.2016  06:19

« Re: Re: Cupra

Tak do skořepin jsem se bál jít, protože auto používám/budu používat k poměrně častým cestám 1000-1200km, tak abych z toho také vylezl v kuse. Dá se v tom vydržet déle? Jinak se spotřebou jsem na deseti, ne, že bych to nějak řešil, to bych si koupil jiné auto, ale proti kombinovaným 6,8 z techničáku...

rsamr 11.03.2016  06:37

« Re: Re: Re: Cupra

Zatím jezdím krátké trasy, ale nemám obavu, že bych strádal na dlouhých vzdálenostech.
          Jsou pohodlná a skvěle drží, já si v nich odpočinu. Co se týká spotřeby, maximální spokojenost, neboť před Cuprou jsem měl jiný HH
          s 235HP a s ním jsem se pří sebevětší snaze nedostal pod 10,5.

musli 11.03.2016  11:51

« Re: Re: Re: Re: Cupra

Zdravim, i pres uvodni komplikace auto nakonec v poradku dorazilo a spokojenost stale trva. Dneska jsem pokoril prvnich 5.000km :-) Spotreba je fakt dobra, ja mam ted dlouhodobej prumer od zacatku 9.9. Koukal jsem na manzelcino Clio a ma tam 10.8, ale jezdi spis kratsi vzdalenosti. Sedacky jsou fakt v pohode, nejdele jsem teda zatim jel na zatah 400km, ale naprosto bez problemu, zada si nestezujou. Skorepiny jsou fajn, vypadaj hezky, ale jak ma clovek deti, musi obcas udelat nejakej kompromis. Potrebujou kapsy na veci a drzaky na tablety :-)

foto ondraRS

ondraRS 12.03.2016  19:47

Cupra

Ahoj, gratuluji k autu :yes: ...a děkuji za super recenzi, kterou si krátím čekání na svou Cupru ST :-) Bohužel, čekací doba na nové auto je nekonečná ;-\ Auto jsme objednávali na začátku prosince a předpokládaný termín je až 18.kalendářní týden, což je začátek května ;-\ Můžu se zeptat, jaký jsi objednával splitter?

musli 13.03.2016  12:38

« Re: Cupra

Ahoj, to znam, cekani na CUPRU je fakt znicujici :-) Nejhorsi to je v momente, kdy ti reknou, ze jde auto vyroby a za cca 3 tydny bude k vyzvednuti, to pak ma clovek obcas i horsi spani :-) Jakou jsi vybral barvu?

Splitter jsem koupil od Tripple R, mel by dorazit tak za 14 dni. Zde je obrazek, ale nevim jak se tady vkladaj odkazy, snad to nejak pujde:

foto ondraRS

ondraRS 13.03.2016  17:18

Díky za info...odkaz funguje :-) a splitter vypadá dobře :yes:

Barvu jsem vybral bílou s black line paketem :-) a výbavu: navigaci (tu levnější), full link, přední a zadní park.senzory vč.kamery, skořepiny a sound systém. Ale nebudu mít DSG.

Covenant 13.03.2016  17:18

« Re: Re: Cupra

Tripple R je zatím nejhezčí jaký jsme viděl, ještě čekám jestli se neobjeví letos něco nového, ale jinak do něj nejspíš taky půjdu. :yes: Tady ještě pár fotek [odkaz]

musli 13.03.2016  20:39

« Re: Re: Re: Cupra

Koukal jsem prave vsude mozne a hezci nez od Tripple R zatim nenasel. Vypada prirozene, prilis nenarusuje design a linie vozu, jako kdyby to byl original od Seatu :-) Ale fotky jsou jedna vec, uvidime jake to bude v realu, snad ho poslou. Rad bych udelal jeste neco s tim zadnim difusorem, ale k tomu jsem zatim zadnou uspokojivou nahradu nenasel :-( Celkem OK je od JE Designu, ale ne v tech jejich kriklavejch barvach samozrejme.

Covenant 13.03.2016  20:57

« Re: Re: Re: Re: Cupra

Pošlou..kamarád ho taky má od Tripple R, ale je dobré se připomínat...místo 14 dní z toho byl tuším měsíc.

foto maXX-CZ

maXX_CZ 13.03.2016  21:28

« Cupra

Taky se pripojuji ke gratulaci a dekuju za uzitecne informace.
      V pripade volnejsiho rozpoctu o ST zacinam uvazovat. Docela me ovsem nastvali, ze citelne zdrazili (fakticky se auto nezmenilo, jestli se nepletu).

musli 14.03.2016  16:19

« Re: Cupra

Pokud clovek hleda univerzala v teto cenove relaci, nemuze udelat s CUPROU spatne. Je to fakt auto pro radost a navic se s nim da bezne jezdit s rodinou. Tesim se na kazdou jizdu, takze doporucuju! :-) Rozdil 280 vs 290 je asi pouze v tom vyfuku. Ma to snad o jeden tlumic mene (neco jako R golf), takze bude mit lepsi zvuk a vic prskat. Osobne jsem 290 zatim neslysel, takze nevim. Ma to pry i trosku jinou vykonovou krivku, alespon mi to rikal clovek, ktery s tim jezdil. Max vykon/zrychleni budou stejne, ale zabira to pry v jinych otackach. To muze byt subjektivni, mereni jsem nevidel. 280 byla ale opravdu "levna", takze proste zjistili, ze to lidi kupujou jako o zivot a potrebovali nejaky "argument" proc zvednout cenu :-)

dulak 18.03.2016  21:34

« Re: Re: Cupra

Ahoj, taky gratulace! Upravený výfuk má CUPRA 290 pouze v SCčku a 5tidvéř, STčko prý kvůli nesnesitelným vibracím nechali bez úprav.

musli 19.03.2016  16:26

« Re: Re: Re: Cupra

Fakt? ST verze ma stejny vyfuk jako u 280? Ja myslel, ze dali tu novou verzi bez stredoveho tlumice do vsech variant CUPRY? Podobnou jako ma R Golf? V patek jsem byl v servisu a tam mi tvrdili, ze ma i ST verze jiny vyfuk, ale na to se neda spolehnout.

dulak 19.03.2016  19:08

« Re: Re: Re: Re: Cupra

Četl jsem to z oficiálního vyjádření od Matthiase Rabe, to je šéf vývoje u Seatu. Na českých servrech o tom není ani zmíňka, ale bohužel to tak je. Zjistil jsem to ráno předtím něž jsem si jel pro svou cupru ST 290, což mě trochu nas**** ale nedá se nic dělat :-D. Ale někde na nějakym německým servru jsem četl, že zvažují, lepší výfuk/zvuk u STčka jako příplatkovou výbavu.

musli 19.03.2016  19:29

« Re: Re: Re: Re: Re: Cupra

To je fakt zajimave a celkem prekvapive. Od zacatku vsude pisou, ze to ma mit novy vyfuk, nikde se nezminovali, ze by to melo byt jenom pro urcite verze. Navic lidi, kteri tu 290 maj i v ST tvrdej, ze to vic "prdi" do vyfuku a ma vyraznejsi zvuk nez 280? Ze by jenom trosku jina mapa motoru?

dulak 19.03.2016  22:51

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Cupra

Zajímavý to uřčitě je. Rozdíl ve zvuku u SCčka a pětidvéřu 280v290 je opravdu markantní. STčko je prostě furt stejně "potichu". Nemyslím si, že jiná mapa motoru, byť jiná je, nějak významěji a vůbec patrněji ovlivní zvuk výfuku. CUPRU zatím zajíždím a vytáčím max do 3tisíc až budu mít zajeto klidně můžeme někdy porovnat jestli zpozorujeme nějaký rozdíl. Ale to prdění DSGčka prostě miluju. U Pola GTI se toho nemůžu nabažit, sem zvědavej na cupru až jí budu moct vytáčet :-).

rsamr 20.03.2016  06:22

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Cupra

Mám 290, pětidvéřovou v manuálu, rozdíl ve zvuku výfuku oproti 280 je výrazný. Nerozumím, ale jedné věci, výfuk je se středovým tlumičem.

musli 21.03.2016  16:38

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Cupra

Koukam, ze kolem toho vyfuku, kterej by mel mit hlavnim rozdilem mezi 280 a 290 panuje teda peknej chaos :-) A mas tam teda celkove 3 tlumice nebo 2?
                      Ono bylo nesmyslne i to oznameni verze 290 v dobe, kdy se porad prijimaly objednavky na 280 a spousta lidi mela jeste pred sebou peknych par mesicu cekani na svoji 280.

maca02 14.03.2016  19:50

Autorizovaný servis

Jak je to se servisem Seatu tady? Už dávno jsem se probral ze sna, že dobrý lidi jsou jen v autorizovaných servisech a "Pepa z garáže" (jak obecnýho servisáka nazvali=pomluvili u VW) mi nemůže dát stejný nebo dokonce lepší služby - minimálně v některých případech. Pak jsem je musel 15k km (!) přesvědčovat o tom, že je spojka K.O. a najít jim sám číslo TPI případu. Ostuda.

Ale jak je to se zárukama? Když pojedu do Škodárny, nebo VW?

musli 14.03.2016  20:54

« Re: Autorizovaný servis

Se servisem zatim nemam zadnou zkusenost, ale o autorizovanych si uz davno nedelam zadne iluze. Fakt jsem si uzil svoje s BMW a to jsem v Praze vystridal vsechny autorizovane i ruzne garazmistry. U autorizovanejch byl vetsinou problem v tom, ze nevideli problem a naopak garazmistr ho casto videl i tam kde nebyl. Proste pulka z nich byli regulerni corkari! Proto doufam, ze krome oleje nebude treba prvnich par desitek tisic kilometru nic resit.

Zaruka lze uplatnit u jakyhokoliv autorizovany prodejce-servisu Seat. Specialne jsem se na lince ptal jestli to opravdu plati v plnem rozsahu u vsech, tedy ne pouze v miste zakoupeni, a bylo mi receno, ze jo.

maca02 15.03.2016  21:16

« Re: Re: Autorizovaný servis

S tím, že záruka platí i u jiných aut. servisů než v místě zakoupení bych i počítal. Mně spíš zajímá, jaká je praxe, když pak místo do Seatu budu jezdit do Škodovky nebo VW. Je to koncern, díly jsou stejný, postupy prakticky taky, jen je to prostě jiná značka v rámci koncernu. Jak se na tohle Seat dívá? Přijdu o záruku? - minimálně Záruku mobility?

Covenant 16.03.2016  07:14

« Re: Re: Re: Autorizovaný servis

Seat nemá všechny díly totožné z VW a škodovkou...sám jsem něco poptával tady u nás ve Škodovce a bylo mi řečeno, že tenhle díl nemá stejné číslo jako Vw a škodovka a musím si pro něj přímo do seatu, to je první problém.

A druhý je, že v Seatu pokud přijedeš i třeba jen na výměnu oleje, tak se ti mrknou do systému jestli tam není nějaká svolávačka, jsou to většinou drobnosti, které se majitelům dopředu nehlásí...mě například měnili spínací tlačítko výstražných...nic mu nebylo, ale přišlo to jako instrukce ze seatu tak ho vyměnili. Dopředu mi ale nikdo nic nehlásil, prostě jsem tam přijel a až na místě mi prodejce povídá, že pod tímhle vinkem je tam tahle preventivní výměna....tohle ti mimo Seat taky nikdo neudělá, tak že třeba ne každou výměnu oleje, ale aspoň jednou za čas je dobré k nim zajet.

maca02 16.03.2016  20:38

« Re: Re: Re: Re: Autorizovaný servis

Hm, pak se krása tohodle auta trošku vytrácí. Prodejce mi samozřejmě sliboval hory doly a že se to dá servisovat bez ztráty záruky v jakýmkoliv servisu koncernu, ale tušil jsem, že to tak jednoduchý nebude. Pokud mají jiný čísla dílů, pak je to jasný. Problém pro mě osobně je, že servisy Seatu jsou tady 60 a 90 km daleko, takže bída. Ono obecně po republice skoro žádný nejsou, fakt na prd.

musli 17.03.2016  11:56

« Re: Re: Re: Re: Re: Autorizovaný servis

Existuje pojem, kteremu se rika blokova vyjimka. Podle teto vyjimky by mel mit clovek pravo si servisovat auto i v neautorizovanem servisu (musi splnovat urcity standardy ale), aniz by prisel o zaruku. Takze bych se na to v Seatu zeptal a pokud ti tvrdej, ze neni problem servisovat ve Skodovce, bude to pravda. Napis jim na helplinku, daj ti vedet. Ale je lepsi, prave kvuli tomu co psal Covenant, navstivit obcas i Seat servis.

foto Lipan

Lipan 16.03.2016  20:42

velikost kufru

Parádní autíčko, cupru závidím (já mám zrovna objednanou 1,8 TSI v kombíku). Nikde jsem však nezjistil, jestli se dá do kufru (se sklopenými zadními sedačkami) nacpat celé cyklistické kolo. V současnosti mám Peugeot 307 SW a tam zapadne celé kolo jak do maminy. Nezkoušel z vás někdo vozit kolo v kufru Leona ST (bez sundání kol - pěkně v celku)? Děkuji za reakce, vážně by mě to zajímalo.

musli 17.03.2016  11:50

« Re: velikost kufru

Ahoj, no myslim, ze ani 1.8 TSI neni spatna volba. Clovek stejne ten vykon vyuziva jenom obcas :-) Kolo jsem zatim do kufru davat nezkousel, ale co jsem tak cetl, neni to problem, pokud sundas predni kolo. S nim to asi nepujde, zalezi na velikosti. Tady je to celkem pekne videt:

colin251 20.03.2016  08:11

Sedačka Cybex

Taky mám autosedačku od Cybexu a taky rachotí, když v ní není dítě. Ale místo toho, abys ji prodával, tak ji zkus připoutat, jako by tam dítě bylo. Mě to alespoň pomohlo a v autě je ticho :-)

musli 21.03.2016  16:15

« Re: Sedačka Cybex

Diky za tip. Tohle jsem zkousel, ale bohuzel to v mem pripade nepomohlo :-( Sedacka rachoti, i kdyz je pripoutana. Na pekne silnici to nedela, ale jakmile se clovek kodrca nekde po kostkach nebo jede pres kanaly/diry, je to fakt otravny.

foto JaWohl

JaWohl 21.03.2016  16:29

« Re: Re: Sedačka Cybex

Cybex jsme jeli koupit. Není blbuvzdorný. Vzal jsem za zadní část sedačky v domnění, že ji vyjmu z regálu a usadím do ní kluka a zadní část mi zůstala v ruce, spodní s hlasitým rachocením spadla zpět do regálu. Zkusil jsem další 3 sedačky Cybex, než mne manželka okřikla pohledem, a u všech bylo stejné. Rachocení přivolalo ochotnou asistentku prodeje, který nám ani nemusela vnucovat jinou sedačku. Ani ona nedokázala sedačku složit tak, aby se v jednom kuse dala odnést k autu (o pultíku nemluvím). Odjeli jsme s Römerem. Takže věřím, že kodrcá, protože uchycení zadní části je řešeno tak, jak je řešeno...

foto ress-cz

ress.cz 23.03.2016  22:58

Recenze, BMW

Super recenze i auto, lepší "univerzál" si dnes asi nedokážu představit, výborná volba.

Mimochodem 100% se ztotožňuji s názorem na BMW 3er F, na který jsem přešel z předchozí generace - "mrtvé" řízení, nuda, a naprosto idiotské uchycení zámků zadních pásů (to už ale údajně spravili s posledním faceliftem).

Ať slouží!

musli 24.03.2016  16:10

« Re: Recenze, BMW

Diky, ja vam zase musim pochvalit F-Type! Je to presne jak pisete, Porsche je sice mozna dokonale, ale u podobneho vozu clovek nevybira jenom podle tabulek a rozumu, do toho uz vstupuji city a aura vozu! :-) Kdybych kupoval treti auto do rodiny, hned po stare Corvette C3 by byl prave F-Type zhavym kandidatem!

foto KubikCv

Diky! ;-)

foto KubikCv

KubikCv 30.03.2016  22:13

« Re: Re: Moc pěkné

není vůbec zač...přečetl jsem to na jeden nádech :-) Nedivím se,že je to nejlepší recenze :yes:

pe3k 07.05.2016  21:44

super recenzia

Zdravim, paradne napisana recenzia, sam sa pomaly chystam nieco napisat... Tiez som si spravil radost cuprou ST a presedlal som z BMW... takze je nas viac :-) :yes:

pe3k 07.05.2016  21:47

Cupra je rychla

Jedo s cim suhlasim a musim podotknut je rychlost cupry v zakrutach, je az neuveritelne ako rychlo to auto vie prechadzat zakruty v rezime CUPRA... bavime sa o richlostiach daleko presahujucich akekolvek dovolene limity... Podla seba viem, kde som na BMW siel cca 110 na CUPRE idem 150 a auto je uplne v pohode... Proste stava sa ze skor pribrzdim ja (pud sebazachovy) ako limit CUPRY... sam pomaly odhalujem co vsetko si s nou mozem dovolit....

pe3k 07.05.2016  21:53

Piskot turba

Este sa spytam teba aj ostatnych majitelov, vsimli ste si piskot turba? Dosta sa to riesi na nemeckych forach a ja to dost pocujem, teda treba sa zapocuvat, ale hlavne pri studenom motore je pocut piskot... Vsimol si si to?

musli 12.05.2016  15:30

« Re: Piskot turba

Zdravim,

koukam, ze v tom opravdu nejsem sam, CUPRA je proste za ty penize hodne dobre a pekelne rychle auto! Za podobne vybavene/motorizovane (340i) BMW da clovek skoro o jednu CUPRU navic a na silnici bude mit bezny auto, kterych jsou zaplavy :-)

Celkem posloucham jaky zvuky vychazej z motoru, ale piskani turba jsem si zatim nevsimnul a to jezdim casto s vypnutym zvukem ... prave u BMW jsem ho predtim obcas zaslechl, tady zatim ne, treba to jeste prijde.

maca02 23.05.2016  19:06

18" kola na Cupro 265

Hledal jsem, jestli se na ty auta daj sehnat 18" kola, který se dávaly na Cupru 265. Daj, ale jen v DE za 380 kus + gumy pak navíc, tudíž 50.000,-.
    Nevěděl by někdo, jestli se dají objednat takový kola, neoriginální, ale stejně vypadající?

musli 24.05.2016  12:57

« Re: 18" kola na Cupro 265

Ahoj, 18tky z 265 jsem nevidel, jsou to tato kola?

Pokud jo, tak podobne vypadaj 18tky z aero packetu pro Leona.

maca02 24.05.2016  16:33

« Re: Re: 18" kola na Cupro 265

Ano, to jsou oni. Jsou normálně k dispozici v DE na Cupru 265, která se tam původně prodávala. Jsou to "titalsilber", normální jsou na vnitřních hranách tmavší.

Aero paket pro Leona? To je něco oficiálního? V příslušenství jsem tyhle kola nenašel a žádný mi teda nepřišly ani nějak moc podobný.

Pokud bych něco takovýho našel, měl bych o důvod víc o tom autě uvažovat, ale na 19" jezdit odmítám, je to na mě prostě už moc tvrdý, navíc následně drahý. Že to má DCC vím, ale to to nezměkčí dost.

musli 25.05.2016  15:39

« Re: Re: Re: 18" kola na Cupro 265

Ano, je to oficialni packet pro ne-Cupra auta. Soucasti jsou i 18 kola, maji je v ruznych barvach a jsou prave celkem "levna". Myslim, ze vychazelo cca na 6k jedno. Nenasel jsem zadnou fotku, ale jsou v tomto katalogu:

Ja mam 19tky na leto i na zimu a prijde mi to v pohode. V porovnani s Cliem RS je to fakt pohodlicko :-) Jakmile prejedu hranice na zapad (nemecko), prepinam podvozek do Sportu, vic na zapad (zapad Nemecka-Svycarsko) do CUPRA.

Brandon Walsh 26.05.2016  10:31

« Re: Re: Re: Re: 18" kola na Cupro 265

na Slovensku sa dá objednať cupra 265, možno majú aj kolesa

maca02 27.05.2016  22:00

« Re: Re: Re: Re: Re: 18" kola na Cupro 265

Zkusím se tam aspoň optat, díky

maca02 05.06.2016  23:40

« Re: Re: Re: Re: Re: 18" kola na Cupro 265

Kdyby ty kola někdo chtěl, tak znám cenu: 480 E / kus, což je naprosto šílený!! Německo 380 E / kus. To je jen míň šílený, ale zaráží mě ten rozdíl.

musli 07.06.2016  14:27

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: 18" kola na Cupro 265

480 E za 18tky CUPRA ja teda pekna palka. Nevim kolik stojej standardni CUPRA 19, ale tipnul bych si, ze budou levnejsi, protoze i ta odlehcena 19 performance stoji okolo 500 EUR.

maca02 07.06.2016  21:29

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 18" kola na Cupro 265

Kdysi jsem sháněl na svoje kola VW Topas. V DE stály řekněme (nepamatuju se přesně) 370 E/kus, na Slovensku řádově 50-80 E navíc. Takže vlastně žádnej div, nevím co jsem čekal jinýho :-( Je to strašnej nesmysl a zajímalo by mě, kdo si tak bruálně mastí kapsu.

Covenant 14.06.2016  16:48

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 18" kola na Cupro 265

R19 standart, stojí necelých třináct tisíc kus

Fabia RS 26.05.2016  13:58

« Re: Re: Re: 18" kola na Cupro 265

18" kola z aero paketu v barvě titan mám jako zimní na Cupru. Kupoval jsem je v prosinci 2015 současně s Cuprou a zimním obutím. Dostal jsem i menší slevu oproti katalogové ceně.

musli 27.05.2016  14:15

« Re: Re: Re: Re: 18" kola na Cupro 265

Nevidel jsem je v realu, ale na tech fotkach vypadaj hezky, takze dobra volba! :-)

maca02 27.05.2016  22:00

« Re: Re: Re: Re: Re: 18" kola na Cupro 265

No na obrázku sice vypadaj zajímavě, ale ten design to přeci jen není. Ale je to jistě zajímavej tip, aspoň taková nějaká alternativa, díky!

OndraGT 08.06.2016  17:55

Cupra 290 ST

Cau. V tydnu jsem se svezl s cuprou v manualu. Celkem pekna jizda :-) Tech 60k nahoru oproti memu je znat a zatah nastupuje niz. Holt novejsi motor :-) Samosvor jsem moc extremne zkouset nemohl ale na tech par pokusech byl cejtit. Pustim chlup a za 40 si ho koupim >:D Co mi ale moc nesedlo byla na "sportovni" auto az moc mekka spojka zabirajici az nahore. Zvyknout by se asi dalo, ale asi bych svuj tvrdy pedal dlouze oplakaval >:D Sedacky byly standartni a ty mi taky moc nesedely. Vedeni slusne ale v rencku mi prijdou ze je delali primo na mou postavu :-) Tohle ale neni nic proti... kazdemu sedi jina sesle. Jak to mas se sound actorem? Chvili mi to v rezimu cupra prislo cool ale pak me to hlasite brblani zaclo otravovat. Da se to zeslabit pres ten infotainment?
    Nechal jsem si udelat cenovy navrh... za 770 to neni tak zle. Ale nemaji bezklicovy vstup a startovani tlacitkem. Takze zatim zustavam ve francii >:D

musli 13.06.2016  15:29

« Re: Cupra 290 ST

Ahoj, ja to v manualu nezkousel, jsem "nejezdec", ktery preferuje automaty :-) DSG v CUPRE je velmi dobre, rozhodne je lepsi nez "sucha" dvojspojka, kterou ma Clio RS (obcas si ho pujcim od manzelky :-) ). Motor je rovnez mnohem lepsi nez foukana 1.6, u ktere ma obcas clovek pocit, ze jede na gume a je bezpodminecne nutne ji pro vykon vytacet. U sedacek bych uvital o neco lepsi bocni vedeni a vysouvaci podsedak, ale to uz by clovek chtel moc :-) Co se tyce sound actuatoru, mel jsem stejnej pocit jako ty. Takze prvnich par dni mi to prislo fajn, ale pak jsem zajel do servisu a nechal si to stahnout dolu :-) V menu to nastavovat nejde, musej to udelat pres diagnostiku. Jde to pouze fyzicky odpojit, ale to prej zase v servisech nevidej radi :-) Bezklicovej pristup treba prijde s faceliftem a pak budes mit dalsi duvod k zamysleni! Marne totiz koukam co pak, treba za rok/dva, jake dalsi auto koupit, ale nic jsem zatim nevymyslel, snad udelaj jeste silnejsi/lepsi CUPRU, treba 4x4 a pak by bylo celkem jasno :-)

krakatit 14.06.2016  19:41

dobrá volba

tak sem pod dojmem recenzí a všech možných diskuzích vč. této auto objednal v Carnově Brno, ani sem ho nezkoušel, jen zavolal a objednal, auto bylo ani ne do měsíce - ovšem jednalo se o vůz ve výrobě, u kterého nešlo změnit nic, ale vyhovovalo mě to, v podstatě se vším co je o tomto autě psáno se dá souhlasit, takže :yes:

musli 15.06.2016  13:45

« Re: dobrá volba

Také gratuluji k dobré volbě! :-) Já jsem s autem stále maximálně spokojený, nyní mam najeto cca 12tisic kilometrů a dneska jdu na první prohlídku/olej. Stále však na ulicích moc cuper nepotkávám, možná tak jednu/dvě za měsíc. Ale je fajn, že se CUPRY na silnici zpravidla pozdraví :-)

krakatit 15.06.2016  14:58

« Re: Re: dobrá volba

možná je to dobře že nás je málo, aspoň to nebude tak přemnožené...

musli 15.06.2016  16:10

« Re: Re: Re: dobrá volba

Rozhodne, vsak jak si na to nestezuju, naopak to vidim jako vyhodu. Ale moc tomu nerozumim, je to fakt dobry a hezky auto, Leon obecne. Navic, co jsem tak zatim narazil, tak jsou majitele CUPER pohodari :-)

krakatit 21.06.2016  20:50

« Re: Re: Re: Re: dobrá volba

muzu mit dotaz? Ty mas 280 nebo 290? Ja kdyz rano startuju, tak mi to tak divne zabzuci, asi tak 1 sekundu, pak uz ne, jen za studena, takove hlasite bzzz, nedela ti to take? Mozna je to normal, mozna ne...

musli 22.06.2016  16:02

« Re: Re: Re: Re: Re: dobrá volba

Ahoj, mam 280, ale uplne posledni vyrobu (zari 2016), takze je to az na mapu 290 :-) To co popisujes mi dela taky, takovej hodne divnej bzucivej zvuk, jako kdyz se roztaci dynamo na kole nebo tak neco :-) Ptal jsem se na to v servisu a pry je to v poradku, dela to od zacatku.

krakatit 23.06.2016  10:33

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: dobrá volba

tak díky za info, jsme na tom stejne ;-)

Covenant 23.06.2016  17:50

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: dobrá volba

Je to v pořádku dělá to i mě, myslím že to souvisí s tím elektrickým dochlazováním turba, když vypneš auto a naopak při zapnutí jako by ten systém nějak naběhnul...zabzučel.. ;-)

musli 24.06.2016  12:44

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: dobrá volba

Takze muzeme byt v klidu, je to proste vlastnost vozu :-) Ja mam nyni cca 12,5k km a musim zaklepat, ze zatim bez problemu. Resili jste uz nejakou reklamaci nebo problem?

krakatit 06.07.2016  20:56

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: dobrá volba

reklamaci ne, ale sere me ten rezonator, nechapu proc to nejde vypnout, kdyz nastavit lze ledacos a tohle je jen blbej zvuk. Taky me vadi, jak je auto pri 200km/h. mirne nestabilni i pri cupra modu, asi to dela mensi hmotnost a absence 4x4, A8 tohle nedela

Covenant 06.07.2016  21:00

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: dobrá volba

Tak teď si to zabil..A8..dyť to je proti Cupře koráb ;-) jinak zvuk ti ztiší v servisu přes diagnostiku.

krakatit 07.07.2016  13:45

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: dobrá volba

skoda ze to nejde zapnout vypnout a musi se na diagnostiku, co nadelam, no jo s tou A8 - je to korab ale cekal sem ze ty mensi auta sou stabilnejsi - kor cupra s 19" a nastavitelnou tuhosti... hold hothatch

musli 11.07.2016  14:56

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: dobrá volba

CUPRA ST mi prijde na dalnici pri vyssich rychlostech celkem stabilni, zatim jsem tedy jel maximalne tachometrovych 230km/h, ale prislo mi to dobre. Zvlast, kdyz to porovnam s BMW, ktera jsem mel (330xdrive a 330d xdrive). U nich mel clovek pocit, ze auto celkem plave pri 200km/h. Podvozkove jsem je mel pritom 100% v poradku. A8 jsem nikdy neridil, tomu davam jeste tak 20let :-), ale je to velke tezke auto stavene na rychle dalnicni presuny, takze bude urcite lepsi v tomhle ohledu :-) 4x4 je pri vyssich rychlostech spise na skodu, mam pocit, ze u BMW se 4x4 rozpojuje pri rychlostech nad 180km/h nebo tak nejak, jak to ma Audi nevim.

colin251 21.08.2016  19:48

Rezonance

Zdravím. Podařila se nějak vyřešit rezonance, o které píšeš, že se projevuje kolem těch 170-180kmh?

Já ji taky slyším, ale kolem 100kmh +- 5kmh. Pneumatiky to nejsou, přechazoval jsem je zepředu dozadu a pro jistotu dal i zimní. Nechal jsem dělat i geometrii. Ložisko je podle servisu v pořádku.

Dělá mi to při jízdě rovně a při zatáčení doleva, když zatačím vpravo, tak to přestává. Dělá to jak při zařazené rychlosti, tak i při vyřazení. Stále si myslím, že je to ložisko, ale vyhazovat se mi za to peníze nechce, když servis tvrdí, že je to ok. Bohužel se jim v servisu nechce hledat co to je, tak nevím, jak to vyřešit.

musli 26.08.2016  13:37

« Re: Rezonance

Zdravim, samo to zmizelo, pres leto jsem ted najezdil okolo 10k km a ani jednou jsem to uz neslysel a to jsem stridal ruzne rychlosti/povrchy. Nejsem si ted jisty jestli to nahodou nedelal jenom na zimnich pneumatikach, ale kazdopadne je to pryc. Mozna si auto jenom sedlo a prestalo to delat nebo je to zimaky, uvidime. U BMW jsem jednou menil lozisko, ale tehdy to docela vyrazne hucelo v rychlostech okolo 100km/h, jako turbina, takze to bylo hned jasny.

colin251 27.08.2016  08:40

« Re: Re: Rezonance

No u mě to je právě slyšet lehce. Není to uši rvoucí, ale zase to slyším i přes rádio nebo i když prší. Jezdím s tím už 4-5 tisíc km a zatím se to nezměnilo, má to stále stejnou intenzitu. Myslím, že by to mohlo být ložisko, ale zatím mi to ve 3 servisech nikdo nepotvrdil. Buď to nikdo neslyší a nebo když už to slyší, tak neví co to je. Ložisko mi všichni tvrdí, že je OK. Přestává to při ostřejším zatáčení doprava, proto si myslím, že to je ložisko

musli 30.08.2016  17:03

« Re: Re: Re: Rezonance

Ja mam za jizdy prakticky vzdycky vypnute audio (proto jsem si taky "logicky" priplatil za seat sound :-) ), takze auto fakt hodne posloucham, ale proste to zmizelo. Uvidim az to prehodim zase na zimni. Je smutny, ze cloveku neporadi primo v servisu, tam by meli byt odbornici. U toho BMW to bylo fakt hodne znat, bylo primo slyset i misto (kolo), odkud to slo, takze ani nepotrebovali stetoskop :-)

foto janpww

janpww 08.12.2016  13:50

moc pekne

Fesak :-)

musli 08.12.2016  15:32

« Re: moc pekne

Diky, az na tu vcerejsi bouracku, to cloveku trosku zkazi radost :-(

OndraGT 08.12.2016  17:41

« Re: Re: moc pekne

To bud rad ze za tebou neco stalo...ja to stesti nemel

musli 08.12.2016  20:00

« Re: Re: Re: moc pekne

To je mi lito a jak jsi dopadl? Soude dle reakce auto asi nic moc, ale ty jsi v pohode? Ja mam jenom trosku hnutej krk a zada, ale to bude doufam za par dni v pohode.

OndraGT 08.12.2016  20:14

« Re: Re: Re: Re: moc pekne

Uz je to pres rok... dopadl jsem tak ze oprava za skoro 400tis kč
            Fotky mam v galerce

musli 09.12.2016  11:48

« Re: Re: Re: Re: Re: moc pekne

Jasne, uz si vzpominam, ty fotky jsem predtim videl, nepekny pohled! :-( Proste to cloveka nastve, zvlast kdyz ma ke svymu auto dobrej vztah, nekdo to vubec neresi ...

foto David-HK

David_HK 15.12.2016  13:23

Prodej

Dobrý den,
    moc pěkná recenze, jen by mě zajímalo, proč už jde Cupra z domu ?

musli 15.12.2016  14:36

« Re: Prodej

Dobry den, duvodem bude prechod na 4x4 verzi CUPRY. Stale vsak nejde objednat, snad pristi tyden, pak se definitivne rozhodnu.

foto David-HK

David_HK 15.12.2016  19:33

« Re: Re: Prodej

Moc moc díky za super rychlou odpověď. Pořád nadšení z vozu neopadá ? Taky o něm uvažuji, jen si nejsem pořád jist kvalitou vozu.

musli 16.12.2016  11:24

« Re: Re: Re: Prodej

Ja jsem stale nadseny, proto bude take investovat do dalsiho Seatu, jinak bych si opet koupil BMW nebo neco podobneho. :-) Opravdu zalezi co od toho clovek ocekava, jestli vam jde treba o prvotridni materialy v interieru, tak je urcite lepsi se podivat napr. u Mercedesu, ja s tim osobne treba problem vubec nemam. Ani po roce uzivani ve voze nic nevrze a interier vypada prakticky jako novy. Za podobne penize se asi univerzalnejsi rodinne a rychle auto nesezene. Asi nema cenu rikat, ze je lepsi si auto pred porizenim vyzkouset, aby clovek vedel do ceho jde. Treba ja jsem to udelal 3x, protoze mi porad prislo divne, ze je to fakt dobre auto a nechtel jsem tomu verit za ty penize :-)

foto toulecak

toulecak 04.01.2017  09:39

« Re: Re: Prodej

Zdravím, zrovna čtu, že jste si již nový model objednal. Uvažuji o koupi Cupry, ale v hatchbacku. Shodou okolností jsem byl včera v saloně na ní mrknout, ale ceníky ani katalogy verze 2017 neměli. Jediné co mi řekli, že až půjde objednat, tak bude vyrobená za 5 měsíců. Můžu se zeptat, jestli máte ceník, případně nevíte jaká je základní cena pro hatchback v manuálu? Děkuji

musli 04.01.2017  11:27

« Re: Re: Re: Prodej

Zdravim, cenik vsech verzi k dispozici nemam, sel jsem rovnou po ST 4x4, ale pokud si dobre pamatuju, hatchback 5d s manualem startuje na 762,9k. Mam pocit, ze jsem to videl nekde na webu seatu. Konfigurator na webu jeste aktivni nemaji, pry snad pristi tyden. Objednat auto ale uz lze, prodejci uz ceny maji, ja jsem to podepsal v prosinci. Rikali mi prave, ze cim drive to clovek objedna, tim drive ho dostane, protoze spousta lidi ceka na konfigurator na webu (i v zahranici) a malokdo to uz objednal :-) Dodani brezen-cerven cca, uvidime.

krakatit 14.01.2017  07:02

klimatizace

Vsiml sem si, ze me furt kdyz pustim topeni bezi klima, zbytecne to zvysuje spotrebu, dal sem to na reklamaci ale rekli me ze to je normalni 8-s

Verny_2013 14.01.2017  09:14

« Re: klimatizace

Pokud je klima v režimu EKO tj. bez kompresoru, tak to rozhodně není normální. Zkus buď jiný servis, nebo se obrať přímo na importéra se stížností na konkrétní servis.

musli 16.01.2017  14:50

« Re: Re: klimatizace

A fakt ta klima bezi (huci kompresor) nebo jenom sviti dioda na ovladaci? Treba v rezimu AUTO vzdycky sviti, ale kompresor nebezi, alespon mam ten pocit.

krakatit 25.01.2017  06:23

« Re: Re: Re: klimatizace

Dioda nesviti a otacky motoru jdou po zapnuti topeni nahoru

cupra 17.02.2017  23:59

Nová cupra

Tak ty máš tu novou Cupru v mystery blue, co šla z Brna teď přes týden, že? A to jsem myslel, že si ji ještě prohlédnu, ale už je v Pze nebo odkud jsi. [odkaz]

Zajímala by mne konfigurace a kolik dali slevu.

musli 20.02.2017  12:18

« Re: Nová cupra

Ahoj, jojo, to je ona, ve stredu jsem si ji privezl z Brna! :-) prodejce mi rikal, ze si ji tam nejaky pan prohlizel a taky asi pujde do stejne barvy, to jsi byl ty? Krome kuze, sedacek, perf. paketu a pano strechy jsem tam dal vsechno. V konfiguraci 1.030.800 CZK a pak nejaka sleva samo :-) Ted mam auto na keramice, bude jim to trvat asi 4 dny ... ale prvni dojmy jsou skvele, i kdyz ho zatim setrim kvuli zabehu. Pripadne posli mail, muzu poslat fotky a tak - chhimmat@seznam.cz

cupra 20.02.2017  14:55

« Re: Re: Nová cupra

Já jsem si ji právěže neprohlížel naživo. Jen jsem na ni narazil v FB skupině https://www.facebook.com/CUPRA300/?fref=… a tam se objevily ty fotky a vzpomněl jsem si, že ta auta v podzemních garážích jsem viděl a pak jsem poznal, že stojí v Brně a dal jsem si je obě dohromady podle Louda na rámečku značky. V té skupině je asi více tvých fotek, nevím, kdo je tam dává. Ale asi ty :)

Fabia RS 24.02.2017  22:56

« Re: Nová cupra

Těším se na recenzi v Moje.auto! :-) Mám rok starou Cupra ST (prosinec 2015), najeto 34 tisíc km a naprostá spokojenost...Přemýšlím taky o změně na Cupra 4x4 a samozřejmě v modré...

musli 25.02.2017  12:52

« Re: Re: Nová cupra

Ahoj, pristi tyden asi nahodim prvni dojmy a par fotek, ale zatim mam najeto pouze 500km, takze auto hodne setrim a co se tyce jizdnich vlastnosti, moc jsem jich jeste nenacerpal :-) Ja mel taky Cupru ST z prosince 2015, ale najel jsem jenom 23 tisic. Bylo mi lito ji prodavat, ekonomicky je to totalni nesmysl, ale 4x4 mi chybelo a prechazi do rukou kamose, takze ji bude snad dobre.