Volkswagen Passat (2016)

24.2.2016

Už to tu zaznělo, Passat se fasuje a i já jeden začal fasovat v červnu loňského roku. Takže po velmi dlouhých 8 měsících čekání (že by korelace B8 = 8…

Volkswagen Passat (Holdik22)

foto Jaja

Jaja 13.03.16  18:42

Zdravím.
    Při výběru kol jsem měl možnost v autosalonu porovnat vedle sebe stojící modely ve stejné barvě s koly 18" a 19". Rozdíl byl pro mě obrovský. Design Veron se mi velmi líbil. Preferuji spíše design vozu před jízdním komfortem. Při testovacích jízdách mi komfort na 19" kolech přišel obdobný jako Superb na 18", se kterým jsem jezdil dříve. Kromě toho lze využít nastavení podvozku volbou vhodného režimu DCC.

kuny 06.03.16  23:42

« Re: Re: Re: Re: bouchani od zadni napravy

no tak s nehodama snad uz fakt koncim, diky za prani ;-). kazdopadne potvrzuju, ze active info je po graficke strance nadherny, rastr ma jemny. podle me je to i blizka budoucnost, kdy to vytlaci klasicke budiky, ktere jsou rozmerne a v zasade davaji malou informacni hodnotu a jeste si myslim, ze budou co nevidet vyrobne drazsi nez lcd displej ;-). to obnovovani obrazu, chces-li plynulost, je takova moje libustka. na vysce jsem mimo jine studoval audiovizualni technologie, strih videa a tak... proste na to mam oko a ten obraz je trhany ;-) a uz jsem to rekl i vyvojarovi z wolfsburgu (spoluzak z vysky), ze se na to neda koukat ;-) a mercedes to ma lepsi :-))).

myslim, ze i obrazovka na stredovem panelu je u tohoto auta umistena blbe na to, abych ji pouzival k navigaci (je relativne velmi nizko umistena, za jizdy musis koukat dost mimo silnici) takze jsi podle meho soudu velmi spravne volil tu kombinaci s active jnfo displejem, ktery tento ergonomicky prohresek odstranuje. ja obecne navigaci nepouzivam, rad si pred cestou nastuduju mapu a pak se divim, do jake prd€le jsem to zase omylem dojel :-))), ale preci jen me to nuti se orientovat a neztracet prehled o tom, kde jsem. pro pripad nouze mam gps v telefonu, takze tohle neni problem. pochopitelne manzelku sice k navigovani pri spolecnych cestach pouzivam, ale je to pouze pro zpestreni, akorat me vede vzdy nekam na zcesti (a to plati bezezbytku i o zivote :-D. hadam ze to tu take cist nebude)

dcc je opravdu fantasticke, to znam uz ze dvou predchozich aut, jsem moc rad, ze to mam dal.

no, palubovka mi proste povrzava a ta operka u spolujezdce take, to se holt tak v mem aute seslo :-(, i presto bych ve stejne cenove relaci nemenil. premie je v teto cene hola, konkurence (mondeo/insignia/talisman/atd.) naprosto nevyvazena.

co se tyce rafku, tak tam jsem mel u passatu fakt problem. zadne se mi nelibi :-)). v podstate bych je rozdelil zkraje do dvou kategorii - symetricke a nesymeticke. nesymetricke rovnou skrtam (to jsou i ty tvoje ;-)) a to z duvodu, ze ti blbci je vyrabi poize v jednom provedeni. tzn. z jedne strany je mas na aute orientovane jednim smerem a na druhe steane druhym smerem. ano, vim, nikdy nevidis jedno auto z obou stran najednou, ale mne to proste vadi :-)). a kriterium krasy rafku je u me tvarova jednoduchost a minimalni clenitost s ohledem na moznosti cisteni cerneho prachu z brzdovych desticek. takze idealne nejake petipaprskove rafky bez zbytecnych ozdubek. jenze nic takoveho vw nenabizi. no a ty devatenactky s temi prorezanymi otvory, z toho se mi delalo uplne blbe ;-), jinak kdyby ty tvoje rafky byly jenom nepatrne pozmenene (a ziskaly by mnou pozadovanou symetricnost), pak bych je mel asi take. protoze i mne se jinak vzhledove pozdavaly.

Holdik22 06.03.16  20:47

« Re: Re: Re: Bohoušek se vyvedl

Dekuji moc!
    Tedy, predstava, ze bych cekal dalsi dva mesice jen kvuli sade zimnich kol.........dost peklo! :-(
    I ja preji tobe mnoho skvelych zazitku z jizdy novym vozem a hlavne mnoho, mnoho km bez nehod.

Holdik22 06.03.16  20:45

« Re: Re: Re: Re: bouchani od zadni napravy

Tezko rict, odkud se ten dojem (dost mozna skutecne jen dojem) hluku od zadnice bere, ale ja to tak mam a je to proste jen o tom, ze si bud zvyknu a nebo..........si zvyknu :-)
    Tezko bych ale neco takoveho bral jako sluchovou halucinaci, tim spise po presedlani z Octavie RS, kde ten podvozek byl fakt dost saigon.
    Ta ale byla na 17" Jen nedokazu opravdu posoudit, zda zrovna rozdil v palci muze mit takovy vliv na komfort. BTW je to moje prvni zkusenost s 18"
    Jen tedy mohu konstatovat, ze u mne od predku naopak nejde nic, vubec nic za hluk.
    Kazdopadne suma sumarum, radost z jizdy je u mne dominantnim, konstatnim dojmem a zatim mne rozhodne neopousti, at uz jsou drobne vytky jakekoliv.
    Jen tedy v reakci na tebou popsane:
    Zvlastni, protoze ja naopak musim zpracovani palubky a interieru celkove hodnotit, jako 1***!! Nikdy, nikde, nic nezavrze (zatim)! A zrovna na tohle jsem z Octy fakt vytrenovany, tam naopak vrzalo skoro vsechno a porad >:D
    Active Info jsem moc chtel a zatim to hodnotim jako jednu z nejlepsich veci vubec! Variabilita displeje, moznost nastaveni zobrazeni informaci, bez nutnosti pohledu stranou je fantasticka a jen mne tedy snad prekvapuje tebou zminovane trhani!!! To je absolutne v rozporu s tim co vidim kazdy den. Naopak, plynulost veskerych animaci a jemnost rastru je vyborna a kazdy kdo to zatim videl si z toho, eufemisticky vyjadreno, sedl na * >:D >:D
    I me prislo sice divne, ze musi jit ruku v ruce s navigaci v plne nalozi (a u mne i s vyhrivanym celnim sklem 8-s) ale ono to asi svou logiku ma (navi, ne to sklo ;-)), kdyz clovek pak vidi zobrazeni navigace na AID synchronne se stredovym panelem a navic stejne se pak palubovka hlasi, ze nic zobrazovat nebude, kdyz se info/radio vypne.
    A pak.........narovinu priznavam, ze moje draha (lepsi) polovicka jako navigace fakt nestoji za nic :-P (vim/myslim, ze to tu snad nebude nikdy cist)
    DCC je fantasticka vec a jak uz jsem psal ve spojen s progresivnim rizenim to dava pri ovladani vozu nadhernou jistotu i v krajnich mezich (pravda, moc jsem jich prozatim nezazil - Bohouska setrim)
    .........no, a taky bych si byval byl pral pral 4Motion+206kW, ale takova konfigurace by u nas znamenala v podstate pozvanku na personalni :-D.
    Beru to v klidu, jako sluzebak fakt vyborny a asi i nadstandard, v mem pripade vyhoda male firmy.
    Jen je mi fakt uprimne lito tvych zkusenosti s nehodami, a snad jen uz jsi vybral smulu komplet a nic zleho Te neceka.Drzim v tom ohledu palce!

foto Jaja

Jaja 05.03.16  18:42

« Re: Re: Bohoušek se vyvedl

Blahopřeji ke krásnému vozu.
    Přidám zkušenosti se svým vozem - objednával jsem 11.11.2015 a za dva měsíce jsem měl "bohužel" svého "Pašíka" u svého dealera v Jižních Čechách. Vzhledem k delší době dodání disků pro zimní kola se doba převzetí vozu prodloužila o dva měsíce /zimní 17" Corvara, letní 19"/.
    Vozidlo jsem převzal před týden. Zatím se s ním teprve seznamuji. Mám najeto cca 350 km.
    Všem majitelům a řidičům vozů Passat B8 přeji co nejvíce km bez nehod a radost z jízdy.

kuny 05.03.16  14:23

« Re: Re: Re: Re: bouchani od zadni napravy

jj, ty zatacky potvrzuju, take jsem to u toho auta necekal. no, ty "nehody" nastesti na aute nejsou prakticky videt. pred tim jsem mel ctyri roky tiguana a ani tuk, tak si to ted asi vybiram. kdybych za to alespon mohl, ale nemohu se zbavit dojmu, ze se me okoli spiklo proti tomu, ze je to auto nove a krasne, a dava mi to sezrat :-))). no co, takovy je zivot, holt je to sluzebni vuz, a musim se tim i uklidnovat - miluju auta, kdyz vypadaji jako z katalogu ;-). tu opravu tech dveri a blaniku zvladli fakt dobre. kdo o tom nevi, tak to vubec nepozna.

jinak ja jsem zkonfiguroval auto take podle firemnich limitu, vzal jsem highline 2,0tdi 140kW manual a pridal do limitu to, co sam povazuju za dulezite - led, dcc, elektricke viko kufru (pro zenu), couvaci kamera (pro zenu ;-)), svetle modra metaliza (pro zenu ;-)), nejakou tu comfortni komunikacni sadu, xds a to uz je asi vsechno - navigaci nepotrebuju (mam zenu ;-)), automat neni mou preferenci, z digitalniho displeje jsem mel smisene poscity - jednak bych ho musel vzit s tou nejdrazsi nabigaci (coz nechapu) a jednak jdyz jsem na nej koukal pri predvadecce, vadil mi jeho trhany pohyb (mala snimkova rychlost). no a 4x4 se uz rozchazelo s firemnim omezenim (to slo jen s motorem 110 kW). takze v tomhle si ted vozim zadek a je to parada.

jeste k tomu duneni od zadni napravy - zkousel jsem se na to soustredit (takze jsem mimo jine vypnul radio ;-) ) a prejizdel jsem ruzne hrboly. subjektivne tedy musim konstatovat, ze od prednich kol jde vzdy vetsi hluk nez od zadnich. mozna u kombika by to bylo jinak (ale ty mas preci take sedan, ze?), ale nemyslim si, ze by osmnactky kola mela zvysit hluk od zadku vice nez od predku. nevim, kazdopadne mi auto a uroven vnitrniho hluku vyhovuje. co me osobne trosku sejri, tak je povrzavani palubovky (obcasne) a drnceni spolujezdcovy operky hlavy. to bych v tomto aute necekal.

Holdik22 04.03.16  22:23

« Re: Re: Re: bouchani od zadni napravy

Ty vole........nelze snad ani reagovat jinak. Tak to je smutně dlouhý "záznam ztrát" za pouhého půl roku. To mne fakt mrzí.
    Já mám zatím za sebou dva týdny a 1 200 km, ale je fakt, že nadšení z auta mne neopouští.
    Mám taky předokolku (na 4motion jednoduše nezbylo), xds šlo v R-Line paketu a moje volba s DSG. Na převodovce jsem trval, zvykl jsem si na to a už nechci jinak.
    To jak auto krásně sedí v zatáčkách mne nepřestává překvapovat, čekal jsem, že to bude daleko horší.
    U mne je spotřeba zatím někde jinde ;-) ale věřím, že si motor ještě sedne, zatím je to syrový.

kuny 04.03.16  21:28

« Re: Re: bouchani od zadni napravy

diky, diky. ja uz mam 18000 km za sebou (za sest mesicu) a to stesticko zatim chybi. uz mi menili dvere a blatnik - nakouril to do me deda z vedlejsi, poulkou auta jsem skocil na chodnik, ale ani to mu nestacilo, aby se vyhnul (ve skutecnosti deda nereagoval vubec) no pak neco skrabla mazelka v garazi, pote mi jeste do manzelky na parkovisti najel nejaky trouba zezadu (jak uz to tak byva :-) ale v podstate to slo rozlestit, nasledne mi to jeste dverma p podrapali sousedi v garazi (tak jsem vymenil garazive stani) a naposledy ve stredu na d1 pred brnem - meteorit :-) - a rovnou do celniho skla. v pondeli se prijedou podivat, jestli mi to zatavi (byl bych rad) a nebo mi to vymeni (to bych byl nerad, protoze uz je to zase zasah, no). ale jinak teda si v aute jenom chrochtam, verim, ze si budes take chrochtat ;-). jaky mas pohon? ja mam predokolku, manual a xds - do zatacek to jede opravdu krasne a je hezky citit, jak pri pridani plynu auto hezky utahuje stopu. jinak jezdim svizne a dlouhodoby prumer mam 6,5 litru/100km.

Holdik22 04.03.16  20:45

« Re: bouchani od zadni napravy

Čau, a díky za pochvalu.
    To dunění bude holt možná skutečně subjektivní pocit, a hlavně bude asi opravdu souviset s obutím. Byl jsem zpátky u prodejce (špatně smyté lepidlo po převozních foliích) a byli jsme to projet. Prý je to na 18" standard a jedině přezout na méně palců.
    A to se mi nechce.
    Takže si asi prostě jen zvyknu.
    Přeji i tobě mnoho šťastných km s pašíkem.

kuny 03.03.16  20:33

« Re: Kolečka

nevim, ja mam sedmnactky na totoznem aute a prijdou mi tak akorat. uz kvuli komfortu jsem vetsi nechtel.

kuny 03.03.16  20:31

« Re: Re: Re: Gratulace

prosimte, kdyz do toho poradne kopnes, otevre se i kdyby byl zamceny ;-)

kuny 03.03.16  20:29

« bouchani od zadni napravy

pekne auto :-(. hele, ja mam take sedan b8 (2,0tdi 140kW) a teda vubec zadne nadstandardni duneni od zadni napravy neeviduju (a srovnani mam pomerne siroke - mondeo, audi a5, octavie III, superb II, yeti, sharan, tiguan) auto je podle me velmi tiche a i ten naftak (take jsem to fasoval a vzhledem k jistym firemnim podminkam slo z benzinu jen 1,4 tsi) je slyset jen velmi tlumene pri nizkych rychlostech a to hlavne za studena. rozdil mozna bude v tom, ze jsem nechal 17-ti palcova kola (verze highline) a mam dcc a jezdim zasadne v rezimu comfort.

v kazdem pripade pekne auticko, tak at slouzi!

Holdik22 28.02.16  10:06

« Re: Paráda!!!!

Díky moc!
    BTW loni když už jsem čekal na Bohouše, tak mne tady na Auto.cz pobavila věta v recenzi právě benzínového Passatu. Psali tam, že za loňský první půlrok bylo z asi 2 200 Passatů přihlášených v ČR benzínových 21 >:D >:D
    Já osobně mám prostě jízdní projev a vlastnosti benzínového motoru raději.
    Ale holt.......někdo holky jiný vdolky ;-)

foto Arthur06

Arthur06 27.02.16  17:04

« Paráda!!!!

Gratuluji, moc pěkné auto! A chválím i motorizaci, benzínových pašíků po Čechách moc nejezdí. A je to škoda! Benzín je benzín. Auto je s ním hravější a při klidnější komfortní jízdě zase kultivovanější. Při jízdách mimo město ta spotřeba 100% půjde dolů, já se někdy na spotřebu v Praze (pokud chytnu dlouhou zácpu) raději ani nedívám. :-)

foto topesto

topesto 26.02.16  19:44

« Re: Kolečka

Mám ty samý 18" na léto a nikdy mi malý nepřišly. Na zimu mám 17", ale zase jsou na nich obutý větší balóny, takže se to taky dá.

foto topesto

topesto 26.02.16  19:41

« Re: Re: Gratulace

Taky se připojuju ke gratulantům. To čekání muselo bejt děsný, vím o čem mluvím, a to jsem tak dlouho ani nečekal. R-line Passatu opravdu sluší, kolega ho má na kombíku. Akorát, že mu kvůli tomu nejde otevírání kufru kopnutím, prej kvůli jinýmu nárazníku. To bych měl dilema, co bych radši, protože otevřít tímhle způsobem kufr, když má člověk plný ruce, je prostě super. Co se týče slevy, tak můžu nenápadně naznačit, že u plný výbavy se dá dostat ke 200 :-)

foto c5III

c5III 26.02.16  13:26

« Re: Kolečka

Zdravím. No ja mám 17, a naživo si myslím nie je vidieť žiadna disproporcia. Pneu ma vyšší dezén, takže v podstate veľkosť kolesa je rovnaká. A na 17-kach na bežných nerovnostiach zadok neduní, a to aj bez adaptívnych tlmičov. Čo sa týka komfortu viem to porovnať, nakoľko moje 2 predchádzajúce autá boli C5, jedna na hydre a druhá na klasických tlmičoch. V oboch bolo pérovanie makšie, ale prenos rázov, hlavne priečnych nerovností bol do vnutra kabíny vačší. Tu je pri prejazde nerovností auto tuhšie (po presadnuti som si myslel že nemám tlmiče :-)), ale ráz je veľmi dobre odtlmený a pohltený takže sa nedostane tak do kabíny ako u C5-tiek. Mám to odskúšané na pravideľnej jazde po rozbitej ceste v meste. Pri vyšších rýchlostiach je ten rozdiel ešte markantnejší. Na C5 sa ten ráz niesol po celej karosérii, cez palubku, sedadlo...tu zostane niekde v diaľke na zadnej náprave. Inak autorovi gratulujem k novému služobáku, mám rovnakú farbu, sedadlá v highlaite sú perfektné. P.s. som sám čo nefasoval? :-))))

foto Nicco

Nicco 25.02.16  17:12

« Re: Re: Kolečka

no vypada to tak, ze ty prvni 1.8cky se moc nepovedly, takze kdo vybral 2.0tdi ma asi jeste puvodni motor

Holdik22 25.02.16  13:15

« Re: Kolečka

Zajímavé............úplně stejně to na mne zapůsobilo, když jsem to moje auto poprvé uviděl u prodejce na dvoře. Tam jsem zapochyboval o tom, jestli jsem neměl vzít ty 19", přijde mi, že karoserie po nich tak trochu volá.
    Teď už jsem si zvykl a kola mi už malá nepřijdou. Kontakt s autem naživo je taky pak o něčem jiném a zblízka naopak kola působí docela masivním dojmem.
    A hluk od podvozku mi dal za pravdu, že devatenáct by bylo možná moc
    A konečně poslední důvod.........já moc chtěl právě tato kola kvůli designu. Ty devatenáctky se mi nelíbily ani z poloviny tolik jako tahle kola.

foto vondry87

vondry87 25.02.16  12:05

« Re: Kolečka

No hlavně pokud se syrovej benzínovej Passat se 162 kw na trasách s převahou města pohybuje kolem 9 l, tak ty TDI přestávají dávat smysl :-!

Já jsem teď konečně nastoupil do firmy, která dává na výběr (u nás konkrétně mezi 2.0 TDI a 1.8 TSI). Bohužel jsem vyfasoval 2.0 TDI, protože tak nějak ze zvyku si každej vezme naftu, takže nic jiného v garáži nebylo, ale až budu za dva roky konfigurovat svoje, určitě půjdu do benzínu. I když kdo ví, co bude za dva roky..
    >:-[]