Mercedes-Benz C (2014)

1.11.2015

Hlavnou motivaciou na vytvorenie mojho prispevku je skutocnost ze uz rok priebezne pozeram moje.auto a nikto sem este nepridal ziadnu recenziu ci…

Mercedes-Benz C (povo)

povo 27.08.17  19:54

« Spotreba vs olej interval

Doplnam o skúsenosti so spotrebou v nadväznosti na výmenu oleja podľa intervalu predpísaného MB. Osobne si myslím že 25k interval na olej je sialena hodnota a a už nikdy som nedosiahol takú spotrebu ako pred prvou výmenou oleja po cca 10k km so bol schopný jazdiť svoju dennú trasu (120km) za 4.8l v lete!! Permanentná Štvorkolka a 205k dosť dobre. Motor klobúk dole naozaj veľká spokojnosť. Po prvej výmene 24k km som sa ale už nikdy nedostal pod 5l aj keď som sa veľmi snažil a väčšinou to bolo 5.3-5.5l. Keďže som auto kupoval nové s 0km viem to odsledovať veľmi presne. No a teraz sa natiska otázka že investícia do skoršej výmeny oleja (cca 200E v servise) tak mi povedali sa teoreticky aj môže oplatiť (najmä tým čo si ho plánujú nechať dlhšie ako 6r a nemajú ho s predĺženou zárukou) nechce sa mi to teraz počítať.

foto pandora

pandora 28.01.17  15:25

« vw v krizi

krasavec vo tom žádná:-)

povo 24.04.16  22:56

« Re: Re: Re: C

C400 musi byt super. V najblizsich rokoch (do vymeny sucasneho) by som chcel na dlhsie zvezenie vyskusat nejaky benzinovy 6 valec aby som sa vedel adekvatne rozhodnut ked budem vymienat sucasne C. Nebyvam na SK ani CZ a tu penalizuju dost vyrazne za emisie nad limit 130g CO2 co teda moc nepridalo aby som isiel do V6 benzinu a paradoxne dizlak 250 je presne na hranici. Casom to snad stlacia alebo mozno nie... alebo oblbnu nejako Brusel ku tej hranici 130g aj pre 6-valce.
    Moj limit bol 60tis a konfiguracia mala 59tis.
    Skoda ze do Ccka nedali 6valec d taka A4 aj 3er ho maju...

povo 24.04.16  22:44

« zrychlenie

Kedysi tu viedol so mnou polemiku odbornik na zrychlenie podla youtube videi a o tom ako nie je mozne ist za 6.6s ci 6.9s na 100. Nedavno som bol na youtube a nasiel video:

www.youtube.com/watch?v=i6RD9afsBWs

v ktorom to ide za 7.2 (od 39s manik stal naraz aj na plyne aj na brzde) udajne podla GPS merane. Kedze to dal s takmer plnou nadrzou a nevyzera to ze pri rozbehu trafil optimalny najlepsi moment kedy pustit plyn a konfiguraciu zial neviem nie je najmensi dovod neverit mercedesackym udajom.

foto adri

adri 31.03.16  11:50

« Re: Re: Re: Re: Re: parada

Pravda. Tiež som do svojho C400 sklenenú strechu nechcel a nedal. Nárazník z C450 AMG sport som vymenil ihned ako bol dostupný.

foto adri

adri 31.03.16  11:44

« Re: Re: C

Precital som si niektoré Vaše komentére.. celkom zaujímavé.
    Pravda je, nove C sa da vyskladať za 120 tis plus nej drobne (C 63S AMG). Svoje som si nakonfiguroval za 83.000. Je to C400.
    Inak som jazdil aj s RS TSi(mal som ju) aj s C250. Motor c diesl. C mi prisiel po všetkých stránkách lepší. A to este pockajte na novy MB motor 2l (namiesto 2.1)

povo 30.01.16  15:34

« Re: Re: Re: Re: Re: Prémia

No ano len dnes pri 7 ci 9 stupnovych automatoch to uz nie je az tak relevantne. Vozil som sa na 9G-tronic a hadzal tam kvalty ten automat jedna radost.

povo 30.01.16  15:31

« Re: Re: ...

Ak by bol v novom C V6 diesel tak ho celkom urcite mam ale nechcel som robit kompromisy. Meriam 186 a za mnou sa ja pohodlne posadim - to je moje kriterium pri vybere auta - pokial sa za seba neposadim ani ho nekupujem. To mas 4 matic? Nedavno som mal auto na servis a ako nahradne som mal C220CDI so zadnym nahonom - v 3 zakrute som sa skoro vybural:)… neuveritelny rozdiel. 4matic ma limity uplne inde a zadokolka 220CDI mi pride aj dost lenivy avsak paradoxne tych 400NM pri mensich rychlostiach (do 60Km/h) to auto nevie efektivne preniest na cestu vo verzii zadokolka - z miesta plny plyn alebo zo 40km/h plny plyn a kolesa zadne presmykovali - zasiahla ASR a islo sa dalej ale na 4Maticu sa mi toto nestava proste dam plny plyn a auto vystreli okamzite dopredu bez zavahania. Nad Eckom som ani neuvazoval - ten interier a infotainment podla mna je priliz prestarnuty na to co ponukalo v case kupy BMW ci Audi a za dalsich 5 rokov to uz bude velka bieda. Nove C je predsa minimalne o 7-8 rokov koncepcne novsie auto. Ja osobne voci pristrojovke vyhradu nemam a "tablet" v noci vobec nepouzivam a mam ho vypnuty aj ked jemne svetlo ale vadi mi to - pouzivam grafiku stredoveho displeja medzi budukmi. Nove Ecko sa mi mimoriadne paci podla mna sa im vydarilo len sa netreba pozerat iba na staticke zabery ale pozriet si ho nazivo.

foto Londonbridge

Londonbridge 25.01.16  16:06

« Re: ...

Pekny prispevok. ja mam E 350 cdi este stary r v 2014 a 7 G prevodovku. C vyzera lepsie len je samozrejme mensie. mam na tom len 6 tis. km kupil som to s 5 000 km ako predvadzajuce auto dali zlavu Ł 18 000 tak som to bral. ma to nej extry AMG packet,parctronic,distronic, pan. strechu, 360 st. kameru , memory seats rear entertaiment,,sklopne zadne sedacky atd. Prevodovka v Eco mode je trosku prispata ale pre moje presuvanie OK. Sport rezim je OK. Rucna nozna brzda je divne riesenie,a strasne male odkladacie puzdra vo dverach. motor je fantasticky nepocut ten 6 valec alebo len minimalne, pekne mrmle a ked prisliapnem trosku viac zamrmle a vystreli dopredu lepsie ako 2 l benziny. Interier ma C cko tiez krajsie modernejsie az na ten tablet ten je tam ako past na oko inak super. Stare E uz vek vnutry nezakrilo aj ked kvalita materialov je napr. mile pred novym Superbom. Prajem vela stastnych km.

foto Frantizsekk

Frantizsekk 03.01.16  01:30

« Re: Re: Re: Re: Prémia

Je tu ještě jedna věc, a sice prevody. Ty ma benzin lehci, takze nejsou Nm jako Nm.

povo 05.11.15  22:28

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prémia

Ja sem dam video na mojom aute za 20s dobre a budes mi verit vsak:) lebo ty videam veris. Ako prve povies ze to nie je mozne lebo ho testovali novinari a taky cas nikdy nespravilo:D Ked chcem tak urobim aj za 15s cestou do Stuttgartu su take zjazdy ze tam lietaju na Porsche aj 280 okolo mna.
    Nehnevaj sa ale testovat zrychlenie na aute s plnou nadrzou 67lx0.9Kg cca 60Kg je ULETENE a to vie kazdy amater. Dnes ked automobilka usetri 60Kg tak o tom napisu celu esej ako to prispelo k 1000 veciam. Dalsia vec Airmatic ide od 160Km/h mozno aj pred dole o 1.5cm co celkom urcite pomaha zrychleniu a aerodynamike. Sklenena strecha je +100Kg - zavolaj si do Mercedesu. Takze ak ten manik mal plnu nadrz so sklenenou strechou tak za to ja nemozem ale neoblbuj tu s videami a potom hladas zdovodnenia ktore si si sam vymyslel. Cize +160Kg je teda extremny pridavok. Skus si dat do TVOJHO auta 160Kg do kufra a uvidis ako ti bude tahat. Inymi slovami posad si 2 80Kg chlapov na zadne sedadla a chod sa hrat ze kto je rychlejsi 0-100 >:D
    Ty sa chytas totalnych kravin pretoze mi tu nevies daj JEDINU recenziu/test kde by motoristicki novinari namerali to co tvrdis. Preco asi? Lebo to neexistuje!

Pod svoju miniblog si budem pisat co uznam za vhodne a setrit nebudem.

A aby sme boli presni TSI musis podrzat od 4250.
    A zas ked podrzim plynovy pedal az na podlahe tak tento TSI nebude stacit maximalkou:D
    To s tym 2.0 TSI ti fakt vyslo.

kornel 05.11.15  20:51

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prémia

Bavil som sa o W205.. nafte aj keby mala plnú nádrž, tých 50kg naviac, nemôže spraviť žiaden čo len trochu významnejší rozdiel a príťaž.. tento argument je úplny nezmysel.. rovnako ako je nezmysel protiargumentovať somarinami typu, možno sklenená strecha, zimné pneumatiky, stúpanie a pod. nezmysly.. chytáš sa totálnych kravín nehnevaj sa, ale pokiaľ tu ty nedáš video, kde to ten voz dá s týmto motorom pod 25sek, tak iba ty kecáš a trepeš do vetra.. nie ja, pretože hoci nemám dôkazy z nejakého oficiálneho merania renomovanej spoločnosti, no je dosť videí dostupných kde hoci to nieje oficiálne, ale výsledky sú tam jasné a zmiesť ich zo stola len preto, že je to YT je trochu alibistické a smiešne. Nepoviem keby ten rozdiel bol v rozmedzí 2sek. ale rozdiel 10 sekúnd je dosť na to, aby to nebolo len náhoda, chyba merania, či iné rôzne vplyvy.

K TSI.. nikde som nepísal nič o tom, že je TSI príklad ťahu od spodu.. napísal som, že ak TSI podržím nad 4000ot. tak s 250CDI rýchlejší nebudeš, práve naopak. Tak poprosím, nevkladaj mi do "úst" niečo čo som "nepovedal". Ale nesúhlasím s tým, že ten motor neťahá od spodu, na turbobenzín tohoto objemu ťahá od spodu veľmi slušne, lepšie než porovnateľná konkurencia. Mimo to ja osobne nepožadujem od dvojlitrového turbobenzínu, že bude mať 400Nm pri 1500ot. 8-s

P.S za mňa stačilo, dohadovať sa tu s niekym na nezmysloch mi nepríde zábavné. Prípadnú reakciu si môžeš ušetriť, viac tvoj "topic" ani neotvorím, nakoľko by som musel len znova reagovať a hádzať hrach na stenu a na to nemám ďalej chuť. Howgh

kornel 05.11.15  20:34

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prémia

Mojou snahou nieje nikoho o ničom presviedčať, zareagoval som na isté tvrdenia, resp. podotkol som len isté skutočnosti, ako reakciu, na základe niečoho, čo je možnosť si pozrieť.. ale ako som sa vyjadril, zrejme je to teda len všetko lož a nedoložiteľný nezmysel.. možno je tomu naozaj tak. 8-s

povo 05.11.15  14:04

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prémia

Tak to je jasne - ved sa staci pozriet na priebeh vykonu - C250 dava vacsi vykon avsak sprint podla meranych udajov (nie youtube) maju rovnaky - kvoli tomu ze C250 preraduje na 3 stupen zatial co benzin ide na 2. ROvnaky cas maju iba preto lebo jednoducho 2.0 benzin nemoze zachytiti vykonovo tie spodne otacky. Od 4500 ma uz vsak vacsi vykon ktory (spolu s inymi vecami) sa prejavi tym ze je 0-180 o 3.5s rychlejsia (nie youtube). Ak ma C250 aj volitelny Airmatic (co z youtube nevieme) tak ide od 160Km/h+ o 1.5cm nizsie... zrejme aj preto vie ist 247Km/h - ak ma niekto 2.0TSI mozme niekedy zmerat:) 160Km/h+

povo 05.11.15  13:31

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prémia

Schvalne som isiel na youtube a pozrel si prve video (neviem o akom CDI hovoris mozno tak u W204).
    Takze manik ide s plnou nadrzou (skoro 70l) ukazovat ako rychlo da jeho auto na 100Km/h a 200Km/h >:D a tvrdi ze MB C zrychluje na 100Km/h za 7.6 ako si myslis ze ja som taky sprosty aky si ty mudry? Tento "pretekar" potom natocil video zavesil ha na youtube a ty si sa pri tom udelal asi 3x no bezva a davas tu do diskusie prispevky ktore nemaju ziadnu hodnotu - je to spam. Nabuduce si pozri video ako taha privesny vozik a zrychluje na 200 :D. Dalsia vec nove Ccko sa da objednat so sklenenou strechou +100Kg oproti standardnej verzii. So sklenenou strechou a plnou nadrzou - cize +170kg oproti serii sa naozaj tazko zrychluje 0-100 za 6.6 s tym suhlasim.
    Na youtube som videl jedno video W205 z 0-200 a bol to ten manik co spominam vyssie. W204 je pomalsi lebo je o 100kg tazsi a ma pomalsiu prevodovku. Potom som videl z 0-100 opat takmer s plnou nadrzou a s vypnutou trakcnou kontrolou - jasne poslat 500Nm na kola bez trakcnej kontroly >:D jedine kvoli burnout.
    Ak sa chces seriozne bavit daj sem referenciu na motoristicky casopis - tieto dve auta boli tolkokrat testovane ze nie je problem to stiahnut z netu za 2Ecka. Ja uvadzam udaje Auto motor a sport, Auto Bild, Auto Zeitung, Sport Auto.
    2.0 TSI je zly priklad benzinoveho motora odspodu netaha vo vysokych zere ako 6 valec a vyuzitelne spektrum je realne 4-6.5 ot. Nizsie to taka ako Felicia, potom Fabia.
    Keby si spomenul 335i tak to ti dam za pravdu. Krasny zvuk a od spodu taha a taha a taha a koncert je od 4 viac.

foto Bully-

Bully_ 05.11.15  13:20

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prémia

Tech promennych je vic, neni to tak jednoduche, jak to vypada na papire. Zalezi i na delce prevodu, na poctu razeni. Dalsi vec je ta, ze sebevic vykonu s kroutakem ti je nanic, pokud ho optimalne nepreneses na silnici. Takze jsou limitem i pneu a hlavne koncepce auta. I lehci a silnejsi predokolku jde pojet s tezsi a slabsi ctyrkolkou nebo zadokolkou s motorem vzadu, uz i zadokolka s motorem vpredu ma pri akceleraci daleko vetsi trakci. A nejde jenom o prokluz kol. Plus fura dalsich "drobnosti", jako samosvor, launch control, ridic, ..., kdyz se to sejde dohromady, udela to taky hodne.

foto iudex

iudex 05.11.15  08:12

« Re: Re: Re: Re: Re: Prémia

Ja celkom nechápem tento Tvoj boj, keď tvrdošijne presviedčaš, že Octavia RS je rýchlejšia, ako C250d. Je úplne logické, že výkonnejšie a ľahšie auto zrýchľuje lepšie, ako slabšie a ťažšie. Skrátka presviedčaš, že voda je mokrá. ;-)

kornel 05.11.15  01:51

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prémia

Ja nikde neriešim otázku zákrut ;-)

Ale nebudem ti teda ďalej spamovať, za mňa su fakty jasné, teba nechám ďalej onanovať nad svojím CDI, je to raketa na kolesách, máš pravdu, všetky videá na YT sú lži, jedine renomovaný motoristický časopis to zaručí.. Nevadí, hádať sa nechcem, môžeme to uzavrieť v pokoji, nechcem ťa vytáčať skutočne >:-[]

povo 04.11.15  23:49

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prémia

Ty máš s tímu videami nejaký problem asi to bude vážnejšie než som si myslel. Pre mna ma jedinú výpovednú hodnotu TELEMETRIA a nic iné. Tvoje rozprávky ani videá z youtube nie su smerodajne. Udávam ti renomované motoristické časopisy ktoré majú Telemetriu a testy robia na rovnakej trati! Ak chceš vyvracať tie časy budeš im musieť napísať do redakcii ze na základe videí z youtube si myslíš ze ich TELEMETRIA je nepresná >:D skús dat vedieť ako si pochodil >:D a mali by asi radšej používať stopky:) ved ty si vlastne vynašiel novú metódu merania >:D urobíme priemer z youtube videí ktovie možno sa to uchytí aj medzi motoristickými novinármi.

Nie ty si sa pustil do toho ako prvý s krútiacim momentom ktorý údajne nezodpovedá zrychleniu.
    Rekapitulácia: 0-100 najrýchlejší meraný cas 6.6 obidve rovnako (mimochodom to je to co si hovoril ze nezodpovedá to :D) 0-180 O RS O 3.5s rýchlejšia. Maximalka je slabšia ako u O RS V4 z 5 meraní.
    Este sa pozerám ze na brzdách je zo 100km/h O RS o 4.5 m horšia ani nechcem vedieť ako je to z 200Km/h to bude cez 15m čiže tak tri dĺžky auta.
    Inými slovami stačí ze ma O2 RS slabšiu chvíľku C250 s ňou bez problémov drzí krok a to ma o 12 KW menej a este aj lepšiu maximalku v 4 z 5 meraní. Toto je vážne asi najlepsi benzínový motor roka >:D

Co máš stale s tými videami? Ak nájdeš tie hodnoty ktoré uvádzaš v akomkoľvek renomovanom motoristickom časopise tak sem s nimi ináč je to jedna pani povedala. Tieto auta boli nespočetne krát testované a nie je problem si to nájsť ako som to urobil ja. Ináč tu iba spamujes diskusiu a porovnávaš ani sám nevieš co vlastne.

Ja jazdím v Nemecku pravidelne a viem ake auta stíhajú 240 nie po rovine ale aj do zákruty a O RS 2.0 tsi to nie je. Ta nová RS 230 s diferenciálom ta ma na to všetky predpoklady.

kornel 04.11.15  22:23

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prémia

Nerozumiem prečo si taký nervózny :-) skrátka fakty hovoria jasnou rečou, viď časy dosiahnuté na videách, ktoré nieje problém nájsť na YT.. 5 videí a 4x čas 30sek, + 1x 34sek. Čiže netušim skutočne o akých domnienkach a snoch mi tu píšeš, zrejme sa tak trochu jedná o tvoje haluze, sny a domnienky ;-)

Ono mne to je v podstate šuma fuk, ale keď si sa tu do toho až tak vehementne a emotívne pustil, tak mi teda ukáž aspoň 3 videá, kde to tento voz s týmto motorom dá za 25s, dovtedy bohužial len vyprávaš prázdne litánie do vetra ;-)