Škoda Octavia (2014)

22.3.2015

Zkušenosti a dojmy z nového auta jsem chtěl napsat ihned po koupi. Ale po pár dnech jsem zjistil, že vlastně nemám co psát. Nekritické výkřiky bez…

Škoda Octavia (MadMack2)

Verny_2013 22.03.2015  14:03

skvělá recenze

Přesně takhle to mám rád, když se srozumitelně píšou vlastní zkušenosti a dojmy z reálného provozu podané navíc zajímavou formou. Za mě všechny palce nahoru a tankuju Ti plnou. Ještě pár svých postřehů k Octě 3. Ten motor co máš je podle mě ta nejlepší volba pro toto auto. 4-ramenný volant vypadá opravdu trochu obludně ale skvěle se drží. Jako největší slabinu auta ale považuju sedadla - ty základní mají krátké sedáky a mizivé boční vedení, ta sportovní jsou celkem Ok až na tu integrovanou opěrku kterou to celé zprasili. Vizuálně sice vypadají dobře ale chtěl bych vidět toho figuranta ne kterém to zkoušeli. Pohodlné totiž nejsou ani trochu. Co se týká nastavení podvozku tak tam jsou na tom ostatní koncernoví bráškové o třídu lépe. Mám na mysli natavení kompromisu mezi komfortem a agilitou.

woody-alien 22.03.2015  14:24

« Re: skvělá recenze

Přidávám se. Musím zejména ocenit originální podání :yes: a střízlivé hodnocení. Jinak je podle mého škoda, že Jekyll nepustil Hydea za volant Focuse. Chápu všechny argumenty, ale klasik praví "člověk má vědět, čeho se zříká". ;-) Možná by pak Jekyll dal šanci faceliftovanému modelu.

MadMack2 22.03.2015  15:26

« Re: Re: skvělá recenze

Děkuji oběma za pochvalu, to vždy potěší :-)
        Snažil jsem se být objektivní a to prostě pohledem jednoho člověka nejde.
        Ty sedadla byla hodně kritizovaná ve všech článcích, ale já přesedal z O1 a tak mi posez přijde pohodlnější. A i po cestě téměř 600km v kuse jsem nebyl nespokojený.
        S tím Focusem to bylo opravdu tak, že mě interiér zcela nevyhovoval i kdyby to auto bylo sebelepší, nedokázal bych ho zkousnout.
        Bratr Dr. Jekylla má Civica, doktor auto očíhnul a testoval a mladická divokost interiéru byla na jeho stařičký mozek moc :-)

foto vondry87

vondry87 22.03.2015  17:52

« Re: Re: Re: skvělá recenze

Takhle nápaditá recenze už tu dlouho nebyla :yes:

Jinak Focus na tom s interiérem není špatně, pokud je slušně vybaven. Já měl plnou palbu s příplatkovým rádiem a interiér se mi líbil. Teď jsem přechodně dostal hůře vybavené auto a je to dost znát. Focus určitě nehraje na interiér a koncern v tomto ohledu bude asi vždy o kus dál, nicméně podle mě to není až taková hrůza a za interiér se rozhodně nestydím >:D

MadMack2 22.03.2015  19:01

« Re: Re: Re: Re: skvělá recenze

Musím to uvést na pravou míru. Seděl jsem ve verzi Titanium a interiér Focusu není nekvalitní ani ošklivý, ale na můj vkus příliš moderní. Nemám rád různě barevné podsvícení a blikající displaye. Takže pokud se někde píše, že interiér golfu či octavie je nudný, jsem přesně ta cílová skupina, která to vyžaduje :-)

Měl jsem kdysi půjčený VW Touran a štvalo mě, že má červeně podsvícený maxidot, když ostatní podsvícení je bílé. Když jsem jel po tmě, hodně mě to tahalo za oči.
            Úplně se děsím doby, kdy všechna auta budou mít místo palubky multifunkční display já chci dva klasický budíky s plastovou ručičkou!!! :-)

A samozřejmě děkuji za pochvalu a jsem rád, že se recenze líbila!

Verny_2013 22.03.2015  20:35

« Re: Re: Re: Re: skvělá recenze

Jako by jsi mi promluvil z duše. Už jenom kvůli tomu interiéru jsem focus i třeba hondu civic zavrhnul. Nemám rád tyto pouťové atrakce na přístrojové desce. A obě značky to dovedly pro "mé estetické cítění" téměř k ohyzdné dokonalosti. Je pravda že interiér Focusu 3 po faceliftu je o něco lepší ale pro mě stejně nezkousnutelný.

MadMack2 23.03.2015  17:10

« Re: Re: Re: Re: Re: skvělá recenze

Jsem rád, že nejsem sám ... :-) Ale je to přesně, ja píšeš. Mě se v takovým autě prostě nelíbí a i kdyby bylo za super prachy a sebelepší, koupit bych jej nemohl.

foto Emel

Emel 07.04.2015  16:56

« Re: Re: skvělá recenze

Yes, pánové Dr a Mr jsou super :-)

foto Bawo

Bawo 28.03.2015  11:45

« Re: skvělá recenze

velmi dobra recenzia pobavilo :-) :-)
      3x10 odo mna.. octu si viem predstavit jedine RS v benzine ale to je samozrejme asi dost ine auto ako standardna octavia

MadMack2 29.03.2015  06:48

Díky za hodnocení!
        Benzínová RS by se mi moc líbila, ale její provoz by byl o dost dražší. A naftovou jsem nechtěl, takže jsem skončil u kompromisu ...

rohYpnol 22.03.2015  17:40

Na výbornou

Opravdu čtivá recenze, kde se člověk i něco dozví. A pobavilo :yes:

Jen volba benzinu na takto dost nadstandardní nájezd mi přijde ... zvláštní. Kdyby jsi vzal G-Tec, to by byla jiná káva. Ale čistý benzin ... no jsi zkrátka k našemu státu štědrý dárce (na dani z PHM).

Bílá laser je metalická, že?

MadMack2 22.03.2015  17:56

« Re: Na výbornou

Hodně jsem o tom přemýšlel, dělal si tabulky a propočty a zjistil, že ekonomicky pro mě nemá nic jiného než benzín smysl.

G-TEC - v mém blízkém okolí není plnička. Vzhledem k velkému nájezdu bych musel plánovat trasy kolem plniček a tankovat každý den, někdy i dvakrát. A protože se znám, tohle by mě brutáně nebavilo a skončil bych tím, že bych jezdil na benzín a to autem s mnohem menším výkonem a s mnohem těžším zadkem. Vůbec netuším, jak se GTec chová na náledí.

Když budu chtít auto 100koní, vzal bych 1.2 TSI. Rozdíl dalších cca 70.000,- Kč vzhledem k 1.6 TDI by se mi nikdy nevrátil.
      Totéž u mnouvybrané 1.4 TSI - rozdíl dalších 80.000,- Kč vzhledem k 2.0 TDI se opět nevrátí.

1.4 TSI jsem vybral jako kompromis mezi spotřebou a dobrou dynamikou. A opravdu nelituji. Při normální jízdě v rámci rychlostních limitů se dá jezdit něco přes 5 litrů, na dálnici přes 6, což je dobré. Protože jezdím lehce nad limit, jezdím v průměru za 6.8...

Metalická bílá bude MOON, Laser je pouze "nějaká lepší" bílá. Rozdíl je vidět hlavně když to auto stojí vedle jiného "obyčejného" bílého.

rohYpnol 22.03.2015  18:57

« Re: Re: Na výbornou

Není plnička? Kde to bydlíš ;-) ...

Proč jak se chová na náledí? Naopak nádrže na CNG jsou dole (ale pravda nad/za zadní nápravou), takže to nijak negativně nevnímám. Naopak G-Tec má vzadu i s 1.4 víceprvek, což znamená lepší jízdní vlastnosti, lepší přilnavost, větší pohodlí.

Tak oko záleží, jestli řídí víc Doktor Jekyll nebo Mr. Hyde. Pokud jezdíš na pohodu, pak asi ano, ten 1.4 TSI může dávat i ekonomický smysl. Pokud ale auto jezdí více pod parou, šel bych já osobně do dieselu, byť třeba 1,6 TDI...

MadMack2 22.03.2015  19:08

« Re: Re: Re: Na výbornou

Bydlím 20km za Brnem, takže nejbližší plnička je v Brně. Ale přes Brno jezdím tak 2 x týdně, tím pádem bych musel tankovat po cestách.

Ad náledí - to auto s lehkým motorem má velmi malou přilnavost na přední nápravě a proto jsem se obával ještě horšího chování se zátěží na zadní nápravě. Ale je pravda, že to může vyrovnat multilink...

S 1.9 TDI jsem v kombinaci jezdil za 5.8, teď jezdím za 6.8 - ale stoupla mě průměrná rychlost ... :-) Až se auta nabažím a trochu zklidním, spotřeba určitě klesne.
          Většinou je to tak, že za týden ujedu 1000 km a z toho si 100km zablbnu.
          S 1.6 TDI bych určitě ušetřil, ale nezablbnul si :-)

rohYpnol 22.03.2015  19:39

« Re: Re: Re: Re: Na výbornou

teď jsem se díval na síť CNG a je pravda, že zrovna 2x hustá není. Každopádně v Brně 3x, na Blanensku nebo Ivančicku ale pusto, prázdno...

Asi hej, jestli si chceš jízdu i trochu užít a nehledíš jen na náklady, proč ne.

Docela mě třeba udivuje třeba nové hybridní XC90, kde můžeš nastavovat milion věcí, abys co nejvíc uspořil. Tohle naprosto nechápu - vážně si někdo myslí, že si koupím auto této cenové kategorie a budu řešit nějakých pár deci rozdílu ve spotřebě? Ale to je úplně mimo OIII 1.4TSI ;-)

MadMack2 23.03.2015  17:11

« Re: Re: Re: Re: Re: Na výbornou

Já si chtěl koupit levnější auto a motorku. Ale fináně jsem z motorky dostal bobky a tak jsem raději navýšil rozpočet na auto :-)

foto maTooB

maTooB 23.03.2015  15:48

Pekne popisane...

Pekne popisane, rozumne vybrate, ma to vsak jeden hacik...

Podla mna si nemal na zaciatku vyradit ten Golf a zistil by si, ze by ti za rovnake (mozno aj mensie) prachy poskytol viac a vela negativ ktore popisujes by odpadlo ;-)

Inak :yes: tato Octa by bola aj jeden z mojich kandidatov na nove auto

MadMack2 23.03.2015  17:18

« Re: Pekne popisane...

V rámci výběru dostal Golf tyto plusy a mínusy

+ vzadu multilink
      + lepší interiér
      + kvalitnější odhlučnění
      + lepší sedačky

- v okolí žádný servis s dobrým jménem a cenou
      - výrazně dražší pojištění ( cca o 15.000,- Kč za rok )
      - nemožnost mít elektrické páté dveře

A opravdu moje zkušenost se Škoda servisem Agrotec je natolik pozitivní, že jsem zvolil uhopsanou škodovku :-)

foto maTooB

maTooB 24.03.2015  09:20

« Re: Pekne popisane...

Ze nemas do 20km ziadny servis sa mi ani nechce verit, raz do roka by mi nevadilo ani 50km...

Poistenie beriem.

Dvere beriem.

Z toho co pises, by som sa radsej vozil kazdodenne v pohodlnejsom a kvalitnejsom aute ako riesil raz do roka vzdialenejsi servis alebo to poistenie. Pre mna su prave tie veci ako odhlucnenie, sedacky, pohodlie dolezitejsie... Ale kazdy ma svoje priority :yes:

foto pogo26

pogo26 24.03.2015  09:31

« Re: Re: Pekne popisane...

Asi je realista a ví, že s koncernem se dostaneš do servisu docela často. :-)

foto Adhiraj

Adhiraj 31.03.2015  18:39

« Re: Pekne popisane...

Prosímtě, těch +15.000 ročně je jaké pojištění? Připadá mi to nějak přehnané. Plánuju koupit nové auto, ještě o něco dražší a kalkulace na havarijní + povinné ručení vychází okolo desíti ročně, tak jestli jsem na nějaké pojištění nazapomněl :-)

MadMack2 31.03.2015  20:17

« Re: Re: Pekne popisane...

To bylo pojištění na Golf Variant - dostal jsem nabídku na povinné ručení + havárku + čelní sklo za cca 24.000 ročně.

Ronault. 23.04.2015  21:36

« Re: Re: Re: Pekne popisane...

To je pěkná pálka já mám tenhle komplet od Uniqua v rámci úvěru na auto za 16000 a to je francouz, který dle jejich tabulek má dražší díly a bývá dražší než koncern při havarijku... pojištěno na 390t.

Trochu si rýpnu... myslím si, že ve skutečnosti jsi chtěl Oktávku od počátku a to vybírání byl jen takový zastírací manévr ;-)

MadMack2 24.04.2015  19:21

« Re: Re: Re: Re: Pekne popisane...

To není rýpnutí, ale pravda. Oktávku jsem chtěl od začátku, ale současně jsem chtěl porovnat s konkurencí. A porovnání mi ukázalo, že není možné ušetřit a přitom neudělat výrazné kompromisy...

foto roox

roox 24.04.2015  10:40

Recenze, ostřiky a servis

Jecenze je boží, už dlouho jsem se tak nebavil... Došlo mi, že to mám v sobě úplně stejný, s rodinou jezdí Dr. Jenkyll, sám do práce Mr. Hyde :-D.. No máš to u mě a nemůžu než nedat 3x10 ;-)

K tomu ostřikováním xenonů, mám OII 2.0FSI a tohle byla první ptákovina, co jsem si nechal vypnout. A udělali mi to přímo v našem společným servisu, kterej si taky nemůžu než vynachválit (Agrotec Brno, Slatina). U OIII to vypnout nejde? Si myslím, že při troše dobré vůle a nějakým tom hrabání v ve VAGu by to možná mohlo jít, ale to chce se zeptat nějakejch expertů.

No a konečně se spokojeností se servisem taky souhlasím, olej reším stejně, přístup celého týmu je úplně super, ať seš jakej chceš zákazník, malej nebo velkej, pro ně jsi důležitej a tak to má být! :-)

Takže záberem přeju hodně radostí a málo starostí ;-)

MadMack2 24.04.2015  19:23

« Re: Recenze, ostřiky a servis

Díky za pochvalu, to vždy potěší :-)

Ostřikovače jsem zatím neřešil a ani asi nebudu. Přes zimu je tam sice větší spotřeba, ale zase žiju v tom, že mám čistý světla :-)

A Agrotec opravdu můžu jen doporučit. Jezdím tam od roku cca 2007 a nikdy jsem nebyl zklamaný. Vźdy dobrá práce, dobrá cena a vynikající přístup.

foto roox

roox 24.04.2015  11:18

tlařítka před řadicí pákou

ještě jak jsem koukal do tvý galerie, tak jsi dumal co víc by mohlo být na tlačítkách před řadicí pákou, když máš obsazený jen 2.

Obecně se tam dávaj různí kosmický asistenti a fíčury: centrální zamykání, kontrola trakce ASR, kontrola stability ESC, kalibrace tlaku v pneu, vypínání (nesmyslnýho) Start/Stop systému, manuální zap/vyp parkovacích senzorů, elektrický otvírání víka kufru, pokud je automat.řazení tak i snad to automatický parkování a nakonec VRS tam má tlačíko VRS (který asi pouští 3 warpovou rychlost nebo co ;-))
    [odkaz] - [odkaz] - [odkaz] - nebo v manuálu jsou popsaný všechny ;-)

MadMack2 24.04.2015  19:25

« Re: tlařítka před řadicí pákou

Díky, že sis dal práci a našel obrázky. Je pravda, že parkovací asistentni mě nenapadli, VRS mode taky ne - vymyslel jsem jen ten start/stop, kterému jsem se, naštěstí, vyhnul ... :-)

MadMack2 06.08.2015  08:43

Teplota oleje

Přidám ještě jeden postřeh k teplotě oleje. Po servisní prohlídce mi teplota oleje ve všech jízdních režimech klesla o 3 - 5 stupňů.
    V těchto vedrech před serviskou měl olej teplotu 100 - 102, teď se pohybuji v teplotách do 98 stupňů.
    Má někdo podobnou zkušenost?

Nicco 20.11.2015  16:16

cena servisni prohlidky

"Dnešní servisní prohlídka stála 903,- Kč včetně DPH, což je na autorizovaný servis velmi pěkná cena. Je tedy připočíst ještě 880,- Kč za vlastní olej. "

Co se skryva v te cene prohlidky? Je to jenom za olej.filtr + vymena oleje a razitko do servisky nebo i vymena nejakeho jineho filtru (kabina, vzduch)?

MadMack2 21.11.2015  10:13

« Re: cena servisni prohlidky

Je to opravdu jen olejový filtr a výměna oleje. A už nedávájí ani razítka, servisní knížka je jen elektronická :-)

Nicco 23.11.2015  10:02

« Re: Re: cena servisni prohlidky

Aha a berou to jako servisni prohlidku ktera naplnuje zaruku? Nebo je to "jenom" obycejna vymena oleje? Takze kdyz ti v zaruce odejde rekneme ABS, tak se odvolaji na nesplnene servisni kontroly.

MadMack2 23.11.2015  19:51

« Re: Re: Re: cena servisni prohlidky

Určitě je to standardní sevisní prohlídka. Já se tam prostě objednám na servisku a mám jen v kufru vlastní olej, protože jejich cena cca 820,- Kč za litr pro mě není úplně akceptovatelná :-)

Nicco 24.11.2015  10:24

« Re: Re: Re: Re: cena servisni prohlidky

To ja volal do dvou servisu, ktere tady mame (ne Skoda) a vlastni olej mi proste nevymeni.

MadMack2 26.11.2015  19:45

« Re: Re: Re: Re: Re: cena servisni prohlidky

A co je to za auto? Vím, že třeba Hyundai / Kia snad nikde neumožní vlastní olej, protože cenou servisky "kompenzují cenu auta" ...

petrpf 09.12.2015  21:11

olej

Můžu se zeptat, jaký olej do auta dáváte? Něco speciálního? Díky

MadMack2 11.12.2015  16:04

« Re: olej

Ne ne, vůbec nic speciálního - přešel jsem akorát na pevný interval a tak tam dávám Castrol Edge Titanium FST 5W - 40.

MadMack2 13.02.2016  13:08

Poděkování

K dnešnímu dni je tu 30 hodnocení mé recenze a já bych chtěl všem poděkovat, že si našli čas a ocenili mou práci.
    A to, že za recenzi mám od všech 10 mě opravdu moc a moc těší :-)
    Díky!
    M.

Verny_2013 16.04.2016  19:16

Tempomat

Ahoj, Tak jsem si po té aktualizaci opět přečetl znovu celou recenzi a musím říct že mě pořád strašně baví. S tím tempomatem je to ale divný, mám sice golfa ale pokud jenom ťuknu do brzdy nebo vyřadím či přeřadím tak se tempomat automaticky deaktivuje. Aktivovat ho musí ťuknutím do levé páčky u volantu. Nechce se mi věřit že by to v rámci koncernu fungovalo natolik odlišně. Pobně to mám s parkovacíma senzorama. Tam je to u golfa horší. Fungují pouze při zařazené zpátečce. Pokud vydoím na neutrál pípat přestanou - bohužel. Ty mi ale dodělávali dodatečně před koupí auta ale je to standartní díl z příslušenství VW.

MadMack2 16.04.2016  21:03

« Re: Tempomat

Díky za chválu, ta se nikdy neomrzí :-)
      Co se týče tempomatu, tak opravdu funguje tak, jak jsem psal. Úplně stejně to popisoval někdo i v recenzi na Leona, takže mě překvapuje, že to má Golf jinak. Jaký máš třeba modelový rok?
      Ze začátku to bylo pro mě překvapení, protože na původní OI se tempomat deaktivoval okamžitě, jak jsem ťuknul do brzdy nebo sešlápl spojku ( samozřejmě i páčkou ).
      Tady se už nedeaktivuje spojkou, ale až asi po 1 sekundě vyřazení na neutrál. V praxi tedy můžu v pohodě přeřadit a tempomat je stále aktivní, ale zase přináší ty situace, které jsem popisoval - pokud jedu na tempomat do kopce a nebo po dálnici vyšší rychlostí, musím myslet na to, že musím tempomat před vyřazením vypnout páčkou nebo ťuknutím do brzdy, jinak tam hodím neutrál a auto zařve jako kráva :-)

Verny_2013 17.04.2016  00:08

« Re: Re: Tempomat

zítra pro jistotu ještě vyzkouším to přeřazení, ale když vyhodím do neutrálu tak se zcela jistě tempomat deaktivuje. Modelový rok mám nejspíš 2015 i když je to vyrobeno 2014. Ještě ale nikdy mi auto při zapnutém tempomatu a vyhození do neutrálu samo bez příčiny nezařvalo.

petrpf 30.10.2016  19:51

závada

Rád bych se zeptal na závadu připsanou v červenci. Pochopil jsem, že záruka je delší než 4roky/60 000Km, což u závady potěší. Zajímaly by mě případně možné náklady a jak k tomu přistoupili ve Škodě. Mám stejný typ auta, taky rok 2014/listopad, ale jezdíme méně, teď máme 33 000Kč. Záruku ale máme jen na uvedených 4R/60 000km, takže když se spojka projeví později, tak to asi nebude za lidovku :-)

Díky.

MadMack2 01.11.2016  19:58

« Re: závada

Ahoj, záruku delší nemáme - při nájezdu 45.000 km za rok by to moc ani nemělo smysl. Oprava už proběhla, jen se nenašel nikdo, kdo by to sem zapsal - Doktor nemá čas a Mladej je línej >:D >:D >:D
      Kluci ze Škodovky si auto vzali na 3 dny až v polovině srpna a po poradě s Boleslaví došli k závěru, že je špatné spojkové ložisko. Takže vyndali převodovku a spojku, vyměnili ložisko, celé to zase složili a zjistili, že to ty zvuky dělá pořád a že to teda spojkový ložisko nebylo.
      Takže nám auto vrátili s tím, že to dělá pořád, ale že objednají novou spojku a bude výměna. Ta proběhla po dvou týdnech a od té doby jsou zvuky pryč.
      Takže první spojka vydržela cca 75.000km a dostali jsme novou a to zcela bezplatně a bez jakýchkoli potíží a řečí.
      Pokud máš taky 1.4 TSI ze stejného měsíce jako my, pravděpodobně tam budeš mít i stejnou spojku. Ale jestli se projeví problém všem, to netuším...

petrpf 06.11.2016  12:45

« Re: Re: závada

Ahoj, díky za reakci oběma :-).
        Tak mě ale napadá, že to proběhlo ještě v rámci 2-leté záruky, je to tak?
        Je to tak, máme auto ze stejného měsíce, takže je skoro jisté, že spojka tam bude stejná. Tím, že s tím jezdí hlavně manželka a po městě, tak možná dobře a možná se jí povede zlikvidovat spojku do těch 4 let nebo 60 000km :-) Uvidíme.
        Předpokládám, že jsi tam dostal spojku stejnou, nic robustnějšího, nebo to škodováci upravili?
        Asi je to taky hlavně o přístupu servisu, já mám tady v Plzni problém i najít servis, kde si můžu přinést vlastní olej :-(.
        Tak hodně km bez servisu i problémů >:D

Verny_2013 06.11.2016  14:46

« Re: Re: Re: závada

s olejem nedělají problémy u Šmuclera. Já byl teda letos v srpnu ve VW ,ale škodovka by na tom měla být stejně. Sídlí jen o patro výš.

MadMack2 07.11.2016  18:04

« Re: Re: Re: závada

Ahoj, ano, výměna byla ještě v rámci zakonné záruky. A servis mám výborný, který nedělal problém nikdy s ničím, vlastní olej jim nevadí vůbec.
          A co se týká toho, jaká spojka tam je, tak to nevím úplně přesně, ale myslím, že už je tam spojka s jinýma pružinama - aspoň ten servisák říkal, že tam dřív byla spojka se slabšíma pružinama a z toho jsem dovodil, že nyní jsou tam pružiny silnější. Každopádně uvidím za rok a půl, co se bude dít.
          Měnit spojku každých 75.000 km by se ale moc nevyplatilo :-)

peter934 25.02.2017  09:58

Sedadla

Zdravim, chcem sa spytat na sedacky. Som chudsi (185cm, 78 kg) a ked si sadnem do elegance/style sedacie v predajni, tak mi pridu siroke a bojim sa ze v tom budem lietat. Da sa v nich vydrzat? Je to moc zle ? ...teraz mam ambition a tie maju trosku iny tvar a nie su v ramenach ploche, takze tam sa zaprem v ramenach o kraje.

MadMack2 26.02.2017  10:11

« Re: Sedadla

Ahoj, sedadla jsou opravdu téměř bez bočního vedení - mám 183cm a přes 100kg a lítám v nich taky :-)
      Je to znát pouze při pokusu o rychlejší jízdu, při normálním ježdění naprosto bez potíží. Záda mě nijak nebolela ani po jízdě dlouhé 900 km s jednou 15ti minutovou přestávkou na tankování :-)
      Shrnutí - určitě bych oktávii nezavrhnul kvůli sedadlům ...

peter934 26.02.2017  18:08

« Re: Re: Sedadla

Dik za reakciu. Octavia bude urcite, len tie sedacky ma stvu. Ked zoberiem style, tak uz mi neostane ani koruna navyse na sedadla. Keby to zase skladam z ambition vybavy, tak sice tam budu sedadla, ale nie tolko vybavy ako je v style. Mam z toho dilemu, najazdim 50000 rocne, tak sedadla su dolezite. nechapem co to urobili za kresla, sedadla maju drzat v zakrute, aj to ja vizitka pohodlia :-) ked ty lietas v sedadlach s tvojimi proporciami, tak neviem co v nich budem robit ja ;-\ mam to tak riesit, alebo sa na to vyprdnut a zobrat ich?

Verny_2013 26.02.2017  19:17

« Re: Re: Re: Sedadla

ahoj, Já bych ti nevrhl jiné řešení, kup si Golfa, od prostřední výbavy comfortline si můžeš připlatit za famózní sedadla ergoactive a vyjde ti to na stejný peníz jako oktávka. Navíc bude komfort jízdy někde jinde. I když u té pofaceliftované variantě tvrdí že už je komfort OK. Ale s tím jsem ještě nejel. Pkud chceš ušetřit vme leona, ten má taky skvělá sportovní sedadla za příplatek už k základní výbavě reference. Máš pravdu v tom že ty sedadla jsou u současné Octavie velký a zbytečný problém. Vždyť už octa 1 ve verzi RS uměla naprosto famózní sedadla. Stačilo by jen trošku sebereflexe k tomu co již bylo kdysi vymyšleno.

peter934 26.02.2017  19:37

« Re: Re: Re: Re: Sedadla

Golf sa mi nepaci, a tu v sk je drahsi s horsou vybavou. Riesim jedine octu. Leona mi nedovoluje car polici.

MadMack2 28.02.2017  18:31

« Re: Re: Re: Re: Re: Sedadla

Kvůli sedadlům bych si hlavu nedělal, jsou v pohodě ;-)

dadasada 02.06.2017  14:56

Náhrada

Jestli se můžu zeptat, čím chcete nahradit Oktávku?

MadMack2 02.06.2017  21:37

« Re: Náhrada

Připravuje se recenze, výběr nebyl jednoduchý a proběhlo mnoho hádek :-) Ale objednaný je Rapid 1.4 TSI DSG.
      Ten automat je ten hlavní a jediný důvod, proč došlo na náhradu. Oktávka je výborná, vše funguje jak má, mohla nám ještě rok, rok a půl krásně sloužít, ale pár zkoušek automatu a bylo rozhodnuto ...

dadasada 02.06.2017  22:36

« Re: Re: Náhrada

Musím říct, že Vám fandím. Já právě uvažuji o té samé věci. Změna kvůli převodovce - i tedy motoru,

Na recenzi a aktualizace se budu těšit. Zajímá mě i Váš výběr, že jste z Oktávie skočili jakoby o třídu trošku níž (prostorově i do stránky pohodlí) + jaké byly další automatí alternativy ;-).

MadMack2 02.06.2017  22:45

« Re: Re: Re: Náhrada

Díky díky :-) Výběr byl široky, vše začalo někdy v únoru, od té doby bylo mnoho návštěv autosalonů, zkušebních jízd a nabídek a vypadl z toho Rapid jako kompromis všech kompromisů, který za bezkonkurenční cenu nabídl téměř to, co jeho konkurenti, ale bez jejich vad a zádrhelů.
          A přímé srovnání se současnou oktávií - při zkušební jízdě byl jediný rozdíl v šířce interiéru. Všimli jsme si, že pan prodejce sedí u nás trochu blíž, než by seděl v oktávii. Ale co se týče podvozku, komfortu, pocitu z auta jako celku a pocit z motoru je velmi velmi podobný a rozhodně nám nepřišlo, že je potřeba zaplatit o cca 250 tisíc víc za oktávii :-)

petrpf 19.07.2017  11:48

« Re: Re: Re: Re: Náhrada

Berete sedan nebo spaceback? Jsem zvědavý na recenci, mě osobně přijde uvnitř stísněnější, podobně jako třeba golf. Co výbava, v Octavce jsou prvky, které v Rapidu nejsou. :-)

Verny_2013 19.07.2017  21:24

« Re: Re: Re: Re: Náhrada

Přiznám se bez mučení jsem fanda této recenze a změna za Rapida mě trošku překvapila, když s Octou nejsou źádné vážnější problémy. Ale rozumím tomu, i mě můj golf po 2,5 letech trochu nudí. Naštěstí s ním teď jezdí manželka...... K Rapidovi. Jezdím s ním dost často, máme je jako firemní auta stejně jako Octávie. Na trhu je to nejlepší auto v poměru cena a získaná hodnota. Pro mě je překvapení když srovnám Octu s Rapidem že ten lowcostový Rapid je pohodlnější než stejně motorizovaná Octa 1,6 TDi. Jasně jsou všude tvrdé plasty, interiér je užší ale za ty peníze lepší auto asi není. Technika je dobře nastavená - řízení má správný odpor, je přesné i kdy zpětná vazba je nula, převodovka OK, podvozek spíš tuhý ale zároveň přiměřeně komfortní. Snad jediné co musím kritizovat napříč všemi modely Škody jsou sedadla. To je prostě podprůměr. Jsem zvědavý na kombinaci 1,4 TSi a DSG. Zatím jsem četl speciálně pro tuto kombinaci jen kritiku. Těším se na recenzi snad se ti povede jako u Octy.

MadMack2 20.07.2017  06:33

« Re: Re: Re: Re: Re: Náhrada

Petrpf :
              Bude to sedan kvůli kufru. Hezčí je asi spaceback, ale přece jen rodina potřebuje s sebou tahat krámy a tak to bude ten rapid klasický. A co se týče výbavy, nacpal jsem do Rapida všechno možné, takže budu mít výbavu lepší, než jsem měl v oktávce. Přijdu jedině o dvouzónovou klimatizaci, kterou ale stejně v oktávce užívám jen jednozónově, takže to problém nebude.

Verny_2013 :
              Tobě děkuji, jsi asi největší fanoušek této recenze :-) Recenze na Rapida se už připravuje, zatím mám hotovou část ohledně výběru auta - už tam totiž proběhly mezi doktorem a "mladým" silné hádky, rozepře a argumentační přestřelky :-)
              Co se týče vůbec myšlenky na výměnu auta, sešlo se několik faktorů. Oktávka má najeto 120.000 a věděl jsem, že zhruba za rok až rok a půl to stejně budu muset řešit - nerad prodávám auto s nájezdem přes 200.000, protože už o to málokdo má zájem a cena není dobrá.
              Já už při koupi oktávky chtěl automat, ale prostě na něj nebyly peníze a tato touha po automatu pořád sílila. Říkal jsem si, že příští auto už ho mít bude.
              A letos na jaře brácha začal koukat po nějakém autě a celé to dopadne tak, že si oktávku ode mě vezme on, což urychlilo moje rozhodnutí o koupi auta.
              A proč rapid? Za dané peníze je to ten nejlepší "služebák", co člověk může koupit. Oproti oktávce je uvnitř užší přesně o 5cm, ale v 95% v tom sedím sám a zbytek je čtyřčlenná rodina, což to auto hravě zvládne.
              A jak jsem psal výše - to auto v plné výbavě s 1.4 TSI DSG ( Style + navigace, tažné + xenony + tempomat ) po všech slevách vyjde na 448.000 včetně DPH. Pokud se podívám po levnějších autech s automatem, je tu jen Duster, nic jiného.
              Tuto kombinaci jsem měl půjčenou na půl dne jako předváděčku a nemůžu proti tomu říct půl slova. Člověk tomu auto musí lehce vyhovět a pak i "suchá" DSG funguje výborně. Taky jsem četl v recenzích, že např. to auto hrozně cuká při rozjezdech. Ano, pokud stojím na brzdě a hned šlápnu na plyn, převodovka s autem cukne. Pokud sundám nohu z plynu, nechám auto půl sekundy rozjet samo a pak přidám, rozjede se úplně v pohodě.
              Ale uvidím - auto bude na přelomu srpna a září, v říjnu je tu recenze :-)

petrpf 21.07.2017  13:15

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Náhrada

Díky za názor oběma

Já jsem trošku na vážkách, protože s Octou jezdí hlavně manželka s dětma a pořád reptá, že je to dlouhý, nemůže najít místo atp. Byť má všude čidla a zatím bez jediného škrábance, tak mi to občas štve a říkám, že jí koupím Up a bude klid ;-)

Takže na tohle konto začínám občas pokukovat po něčem menším a s automatem. Zatím jsem koukal na Golfa (problém je na můj vkus neskutečně drahej se silnějším benzínem a automatem a nějakou výbavou) a právě na Rapida ale mě by se víc tedy líbil spaceback. U něj to cenově vychází docela pěkně, s 1,4 a podobnou výbavou jako máš ty kolem 500k Kč. Zatím nevím co s octou jak by se prodala, hlavně za kolik. Může se zeptat za kolik šla ta Tvoje, pokud to není tajný? Byť chápu, že do rodiny to jde snáz. Zatím jsem v Rapidu neseděl ani nejel, mám v plánu. V golfu (předfacelifu) jsem samozřejmě seděl a jel a ten se fajn. Obzvláště sedadla ergoactive nemají chybu. Nedokážu pochopit, proč škodovka neudělá něco podobného...

Díky

foto Rasto

Rasto 14.12.2017  10:04

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Náhrada

Za 450 000 sa dá zohnať Corolla, s 1.6 a CVT. Takmer v plnej výbave s LED-kami a nejakými asistentami. A to mi príde ako lepšie auto oproti Rapidu (ak človeku nevadí klasický sedan a atmo motor - ten ale pri automate až tak nevadí).

MadMack2 14.12.2017  18:06

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Náhrada

Ano, Corolla byla v závěrečném rozstřelu spolu s Rapidem. A právě ten atmo motor v kombinaci s CVT byl důvod, proč jsem pořídil Rapida.

foto Rasto

Rasto 14.12.2017  20:39

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Náhrada

Ja mám zas objednanú Corollu >:D najprv som rozmýšľal aj o Rapide, sedel som v oboch ale Corolla mi prišla vnútri o dosť lepšia. Na druhej strane s manuálom by som si ju nikdy nekúpil, to človek musi strašne kvedlať, aksa chce trochu pohnúť, ale s CVT je to jedno ta podradí. Ale chápem, že niekomu jej prejav môže vadiť.

dadasada 05.12.2017  12:43

Radpid

tak jak to vypadá s tou recenzí na Rapida ? ;-)

MadMack2 14.12.2017  07:38

« Re: Radpid

Už se chystá, už se to blíží, ještě tak týden vydržet - bude to pro všechny zde ten nejlepší vánoční dárek :-)