Seat Leon (2014)

11.4.2014

Nechtěl bych vám zdlouhavě popisovat, jak jsem přišel zrovna na koupi Seatu Leon ST. Ve skutečnosti to nebylo ani tak těžké. Korejská auta se mi…

Seat Leon (colin251)

foto peter21

peter21 11.04.2014  21:16

Foto

Už len pár foto naviac a môžeme hodnotiť.Skvelá voľba motora :yes:

poterienko 11.04.2014  22:51

Perfetkní...

...auto nižší střední. Leon se opravdu neskutečně povedl a tvůj vypadá parádně.

Cituji: "Budíky otáčkoměru a rychloměru jsi pravděpodobně španělští kolegové vypůjčili z nějaké Audiny, ale to je přesně ten styl, který se mi líbí."
    A to je přesně to, co se mi na Leonu líbí. Zvenku má říz jako Audi, uvnitř je logicky displej nahoře a ne dole u řadící páky a celkově je interiér více podobný Audi než zbytku koncernu. Pokud bych vybíral kombi v tomto segmentu, Leon s 1,8TSI by byla jasná volba.

colin251 11.04.2014  23:11

« Re: Perfetkní...

1.8 TSI je dobrý motor. Já chtěl motor, se kterým by se dalo jezdit i spořivě a byl alespon průměrně výkonný (měl jsem představu 100kW a výš). Ale pro toho, komu nevadí jezdit s o něco větší spotřebou a chce opravdu už slušný výkon, tak je ta 1.8 TSI jako dělaná.

Mohl jsem ho taky mít, rozdíl v době pořizování byl myslím nějakých 25000-30000 tisíc a to ještě jde.

JInak jsem si všimnul, že už 1.4 TSI 140k není u ST v nabídce ... to zmizel docela rychle ... je tam místo něj 1.4 TSI ACT.

poterienko 11.04.2014  23:29

« Re: Re: Perfetkní...

To chápu a věřím. Proto jsem já osobně šel do nafty, ale to jsou jiné kubatury. Co jsem koukal na YT, tak jsem čuměl jak puk na vrata, jak i ta 1,4TSI letí nahoru a čísla to jen potvrzují.

colin251 11.04.2014  23:46

« Re: Re: Perfetkní...

Naftu jsem nechtěl. Měl jsem k tomu několik důvodů: 1) cena, několik desítek tísíc je poměrně dost (myslím, že to bylo kolem 70.000,-Kč) 2) hlučnost, už nechci poslouchat to klapání 3) výkon ... ten je stejný u 2.0 TDI 150k jako u 1.4 TSI 140k (dokonce má 1.4 TSI i lepší průžné zrychlení z 80-120 km/h, podle tabulek Seatu).

Doteď jsem jezdil se 3 autama, který doma používáme ... 200k/250k/305k a opravdu mi výkon chybět nebude. Na normální ježdění 1,4 TSI stačí. Pokud si to rozmyslím, tak pořád můžu nechat výkon upravit na nějakých 170 koní. Při nízké váze Leonu je to dostatečný výkon.

Verny_2013 12.04.2014  10:31

zploštělý volant

Ahoj, tak především gratuluji k perfektnímu autu a skvěle napsané recenzi. Jen pár poznámek, ten zploštělý volant tam VW group dává nejen jako módní výstřelek, protože při řízení to moc funkční opravdu není ale hlavně kvůli tomu aby se na sedadlo řidiče obtloustlý němec snáze nasoukal. Předchozí generace jak golfa tak octy to neměla a spousta řidičů měla tento drobný problém. Jinak ten motor 1,4 TSi se 103 Kw je fakt úžasnej, já sám měl u golfa jen 90 Kw verzi a to mě pak trošku mrzelo. Jinak jak píšeš Leon za golfem zaostává jen v použitých materiálech v interiéru, design je už jen otázka subjektivní a rozdíl 50 000Kč to už je pádný argument ve prospěch leona. Přiznám se vždycky jsem byl spíš Škodovák ale zdá se mi že kromě nadměrné velikosti Octa 3 ztrácí na golfa i leona prakticky ve všem - Tvrdý podvozek, nudný design, přemrštěná cena, naprostý chaos při konfiguraci nového vozu kdy i prodejce měl problém se v tom orientovat.

colin251 12.04.2014  10:55

« zploštělý volant

Těch 50.000 Kč byl rozdíl mezi Leonem a Golfem, ale jak jsem psal v recenzi, tak Golf měl automat, což ten rozdíl v podstatě maže. Příplatek u koncernu za automat bývá 50.000-60.000 Kč. Můj limit byl prostě takový, že Golf už byl mírně nad něj. U Golfu akorát scházela navigace. Tu jsem chtěl, protože Leon má poměrně dost sešikmený čelní sklo a delší palubku ... nechtělo se mi tedy na sklo dávat externí navi.

Jinak díky za pochvalu auta i recenze. Tu jsem psal najednou jak mě napadla a asi 3x doplnil pár maličkostí. Nejsme spisovatel a nechtělo se mi z toho dělat slohové cvičení. Chtěl jsem hlavně napsat pár postřehů z užívání auta.

woody-alien 12.04.2014  15:48

« Re: zploštělý volant

Verny, podle mého ten zploštělý volant není nic jiného než módní výstřelek. Jo, někomu se líbí, někomu ne... ale argumentovat snažším nasoukáním se za volant je blbost. Jak často ti asi po zaparkování zůstane volant v základní pozici ? Většinou to bude vypadat asi takhle jak to má colin251. [odkaz] Jistě, můžeš na to dbát a vždycky srovnat volant, ale ne vždy to jde, jindy máš kola natočená schválně (třeba k obrubníku) atd. No a druhá věc je, že se nasoukáš za zploštělou část a prvním pootočením volantu si jeho věnec začneš třít o břicho. Kdepak, myslím, že ten volant je jen designová záležitost a má podle představ tvůrců evokovat sportovnost - z praktického hlediska nepřináší nic.

foto Bully-

Bully_ 12.04.2014  16:37

« Re: Re: zploštělý volant

On opravdu umoznuje nasedani, ale ne se sedackami jako ma treba prave Leon. Pokud nejde o vylozene sportovni (polo)skorepiny, pak jde vazne jenom o jakousi sportovni image. Navic u aut, co nemaji vylozene ostre rizeni docela zneprijemnuje zivot, kdyz musis casto prehmatavat. Spousta ciste sportovnich aut ho ma proto normalne kulaty, i kdyz to zrovna v nich pri nasedani vadi.

foto Nerez

Nerez 12.04.2014  18:01

« Re: Re: Re: zploštělý volant

Přesně stejný názor mám na tento typ volantu i já. Podle mě má smysl ve formulích a obdobných plackách s tak strmým řízením, že není třeba nikdy přehmatávat. V autě s běžnou kastlí zbytečnost.
          Dokonce i WRCéčka mají obyčejný, proč asi? :yes:

Jinak abych nekritizoval. Nový Leon je pecka a to v každé karosářské verzi :yes:

woody-alien 12.04.2014  18:41

« Re: Re: Re: Re: zploštělý volant

Jj, souhlas s Bullym i s tebou...já ten volant nechtěl kritizovat, jen jsem reagoval na tu argumentaci snažším usednutím. Jinak Leon současné generace taky považuju za hodně povedený, jen bych rozhodně výbavově začínal od FR. Dojmy z vnitřku Reference byly až moc plastové a fádní. Oproti tomu FR už je hodně dobrá, už jen ty sedačky jsou o pořádnej kus lepší. Ale čistě můj názor....

Verny_2013 13.04.2014  10:23

« Re: Re: Re: Re: Re: zploštělý volant

Ahoj, Nechci se zbytečně dohadovat o kravinách, vždyť jsem taky psal že je to spíš módní výstřelek, nicméně z vlastní zkušenosti vím že ty 2 cm k dobru pomůžou při nasedání samozřejmě pokud je volat správně natočen. A to mám stejné sedačky v golfu jako jsou v Leonu a nejsem nadměrný němec.....

Jetty 13.04.2014  13:36

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: zploštělý volant

Jo při nasedání to pomůže, ale nijak zvlášť. Jde spíš o designovou věc, kterou používá hodně značek ve sportovních modelech, BMW, Audi, VW, Lamborghini, atd...
                Pokud jde o funkci ohledně zlepšení řízení není podle mě ani lepší ani horší. Je ale pravda, že v některých prudkých zatáčkách to beru za to zploštění schválně, neboť se tam lépe drží. A taky je hezčí (osobní preference). Ale že by to mělo vliv na lepší průjezd zatáčkou to ani omylem ;-)
                Takže je to jedno, ale když si můžu vybrat, tak určitě ten zploštělý, protože vypadá líp. :yes: Kritiku od uživatele jsem na něj nikdy nečetl, krom lidí co mají volanty klasické, ale tam jde zas o něco jiného ;-)

woody-alien 13.04.2014  18:38

« Re: Re: Re: Re: Re: zploštělý volant

Jasně, to já taky ne... ;-)

foto Delfin2

Delfin2 12.04.2014  12:55

nádhera

Gratulujem veľmi pekné a farba..na jedničku :yes: určite najlepšia voľba za tie peniaze nič lepšie nenájdeš ;-) nech slúži prajem veľa pekných km :yes:

colin251 12.04.2014  15:16

« nádhera

Díky za pochvalu.

woody-alien 12.04.2014  18:47

« nádhera

Taky se přidám a pochválím výběr. :yes: Tu barvu jsem viděl naživo na FR 5-dvířku jednoho zdejšího uživatele a moc se mi líbí. Mám teď ovšem neblahou zkušenost u jiné značky a modelu s odolností základního laku vůči mikroškrábancům, tak by mě zajímaly tvé zkušenosti. Když tak později doplň, pokud mohu prosit, protože mě právě konkrétně tenhle lak na Leonu zajímá. Díky. ;-)

colin251 12.04.2014  18:53

« Re: nádhera

Skrabance se objeví na každém laku, ať uz dřív nebo později. Jestli si něčeho takového vsimnu, tak to doplním.

Emocionante 12.04.2014  21:08

krasavec

FR v červené je hezké, já viděl a živo je reference a bylo to nepěkné tak jsem šel na jistotu do bílé :-) bohužel moje ST se zdrželo a bude až koncem dubna když dobře

foto miromen

miromen 13.04.2014  00:00

« Re: krasavec

Ja už Leona potkal v dosti barvach a červena se mi teda na něm upřimně moc nelibi. V bile Leon vypada opravdu velmi dobře a to i v zakladnich vybavach. Ale na barvu auto nejezdi.

colin251 13.04.2014  07:24

« Re: Re: krasavec

Každému se holt líbit červená nemusí. Podle pohledů lidí, když někam jedu, tak bych ale řekl, že to zas tak hrozný nebude :-)

Nechtěl jsem potkávat stejné auto na každém rohu a byl jsem si dost jistý, že bílá a šedivá bude nejprodávanější, tak jsem si vybral červenou, která se mi taky líbila. Možná bych bral jinou barvu, ale musel bych ji vidět naživo venku. Když člověk kouká jen na ty malý vzorkovníky uvnitř autosalonu, tak moc nepozná, jak bude vypadat celé auto. A černý/šedivý/bílý auto už jsme doma měli nebo máme, tak jsem chtěl prostě něco jiného.

Určitě bych si vybral modrou, jako je na Octavii RS, ale tu bohužel Seat nenabízí, jen takovou azurovou a to jsem si na kombíku nedokázal moc představit.

foto Mirasr

Mirasr 13.04.2014  08:06

« Re: Re: Re: krasavec

Kdybych si uz nekdy rozhodl koupit kombi, byl by to jedine tenhle krasavec! :yes:

Emocionante 13.04.2014  09:47

« Re: Re: Re: krasavec

já si nechám auto doladit do černé a bílé, maska nárazník a střecha půjdou do černé folie viz: [odkaz]

foto dal

dal 13.04.2014  21:29

« Re: Re: Re: krasavec

Velká gratulace, super volba, přesně takto by jsem to poskládal! Zvolil jsi asi nejlepší motor na běžné přesuny, úsporný a silný, LED jsou super a ta červená se asi k Leonu hodí nejvíc. :yes:
          Tiše závidím, škoda, že jsem neměl vyšší limit.
          Ať slouží co nejlépe!
          Čau!

colin251 14.04.2014  00:14

« Re: Re: Re: Re: krasavec

Díky za pochvalu. S motorem jsem si byl jisty hned, co se tyče výkonu/uspornosti/ceny. Ale ta priplatkova výbava bylo peklo. Váhal jsem nad multimediálním systémem/navigacnim systémem, pak mezi standartnima sedackama/alcantarovyma (fr sedačky vypadají dobře, takže jsem do priplatku nešel) a nakonec ještě pro sklenkou střechou (ta mi byla zamítnuta, ze to prý nepotrebuju. I když do limitu bych se vešel). Jediný, co jsem zapomněl, tak byl paket schránky, teď mám díru pod ovladačema klimatizace, v paketu schránky se dá zavřít.

foto rapper

rapper 13.04.2014  12:46

naživo

Už jsem měl tu čest pár Leonů ST na silnicích vidět a moc jim to slušelo. Leony vypadají naživo ještě mnohem lépe a čeho si člověk všimne okamžitě jsou ostře řezaná full LED světla, která to auto posouvají o třídu výš. Rozhodně stojí za to si za tento podstatný designový rozdíl připlatit.

Moc hezký kombík :yes:

iudex 14.04.2014  08:40

Druhá najlepšia voľba

Blahoželám k peknému autu, táto konfigurácia je druhá najlepšia, akú u Leona možno kúpiť (prvou je Cupra ;-) ). Ako už písal woody, videl som túto kombináciu na krátkom Leone jedného tunajšieho užívateľa a je to super: farba, LEDky, kolesá, interiér, všetko sedí. A nič iné ako kombináciu výbavy FR a full LED by som nechcel, v nižších verziách údajne pôsobí Leon dosť chudobne. Motorizácia je tiež ideálna, možno by stačila aj slabšia verzia 1,4TSI, človek by si ale možno časom vytýkal, že si nepriplatil, hlavne ak v spotrebe rozdiel nie je. Možno jediné, čo by som vedel obetovať, sú 18ky a na rodinnom kombíku by som sa uspokojil so 17kami.
    Osobitne za zmienku stoja svetlá: ako si písal, toto auto je s full LED úplne iné, ako halogénový základ. Je to síce na aute z funkčného hľadiska to najmenej dôležité (oveľa viac človek ocení vyšší výkon či lepšiu výbavu vnútri), ale keď to tak dobre vyzerá... :-) Sám som si priplatil za bixenóny s LED len preto, že auto s nimi vyzeralo o triedu lepšie, ako v halogénmi, ktoré vyslovene kričali: priplať si za lepšie! To už je osud dnešných áut: pekná cena "už od", ale ak chce človek, aby to auto aj vyzeralo, aj tak musí priplatiť.
    Tak nech dobre jazdí. :yes:

poterienko 14.04.2014  09:06

« Re: Druhá najlepšia voľba

Nejhorší je, že design dnešních aut je na těch led postaven. Octavia, Gold, Leon, ale taky třeba Audi (A4 s halogenama jezdí překvapivě hodně), všechna tato auta vypadají s LED pásky dobře a lehce agresivně, ale jen na propagačních fotkách, protože pak po silnici jezdí většina s halogeny.

iudex 14.04.2014  09:41

« Re: Re: Druhá najlepšia voľba

Súhlas, napríklad nedávno som videl A3, ktoré nemalo xenóny a ako denné svetlá malo len také malé halogény medzi hlavnými svetlami; vyzeralo to skutočne úboho a nehodne pomerne drahého auta. Naopak trojková Octavia s tými LED pásikmi v spodnej časti reflektorov vyzerá hodnotnejšie, ako to sesterské (prémiové) Audi s halogénmi. Pri vypnutých svetlách to tak nebije do očí, ale napr. na Slovensku, kde je denné svietenie povinné, je do hneď vidieť.

poterienko 14.04.2014  10:09

« Re: Re: Re: Druhá najlepšia voľba

U nás je samozřejmě také povinné. Třeba taková A6 s halo vypadá dost smutně - [odkaz] . Toto je rázem jiná káva - [odkaz] .

iudex 14.04.2014  11:54

« Re: Re: Re: Re: Druhá najlepšia voľba

Áno, toto už sme x-krát preberali a netreba chodiť pre príklad ďaleko, Leon je najlepšia ilustrácia dramatického rozdielu halogénov: [odkaz] a príplatkových svetiel: [odkaz]
            Kto si u Leona nepriplatí za full LED, dostane vizuálne o triedu horšie auto.

colin251 14.04.2014  09:50

« Re: Druhá najlepšia voľba

No Cupra v kombíku zatím není, takže jsem měl smůlu :-) Tohle je pracovně/rodinné auto, takže Cupru prozatím nepotřebuju. Jinak já bych do slabšího provedení než 103 kW nešel, už teď jdu ze 147 kW dolu :-) Chtěl jsem něco, aby to aspoň malinko jelo :-) Kola jsem chtěl určitě 18", mě se ty 17" moc nelíbily a tvrdý je to snad stejně. Na předchozím autě jsem měl taky 18" kola, ale tohle je oproti tomu krásně měkký, i když pro jiné uživatele je Leon FR tvrdý :-)

woody-alien 14.04.2014  11:07

« Re: Re: Druhá najlepšia voľba

Cupra v základu na 19" bude mít výhodu sériového DCC. Jinak jsem právě od majitele FR-5.dv. na 18" slyšel, že už to je hraniční záležitost a tvrdý je to docela dost. Ale souhlasím s tebou, ty 17" k FR se mi taky nelíbily a 18" (ještě lépe ty dvoubarevné) jsou výrazně hezčí. Ještě k té tvrdosti, nevím čím jsi jezdil předtím, že se ti zdá Leon na 18" krásně měkký ;-) , ale dalším zájemcům o 18" kola na Leonu doporučuji svézt se nejprve třeba s Fiestou ST a budou s komfortem Seatu taky spokojeni. >:-[]

colin251 14.04.2014  21:54

« Re: Re: Re: Druhá najlepšia voľba

Jezdil jsem (pořád ještě jezdím) Saab 9-3 SS Aero, Opel Astra OPC a Audi A6 (ta je nejměkčí, ale žádný zázrak to není, pořád je dost tuhá).

iudex 14.04.2014  11:49

« Re: Re: Druhá najlepšia voľba

Jasné, tá Cupra nie je konkurencia, keďže to nie je kombi (zatiaľ). S tými 18kami je to samozrejme individuálne, ja sám mám 18ky a myslím, že je to v pohode, ale tiež záleží na konkrétnom modeli auta (Leon je údajne na rovnakých kolesách tvrdší, ako Golf) a jeho účelovom určení (hotheč znesie viac, ako rodinné auto); preto by som Leona kombi na 18kach už nebral, aj keď chápem, že dizajnovo je to o hodne lepšie (opäť známy koncernový postup, že kolesá, ktoré by si veľkostne akceptoval - v tomto prípade 17ky, sú oveľa škaredšie, ako väčšie a teda drahšie).

foto maTooB

maTooB 14.04.2014  14:04

« Re: Re: Druhá najlepšia voľba

Tak ja som prave teraz na jar presiel po dvoch rokoch z R18 225/40 na R17 225/45 a musim povedat, ze ten komfort na 17tkach sa zmenil az neuveritelne a som velmi spokojny. Auto je AR Giulietta.
        Nejde iba o vysku tej gumy, ale aj o to, ze nizsie 18tky museli byt extra load, cize spevnene...

A k tym svetlam co pisu vyssie, je to tak, tiez som mal podmienku xenony, okrem bezpecnostneho hladiska v noci aj kvoli vyzoru. A auto bez denneho svietenia by som tiez nechcel, naco palit stretavacky, ked tie led diody tak pekne vyzeraju :-)

Inak krasne autko :yes:

Emocionante 16.04.2014  10:48

už brzy

Tak moje ST 1.8TSI už je konečně vyrobené a je na cestě do ČR, do konce dubna by mohlo být k odebrání u prodejce, tzn. čekačka bezmála 4 měsíce, ted se údajně čeká až 7 měsíců ;-\

colin251 16.04.2014  11:12

« Re: už brzy

Tak to je paráda. Ta 1.8TSI bude jezdit pěkně. No já čekal přesně asi 3 měsíce (11.1. objednáno a dodáno 9.4.2014).

woody-alien 16.04.2014  11:41

« Re: už brzy

No, 4 měsíce je už se skřípěním zubů, to jsem čekal na Mondeo v konfiguraci, která se u nás moc neprodává, ale 7 měsíců mi už přijde opravdu moc. To abys plánoval auto jak za starých časů, na 5-letky. ;-\

To jsem tedy zvědav na čekací dobu u Cupry, mohl by to být důležitý faktor při rozhodování, obvyklá čekačka i na kusově prodávané hot-hatche je 3 až 4 měsíce.

flakacka 16.04.2014  14:33

« Re: Re: už brzy

7 měsíců mi přijde už docela přitažené za vlasy. čekačka u Cupry je klasicky 3 měsíce. Objednával sem ji 13.3. a dodání na salon bude 24. týden. Tzn. v červnu (týden mezi 9.6-15.6). Jinak strašně dlouhé 3 měsíce. :-(

woody-alien 16.04.2014  14:44

« Re: Re: Re: už brzy

Tak to gratuluju. :yes: Mám Cupru ve výběru, ale rozhodnutej ještě nejsem, takže mě ta čekačka zajímá. Chápu, ty 3 měsíce jsou strašně dlouhé ;-) , ale 7 měsíců je nářez, to bych asi byl ochoten akceptovat jedině u hodně velké specialitky.

Tak ať ti dodržej termín. :-)

flakacka 16.04.2014  15:18

« Re: Re: Re: Re: už brzy

Jo jo, díky moc. Doufám, že ji dodají včas. Venku už se začíná oteplovat. Jinak já chtěl původně golfa GTI. Už sem byl skoro rozhodnutej, čekalo se jen na předváděčku až dorazí na salon a přezují ji na zimní gumy. Jenže pak mi prodejce několikrát nebral tel když sem se chtěl objednat na jízdu a současně vyšly informace o nové Cupře. A bylo rozhodnuto. Nebudu se někoho doprošovat o testovací jízdu. Cupra to vše vyřešila. U GTI mi nejvíc vadilo, že chtějí nesmyslně připlácet za kazdou vyloženou maličkost, která by dle mě měla být v základu. A částky do byly hooodně vysoké. U seatu je vše v základu. Svez jsem se v octavii III RS, auto se mi líbilo, ale když můžu mít za stejné peníze Cupru tak nebylo co řešit. Nevím mezi jakýma autama váháš, ale neuděláš podle mě chybu ani jedním z nich. Pokud teda beru koncern.

woody-alien 16.04.2014  15:43

« Re: Re: Re: Re: Re: už brzy

No, je to podobný... taky tam mám GTI Performance, zvažuju ale i jiné možnosti. Situace ohledně cen GTI se několikrát měnila ale oproti původnímu ceníku je od ledna k dispozici paket, kterej obsahuje pro mě důležitý věci jako jsou 18" Austiny, ty dražší bi-xenony, LED mlhovky a pár dalších věcí, navíc významně zlevnil příplatek za 5-dveří, takže cenově je to teď i přes zdražení vlastně lepší. Nějakou slevu taky jde dohodnout a rozdíl mezi Cuprou a GTI pak už není nějak dramatickej. S předváděčkou GTI mě nejprve nehezky vypekli, až jsem se na ně chtěl vybodnout, ale s pomocí jednoho zdejšího uživatele a stížnosti na centrálu se mi to nakonec podařilo a dojmy byly veskrze pozitivní. Octavii RS jsem vůbec neuvažoval, ale najednou do toho přišla Cupra. Ještě čekám jestli nebude v dohledné době někde k dispozici jízda, přece jen bych to raději posoudil sám tak jako GTI.

BTW: Jakou jsi vybral barvu ?

flakacka 16.04.2014  15:54

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: už brzy

Souhlas. Není nad vlastní zkušenost. O tom paketu vím u GTI. Také sem chtěl všechny ty věci, který na nakonec paket obsahuje. Da se tím ušetšit cca 27 tis. Ale o nižším příplatku za 5D nevím. Ale líbily se mi třeba sedačky s alcantarou (16tis), výhřev sedadel (16 tis), lepší audio (16tis). To jsou docela vysoké příplatky, které mohly být v základu. O octavii sem také vůbec neuvažoval, ale cca 500m od baráku je dealer, který měl půjčené RS na 2 dny tak proč se nesvézt. ;-)

flakacka 16.04.2014  16:00

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: už brzy

barvu mám klasika červená. A to z několika důvodů. Jako jediná je bez příplatku (13200 se mi už zase nechtělo dávat jen za barvu) a jednak výrazné barvy leonu vyloženě sednou. V tmavých barvách se leon ztrácí.

woody-alien 16.04.2014  18:55

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: už brzy

Příplatek za 5 dveří je u GTI momentálně 10.000, což je oproti původním cca 28 tisícům znatelná úleva. ;-)

Paleta barev na Cupru není zrovna bůhvíjaká, ovšem to je dneska obecnej problém, stejný je to u GTI (když pominu ty speciální barvy asi za 2300 euro), Focusu ST, Meganu RS a jiných. Takže máš u Cupry šedou a jinou šedou, černou, stříbrnou, bílou...a červenou. Výběr jako prase. >:D V tuhle chvíli fakt nevím, ale volil bych asi mezi tou červenou, která se mi v reálu dost líbí, a bílou metlou, která nevypadá špatně a je vhodná pro decentní úpravy.

overnight 16.04.2014  16:41

« Re: Re: Re: už brzy

smekám před tebou, za ty peníze naprosto skvělá volba :yes:

překrásná Cupra 280 v plný palbě je můj sen a s tím DCC, no co víc si přát :-)

jj, někdo si umí vybrat

flakacka 16.04.2014  16:59

« Re: Re: Re: Re: už brzy

Díky. Taky si myslím, že za ty peníze je to parádní volba. Hlavně skoro vše má v základu. Připlácel sem si jen za výhřev sedadel, zadní park. senzory, lepší audio, paket convenience (dešťový a světelný senzor) a prodlouženou záruku na 4 roky.
            Prodejce byl fér a dal mi 8% slevu. Takže konečná cena je 650. Za ty peníze dle mého není lepší volby. Jen se trošku bojím těch 19" kol. Jsou přenádherné, jen na ty naše tankodromy nevím nevím. Uvidíme jak si s tím poradí DCC.

overnight 16.04.2014  17:32

« Re: Re: Re: Re: Re: už brzy

No, hezká sleva a přímo bezkonkurenční cena za takto silný a zároveň úsporný vůz.
              Českých silnic bych se taky trochu bál, ale vsadim boty na to, že to DCC zvládne v pohodě a zcela komfortně. Důležité bude včas přepnout nastavení a to hlavně na okreskách.
              Tak ať ti to čekání na jedinečnou Cupru rychle ubíhá

Leonům zdar :-)

woody-alien 16.04.2014  18:43

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: už brzy

Podle zkušeností s GTI si troufám tvrdit totéž. DCC je opravdu schopné a třeba režim Comfort u GTI na 18" kolech už mi přišel nadbytečný. GTI je tedy schopné 18" "ustát" i bez DCC, ale v případě Cupry na základních 19" nejspíš dobře vědí, proč ho tam dávají sériově. ;-)

Emocionante 16.04.2014  16:59

« Re: Re: Re: už brzy

7 měsíců je samozřejmě ten nejhorší případ (specifická specifikace) nikoliv standart, ale je to samozřejmě u ST o které je enormní zájem, u klasického 5dv to je jiné..

Emocionante 18.04.2014  18:51

« Re: Re: Re: Re: už brzy

tak ST je v čr a v úterý dorazí k prodejci spolu s předváděcí cuprou na kamionu :-)

Covenant 18.04.2014  07:27

« Re: Re: Re: už brzy

Tak to za chvíli založíme klub :-) ......taky silně uvažuju, že ke konci roku koupím CUPRU.. ještě čekám na nové sedačky co přibudou v létě a brzdy Bremba ;-)

flakacka 18.04.2014  08:40

« Re: Re: Re: Re: už brzy

Určitě neuděláš chybu když se pro ni rozhodneš. Ty sedačky sem taky moc chtěl takže mi neskutečně ......, že budou v nabídce až od léta, protože za ty bych si určitě připlatil. Jenže nechtěl sem čekat až do léta, auto by bylo dodaný na podzim a to už bych si moc nezajezdil. Chtěl sem auto co nejdříve tak sem zkrátka ty sedačky oželel. Sem jen zvědav kolik za ně budou chtít. Zda nějaký normál nebo neskutečný ranec. Jinak jsou parádní, jedny z nejhezčích co sem kdy viděl. :-)

Covenant 18.04.2014  12:43

« Re: Re: Re: Re: Re: už brzy

Ještě řeším barvu.....chybí mi v nabídce ta klasická žluto oranžová....i za příplatek kdyby byla.. v tom problém není. U červené si nejsem jistý jak vypadá v realu ..na každé fotce vypadá trochu jinak, tak to budu muset omrknou a nebo zvolím bílou. Poslední možnost je dát auto celé do folie... když už si dělám radost tak už ... :-)

flakacka 18.04.2014  13:22

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: už brzy

Zde je odkaz na červenou barvu. Auto si sice na saloně, ale i tak lze poznat, že Leonu velmi sluší.

Covenant 18.04.2014  13:47

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: už brzy

Díky ....ale to je právě ono, na tvém videu vypadá barva světlejší ..

a na tomhle :

zase tmavší a sitější...což se mi líbí víc....proto to budu muset okouknout na živo, nebo se tě pak zeptat, až ti přijde .-)

flakacka 18.04.2014  14:09

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: už brzy

Jo jo, máš pravdu. Na tvém videu je barva hodně sytá. Ono taky hodně záleží zda je pod mrakem nebo svítí sluníčko. Zda je venku nebo na saloně. Jestli ti nevadí čekat tak klidně pak povím. Budu ji mít až v půlce června pokud to toho něco nevleze. :-)

Covenant 18.04.2014  15:04

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: už brzy

Počkám...budu objednávat nejdří v prosinci nebo lednu ...asboň mi pak řekneš jaké to je na 19 ...jak se ti to jeví tvrdé :-)

colin251 18.04.2014  18:32

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: už brzy

Červená je spis podobná tomu prvnímu videu. Je spis světlejší. Ale hodně záleží, jak je slunečno. Ať uz v červený nebo bily, auto bude pěkné. V červené bude napadnejsi a nebude na něm vidět tolik špína, jako na té bílé.

Covenant 18.04.2014  18:52

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: už brzy

Přeju hodně spokojených km s Leon a také díky za info Colin...tajně doufám, že do konce roku ještě nějaké barva přibude ....pokud si jí tedy nešetří pro Cupru R 4X4, která možná bude. ;-)

colin251 18.04.2014  23:50

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: už brzy

Díky za praní. Snad bude Leon dobře sloužit. Předchozí auto bylo až moc dráhy na opravách :-)

Pokud se nakonec rozhodnes pro Cupru, tak budeš určitě taky spokojeny. V novou barvu nějak moc nevěřím, ale bylo by to fajn, na vyber moc není. Se 4x4 bych to moc růžově nevidel. To uz by leželo až moc do zelí Golfu R. Stejně si myslím, ze by to byly zbytečný kila navíc.

Co se tyče 19", tak by to snad nemusela byt taková hrůza, navíc ještě s DCC. Jezdím i s Astrou Opc na 19" a dá se to, nepřijde mi to nějak extrémní. Každy to ale máme jinak, takže nejlepší je odzkoušet predvadecku a pak se rozhodnout.

woody-alien 19.04.2014  07:23

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: už brzy

Já myslím, že DCC tu tvrdost dokáže zkrotit. Ostatně J.Rejlek po prvních jízdách tvrdil to samé - že Cupra bude v pohodě použitelná na "nákupy do města". Máš pravdu, že každý máme tu hranici snesitelnosti posunutou trochu jinak, ale řekl bych, že koho nevyděsí standardní Leon na 18", ten může být i v případě Cupry s DCC úplně v klidu. Jestli 4x4 bude nebo nebude je mi celkem jedno. I kdyby bylo, to auto se posune cenově zase někam jinam a podle všech ohlasů i mých zkušeností s GTI Performance samosvor v GTI (Cupře) funguje bezvadně a není důvod tahat další "železo" navíc.

Covenant 19.04.2014  09:32

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: už brzy

S jakou Astrou OPC jezdiš Colin......s tou poslední ??

Tak na 4x4 taky nějak netrvám... například zde:

Vyklepne nová Cupra nový gorl R .....jasně je to třídvéř a né pětidvířko , navíc ty rozdíly v čase nejsou nějak brutální , ale spíš to vypovídá o tom, že Leon je lehký, hravý a srovnatelně rychlý na suché silnici jako golf R .... jehož techniku, pokud by Cupra R byla nejspíš dostane.

colin251 19.04.2014  12:21

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: už brzy

S poslední ne, ale s tou před ní. Jezdí taky moc pěkně a ten zvuk. Je i trosku upravena, tak poradně střílí do výfuku :-)

Covenant 19.04.2014  20:22

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: už brzy

No taky jsem o Astře opc uvažoval.... ;-)

znáš tenhle test od P.Jandy?

colin251 19.04.2014  21:02

« Re: už brzy

Stránky znám, ale uz si nepamatuju, jestli jsem tenhle test četl. Teď jsem prelouskal první stránku a o minule astre moc pěkné nepíše. Já s nim proste nesouhlasím, protože ji doma používáme na bežné ježdění a dá se to. Dokonce se krásné vejdou i dozadu na sedadla, nějaký kufr to taky ma a na 19" to jezdí v pohodě. Jediný co je naprd, tak výhled vpřed-vpravo. Skoro nic není vidět a navíc sedačka je i v nejnižší poloze hodně vysoko.

Ps: nova astra v našem městě taky jezdí :)

woody-alien 19.04.2014  07:26

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: už brzy

Protože se v případě té červené nejedná o exkluzivní barvu pro Cupru, není žádnej problém vidět ji na standardním Leonu třeba v FR. Já už ji viděl na novém autě, ať už na salónu nebo na ulici několikrát. Ano, je spíš světlejší ale mně osobně se líbí, dává Leonu trochu víc nápadnosti.

Covenant 19.04.2014  09:45

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: už brzy

Woody alien naštěstí je ještě je dost času než budu kupovat, tak že si určitě zajedu prohlídnou předváděčky, až nějaké v Republice budou ;-)

Díky za nasměrování na Rejleka ....už jsem s ním viděl pár videí a líbilo se mi, jak testuje, ale nevěnoval jsem nějak pozornost jeho jménu, až dneska jsem zjistil o koho se jedna >:-[]

Covenant 19.04.2014  20:20

« Re: už brzy

Tak někdo už má štěstí....jedna bílá cupra je už v republice

colin251 19.04.2014  20:54

« Re: už brzy

Já myslím, ze zrovna tohle video je udělaný s pujcenou Cuprou, ale třeba uz ma svého vlastníka.

Covenant 19.04.2014  20:58

« Re: Re: už brzy

No je to na českých značkách a předváděčku jsem zatím u žádného prodejce neviděl, tak proto mně napadlo, že už ji někdo má.

woody-alien 19.04.2014  21:17

« Re: Re: už brzy

Tak stealth je zdejší uživatel [odkaz] , takže se ho můžem zeptat. Ale taky bych řekl, že měl Cupru pouze půjčenou, nedávno tady měl třeba skvělej blog na Audi A6 Allroad.

šmoula nešika 19.04.2014  21:41

« Re: Re: Re: už brzy

Ano. A vzhledem k tomu, že na svých autech vozí téčkové značky z ostravských autosalónů, tak bych to opravdu viděl spíš na tu předváděčku, i když stealth zalíbení v bílých hothečích zajisté má. :-)

flakacka 19.04.2014  21:35

cupra

Jojo Stealth ji mel pujcenou na nedeli. Pise o tom na autorevue. A slibuje, ze zde na webu auto na cupru udela blog. Tak sem zvedav. ;-)

šmoula nešika 19.04.2014  21:45

« Re: cupra

Á, no vidíš. Těším se. Moc. Za ten blog o A6 Allroad by se nemusel stydět kdejaký redaktor SPEEDu nebo TG. :yes: :yes:

Covenant 19.04.2014  21:51

« Re: cupra

Ty jo tak to je fofr.... tady zná každý každého :-) už se taky těším co napíše.
      ČetL jsem jeho recenzi na A3 a pokukoval jsem po nove S3 sedan, ale na tu prostě cenově nemám... navíc za ní koupím skoro dva Leony...

colin251 20.04.2014  21:28

Nové foto

Tak jsem vám přidal pár novych fotek, kdo by jste se chtěl podívat :-)

flakacka 21.04.2014  09:23

« Re: Nové foto

Moc pěkný. Ty LED světla jsou prostě pecka. Jsem rád, že jsem nakonec objednal také červenou barvu. Jen takovou malou otázečku. Vidím, že máš zamykání zpátečky. Také o tom uvažuji a zajímají mě 2 věci. Cena a doba montáže. Dle fotek máš zámek z boku středového panelu u spolujezdce. Viděl sem pár octavií a ty měly zámek přímo vedle řadičky. Toto řešení je jednodušší na odemykání/zamykání, ale vadí mi tam ten zámek. Moc to byje do očí.

colin251 21.04.2014  10:34

« Re: Re: Nové foto

Červená vypadá dobře a když je zadarmo :-) co se týče toho zámku řadicí páky, tak stálo myslím nějakých 6000-7000,- Kč, přesně to teď nevím. Mají asi 3 druhy, cenově vychází +- stejně. Že se montují na jiné místo mě zrovna ani nenapadlo, ale tady to řešení mi nějak nevadí. Kdyžtak se dá koupit krytka, aby se to zakrylo. Dobu montáže nevím, měl jsem to domluvený, že si auto převezmu rovnou i se zámkem.

Covenant 21.04.2014  10:06

« Re: Nové foto

Perfektní fotky Colin...vypadá to mooooc dobře:-) i ten interier

Jinak mám dvě novinky pro ty, co uvažují o Cupře... začíná nám asi malinko zdražovat

V konfigurátoru přibyla položka (Paket Black line) což podle infa znamená příplatek 6000kč, pokud chci černé zrcátka, černý rámeček přední masky, spoiler a kola.....jestli kola myslí celá černá, nebo jen ty co jsou na fotkách (kombinace stříbrná a černá těžko říct).

A už jsou v nabídce i skořepinové sedačky za příplatek 33 000 tisíc. Mají ale ve standartu vyhřívání, za které se jinak u sériových sedadel připlácí 11 000kč (Paket Winter) ....

colin251 21.04.2014  10:40

« Re: Re: Nové foto

No jo, potřebovali přitáhnout lidi, tak nasadili slušné ceny a když se jim to tak pěkně rozjíždí, tak začínají pomalu zdražovat.

Ten můj motor uz si taky nikdo neobjedna. Sice dali 150k ACT, ale to si nejsem jistej, jestli bych další ficiru, která by se mohla potencionalne porouchat chtěl, ale hlavně zdražili o nějakých 25000,-. To uz je lepší radši rovnou koupit 1.8 TSI.

Jinak uvazuju, ze bych koupil od firmy sportmotor.cz úpravu na svyho mazlika za 20000,-, mají teď akci. Akorát si nejsem jisty, jestli je to spolehlivá firma. Se vsema autama jezdíme do Dieselpower, ale teď diesel nemám, tak tam mám smůlu. Od MTM je to příšerně dráhy a ABT na tom ještě pracuje, tak u nich s cenou nevím.

Covenant 21.04.2014  11:16

« Re: Re: Re: Nové foto

Normálně bych zavolal nebo zašel do Dieselpower a poprosil bych je o radu..... kdo dobře čipuje benzín..

a taky můžeš napsat do googlu : sportmotor.cz + forum,
          nebo: zkušenost se sportmotor.cz + forum ......a podobně

Tu jsem našel třena jedno staré vlákno z fora...je sice už hodně staré ,ale píše tam právě borec z Dieselpower k firmě sportmotor.cz ...otázka jestli se od té doby zlepšili......

colin251 21.04.2014  11:31

« Re: Re: Re: Re: Nové foto

Jsem prave hledal a někdo říká, ze dobrý a druhy zase, ze spatny. Co jsou konkurenční kecy to nepoznám.

Asi zkusím napsat do Dieselpower, třeba něco doporučí. U tehlech novych jednotek jsem pravé četl, ze se upravovat klasicky nedají jen přidáním dodatečné řídící jednotky.

poterienko 21.04.2014  12:27

« Re: Re: Re: Re: Re: Nové foto

Určitě jim do DP napiš, protože v ceníku mají třeba úpravu starší 1.8tsi, takže nedělají jen diesely.

colin251 21.04.2014  12:58

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nové foto

Už jsem jim napsal, tak uvidíme.

Covenant 21.04.2014  13:29

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nové foto

Tak dej pak věděť, jak si dopadl ;-)

colin251 21.04.2014  17:15

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nové foto

Snad nezapomenu.

colin251 24.04.2014  08:21

« Re: Nové foto

Tak od Dieselpower mi bylo doporučeno MTM, ale jak už jsem psal, ta cena by byla dost vysoká.

Psal jsem i BSR a odpověď byla, že zatím na tom pracují. Nevím ani přibližný termín, kdy by mohla být úprava hotová.

Covenant 24.04.2014  08:37

« Re: Re: Nové foto

Tak já bych ještě počkal......určitě se časem objeví další firmy krom MTM .....BSR, ABT..CIMBU...atd, navíc i tak jede ten 103Kw motor slušně....a máš ho jako jeden z malá v republice, víc už jich nebude ;-)

colin251 24.04.2014  14:48

« Re: Nové foto

ABT mi z Dieselpower tedy nedoporučovali (nevím proč). Ať chci nebo ne, tak čekat musím, když to nikdo nenabízí za slušný peníze. :-)

Motor jede pěkně, to bez debat. Ale na rychlé předjetí kamionu se vždycky výkon navíc hodí.

Trochu škoda, že motor měli v nabídce jen asi 3 měsíce. Ale alespoň jsem koupil Leona ještě levně, to zdražení za nový 1.4 ACT je dost, to prostě radši už 1.8TSI. Rozdíl je tam už minimální.

flakacka 21.04.2014  15:02

« Re: Re: Re: Nové foto

Pokud můžu říct svůj názor tak bych se nějakýmu chipování vyhnul. Pokud na něm bezpodmínečně trváš tak bych si našel nějakou renomovanou firmu. Mně třeba firma Sportmotor vůbec nic neříká. A to bydlím relativně kousek od ní. Dle referencí bych se jí vyhnul. Co sem si tak počet tak je to další z mnoha firmiček co jen přehrají sw, nechají zaplatit a nashledanou. Případné reklamace hmmm, já sem si to myslel, no to nevím, možná to pomůže atd. Pokud trváš na chipu tak mtm a abt bych asi vyřadil pouze z důvodu financí jak píšeš sám. Obrátil bych se spíš na BSR. Švédská firma, která se chiptuningem opravdu zabývá dlouho, relativně profesionálně. Ceny srovnatelné s tím sportmotorem. V současné době na stránkách nemají sw úpravu na tvůj model, nicméně bych jim zavolal a určitě se dozvíš více. Toť můj názor.

colin251 21.04.2014  16:15

« Re: Re: Re: Re: Nové foto

MTM nemá vůbec smysl, jejich úprava je dražší než si pořídit rovnou 1.8TSI. BSR samozřejmě znám a sleduju už dlouho, kdy se tam objeví 1.4 TSI. Novy Leon se prodává už někde 1-2 roky, tak nevim, jestli se u nich dockam. Na stránkach ABTu pisou, ze bude úprava brzy, tak snad jo.

Jinak úprava za 25000,- je tak akorát, co si představuju, ze do toho dam, dražší nemá smysl. To me ani u Dieselpower nestalo minulej rok upravit poslední A6 3.0tdi.

šmoula nešika 21.04.2014  17:22

« Re: Re: Nové foto

To se musím mrknout. Měl jsem za to, že lepší (teď nevím, jestli přímo dvoubarevná, nebo jen větší) kola, rámečky, zrcátka ap. jsou výsadou silnější varianty, jinak u té slabší je např. v případě orámování oken lesklý chrom a ne černý. Už to googlím...

šmoula nešika 21.04.2014  17:50

« Re: Re: Re: Nové foto

No, to je otázka. Stejně jako u Fabie RS si člověk navolí bílou/černou barvu některých doplňků karosérie. Jestli je to ale v základu chromové/v barvě kastle (což by s dříve novináři uvedenými informacemi - spíše spekulacemi a drby - nesouhlasilo - čemuž se nelze příliš divit), to bych vzhledem k příplatku i za černou rozhodně nevylučoval.

Covenante, když jsi tak aktivní, nechtěl bys jim tam pls napsat?

Covenant 23.04.2014  17:26

« Re: Re: Re: Nové foto

Tak už s ozvali ze Seatu:

CUPRA má vždy součástí standardní výbavy černý rámeček chladiče a zpětná zrcátka v černé barvě. Avšak rozdíl proti standardní výbavě je, že s paketem Black Line jsou tyto prvky ve vysokém lesku. Součástí paketu Black Line jsou tedy 19" kola z lehkých slitin v černé barvě, černá zpětná zrcátka a rámeček masky chladiče včetně spoileru na boku zadního okna ve vysokém lesku, vše v černé barvě. Zároveň nápis CUPRA na 5. dveřích je také v černé barvě narozdíl oproti sandardní stříbrné barvě a to platí i pro nápis CUPRA na hliníkovém prahu u dveří řidiče a spolujezdce. V případě dalších otázek se na nás neváhejte obrátit. S přátelským pozdravem, SEAT ČR.

a existuje i bílý paket....za ty samé peníze (6000 Kč)

woody-alien 23.04.2014  17:30

« Re: Re: Re: Re: Nové foto

Prohlížel jsem ceník i konfigurátor, zkoumal základní výbavu a taky jsem z toho nebyl moudrej. Takže díky za vysvětlení. ;-)

Covenant 23.04.2014  17:34

« Re: Re: Re: Re: Re: Nové foto

Co bych pro vás chlapi neudělal ;-)

Taky mi to dalo práce, než jsem to z nich dostal....psal jsem jim to na vícekrát, než mi dali kompletní odpověď :-O

Covenant 25.04.2014  12:15

šmoula nešika 23.04.2014  17:43

« Re: Re: Re: Re: Nové foto

Díky moc. Sedělo by to. Osobně mi připadá, že je ta lesklejší černá za šest litrů docela (metrosexuální) blbůsta a v kombinaci s nabídkou laků to dokazuje, jak je to auto super - protimluv, ale smysl to vzhledem k pozici Seatu ve VW dává...

Covenant 23.04.2014  17:55

« Re: Re: Re: Re: Nové foto

Ono těch libůstek bude asi přibývat a já mám času ještě dost.....přibudou i vice pístkové Bremba atd..

Jen doufám že seat nezdraží ...oficiální cena je 695Kč a CENA 669 tisíc je vedená jako akční s bonusem, i když to má v ceníku i nová Astra OPC už od uvedení na trh a cenu nakonec nezvedli...

woody-alien 23.04.2014  18:49

« Re: Re: Re: Re: Re: Nové foto

Jo, tohle mě taky napadlo. V ceníku je těch 669 akční cena, víme sice jak to bývá, ale může se stát, že bude velkej zájem a tak prostě přejdou na cenu základní. Ovšem to by se zas dostali příliš do ranku GTI. No uvidíme.

Covenant 25.04.2014  12:23

« Re: Re: Re: Re: Nové foto

Další malá drobnost do skládačky....zhruba někdy v půlce roku nebo koncem léta přibude do konfigurátoru Cupry zářivě modrá barva...nespíš ta, co je v nabídce u FR ...informace je přímo od importéra. .....o dalších barvách se zatím neví.

flakacka 21.04.2014  12:41

dvere

Colin 251: a jeste se zeptam zda nemas pocit, ze by byly dvere spatne odhlucneny? Jeden Slovak na jinem webu (take majitel Leona) pise, ze auto je celkove dobre odhlucnene jen dvere je potreba vytlumit. Chtel bych znat nazor i jinych majitelu. Diky

colin251 21.04.2014  12:57

« Re: dvere

Mě přijde všechno v pořádku. Třeba má špatný kus nebo extra citlivý uši :-)

šmoula nešika 21.04.2014  17:27

« Re: Re: dvere

Jasan, každý řidič jiný, každý auto jiný. Anebo taky pneu či jiná rychlost při jízdě po dálnici.

colin251 06.05.2014  17:07

tuning

tak jsem dnes provedl malý tuning. Fotka přidána do alba.

šmoula nešika 06.05.2014  17:36

« Re: tuning

Mmm, Cupra style. Ještě přihoď nějaký fotky, ale řekl bych, že teď bude auto pocitově hranatější.

colin251 06.05.2014  19:31

« Re: Re: tuning

Jj, je to podobný, jako má Cupra. Jen myslím, že ta nemá ten spodní díl černý, ale v barvě

Covenant 06.05.2014  18:03

Pěkná parádička :-) .....drobnost a jak to hned změní výraz auta :yes:

woody-alien 06.05.2014  18:56

« Re: tuning

Hezký, jednoduchý a hodně to změnilo. ;-) Jen by teď podle mého skromného názoru k tomu daleko víc sedělo černé orámování masky. Místo toho chromu.

colin251 06.05.2014  19:29

« Re: Re: tuning

to orámování masky nějak nevím, zas k těm světlům se to hodí. Nevím jak to napsat, ale to chromové orámování masky je v jedné rovině se světly, které taky vypadají jakoby chromově, takže si myslím, že to takhle vypadá dobře.

Uvažoval jsem nad tím, že by se to dalo také do černé, ale chtělo by to vymontovat mřížku, aby se tam ta fólie dala precizně a na to dneska nebyl čas. Uvidím, třeba časem dodělám.

foto warag

warag 12.05.2014  12:33

« Re: tuning

Jak nejsem příznivcem fólií, tak musím uznat, že tohle vypadá fakt skvěle :yes:

Covenant 12.05.2014  17:55

Covenant 12.05.2014  17:55

« Re: tuning

Tak jsem dnes viděl poprvé naživo CUPRU na salonu u prodejce..Šedá barva je v reálu hezčí.. fakt pecka a je jiná než na FR.....

Co mě ale překvapilo, tak pocitově mi přišly sedačky V FR malinko lepší, než ty standartní v Cupře... a nebyl to jen můj pocit..byli tam semnou i jiní co mněli stejný názor.... schválně jsem několikrát přesedal z jednoho auta do druhého... :-)

flakacka 12.05.2014  18:03

« Re: tuning

Tak to sem zvědav až mi dorazí jaké tam ty sedačky budou. Jinak sem neskutečně .........., protože dnes mi volal prodejce a s klidným hlasem mi oznámil, že mi Cupru dodá o 5 týdnů později než je ve smlouvě.
        Továrna ve Španělsku nestíhá vyrábět. :-(

Covenant 12.05.2014  18:14

« Re: Re: tuning

Jako ty sedačky byli i v Cupře fajn, ale nevím jestli to bylo tím, že jsou jinak kombinované (kůže alcantara) ale i prodejce tvrdil, že by se mněly lišit od FR a jsou dělAné speciálně pro Cupru, ale špatné nebyly, jen když jsem si sedl do FR... měl jsem je v oblasti beder malinko víc obepnuté...

Jin k v reálu to auto vypadá fakt neskutečně...s velkýma 19 a nižším podvozkem vypadá tak nakrčeně a správně sportovně nasraně...dáli se to tak říct :-) ..byl jsem tam skoro hodinu.

Jinak mněli jí dostat až v 26 týdnu, což je asi 23-26 červen, ale překvapivě přišla o měsíc dřív...byla to první Cupra objednaná pro zákazníka v republice...teď už jsou prý doby delší..seat nestíhá a nečekal takový zájem.

flakacka 12.05.2014  18:21

« Re: tuning

TO je hodně zajímavý. Cupra se začala v ČR prodávát 1.3. 2014. Chvilku sem obvolával dealery kvůli slevám a definitivně sem objednal 13.3. 2014 s tím, že auto bude dodáno 23-24 týden. To znamená zkraje června. No a teď de dozvím tu zprávu, že bude o 5 týdnů později. :-O Takže pán to musel objednat max. o 12 dní dříve a již ji má. A já budu čekat ještě 2 měsíce.
            Byl sem fakt naštvanej, tak jsme se alespoň s prodejcem dohodli na nějaké kompenzaci. Chtěl sem zámek řadící páky (cca 7-8 tis.) tak to bude pouze za náklady.
            Jen zda se můžu zeptat, ve kterém saloně ji již mají?

Covenant 12.05.2014  18:28

« Re: Re: tuning

Autodružstvo Frýdek Místek, jinak ve Znojmě je už bílá asi 14 dní a jede i zarezervovat na zkušební jízdu. V Ostravě si zákazník objednal tu speciální šedou a mněla by být taky v 26 týdnu, v Olomoucí bude červená s automatem....taky asi 26 týden a v CB auto v Budějovicích mají taky objednanou červenou na salón....

Ale jestli dodrží termín dodání je otázka když čekáš i ty..

Kde si objednával ty, jestli se můžu zeptat?

flakacka 12.05.2014  18:37

« Re: tuning

Já sem z Kladna a objednával sem v SAZ Louny. Takže na Moravu se podívat fakt nepojedu. ;-) Kdyby to bylo blíž tak klidně. Nu což budu to muset vydržet.
                Já mám objednanou červenou v manuálu. Tak uvidíme, třeba to nakonec klapne podle plánu. Protože podle toho co píšeš tak to u všech vypadá stejně. Museli objednávat zhraba jako já a i termín dodání podobný. Budu doufat. :-)

Covenant 12.05.2014  18:57

« Re: Re: tuning

Držím palec... :yes: ;-) Pokud máš někde poblíž ještě seat tak jim zavolej, rádi ti řeknou jestli mají nějakou objednanou a kdy ji dostanou...mně i zavolali

colin251 12.05.2014  18:36

« Re: Re: Re: tuning

tak jestli jsou sedačky v Cupře na PRD, tak to bych si radši do ni nesedal :-) mě nepřijdou nijak extra ani ty v FRku :-) Ještě si na ně musím zvykat. V Saabu a Audi mi přijdou pohodlnější, ale to je jen o zvyku.

Jinak s vámi pánové soucítím, ohledně délky dodání. Zas pokud tady kolega objednával 13.3. a vůz dostane zkraje června, tak to je ještě ok. Já objednával kombi 11.1. a u prodejce byl k vyzvednutí 11.4. :-)

Covenant 12.05.2014  18:45

« Re: Re: Re: tuning

Na PRD nejsou, jen malinko míń drží v oblasti beder ale poznáš to jen když sedáš z jednoho auta do druhého (obě byly funglovky právě složené z kamionu) ....ale bylo to jen na salónu...né za jízdy

Na konci prázdnin nebo v září dostanou komplet vykrmenou bílou Cupru s černým paketem a skořepinama..tak je půjdu testnout....

colin251 08.05.2014  14:43

tažné zařízení

Tak jsem včera zjistili úžasnou věc. Byl jsem na montáži tažného zařízení. Auto jsem tam nechal od rána až do odpoledne, abych se pak dozvěděl, že tažné zařízení sice je už na autě, ale že krytka tažného zařízení je nějaká divná a nepasuje tam, tak pro jistotu do nárazníku neřezali.

Největší sranda je, že krytka má jen jeden objednací kód (pro kombi) a žádná jiná není (SC a 5D verze mají speciální krytku pro FR verzi a jinou pro ostatní verze.

Ještě jsem si chtěl nechat namontovat KN vzduchový filtr, tak ten jsem taky samozřejmě koupil špatně. Přímo na stránkách KN jsem zadal, Leon, 2014, 1.4 motor a vyskočil jen jeden, ten jsem si pak objednal. Originální filtr má v sobě 2 díry na šrouby, který prochází filtrem a objednaný filtr samozřejmě tohle nemá. Tak nevím, kde je problém. Ten správný jsem pak u KN taky našel, ale nesměl jsem tam zadat ročník auta 2014, ale 2013 (auto je do výroby na konci ledna 2014, takže nechápu). Teď teda potřebuju reklamovat filtr. Snad to nebude problém. Na stránkách, kde jsem ho koupil, jsem ho objednal přímo pro Leon ST 1.4 TSI, takže moje chyba to být nemůže, mají to už špatně na stránkách. No, jsem zvědavý, jak to dopadne.

Prostě skvělej den včera :-)

colin251 12.05.2014  18:32

tažné zařízení

Opět nějaká ta perlička. Dnes mi volali ze Seat servisu, že již dostali zprávu ohledně krytky tažného zařízení na Leon ST ve verzi FR. Krytka prý žádná neexistuje. Opravdu skvělá zpráva.

Takže jsem si objednal auto, které mám za účelem tažení vozíku, přímo v konfigurátoru Seat jsem si zadal z výroby i přípravu pro tažné zařízení no a nakonec se dozvím, když už je tažné zaplacené, namontované a zapsané v TP, že pokud ho na autě chci mít, tak budu mít v nárazníku vyříznutou díru, kterou nebudu moc zakrýt.

To vědět od začátku, tak bych snad radši objednal Octávii nebo bych přemýšlel minimálně na jinou výbavovou verzí.

Zajímavé je, že 3 dvéřového Leona ve verzi FR objednáte s krytkou pro tažné zařízení, ale kombi ne.

A navíc jsem teda v Německu viděl kombíky s krytkou, ale pravděpodobně neoriginál. Nepodařilo se mi ale dohledat, kde by se dala koupit.

Covenant 12.05.2014  18:46

« Re: tažné zařízení

Jasně tak to nasere...ale zase Coline FR ti musím pochválit....

Octávka se vzhledem nechytá, byl semnou i bracha a zvažuje, že by do něj taky šel, když ho viděl naživo ;-)

colin251 12.05.2014  19:06

« Re: Re: tažné zařízení

Díky za pochvalu. Vzhledově nemám snad ani co vytknout, ale s tou krytkou mě momentálně dost naštvali.

Octávka se vzhledem nechytá, ale zas bych snad měl pokoj, co se týče příslušenství.

Fakt mi to hlava nebere.

3 dvířko, 5 dvířko, obě mají v FR krytku tažného zařízení ... no a kombík prostě ne, takže bude díra v nárazníku.

To dělají asi naschvál, aby si lidi zas nemysleli, jak dobře si vybrali jejich auto místo VW nebo Škody.

Covenant 12.05.2014  19:11

« Re: Re: Re: tažné zařízení

Tak surfuj a hledej...třeba fakt na něco přijdeš, když jsi jí viděl v Německu...zkus ebay.

colin251 12.05.2014  19:20

« Re: Re: Re: Re: tažné zařízení

surfoval a hledal jsem poměrně dost dlouho a nenašel. Nijak zázračně němčinou nevládnu, takže jsem jen zjistil, že i v německu ji lidi shánějí. Nakonec jsem našel jednoho, který ji na kombíku má. Dokonce jsem našel i jeho facebook a psalo se mu na něj, ale neodpovídá. Kde to koupil jsem prostě nenašel. Ebay jsem taky zkoušel, ale zatím marně.

Prolezl jsem i německý katalog doplňku a i španělský a prostě na FR kombíka krytka nikde není.

foto Ryba569

Ryba569 05.12.2014  21:32

« Re: Re: Re: Re: Re: tažné zařízení

Prosím tě mohl by si nahodit fotku tažného, jak to vypadá (je otvor viditelný při normálním pohledu zezadu?). Čekám nového Leona a taky sem na něj chtěl kouli, ale teď teda nevím. 8-s

colin251 07.12.2014  20:21

« Re: tažné zařízení

Ahoj. Hele teď ti fotku nepošlu, protože Seata budu mít zase až ve čtvrtek. Bude teď pár dní stát na letišti, takže jezdím něčím jiným. Jinak ten otvor pro tažný samozřejmě vidět je, ale už jsem si zvykl. Pokud nebudeš mít výbavu FR, tak kryt na otvor po tažným se dá u Seatu normálně koupit, neumí to jen na výbavu FR.

foto Ryba569

Ryba569 08.12.2014  21:52

« Re: Re: tažné zařízení

Bohužel budu mít 1.8TSI ST FR :-(. Služební sem měl Superba a tam to bylo vidět jen když se človek naklonil pod auto, ale jinak ne a krytka tam nebyla žádná.

colin251 09.12.2014  08:30

« Re: tažné zařízení

Hm, tak to je bohužel smůla. Nevím, kde Španělé udělali chybu, ale na FRko krytku prostě nemají. Viděl jsem u někoho v Německu, že tam krytku měl. Zkusil jsem mu psát i na jeho profil na Facebooku, ale neodpověděl.

Ve čtvrtek přidám nějakou tu fotku, jak to s tím tažným vypadá. Momentálně jezdím dopoledne Audi A6 a odpoledne Jeepem Grand Cherokee :-) Ještě bych mohl Saabem 9-3 (dieselové twin turbo) nebou Opel Astra OPC. Máme takový krásný rozptyl, co se týče značek :-) , ale užívám si to.

overnight 14.12.2014  11:54

« Re: Re: tažné zařízení

No smůla... smůla je nejít do FRka ;-) Krytku bych oželel, FR vypadá i bez krytky lépe než klasický Leon. Stejně je to zvláštní, kousek plastu za pár kaček a chybí... no nic. Za to Španělé moc nemůžou, ve vývojovém středisku SEATu je jich menšina. "Zodpovědnost" za krytku padá na německého ředitele výzkumu a vývoje Seatu, kterým je Matthias Rabe a jeho národní tým. :-)

Jinak ty musíš pracovat ve snový firmě :yes: Jezdíš momentálně tolika auty, co mnoho lidí nevystřídá za celej život... a je skvělý, že se u vás slepě nekupujou jen samý Škodovky, jako je tomu v českých podmínkách zvykem.

colin251 15.12.2014  08:14

« Re: Re: Re: tažné zařízení

Nevím, jestli ve snový firmě, ale pracuju v rodinný firmě. :-) Jinak škodovku jsme taky měli ... Fábii Combi, než nám ji vzala povodeň a brácha měl Octávii 1 RS trochu upravenou, jezdili to hezky. Po ní si koupil Astru OPC a ta jezdí ještě líp teda a má vážně úžasný zvuk motoru.

Jinak jsem přiložil fotku, jak vypadá díra po tažným.

overnight 15.12.2014  11:10

« Re: Re: Re: Re: tažné zařízení

Tak rodinná firma, tím líp! Tak ať se daří. :-)
                          No, s těma škodovkama jsem si trochu naběh :-) Samozřejmě nic proti, jsou to stejně dobrá auta jako SEATy, akorát ten design je mi u Seatu mnohem sympatičtější a libí se mi, že nejsou doslova na každém rohu, jako ty Škodovky. Konkrétně právě ten Leon FR ST je hodně povedené auto, které si umím představit "v garáži", třeba v bílé barvě... Jinak taková nová Octavka RS se mi (až na ty zadní téměř čtvercová zadní světla) docela líbí...

K tomu tažnýmu, vidět to je, ale není to žádná hrůza. Díra není vzhledem k přívodu proudu souměrně uprostřed, což by vypadalo trochu lépe. Kdyby to někomu hodně vadilo, myslím si, že by šikovný autoklempíř dokázal vyrobit nějakou krytku v barvě na přichycení.

SEAT to trochu otočil. Klasický Leon ST má pod lakovaným zadním nárazníkem černý plast, na kterém by ta díra nebyla téměř vidět, ale krytku má. U FRka je ta část lakovaná a kupodivu krytku nemá. Přitom FR ST bylo v Anglii letos vyhlášené (nutno říci v silné konkurenci) jako nejlepší auto pro tahání karavanů. Jako viděl jsem už hodně aut bez krytky tažnýho, někteří nesundávají ani tu kouli, ale u tohoto auta mě to vzhledem k jeho krásnému designu také vadí, samozřejmě ne tak zásadně, že bych si ho kvůli tomu nekoupil, to určitě ne.

colin251 15.12.2014  11:26

« Re: Re: Re: Re: Re: tažné zařízení

Mě se zdá, že tu díru vidím celkem dost, ale už jsem si zvykl. Ono to na té fotce není pořádně vidět, nechce mě to tady nechat nahrát v plným rozlišení.

Jinak už jsem si na ni zvykl. Bylo to ovšem překvapení, když jsem objednal tažný a prodejce mi oznámil, že neexistuje krytka.

Ani v autosalonu, kde jsem auto kupoval, netušili, že neexistuje krytka a podle všeho to netušil ani samotný importér.

Škodovky jsou celkem fajn, ale jsou poměrně dost předražený a má je tady každý. Designově se mi víc líbil Seat, tak nebylo co řešit.

Přemýšlím, co tak za 3 roky bude jeho náhradou. Chtěl jsem o třídu větší auto, ale když jsem zjistil, že se začne prodávat Golf R v kombíku, tak bych se možná nechal přemluvit :-) Nějaká slušná roční ježděnka by se mohla pak najít :-) Jsou i ale další kandidáti, i když už přeci jen normální (Mazda 6, Peugeot 508, Ford Mondeo, nový Superb, jestli bude zajímavej, Volvo V60). Jak je vidět, mám celkem rozptyl :-)

Nejvíc bych ale asi chtěl nějakého Lexuse asi GS. Hodně se mi líbí jeho interiér. Akorát to nemůže být zadokolka a musí to tahat přívěs ... takže z toho nic nebude.

overnight 15.12.2014  11:50

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: tažné zařízení

Tak přeji šťastnou ruku při dalším výběru,

za Leona máš u mě :yes:

Emocionante 13.05.2014  08:25

předek ala CUPRA R

Vidím že jsi se nechal inspirovat mým návrhem na polep (příspěvek z 13.4. [odkaz] ) vypadá to velmi dobře, já jen určité půjdu i do masky. Jinak ST mám už více jak 14 dní a najeto 1200km vše super (sedačky s alcantarou mě dostali) jen jedna malá piha na kráse. Proč to má ostřikovače jak Š120? Žádná rozprašování jak jsem byl zvyklý z minulé generace Leona ale jen takové pocákání skla :-( Jo a abych nezapoměl, při přebírání ST mě velmi ochotný prodejce (doporučuji p. Suchého ze Znojma) nechal svést v cupře kterou tam měl teprve pár dní (přivezli ji na autě spolu s mým ST) a měla najeto jen kolem 100km - fantazie, 1.8TSI je proti tomu slabý odvar :-)

foto profik89

profik89 31.05.2014  18:59

pěkné

dneska jsem vás viděl jet v Lbc za mnou (bílý leon bez ledek) a moc pěkně vypadá ta červená s ledkama :yes:

colin251 01.06.2014  09:32

« Re: pěkné

Děkuju za pochvalu. To jsem byl určitě já, byl jsem v Lbc pro 1. dort moji dcerky.

Covenant 03.06.2014  19:36

červená barva

Dnes jsem se poprvé svezl v Leon Cupre a musím uznat, že i ta červená fakt Leonu sluší...červenou jsi zvolil dobře ;-)

foto cospet

cospet 23.06.2014  22:52

nové postřehy z provozu ?

ocenil bych nějaké další nové postřehy - přece jen je v provozu již delší dobu... :-)

Já si byl dnes převzít nového mazlíka ( 1,8 FR ST, červená, adaptivní podvozek, střešní okno...), objednán 22.4. - k převzetí dnes 23.6.!... a sice projel :-), ale nepřevzal :'-(

A to je docela perlička. Nefunkční software na odblokování transportního módu...což v praxi znamená, že auto, které má 180 koníků je reálně schopno dosáhnout max. rychlosti 35km/h - a ani o chlup víc, ... >:D

Takže čekám, až se jim podaří stáhnout nějaké aktualizace,(což se dnes nedařilo :-( ), a pak už snad odjedu - a možná bude i recenze...

colin251 27.06.2014  10:11

« Re: nové postřehy z provozu ?

Zdravím. Gratuluju k autu, ale nezávidím teda ty problémy s max. rychlostí. Snad to brzy opraví a budeš moct jezdit.

1.8 TSi jsem taky zvažoval, ale nějak mě nenapadal důvod, proč ho chtít ... větší spotřeba, povinný. Možná bych dnes změnil názor. Občas pouze pro předjíždění by se těch 40 koní navíc hodilo, jinak pro 1.8 Tsi nemám důvod.

Nevím, jaké postřehy by tě zajímaly. Mám najeto teprve přes 5000 km. Spotřeba je závislá od jízdního stylu. Moje se pohybuje od 4,9 do 10 l. Za 4,9 jsem jel nejmíň do práce při dodržování rychlostí (21 km, cca 75 % okresky, 25 % město). Za 10l jsem jel Liberec - Praha, když jsem na tachometru měl i 220 km/h. S vozíkem s cca 500 kg nákladem jezdím za 7l. Dlouhodobě jezdím za 6,5l.

Pár dalších postřehů: v předním skle se odráží vývod ventilátoru k ofuku skla, když je víc sluníčka; standardní sedačky se lehce zašpiní a z látky to nejde tak dobře sundat jako ze sedaček kůže/alcantara. LED přední světla nepokrývají světlem celou plochu před autem. Nevím, jak to přesně vysvětlit, ale večer když jedu, tak přesně uprostřed kapoty kousek před autem je tma (světla tam nesvítí). Při řazení už nejde řadící páka tolik ztuha jako na začátku (lehce se ochodila). Rádio/navigace pravděpodobně nepřehrává videa (nebo jsem na to zatím nepřišel).

Na autě zatím vše funguje jak má, nikde nic nevrže ani neupadává :-) Zatím mě vadí jen asi 2 věci a to ty, že stále není krytka na otvor tažného zařízení, takže mám díru v nárazníku a za 2., že v konfigurátoru je možnost adaptivního podvozku a update map na 3 roky za 2900,-Kč, což předtím nebylo a neměl jsem možnost dokoupit. Takže teď budu muset dokupovat 1 roční update map za nějakých 4000-5000,-Kč, když ho teda budu chtít.

Kdyžtak si napiš, co by tě zajímalo.

colin251 27.06.2014  11:03

« nové postřehy z provozu ?

ještě jsem si vzpomněl.... Nevím, jestli budeš tahat vozík, ale zasuvka je dělaná na 13 pin a vozík má myslím 7 pin, takže je třeba redukce, která nejde ani moc dobře nasazovat (pokud budeš mít originální tažné zařízení). Prodejce mi řekl, ať ji tam nechám a radši nesundávám :-) A s vozíkem ještě souvisí jedna věc a to ta, že když ho připojím, tak se jízdní profil přepna do režimu "normál", ale jakmile se odpojí, tak už v něm zůstane a nepřepne se do toho, který tam byl předtím. Já vlastně jezdím jen na Eco a když chci předjíždět nebo jezdit rychleji, tak dávám sport. Normální režim vlastně nepoužívám.

Zkoušel jsem také v servisu domluvit, zda by mi nenastavili sklápění zrcátek při uzamčení vozu. To se mi ale nepodařilo. Jediné co, tak mi dokázali nastavit, že se mi proběhnout při otočení klíče v zapalování ručičky otáčkoměru a rychloměru.

foto cospet

cospet 01.07.2014  22:51

« Re: nové postřehy z provozu ?

Díky moc za postřehy, ...přesně takové mě zajímají...

Tak už pár dní jezdím, no zatím spíše krátké trasy po městě se spotřebou cca 7,5l - což je úplně stejné, za kolik jsem jezdil s 1,4 TSI 122k v Golfu ... ! takže super

Adaptivní podvozek: Golf+ byl na patnáctkách - ale tohle na osmnáctkách v režimu komfort je o poznání lepší - a naopak v režimu sport - úplná motokára...

Střešní okno: dálkáčem otevřeš všechno naráz - a je z toho takový "polokabriolet"...fakt příjemný

Motor: po cca 500km to zatím fakt nehoním, ale už teď oceňuji úžasnou pružnost...

Navigaci jsem nechtěl - pro mě jsou nejdůležitější aktualizace, a ty mám v Tomtomu prakticky nonstop za cca700,- ročně...

O sklápění zrcátek při zamčení jsem taky přemýšlel (a zkouknul tvůj odkaz na YT), ale příjde mi lepší stávající stav: při krátké zastávce zamknu a nesklápí se, při delším stání podržím dálkáč a sklopím je...

Celkově jsem zatím dost nadšenej...

:-) :-) :-)

colin251 02.07.2014  18:49

« Re: nové postřehy z provozu ?

Adaptivní podvozek bych 100 % bral. V lednu v konfiguratoru ještě nebyl a já potřeboval objednat auto ce nejdříve. Ono ani bez něj to není vůbec špatný. Moje předchozí auta se mi zdála tvrdší. Ještě škoda toho chybějícího víceprvku vzadu'pod 110kw. V 99 % procentech není absence znát. Já už odskočení zadku na ostré nerovnosti několikrát pozoroval.

Panoramatickou střechu jsem také chtěl, ale nějak mi to už neprošlo, tak snad u dalšího auta. Jinak všechny okénka jdou otevřít naráz i u Leonů bez prosklené střechy.

Navigaci jsem chtěl určitě. Nechtělo se mi neustále nandávat a sundávat externí navigaci. Navíc mi přijde, že Leon má dost sešikmené čelní sklo a špatně by se mi tam dávala. Jako plus je lepší displej a 8 repro.

ferat79 11.07.2014  10:03

for cospet,
      zdravim, mam prosbu. Jsem posledni krok pred objednavkou ST FR s panorama. Budu cekat cca mesic nez prijede Cupra kde to okno je, abych si vyzkousel jestli se tam se svymi 190 vubec vejdu. Mam pocit, ze v CR aktualne ani ST s panorama snad neni. Predpokladam, ze uz jezdis, jakou mas s oknem zkusenost?
      Predem dik, O.

ferat79 05.08.2014  13:26

FR - pořadník

Zdravím, aktuálně jsem se dozvěděl, že při objednávce ST FR TSI se čeká na výrobní termín 01-02/2015. Samotné rozhodování nad nákupem jsem řešil cca měsíc, ale toto jsem nečekal. Předpokládám, že to není věcí dealera, ale celé situace a politiky, je tomu tak? Čeká tu někdo na LEONA více než půl roku? Je možné tlačit na nějakou kompenzaci? Předem díky za názory.. FR79

woody-alien 05.08.2014  13:40

« FR - pořadník

S nějakou kompenzací bys podle mého mohl uspět jedině v případě, že by dealer nedodržel předpokládaný termín dodání. Pokud ti už při objednávce řekne, že auto bude k dodání v lednu až únoru 2015, tak nenaděláš nic. Ber nebo nech být. ;-)

ferat79 05.08.2014  14:41

« Re: FR - pořadník

to woody: díky za Re, ono není moc z čeho brát, asi se blíží kapitulace :-)
        ad kompenzace: já myslel v obecné rovině. "podívejte se, ano, ale leden je fakt daleko, dal jste mi 10%, dejte mi ze slušnosti ještě 2% a pojďme to podepsat.." Spíš začínám věřit tomu, že se v marži dře na krev a prostor není.. ale nevím.. nejsem v oboru. Lituji ty prodejce co mají bonusy, když už je poptavka, tak Španěl má day off a do montérek zpět až v zaří možná.

woody-alien 05.08.2014  16:28

« Re: FR - pořadník

Aha, tak takhle jo. Zkusit s prodejcem vyjednat ještě nějaký to procento z důvodu dlouhého čekání. ;-) Jinak taky nejsem z oboru, ale v některých případech mám stejný pocit - že už prodejce nemá kam couvnout. Vesměs ale jde o auta nižších cenových kategorií.

Covenant 06.08.2014  18:52

Čao,
      na cupru se momentálně čeká 5 měsíců a na kombíky je to ještě horší. Seat je teď ve velkém laufu , kdy tak velký úspěch nečekal a Česko má nasmlouvané malé kvóty dodávek...minuly týden jednal dovozce Porsche Česká republik o navýšení...jak dopadl, zda se zlepší čekačka do konce roku ale netuším..

ferat79 07.08.2014  10:43

« Re: Re: FR - pořadník

Hoj
        díky všem za informace. Porsche snad ani nemá dealerstvi SEAT nebo se pletu? No kazdopadne objednam, ale ted si jeste zahraju hru na bonus "kdo da zimaky, ci tak neco". Jsem soudny, ale pul roku pod zalozkou nekolika desitek K mi prijde kompenzovat fer. Kdo vi s cim muze firemni politika vyrobce za pul roku prijit. Jsem zvedav, ktery dealer v uz tak precenene nabidce najde ten prostor na bonus, jaky a jestli vubec nejaky bude. Tak za pul roku se vratim s recenzi : ) mejte se tu hezky, FR79

foto marcellus

marcellus 27.08.2014  13:46

« Re: Re: Re: FR - pořadník

Ja jsem objednaval 11.04. a presne 11.06. bylo auto nachystano, ale ve smlouve byla doba dodani 16 tydnu a sam dealer byl prekvapeny jak rychle sem auto dostal. Bral jsem 1.8tsi, ale rikal ze u 1.2tsi a cupry je ta situace spatna a jde to do hodne mesicu ty cekacky. Btw divim se ze ti nekdo dal 10% ze "slusnosti" teda pokud auto neberes na firmu.

foto Slamka

Slamka 28.08.2014  08:41

Automaticke dotvaranie okien

Ahojte,
    ma LEON tuto funkciu pri zamknuti vozidla dialkacom? Zavru sa okna same?
    Pripadne je moznost pri odomknuti okna otvorit (resp nastavit si ktore sa maju otvorit?)?

Dik za odpoved..

foto dal

dal 28.08.2014  11:13

« Re: Automaticke dotvaranie okien

Ano zavřou se když podržíš tlačítko, stejně tak se dají otevřít. Nevím jak u vyšších verzí ale u mne se nedá nastavit které ano a které ne. Prostě se všechny otevřou nebo ty co jsi nechal otevřené se zavřou.

colin251 29.08.2014  08:18

« Re: Automaticke dotvaranie okien

Ano, okna se zavřou/otevřou když se podrží čudlík na dálkovém ovládání. Že by se dalo zavřít/otevřít jen jedno nevím (mám výbavu FR)

colin251 29.08.2014  08:43

počítadlo kilometrů

Ještě jsem si vzpomněl na jednu věc. Po 10000 km se mi na displeji mezi budíkama vymazalo počítadlo a teď nevím, kde najdu, kolik mám najeto :-) Neumíte někdo poradit, jinak budu muset číst manuál :-)

Tak už jsem na to přišel. Celkový kilometry se zobrazují jen předtím, než se nastartuje :)

Covenant 02.12.2014  19:54

po 19.000 km

Díky za postřehy, je dobrý vědět že ani po 19t nic nevrže :-) Jinak s tím olejem je to bohužel servis od servisu...tak kde mam objednáno auto, tak si vlastní olej dovést naštěstí můžu.

colin251 02.12.2014  21:33

« Re: po 19.000 km

Bych i jezdil do jinyho autorizovanyho servisu, ale v okolí Liberce nic jinyho není. Těch postřehů moc není. Auto funguje pořád stejně dobře jako na začátku, takže moc co psát stejně nemám :-) Ještě jsem si vlastně všimnul, že klasicky potkáváčky prostě v noci svítí míň, než u našich dalších aut. Přijde mi, že jsou seštelovaný víc dolu. Zkusím se v servisu poptat, jestli by mi je malinko nepřizvedli. Dálkový jsou bez problémů.

Covenant 07.12.2014  16:36

« Re: Re: po 19.000 km

Dej pak vědět jak si dopadl s těmi světly, já si nakonec připlatil asistent dálkových světel..což taky trochu pomůže a člověk se při větší rychlosti soustředit pouze na řízení ;-)

colin251 07.12.2014  20:24

« Re: po 19.000 km

Dám vědět, jak jsem dopadl, ale na servis počítám půjdu až někdy březen/duben. Ten asistent dálkových světel je úplně na prd, aspoň co já mám zkušenost z jinýho auta. Když jedu po rovině a proti mě v dálce jede auto, tak pořád svítí dálkovýma. Občas nepozná koncový světla předemnou jedoucího vozu nebo když vyjíždím z města třeba na rychlostu tak svítí dálkovýma na jedoucí auta po rychlostce. Pokud jsou svodidla s nějakýma stromkama, tak taky na druhý straně občas neregistruje vozidla atd. Takže pro mě takovej asistent nic neřeší :-)

foto Lipan

Lipan 16.03.2016  21:26

Velikost kufru

Ahoj, zkoušeli jste někdo dát do kufru ST verze cyklistické kolo? Zdali se tam vejde bez demontáže např. předního kola? Moc by mě to zajímalo, nikde jsem to nenašel, v dubnu si jdu vyzvednout již objednanou verzi 1.8 FR, tak se moc těším. Díky za odpovědi.

colin251 17.03.2016  10:46

« Re: Velikost kufru

Na stojato se tam nevejde, řekl bych podle videa [odkaz] Jestli na placato a na šikmo, těžko říct. Mě kolo před rokem ukradli :-)

Osobně bych radši dal tažný a na to nosič na kola :-)

foto Jovzin

Jovzin 18.03.2016  07:45

Chip tuning kde ste robil ?

Dobry Den prajem,
    Chcem sa opytat kde ste robil ten Chip tunning na zvysenie vykonu ?

Takteiz dost pokukujem po SEAT LEON ST a uz som aj rozhodnuty ho zobrat. Tak premyslam uz dopredu ze by som neskor tiez dal to zvysenie vykonu.
    Objednavam zial tu verziu 1.4 TSI kedze primarne to ma byt rodinne aut ona vylety a navstevy rodiny.

Dakujem pekne za odpoved.

colin251 19.03.2016  09:59

« Re: Chip tuning kde ste robil ?

Já jsem byl v praze ve firmě Profituning Praha. Je to pobočka vaší slovenský firmy Profituning ([odkaz] Několik normálních Leonů už tam dělali i nějakou tu Cupru, takže bych se toho nebál.

Já jsem teda upravoval až teď, když mi skončila záruku. Nechtělo se mi riskovat, že by v záruce přišli na to, že mi někdo upravoval software a při případným problému by mi neuznali záruku. Pokud by jste měl trochu víc pěněz, tak bych možná doporučil i firmu bsrtuning ([odkaz] Ta dodává software spolu s programovatelnou jednotkou, takže když pojedeš do servisu, nahraješ originální software a pak si tam opět hodíš ten upravený. Občas se stává, že v servisu v rámci "aktualizací" přehrajou software v různých řídících jednotkách a mohl bys o "chip" přijít. Potom bys musel opět nechávat chip nahrát, což by tě mohlo stát další peníze.

Netuším, jestli máš 1.4TSI 92kW nebo 110 kW. Pokud tu slabší, tak po úpravě bych to viděl na nějakých 160koní, 280 Nm, u té sylnější tak 180 koní, 300 NM.

foto Jovzin

Jovzin 20.03.2016  11:19

« Re: Re: Chip tuning kde ste robil ?

Dobry Den prajem,
        No ja to dam tiez najskor po skonceni zaruky spravit.
        A zial budem mat tu slabsiu verzi 1.4TSI 92kW. Aj ked stale premyslam ci to este nezmenim este je ta moznost.

Cize pisete radsje to dat potom spravit v tom bsrtunning. To je super ze maju taku moznost pred servisom tam hodit stary software a potom tam hodit spat ten upraveny po skonceni servisu :-) To by som siel potom radsej do toho bsrtunningu. Akurat ako pisem este si pockam na to 2 roky no.
        No ja som z Brna takze asi by som to radsej potom zobral do Prahy nech mi to tam ochipuju :-)

Dakujem pekne za odpoved a prajem vela stastnych kilometrov :-)

Verny_2013 20.03.2016  14:04

« Re: Re: Re: Chip tuning kde ste robil ?

Ahoj, Taky o tom čipu uvažuju ale stejně jako vy oba až po skončení záruky tj. tak za rok. Ta BSR je švédská firma asi je tam kvalita ale 17 000Kč se mi za to dát nechce. Našel jsem ještě firmu Power tec - už jsou dlouho na trhu a cena je necelých 6000Kč. + balíček za 1500 Kč kdy při přehrání software ho tam nahrají zdarma zpět. Ale jsem docela zvědavý jaká bude spokojenost s tím Profituningem, určitě budu sledovat další příspěvky na toto téma. Musím říct že těch 92 Kw a 200Nm mi přijde po roce ježdění dost nudných, je to takový lepší základ s malou výkonovou rezervou. Jediné z čeho mám troch obavy je zda převodovka není dimenzována jen do 200Nm, pak by ten čip na 250 Nm mohl být problém. Nevím ale jak zjistit to dimenzování převodovky. Nemáte někdo o tom info?

colin251 20.03.2016  17:39

« Re: Re: Re: Re: Chip tuning kde ste robil ?

U BSR to stojí 17000Kč bez PPC jednotky, takže si nahraješ software a pak ji musíš vrátit. Takže se tím připravíš o možnost kdykoli nahrát originální sofware zpět a navíc můžou chodit i další jiné aktualizace na software. Musíš tedy spíš počítat s nějakými 22500,-Kč. :-)

Firmu Power tec znám, ale ještě se mi nestalo, že by ji někdo doporučoval místo jiných. Přečetl jsem toho hodně, většina lidí doporučuje úplně jiný firmy. Některý jsou samozřejmě dražší, nekteré levnější. Nikdo z normálních lidí nepozná, jestli to jsou "odborníci" nebo "fušeři". Nedělám si iluzu o tom, že si vyvýjí software kompletně sami. Určitě na tom nějaká jejich práce bude a opět někdě větší a někde menší. Vždycky je to risk. Mě třeba cena za chip 6000,-Kč přijde už opravdu nesmyslná, zvlášť, když by firma měla ještě ručit za případný škody. Ani válcová brzda není záruka dobré firmy, ty údaje se dají upravit, které z ní vylezou :-)

Profituning mi přišel jako slušná firma. Schválně se podívej na jejich hlavní pobočku na slovensku, co tam všechno jezdí na úpravu za auta :-)

Já sám mám zkušenost se 3 firmama. Zatím nemůžu ani na jednu říct nic špatného.

Ať budeš mít upravený auto na jakýkoli výkon, stejně ti to přijde za chvíli pomalý. Naše nejsilnější upravený auto mělo jen "305 koní" a stejně mi to přišlo pomalý :-)

Co se týče převodovky tak nevím, na kolik je dimenzovaná. Určitě tam rezerva nad 200Nm bude. Těch upravených 250Nm není zas tak moc a člověk to nevyužívá pořád, takže bych se toho nebál. Mě třeba na brzdě naměřili v základu lehce přes 270Nm (série by měla být 250Nm, stejně tak výkon přes 150k, série by měla být 140k), takže bych řekl, že těch necelých 300Nm musí umět přenášet.

Určitě se nedá čekat, že to auto po úpravě bude rapidně jiné. Jeslti s tím počítáš, tak budeš asi zklamaný. V určitých otáčkách pomůže, ale zázraky od toho čekat nemůžeš. Na to je to moc malý motor. Já registruju rozdíl akorát na 2. převod. stupni, kdy to od 2300 ot. tahá jako blázen a po 5000 ot. to nevadne, jinak zřetelně to jinde nepociťuju :-)

tesnav 21.03.2016  11:38

« Re: Re: Re: Re: Re: Chip tuning kde ste robil ?

Nic proti zmíněným firmám, ale třeba já se obecně zásadně vyhýbám firmám, které jsou schopny upravovat x desítek značek (dojem solidnosti samozřejmě obvykle dodává Bentley, Ferrari apod.), stovky motorizací (někdy dokonce i ty neexistující), k tomu často motorky, traktory apod. Už celkem 8x jsem šel do firem, které se specializují na portfolio často příbuzných značek/motorů a dělají si vlastní SW a nikdy jsem zatím nebyl zklamaný.

A určitě se dá čekat, že auto po úpravě bude rapidně jiné. Protože pokud se bavíme o nárůstech v řádu 20-30%, tak to je při jízdě aspoň pro mne rozdíl zásadní, bez ohledu na objem motoru.

colin251 21.03.2016  13:18

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Chip tuning kde ste robil ?

No já nevím, jakou máš zkušenost ty, s úpravou méně objemnějších motorů. Podle tvých aut, to jsou spíš větší objemy.

Ale pokud upravíš 1.4TSI, tak opravdu raketový nárůst a jiný jízdný projev na všechny převod. stupně nepoznáš.

O nárůstu 20-30% se spíš nebavíme. Můj sériový výkon 140k/250Nm, byl na brzdě odměřený někde na 152k, 272Nm a po úpravě 179, 298 Nm. Bavíme se tedy o nárůstu cca 27k/26Nm (necelých 18 % u výkonu, a necelých 9 % u krouťáku).

Nedomnívám se, že tomu bude rapidně jinak ani u jiných 1.2TSI/1.4TSI.

Ano, rozdíl, jak už jsem tu psal je na 2. st., kde kolem 2300 ot. auto zabere výrazně víc a teď na zimních pneu a suchu mi bliká esp ještě kolem 5000 ot., ale na nějaký 4./5./6. st. už to poznat není, na to je to příliš malý motor. Kde se úprava ještě projevila, tak tím, že po 5000 ot, tlačí turbo dál a nevadne. Ale to je tak vše.

Poslední upravený silnější auto jsem měli Audi A6 250k/550Nm na 305k/625Nm a ani u toho nemůžu říct, že bych si z toho sedl na zadek. A věřím tomu, že tam ten výkon cca byl, byli jsme s ní u fy Dieselpower.

Znám i ten názor, že lidi věří, že je lepší jezdit k firmě, která dělá jen jednu značku a ostatní jsou fušeři. :-) Něco na tom určitě je, ale zas tolik bych se těch jiných firem nebál.

Těch firem, které jsou zaměřeny jen na jednu značku moc není. Spíš se vždycky jedná jen o nějaké "speciální" značky, které dělají auta ... jako třeba ford ST/RS, opel OPC, subaru WRX/STI. Hodně i "celosvětově" známých firem dělá těch značek víc.

Ale koneckonců je každého věc, kde si svoje auto nechá upravit a kolik ho to bude stát :-)

tesnav 21.03.2016  18:44

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Chip tuning kde ste robil ?

Mám zkušenosti mj. i s úpravou atmosfér nebo turba, které bylo výkonově na úrovni současných 1.4TSi. A u všech motorů, bez ohledu na objem, jde o relativní čísla (procentuální nárůst), ne ta absolutní (výkon). Protože i to moje nejslabší auto, což byla Felda 1.6, která dala po úpravách něco okolo 71kW byla prostě v celém rozsahu běžných otáček o level jinde, než výchozí základ.

A zde je možná problém v tom, že nárůsty, co uvádíš ty, jsou na turbomotor prostě nízké. Kdy uznávám, zvláště podprůměrných 9% u krouťáku není až tak poznat, ale 18% u výkonu svědčí minimálně o plynulejší a nahoře ostřejší výkonové křivce. Důvodů může být samozřejmě více (povedený a dobře zajetý motor výrazně nad tovární parametry, tvůrčí práce s prezentovanými fakty u úpravce ...). Důvodem také může být to, že tito "obecní" a všehoschopní úpravci obvykle prezentují a zřejmě i dosahují čísla až o 50% horší, než úžeji zaměření specialisté.

BTW: Třeba u zmíněného Profituningu mne zaujala úprava podladěné a velmi dobře tunitelné 1.8T. Oni udávají nárůst z nic moc 110 na stále bídných 125kW (sic 275Nm ze 210), ale naopak u mechanicky shodné RSky ze solidních 132 na špičkových 152kW a (těžko uvěřitelných) 325Nm.

Pokud někdo řeší SW úpravu motoru, tak je vhodné se na to podívat šířeji. Obecně podladěnější verze přeplňovaných motorů se ladí relativně lépe, viz. třeba řada 1.2TSi, kdy všechny 3 výkonové verze (86/105/110) se ladí shodně až na 130PS, podobně různé varianty 1.0/1.5/1.6EB apod.

A dalším bodem je podívat se na to, jaké úpravy se na trhu nabízí a jaký průběh výkonových křivek pak vyplývá z udávaných parametrů (motor bude mít plynulejší zátah nebo naopak bude kopavější ...). Třeba u diskutované nejslabší 1.4TSi najdeš namátkou nabídky od 105kW/235Nm přes 110/260 vs. 120/240 až po 120/262. Přičemž pokaždé bude výsledek podstatně jiný co do výsledné charakteristiky upraveného motoru, kde moje osobní zkušenost (bez brzdy) je taková, že to nahrubo sedí s deklarovanými průběhy (několikrát jsem dělal i postupný a rozpoznatelný upgrade v řádu 5-10%). Tudíž pokud má někdo zájem, i u tohoto podladěného motoru se může dostat na ten nárůst 30%, což je pak při rychlé jízdě, zátěži apod. rozdíl na jakýkoliv kvalt.

Já jsem třeba vybíral svoje auta vždy s ohledem na to, jak pak šla posunout výkonově dále a vybíral úpravy, kde v bežně používaných otáčkách šel moment a výkon jen přes SW okolo extrémních 40% nahoru, což pak při běžné jízdě znamená jako by 1,5 rychlostního stupně nahoru (tzn. na VI. to táhne skoro jak na IV. v sérii).

colin251 21.03.2016  19:40

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Chip tuning kde ste robil ?

No vidíš, já sám mám taky zkušenost s chipem na atmosferický motor a tam bych rovnou tvrdil, že to byly vyhozený peníze... 1.4 Fiat Grande Punto.

Nárůsty co uvádím já, tak jsou tak akorát. Samozřejmě není problém, aby mi z motoru vyždímali ještě víc, ale na převodovku/spojku je těch 300Nm akorát. Byl jsem přítomnej u měření, neviděl jsem, že by jsi s tím nějak hrál. Připojil konektor a šup na brzdu. Jasně, že u každýho úpravce jeho brzda změří trochu jiný výkon.

Tvůj příklad o Octávii RS 1.8T můžu částečně posoudit, protože jsme ji doma taky upravenou měli, akorát si tedy nepamatuji, kolik Nm měla, pouze si pamatuji ten výkon kolem 150kW. S těmi Nm nevím, juknul jsem na BSR a tam u RS verze uvádí 323 Nm (u MTM 300Nm, Mcchip-dkr 325Nm ... ta udělala teď např. nejnověji z BMW 22Oi vpodstatě auto s výkonem M235i :)), u ABTu jsme našel jen obyč. Octávii II s 1.8T a tam uvádí 310Nm.

Mě přijde úplně mimo zvedat na sériovým autě "reálně" výkon o nějakých 30 %, na to normální auto není dělaný.

Něco jiného je to samozřejmě u podladěnýho motoru, který se stejnými vnitřnostmi existuje v různých softwarových úpravách a jen "chipem" se výkon klidně o 30 % zvedne.

Souhlasím s tím, že úprava od různých úpravců bude mít jiný průběh výkonu.

My máme takhle upravený různý firemní auta, od různých úpravců. A zatím jsme se vždycky všichni řidiči shodli, že žádný brutální navýšení na všechny převodový stupně necítíme. Možná, až budeme mít auto, co mělo 300 koní a necháme z toho udělat 600, tak pak si řeknu, že 3. převod. stupeň, tahá jako 5. převod. stupeň :-)

Buď rád, že ty ten rozdíl pociťuješ víc, aspoň z toho máš lepší pocit :-)

colin251 20.03.2016  17:21

« Re: Re: Re: Chip tuning kde ste robil ?

U toho BSR tuningu bych se asi nebál ten software nahrát i během záruky. Dostaneš od nich takovou programovatelnou krabičku, kterou propojíš jen do konektoru a sám si tam nahraješ upravený software. Stejně tak před servisní prohlídkou můžeš zase nahrát sám originální software, který se zazálohuje.

Navíc nějakou záruku na auto drží sám BSR. Podívej se na jejich stránky, tam toho zjistíš víc.

Myslím si, že na běžný ježděný stačí 92kW verze, pakliže chceš závodit, raději rovnou změn objednávku na 1.8TSI. V Čech je u FR verze mezi jednotlivými rozdíl cca 60000,- Kč, to není zas tolik, když za chip BSR dás 25000,-Kč, to už se rozdíl smrskne na 35000,-Kč.

Já sám bych býval šel do 1.8TSI. Auto jsem ale kupoval měsíc po tom, co se začalo prodávat, takže nikde tuhle motorizaci neměli, abych ji odzkoušel.

Jinak já bych si na čip zajel do Bratislavy. Nebo nejraději do Popradu, mají tam pěknou pobočku :)

tesnav 21.03.2016  11:40

« Re: Re: Re: Chip tuning kde ste robil ?

Napiš mi SZ, dám ti tip na solidní firmu, která ti udělá dodá krabičku, kde si případně nahraješ origo SW během pěti minut, cena okolo 12tKč.

foto JTF

JTF 18.03.2016  09:24

lak

S lakem naprosto souhlasím - mám stejný a po roce a 23t.km je předek slušně obitej. Navíc mi skoro pokaždé zůstane v ruce páčka na výškové nastavování sedadla řidiče (občas si leoše půjčuje žena), tak to budu muset řešit, ale je to blbě vymyšlené.

colin251 19.03.2016  09:48

« Re: lak

Lak se obávám, že nevyřešíš, pokud se ti opravdu odlupujou velký kusy sami od sebe, jinak nemáš šanci.

To že to je obouchaný od kamínků, tak ti akorát řeknou, že je to tvým stylem jízdy.

To nastavování sedačky by asi mohli vzít, to si dokážu představit, pokud to nebude nic moc složitýho na opravu.

Bohužel je to dneska takhle se vším, firmy chtějí akorát prodávat, ale řešit problémy se jim už moc nechce.

Mě ten lak docela štve, auto myju, voskuju a leštím ručně, do myčky nejezdím. Myslím si, že se o něj docela starám. Uvažoval jsem, že bych to nechal přestříkat, akorát se teda musí vzít nárazník, kapota a oba boky a ještě to částečně rozstříknout přes přední dveře. Nebyla by to zas taková velká darda, mělo by to být cca 18000Kč vč. práce. Ale nechám to být, auto budu mít tak ještě cca 1 rok.

foto dadasada

dadasada 29.06.2016  15:29

poruchy

Díky za info. Rád si přečtu o Leonu. Líbí se mi to auto.

Bohužel v dnešní době si už člověk nevybere bezproblémové auto, ale pouze musí mít štěstí na kus viz mé auto. Ostatní Fluenci to prý neřeší.

V současné době se pokouším odstoupit od smlouvy, tak uvidíme. Každopádně se člověk nesmí dát, jsou to šme.... ;-).

Jen se zeptám, žádný z Leonáků si nevybral automat. Máte o nich špatné zprávy? mě by se právě automat líbil s 1.4 TSi.

Verny_2013 29.06.2016  16:50

« Re: poruchy

Ten výčet poruch mě teda dost děsí. Mám sice VW ale technika je stejná, při 23 000 co mám najeto je to zatím všechno OK. Tak jen doufám že to tak bude i dál.

colin251 29.06.2016  18:42

« Re: Re: poruchy

No každý máme na autě něco no. Já třeba při 23 tis. km měl taky všechno ok :-) ... to teprve přijde :-)

colin251 29.06.2016  18:41

« Re: poruchy

Ahoj. Tak ohledně automatu ... v době pořízení jsem ho nechtěl, mě se tuhost a přesnost řazení v Leonu hodně zamlouvá. Příště už ale budu asi volit automat, ale jenom kvůli popojíždění v kolonách, kterých je nějak čím dál tím víc. :-)

Já spíš než 1.4 tsi automat zvažoval původně 1.8tsi, byla jen o nějakých 20-25 tis dražší, ale nikde tuhle motorizaci neměli na projetí, tak jsem se rozhodl pro 1.4 (spotřeba/výkon).

Jetty 29.06.2016  18:12

Pojistné šrouby

Ahoj, ten rozpadlý ořech k pojistným šroubům bych rád viděl 8-s Jinak hezké 18" co pasujou na celý koncern bych na autě bez pojistňáků nevozil :-| ;-)

colin251 29.06.2016  18:43

« Re: Pojistné šrouby

Jsem ten ořech už asi vyhodil. Rozbila se taková ta kytyčka nebo co to bylo za obrázek v tom ořechu (každý ořech má ten tvar jiný). Jinak už se nám to stalo i na Audi A6, ale tam mám v servisu dali nový, takže to problém nebyl. Já bych zase naopak už na autě ty pojistný šrouby nechtěl. Auto je pojištěný, tak co. Když ukradnou kola, tak max. zaplatím spoluúčast a je to ne :-) Příště budu chytřejší :-)

foto michalpneu

michalpneu 30.06.2016  00:54

« Re: Re: Pojistné šrouby

tyhle bezpečáky se rozpadnou proto, že to servis povoluje bouchačkou a ta kytka ty rázy moc dlouho nevydrží, nebo to přetáhnou a pak povolí při další návštěvě zase bouchačkou a je to hotový. Tyhle kytičky jsou hodně dobrý. nefunguje na ně jako asi na jediný bezpečák paklíč na bezpečáky a jentak nejdou přemostit. Ale zase jsou hodně choulostivý na zacházení a rozpadnou se pouze, když to udělá servis nešetrně při povolování.

Jetty 30.06.2016  13:33

« Re: Re: Re: Pojistné šrouby

Tak mě už ten ořech drží 6 let, ale taky si kola přezouvám sám, možná to bude tím :-)

Jetty 30.06.2016  13:29

« Re: Re: Pojistné šrouby

Tak když to bereš takhle... mě odrazuje už ta patálie s tím, když najdu auto na špalkách, navíc se to může stát třeba 300 km od baráku... ale tak každého věc

Brandon Walsh 30.06.2016  13:45

« Re: Re: Re: Pojistné šrouby

súhlasím, zničil to pneuservis, ja nechám prehodiť kolesá a potom bezpečnostnú nahodím doma ručne,
          takýto názor ku ukradnutiu kolies máš asi iba kým ti ich neukradnú a nájdeš auto hodené na brzdách ;-\

foto SCHROJF

SCHROJF 30.06.2016  15:58

« Re: Pojistné šrouby

Mne ten original orech tiez znicili v pneuservise...ako pise michalpneu...nesetrnym zatahovanim... ;-)
      musel som kupit nove bezpecnostne skrutky...a tie,aj orech drzia...tak mam dojem,ze ten original orech z koncernu je trosku makky...