BMW řada 3 (2012)

25.7.2013

Zdravím všetkých pri recenzii na BMW 320xd. Ako som sa k tomuto autu dostal? Už ako malého ma rodičia vodili za ruku po parkovisku, kde som vraj…

BMW řada 3 (Vranis)

foto Jetty

Jetty 26.07.2013  00:18

po dlouhé době velmi povedená recenze se slušnou fotogalerií :yes:
    Na vzhled téhle trojky si nějak nemůžu zvyknout, ale v tom M packetu vypadá parádně ;-)
    Nemůžu jinak než 3x10b :-)

Vranis 27.07.2013  08:57

« Re: Recenze

Dik moc, fotky a skúsenosti plánujem ešte postupne pridávať :-)

poterienko 26.07.2013  09:28

Krása

Když jsem vybírali nové auto (jeté), tak trojka sice padla v potaz, ale s R6 byla jen ta starší. Tato nová je absolutně dokonalá, prostě nádherné auto. Škoda, že nezbyly eura na R6, ale i tak to musí jet pěkně, když i hodně 5er jezdí s 20d. Také dávám 3x10.. :).

Vranis 27.07.2013  09:01

« Re: Krása

Označenie 20d pôsobí tak nejak podradne ale stačí sa s ním jeden krát previezť :-) Veď má o nejakých 10 koní viac ako minulá Octavia RS v nafte a nechcem si ani predstaviť, čo by povedal majiteľ RS keby si mu povedal, že jeho oktávka je slabá >:D Každopádne ďakujem :-)

foto Kubyyyk

Kubyyyk 26.07.2013  09:30

Chválím

chválím skvělou recenzi a hlavně výběr vozu. Pravdou je, že M-packet dělá hodně - když jsem měl bílou Luxury Line, tak si jí moc lidí nevšímalo, ale pak jsem měl druhou černý M-packet a najednou byla středem pozornosti :-)
    Jedinou chybou, kterou jsem nalezl je výčet výbavy M-packetu, jelikož režim SPORT+ je standartní výbava u F30 pro jakoukoliv verzi, ale je to jen detail :-)

Dávám 3x10 bodů a přeji spoustu spokojených km :-)

Vranis 27.07.2013  09:07

« Re: Chválím

Musím s tebou úplne súhlasiť. Keď vedľa seba postavíš jednu trojku v nejakej nenápadnej farbe a druhú v nejakej výraznej s M packetom tak máš pocit, že sú to dve rozdielne autá:) S tym sport-om plus si nie som až tak celkom istý, či máš na sto percent pravdu. Mne sa zdá, že tento režim dostaneš buď pri sport line/M packete, servotroniku, alebo adaptívnymi tlmičmi/ adaptive drive. Skúsim to niekde nájsť. A ďakujem pekne ze rekaciu na recenziu :-)

foto -StenLi-

.StenLi. 26.07.2013  15:25

Fazit..

Auto nadherne, recenzia paradna, fakt mas talent. V par videorecenziach som si vsimol, dost vibrujuci a traktorovo znejuci motor 2.0d pri volnobehu. Ako to vnimas ty? Skoda ze ten dvojliter nerobia ako 5valec ;)

Vranis 27.07.2013  09:14

« Re: Fazit..

Z vonku motor znie na voľnobehu presne tak ako to popisuješ. Nie je to žiadna výhra. O to zaujímavejšie je to, že z vnútra je ten zvuk úplne iný. Napr. pri Kia Sorento bol zvuk úplne rovnaký aj z vonku aj z vnútra. Chcem tým povedať, že z vonku hneď vieš o aký motor sa jedná, ale keď si sadneš do vnútra, zvuk vôbec neobťažuje ani na voľnobehu a je nejakým spôsobom dobre utlmený. A v neposlednom rade ďakujem za pochvalu. Vždy ma poteší keď niekto ocení prácu ktorú som odviedol, a motivuje to v pokračovaní (v tomto prípade o napísaní recenzie na nejaké iné BMW) :-)

foto Atlis

Atlis 27.07.2013  22:52

pekna

pekna trojka. snad len skoda, ze to nie je benzin a rwd. predsalen by jej to pristalo viac. aj ked chapem, preco by sa niekto pre taku konfiguraciu rozhodol. :yes:

Vranis 28.07.2013  23:34

« Re: pekna

Ako hovorim 335 boli uplne mimo a 328 som nenasiel ani jednu. Skoda tu 238 som chcel aspon vyskusat

woody-alien 28.07.2013  23:14

Pěkná recenze

Stejně jako Jetty musím ocenit práci, kterou sis dal s recenzí. :yes: A stejně jako on musím upřímně říct, že po uvedení F30 jsem nějak nesdílel všeobecné nadšení. Ale můj názor se postupně mění, a když za mnou nedávno jela bílá v M-packetu snad 20 kilometrů, tak jsem jí ve zpětném zrcátku celou dobu opravdu zálibně pozoroval. ;-)

Vranis 28.07.2013  23:33

« Re: Pěkná recenze

Tiez som si po uvedeni hovoril co to s novou trojkou porobili...postupne som si vsak na nu zvykal a pri prvej osobnej skusenosti sa moj nazor zmenil uplne :-) takze ani u mna to nebola laska na prvy pohlad :Da diky za uznanie. Ak sa niekedy najde cas napisem nieco aj o Z4 o ktorej tu este tiez nie je nic napisane

šmoula nešika 02.09.2013  12:04

« Re: Pěkná recenze

foto Johny-Rico

Johny.Rico 29.07.2013  18:43

Skvělá recenze!

A super auto. díky moc, pomůže to jistě ostatním! :yes: :yes: :yes:

Vranis 29.07.2013  23:22

« Re: Skvělá recenze!

Dik moc Johny, presne v to dufam :-)

foto ORBiTH

ORBiTH 13.08.2013  11:53

3er

Skvelé auto, závidím - v dobrom slova zmysle. Recenzia taktiež skvelá, priznám sa na mňa až moc dlhá ale vpohode >:D Čo sa týka ,,príjmania dizajnu", u mňa je to rovnako so všetkými ,,novými" BMW - Hneď po premiére sa mi tie autá nepáčia a sám sa pýtam, čo to to BMW s tými autami stvára no a potom sa mi ten dizajn nejako dostane ,,do oka" a už sa mi páčia, viď aktuálna 5er. Buď dozrievam ja alebo auto. >:-[]

Vranis 13.08.2013  13:06

« Re: 3er

Ja som mal taký istý poct ako ty pri tejto trojke a aj pri novom BMW 6. Zo začiatku som pozeral či sa náhodou nezbláznili no teraz je to pre mňa najkrajšie BMW :-)

MrBeranek 13.08.2013  22:01

320xd

Pěkné auto, červená F30ce sluší. Proč jsi nešel do 330xd? Tento týden jsem měl zrovna možnost projet 330xd a jela fajnově. Na to, že ten motor má jen jedno turbo, mělo auto výbornou reakci na plyn (ve sportovním režimu).

Já čekám nicméně na F31ku v motorizaci 335xd jako náhradu za stávající E91 330xd. K objednání bude na jaro, tak sem pak dám taky recenzi. :-)

Ať slouží!

Vranis 13.08.2013  23:50

« Re: 320xd

Nebudes verit ale ked som auto kupoval nenasiel som ani jednu jedinu 330d. Bude to asi tym ze 330 sa zacala predavat o nieco neskor ako 320 d takze skladove vozidla este neboli. Tak drzim teda palce a nech na nu necakas dlho >:D

MrBeranek 15.08.2013  11:27

« Re: Re: 320xd

Objednací doba nového F31ky je 3 měsíce, když budu chtít něco v Individuálu, tak čtyři měsíce. Ceníky budou prý nejdřív v listopadu, takže to vidím na jaro (duben, květen). :-)

Vranis 14.08.2013  08:19

« Re: 320xd

Inak motor 35 d poznam dobre z x6tky a riadne vie zacvicit aj s nou takze si viem predstavit co bude robit v o 500 kg lahsej a pol metra nizsej 3ke >:D

MrBeranek 15.08.2013  11:36

« Re: Re: 320xd

Tak já předpokládám, že to bude proti mojí E91 330xd znatelný rozdíl (dalších 80 koní a 130 Nm navíc při stejné váze by mělo být znát). Snad BMW nabídne i pro tento motor Performance Power Kit (na 20d a 30d ho nabízí) a dostane ten motor někam k 350 koním a 700 Nm, což by mělo být ideální. >:D

Jinak 320d jsem měl půjčenou jako náhradní auto vloni a na čtyřválec jela velmi dobře. Když to porovnám s OII 2.0 RS TDi, kterou jsem měl předtím, tak jela ta 320d lépe a byla hlavně lépe odhlučněná. Jen ta spotřeba byla po městě horší (ve snaze z motoru vydolovat dynamiku šestiválce, jsem autu stál pořád na krku). :-)

Vranis 16.08.2013  08:30

« Re: Re: Re: 320xd

A nelaka ta skor benzin? Myslim ze taka 335i alebo tu nedavno testovana alpina by tiez nebola zla volba :P

foto Porsche917

Porsche917 20.08.2013  13:47

« Re: Re: Re: 320xd

Mam f30 330xd s performance power kitom 286k 600Nm a urcite by som odporucil pockat na 335xd ;-) :yes:

MrBeranek 21.08.2013  12:28

« Re: Re: Re: Re: 320xd

Ale tak jede hezky, ne? F30 330xd jsem si byl projet (bez PPK) a jela velmi pěkně. S PPK jede určitě ještě líp, sériová 335xd pojede zase ještě o kus líp. A jestli BMW dá a uvolní PPK i na 335xd, bude to perfektní. >:D

foto Porsche917

Porsche917 22.08.2013  09:18

« Re: Re: Re: Re: Re: 320xd

S PPK je to o nieco lepsie zatial to bude musiet stacit, pre mna by bola 335xd idealna motorizacia tohto auta a este ak bude s PPK nic viac uz by som nepotreboval :-) V beznej premavke nedostihnutelne auto

MrBeranek 21.08.2013  12:26

« Re: Re: Re: Re: 320xd

Jistěže láká, jenže mám doma ještě 130i, tj. šestiválcový benzín, tak si říkám, že živit dva benzínové šestiválce se mi asi nebude chtít (vím, za kolik jezdím s tou 130kou, takže s 410 koňovou Alpinou bych jezdil ještě za víc).

Jasněže Alpina B3 BiTurbo v kombíku a v xDrivu je snová a naprosto jasná volba, jenže si nějak pořád nemůžu zdůvodnit ten druhý šestiválcový benzín doma. :-) Takže asi zůstanu u té 335xd, přece jen na dlouhé cesty s rodinou můžu jet velmi rychle s nižší spotřebou, on ten benzín chlastá, když se mu naloží, jak prokopnutej. :-)

foto pe3k

pe3k 21.08.2013  20:37

krasa

:yes: Paradne auticko ;) blahozelam a prajem vela stastnych km....
    BTW: dostal som sa k tomu len nahodou hladam test 325D a spotrebu, no nikto ten motor nemozem najst....
    BTW2: kolko ta vyslo to auto, akt o nie je tajne :-)

Vranis 26.08.2013  12:37

« Re: krasa

Dik moc :-) Myslim ze 25 d testovali pred nejakym casom aj tu na auto.cz ale nie v trojkovej rade ale v jednotke a tam motor vysiel z testu velmi pozitivne. Viem ze trojka je zase nieco ine jednotka ale podla mna tam zase az taky rozdiel nebude :-)

foto Delfin2

Delfin2 25.08.2013  23:29

Gratulujem

Zdravím, veľmi pekna trojka červená jej pristane :yes: Prajem veľa pekných km a radosť z jazdy :-)

Vranis 26.08.2013  12:41

« Re: Gratulujem

Dakujem radost z jazdy zatial auto prinasa a dufam ze prinesie este vela peknych km :-)

šmoula nešika 02.09.2013  12:02

Bávo

Sluší mu to, jen jsem zahlédl, že moderní diesely BMW mají problémy s životností. [odkaz] Což se bohužel nejspíš týká i tvého auta. [odkaz] Tak snad se ti problémy vyhnou a za volantem si užiješ spoustu radostných kilometrů. Na ten článek se mrknu až budu mít někdy v krámu chvíli. Doufám, že jsem tě tím moc nerozhodil... 8-s

Vranis 02.09.2013  23:10

« Re: Bávo

Nie nie neboj :D, myslim ze z velkej casti zalezi na tom, ako sa k autu clovek sprava, ako motor namaha, aky ma rocny najazd a na mnohych dalsich faktoroch. Mam znameho ktory ma 20d len v starsom prevedeni a ci je zima ci je leto hned po nastartovani nalozi autu plny kotol takze si myslim, ze na predcasnom skoncenim zivotnosti ma vzdy zasluhu aj majitel. V BMW totiz casto jazdia totalni automobilovi burani a myslia si, ze ked maju BMW tak mozu vsetko a casto vidavam po nastartovani rozjazd pod plnym plynom- hlavne u slabsich dieselovych modelov takze asi tak :-) Samozrejme ze moze byt vada uz od vyroby ale s tym nic nespravim takze nema zmysel sa tym moc stresovat. Auto nenahanam, nestavam na limity (predsa je to 2litrovy diesel) a neplanujem nejakym sposobom zanedbavat servis takze dufam, ze sa mi tou zivotnostou odvdaci :-)

šmoula nešika 03.09.2013  13:18

« Re: Re: Bávo

Řidiči, kteří rozumí automobilové technice jak koza petrželi, nebo ti, co kroutí volanty služebáků malých firem a všechno si nechávají proplácet, jsou v tomhle ohledu hrozní. BMW se těší dobré pověsti a spolehlivost se u nich bohužel moc neřeší. Jsou bavoráky, které se mi líbí a které bych rád vlastnil, ale u nového nebo nadčasově navrženého člověk akorát tak schytá pohledy, kde na to vzal, u ojetého bych se bál, že s ním jezdil nějaký dement. Takže většina inteligentních lidích odjíždí z bazaru v BMW jako kombíku.

Vranis 02.09.2013  23:11

« Re: Bávo

Inak ak by si sa tam nieco zaujimave docital, urcite sa nenahnevam ked to sem v skratke hodis ;-)

šmoula nešika 03.09.2013  13:07

« Re: Re: Bávo

No jó no, jsi vlastně Slovák... Ale viděl bych to stejně jako u mnoha ostatních motorů, kde ve snaze o ušetření hmotnosti odlehčili blok (benziny) nebo nahradili litinu hliníkem (diesely, což platí právě zde). Takže bych na tvém místě olej čas od času nedolíval, ale rovnou měnil, abys zabránil odírání stěn válců karbonem, a před nebo po nějaké té svižnější jízdě nechal motor běžet, aby se ten hliník rovnoměrně prohřál. Když budu mít cestu okolo regálu, kde časák bude, tak se určitě mrknu, a kdyby těch bolístek bylo víc, tak dám určitě vědět. :-)

šmoula nešika 05.09.2013  16:16

« Re: Re: Re: Bávo

Uff. Měl jsi vidět, jak jsem se tvářil, když jsem stál u toho regálu. Nemám vůbec dobré zprávy. Ale při vší bídě budiž kladem, že už máš novější, modifikovanou verzi.

Svět motorů zmiňuje případ čtenáře, který ke svým jízdám po Evropě dlouhá léta užíval bez větších problémů dieselové bavoráky. Jednoho dne se však při jízdě po dálnici začalo z motoru ozývat hlasité chrastění. Proto vůz zastavil a odtáhl to nejbližšího servisu. To ještě netušil, že mu auto vrátí s účtem na 11 000 Euro. Po tomhle zážitku prý komplet přehodnotil své mínění o BMW.

Jak je to jen možné, že se z na pohled banální závady vyklubala generálka motoru? Dnešní zvrácené „eko“ myšlení už zmrvilo spoustu skvělých motorů, zde je ovšem vliv na fatální nespolehlivost spíše nepřímý. Moderní diesel ověšený milióny turbodmychadel a elektronických škrticích klapek, propojený s komplikovanou převodovkou a horou jiné elektroniky, spletené s hromadami řídících jednotek, totiž vůz neúměrně zatěžuje, leč na místo zjednodušení a odlehčení všeho toho méně důležitého se výrobci dali cestou odtučňování samotných motorů, což je dle mého názoru úplně špatně. Člověk nemusí mít několik titulů z ČVUT, aby mu bylo jasné, že náhrada dobře se vyhřívající litiny nebo robustních vložek hliníkem, tlustým mezi jednotlivými válci jen 7 mm, dobře nedopadne. Ano, jen 7 mm hliníku od sebe odděluje rozžhavené spalovací komory, nevěřil jsem svým očím, ale přiložená fotka to dokazovala. Jen těžko uvěřitelné jsou i závady rozvodů, které by v podobě řetězu blbnout neměly, tuplem na těžko přístupné straně u setrvačníku. Opak je pravdou - řetěz se umí přetrhnout, vodící lišty se odírají a praskají. Vačkovou hřídel drží chatrný rám a maximálně zmenšený motor se při kolapsu snadno speče. Poddimenzovaný blok zase praská a nerovnoměrně se zahřívá. A převrtat jej by nejspíš pomohlo a šikovný mechanik by to zvládl za několikátinu opravy bloku, kdyby na to ovšem zbylo místo... ERG zase likviduje sání. Klasikou jsou pak vstřikovače a čerpadla EfficientDynamics, které odcházejí zcela pravidelně, v případě vážnějšího problému se může podělat cokoli. Jako v případě jmenovaného (bývalého) majitele, který platil navíc ventily, spojku, dvouhmotový setrvačník a já už ani nevím co ještě. Ročníky 2011- už na tom mají být o mnoho lépe, oprávněnost tvrzení ukáže čas. Samozřejmě záleží na motorizaci, z čehož jsem vypochopil, že 320d bude zlatou střední cestou.

Takže tak. Možná jsem něco zkomolil, studoval jsem to včera asi 10 minut, 100 %ní váhu tomu proto nedávej. Přesto to ber jako takové malé varování, že se v případě BMW (které bych společně s alfou zařadil mezi nejlepší motoráře, i když to asi s ohledem na poslední výtvory budu muset přehodnotit) nemáš nechat ničím překvapit.

Vranis 08.09.2013  08:04

« Re: Re: Re: Re: Bávo

Haha couz >:D uz mi ostava len dufat, ze budem jeden z tych stastnejsich a neprijemnosti sa mi vyhnu :P

šmoula nešika 07.10.2013  18:18

« Re: Re: Re: Re: Bávo

Zkušenost, kterou jsem zahlédl na AUTOsme...

„BMW NIKDY VIAC!!!
            Aj ked trochu off topic, ale aj tak...Kupoval som si BMW, ako premiovu znacku, lebo som chcel mat dobre auto a pokoj od servisov aspon na par rokov. Smozrejme nepocitam servisne prehliadky, vymenu oleja atd. Nemam 20r a nekupoval som 10rocny jazdeny srot(pojazdnu truhlu pre teenagerov) za 5000, ale vzal som predvadzacie auto 320d za vyse 20 000 z autorizovanej predajne!!! Po mesiaci mi po ceste do Chorvatska odisiel motor. V Madarsku..Vraj vstreky, turbo a este neviem co, nie som mechanik. Tam boli v BMW servise maximalne ochotni a mechanik mi len tak medzi recou povedal, ze ak BMW, tak jedine benzin. Nasledovali natahovacky so zarukou, nakoniec som vsetko zaplatil so svojho cca 1300Eur. Po 4mesiacoch odisiel palubny pocitac...svietili mi vsetky kontrolky v aute ako na Times Square, nefungovalo ABS...nic. Zase servis atd atd...potom kardan, po dvoch dnoch mi vystavilo baterku aj ked auto stalo, skoro vsetko som musel zaplatit sam...Nakoniec som to predal degesom v AAA Auto, aj ked som prerobil asi 7000 za rok, som rad ze som sa toho zbavil. Teraz mam uz 3rok Hondu Civic a maximalna spokojnost..samozrejme benzin, lebo turbo diesle uz nechcem ani vidiet.“

Taky mimo problémů s motorem i závady, patrně typické pro první kusy a předváděčky.

foto Mig-35

Mig_35 25.11.2013  06:40

« Re: Re: Re: Re: Bávo

Ten článek se týkal e90ky, před faceliftem. Od těch dob se hodně změnilo.

šmoula nešika 25.11.2013  14:57

« Re: Re: Re: Re: Re: Bávo

Jak jsem psal výše, mělo by to být teď lepší. Ale o celém problému N47 se zas tak dlouho nemluví, takže bych si na výsledky nápravy ještě počkal.

foto Atila-

Atila_ 28.02.2014  11:26

« Re: Bávo

Je to opravdu tak. Sestivalcove diesely jsou v pohode, ale ctyrvalce od faceliftu E90 umiraji klidne po sto tisici kilometrech.

foto Dieselpower525

Dieselpower525 14.09.2013  21:16

F30 :-)

Asi nikdy nezabudnem, ako som sa tešil na to auto, kým sa dostalo po premiére do našich salónov. Keď som ho prvýkrát zbadal v Regnum-bavaria v Prešove, nebol som vôbec sklamaný, dizajn sa podaril, auto vyzeralo ako na obrázku , tak v skutočnosti. Jedna vec , ktorá ma omrzela, bol vnútorný priestor ktorý sa podľa mňa oproti E90 nezmenil. Mali sme veľký zálusk presne na F30 320d 8 stupňový automat ZF, no priestorovo nám do rodiny auto nevyhovovalo nakoľko meriam 195 cm a som strednej postavy a môj otec má 150 kilogramov a je tiež vysoký. Je to super auto, zatiaľ v triede nemá konkurenta ( možno keby nový IS dostal dobrý diesel ) Blahoželám ! :-) veľmi sa mi páči aj farba :-) BiG LiKE

foto Schuchy

Schuchy 19.09.2013  11:19

Start/Stop system

Pekne auticko, fajn recenzia, skoda toho diesla a 4x4, ale chapem dovody. Viem co je to v zime mat obcas problemy a so zadnym nahonom sa niekam dostat :).
    A co sa tyka Start/Stop systemu, kedze vela ludi nadavalo, ze sa im to stale zapina, je mozne dat priamo v BMW zmenit jeho aktivaciu a to bud, ze po starte (a mozno aj zmene rezimu) bude stale vypnuty a stlacenim sa aktivuje alebo, ze si bude pamatat predosly stav.
    Vela stastnych km prajem. :yes:

Vranis 06.11.2013  08:40

« Re: Start/Stop system

Diky moc :-) Ano o tejto moznosti viem, no na start stop som si zvykol a automaticky ho pri starte vypinam.

foto HitmanPB

HitmanPB 29.10.2013  00:50

Pekná recenzia,

veľmi rozumne a citlivo napísaná. A samozrejme krásne auto. :yes:
    Želám Ti veľa šťastných kilometrov bez nehody. :-)

Vranis 29.10.2013  06:04

« Re: Pekná recenzia,

Dikes,cez vikend ju planujem doplnit o nejake nove poznatky, predsa len od kedy som ju pisal, prvotne nadsenie trochu odpadlo a na niektore veci sa viem pozriez z vacsim nadhladom:) inac tvoja recenzia na sedmicku je taktiez perfektna (raz som sa viezol v 750i a bol to naozaj zazitok)az sa divim, ze nie j v top 10 :-O

poterienko 06.11.2013  20:44

nádrž

Chtěl jsem se zeptat, jak máš velkou nádrž, respektive kolin natankuješ při dojezdu nula?

Vranis 06.11.2013  21:35

« Re: nádrž

Nadrz ma 57 litrov, k dojazdu nula som sa este nedostal, najmenej som mal asi tak 70. Bezne tankujem okolo 51-52 litrov.

foto random-jitter

random.jitter 01.12.2013  10:03

SC490DE

Načo tá skromnosť, treba sa pochváliť :-!

Vranis 01.12.2013  11:05

« Re: SC490DE

Uvedomujes si ze toto je dost nevhodne?

foto random-jitter

random.jitter 02.12.2013  11:04

« Re: Re: SC490DE

Dost nevhodne je zverejnovat na webe svoje udaje takymto sposobom. Urob dva kroky: vymaz tie dve fotky z galerie a potom toto vlakno.
        Vzhladom k nasmu debilnemu systemu ECV, kde sa cisla vydavaju v poradi, nebol problem vymedzit okruh okresov, ktore mohli na tento novy model (facelift / generaciu?) 3er dat seriu DE: BL, SC, PK, KS a MT. www.skp.sk ti prezradi, ze jedine SC490DE pasuje - poisteny typ auta je BMW.
        Takze viac pozornosti na webe aj na cestach.

Vranis 02.12.2013  11:09

« Re: Re: Re: SC490DE

zaujimave, ratal som s tym ze podla posledneho dvojcislia auto nenajdes, no ako vidim tak to nie je pravda

foto JirkaHKK

JirkaHKK 30.12.2013  18:17

X3

Koukal jsem se na odkaz, ale pisatel to "popletl" je to 7mm celkem - ale se sílou stěny dvou stěn vložek ( 2 x 3mm) a 1 mm síla stěny bloku mezi vložkami, a to je podle mě konstrukční " prasečina", kterou pokud vím nemá žádná jiná značka...

poterienko 04.01.2014  23:47

"Kouření a xDrive"

Mám to stejné u A4, kdy topí také do minutu po nastartování - je to elektrické topení, co se zapíná při venkovní teplotě pod 5°C. Jen jsem si všiml, že je potřeba mít zapnutou klimatizaci.
    Ad 4x4 - občas si jí rád vyzkouším na vlhké louce. Vypnu ASR a ESP a pak se jen kloužu.

Vranis 05.01.2014  00:02

« Re: "Kouření a xDrive"

to ci je treba mat zapnutu klimu som si nevsimol, kazdopadne to odsledujem ked trochu viac primrzne ci to bude fungovat rovnako.

poterienko 05.01.2014  00:29

« Re: Re: "Kouření a xDrive"

Je to samozřejmě i dle venkovní teploty, při mínus 10 to bude trvat déle. Ale je to fajn věc na omrzlé sklo apod.

foto Atila-

Atila_ 28.02.2014  11:24

Navigace se vyplati

Ta navigace za 2000EUR je vyborna investice a nikdo by nemel trojku kupovat bez ni. Jeji hlavni prinos poznas az to auto budes po letech prodavat, protoze BMW 3 bez kaplicky jsou jako ojetiny skoro neprodejne a pokud jsou tak za ceny o tolik nizsi, ze by ta navigace v novem aute byla zadarmo.

foto loyd-krismas

loyd-krismas 29.08.2014  11:59

karbon křídlo

Kdybys měl zájem mám nové karbonové křídlo originál M-performance. K M-paketu se hodí. ;-)

foto maTooB

maTooB 24.10.2014  07:59

Planovane upravy...

Podla mna sa ti ten tuning neoplati robit, uz mas najazdenych 30tisic, namiesto sypania penazi do uprav, radsej kup inu verziu, ktora tie upravy bude mat uz v sebe... A toto auto mozes predat, napriklad mne :-)

Inak pekne auticko aj dobra recenzia :yes:

Vranis 24.10.2014  08:54

« Re: Planovane upravy...

Vdaka za radu, ked raz budem auto predavat si prvy v poradovniku >:D Rad by som sa do toho pustil prave preto, ze po tych 30 000 je uz auto zabehnute a o mesiac konci zaruka. Co sa tyka kupy invej verzie, tak taku zrejme nenajdem. Jednak ziaden xDrive nema sportovy podvozok, ziadna ina verzia okrem 335 i nema dve koncovky a co sa tyka performance kitu tak to by sa sice dalo riesit riesit ale nove auto hladat nemienim, kedze toto mi velmi vyhovuje :-)

Vdaka za pochvalu :-)

foto positivemind

positivemind 05.11.2014  12:51

« Re: Re: Planovane upravy...

Vem 35i ;-) ten motor je fantastickej. Sice nebudou dálky za 5 litrů (ale za 7-8), kombinovaná nebude 6.6, ale 10, ale za to všechno to stojí. Ten motor je naprosto fantastickej, jezdil jsem ho chvíli v 4er a.... >:D >:D >:D >:D :yes:

poterienko 05.11.2014  13:59

« Re: Re: Re: Planovane upravy...

Vranis ten motor určitě velice dobře zná ze Z4. ;-)

Vranis 05.11.2014  14:08

« Re: Re: Re: Planovane upravy...

Je mi to uplne jasne, motor je vyborny, mam s nim uz nieco najazdene v Z4 presne ako pise Poterienko. Tam jazdim kombinovane za 12, co uz je oproti 6,5 dost rozdiel ale presne ako hovoris -stoji to za to Zaujimalo by ma celkom, za kolko by som jazdil s 335xi rovnakym stylom ako jazdim teraz - urcite by to bolo zaujimave porovnanie :-) V Z4 (a isto aj pri 335i je to nebezpecenstvo, ze to cloveka kvoli sile a hlavne zvuku taha jazdit sviznejsie co, by sa mohlo premietnut do nejakych odovzdanych extra prostriedkov pumparom a prislusnikom, takze v konecnom dosledku by jazda mohla byt o dost drahsia ako je teraz >:D

foto WalterR

WalterR 05.11.2014  17:55

« Re: Re: Re: Re: Planovane upravy...

Nechal bych to tak, jak to je. Vložené peníze do úprav se nikdy nezhodnotí a ještě se to bude hůř prodávat. A navíc doma čeká ještě z4, ne?

Vranis 05.11.2014  18:22

« Re: Re: Re: Re: Re: Planovane upravy...

Ahoj, v prvom rade ta vitam na MA.cz a hned na uvod zelam vela stastnych kilometrov :-) Celkovo by som povedal, ze takmer ziadna ,,investicia" ktora ide do auta sa nezhodnoti takze v tomto ohlade je to zrejme celkom jedno :-) Co sa tyka Z4 tak ano, ale v nej nesedim ani zdaleka kazdy den takze trosicku si personalizovat beznejsie auto podla svojich potrieb mi pride celkom normalne >:D Naviac auto neplanujem v dohladnej dobe predat, kdezde moj najazd je tak cca 12 000 km za rok a takymto tempom vydrzi este celkom dlho a kedze ostanu ,,doma" aj povodne diely tak si nemyslim, ze by bol s predajom niekedy nejaky problem.

foto stanleyy

stanleyy 26.05.2015  08:36

« Re: Re: Planovane upravy...

xDrive mozno nema moznost kupy "sportoveho podvozku" (ak myslis teda to, ze je znizeny a su tam ine pruziny), ale moze mat adaptivny podvozok a ten je o 2 levely inde..
        skoda, ze sa ti nepodarilo kupt auto s nim...
        Inak auto fajn, s Dunautom mam taktiez najlepsie skusenosti.. skoda toho historickeho diesla, strasne mi tam vadi ten hukot na volnobeznych otackach (ked clovek ide 50-60 v meste, s vypnutym audiom tak v urcitych momentoch to nenormalne huci).
        Tento problem je na novych 20d diesloch vyrieseny (v X3 resp. to bude fo faceliftovej 3jke)

Vranis 26.05.2015  17:58

« Re: Re: Re: Planovane upravy...

o adaptivnom podvozku viem, avsak na mysli som mal klasicky M paketovy podvozok, ktory k xDrive nedostanes. Pocul som od viacerych ludi, ze by M podvozok brali aj k xDrive ale v BMW asi vedia preco to tak robia. Kebyze si sam konfigurujem auto, adaptivny podvozok by bola jedna z mala veci, ktore by som z priplatkov bral.
          V Dunaute boli naozaj super a co sa tyka zvuku, tak je to proste 4 valcovy diesel. Na volnobeh hroza a pocas jazdy mi zvuk z vnutra nevadi. Ked idem 50-60 v meste tak pri tych 60 toci motor v comfort rezime necelych 1200 otacok, co je naozaj hroza ako v olbasti zvuju, tak aj v oblasti vibracii a opotrebovania niektorych suciastoch. Je na to velmi jednoduchy rcept - pouzit sportovy rezim, respektive manualne podradit o jeden stupen. Otacky sa zvysia na cca 1500-1600, co je ovela lepsie zo kazdeho pohladu.

foto miquel

miquel 31.03.2015  16:04

rady skusenosti a iné ...

Ahoj, mám tiež f30 v M-pakete chcel by som sa stebou podelit o nejake veci, tak ak by sa ti dalo vieš mi napisat na miquelblasko@gmail.com ... Dakujem

foto dalcar

dalcar 02.02.2016  13:15