Audi A4 (2009)

15.1.2013

Po ročním užívání vozidla Toyota Land Cruiser 120 s motorem 3.0D4-D (120kw) jsme s přítelkyní hledali nové vozidlo. Vzhledem k regulaci provozních…

Audi A4 (poterienko)

David Silver 15.01.2013  17:13

Víc fotek pěknýho auta

Asi tak bych rekapitulovat požadavky, které se je potřeba splnit do mého hodnocení číslem 10 ;-)

poterienko 15.01.2013  17:50

« Re: Víc fotek pěknýho auta

Fotek mám více, ale protože jsem povoláním fotograf, nechtěl jsem sem nacpat 20 stejných fotek. Každopádně je ještě projedu a něco přidám. Díky za poznámku :).

David Silver 15.01.2013  19:34

« Re: Re: Víc fotek pěknýho auta

Já vím všechno :-P >:D ;-)

poterienko 15.01.2013  20:11

« Re: Re: Re: Víc fotek pěknýho auta

Mě je to jasný :D. Nějaké fotky jsme ještě přihodil, ale více fotek, co by za to stáli (už ty nynější za to z pohledu mého oka moc nestojí :D.) nemám. Mám v hlavě vymyšlené focení, ale potřebuji k tomu pár věcí. Mimo jiné aby zmizel sníh a bylo sucho, aby se auto dalo trochu naleštit.

talio2 15.01.2013  20:20

« Re: Re: Re: Re: Víc fotek pěknýho auta

Ahoj, hlavně pozor na myčku Globus, hrozně drape lak .. a za rohem je wapka Karcher, umyješ auto líp, šetrněji a za méně peněz :-)

Vítej na ma.cz jihočechu :-)

poterienko 15.01.2013  20:47

« Re: Re: Re: Re: Re: Víc fotek pěknýho auta

Díky za upozornění a tip. Do Gmyčky jsem často jezdil s LC, kde to bylo jedno, jestli drápe, ale tak si dám pozor :D. Kde konkrétně je ta wapka? Zkoušel jsem ruční myčku u OMW a dopadlo to tak, že jsem tam naházel kilo a auto bylo umytý jen z jedné strany. Ale to bylo ještě s LC.

talio2 15.01.2013  21:40

« Re: Re: Re: Re: Re: Víc fotek pěknýho auta

GPS souřadnic gůgl/mapy +48° 59' 55.56", +14° 27' 12.55" :-)

poterienko 15.01.2013  21:44

« Re: Re: Re: Re: Re: Víc fotek pěknýho auta

Jen jsem to viděl, hned jsem si vzpomněl, kde to je. Díky.

talio2 15.01.2013  21:46

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Víc fotek pěknýho auta

cajk ;-) a oblíbil jsem si taky automyčku RK v Mercury, mají i perefektní akci na Slevomatu :-)

poterienko 15.01.2013  21:48

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Víc fotek pěknýho auta

Jo v Mercury jsou borci. LC mi tam tak vyleštili, že jsem to nepoznal. A jistě, že jsem to měl ze slevomatu :D. Audi jim tam asi pošlu na jaře, až budu mít jistotu, že to se to auto druhý den nezadělá.

talio2 16.01.2013  10:26

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Víc fotek pěknýho auta

koukám, že máš stejný plány jak já >:D To se tam na nás můžou těšit >:D

poterienko 16.01.2013  10:42

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Víc fotek pěknýho auta

Já si kupoval poukaz už před Vánocemi, ale nějak jsem ho nestihl zaplatit a projel jsem lhůtu pro zaplacení. Ale akce je opět na slevomatu, takže se asi nemusím bát, že by to tam na jaře nebylo.

talio2 16.01.2013  12:40

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Víc fotek pěknýho auta

mají tam pořád akce.. a ono i bez tý akce je to za ty peníze víc než dobrý :-) To už se vidí málokde. Mají tam opravdu parádní místo, sedneš na kafe/nakoupíš a auto umytý jedna báseň. Akorát chlapec tam není moc svěží páč mi napsal poukaz do 31.2.2013 >:D

David Silver 15.01.2013  20:32

« Re: Re: Re: Re: Víc fotek pěknýho auta

No ono i ve sněhu by jí to slušelo... Však umíš dobrý fota, např co máš některý na AR. :yes: :-!

talio2 15.01.2013  20:38

« Re: Re: Re: Re: Re: Víc fotek pěknýho auta

já bych taky potřeboval nafotit ten novej pelech >:D

poterienko 15.01.2013  20:49

« Re: Re: Re: Re: Re: Víc fotek pěknýho auta

Díky. Ono hlavní problém je čas, který teď prostě není. Ale časem doplním fotky i další poznatky a info.

David Silver 15.01.2013  20:56

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Víc fotek pěknýho auta

Jasný no. Mimochodem, toho foťáka jsi studoval taky na naší škole?

poterienko 15.01.2013  21:07

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Víc fotek pěknýho auta

Jop. Jen auta jsme se fotit neučili :D.

David Silver 15.01.2013  21:09

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Víc fotek pěknýho auta

>:D No já jsem čekal že se auta objeví třeba v ekonomice a do teď nepadlo o nich ani slovo >:D ;-)

poterienko 15.01.2013  21:14

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Víc fotek pěknýho auta

Jo nějaký odpisy to tam bylo :D. Nejsi ty náhodou ten ze SSOSaP?

David Silver 15.01.2013  21:23

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Víc fotek pěknýho auta

Jasný že jsem >:D Já myslel že je ti to jasný už od toho co jsi napsal ,,Mě je to jasný :D" >:D
                        My snad nikdy auto neodepisovali, jen nějaký stroje :-( Budu si stěžovat pani třídní, že nás učí blbosti >:D >:D >:D

poterienko 15.01.2013  21:25

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Víc fotek pěknýho auta

To mi to ještě jasný nebylo. Mám pocit, že mne sleduješ :D. A máš výhodu v tom, že víš, jak vypadá moje auto, nebo já :D.

David Silver 15.01.2013  21:28

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Víc fotek pěknýho auta

>:D >:D Šak si mě musíš už taky pamatovat, hlavně z bufetu, kde se potkáváme nejčastějc >:D >:D To bych mohl říct taky, že si myslím, že mě sleduješ, jelikož já už tu jsem nějakej ten pátek ;-) >:D Jono, já do školy autem nejezdim. Jsem na intru. - to aby ses taky o mně něco dozvěděl ;-) >:D
                            Jo a tu vapku myslím že Talio myslel naproti Hvízdalu jak je benzina :-)

poterienko 15.01.2013  21:33

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Víc fotek pěknýho auta

Na intru? Tak to to máš do školy asi tak stejně daleko jako já :D. Se někdy představ :D.
                              Naproti Hvízdalu? Tam Benzina není :D. Ale jestli myslíš tu benzínku s podobnou myčkou jako má Globus, tak tam dle streetview vapku nemají.

David Silver 15.01.2013  21:39

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Víc fotek pěknýho auta

>:D No já jsem si říkal, že to eSko na LC nebude jentak ;-) >:D Klidně můžu někdy viď.. Ono je možný, že si mě nepamatuješ, jelikož já docela často měním hlavu >:D => to zní docela blbě >:D
                                Myslel jsem benzinu s malým b :-) No jsou tam i kartáče, ale vapkou jsem viděl že tam cákaj auta taky...Ale nevim, jestli to není jenom předmytí..

poterienko 15.01.2013  21:43

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Víc fotek pěknýho auta

eSko proto, že LC bylo tenkrát regnuté v Práglu..atd. A4 už je jihočeské.

foto TS141

TS141 15.01.2013  20:41

re

auto pěkný,jenom by mě zajímalo čím jsi to fotil když jsi fotograf, :-)

poterienko 15.01.2013  20:46

« Re: re

Díky. Vše kromě barevné fotky na poli, co je focená Sony Nex 3 s obj. Carl Zeiss 50mm (m42), je focené telefonem (iPhone).

foto TS141

TS141 15.01.2013  21:00

« Re: Re: re

hmm škoda,tohle auto by si zasloužilo nafotit pořádným aparátem :-)

poterienko 15.01.2013  21:06

« Re: Re: Re: re

Neboj, pořádný aparát je připravený na to opravdové focení. Mimo jiné rybí oko pro nafocení interiéru :).

foto idam-i

idam.i 15.01.2013  20:41

Gratulujem,

k parádnej káre! K tomu 6 válec,proste mńam.Prajem veľa spokojných kilometrov. :yes:

poterienko 15.01.2013  21:15

« Re: Gratulujem,

Děkuji. Motor je opravdu velice příjemný. Občas mne při předjíždění překvapí tak, že málem sestřelím předjížděné auto :D.

talio2 15.01.2013  21:43

Audi je Audi. Krásný :-) :yes:

foto mobilcarl

mobilcarl 18.01.2013  12:13

Nádhera

Paráda, gratuluji ke krásnému autu. Jednou si pořídím něco podobného ;-)

foto Mireon

Mireon 30.01.2013  12:21

Gratulace

Gratulujem ke krásnému autu a přejem spoustu šťastných km

poterienko 30.01.2013  18:07

« Re: Gratulace

Díky :). Právě jsem doplnil pár fotek.

foto NSA

NSA 27.02.2013  09:52

« Re: Gratulace

K tomu se připojuji - za mne 3x10 :yes:

JobiWeb.Net 01.02.2013  06:19

Podvozek

Pises, ze odvozek je tichy, to mas CES podvozek - ten adaptivni ?
    Treba A4 Allroad je mekci, ale razy od podvozku jsou na dirach tipu lehce propadly kanal pri rychlosti kolem 40-50km a prejeti levym kolem dost velky...

poterienko 01.02.2013  10:56

« Re: Podvozek

Podvozek mám klasický, neadaptabilní. Při průjezdu dírou je to sice slyšet, ale je to takové klidné duc a nikoli "bumprásktykrávo" jako u LC.

JobiWeb.Net 01.02.2013  21:05

Motor na volnobeh

Motor na volnobeh - je oproti treba benzinu slyset to vrceni ? + jemne vibrace do sedacky+radici paky kdyz neni zahraty ? A za jak dlouho se ti zahreje na 90 kdyz je na 0°C, 15-20min?
    Moc diky.

poterienko 01.02.2013  21:17

« Re: Motor na volnobeh

Oproti benzínu těžko hodnotit. S benzíňákem jsem jezdil před dvěmi lety - HTP 47kw, v rodině máme jen nafty (40d, 3.0D-4D, 1,6HDi). Jinak jemné vibrace jsou cítit, ale je to hodně jemné, pokud na to nepomyslíš, neslyšíš to. Řadící páka je bez hnutí, možná je to automatem. Co se týče zvuku, tak je slyšet jemné bručení nebo spíše předení, ale opět hodně tiché.
      Zahřátí těžko hodnotit, ale většinou rychleji. Záleží na stylu jízdy. Včera ukazoval 90°C po 2hod stání už po asi 7min jízdy. Zítra jedu klidnější a delší trasu, zkusím to pozorovat. Většinou ručičku nesleduji, protože auto topí hned.

JobiWeb.Net 01.02.2013  22:18

« Re: Re: Motor na volnobeh

auto topí hned ? tak to mas asi pridavne topeni, jinak to snad ani neni mozne.. tos nedostal daslkovy ovladac ? Kdyz otevres kapotu mozna tam budes mit nalepku s napisem Webasto

poterienko 01.02.2013  22:44

« Re: Re: Re: Motor na volnobeh

Topí hned, protože koncern (dle recenzí zde na moje.auto) dává do dieselových aut přídavné elektrické topení, které se aktivuje při 5°C a méně. Dnes jsem to doplnil do recenze. Nefouká sice horký vzduch, jako při plně zahřátém motoru, ale na ohřátí rukou/volantu/obličeje to stačí.

poterienko 07.02.2013  23:01

« Re: Motor na volnobeh

Takže dnes jsem mohl konečně pořádně změřit čas zahřátí motoru. Jel jsem z domova (centrum ČB) směr Praha a za městem se ručička dorovnala na 90°C. Bylo to po 11min a venku bylo 5,5°C.

JobiWeb.Net 02.02.2013  15:50

Tezky sestivalec na pridi

Jak vnimas, tezky sestivalec na pridi ? ..to musis v zatackach s autem pri vysi rychlosti trochu bojovat, ne ?
    U A4 se kvuli nedotacivosti moc nedoporucuje...
    Viz. zde:
    a
    U A6 je motor ulozen jinak, tam je naopak sestivalec doporucen.

poterienko 02.02.2013  18:08

« Re: Tezky sestivalec na pridi

Vzhledem k tomu, že jsme přesedli z Land Cruisera, který po silnici plave, tak těžký předek necítím nijak. Naopak mne stále překvapuje, co vyberu bez náznaku nedotáčivosti. Ale jsem opatrný. Pokud někdo přesedne z něčeho s lehkým předkem, asi ucítí změnu.

foto RKa

RKa 01.03.2013  15:06

Zvuk motoru

Nie si sám, komu sa páči V6 diesel. Je to fajn počúvanie hlavne v spojení s automatom, takže ja ťa určite kameňovať nebudem. Mal som možnosť počuť aj 3.0 TDi Biturbo a to je už riadne monštrum. Kto nezažil nepochopí.

poterienko 01.03.2013  17:35

« Re: Zvuk motoru

BiTDI jsem slyšel jen na videu, ale po zapnutí toho čehosi je zvuk opravdu neskutečný. Je to sice vytvořené uměle, ale osobně mi to nevadí.

JobiWeb.Net 03.03.2013  23:10

Dojezd

Kolik Ti v unoru prumerne ukazoval palubni pocitac dojezd na plnou nadrz ?

poterienko 04.03.2013  00:13

« Re: Dojezd

Jeho původní výpočet při první nádrži byl asi 650km, ale po chvilce se to změnilo na 760km. Na dojezd moc nedám, protože PP od koncernu jsou schopny po 50km jízdy ukázat víc než na začátku :D.

Jinak průměrně mi ukazuje okolo 700, protože jezdím hodně po městě. Reálný dojezd při 120 tacho na dálnici odhaduji na 800km. Ale na tempomat.

JobiWeb.Net 27.06.2013  18:18

« Re: Re: Dojezd

A jaky mas dojezd v techto dnech ?

poterienko 28.06.2013  07:14

« Re: Re: Dojezd

Nyní jsem dlouho netankoval plnou, většinou jen půlku a to mi to ukazuje kolem 400km.

JaMM 27.10.2013  17:04

« Re: Re: Dojezd

Kristepane, vsak to tak ma aj byt. Priemerky pri studenom motore a zohriatom su vzdy ine. No, a samozrejme podla toho, aky tam mas kvalt.
        Co si si myslel, ze ti to napocitava podla poslednej "teplej" jazdy?
        P.S. V zime s "prazdnou" nadrzou by si podla PP nepresiel ani po pumpu. Ked sa vsak motor zohreje, tak hura!, este mam dojazd 70 km.

poterienko 27.10.2013  20:08

« Re: Re: Re: Dojezd

Děkuji za hezké oslovení, jinak jsme Lukáš :).

Na dojezd moc nekoukám, ale prostě jsem napsal to, co se ukázalo po prvním tankování. Btw nemusí to být pravda, takový Land Cruiser ukazuje dojezd pořád stejně a prostě jen ubývá po kilometrech.

Jinak pro předchozího tazatele - reálný dojezd může být klidně i 800km. Možná by to šlo i na 850km :).

rmt 19.08.2013  10:46

quattro

Tenhle pohon všech kol používá také haldex ne? Ten se středovým torsnem skončil někdy kolem roku 2002.

poterienko 19.08.2013  15:12

« Re: quattro

Ne, měl by to být torsen, tzn. all time 4x4.

foto krokodyl-usaty

krokodyl.usaty 22.08.2013  11:18

« Re: quattro

To preci ne. Audi pouziva Haldex jen u aut s motorem napric- A3, TT...
      Zde je jeste Torsen u A6 už je diferenciál s dvojicí ozubených talířů a mezi nimi viskozní spojka- Ani jedno ani druhé, nemá nic spolecneho s Haldexem.

rmt 22.08.2013  12:49

« Re: Re: quattro

Jo už jsem si to taky nasel. Ještě pry na Q3 haldex. On haldex neni uplne spatnej, ale na staly 4x4 to nema.

JaMM 27.10.2013  17:22

« Re: Re: Re: quattro

rmt, nabuduce si najprv na nete nastuduj druhy pohonov v Audi.

rmt 27.10.2013  17:35

« Re: Re: Re: Re: quattro

Ja se normalne zeptal protoze jsem nevedel, to se tak dela vis. Já si nepotrebuju hrat na to ze vim uplne všechno jako nekdo.... :-!

JaMM 27.10.2013  21:59

« Re: Re: Re: Re: Re: quattro

Je to potom taka zbytocna diskusna masturbacia ako na vselijakych auto-forech, kde sa suhajkovia pytaju, ako sa ma odtahovat matica, ked je dole hlavou. A potom sa v druhom blogu pytaju, ako maju vymenit tesnenie pod hlavou. ;-)

rmt 27.10.2013  23:11

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: quattro

No tak se opet potvrdilo ze nejhorsi sražka je s blbcem. Takže jsem prave narazil. A s nejakym clovekem co na mindrak se bavit nepotrebuju. Já sem chodim kvuli autum, kouknou jak co jezdi popripade se něco dozvedet. Mám nejradsi takovy co rozumí od elektrokola po raketu.....

foto ultrafan

ultrafan 19.08.2013  15:16

Super auto

Měl jsem možnost řídit takovou A6 a je to skvělé auto, jak po stránce prostoru, spotřeby tak i spolehlivosti.Ať slouží

poterienko 19.08.2013  16:30

« Re: Super auto

Jo jako celek je to parádní nástroj na cestování. Malou nevýhodou je jen ne úplně velký prostor pro nohy na zadních sedačkách, ale nikdy nevozíme nikoho nad 180cm, takže pohoda :D.
      Jinak A6 s 3,0biTDI je mým snem, přítulky snem je zase S8...takže v budoucnu to bude boj :D.

foto cobra-s

cobra.s 11.09.2013  11:42

Podle znacky budes pekny curo!

Prosime jeste vice fotek SPZ :no:

foto boost-

boost. 11.09.2013  15:57

« Re: Podle znacky budes pekny curo!

A že ta 7777 SPZ je z photoshopu, to tě nenapadlo, viď.

poterienko 11.09.2013  16:37

« Re: Re: Podle znacky budes pekny curo!

Dík pleaseSMILE, ale taky se vyjádřím. Ad galerie a SPZ - ano, první tři jsou se 7777, což je sice photoshop, ale nemusí to napadnout každého. Ovšem dále jsou fotky s rozmatlanou SPZ, ze kterých je jasně poznat, že rozmatlané nejsou 7777, ale jiná čísla. A navíc tato čísla jsou viditelná na 18. fotografii v galerii. Ha a dokonce na poslední fotce v galerii je celá SPZ.

Btw takže mutante podle tebe jsou třeba řidiči trolejbusů v ČB curo (ať to znamená jakoukoli nadávku), když mají podobné protekční SPZ? A kdyby na mne opravdu spz s 7777 vyšla, co mám jako dělat? Vrátit jí, abych nebyl osočen nějakým blbounem?

foto Jacoob

Jacoob 10.10.2013  16:56

« Re: Podle znacky budes pekny curo!

Ty tak působíš i bez ní. Sorry :-).

poterienko 10.10.2013  19:30

« Re: Re: Podle znacky budes pekny curo!

?

foto Jacoob

Jacoob 11.10.2013  12:04

« Re: Re: Re: Podle znacky budes pekny curo!

To je na uživatele "mutant". Pokud bylo špatně citováno, tak omluva.

poterienko 11.10.2013  12:32

« Re: Re: Re: Re: Podle znacky budes pekny curo!

Já koukal jen narychlo na tel, tak jsem si té citace nevšiml. Je ok ;).

Bully_ 13.10.2013  11:46

Novinky- spotreba

Nechci ti kazit radost, ale jizdni rezim 90-100 tacho na tempomat je ten nejuspornejsi snad u vsech vozu. Troufnu si tvrdit, ze s vetsinou aut vsech kategorii dosahnes na techhle cca 30 km prakticky mirne z kopce podobne spotreby, tohle bych za zadny dukaz uspornosti nepovazoval. Prednost podobnych motoru i jejich uspornost se projevuje jinde.

poterienko 13.10.2013  12:36

« Re: Novinky- spotreba

Mě radost nekazíš :D. Mě je to jasné, že je to ovlivněné také tím, že poslední min 3km jsou z kopce. Ale pokud dojedu do Prahy se spotřebou 6,5l, tak není co řešit. V podstatě se na to dívám takto:
      1) Pod 10 - spokojenost vzhledem k předchozímu autu.
      2) Pod 9 - slušné, realita při častějších městském provozu.
      3) Pod 8 nebo 7 - paráda.

Jinak třeba na jaře - Do Zlína z ČB přes Jihlavu, kdy se jelo po dálnici 160 (+prudká akcelerace při zbrždění provozem), zbytek nádrže studené starty po Zlíně a výsledek byl cca 8,5 dle dotankování, což mi připadá super. Přece jenom V6, přes 1,6 tuny..

foto o-s-SchmitteCCc

o.s.SchmitteCCc 23.10.2013  21:19

POTERIENKOVO SLOVO.

PROSÍM, MŮŽEŠ MI DO ODPOVĚDI NASPAT SVÉ HODNOCENÍ VLASTNÍCH RECENZÍ AUDI A4, LAND CRUISERA A AVENSISE? ZNÁŠ JE, TO NEZABERE VÍC JAK 15, MOŽNÁ 20 VTEŘIN. DĚKUJI!

poterienko 23.10.2013  21:31

« Re: POTERIENKOVO SLOVO.

Máš to u X6. Snad nevadí, že bez capslocku.

JaMM 27.10.2013  17:34

Niekolko otazociek?

petrienko, akosi ste zabudli napisat dva dolezite udaje.
    Kolko ste za auto zaplatili a kolko to malo, akoze najazdenych km.
    Tiez sme sa nedozvedeli, aky ste vysoky? Podla toho, ako pisete v texte, tak budete nizsieho vzrastu. Citujem - "... tak se složitěji nastupuje, protože nezbude moc místa na prostrčení kolen." Tento problem maju nizky muzi alebo zeny s "babskym posedom" za volantom.
    P.S. Pochybujem ze sedite za volantom ako jazdec WRC. Ibaze mate volant nastaveny medzi gule.

poterienko 27.10.2013  20:13

« Re: Niekolko otazociek?

Důležité jak pro koho. Ale když je chceš znát :).
      Cena - nebudu psát rovnou částku, ale snadno si jí odvodíš, když původně byl ve výběru Avensis s dvoulitrem naftou.
      Nájezd - uveden v recenzi na levo. Je to nájezd při koupi, aktuální už je o 25 tisíc vyšší.
      Vysoký jsem něco kolem 178cm, ale nástup jsem již vymakal a nastupuje se mi dobře. Přece jenom předchozí auto bylo Land Cruiser, kde se nastupovalo nahoru (parádní nastupování) a volant směřoval více nahoru.

JaMM 27.10.2013  22:17

« Re: Re: Niekolko otazociek?

Vdaka za odpoved.
        Cena sa vsak velakrat tazko odvodzuje, lebo ludska rasa sa sprava ako v Ezopovej bajke o liske a hrozne.
        Podobnych prikladov je dost. Do Nemecka idu jednoznacne kupovat Golf. Pridu vsak s Fordom, Renaultom, ... za polovicnu cenu a tvrdia, ze Golf vlastne ani nechceli, ze sa kradnu, je drahy servis, ... bla, bla, bla.
        P.S. Mam 1,93 a 95 kg a nemam problem pri nastupovani do P207.

foto MMikulas

MMikulas 29.11.2013  10:35

Spotreba a vykon

Pekne auticko a super recenzia. Cital som blog a moc sa mi nezdalo info o spotrebe. Ja mam podobne vozidlo kupene starsie z talianska, s tym istym motorom len manual a limuzinu r.v. 1/2010. Spotrebu nad 8 litrov nemam ani po meste pri studenych startoch. priemer po meste mam okolo 7 litrov/100km. Taka ista spotreba mi vychadza ked sem tam otocim nemecko ale rychlostou okolo 150 km/h v rakusku a cca 180km/h v nemecku. Pri normalnom jazdeni po okreskach 100 a dialniciach 120km/h mi ukazuje tych 5,2l/100km. Minuly tyzden sme boli v rakusku na vylete a pri pohodlnej jazde pocitac ukazal spotrebu 4,9l/100km.
    Co sa tyka vykonu, po kupe auta som moc spokojny nebol. Zdalo sa mi, ze to ide tak isto ako alfa 156 2,4jtd, co som mal predtym a to uz mala 12 rokov a 340000 km na hodinach. Zobral som audinu a dal som preprogramovat riadiacu jednotku. Chalani v blave dali auto na brzdu pred programovanim a ukazalo sa, ze vozidlo ma vykon 240,8 hp a 500,2 Nm krutiaci moment. Takze ty na tvojom nemas vykon pod 240 ale nad 240 koni. Po preprogramovani RJ ma auto vykon 303,5 hp a 650 Nm. Poviem ti pravdu, je to druhe auto. Neskutocny rozdiel!!! Takto som si predstavoval, ze by mohla jazdit A4 3,0TDI. Zatial sa mi podarilo maximalku dat na 275km/h podla auta ale este tam bolo nejakych 500 otacok k dobru. Samozrejme obmedzovac isiel prec ako aj vsetky ostatne pipajuce upozornovace. Len tak mimochodom, pri automate sa da vykon zvysit este o dalsich 30 koni a krutiaci moment na 700 Nm. Pri mojom manuale to nie je mozne koli spojke. Ja som teraz max. spokojny! Uvedene spotreby su po preprogramovani. Nech auto poslucha a vela stastnych kilometrov prajem.

poterienko 30.11.2013  11:29

« Re: Spotreba a vykon

Zdravím,
      díky za pochvalu recenze :). Auto je opravdu fajn, tento týden jsme navíc zjistili, že je to i dost slušný stěhovák (možná přidám foto do galerky).
      Co se týče spotřeby, tak se o tom těžko takle mluví, protože každý jezdí jinak. Jinak se mi zdá tvoje spotřeba opravdu hodně nízká, hlavně to město. Sice se vejde dle PP do 8 litrů, ale kolem 7..? Je to údaj z PP?
      Ad výkon - papírově mám mít to, co tobě naměřili, takže nevím, proč bych měl mít více. Věřím, že s 300hp je to jiná káva, ale nyní se spíše potřebuji věnovat údržbě. Výkon nevyužívám tolik často a na 80% cestách by mi stačil i dvoulitr.
      A teď koukám, že spotřeby jsou po přeprogramování - opět, je to dle PP nebo dotankování? Teoreticky ti mohli lehce upravit počítání spotřeby, aby jsi uvěřil tomu, že ten chip pomohl i spotřebě.

David Silver 30.11.2013  13:54

No...

No kde je ta kára co z ní furt něco vlaje? :-!

foto SCHROJF

SCHROJF 19.12.2013  15:01

Carbon

Vyzera to fakt dobre,tie listy,aku si pouzil foliu,3M 3D Carbon?

David Silver 19.12.2013  16:15

« Re: Carbon

:yes: looks goooood :yes: :yes:

poterienko 19.12.2013  17:42

« Re: Carbon

Díky moc. Ve skutečnosti to vypadá ještě trochu lépe, až bude čas, vezmu na to foťák. 3M asi není, bral jsem to na aukru dle ceny a taky marketingových keců ala kanálky proti bublinám, které opravdu fungují. Kupováno zde - [odkaz]

foto baca42

baca42 30.12.2013  13:40

4-válce

jsou na trhu protože jsou lehčí, menší, levnější a míň žerou. Celoroční průměr mám 4,2l/100km a během letních prázdnin pod 4.

poterienko 30.12.2013  14:16

« Re: 4-válce

Díky, to mne nenapadlo.

white label 30.12.2013  19:02

« Re: 4-válce

baca42
      Já bych, v tomto ohledu, věřil spíš tvému palubnímu počítači (viz tvůj avatar). ;-)

Clier 07.01.2014  16:51

Úpravy

Tak za mě, se ti fólie určitě povedly :-) vypadá to dobře provedené :yes:
    Ale trochu mě překvapuje tvá odvaha v úpravách softwaru..... už s tím máš nějaké zkušenosti? ;-)

poterienko 07.01.2014  17:50

« Re: Úpravy

Díky moc, jsem rád, že se líbí :).

Ne nemám a proto se o odvaze nedá mluvit. Ale není to tak složité, je na to program, kde vlastně procházíš rozsáhlé menu a následně měníš hodnoty z 0 na 1 apod. Osobně nejsem vůbec znalý programování, takže už pár dní studuji na internetu návody apod. Problém je, že není žádná ucelená stránky s návodem, fotkami apod. Něco se dá vyčíst tady, kdyby tě to zajímalo - [odkaz] (AJ).

Clier 07.01.2014  19:23

« Re: Re: Úpravy

Zběžně jsem na to juknul a něco málo se tam vyčíst dá, ale myslim že pokud se ti akce podaří tak je to prostor pro tebe, třeba něco podrobnějšího a přehlednějšího dát dohromady i s fotografiemi ;-)
        Tak ať se dílo podaří a něco si tam nepokazíš ;-)

poterienko 07.01.2014  19:37

« Re: Re: Re: Úpravy

Jo, asi nebudu dělat vyloženě článek, spíše si to udělám pro sebe v českém přepisu, ale chci potom udělat ukázkové video.

šmoula nešika 07.01.2014  19:41

« Re: Re: Re: Re: Úpravy

Tak můžeš zkusit blog. Zakládání zabere pár minut, projdeš nastavení, napíšeš text, navkládáš fotky, na compu nalinkuješ video z YouTubu, klikneš na Publikovat a máš to. :-)

poterienko 07.01.2014  20:16

« Re: Re: Re: Re: Re: Úpravy

Jeden blog už mám s tuzingama...takže není problém co se týče technické stránky věci.

šmoula nešika 07.01.2014  20:41

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Úpravy

Na ACZ?

poterienko 07.01.2014  20:46

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Úpravy

Nn, na internetu, na službě blogger.

šmoula nešika 07.01.2014  21:08

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Úpravy

Tady je to taky dobrý. :-) A opomíjený. Někdy se diskutuje a publikuje víc, někdy to třeba tři neděle stojí. :-( Za nějaké to přispění a oživení na béčku ACZ budu rád. :yes: ;-)
                    K blog.idnes.cz máme ještě hodně daleko...

poterienko 07.01.2014  21:15

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Úpravy

Tak jako já tam může nakopírovat můj tuzing blog, to bude asi více zajímavé než tuning audi.

šmoula nešika 07.01.2014  21:21

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Úpravy

Tak nám ho tady dej přečíst, ohodnotíme ho, napíšeš tu o audi, a když to o tom tuzingu bude dobré, odkážeš na něj u toho o audi a pokračovat můžeš tady. Mezi opravdovými blázny do aut... Kapíš?

poterienko 07.01.2014  21:29

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Úpravy

Tak tady to máš - [odkaz] Hodím to do novinky.

šmoula nešika 08.01.2014  00:00

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Úpravy

To je... dobrý.
                            Ano, mohlo by dojít k hádkám, co je na hraně, co už tuzing, co jen poněkud nedodělaný nebo mírně zastaralý tuning, ale celkově velmi úsměvné, no pro slabší povahy asi ne... Rozhodně by to tady něco takového chtělo. Nemusí o tom být nutně celý blog (ostatně tak to i teď máš), ale jako rubrika stylizovaná do seriálu.

U nás na sídlišti je podobných bastlů a opotřebovaných aut spousta Třeba American Style Tuarég s koly dost přes blatníky, opotřebovaný starý VW Rabbit (Golf) přilepený na asfaltu na rozličných barvách kol, rezavá fabie pomatlaná kitem, se zažloutlými světlomety, promáčlinami, sesedlou zádí... a přihrádkou na značku AAA Auto, umělecký vyvařený

šmoula nešika 08.01.2014  00:12

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Úpravy

... "vyvařený" pažout - člověk se nestačí divit. A pak jsou dobrá ta supersjetá auta s technickou. U nás hranatý Wartburg, který z dálky vypadá krásně, z blízka rezavě a z druhé strany - co dům dal.

Toho Peugeota jsem dokonce vyfotil, nelekni se: [odkaz]

šmoula nešika 07.01.2014  19:37

« Re: Re: Úpravy

Jojo, jsou to skládačky. A ani mě to nepřekvapuje, když už jsem dříve slyšel o oné montáži tempomatu na starší passaty, ke které ti stačí páčka z vrakoviště, a to je asi tak vše...

Clier 07.01.2014  20:04

« Re: Re: Re: Úpravy

I Citroeny fungovali (nevím zda stále fungují) na podobné bázi, jen se něco ,,nacvaká" do řídící j. a hned se samy zapínali světla a podobně ;-) ale například takový Renault už na denní svícení potřebuje prý svojí malou řídící jednotku :-(

foto Vranis

Vranis 07.01.2014  19:42

« Re: Re: Úpravy

Tiez ti davam :yes: za foliu, vyzera to paradne. Ak by som mal v aute naprikald dreveny dekor nevahal by som ani minutu a tiez urobil nieco podobne.

šmoula nešika 07.01.2014  19:53

« Re: Re: Re: Úpravy

Ano, parádní. Přiznám se, že mi na mobilu chvíli trvalo to najít, ale jen co jsem to zmerčil, musel jsem si uznale podrbat bradu. Za tu námahu to rozhodně stojí, ba jeden by i řekl, že je to origo karbon. :-)

foto Vranis

Vranis 07.01.2014  20:15

« Re: Re: Re: Re: Úpravy

Tak tak, ja som takto s otcom prestriekal vsetky strieborne, sive a chromove casti na X6. Aj to vyzeralo uplne na nerozoznanie od originalu, az kym sa v servise nerozhodli umyt prednu masku vapkou >:D :-O

poterienko 07.01.2014  20:28

« Re: Re: Re: Re: Re: Úpravy

Ještě to není úplně 100%, ale je fakt, že na první pohled to není moc poznat. Lepší by to bylo, kdybych to "účko" vyndal a zahnul folii dolu, ale to by bylo snad i víc práce. Musí se vyndavat i modul klimatizace a to se mi opravdu nechtělo. Ale díky :).

šmoula nešika 07.01.2014  20:40

>:D ;-)

Jetty 08.01.2014  06:32

SW hrátky

řešil jsem něco podobného na Jettě. Je pravda, že některé funkce nejsou pouze aktivované, protože jsis je nezaškrtl (a nezaplatil) při konfiguraci, ale liší se také typy té SW jednotky pod volantem (ve sloupku řízení).
    Jetta má 3 typy, základní, pak pokročilou a nakonec "FULL" verzi. Myslel jsem, že když mám verzi Highline (nejvyšší), tak tam bude taky ta Full verze - bohužel. Domontování tempomatu, Leaving home - coming home a přisvětlování mlhovkama do zatáčky (to jsem pak nechal deaktivovat, u xenonů naprostá zbytečnost) šlo bezproblémů aktivovat, jenže jsem měnil volant za R-line multifunkční a narazil jsem...
    Takže nakonec jsem musel ještě dokoupit Full verzi řídící jednotky, ta umí navíc ovládat multifunkční volant a zvládá navíc připojení BT HF jednotky.
    Snad ti to pomůže, kdyby se ti něco nedařilo. Mě nejvíce mátlo to, že aktivace těchto funkcí je po napojení přes VAG normálně přístupná, nastavení ale nešlo uložit (nebo spíš šlo, ale ovládání nefungovalo a po opětovném načtení VAGu bylo vše při starém (původní nastavení) ;-)

Jetty 08.01.2014  06:42

« Re: SW hrátky

Jo a ještě se tě zeptám, když jsem viděl tu aplikaci karbon folie na ten plast okolo řadičky, já jsem měl to samé v úmyslu sem [odkaz] ale nechci ten center cluster sundávat a známí mě strašili tím, že si domrvím ty plasty okolo, jak to budu řezat - můžu se zeptat na tvůj názor? A prosím tě, čím jsi to řezal?
      Předem díky za info (můžeš klidně do SZ, ať ti tady nezaplácávám diskusi) ;-)

poterienko 08.01.2014  08:29

Zdravím,
        co se týče problému různých krabiček v autě, tak o tom vím. U Audi se to dělí podle MMI (multimediálno systém) a potom dle toho zda na to jsou moduly (např. na grafické znázornění senzorů).
        Ad folie - řezal jsem to nožem s vyměnitelnou planžetou. Je to sice podobné jako klasický lámací nůž, ale neohybá se to a tak je menší šance, že ti to ujede. Každopádně ta folie jde rozříznout i kreditní kartou. Kam přesně bys to chtěl dát?

Jetty 08.01.2014  09:43

« Re: SW hrátky

Mrkni se sem na ten středový panel [odkaz] (okolo rádia a klimy). Akorát nechci stříbrnou folii ;-)

poterienko 08.01.2014  09:51

« Re: Re: SW hrátky

Takže chápu-li to správně, tak chceš to stříbrné zde - [odkaz] polepit foliií. Tak za mě to půjde úplně v pohodě. Jednak nemáš skoro žádné ohyby, což je nejhorší věc a také se řeže vlastně v drážce a jen lehce, takže to napoškrábeš. Já včera řezal na jednom místě 4x a ani jednou to nebylo vidět (jak jsem to vždycky podělal a dělal znova). Pokud trochu by jsi měl delší a ostré nehty, uděláš to i nehtem (ale po přilepení je to pevné).

Jetty 08.01.2014  10:05

« Re: SW hrátky

Jj, pochopils to správně. Díky za info chlape, to mi stačí. :yes: Objednám to a pustím se do toho ;-)

poterienko 08.01.2014  10:50

« Re: Re: SW hrátky

Jinak určitě si na to vem fén, tím to trochu změkne a lépe to ohneš do záhybů. Na ty taky trochu bacha, aby jsi tu folii nerozříznul. A hodně štěstí, pak se pochlub :).

Jetty 08.01.2014  17:12

Jo díky :-) Pak dám foto do galerie, pokud to nedopadne smuchlanou folií >:D

Bully_ 08.01.2014  20:04

"Já pirát"

To na tech semaforech v obci zavodite do 50 km/h, nebo komu driv rupnou nervy a driv sunda nohu z plynu? V 1. pripade totiz zalezi jenom na reakcni dobe "pilota", ten 2. nekomentuju.

foto erbe

erbe 07.02.2014  15:32

Zrychlenie

ad Novinka - cim je to zrychlenie merane? Na tak tazke auto s relativne slabym motorom je zrychlenie 0-100 za 6s velmi prekvapiva hodnota. Je fakt ze to ma automat ale aj tak...

poterienko 07.02.2014  17:45

« Re: Zrychlenie

Je to změřené stopkami při videu. Je to samozřejmě údaj 0-100 tacho, stejně jako se uvádí všude.

Lucaslegend 28.02.2014  14:27

pravidelny servis

Zdravim.
    V tej cene bola aj prehliadka auta ci len vymena motoroveho oleja a 2 filtrov?? To by bola riadne prestrelena cena....

poterienko 28.02.2014  14:41

« Re: pravidelny servis

Také zdravím,
      v ceně byla i prohlídka. Měla být i pc diagnostika, ale řekl jsem jim, ať se na to vyprdnou, to si udělám sám. Jáká by dle tebe byla odpovídající cena za dva filtry, 8l oleje a práci?

Lucaslegend 28.02.2014  17:54

« Re: Re: pravidelny servis

Netusil som ze tam ide tak vela oleja a este ktomu drazsi ako do benzinoveho...........ja som to porovnaval s mojim 3.5 benzinom, tak preto sa mi to zdalo vela.....
        Cena v obchode na 3.0 TDI :
        8litrov oleja long life 80E(ak ho menis po 25000km)
        Olejovy filter 14E
        Vzduchovy filter 20E
        Samozrejme ze servis musi mat lacnejsi nakup...

Cenu za 1 hodinu servisu by som ohodnotil tak na 25 - 30E kedze to je stredna trieda, takze cena servisu mi pride ok, kedze v tom bola aj prehliadka, ale ztoho mi vychadza ze 3.0 tdi je trocha drazsi na servis ale asi vzhladom na vykon to je asi normalna cenova hladina.... :-)

poterienko 28.02.2014  18:07

« Re: Re: Re: pravidelny servis

Tak díly a olej, co jsi napsal stály více, servis na tom musí něco vydělat a kdybych si tam přivezl tyto věci sám, připadal bych si trochu...jako blbec.
          Já byl ve finále překvapen nízkou cenou, za defacto to samé si vezmou v Audi 15 000kč (600E) bez DPH.

Lucaslegend 05.03.2014  07:11

« Re: Re: Re: Re: pravidelny servis

Jasne, do neautorizovaneho servisu si netreba nosit vlastne, lebo maju prijatelne ceny....narozdiel od autorizovanych kde si pridavaju neskutocne marze a potom sa cuduju ze tam normalny clovek, ktory ma prehlad o cenach nepojde :-) ....
            Mna by to stalo max do 300E s dph v honde :) ale aj to mi pride dost...

foto Nicco

Nicco 10.04.2014  15:38

Traktor se zbytkem paliva

"Poslední dobrou si všímám zajímavé věci. Pokud jedu na rezervu (0km dojezd, ručička pod nulovou čárkou), tak motor zní opravdu jako diesel. Stačí ovšem natankovat (klidně jen 5 litrů) a je to opět klidná V6 bez náznaku kadlání."
    Mal by som obavy z toho, co sa nachadza na spodku naftovej nadrze po 130tisic km :-)

poterienko 10.04.2014  17:02

« Re: Traktor se zbytkem paliva

Nyní má již samozřejmě více km. Jen mi nejde tolik do hlavy, proč se to projeví až na "konci" nádrže, vždyť si to naftu bere od spodu ne?

Ronault. 10.04.2014  17:46

V rámci úspory paliva k dojetí k benzínce auto raději vypne 2-4 válce >:-[]

poterienko 10.04.2014  18:04

« Re: Re: Traktor se zbytkem paliva

Jo tak to dává smysl. Je ovšem super, že kultura chodu zůstala zachována :D.

šmoula nešika 10.04.2014  18:10

« Re: Re: Re: Traktor se zbytkem paliva

Nejsem zrovna chemik, ale nemá to něco společného s těkavostí paliv (jakože by se ty uhlovodíky nahoře odpařily)? To musím ještě vyz(j)istit. :-)
            Nebo se ti nějak špatně promíchala aditiva.

poterienko 10.04.2014  18:25

« Re: Re: Re: Re: Traktor se zbytkem paliva

Tak i tak je mi to stejně divné. Autem jezdím většinou trochu rychleji, minimálně do zatáček a tak se to musí pořád promíchávat. No příště budu více mačkat pistoli, ať se to propláchne :D.

white label 10.04.2014  19:06

« Re: Traktor se zbytkem paliva

Můžeš s tím míchat jak chceš, ale (těžší) voda vždycky skončí někde u dna palivové nádrže. Kdys naposledy měnil palivový filtr?

poterienko 10.04.2014  19:10

« Re: Re: Traktor se zbytkem paliva

Ten byl měněný někdy začátkem podzimu.

white label 10.04.2014  19:25

« Re: Traktor se zbytkem paliva

Kolik km si od té výměny najel?
                    A jak dlouho (kolik set/tis. km) už ten problém pozoruješ?

poterienko 10.04.2014  19:26

« Re: Re: Traktor se zbytkem paliva

Najel jsem něco kolem 20 - 25 tisíc. Olej se dělal asi před měsícem, ale na palivovej se nějak zapomnělo. Pozoruji to poslední týdny, kdy tankuji většinou jen za pár peněz a ne do plné. Vím, že tankování ne do plné je problém v zimě, když se nám i zastavil LC kvůli nakondenzované vodě.

foto NoSwear

NoSwear 10.04.2014  20:03

« Re: Traktor se zbytkem paliva

A proč netankuješ do plné? ;-)

Jinak my takto měli doma problém s Outbackem (kdysi dávno), ale zjistilo se, že to bylo jedním ne uplně dobrým natankováním. Japonec na to byl citlivý a zaprasil si filtr... takže když bylo v nádrži hodně benzínu (jinak se tankovalo pouze OMV a Benzina) vše bylo více promícháno a ok, ale jakmile zustalo "na dně" auto se dusilo a motor byl horší, než shade nafta v zimě. :-)

white label 10.04.2014  23:45

« Re: Traktor se zbytkem paliva

Zapomnělo se na palivový filtr? Tak to co nejdřív naprav a přestaň pravidelně vysávat nádrž až do dna. A to se týká nejen vozu, ale samozřejmě i tebe. >:-[] ;-)

šmoula nešika 10.04.2014  18:10

>:D >:-[]

woody-alien 10.04.2014  18:22

>:D :yes: To bude ono.

Ronault. 10.04.2014  20:46

To je ten "Voršprung durch technik" >:-[] >:D

woody-alien 10.04.2014  21:16

« Re: Re: Re: Traktor se zbytkem paliva

>:D >:D Na druhou stranu ten francouzskej zázrak v Mondeu dělá kadla-kadla i s přetejkající nádrží. ;-) Možná zase není coby skoro lowend zvyklej na tak masivní zalejvání naftou, já až na vyjímečné případy (třeba DC-Rožnov-DC) tankuju plnou jakmile palivoměr spadne pod půlku.

šmoula nešika 10.04.2014  21:17

« Re: Re: Re: Traktor se zbytkem paliva

Ja, ja. Teď mě s tím durch napadlo: BMW N47 Diesel - Das Loch durch die Technik. >:-[] [odkaz]

white label 10.04.2014  23:48

No, no... ;-)
              Jak píše woody, čtyř (a méně) hrnkové diesely (včetně francouzských "zázraků") dělají kadla-kadla i s plnou nádrží té nelepší nafty. >:-[]

Ronault. 11.04.2014  07:57

« Re: Re: Traktor se zbytkem paliva

Stejně jako kadla kadla dělají i čtyř a méně hrnkové motory Voršprungu durch technik ;-) Ba dokonce 1,6 TDI, 1,2 TDI a 2,0 TDI kadlají podstatně více než technika třeba dCi nebo HDI ;-)

foto Nicco

Nicco 10.04.2014  21:56

« Re: Re: Traktor se zbytkem paliva

Obecne sa doporucuje nedojizdet naftu az celkom ku dnu nadrze, pravdepodobne preto, ze su tam rozne tazke topne oleje a mazut, ktorym pancuju naftu a kedze su tazsie, ako samotna nafta, tak su vzdy dole a tiez neprejdu palivovym filtrom, tak ostavaju v nadrzi.

Bully_ 10.04.2014  22:20

« Re: Traktor se zbytkem paliva

Obecne se kvuli kalum na dne nedoporucuje vyjizdet nadrz do posledni kapky u ZADNEHO auta, bez ohledu na druh PH. Ne ze by necistoty neprosly palivovym filtrem a vratily se zpatky, ale prave proto, ze se muzou dostat az k filtru a tim ho ucpat.

poterienko 10.04.2014  22:30

« Re: Re: Re: Traktor se zbytkem paliva

Díky za příspěvek. Je pravda že většinou se k nule nedostanu, ale poslední dobou jo, takže to napravím a proleju nějakým diesel čističem.

sjetaSUELIN 29.10.2014  21:45

Další "machr" v Audi.

;-\ To že si načmáráš na auto audi p čo, to je drsný? Se divím že se s tím jěště chlubíš. Co řeknou rodiče dětem že to slovo znamená?

woody-alien 29.10.2014  21:58

« Re: Další "machr" v Audi.

Vůbec nevíš o čem píšeš. To že jde o nadsázku a v podstatě výsměch některým méně duševně vyspělým majitelům této značky, to ti zřejmě uniklo. Hlavně, že se hned do autora opíráš...

sjetaSUELIN 29.10.2014  22:06

« Re: Re: Další "machr" v Audi.

Sorry ale ty víš že nevím o čem píšu a ještě víš o co jde autorovi.. ?? Nevíš ještě něco? Třeba jestli je v pořádku obhajovat někoho, kdo vystavuje fotku s tím slovem? A díky že jsi mi to vysvětlil.

white label 29.10.2014  22:14

« Re: Další "machr" v Audi.

Představ si, že někdo, na rozdíl od tebe, může vědět nejen něco o autorovi, ale taky o tom proč a za jakých okolností ta fotka vznikla . Neuvěřitelné, co...

sjetaSUELIN 29.10.2014  22:23

« Re: Další "machr" v Audi.

Je úplně jedno proč vznikla. I kdyby kvůli tomu měla socha svobody začíz mluvit. Tvrdím že to není vhodný. A představ si, že já to asi jako sposta dalších opravdu nevím a ty mi tady vypisuješ neuvěřitelné co s tečkama. To sem kvůli tomu nakonec hlupák já že nevím proč si nějyký x čmárá na auto vulgarismi?

Ronault. 29.10.2014  22:48

« Re: Re: Další "machr" v Audi.

A tobě příjde vhodné dávat dětem za příklad jezdit jako prase do té míry, že rozflákáš auto, viz tvá recenze? A taky ti nepříjde nevhodné psát do té míry nespisovně, že, že ve slově "rychlími" napíšeš "I" 8-s

white label 29.10.2014  23:23

« Re: Další "machr" v Audi.

Zrovna jsem si četl tu poučnou "recenzi", viz tahle pasáž:
                "U vytočené trojky lehce povolím plyn a trhnu volantem doprava. Trochu se to svezlo, ale o.k. Řadím čtyři. Skoro omezovač. Přichází levá zatáčka. Krátce, ale důrazně brzda a za tři. Točím, ale na navlhlé zaplátované silnici už je dost listí. Auto zatáčí jen velmi zlehka. . Pořád se hrne ven. Začínám si uvědomovat, že nájezd jsem přehnal. Pravé přední kolo už nemá kontakt s pevným podložím. Pomalu mě to stahuje do příkopu. Rána."
                Popisovaným způsobem může jet na navlhlé zaplátované silnici s listím jen "dement", kterému nedochází, že v protisměru může jet např. někdo s dětmi, o které má tady tak dojemnou morální starost. A řešit jasný nedotáčívý smyk v levotočivé zatáčce "volantem nadoraz doleva", to je opravdu příklad černého humoru o blonďácích za volantem.

white label 29.10.2014  22:09

« Re: Další "machr" v Audi.

Vsadím boty, že "sám" zatím žádné děti nemáš. To jediné totiž může (částečně) omluvit tvou životní naivitu v tomto směru.

sjetaSUELIN 29.10.2014  22:19

« Re: Re: Další "machr" v Audi.

Boty ti zůstvájí ale myslím že u těchto stránek to není vhodné ani mezidospělé.Ty asi děti máš, normálně tak před nima mluvíš? Protože tobě i kolegovi to evidentně připadá v pořádku.

white label 29.10.2014  22:33

« Re: Další "machr" v Audi.

Můžeš nějak racionálně vysvětli své myšlenkové pochody, na základě kterých si došel k závěru, že před dětmi (údajně) mluvím vulgárně a ke všemu mi to ještě připadá normální?
          Normální mi nepřijde především to, co si tu dovolíš (v tomto ohledu) napsat.

poterienko 29.10.2014  22:26

« Re: Další "machr" v Audi.

Jen pro klid tvé duše - namalováno večer, druhý den umyto. Před žádnými dětmi auto nestálo. Více k tomu nemám.

sjetaSUELIN 29.10.2014  22:28

« Re: Re: Další "machr" v Audi.

třetí den na internetu je to tam doteď

poterienko 29.10.2014  22:31

« Re: Re: Re: Další "machr" v Audi.

Budeme předpokládat, že dítě ve věku, kdy zmiňované slovo ještě nezná, omylem zavítá z pohádky.cz či kouzelnáškolkaonline.cz na ma.cz. Pak bude hledat recenzi na 5 let starou A4. Není víc pravděpodobné, že ho reklama pošle na nedávno odhalené bradavky **doplnit** na hrom.cz?

white label 29.10.2014  22:39

« Re: Další "machr" v Audi.

"Fakt", že si teprve třetí den na internetu neomlouvá tvou neuvěřitelnou nevědomost ohledně toho, co všechno je na internetu běžně! dostupné, proti tomu je podobný nápis na fotce auta pouhou romantickou nedělní chvilkou poezie.

Ronault. 29.10.2014  22:43

« Re: Re: Re: Další "machr" v Audi.

Buď máš tak obrovský komplex nebo jsi neskutečný suchar. Řešit to, že si někdo z legrace napsal na auto sprosté slovo abychom se my zasmáli a mravokárně tady kázat, to je opravdu ubohé. Znám mnoho lidí, kteří nemluví sprostě, jsou slušní, často věřící a vulgaritu nesnáší, ale nevím, že by někdo z nich bloumal po internetu a hledal fotky s auty se sprostým slovem v záplavě volně přístupných pornostránek či stránek s dětskou pornografií. Taky chodíš po ulici a všude kde je namalováno ženské přirození jej zamalováváš nebo se jen tak lehce tady hraješ na mravokárce.

Jsi směšný, pokrytče.

foto Olap

Olap 07.12.2014  12:51

SPZ

Ahoj mal by som taku jednu otazku ako to ze na jednej foto mas koncovku ecv 7929 a na ostatnych 7777. Inak pekne foto sa ti podarilo porobit.

poterienko 07.12.2014  14:17

« Re: SPZ

Spz se 7777 je falešná, používaná při jízdách mimo hranici zákona.
      Děkuji.