Toyota Prius (2010)

5.11.2011

Toyota Prius vzbuzuje v zemi, kde peníze za reklamy přikazují velebit diesel, obrovské vášně. Nějaký pomatený rozumbrada napsal článek o těžbě a lodích,…

Toyota Prius (Dylan McKay)

Brandon Walsh 15.03.2014  08:01

Biela

dylan ktora ti teraz hovori pane, biela? daj pod kolesa aspon podlozky [odkaz] takto predsa nemozes jazdit :'-( >:-[]

Dylan McKay 15.03.2014  08:50

« Re: Biela

Ahoj brácho, celou noc jsem nespal, modlil jsem se, abys napsal první příspěvek! Hurá! >:D

Podložky ne, to už by nebyla aerodynamika 0,25. Jeden tuning mě ale zaujal- zakrytá zadní kola ala old Citroën... ;-)

Brandon Walsh 15.03.2014  09:46

« Re: Re: Biela

esteze to nie je 911 ka to by tu uz bolo 30 prispevkov preco automat ? >:D

Dylan McKay 15.03.2014  09:54

« Re: Re: Re: Biela

Akorát to ten váš poterienko naftomil nějak sestřelil, nedal Priusu šanci...

Brandon Walsh 15.03.2014  09:59

« Re: Re: Re: Re: Biela

dylan mat tu zverejnene auto tiez ti to zostrelim kvoli kolesam >:D to je original? Tvoj prius 2 to mal teda dizajnersky vychytanejsie

Dylan McKay 15.03.2014  10:32

« Re: Re: Re: Re: Re: Biela

Kola jsou originál, jen na nich nejsou poklice, ty samé jsou na šedém Priusu. Vůbec tady nemá cenu přemýšlet o designu. Prius si na nic nejhraje, nemusí, je totiž nejlepší ;-)

poterienko 15.03.2014  11:12

« Re: Re: Re: Re: Biela

Priusu jsem šanci dal, auto je to super, ale chybí mi nějaká recenze.

Dylan McKay 15.03.2014  11:48

« Re: Re: Re: Re: Re: Biela

Jo takhle, proto jsi musel ihned zasáhnout. Hele, je mi to jedno, lepší recenzi než Jirka na Prius nenapíšu, budu ale vyvracet nepravdy, které se dočtu někde v diskusích. To bude hlavní účel recenze. :-!

poterienko 15.03.2014  12:09

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Biela

Dobrá ;). Měl jsi to do recenze napsat rovnou, pokud bude takto zaměřena, nemám s tím problém ;). Jen jsek čekal konkrétní a tvé zkušenosti s autem jako takovým.

Dylan McKay 15.03.2014  12:14

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Biela

No to právě píšu na všech diskusích i mimo AUTO.CZ! >:D

poterienko 15.03.2014  12:18

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Biela

Aha :D. No abych nebyl za sketu a abys mne nepovažoval za vraha tuleňů, tak ti tam dám 3x10.

Dylan McKay 15.03.2014  12:28

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Biela

Stejně ho někdo sejme, ale aspoň je chvilku vidět. Nejzásadnější je cena baterií. Sousedovi si u Mercedesu za filtr pevných částic prý řekli kolem 40.000 Kč. Je to vůbec možné?

poterienko 15.03.2014  12:34

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Biela

Se podívej na mojí recenzi, tam je krásně vidět, jak se třeba takový shamal pomstil za to, že jsem mu tu jeho ohodnotil objektivně.
                        40 tisíc? Uf. No já jsem rozhodnutý, že jakmile začne DPF blbnout, tak půjde ven.

Dylan McKay 15.03.2014  13:01

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Biela

Objektivně hodnotit nelze, ani já tak nehodnotím. Nechci hodnotit auta, fotky a recenzi ano.

John Doe 15.03.2014  20:57

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Biela

Aké typické pre "pseudopremiantov"!
                          "jakmile začne DPF blbnout, tak půjde ven" :no:
                          Takto sa spávajú kupci V6 prémie?! 8-s

Dylan McKay 15.03.2014  21:14

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Biela

John Doe, bohužel asi ano. Jen se ve vyhledávači zadá "filtr pevných částic", hned vyskočí slovo "odstranění"...

poterienko 15.03.2014  22:24

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Biela

Co je to pseudopremiant? To bych si rád přečetl. Dále, co ke špatného a tomto řešení problému? Možná by ses divil, kolik A6 mají filtr venku.

Dylan McKay 16.03.2014  07:11

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Biela

Nikdy jsem se o to nezajímal, ale co když se potom jede na STK?

poterienko 16.03.2014  07:56

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Biela

DM: Prý není žádný problém. Ono moje auto tě stejně nepustí na P výše než na 2500ot.

John Doe 16.03.2014  11:37

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Biela

pseudopremiant? Ten čo kupuje prémiu ale nespráva sa "prémiovo".

poterienko 16.03.2014  12:47

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Biela

Aha. A co jiného jsem měl koupit, když jsem chtěl V6 naftu ve střední třídě? Citroen??

John Doe 17.03.2014  18:49

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Biela

Keby išlo len o to čo chcem, tak jazdím 12-válcom ;-)

Dylan McKay 17.03.2014  08:14

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Biela

Řidiči Audi se u nás "prémiovo" nechovají spíš na silnici, často jezdí jako dobytek.

John Doe 17.03.2014  18:58

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Biela

No tak to už je "samostatná kapitola"...

+ ja subjektívne mám horší pocit z jazcov BMW.

poterienko 17.03.2014  19:07

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Biela

Takže jsme se nedostali nikam :D. Stejně tak nejezdím do autorizovaného servisu, kde bych zaplatil 15 tisíc bez DPH za pár filtrů, oleje, připojení auta k PC a pár hoďkám práce. Asi tady budu za socku, nedá se nic dělat.

Subjektivně mám nejhorší pocit z řidičů koncernových Oct a Prasatů.

John Doe 17.03.2014  19:49

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Biela

Socka, nesocka - to mi je fuk!
                                      Je tam filter, tak tam má zostať! Keď sa ti na aute pokazí niečo iné, tiež to necháš pokazené resp. dáš odstrániť?!

poterienko 17.03.2014  20:58

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Biela

Pokud se mi pokazí něco, co je jen eco kurvítko, tak to nechám vyrvat. Na minulém LC vyhořel motorek zadního stěrače. Auto mělo jít za pár měsíců pryč, tak jsem ho nechal prostě vyndal a bylo to.

Dylan McKay 18.03.2014  07:56

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Biela

Taky nejezdím do autorizovaných servisů, značka neznačka, pracují tam Češi. Jejich fušeřina, neopatrnost a lajdáctví mě už připravili o spousty peněz, mám k nim odpor.

Brandon Walsh 18.03.2014  15:14

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Biela

suhlasim, 4 roky jazdim do autorizaku kvoli zaruke a auto mi iba nicia, uz to nejak s leonom dobojujem, aby som mal kompletnu servisnu historiu, ale dalsie auto, ak nebude nove, urcite autorizovany servis neuvidi

Dylan McKay 18.03.2014  20:27

« Re: Biela ZLOBÍ DISKUSE

Pane McKay, přejete si dnes zamazat interiér od šmíru a poškrábat lak nebo folii? 8-s

foto Citrak

Citrák 15.03.2014  13:12

Hybrid

Aurisář zdraví Priusáře! Mám sice v Toyotě pouze benzín, ale mám pocit, že svým stylem jízdy směřuji k hybridnímu pohonu. Diesel jsem zkusil a po třech letech prodal. Benzín je pro mne návrat k radosti z jízdy a jak stárnu, tak cítím, že hybrid je pro mne nová výzva. Děkuji za pěkný článek.

Dylan McKay 15.03.2014  13:45

« Re: Hybrid

Děkuji za pozdrav, a přeji ti, ať tu výzvu dotáhneš do zdárného konce ;-)

Vaidimar 16.03.2014  10:00

Dálnice

Dobrý den, rád bych se Vás zeptal, jak je na tom Hybrid v reálném provozu na dálnici, kdy člověk jede 130?

Dylan McKay 16.03.2014  10:10

« Re: Dálnice

Dobrý den. Tak s mojí nohou na plynu, kdy i 2 osmiválcová SUV Range Rover a Cayenne Turbo dostávala dietních 15 litrů je to jednoduché.

Taková ideální dálniční rychlost u Priusu III je 120-140 km/h. Spotřeba po takové jízdě ukáže 4,8 litru.
      Je dobré se s hybridem naučit, jakmile více neslyšíte motor než slyšíte, máte vyhráno! ;-)

Vaidimar 17.03.2014  18:44

« Re: Re: Dálnice

Děkuji, za odpověď, skoro se mi tomu až nechce věřit, ale když vezmu, že se svým Oplem Astra 1,4 Turbo jsem schopen jet po dálnici za 6,5, tak nakonec proč ne. Trochu mě Prius nahlodává, už delší dobu uvažuji nad nějakým levnějším (na provoz) hýbátkem. Velmi povedené je CNG, ale velmi nepovedená je česká legislativa, nevěřím moc na GreenTec a podobné hovadiny to funguje v laboratoři. Až dojde na věc půjčím si někde Priuse na týden.

Dylan McKay 17.03.2014  18:48

« Re: Re: Re: Dálnice

Priusu nahrává neskutečná spolehlivost, prostě jen jezdí. Náklady na telefon mám větší než na auto ;-)

Vaidimar 17.03.2014  20:05

« Re: Re: Re: Re: Dálnice

Hm tak to já tak na stejně.... služební Superb 3,6l do města není ideální o mobilu bych ani nemluvil... obojí za nemravné peníze. Každopádně děkuji za radu

foto 252kW

252kW 17.03.2014  21:16

masterpiece automobilové techniky

Ten elegantní způsob jakým Toyota udělala automatickou převodovku (eCVT) u svých hybridů je jeden z mála důvodů proč ještě v dnešní době (pro dobré motory a vlastně i převodovky doslova genocidální) nemám vůči automobilovému průmyslu vyloženě nechuť. To spojení elektromotoru a atkinson spalováku mě úplně ohromilo a pochybuji o existenci technicky vzdělaného člověka, který na tom není stejně. Proboha proč zbytečné (víc jak osmistupňové) automaty s hydroměničem? Proč příšerné dvouspojky co jsou nekomfortní a poruchové už při pohledu na obrázek? Proč drahé a přecitlivělé diesely s kulturou chodu horší než motor ze Škody Favorit? Wake up Europe/USA/Korea! V jednoduchosti je krása! Zkuste to bez spojek, milý Marconi...

Opravdové ekologičnosti tohohle auta může konkurovat jedině Stevova Corvetta předělaná na CNG :-).

Dylan McKay 05.04.2014  08:24

Zoe

Takový kousek od koupě prvního elektromobilu- málem jsem vzal Renault Zoe. Na 90% našich potřeb by stačil, ale občas jezdím z Prahy do Mariánek, a to by nedal ;-\

Pojedu si pro další Prius, není tady někdo, kdo chce jet taky pro auto do zahraničí?
    Kdyžtak SZ...

foto alien5

alien5 21.04.2014  19:15

prius baterie

Dobry den, ja osobne jsem veliky priznivce hybridu a ostatnich pohonu CNG LPG atd.. ale zaslechl jsem v top gearu jednu vec o bateriich.
    Surovina se pry tezi v kanade, doveze se do evropy, tam se zpracuje, pak se odveze do asie, tam se udela baterie, odveze se to do fabriky a da do auta a auto jede do ameriky na prodej.
    Takze baterie vlastne objedou celi svet a pri tom se spali tolik ropy, nafty, ze nikdy to auto neuspori tolik jako se vyda na dopravu materialu pro nej.
    Navic 5 zaoceanskych lodi spali tolik nafty jako vsechna auta na svete a zadne emisni limity nemaji , stejne jako letadla.
    Jedinej kdo si skrti opasky kvuli ekologii je evropa, EURO normy na splodiny atd.. a amerika asie na to prdi dal. Americane si dal vozi zadek ve 8 valcich lol.a Asie dovazi plastovy odpad z evropy a pali ho doma a vse jde do vzduchu lol.
    Jako toyotu chvalim je prukopnik a neboji se toho to je ok. A moc odvetvi prumyslu nevraci do prirody do to vydaji na vyrobu cehokolik od spendliku po lokomotivu.

Dlouhodobou perspektivu vidim pouze ve vodiku, protoze je ho nekonecne mnozstvi cele oceany vody, nejbeznejsi prvek ve vesmiru. Problem je vyroba: a tady prichazi na radu pouste a arabsky sejkove kteri misto vyroby vodiku ze fotovoltaiky a vytvoreni vodikovodu do evropy stavi ostrovy pro luxusni baraky heh. No ona az dojde ropa tak jim to mozna dojde :-)
    Nejvetsi problem je legislativa (LIDI) prece nebudem volit zelene oni jenom chteli cisty vzduch vodu a jezdit na vodik a ne ropu ze ? :-) proc budem brat neco co je zadarmo : vitr, slunicko: kdyz muzem kupovat ropu od arabskych vyderacu ze ?
    zatim je to levnejsi a jednodusi cesta , ale je to zavislost na zemich ktere nejsou moc stabilni a ropa stejne dojde, pak bude zenmi plyn a pak vodik :-)
    Hezky den Honza

:-) :-)

Dylan McKay 21.04.2014  21:18

« Re: prius baterie

Dobrý den, Honzo, jediné co muhu napsat- nekoukejte na Top Gear ;-)

foto alien5

alien5 23.04.2014  00:55

« Re: Re: prius baterie

Výrobními náklady. Prius je plný drahých materiálů a drahých technologií. Největší problém údajně tkví v získávání niklu do NiMH baterií, který se poměrně nešetrně dobývá v kanadském Sudbury a pak nepříliš ekologicky cestuje kolem celého světa, než je baterie zkompletována.

Takze to asi je pravda :-)

Brandon Walsh 23.04.2014  07:42

« Re: Re: Re: prius baterie

prius si ludia kupuju pretoze sa s nim jazdi za 5 litrov na dialnici, v amerike si ho kupuju pretoze su filmove hviezdy ;-)

Dylan McKay 23.04.2014  20:36

« Re: Re: Re: Re: prius baterie

...a lidi, kteří už jiným automobilům zkrátka nevěří. Vše ostatní je rozmazlený šrot ;-)

Dylan McKay 23.04.2014  20:28

« Re: Re: Re: prius baterie

Ten článek je tak hloupý, že jsem se plazil po podlaze do sklepa, aby nikdo neviděl, že jsem takový nesmysl četl, úplně se za to stydím.
          Soudit co je pravda z jednoho článku nějaké pochybné agentury (nejspíš na objednávku republikánů nebo nějaké krachující automobilky) není moc dobrý pohled na svět... ;-)

foto JirkaVejrazka

JirkaVejrazka 24.04.2014  12:05

« Re: Re: Re: prius baterie

Smarja, uz zase? Uz jsem to tady kdysi psal, tak to shrnu jenom strucne:

V Sudbury se tezi uz nejmin 150 let, spicka tezby byla za 2. svetove valky, protoze bez niklu ze neda udelat spousta kovovych veci. Treba jakekoli auto, letadlo nebo podobna vec, protoze nikl je nutnou prisadou konstrukcni oceli.

Zname "desive" fotografie ze znicene krajiny v Sudbury pochazeji ze 70. let, pred zahajenim revitalizacniho programu.

O cestovani niklu do baterii se zminil Top Gear a vsichni to omilaji. Bohuzel uz nedomysli to, ze stejnymi cestami putuji suroviny pro vyrobu vseho ostatniho at uz v autech nebo cemkoli jinem. Trochu kratkozrake.

Zkuste se nekdy zamyslet nad tim, odkud pochazi veci ve vasi domacnosti. Vite treba, ze velmi podstatna cast svetove medi se tezi v Chile a vozi se k vam v takovymto vlakem: [odkaz] a za pomoci techto nakladaku [odkaz] ?

Dylan McKay 30.04.2014  22:38

pátý Prius je doma!

Teď jsem přivezl z Belgie další Prius. Zážitků hodně, ale velká únava. Napíšu zítra. Malá ochutnávka: [odkaz]

Brandon Walsh 01.05.2014  06:21

« Re: pátý Prius je doma!

tesim sa na fotky, vidim, ze na priusackych 17 kach nestoji >:-[] >:D

Dylan McKay 01.05.2014  12:21

« Re: Re: pátý Prius je doma!

Priusácké 17" bych hned vyměnil za dylanovské 15"... ;-)

Brandon Walsh 02.05.2014  08:21

« Re: Re: Re: pátý Prius je doma!

dylan cakam na info, dojmy, rok, vybava ;-)

Dylan McKay 02.05.2014  08:43

Výlet do dna sil

Nákup auta v Belgii je složitější. Ne nadarmo je tam sídlo kontroverzní EU. Potřebujete belgické převozní značky, spousty lítání a utratíte více peněz. Ale protože já mám tady (ukazuju si na hlavu ;-) ), tak jsem si ten jejich složitý systém zjednodušil. Návod nezveřejním, jinak v Belgii nezůstane jediné auto...

Z Prahy jsem jel autobusem Student Agency do Lucemburska. Autobus Volvo, televizí víc než já v Range Roveru a 70% cestujících rómské národnosti směřujících do Londýna a 30% lidí. Nejsem rasista, ale když se každý Róm šel během cesty 3x vys.rat, tak jsem vystupoval jako z ponorky, ve které došel vzduch.
    O pohodlí se mi nepostaral ani nahluchý holohlavý muž, který si sedl, a hned si sklopil sedadlo. Až k hranicím jsem mu olizoval pleš a televizí jsem si podepřel bradu.
    Když si šel zakouřit, sedadlo jsem mu vrátil do původní polohy, a dřívkem z nanuku Magnum ho zablokoval. Funguje to! Magnum je nejlepší nanuk! >:D

V Lucemburku jsem měl 5 hodin čas, než mi pojede autobus do belgického Bastogne. Ve 3 ráno jsem se vydal z centra na okraj města. Aby mi nebylo smutno, tak jsem si zpíval české lidové písničky. Místní obyvatelé jsou neskutečně ochotní. Poradí, pomůžou, pozdraví.

Když jsem přijel do Bastogne, čekal tam vedle tanku Sherman můj Prius. Radost jsem měl jako z toho prvního. Rok 2010, 123.000 km. Hlavně pojedu domů sám bez rómské vůně a v pohodlí. Prodejce Olivier uměl anglicky jako já, tedy jako náčelník masajů. Ale docela jsme si popovídali >:D

Jenže cesta domů byla už nad moje síly. Nejen že jsem zabloudil i do Francie, ale asi 50x mi padla hlava. Usnul jsem v zácpě, ale ostatní mě probudili. V jednu chvíli jsem měl i halucinace, když se mi zjevila moje žena a já si s ní nahlas povídal. Takové cesty zvládám, ale ta cesta autobusem se na únavě podepsala. Když jsem zastavil, tak nešlo spát, srdce bušilo, chtěl jsem být doma. Skoro 1000 kilometrů a já si sáhl na dno sil.

Jak jsem poznal že jsem doma? Po ohleduplnosti Belgičanů, Lucemburšťanů, Francouzů a Němců předjíždím autobus, když se zezadu přihnala xenonová světla. Lepil se a blikal. Když jsem ho pustil, vystrčil pražák z Volva XC90 ruku a významně mě vyfakoval...
    „Mnohokrát vám děkuji, pane, konečně vím že jsem doma!", křičel jsem vzteky a nahodil jsem smutný výraz. Proč jen jsme národ takových zlých dobytků?

Cestu jsem přerušil doma v Mariánských Lázních, a domů do Prahy jsem pokračoval druhý den ráno. Ani nevím, jak a kdy jsem usnul...

Brandon Walsh 02.05.2014  08:59

« Re: Výlet do dna sil

teda klobuk dole dylan, neviem si predstavit tu cestu autobusom a pravdu pisuc ani nechcem >:D v autobuse som po 7 rokoch siel v liberci z centra na koleje, zazitok prijemny ale ine je mat plny autobus studentiek a ine romskych spoluobcanov so zazivacimi problemami >:D
      pozeram, ze pri cestovani autom si rovnaky blazon ako ja, nespim, nejem iba idem, aby som bol co najskor doma, no taktiez si treba uvedomit bracho, uz nie sme najmladsi >:D

Dylan McKay 02.05.2014  09:05

« Re: Re: Výlet do dna sil

Což o to, já jedl a pil, kafoval a coloval. Tělo mohlo, ale oči ne. Ale Britové si musí myslet, že ty české autobusy jezdí z Indie. Ty woe to snad není možný! Tady berou dávky, a tam asi jezdí pracovat...

Brandon Walsh 02.05.2014  09:11

« Re: Re: Re: Výlet do dna sil

na slovensku, rocna práce neschopnost a v anglicku praca, potom sa na par dni vrati a znova >:D do osady ziadna kontrola nepride
          presne viem o com pises, mne sa to stalo v chorvatsku po nejakych 700 km, zrazu oci povedali mam v .... a musel som na benzinke okamzite odstavit, no zasluhu ma na tom aj, ze zasadne jazdim v noci, aby som nemusel davat pozor na policajtov

Dylan McKay 02.05.2014  09:13

« Re: Re: Re: Re: Výlet do dna sil

Musím přiznat, že jsem téměř 30 kilometrů jel po dálnici beze známky. Když jsem viděl policisty, tak jsem dělal že telefonuju, aby mě ze slušnosti nerušili ;-)

Brandon Walsh 02.05.2014  09:18

« Re: Re: Re: Re: Re: Výlet do dna sil

>:D pekne, ja som bez znamky isiel iba raz na svk, mlada nerozvaznost, rodicia boli na dovolenke a ja som siel za frajerkov, na dialnici som sa samozrejme zacal nahanat, neskor som zistil, ze to nebol jediny problem >:D
              1. prekracoval som rychlost bezne o 60 km/h
              2. nemal som znamku
              3. nemal som platne stk
              4. nemal som vymeneny olej >:D
              ale bola to zlata era amaterskeho motorsportu, policajti na cestach neboli >:D
              samozrejme otec neskor kvoli servisnej prehliadke presne zistil, kolko km som spravil, pretoze pred odchodom si to vsetko odsledoval >:D

šmoula nešika 02.05.2014  10:03

« Re: Re: Výlet do dna sil

O naší liberecké MHD mi ani nepovídej... Brácha nedávno jel z centra a po tom našem prudkém krátkém "severském" lijáku se v buse začaly tvořit kaluže. Ale řidič jel dál. A taky nemusím ty nové autobusy. Řidič zastaví na křižovatce, natočí kola do rejdu a za hlasitého vrzání plastů se měkké odpružení zhoupne, co se postaví na pedál plynu, a cestující letí protikluzová podlaha nepodlava. Zlatá žlutozlatá smradivka Karosa, která jako by dávala meziplyny i při řazení nahoru. A samozřejmě důchodci, kteří mohou vepředu a uprostřed nastoupit nízkopodlažně, ale ne, musí se nakvartýrovat dozadu na schody a ometkat ostatní holí...

šmoula nešika 02.05.2014  09:51

« Re: Výlet do dna sil

>:D Bože, to jsou zážitky... Jak 24 let nazpět. Ale dobrý no. :yes:

Brandon Walsh 02.05.2014  09:52

dylan nepridaval si pred chvilou vtip na internet ? >:D
        Dežo a Karol jsou dva cikáni, žebráci z Čech. Pracují v Londýně na různých ulicích.
        Dežo přináší domů 2- 3 libry denně a Karol oproti němu přináší ženě každý den plný kufr 10 librových bankovek. Jednoho dne se Dežo ptá Karola: "Jak je to možné, že žebrám stejně usilovně jako ty a vydělám si tak málo?"Karol odpoví: "Ukaž mi co máš napsané na tvojí tabulce? "Dežo ukazuje:"Nemám práci, mám ženu a 6 dětí, nemáme co jíst, pomožte nám." "Tohle tam máš napsaný? No to se nediv, že dostáváš tak málo"."A ty tam náš napsaný co ?" Karol ukazuje: "Už mi chybí jen 10 liber abych se mohl vrátit zpátky do Čech..."

šmoula nešika 02.05.2014  10:10

« Re: Re: Re: Výlet do dna sil

LOL >:D Co ten, jak řekl bílý léblik, odborový předák švihák s krycím jménem Dylan hulí za matroš?

Dylan McKay 02.05.2014  13:12

« Re: Re: Re: Re: Výlet do dna sil

Odborový předák? To je asi jak jsem tenkrát jel s Porsche na odborářskou demonstraci položit labelova kámoše Nečase. >:D
            Ale vtipy nepíšu, a už vůbec nehulím... ;-)

šmoula nešika 02.05.2014  13:58

« Re: Re: Re: Re: Re: Výlet do dna sil

Si přestal, cos viděl pitomečka Irva Gordona v diskusi u auta ronaultova táty, jak jsi psal, ne...

Dylan McKay 02.05.2014  15:24

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Výlet do dna sil

To si už ani nepamatuju...

Dylan McKay 04.05.2014  17:32

Belgický model by měl platit i u nás.

Věděli jste, že když jde v Belgii auto do prodeje, tak musí projít technickou kontrolou včetně kontroly najetých kilometrů?

šmoula nešika 04.05.2014  18:53

« Re: Belgický model by měl platit i u nás.

Já myslím, že čeští šikulové by termín "prodej" obešli obdobně jako přepis u eko daně. Nebo vůz nahlásili jako sdílený a po nějaké době na něj sehnali veteránskou registraci.

Dylan McKay 05.05.2014  16:02

Brandon wheels edition

Omlouvám se ti, Brandone, ale už to nemůžu dál tajit, nedovolí mi to svědomí. Zítra budou na autě: [odkaz] >:D ;-)

Brandon Walsh 05.05.2014  16:39

« Re: Brandon wheels edition

prave som tu prisiel a co nevidim, ty ho skladas pre mna >:D

Dylan McKay 05.05.2014  18:30

« Re: Re: Brandon wheels edition

Jo takhlé! >:D

šmoula nešika 05.05.2014  21:07

« Re: Re: Brandon wheels edition

double - to Dylan nečekal... >:-[] :yes:

Dylan McKay 05.05.2014  22:07

« Re: Re: Re: Brandon wheels edition

Nečekal, protože Brandon by rád oranžová kola ala OPC... ;-)

Brandon Walsh 06.05.2014  06:21

« Re: Re: Re: Re: Brandon wheels edition

tak je pravda, ze som si opytal rezervacku na opc a pojdem ho este raz pozriet s mechanikom, potom sa rozvediem s kelly a auto si kupim >:-[] >:D
            ale ak kelly otehotnie, namiesto noveho rodinneho turba pojdeme po priusa ;-) samozrejme na 17 kach >:D

šmoula nešika 06.05.2014  08:08

« Re: Re: Re: Re: Brandon wheels edition

Tak jako určitě... Zas se nesmíš divit Brandonově materialismu, když tě má za motoristickou osobnost. :-)

Brandon Walsh 06.05.2014  08:49

« Re: Re: Re: Re: Re: Brandon wheels edition

ano, dylan je moja motoristicka osobnost odkedy si v 911 ke myslel, ze jazdime v monacu proti sennovi (na motorke) >:D

Dylan McKay 06.05.2014  16:17

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Brandon wheels edition

Ta motorka dostala nářez. Tobě jsem ale měl přiznat, že jsem byl sám překvapen, a chvilku jsem Porsche neovládal. Pod mostem letělo vzduchem! ;-)

Brandon Walsh 06.05.2014  16:56

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Brandon wheels edition

dylan to su momenty kedy mi nevadi zomriet >:D on si to vyslovene pytal a aj mna štval >:D

Dylan McKay 07.05.2014  22:05

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Brandon wheels edition

Tak kola jsem ještě nenasadil, nemám matice. To je panečku věda je sehnat! U Toyoty mi do telefonu nebyli schopni říct rozměry, že to tam není napsaný- no, pokusím se tomu věřit. Ani na netu se dohledat nedají. Auto Kelly ani Auto Unger si neporadí.

Takže priusáci, je to kolová matice uzavřená 12 x 1,5 s plochou podložkou s krkem. Až v pátek je budu mít, sehnal jsem je v zapadlých autodílech, jen jich měli 11 z 20. Zítra je jediný svátek, který zaslouží uznání.

Dylan McKay 09.05.2014  15:35

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Brandon wheels edition

[odkaz] :-!

Brandon Walsh 09.05.2014  15:38

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Brandon wheels edition

dylan a je z toho auto :yes: presne tak by som si predstavoval svoj prius, farba, kolesa

Dylan McKay 09.05.2014  18:35

Český rekord ano, ale co světový?

[odkaz] ;-)

Dylan McKay 12.05.2014  16:00

Nádhera a dokonalost: BMW i3

Dnes jsem si tu nádheru prohlédl na Arkádách: [odkaz]
    Zítra odplouvám do Atlantiku, ale až se vrátím, tak zajedu do BMW abych si i3 vyzkoušel :yes:

Dylan McKay 27.05.2014  22:28

Prius dobývá svět

Španělsko je ráj Priusů. Nejvíce, snad stovky jich je v Barceloně, jak taxíků, tak civilů. Používá je i policie, jako třeba na Lanzarote [odkaz] a stejně tak jsou k vidění u policie v Itálii.
    Na Madeiře zase slouží jiná vozítka: [odkaz]

Dylan McKay 16.07.2014  11:34

Lexus CT 200h

Prius jsem odvezl na svolávačku do Toyoty a dostal jsem náhradní vůz Lexus CT 200 hybrid. První dojmy: luxus, hračka, pohodlí. Ale drncá.

foto Peto02

Peto02 23.07.2014  15:42

« Re: Lexus CT 200h

Zdar. Kvoli comu je ta zvolavacka v Toyote? Vcera sme si s bratom konecne priviezli vytuzeny Prius r.v. 2010 z Nemecka. Mame rovno zamierit do servisu, ked ho dame na SK znacky?
      Vdaka za tvoje Priusy a komentare, aj to prispelo k tomu ze sme Prius kupili. :yes:
      Prve pocity... uplna parada! :-)

Dylan McKay 23.07.2014  20:38

« Re: Re: Lexus CT 200h

Ahoj kolegové! ;-)
        V prvé řadě gratuluju ke skvělému vozu! :yes:

Zajeďte do Toyoty, oni podle VIN zjistí co a jak a z Německa si auto převedou do pár dní na Slovensko.

Užívejte a pište! ;-)

Dylan McKay 09.08.2014  08:22

Renault Zoe test

Tak jsem se po hračce Twizy svezl konečně pořádným elektromobilem! Renaul Zoe je krásný, pohodlný, moderní a skvělý. Jen v tom dojezdu mi chybí dalších 50 km, abych o něm začal uvažovat ;-\

Foto: [odkaz]

Brandon Walsh 11.08.2014  17:25

inzerat

montaz lpg do priusu ? pre boha naco >:D [odkaz]

šmoula nešika 11.08.2014  17:36

« Re: inzerat

:-) Tak to je teda voršprung. Jak to jde s výběrem HH? Už víš, co si pořídil woody? ;-)

Brandon Walsh 11.08.2014  17:39

« Re: Re: inzerat

bol som dva tyzdne na dovolenke takze HH som vypustil z hlavy, uz ma presviedca manzelka nech jej kupim aspon minika ked ja si neviem vybrat >:D
        woody uz nakupil ? to je pre mna novinka ale ako ho poznam v garazi je (bude) CRS ?

šmoula nešika 11.08.2014  17:44

« Re: Re: Re: inzerat

OK. Odpověď máš tady: [odkaz] >:D On má teď v garáži těch změn víc... [odkaz] Omrkni galerii. :-)

Brandon Walsh 11.08.2014  17:47

« Re: Re: Re: inzerat

teda to su mi hadanky takto neskoro vecer >:D zajtra v praci si to precitam ;-)

šmoula nešika 11.08.2014  17:48

« Re: Re: Re: Re: inzerat

Taky mi to trvalo. Radši začni už teď, ať se v práci nezlobí, že jsi nic nestihl. >:D

Dylan McKay 11.08.2014  22:53

« Re: inzerat

Ahoj brácho. Je to trihybrid, i tohle se děje ;-)

Brandon Walsh 14.08.2014  06:48

« Re: Re: inzerat

a ty ako mas dalsieho priusa ? ;-)

Dylan McKay 14.08.2014  07:36

« Re: Re: Re: inzerat

Zatím ne, mám spousty práce, ale v září bych nějakého chtěl. Akorát mi nějak zdražujou Euro, přitom je to tak bezcenej výmysl. Teď pro kamarády objednávám další mobily Xiaomi, fakt pecka! ;-)

Brandon Walsh 14.08.2014  07:53

« Re: Re: Re: Re: inzerat

ja som pozeral v galerii co to mas za mobily >:D

Dylan McKay 14.08.2014  08:18

« Re: Re: Re: Re: Re: inzerat

Jako hustej fofr! Čtyřjátrový profesor je tam nebo tak něco... >:D

Brandon Walsh 14.08.2014  08:25

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: inzerat

a opat by sme si na tom pozerali iba pocasie >:D

Dylan McKay 14.08.2014  08:34

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: inzerat

Až budeš mít někdy ten fejsbůk, tak tam jsou fotky z Xiaomi. Takže počasí + fotky ;-)

Dick43 31.08.2014  15:02

Po dlouhé době se opět zapojuji do diskuze a zjišťuji, že se to tady hemží anglickými jmény (Švihák=Dylan a pod.). Tak jsem se též přizpůsobil (jjar=Dick43). Trochu mne mrzí, že se přešlo z vozů luxusních na vozy úsporné, ale to je asi život. Já jsem konzervativní a jsem věrný značce RR, jenom jsem přibral MB GLK 320, takže v této diskuzi nejsem moc platný. Píši sem, protože diskuze u Porsche 911 se neotevírá, asi nějaký výpadek serveru. Zdravím všechny diskutující, které si pamatuji z dřívějších bouřlivých diskuzí (ovšem jejich nicky jsem si musel pracně dešifrovat-jak píši jsem konzerva).

Dick43 31.08.2014  15:04

PS. Nějak to nejde ani odeslat

Dick43 31.08.2014  15:05

PS. Nějak to nejde ani odeslat :-)

Dylan McKay 31.08.2014  16:07

« Re: Ahoj

Ahoj! Jsme ostudy, chtěli jsme přijet za tebou a zrovna dnes se na vás žena ptala! :-)

Nechcete se v Praze stavit na kafe? Když to nepřečteš tak zavolám! ;-)

Dylan McKay 08.10.2014  12:29

Pátý Prius prodaný

Co koupit teď? ;-)

Brandon Walsh 08.10.2014  13:37

porsche panamera turbo s >:D

PALO-Prius 08.10.2014  18:00

« Re: Pátý Prius prodaný

Leaf, Tesla? Po Priuse o 2 roky brat kupuje uz 100% elektriku, pravdepodobne jazdeny Leaf, pripadne nejaku predvadzacku... Focus pojde do srotu.

David Silver 08.10.2014  20:53

« Re: Nové auto

hehe, pekne :-)

Dylan McKay 11.10.2014  14:00

« Re: Re: Nové auto

Můj dobrý soused si koupil Prius 2. Už tady parkují 3 + hybridní Yaris a Civic. Je to nakažlivé ;-)

foto majklef

majklef 18.10.2014  12:03

« Re: Nové auto

Dylane ty si nedáš pokoj vid?:-)Je moc pěknej...určitě se rád podívám,jak jsme se domlouvali...

Dylan McKay 18.10.2014  12:57

« Re: Re: Nové auto

Ahoj! Příští týden jedu do Slanýho, tak dám védět ;-)

Dylan McKay 23.12.2014  09:08

Prius králem odpočinku

Znáte to. Jedete autem do Itálie nocí a oči už potřebují odpočinek. Zastavíte a dáte si hodinovou pauzu. V létě pohoda, ale co v zimě? Auto musí běžet aby jste v Alpách nezmrzli...
    Prius nastartuje automaticky každých cca 7-10 minut, chvilku běží benzín a zase se o vše postará elektřina. A za tohle vám nikdo nevynadá.
    Proč to píšu? Byl jsem svědkem, jak řidič autobusu nadával nějakému Polákovi s VW T5, že sedí v autě se zapnutým motorem. >:D

foto tomtoylc

tomtoylc 11.02.2015  19:57

toyota

pekná recezia ... a po dlhej dobe som aj nejakú dočítal dokonca
    ... a musím sa priznať, že tiež sme takzvaný,,toyota fans,, :-)
    ... v rodine máme 4 toyoty ale nie tak úsproné >:-[] ... Land Cruiser a úsporný ? to nejde dokopy >:-[]
    ... každopádne sme s autami spokojný a nemenili by sme !

Dylan McKay 12.02.2015  08:34

« Re: toyota

Děkuji ;-)
      No já nejsem fanda Toyoty, ani Priusu neříkám Toyota, ale Prius. Ale chápu věrnost lidí k téhle značce, protože se málo co Toyotě spolehlivostí vyrovná.

Dokonce jsem už slyšel jeden kontroverzní názor proč je prej Islámský stát tak úspěšný- protože jezdí Toyotama! >:D

Dylan McKay 03.03.2015  15:34

soutěž o nic

Kolik Priusů je ve videoklipu Axwell something new? (odkaz nelze vložit)

Dylan McKay 23.03.2015  14:20

Děkuji redakci za krásný den!

PALO-Prius 27.04.2015  14:56

Spotřeba 4,4 litru je výsměchem...

Tak tomu ver !
    Tento vikend som siel dole/hore z/do Nemecka, 1100km rychlost tacho 132-134km/h, nejake tie obmedzenia na 100-80km/h a priemerka 4,7l. Pozor, isiel som s rodinou, plne nalozeny Prius III (ako ked idu cigani), zadok uz mierne podsadeny nad zadnymi kolesami... Po natankovani na hraniciach v Rakusku a s pradznym autom potom dalsich 230km na dialnici tacho 120km/h a na konci cesty ukazoval palubak 4,0l pri uplnom bezvetri a ceste viac-menej do kopca ako z kopca (Erlangen 350m.n.m.). Ako som napisal uz na Toyota fore, velmi ma Prius prekvapil. To, ze je to najlepspie NEelektro-auto na svete v meste a mimo mesta s tym som pocital...ale, ze bude tak super aj na dialnici s celkom fajn spotrebou medzi 4,5-5,0l s tym som nepocital...parada !

Dylan McKay 27.04.2015  17:56

« Re: Spotřeba 4,4 litru je výsměchem...

Ahoj PALO, do poslední tečky s tebou souhlasím. :yes:

Ted 09.06.2015  11:35

proc uz sesty??

chci se jen zeptat, proc mas uz sesty, kdyz je to tak spolehlive a super?

Ted 15.06.2015  13:16

odpovedi se asi nedockam...

jen aby bylo jasno, ja prius nijak nehanim, opravdu me to zajima, proc tak casto menis auta za stejna?
    stejne ale povazuji za celkem usmevne, jak je vzdy tve aktualni auto to nej na celem svete... V8 SUV, 911, Prius... co pride pak? elektrokolo? >:D
    neber to osobne, bavi me to od tebe cist, mas to proste cerno-bily a v case se dokonce i ty dve barvy prubezne zamenuji... driv byla spotreba to posledni, dnes je zase az na prvnim miste.

Brandon Walsh 15.06.2015  15:45

« Re: odpovedi se asi nedockam...

dylan je môj dobrý priateľ, keďže tu už nechodí skúsim odpovedať namiesto neho:
      1. keď si dovezieš auto a chce ho od teba niekto kúpiť, prečo ho nepredať ?
      2. pak príde určite "elektrokolo"
      3. časy sa menia, priority sa menia, cena benzínu sa mení
      Dúfam, že ti moja "vyčerpávajúca" odpoveď stačí a dúfam, že nevadí slovenský jazyk ;-)

Ted 15.06.2015  16:13

« Re: Re: odpovedi se asi nedockam...

slovenstina mi nevadi vubec :-)

1. vzhledem k tomu, ze se dovozem aut nezivim a je s tim spojeno pomerne dost casu, bych si auto, se kterym jsem spokojen, asi radeji nechal, nez si shanel jine...
        2. super :-)
        3. no tak o cenach benzinu to snad neni :), zmenu priorit a postoju chapu moc dobre. co me zarazi je, ze clovek, ktery nekolikrat pomerne zasadne zmenil nahled a postoj k autum, je stale presvedcen, ze ten jeho aktualni pohled je nejlepsi. Nechtelo by to trosku vice pokory? priznat si, ze clovek chce vyzkouset vse a vse se take casem omrzi... a hlavne, ze co clovek, to nazor a kdo z nas muze soudit?

takze tomu ted rozumim o trochu vic.
        Prius je super, spolehlivy, zrovna jednoho mam, muzu ho vyhodne prodat...

>:-[] >:-[]

Dylan McKay 15.06.2015  16:08

« Re: odpovedi se asi nedockam...

Ted, já ani sám nevím. Ještě chci modrý a černý a Prius+...

Ted 15.06.2015  16:16

« Re: Re: odpovedi se asi nedockam...

v poho, mel jsi par aut, co maji dusi, chapu i hracickarstvi s priusem asi by me to aky chvilku bavilo...
        jenze, jak psal Brandon... ty priority se tak meni...

takze dneska jdu radsi na motokary, zajet novy PB :-)

Dylan McKay 19.07.2015  16:27

Létající Lexus

Při cestě Itálií se mi včera něco přihodilo. Uhýbal jsem Fiatu Panda, který se chtěl dostat na dálnici, ale zezadu se na mě řítil nadupaný a krásný Lexus GS 350. Tak jsem mu rychle uhnul a díky tomu jsem se vyhnul tlumiči výfuku, co ležel v rychlém pruhu. On to ale neudělal...

V zrcátku jsem viděl, jak mu výfuk vletěl pod auto. Lexus nadskočil a letěl ve výšce asi půl metru. Když dopadl, začal brzdit, vyletěly nějaké trosky a stříkala z něj snad voda nebo olej nebo benzín. Auto zůstalo stát a jen tak tak se mu vyhla další auta. Ital jel s rakví na střeše asi na dovolenou do Alp. Nedojel.

Co z toho plyne? Buď uberte, když jedu v rychlém pruhu nebo dávejte pozor na povalující se výfuky.

šmoula nešika 19.07.2015  22:59

« Re: Létající Lexus

To jsou zážitky!

Ale tak dopadlo to ještě dobře. Kdo měl tu čest se projet z Blavy do Budapešti, tak ví, že jsou cestou (západ Maďarska) i úseky, kde to ani v 21. století furt ne a ne dostavět. Kde se dálničí na dva pruhy.
      Zrovna tento týden se zrovna nějací Češi dovolenkáři s přívěsem srazili s kamionem. Málo platných jim bylo 5* - a řidič s motorem na klíně ještě dopadl ze všech nejlépe. Zbytek auta totální šrot a kamion v plamenech. Kdo viděl snímky, které obletěly média, jistě potvrdí, že byly mnohem drastičtější než běžné "drastické" záběry. Osobní věci mezi troskami a čouhající kusy těl mi připadají mnohem horší než nějaká ritiálně ufiknitá hlavička. Chudáci pozůstalí, jestli tento článek zhlédli... :-(

Přeji jízdu bez nehod

Dylan McKay 08.09.2015  13:40

Prius 4- už dnes!

Od rána hledám, kde se poprvé objeví oficiální představení priusu. To je napínavé! ;-)

Dylan McKay 14.09.2015  18:08

Jsem asi první Čech, který viděl Prius 4

Zdravím z Frankfurtu! S klukama jsme se mezi stavaři dostali do několika objektů, kde zítra začne autosalon. Ještě dnes budou první fotografie na Auto.cz!!!

Toyota má stánek opevněný, ale v jeden moment jsem viděl novou generaci Priusu, kterou okamžitě zakryli. Je krásná! Tady je foto auta již pod plachtou: [odkaz]

foto AUDIRS6

AUDIRS6 14.09.2015  18:29

« Re: Jsem asi první Čech, který viděl Prius 4

Vidim, ze ty asi dnes nezaspis >:D
      Takze si vecer zober nejake "prášky", nech sa dobre vyspis a zajtra tam aj budes nieco platny a nielen tam bludit pomedzi kolegov ako matoha >:-[]
      Nezabudni sa pozriet na "koncernove plug-iny" - to aby si vedel, ako slusna automobilka kompenzuje tie kliogramy motorov a bateriek - aby sa to len tak nemotalo po ceste, ale aj trochu normalne jazdilo ;-)

Dylan McKay 14.09.2015  18:51

« Re: Re: Jsem asi první Čech, který viděl Prius 4

Stihli jsme toho docela dost. Těším se na zítřek ;-)

Dylan McKay 28.02.2016  19:25

V mládí jsem tolik netunil

Nevím co to je, ale na Priusu jsem vyměnil anténu za ploutvičku, do dveří jsem dal LED loga Toyota a do parkovaček LED žárovky. Doufám, že se na stará kolena nestanu tunerem ;-)

Dylan McKay 08.03.2016  08:09

Prius v topce

To je pokrok v tom Česku :-)

Edit: aha, tak seatista rozhodl jinak

Dylan McKay 09.04.2016  23:06

Test Prius IV- pro všechny priusáky! Upřesnění.

Ahoj priusáci,
    pokud by někdo z vás měl chuť zúčastnit se testu nového Priusu pro Svět motorů, tak mi dejte vědět. Bylo by to ve středu 13.4. v Praze 7 v 10:00 u vydavetelství CZECH NEWS CENTER Komunardů 1584/42.

Zatím jsme 3. Bylo by dobré, kdyby se sjelo více Priusů všech generací. Fotka s vaším autem, názor na váš a na nový Prius- to auto si zaslouží, aby o něm napsali odborníci! ;-)
    Pište sem nebo do SZ.

Dylan McKay 26.10.2016  20:39

Prius+

Včera jsem si koupil sedmimístný Prius+. Je to zase jiné auto. Moc hezky se s ním jezdí. Foto mi nejde vložit, tak zkusím doma z notebooku.

Dylan McKay 05.11.2016  12:51

Další Prius

Včera jsem koupil Prius se solární střechou. Má všechno, dokonce i sám parkuje.
    Dlouho jsem jen tak jezdil po nábřežích Itálie. Nemohl jsem se odtrhnout od moře a odjet domů. Výsledná průměrná spotřeba byla neskutečných 2,6 litru!

Dylan McKay 30.05.2017  21:48

Změna

V srpnu jsem udělal jednu velkou změnu. Jo, kéž by se vrátilo to staré MACZ a člověk měl chuť psát recenzi... :-|

foto Lukas-L

Lukas.L 23.09.2017  17:46

Objektivnost

Pěkná recenze, naprosto souhlasím ohledně tvého názoru na hodnocení podobnych aut. Koncernovych tdi pisalku, kteří natlacili lidem do hlavy co mají kupovat. Ja si koupil na základě recenze podobne tvoji lexus is 250 a během let jsem ani jednou nelitoval... Takze palec nahoru M osobně pokukuju po ct200h ... Nedocenene auto. Premiovy prius vlastne :-)

Dylan McKay 06.10.2017  22:55

« Re: Objektivnost

Děkuju ;-)
      Jenom k tomu CT 200h- spíš ho tolik nepropagují, protože to není žádný zázrak. Jezdil jsem s ním celý den. Přišel mi těžký, vzadu tvrdý, nevoněl a oproti Priusu žral.
      Tak jsem tě snad neodradil. Chce to cétéčko koupit, ale nevyzkoušet si Prius ;-)