Citroën C4 (2011)

28.8.2011

Konečne som si našiel čas na napísanie recenzie. Napíšem len v skratke prečo práve C4. Takže ako čas plynul prišiel čas na predaj nášho od nova kúpeného…

Citroen C4 (sher-wood)

Brandon Walsh 28.08.2011  06:54

Zkušenosti se servisem

zatiaľ žiadne poruchy, no to je jasne ked si auto len vcera objednal ;-) nech ti ten cas co najrychlejsie zbehne, aka dlha je dodacia doba ?

sher-wood 28.08.2011  15:18

« Re: Zkušenosti se servisem

vravel, že 4-8 týždne, ale podľa všetkého je šanca, že bude začiatkom Septembra.

sher-wood 29.09.2011  15:07

« Re: Zkušenosti se servisem

pred včerom som ti videl sestru na Žižkovej veži v Praha. Shannen Doherty

foto matusco

matusco 29.08.2011  21:44

tuning vs tuzing

Mas pravdu, tuning tomuto autu asi nehrozi... Ale tuzing ano - ako totiz inac nazvat cierne elektrony, folie, deflektory...

Sorry, ale ja ked pocujem, ze ked sa niekto po kupe auta jednym dychom dusuje, ze ziaden tuning nebude a druhym uz zase planuje nakup "doplnkov" - to auto caka jasny osud...

Ja viem, tesis sa z noveho auta. Ked budes mat na aute najazdenych poctivych zopar tisic km, potom napis recenziu.

matii 30.08.2011  10:17

« Re: tuning vs tuzing

Vybírej doplňky pouze ZDE:

Na ostatní se vykašli. Nebo z toho vážně bude tuzing (my říkáme Globus Design).
      Na co černá folie a kola? Buď rád, že máš elegantní auto a při této barvě jsou stříbrná pěkná. A ty folie? PSA pokud vím dává do středních výbav lehce namodralá co filtrují sluneční svit. A deflektor? Nevím co máš na mysli, ale snad nechceš něco lepit na kapotu?!!!

sher-wood 30.08.2011  12:31

čo dodať.

či budú fólie alebo nie, to sa ešte uvidí. Aké kolesá a či hliníky alebo plechy detto. Myslím, že je stále lepšie mať 8 disky a 8 gumy, prehodiť, vyvážiť a dovi. Tie deflektory mám na 3 autách a sa osvečili.

foto nxue

nxue 03.09.2011  09:32

Fantastické

Auto v krasném laku i provedení, to se nedá nechat jen tak bez pozdravu a ohodnocení,. Ať autíčko krásně jezí a dělá radost.. :yes: :yes: :yes:

foto ericn

ericn 04.09.2011  10:14

Recenze & fotky

Ahoj, dobrý výběr, PSA já můžu. Tak doufám, že napíšeš pořádnou recenzi a přidáš pár fotek. Pak velmi rád ohodnotím ;-)

sher-wood 13.09.2011  14:19

foto doplním

Matt26 14.09.2011  21:53

eco driver

Dlho som zvažoval či sa pod túto recenziu vyjadrím. :-) Ale pri každom druhom otvorení mojeauto.cz na mňa vyskočí nová "eco" novinka tak mi to nedá...
    Auto je krásne, nová C4 sa skutočne podarila a každý kto si ju vyberie, tak nespraví chybu :yes: . Čo však z toho, keď motor je zúfalý. Neberte ma zle, viem že po cestách jazdí omnoho slabších áut (3valcové HTP) ale sú to fabie pre boha. V dnešnej dobe do nového auta, za predpokladu že majiteľ žiada diesel, hodí pod kapotu minimálne 80kw verzia inak slušného 1.6Hdi. Mal som tú česť s C4 minulej generácie s 1.6Hdi 66kw ( modernizáci motora v terajšej podobe pridala 2kw) a bol doslova zúfalý. Dokonca horší ako škodovácka 1.4Tdi ktorá vzhľadom na objem a malé turbo bola prekvapivo živá. Už 80kw dáva zmysel a paradoxne by mala nižšiu spotrebu ako slabšie naladenie ;-) lebo motor by sa s úctyhodnou váhou nemusel tak trápiť. A z hľadiska dlhodobej investície do auta čo bude pravdepodobne slúžiť viac ako 2-3 roky sa po nahliadnutia do cenníka zdal rozdiel 68 a 80kw úplne zanedbateľný (necelých 900€ a nie 1700 ako píšete). Pritom ak by ste vyskúšali oba modely a nie len tú čo mal dealer (dokonca iba benzín) tak by ste mali jasno. :-!

K recenzii a novinkám. Viem že radosť za auta je veľká ale tie novinky sú naozaj smiešne. >:D Od slabého maloobjemového dieselu sa vlastne ani nedá očakávať vysoká spotreba a dokázal by to snáď iba skutočný šialenec za volantom. Motor je síce ešte v zábehu a po 10tis si sadne a spotreba by mala ešte klesnúť ale 4.4l pri 63km/h je skôr priemerný. Pre inšpiráciu: [odkaz] tiež v skutočne premávke, s klímou zapnutou celú cestu a von koncom nie eco štýlom ( skôr naopak, keďže predbieham všetko čo ide pod 90). A to vpredu vozím väčší a ťažší motor ako vy a v zadu 45kg labradora. ;-) Dokonca skutočná priemerná rýchlosť bola ešte vyššia a spotreba asi o 0.1 nižšia keďže pal.pc ráta aj státie so zapnutým motorom pri ktorom VP rapidne klesá a spotreba z nepochopiteľných dôvodov rasie)

Takže do budúca skúste fórum prestať udivovať údajmi o spotrebe a radšej dopíšte pár objektívnych riadkov do recenzie a hladne pridajte nové fotky zo skutočného života s auto a nie len tú jednu "výkladnú". Recenzia aj auto by si to zaslúžili. Prejem veľa bezpečných km a nech radosť z auta trvá... ;-)

Jetty 15.09.2011  07:01

Ahoj Matt,

já jen k tomu pal. pc. Napsal jsi, že při stání průměrná rychlost rapidně klesá a spotřeba z nepochopitelných důvodů roste... Podle mě je to naprosto logické - pal.pc to všechno počítá nejen k ujetým km, ale taky k celkovému času jízdy. Proto pochopitelně při stání a zapnutém motoru (čas jízdy běží) průměrná rychlost rapidně klesá a spotřeba roste (běžící motor spotřebovává palivo) - nebo tam máš START-STOP??? ;-)

S přidáním fotek, nezbývá než souhlasit.

P.S. těch Tvých 4,9l taky žádný zázrak :-!

Měj se a ať Pežotek slouží :yes:

Matt26 15.09.2011  19:00

« Re: eco driver

Bežiaci motor spotrebuje za hodinu státia na voľnobeh tak max. pol litra. Pritom pri zastavení povedzme na 2 min stúpne na pal pc o jednu, dve desatiny čo je vzhľadom k 300km (3.5h) ceste číry nezmysel.
        K START-STOP systemu, samozrejme že nemám a do nového auta by som určite ani nechcel... ;-)

A tých mojich 4.9 si myslím že je veľmi slušných vzhľadom na "ne"predpisovú rýchlosť. Výrobcom deklarovaná priemerná je 5.4. :-)

P.S.: Mal som raz aj 4.5 pri rovnakej trase z Brna domov, kedy som viezol jednu slečnu ktorá sa teda extrémne bála 8-s a po pár km mojej jazdy jednoznačne usúdia že buď vystúpi alebo pôjdem pomaly. >:D Tak až vtedy to bola eco jazda (najdlhších skoro 6h môjho života za volantom). Fotku našťastie nemám a nehodlám to nikdy opakovať >:D

Dík a želám ti nápodobne ;-)

Jetty 16.09.2011  06:45

« Re: eco driver

Hmm, tak to nevím, kde udělali soudruzi z PSA chybu. Můj palubák se takto nechová, takže omluva :-|

K tomu START-STOP systému - každý fanda aut, který aspoň trochu rozumí motoru, ho snad ani nemůže zapnout... ;-\

Mej se ;-)

Adept 15.09.2011  09:10

« Re: eco driver

Podle včeho ta 1.6 HDi nená až tak marná. A pro ty co jezdí spíše pohodově a né adrenalinově, tak akorát.

S tou spotřebou je to tak jak píšeš, ještě po zajetí klesne. Tudíž myslím, že nyní ji kririzovat je zbytečné. Určitě bude po zajetí vynikající a majitel bude spokojen ještě více než nyní :-)

sher-wood 16.09.2011  10:27

« Re: Re: eco driver

podla tejto recenzie, kde porovnavaju 1.6 HDI 68kW a 1.6 VTi je presne tak ako vyvodili záver. Slabšia verzia je o dosť lepšia min. v spotrebe a podľa skušobnej jazdy aj v dynamike.
        Testoval som všetky 3 verzie či už 1.6 HDI 68kW, 80kW ako aj 88kW a ta mi nesedela. 80kW bola od 68kW drahšia o 1000€ a oproti 1.6 VTi 1700 ked dobre pamatám.

bicak77 17.09.2011  08:26

HDI vs. VTi

Ahoj kolego :-)
    Vidím, že jsi konečně napsal recenzi, chválihodné :yes:

Chtěl jsem se jen pozastavit nad tvým srovnáním s 1.6VTi. Atmosférický benzín potřebuje jiný jízdní styl, musíš si jít pro výkon do otáček. Proto se ti zdála 1.6VTi líná. Já se rád podívám k červenému poli na otáčkoměru (v našem případě k oranžovému) :-) Ve tvrdé řeči čísel je benzín prostě dynamičtější : zrychlení z 0 na 100 absolvuje 1.6VTi o celkem podstatných 2,1s rychleji. Ale jak říkám, musíš prostě točit...Chápu, že někomu tento styl nevyhovuje a na pohodové ježdění, jehož ty jsi zřejmě zastáncem, bude určitě příjemnější tvých 68 dieselových kw.

Co se spotřeby týče, tady se benzin nechytá, to je jasný. Tipuju, že při stejném jízdním stylu budeš jezdit vždy minimálně o 2 litry méně. Když se kupovalo moje auto, byl rozdíl v ceně oproti HDi 68kw propastných 50tis Kč. V úvahu přicházelo ale spíš silnější HDi 82kw a tam už byl rozdíl 70tis Kč. Takže k mé spokojenosti se vybralo 1.6VTi, i když mám roční nájezd cca 40tis km.

Jinak vidím, že bereš recenzi zodpovědně, těším se na další postřehy a fotky. Ať C4 slouží ke spokojenosti!

sher-wood 17.09.2011  13:32

« Re: HDI vs. VTi

z C4 som presedlal z Peugeota 1.6 benzínu, takže červené pole vidiel aj ex pežot. V rodine máme 2 nafťáky a teda viac vyhovuje nevytáčať do červeného nakoľko aj tak kr. moment je už v červenom neefektívny.
      1.6 VTi som nevybral preto lebo spotreba je tam celkom o dosť rozdielna. Výber 68kW bol preto lebo 80kW je od 68kW drahší o cca 1000€ a od 1.6VTi 1700€. Tam už by bol v´ber jednoznačne 88kW benzín. Motor krásne tichý.

matii 17.09.2011  18:51

« Re: Re: HDI vs. VTi

Ono je to dost o tom, kolik najezdíte. Známý si koupil taky 1.6 VTi a teď nadává, proč si nepřiplatil 45 000Kč a nekoupil HDi, jak by ušetřil. Přitom najede ročně asi 10 000Km. Tak jsem mu řekl: "dej bokem 45 000Kč a postupně si z nich odepisuj při každém tankování rozdíl ve spotřebě a ceně benzín vs nafta. Po dobu jakou budeš auto provozovat než ho prodáš, jen stěží těch 45 000Kč spotřebuješ". Takže malý propočet:

Počítejme, že HDi jede za 5 litrů a VTi za 7 tj. rozdíl 2 litrů. Počítejme, že je nafta o 1Kč levnější. Na 100km pak je cena spáleného paliva lepší o cca 77Kč u dieselu. Při nájezdu 10 000km ročně je to pak 7700Kč což vystačí na téměř 6 let, než se investice do dieselu vrátí a začnete skutečně šetřit.

Takže resume zní:
        Pokud nejste jako já zastánce hesla "Nafta patří do kamen, ne do aut" >:-[] , pak diesela jedině v akci "diesel za cenu benzínu", nebo při vyšším nájezdu km (20 000 a víc).

Ronault. 17.09.2011  20:58

« Re: Re: Re: HDI vs. VTi

Tu spotřebu bych tak optimisticky u HDI neviděl, našel 207 SW Outdoor aktuálně má 5,6, ale taky je pravda, že taťka má poslední dobou dost popojížděčky.
          A k tomu tématu...
          Já když koukal do cenníku 308, u C4 to bohužel nejde s manuálem, tak je dost lákavé vzít raději 1,6 THP 115 kW než 1,6 HDI 82 kW, protože ten rozdíl už není tak velký, při slušné jízdě to THP není tolik žravé, možná i méně než VTi a kombinuje obě výhody, od nízkých otáček táhne jak diesel, ale neuvadá někde při 3500 ot. min, pružný všude a zvuk perfektní...

bicak77 18.09.2011  08:07

« Re: Re: Re: Re: HDI vs. VTi

Tady jsi uhodil hřebíček přímo na hlavičku. Když pominu pořizovací cenu, THP je určitě ten nejvhodnější motor. Jsem přesvědčen, že bych jezdil se stejnou spotřebou jako ve VTi, na dálnici dokonce s menší..Nechápu politiku PSA, proč v C4 s manuálem stále nejde...

Matt26 18.09.2011  14:14

« Re: Re: Re: Re: HDI vs. VTi

Pri motore ktorý vyhral niekoľko cien a ktoré ladilo PSA spolu s BMW sa nie je čomu diviť. Turbo pomáha malému motoru dodať krútiaci moment v nízkych až stredných otáčkach a pripomína tak diesel. Má však širšie spektrum otáčok a slušnú výkonovú špičku. :-)
            Základná téma však bola iná a to rozdiel medzi slabšou a silnejšou variantou 1.6Hdi, keďže majiteľ značne inklinuje k nižšej spotrebe ako radosti z jazdy.

bicak77: C4 sa v poslednej generácii odklonila od športových chúťok na rozdiel od minulých rokov (model C4 VTS), preto asi nezvažujú danú motorizáciu s manuálom. Suplujú to vydareným radom DS a ľudia túžiaci po ničom výnimočnom si radi priplatia...

bicak77 18.09.2011  17:38

« Re: Re: Re: Re: Re: HDI vs. VTi

motor THP 115kw bych nebral jako sportovní verzi, za tu by se mohl vydávat THP 147kw stejně jako v P308 ;-) Já si myslím, že během roku se manuál v C4 určitě objeví...

Ronault. 18.09.2011  22:14

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: HDI vs. VTi

Já se na to ptal na autosalonu v Brně importera a ten se vyjadřoval, že se s ním nepočítá, protože THP s manuálem má DS4 a to by byla pro něj příliš velká konkurence.

bicak77 18.09.2011  08:01

« Re: Re: Re: HDI vs. VTi

To máš těžký. Tak jak ty (my) preferuješ/preferujeme benzín, někdo raději připlatí při koupi, aby se pak při tankování mohl smát. Já to chápu, ne vše je tvrdý kalkul, člověk by měl mít ze svého miláčka hlavně radost ;-)

woody-alien 18.09.2011  18:31

« Re: Re: Re: Re: HDI vs. VTi

Ve vztahu benzin vs. nafta nejde jen o spotřebu. Někomu prostě projev naftového motoru vyhovuje víc, bere ho ten zápřah kolem 2.000 otáček a nechce se mu motor točit, aby jel. Donedávna pak byla u běžných aut konkurentem nafťáku udýchaná a kvůli normám uškrcená benzinová atmosféra. Příchodem turbo-benzínů se situace mění, nicméně jejich háklivost na spotřebu při těžký noze a ve srovnání s atmosférou i větší složitost a možnost drahých oprav opět staví kupujícího do pozice, kdy důležitější je to, co skutečně chce, než to, co vychází líp na papíře. Samozřejmě nemluvím o fleetech.

Jinak 1.6 THP je jízdně opravdu podařenej motor. :yes:

sher-wood 18.09.2011  21:49

« Re: HDI vs. VTi

1.6 THP som skúšal vo Vysokých Tatrách na cestách a ten šľapal skvele.

Ronault. 18.09.2011  22:28

« Re: Re: HDI vs. VTi

Já zkoušel 1,6 THP 147 kW v RCZ a... jedno z nejlepších svezení, co jsem zatím zažil. Ono celkově je to auto vyladěné snad nejlépe z celé francouzské palety aut na trhu.

sher-wood 19.09.2011  09:46

« Re: HDI vs. VTi

zase na druhej strane keď si pozrieme koľko ľudí jazdí po meste, nechá si doviesť auto zo zahraničia a dovolím si povedať, že 90% áut dovezených tvorí NAFTA. Nemyslím si, že je potrebné rozmýslaľ či 1.6 VTI alebo doplatiť 700€ do 1.6 HDI.
                  Nápodobne je zbytočné polemizovať ci kúpiť škodofku Elegance zánovnú 1.9 TDI alebo nové auto za rovnakú cenu aj keď za chudobnejšiu výbavu, ale rovnaké peniaze. A to najazdí 10 000 km ročne a aj to 80% mesto.
                  Kto chce šetríť tak vonkoncom si nekúpi auto ! Lebo každé auto bez rozdielu spoľahlivosti, veku je vyhanač peňazí z peňaženky.

woody-alien 19.09.2011  11:32

« Re: Re: HDI vs. VTi

Projížděl jsem hned po sobě 1.6 THP 156k a 2.0 HDI 150k v 5008čce. Krátká a dost členitá příměstská trasa cca 15 km. Oba motory zvládaly 5008 (THP cca 1690 kg, HDI 1750 kg) bez problémů, rozdíl 100Nm ve prospěch nafty je samozřejmě znát, jenže THP má znatelně plynulejší náběh bez propadu. THP bylo tichounké, s vytočením má pěkný zvuk, HDI bylo hlučnější. Pružnost u obou dobrá. Celkově velmi příjemné svezení s oběma. Spotřeba po 15 km - THP 9.5, HDI 7.2. Rozdíl v ceně 40.000 ve prospěch THP. Asi bych musel hodně přemýšlet, který bych vzal - a to je rozhodně pochvala pro THP.

sher-wood 19.09.2011  15:25

« Re: HDI vs. VTi

Kolega kupil Nissan Qashqai 1, 1.6i benzín, predný pohon, cena 780 000Sk. Autu ľahli tlmiče pri 20 000 km a to jazdil 90% mesto. Auto kupené asi v roku 2008 myslím. tiež sa dá povedať, že keď chcel vyššie sedenie mohol vybrať auto jazdené za 500 000 zánovné 4x4 a nie ako on predohonku a 280 000 mohol mať na nahradné diely alebo dovolenku. Tých 700€ čo som doplatil je nič v porovnaní koľko áut si ľudia kúpia v porovnaní s ich potrebami. Sused kúpil Chevrolet Spark za 260 000 a za 3 roky ma najazdené 3000 a to do toho auta presedlal z Favorita. Spark ma hodnotu pár tisíc eur a tú istu robotu by odkrútil aj ten Favorit. Každý podľa svojej chuti a gusta.

bicak77 18.09.2011  07:55

« Re: Re: HDI vs. VTi

Jasně, pokud jde jen o spotřebu, výběr dieslu je jasný. Osobně bych se rád v 68kw svezl, protože ze všech stran slyším jen samou chválu. Nejvíc mi na dieslech vadí jejich zvukový projev, ale HDi je prý v tomto špička a blíží se k benzínu..no prostě až bude k dipozici i dealera, ze zvědavosti vyzkouším ;-)

sher-wood 18.09.2011  21:46

« Re: Re: HDI vs. VTi

odporúčam. z pohľadu vodiča budeš mať určite problém či už počuť motor alebo z vonku rozoznať. u TDI nie je čo riešiť.

Ronault. 18.09.2011  22:26

« Re: Re: Re: HDI vs. VTi

No... já mám s ním zkušenosti z 308 a 207, který máme doma...
          U bou aut je to podobné s charakterem. ROzhodně bych netvrdil, že je podobný benzínu, turboefekt a turbodíra je tam patrná pořád notně. Vytáčet jej má smysl tak do 3500 otáček, pod 1500 se mu vůbec nechce, takže pro mne, čili člověka, který má atmosférický benzín je trochu nezvyk, že se ušaltruju. Já u benzínu prostě když nespěchá m hodím pětku i v 50 km/h u 1100 otáček a nechám ji tam skoro napořád, s taťkovou 207 třeba více řadit.
          Rozdíl je u těch aut se stejným motorem s hlučností. 207 je přecejen B segment, tak odhlučnění odpovídá danému segmentu, což je poznat hlavně u HDI. Dokud je motor studený, tak o sobě dává dieselově znát dost znatelně, po zahřátí se ale zklidní. Zvenku jde ale pořád poznat, že auto jede na naftu. Řekl bych, že po zahřátí je 1,5 dCi od Renaultu kultivovanější. A samozřejmě 207 s 1,4 VTi je o dost tišší.
          U 308 je to trochu jinak, ta je totiž velmi kvalitně odhlučněná a to i v rámci své třídy (dovolím si tvrdit, že o ligu výše než i30 nebo Focus), takže i po studeném startu se nekoná tragédie, navíc po zahřátí je v autě akustická pohoda.
          Jel jsem i 308 s 82 kW a motor byl přecejen živší, nicméně pro klidného řidiče by stačila i ta slabší verze.

Jo a spotřeba. Taťka má dlouhodobou cca 5,5 až 5,7, ale jezdí hlavně krátké trasy do práce, což je pro diesel přecejen slabší parketa (já mu to říkal, že si má vzít VTi), ale třeba mimo město na trochu delší trase, když si auto občas pučuju, tak není problém jet i pod pět při dosti svižné jízdě (a že 207 s těmihle Nm dost k předjíždění oproti Laguně svádí). Na dálnici jel taťka ve čtyřech lidech s plným kufrem s tempomatem na 130 za 5,3 l/100 km což je podle mě moc pěkné.

Já osobně bych v otcově roli volil 308 VTi, v případě 207 také 1,6 VTi. Ve své volbě, kdy jezdím dlouhé trasy, tak bych váhal mezi 1,6 HDI 82 kW a 1,6 THP... bylo by to rozhodování mezi rozumem a srdcem... ale při mých 30 tis. km ročně už je to hodně na straně HDI...

woody-alien 19.09.2011  11:15

« Re: Re: Re: Re: HDI vs. VTi

Zrovna tvůj táta (a mnoho dalších) je příkladem toho, jak touha (srdce) občas převálcuje chladný kalkul. A je to tak dobře, osobně nesnáším, když se někomu vysvětluje, jak by mu na 15.000 km ročně stačil benzín nebo třeba proč tak silnej motor, když přece u nás ho v rámci zákonných limitů vůbec nevyužiješ. Každému co má rád. Že pak třeba zjistí, že mu to tak docela nevyhovuje, to už je jiná věc.

matii 19.09.2011  18:21

« Re: Re: Re: Re: Re: HDI vs. VTi

Hm, tak chladný kalkul jo? A po večerech řežu na cirkulárce koťátka. :-)

woody-alien 19.09.2011  19:38

>:-[]

Kromě srdce existuje i pěněženka, a to je vůbec ten největší problém. ;-)

Chladný kalkul je poněkud dramatický vyjádření a hlavně to nebylo myšleno a priori ve prospěch dieselu. Někdo jezdí míň a koupí si diesel,někdo jezdí hodně a klidně si koupí V8 benzín. Áda by pro diesel a palubku bez kelímků položil život >:D , ty zas máš nejspíš raději benzín. No a já jsem rozpolcenej a snažím se to posuzovat kus od kusu. Chvála rozmanitosti...neboť bez ní by život byl instantní, takovej "amarounovatej".

Ronault. 19.09.2011  18:33

« Re: Re: Re: Re: Re: HDI vs. VTi

No jenže to nebylo nějaké srdce, on nikdy diesela neměl ani s ním nejel, ani řídil, prostě se v práci nechal uchlácholit od spolupracovníků, že Octavia TDI jezdí za 4 a táhne vodspodu a jak je super mít naftu.
              Popravdě teď sice ocenuje, že HDI táhne oproti Laguně s atmosférickou 1,6 opravdu pěkně, žere taky do šesti, ale z druhé strany vždy jak přesedne zase do Laguny, tak je potěšen tou tichostí motoru atd... a že litr LPG stojí 14,40 Kč ;-)

woody-alien 19.09.2011  19:46

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: HDI vs. VTi

No právě, nechal se "naočkovat" a klidně si toho diesela koupil, kdyby jen počítal a počítal, tam mu to vyjde jinak. A třeba příště už takhle "zlobit" nebude. >:D A vůbec, já mám komu co povídat, vždyť se podívej, jakým podivným způsobem si vybírám auto já. :-| >:-[]

Ronault. 19.09.2011  20:22

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: HDI vs. VTi

No tak ty jsi exot, příjdeš za mnou, co si myslím o autě za pár šlupek a za týden napíšeš, že bereš dělo za skoro jeden mega >:D
                  Já ale taky nejsem zcela rozhodnut a nevybírám jen dle hesla "vždy benzín". Ano, mám jej raději, když bych musel koupit další ojetinu (doufám, že to již nenastane), tak bych rozhodně chtěl jen atmosférický benzín, ale u nového auta se zárukou, hlavně při ceně paliva a při trasách, které jezdím, navíc nemožnosti většinou nové auto přestavět na LPG, bych o dieselu hodně váhal. Popravdě 308 v HDI v bílé bych asi odolával těžce... A Meganu Grandtoure s tou novou 1,6 dCi (teda ještě ji tam nedávají) asi ještě hůře... no a Laguna GT s 2,0 dCi 131 kW to už je naprosto perfektní diesel... a kdybych zavzpomínal na svezení [odkaz] , tak bych taky mohl jen diesel chválit.

woody-alien 19.09.2011  23:11

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: HDI vs. VTi

Hlavně ta Laguna GT je za současný ceny opravdu lákadlo. Pravidelně jezdím kolem jednoho prodejce, stála tam v černý na 17" s novým čumákem a vypadala krásně. Oproti některým konkurentům působí dost štíhle. :yes:

Jetty 19.09.2011  19:54

« Re: HDI vs. VTi

Čau Ronaulte, já osobně si myslím, že do velikosti auta 207 (ikdyž SW) je nafta holý nesmysl. Jednak výrobci u těchto malých aut šetří na tlumících hmotách, což u benzínu není tolik poznat, za druhé se podle mě nafta vyplatí minimálně od auta velikosti P 308/Octávka ( a podobné) výš. U malých aut je rozdíl ve spotřebě minimální, (pokud je nekroutíš po dálnici stále 160). Právě až s větší hmotností auta se nůžky spotřeby čím dál víc rozevírají. Taky ještě s rychlostí, např Octávka (1.8T) mi při 200km/h ukazovala aktuální spotřebu okolo 20l/100km, Jetta ukazuje okolo 12-13l.
                Například do Peugeota 107, díky minimálnímu rozdílu ve spotřebě mezi benzínem a naftou a vzledem k tomu podstatným rozdílem finančním, přestali s příchodem normy Euro5 naftu montovat úplně...
                Měj se, čau

Ronault. 19.09.2011  20:17

« Re: Re: HDI vs. VTi

Jetty, já s tebou souhlasím, naprosto, totéž jsem mu tvrdil. Ona sice ta naše 207 není nejmenší, je to kombík a ještě v Outdooru, takže zrovna lehounká není, ale ta 1,4 VTi by mu stačila.
                  A jinak ano, v těch menších autech je to s odhlučněním horší, jak jsem psal výše.

Adept 27.09.2011  16:01

koberečky

Zdravím
    koberečky už došly?
    Máš někde odkaz jak to vypadá a jestli to sedí tak jak má.

sher-wood 29.09.2011  01:05

« Re: koberečky

mam a pošlem foto

Adept 18.10.2011  22:11

« Re: Re: koberečky

Prosímtě. Na těch koberečkách máš napsané co? Viděl jsem je. Je to od firmy Rezaw. Ukazovali mi je, prý na C4 od 2011, ale na nich bylo psáno C4 od 2007 / Peugeot 307. Prý to sedí. Tak nevím. Co na nich máš psáno ty. Díky

sher-wood 19.10.2011  19:51

« Re: Re: Re: koberečky

ráno ti na to odpíšem resp. odfotím detailne.

sher-wood 20.10.2011  14:36

« Re: Re: Re: Re: koberečky

peugeot 307 2004-2007
            c4 od 2004

foto hp21

hp21 17.09.2012  19:27

« Re: Re: Re: Re: Re: koberečky

Musím říct, že se u těch vašich citrónů ty koberečky povedli, to co máme v cliích III jako origo to je teda bezvadná věc, všechen sajrajt je mimo ;-\ :no:

sher-wood 10.10.2012  15:46

« Re: koberečky

je to možné. tie poľské sú perfektné, mám ich aj vo FoFo

sher-wood 02.10.2011  11:32

elektróny

poradí mi niekto aké hliniky vybrať ?

mam tu takého adepta

1, [odkaz]

2, [odkaz]

3, [odkaz]

4, [odkaz]

5, [odkaz]

6, ostatné :-) fakt neviem

niečo podobné by som chcel [odkaz]

foto sotomaior

sotomaior 02.10.2011  11:46

« Re: elektróny

ahoj, než jen na design bych se díval i na kvalitu disků... já plánuju na i30 takovéto, a na c4 by taky nemusely být marné a kvalita a váha je velmi dobrá... [odkaz]

a nedávno byly na allegru nabízené i ty origo z posledního odkazu...

Brandon Walsh 02.10.2011  11:48

« Re: Re: elektróny

ten odkaz co si poslal nieco podobne by som chcel mi pripomenul brock rc 17 [odkaz]
        ma ich tu aj jeden uzivatel na honde civic [odkaz]

Adept 02.10.2011  19:34

« Re: elektróny

Tak já mám zálusk na tyhle

Buď v té stříbrné nebo černé. Stříbrné jsem viděl naživo a super. Černé ještě né. Ale budu mít černé auto a tak pořád váhám.

sher-wood 31.10.2011  13:32

kolesá

padňú na citrona ? [odkaz]

sher-wood 16.11.2011  13:20

disky.

disky na leto prezuté a letné gumy osadené. V celku som dosť zvedavý ako bude vyzerat moj výber čierno leštených diskov na tento druh auta a farby.

foto AMOK

AMOK 29.11.2011  21:48

Načo hádky ?

Tak najprv recenzia ... 10x10x10 naozaj pekňe spracovaná. A čo auto ? Nech mi nikto nehovorý, že nevedia robiť autá !!

sher-wood 02.12.2011  16:11

« Re: Načo hádky ?

kto vie, možno niečo vydrží

foto AMOK

AMOK 02.12.2011  17:49

« Re: Re: Načo hádky ?

Osobne sa mi auto páči. Je nenápadne. Možno neosloví masu ľudí ako golf ale je to pekné nenápadne vozítko. A ak sa o neho budete starať určite Vám bude dĺho slúžiť ;-) Aj tak každé auto sa kazí a záleži to aj od kusu. Nemusi to byť len automobilkov.

sher-wood 04.12.2011  00:07

« Re: Načo hádky ?

známy kúpil VW VI. po mesiaci cca mu odišlo rádio a nedávno mu zhasli komplet budíky a skrátka všetko čo svietilo. A že nové auto sa nekazí a ešte k tomu GOLF !!!!

woody-alien 09.01.2012  21:23

Křest bez kmotra

No tak to je tedy k nas..štvání ;-\

Tyhle anonymní škody jsou stále častější. Je to necelý dva týdny, co mi někdo "pokřtil" na parkovišti tři měsíce starý Mondeo. Tam to ale nebylo od auta, někdo do něj bouchnul v místě střešního oblouku. Nic velkýho, ale zamrzí to.

A u tebe jak to vypadá ?

sher-wood 10.01.2012  14:30

« Re: Křest bez kmotra

Forda mi nacúval pred 2 mesiacmi, faktúra bez vyspravovania, netrebalo ani tmel, ale len zástrek a vybrusiť, 280 €. Neubehne ani dlhšia doba a jebne druhé.

woody-alien 10.01.2012  18:48

« Re: Re: Křest bez kmotra

No ono, když sleduješ, co se na parkovištích děje, tak je zázrak, že ti auto zůstane celý. Přijede slečna v Sanderu, najede křivě mezi dvě auta, otveře dveře a prásk...Ani se nekoukne, jestli tam má nějaký místo. Přijede kravaťák v X6 a aby nemusel daleko pěšky, tak jí narve mezi dvě auta, že ani vystoupit nemůže. A jak má do svýho auta vlézt ten vedle se už nestará. Jiní si zase na parkovištích couvání snad zkoušej poprvé v životě atd atd.

foto hajny

hajny 11.01.2012  13:10

Křest bez kmotra

Cítím s tebou kolego.
    To je taky moje noční můra. To asi každého kdo má nový vůz. Ale co s tím???

sher-wood 11.01.2012  16:45

« Re: Křest bez kmotra

strielať !

bicak77 11.01.2012  17:59

« Re: Re: Křest bez kmotra

Hoši klííííd, mě auto pokřtil přímo člen rodiny a ke všemu jsem se na to v přímém přenosu díval z chodníku >:D Naštěstí to odnesl jen roh zadního nárazníku, není to skoro vidět. Tímto bych chtěl pochválit plastikářský průmysl. Roh nárazníku se vmáčkl tak o dobrých 10 čísel a zase se vrátil do původního stavu... :yes:

woody-alien 11.01.2012  18:29

« Re: Re: Re: Křest bez kmotra

Jj, takhle mi kdysi nacouval do Octavie jeden starší pán. Pokuřoval jsem na chodníku a nestačil jsem ani mrknout. Málem jsem to cigáro spolknul. >:D Ale nárazník se prohnul dovnitř, vrátil a nebylo na něm nic vidět. Pán se mi velmi omlouval, že prý si nevšiml, že se za něj někdo postavil. Dozadu prostě nekoukal. :-|

Ronault. 09.02.2012  17:11

« Re: Re: Re: Re: Křest bez kmotra

Co máš co pokuřovat na chodníku! To říkám furt, že kouření zabíjí!

brtnk 04.02.2012  16:50

Jízda s otevřeným oknem.

Nevím jak ostatní, ale tohle auto je naprosto nepoužitelné při jízdě s otevřenými okny nad 50km/h. Ten hluk Vám vyrazí bubínky a to myslím vážně, moc tomu nechybí!!!! Máte stejný problém?

sher-wood 06.02.2012  08:32

« Re: Jízda s otevřeným oknem.

neviem, ale keď sa oteplí pod - 15, tak to možem skúsiť.

Matt26 06.02.2012  10:38

« Re: Re: Jízda s otevřeným oknem.

oteplí pod -15 >:D >:D >:-[] Nice :yes:

sher-wood 08.02.2012  14:44

« Re: Re: Re: Jízda s otevřeným oknem.

mali sme -28

brtnk 09.02.2012  09:36

« Re: Re: Re: Re: Jízda s otevřeným oknem.

Zkuste to. Je to jen na moment, stačí zadní okno a jsem zvědav co na to dunění řeknete.

Ronault. 09.02.2012  13:32

« Re: Re: Re: Re: Re: Jízda s otevřeným oknem.

Že to duní? Už ti to tu psalo asi 30 lidí, že to není problém jen C4, ale mnoha aut, já třeba pamatuju Fabii I, ale od té doby jsem to jinde nezažil, protože jinde se staženým okýnkem nejezdím, na to mám prostě klimu.

Poustnik 09.02.2012  13:53

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jízda s otevřeným oknem.

Přesně tak. Když chceš mít brtnk v rychlosti vyšší než cca 40km otevřené okno, tak nejlépe všechna, i to páté......Když občas dostanou moje děti blbý nápad a otevřou při jízdě zadní okno v Mazdě 5, vzniknou mi takové tlakové vlny, jako když si strčíš hlavu do bubnu šlapáku a rockový bubeník spustí. Prostě auto je rezonanční prostor a když nemá kam vzduch odtéct, dělá to hrozné věci.

Ronault. 09.02.2012  13:59

:yes: Tak to je... :yes:

sher-wood 09.02.2012  16:14

« Re: Jízda s otevřeným oknem.

dudenie mi robilo v Octávií, Focuse, Fábií, Pegueot. Takže si nemyslím, že je to problém C4 !

brtnk 10.02.2012  10:05

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jízda s otevřeným oknem.

že například v takovém favoritu vzduch normálně odtéká a je naprosté ticho. Zajímavé, že tam problém z duněním není.

Poustnik 10.02.2012  11:49

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jízda s otevřeným oknem.

Jestli to není tím, že páté dveře tak netěsní, že jimi všechno odteče, i když jsou zavřené..... >:D Ne....to byla sranda, Favorita jsem taky 10 let měl, ale už je to dávno, to bylo naše poslední auto bez klimatizace, takže jsme určitě i větrali..........je možné, že existují čestné výjimky. Však to je poslední socialistické auto, to muselo dokázat všechno...... Ale vím, že jsem musel mít pootevřená obě okna na jedné straně, aby to šlo jedním dovnitř a druhým ven. :-)

Ronault. 10.02.2012  16:02

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jízda s otevřeným oknem.

Favorit nerezonoval, protože netěsnil >:D A že bylo v něm ticho? >:D To, že teď všichni řeší každé vrznutí interiéru je dáno tím, že výrobci tak dokonale odhlučnili motor a podvozek, že majitelé slyší i trávu růst.

Furt si stěžuješ na totéž a jaksi nedokážeš příjmout, že jde o normální věc. Pokud to bylo tak super s Favoritem, tak si jej kup zpátky. ;-)

Adept 10.02.2012  16:29

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jízda s otevřeným oknem.

Možná je to tím, že ve favoritu nad 50 km byl takovej rachot od všeho možného, že tam už se to dunění ztrácelo. >:D

Tchán ho měl a byl to děs.

bicak77 10.02.2012  17:10

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jízda s otevřeným oknem.

Taky jsem jezdil F136L a kravál tam samozřejmě byl. Ale jestli si vzpomínám dobře, při otevřených zadních oknech to dunělo taky. Jen se to hold v tom ostatním rachotu ztrácelo a nikdo to neřešil :-)

P.S. Nevím, jestli bodám do čerstvé rány, ale musím se zeptat. Už jezdíš nebo máš ty moje plecháče na ho...? ;-)

Ronault. 10.02.2012  20:39

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jízda s otevřeným oknem.

Člověče... je to asi rok a něco, co jsem se s Favoritem rozloučil, ale nějak si nemůžu vzpomenout, jestli to tam dunělo. Jsem na otevřená okýnka docela citlivý, i když s ním o kabrioletu, tak bych s ním asi nemohl praktický žít, jen do 20 km/h >:D
                          Ale je dost možné, že taky ve vyšších rychlostech duněl... jo, duněl, už si vzpomínám. Ne tak hodně jako Fabka I, ale taky od určité rychlosti.

SAmozřejmě kravál tam byl vysoký, to je jasné, ale zase se to dalo přežít, alespoň, že tam dali dlouhé převody, takže motor až tolik na dálnici neřval jako vzduch a kola. Nicméně psal se rok 87, když byl představen :-)

bicak77 11.02.2012  05:59

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jízda s otevřeným oknem.

Správně, neduněl tak moc jako Fábka, ale duněl. Vozil jsem často vzadu bývalou tchýni a švagrovou. Měli dilema, jestli raději umřít vedrem nebo na bolavou hlavu >:D Pravda, dunění nemělo takovou intenzitu, takže volili otevřená okna. To jim zaručovalo přece jen delší život, než uvaření na zadní sedačce... ;-)
                            Můj Favorit (kupoval otec jako nové) byl vyroben v roce 1989, byl to typ 136 (46kW), takže jezdil ještě na super a měl velmi dlouhý stálý převod. Pozdější 135 (speciál, tuším 44kW, od roku 90-91?) měl už převod kratší. Pro zajímavost, ve 130km/h (dle tacho) ukazoval velmi nepřesný, příplatkový otáčkoměr 3tis ot/min! Čili dá se říct, byl to takový vzor pro TSI v dnešní Fábii >:D

Ronault. 11.02.2012  15:22

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jízda s otevřeným oknem.

Já si na to vzpomněl, že se někomu otevíralo okno, když se mu udělalo špatně, inu Ronault se naklánějícího podvozku nebál a jezdil do zatáček jak Colin McRae >:-[]

Nikdy jsem si nebyl jistý, jestli ten otáčkoměr ukazoval správně: [odkaz]

Ale asi jo, když se shodneme. Proto taky nebyl problém z Favoritu dostat v dlouhém klesání i 178km/h dle tahometru, což je na 43 kW slušný výkon >:-[]

Poustnik 11.02.2012  15:49

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jízda s otevřeným oknem.

No vida....to už jsem zapomněl.....co já to mám v Mazdě za 5tku, když mám 114kW a točím 3 800 ot/min. ve 130km/hod? Asi bych se měl vrátit k Favoritu..... >:D

foto gokralik

gokralik 11.02.2012  20:28

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jízda s otevřeným oknem.

No jen tak pro přesnost, tady jsou grafy.

Já mám oboje, jak krátkou převodovku ve Fáčku tak dlouhou ve Formanu, takže to můžu porovnat. Při 2500 otáčkách (pro motor optimum) dělá krátká 85 km/h, dluohá 95 km/h. Při 3500 otáčkách krátká 120 km/h, dlouhá 140 km/h. A je to rozdíl jako prase (co do hluku).

Tys měl Ronaulte ve Fáčku taky dlouhou, nebo ti tolik ten otáčkoměr kecal?

Jinak co do dunění, to jsem si ve Fáčku nikdy nevšiml (a že v něm jezdím prakticky celý život). Poprvé jsem to dunění rvoucí ušní bubínky zažil v Zafiře. Ale co do jízdy s otevřeným oknem jsem žasnul nad Passatem B3, tam se dalo jet s otevřeným oknem bez hluku, dunění či jiných doprovodných nepříjemností.

bicak77 11.02.2012  20:56

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jízda s otevřeným oknem.

Dobrý odkaz :yes:
                                  Já měl ten těžký převod. Ono by to z grafu odpovídalo. 130 tacho = cca 120 skutečnost. A těch 250 otáček, co mi tam lítá bych připsal na vrub otáčkoměru.

Ronault. 11.02.2012  22:18

Je to zvláštní, protože jsem měl ročník 93, před tím jsem jezdil ještě s 91 (před tím ještě 88, ale toho jsem nikdy neřídil) a oba měly dlouhé převody, i když teoreticky by měl mít ten novější 135 LX mít ty kratší převody. Ale možná je to dáno tím, že ačkoliv to byla 93, tak měla ještě karburátor.

Jel jsem i s Felicii a ta měla krátké převody, což šlo poznat hned, takže krom otáčkoměru bych poznal krátké převody i sluchem.

Ono je to o kompromisu, ta felda s krátkými převody byla zase přecejen živější, na mé dálniční cesty byl ale favorit prostě tižší. Takže pro zájemce o takové auto bych doporučoval Feldu s převodovkou z Favoritu.

Dunění to nebylo nijak hrozní, spíše malé, opravdu proti té Fabii I neslyšné a jestli C4 duní jako Fabka, tak se překvapení majitelé C4 nedivím, jen bych si tím nelámal hlavu, resp. bych si příště auto kupoval se staženými okýnky, jinak se tomu předejít nedá, protože to je ne až tak často požadovaná vlastnost, hlavně v době klimatizací.

Ještě k těm převodovkám... tu z Fáčka bych bral i do Laguny, která ve 130 točí něco kolem 3700-3900 ot. a úplně zbytečně.

bicak77 11.02.2012  20:37

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jízda s otevřeným oknem.

Jo jo, jednou jsem jel po D1 z Brna na Olomouc a hned za Brnem v tom dlouhém klesání k Mekáči jsem to vytáhl na 170. Nebýt hysterického řevu kámoše, bůhví kde (nebo spíš o co?) bych se býval zastavil ;-)

bicak77 11.02.2012  20:54

Ronault. 11.02.2012  22:20

Tak u Rohlenky bylo doteď omezení a cajti... a taky ty panely moc rozhodily docela jednoduchý podvozek Fanouše. Ideální pro něj bylo klesání od Olomouce u Lipníku nad Bečvou přes ten krátký tunýlek >:-[]

Opačným směrem teď pro změnu Fabkám ukazuju, že s HTP můžou frajeřit jen po rovince >:-[] >:D

dino77 28.03.2012  21:19

brock rc22

no tak sher-wood, kde su tie foto s tymi tvojimi novymi diskami...ja mam nabehnute na vymenu mojej 1.6 vti 120 (svetlo hneda metaliza) za 1.6 hdi 110 (seda metaliza) a rad by som vedel ako to vyzera na aute...nieze by sa mi pacili, ale ANO :-) smutne sa priznavam ze za 8k kilometrov som si nezvykol na benzin a tak si doplacam +2 litre za lepsi vykon a spotrebu. a ked uz som tak rozbehnuty, tak by sa patrilo aj pekne disky nech si to vsetko uzijem cestou na dovolenku do chorvatska a spat >:D

sher-wood 31.03.2012  17:01

« Re: brock rc22

Včera nám nasnežilo a predvčerom tiež. Takže musím počkať.

sher-wood 31.03.2012  17:03

« Re: brock rc22

Niekedy okolo veľkej noci by už mohli byť na aute, disky som nechal pred zimou vyvážiť a už len skontrolovať tlak a idú na auto. otázka týždňa

dino77 02.04.2012  20:37

« Re: Re: brock rc22

super! ak na ne das dobru recenziu a budu dobre vyzerat...idem do toho aj ja...este potom pisni kolko stali...vidim ich na e-pneumatiky.sk po 117

sher-wood 05.04.2012  16:47

« Re: brock rc22

stáli ma 490 alebo 495 €.

dino77 27.04.2012  16:00

« Re: Re: brock rc22

fajne su tie brock-y fajne....ja som teraz na tom finance nie idealne takze zatial len sportove puklice. alloys asi az pod stromcek...by mali byt aj lacnejsie v zime, ne? >:D inak dufam, ze sa nevyvazuju tak blbo ako oaklandy...o tych som sa nacital negativnych recenzii az-az..

bicak77 30.04.2012  14:11

« Re: Re: Re: brock rc22

S Oaklandama jsem si opravdu loni na podzim užil svoje (4x převažováno a stejně trochu házelo). Ale teď s letníma gumama žádný problém. Údajně si v Citroenu, kam jezdím, koupili novou vyvažovačku...Chtěl jsem to původně přezout někde jinde, ale přesvědčili mě, že už se problémy nebudou opakovat a opravdu to vyšlo!

Na kola se mi díval kamarád, který pracuje v jednom renomovaném pneuservisu a říkal, že ten problém zná, že oni na to mají nějakou speciální hlavu nebo co.

Takže Oaklandů bych se nebál, jen je si potřeba dopředu vybrat ten správný pneuservis ;-\

dino77 02.05.2012  15:57

« Re: Re: Re: Re: brock rc22

no neviem ake je to tu na svk s tymi vyvazovackami, ale chodit po servisoch a pytat sa ci su schopni vyvazit citroenacke oaklandy mi nepripada velmi prakticke ;-) ....ale ak ich uz raz mas spravene tak :yes: mna skor mrzi ze nemam letne gumy 17" ky, Phoenixy su bohovske....a originaly!

dino77 19.04.2012  17:02

palivo

tak neviem ako to bude s tymi cenami, hlavne nafty, ak schvalia ti nasi mili europoslanci zavedenie dane na PHM podla energetickeho obsahu. ten cenovy rozdiel mezdi naftou a benzinom by sa asi zacal pomaly zmazavat a uz by sme sa vytesovali len z toho, ze nasich 90 resp 110 koni zozerie menej litrov na 100km oproti VTi-ckam ;-\

sher-wood 20.04.2012  11:15

« Re: palivo

ťažko hovoriť dopredu pokiaľ to nie je. Dnes sa zadarmo nejazdí, jedine keď tak za draho alebo lacnejšie. Aj pri takej spotrebe akú má 1.6 HDI a cene litra to človek pocíti. Keby som mal používať autobusovú dopravu tak musím pripočítať 2 a pol hodiny naviac. Pravidelnosť dopravy úžasná. Takže človek je nútený tak či tak používať to auto.

dino77 20.04.2012  14:24

« Re: palivo

ja som hlavne pre tu spotrebu a ceny po 8k menil 1.6VTi za 1.6 HDi..BOHUZIAL som si nespocital pred kupou, ze tych kilometrov fakt nabeham tolko, ze sa mi dizel oplati na plnej ciare...tak som menil za nizsiu vybavu, aby so nepreplatil aj nohavice a len si davam teraz doinstalovat cuvacie...sikovny to clovek co to vymyslel :D akurat olej sa na tom bude menit po kazdych 10k, nech pradie ako kocur, a kvoli DPF ho budem musiet poprehanat z casu nacas

ZPablo 21.04.2012  22:44

Pár dotazů

ahoj, právě dnes jsem se rozhodl pro koupi úplně stejného modelu C4 68kW - barva písková mativoire a výbava selection (v CZ navíc oproti Tendeance ještě park. senzory, bluetooth, chrom. lišta a el. sklopná zrcátka). Moc se líbí tvá recenze na vůz, začal jsem podnikat a potřebuji právě vozidlo s co nejnižší spotřebou paliva - mám VW Passat a ve městě se fakt pod 8l nedostanu a firma, kterou zastupuji mi kompenzuje cca 7,50 Kč/km... Takže jsem dal Passata protiúčtem a relativně malý zbytek si beru na podnik. úvěr
    Mám pár dotazů - vozidlo prý bude nejdříve za cca 8 týdnů od zadání do výroby - jak dlouho jsi čekal ty? Nebo jsi zakoupil přímo skladový vůz?
    Jak funguje motor- optimum otáček apod. - budu jezdit převážně cesty Praha - Bratislava, jel jsi za tu dobu co máš C4 cestu bez přestávky více než 100km a jaká byla spotřeba?
    Motor má nějakých 92k - dá s těmi 230Nm "něco předjet"? :-) přeci jen - Passat měl 140k a 320Nm...
    Co pneu? Sériově jsou tam prý Michelin energy saver - jak drží, hlučnost?
    Ptám se na vše, protože mi prodejce dal možnost projet se pouze benzínem VTi 120k - prostě neměli nikde HDI verzi..
    Děkuju moc předem za odpovědi, nové auto kupuji především kvůli spotřebě(inspiroval jsem se i Tvým vozem) a krásnému designu, který se mi moc líbí a manželce taky :-)
    Ahoj Pavel

Ronault. 21.04.2012  23:05

« Re: Pár dotazů

Já jel ve středu právě s tvou objednanou motorizací a v ten den ještě s třeba Bravem 1,4 T 88 kW. Zkusím na pár věcí odpovědět a to i vzhledem k tomu, co jsem vše už u PSA jel a na zbytek sherwood.

Velmi mile mě překvapilo dobré odhlučnění 1,6 HDI 68 kW v C4, oproti třeba 207 jde vyloženě poznat naftový motor jen první minutku než se motor zahřeje a to jen v nízkých rychlostech. Taky mě mile překvapilo přesnější řazení než v naší 207, kratší dráhy, přitom to má být prý stejná převodovka. No evidentně asi ne zcela úplně nebo se něco změnilo. Ne, není to Hondí cvakačka a i v tom Passatu jsi měl lepší řazení dozajista, ale trefit kvalt se dá.
      Po dálnici jsem kousek jel a taky milé překvapení, čekal jsem, že bude mít oproti naší 207 SW motor více práce, ale opak je pravdou, zdálo se mi, že je dokonce energičtější, asi přecejen nižší stavba a ona i ta 207 je taky pěkně těžká. I v dálničním stoupání nebyl problém zrychlit docela svižně až na 150-160, dál jsem to s ohledem na občasné prohánění cajtů v daném úseku nehnal.
      Odhlučnění i při vyšších rychlostech velmi dobré, když to srovnám s Bravem, kterým jsem jel asi 20 minut na to, tak od kol a aerodynamický hluk pomalu o třídu lépe odhlučněn.
      Spotřeba... no, to těžko říct, stejný motor jezdí taťka v 207 SW a na těch tempomatových 130 ve čtyřech lidech se dá těch 5,5-5,7 l/100km udělat, v C4 možná méně, je docela nižší.

Jinak musím říct, že na mě C4 udělala dojem, moc pěkná. Měli tam i skladovku, tedy předváděčku v této verzi za 351t včetně paketu komfort a metalízy.

sher-wood 22.04.2012  09:16

« Re: Pár dotazů

na auto som čakal týždeň, teda skladový voz pravdepodobne z Bratislavy.
      Motor ťaha od cca 1500 rpm bez problemov a podľa skusenosti o dosť ochotnejšie ako 1.6 VTI.
      Ako sa všade píše optimalna rýchlosť po dialnici je 100km. Na tempomate a pri 100 km rýchlosti bola spotreba stálych 2,9 litra cca 2 km. Video mam v PC. Urobil som bez prestávky najviac 331 km so spotrebou 3,8 litra. Najnižšia spotreba bez námahy 3,6.
      V meste som sa nedostal ani pri studenom motore a križovatkach nad 5,5 litra. Poprad-Košice a spať som urobil za 4,1. Nemyslim si žeby spotreba bola ten mínus v tomto aute.
      Aj pri naštartovanom motore si človek nie je istý či je to HDI alebo VTI. Motor z vnútra nepočuť ako klasické TDCI alebo TDI. Výkon ma dostatočný na predbiehanie. Vyskúšané na ceste do Poľska a spotreba za 481 km 3,9 litra hovorí za svoje. Gumy sú perfektné. Takže hlučnosť, vykon, pneu vobec riešiť netreba. Veľmi dobre zvláda nerovnosti.

ZPablo 22.04.2012  13:33

« Re: Re: Pár dotazů

Děkuju moc za názor! Myslím, že jsem udělal velmi dobře, spotřeba byla kritériem na prvním místě a navíc další záruka 5let... Od doby, co si vydělám "sám na sebe" a narodil se mi synek - miminko ještě, tak jezdím absolutně jinak - ctím předpisy a po dálnici se klidně "vleču" 120km/h... Citrouš bude určitě fajn, jsem nadšen, že některé finesy - samosklopná zrcátka, denní svícení - senzor "detekce tunelu" apod., dešť senzor a aut. clona aj. jsou synonymem pro auta střední střídy či někdy i vyšší stř., no zde mi to prodejce prakticky nabídl vše "základu", prostě stává se ze mě fanda Francie, byť tam mají prezidentské volby (někde na webu jsem viděl shot, jak na autosalonu posadili za volant newC4 Nicolase Sarkozyho :-) ) Pavel

sher-wood 28.04.2012  21:55

« Re: Pár dotazů

dnes urobených 190 km do Nowého Targu a bez ekonomickej jazdy 4.5 l / 100 km. Šiel som aj 130tkou, na každom rohu traktor, sezóna prichádza tak ide sa siať.

ZPablo 29.04.2012  21:32

« Re: Re: Pár dotazů

paráda, 4,5l na 100km spotřeba je super! Jo a co říkáš na tu new DS5? Viděl jsem to v autosalonu - na 19" kolech ! :-)

dino77 30.04.2012  15:46

Radenie

cau, pocuj spytam sa ta na radenie, hlavne co sa tyka rozjazdu pri chladnom motore/vsetkych tekutinach pod prevadzkovou teplotou. hlavne pri radeni z 1 na 2 stupen mi to tam dost bucha. akoby keby tam ani nebol prevodovy olej....ked to prebehnem par kilometrov tak je to o poznanie lepsie, ale tie rozjazdy za studena su dost strasidelne. na novej 1.6 vti co som mal predtym mi to nerobilo, ale tato moja 1.6 hdi je tiez len 14mesacny voz a nezda sa mi ze by ta citroenacka prevodovka, cez to vsetko co sa o nej hovori mala ist dole vodou tak skoro...(ja mam inak 6stupnovu),

sher-wood 01.05.2012  19:10

« Re: Radenie

nemam ziadne vedomosti o to zeby nieco buchalo alebo robilo divne zvuky. auto som uzival celu zimu aj pri - 26 stupnov.

dino77 02.05.2012  15:50

« Re: Re: Radenie

njn, standardnu zaruku mam este do konca tohto roku. teraz pri tychto teplotach ake su (okolo 30stupnov) mi to ide perfekt. ale ak je chladnejsie, prejavuje sa to castejsie. uvidime co s tym v jeseni pri chladnejsom pocasi a keby ma to velmi vytacalo, alebo sa to neupravilo, tak to hodim do servisu. inak za mesiac a pol Chorvatsko, takze konecne porobim dake fotecky a pribudne sem dalsia recenzia >:D

ZPablo 15.05.2012  20:48

Kryt motoru

Ahoj chlapi, majitelé C4 :-) Přidávám svůj další dotaz ohledně krytu motoru - do jaké míry je 1,6 HDI "zakrytován nebo alespoň částečně? Přijde mi, že dnes skoro výrobci spodky motorů vůbec nechrání - např. Passat v základu ho má, nesmyslně třeba Škoda jej nabízí za příplatek... Vzpomínám, když jsem si vezl kdysi v r 2007 new Opel Astru 1,7 CDTi z autosalonu - ten den pršelo - úplně nové auto - dojel jsem z Prahy domů (tentrát ještě) do Ústí nad Labem - zvednu kapotu abych se "pochlubil " sousedovi kamarádovi s "voňavkou" a ejhle - motor už byl zas.anej od kapek a špíny - neskutečný, když jsem se podíval dolů pod turbo - viděl jsem dlažební kostky :-) Ani mi tak nejde o to, že je motor věčně špinavej, ale o to, že posypová sůl, sníh a jiné nástrahy na silnici vůbec ze spodu motoru nepřidají na životnosti (koroze, olej. vana...) Jak je to teda u new C4, mám jí objednanou - přijde mi z výroby z Mulhouse za cca 4 týdny - v autosalonu jsem viděl 1,6 VTi a přišlo mi, že motorizace je vcelku OK zakrytá, ale jinde třeba na recenzích moje.auto jsem u předchozí verze C4 viděl "díru do země"... Díky za odpověď, Pavel

foto Jraid

Jraid 18.05.2012  18:53

« Re: Kryt motoru

Mam 1.6 Hdi a odspodu je motor komplet zakryty.

ZPablo 19.05.2012  10:13

« Re: Re: Kryt motoru

super, díky moc za zprávu!

brtnk 28.07.2012  21:40

« Re: Re: Re: Kryt motoru

ano je komplet zakrytý, jezdil jsem s vozem po rozbředlém sněhu celou zimu a do prostoru motoru se nedostalo nic, ale opravdu nic. Rozbředlý sníh létal všude kolem ale do motoru nic, je to super kryté, motor mám po roce užívání jen od prachu ze silnic, ale mám doma kompresor, takže stačí natlakovat a ofoukat a je jak nový!!!

brtnk 14.08.2012  18:15

Denní světla

Zdravím, mám problém ohledně denního svícení. Když dám páčku na auto rozsvítí se auto po nastartování, ale svítí i zadek, jen přístrojovka u klimy je zhasnutá, ale jinak svítí předek i zadek, jak to mám nastavit abych měl je přední světla? V menu jsem nic nenašel, jen funkci, že se mi světla samy nerozsvítí po nastartování.Díky

Adept 14.08.2012  19:10

« Re: Denní světla

Co se týče toho denního svícení. Zkus mrknout do palubního PC

Personal cofiguration - Define The Vehicle - Vehicle Lighting

A tam bys měl mít z těch dvou položek zaškrtnutou jen tuhle - Daytime Lights.
      Pokud máš obě - svítí denní i klasicky potkávací a obrysová světla. Pokud jen tu druhou - nesvítí denní a svítí vždy jen potkávačky.

brtnk 14.08.2012  19:41

« Re: Re: Denní světla

já vůbec takové menu nemám.......... 8-s

Adept 15.08.2012  10:22

« Re: Re: Re: Denní světla

Mělo by to být stejné. Klikneš na tlačítko menu a pohybuješ se horizontálně pomocí šipek u kolečka s nápisem, tuším OK. jsou tam i šipečky pro vertikalní posouvání. Takže jedeš doprava a asi předposlední je obrázek s takovým posuvníkem jako na starém rádiu hlasitost a pod. Když na to najedeš, oběví se u toho i popisek Pesonal. config. Zmáčkneš OK a jsi v menu osobního nastavení. Tam se už pohybuješ vertikálně (svisle) pomocí těch druhých šipeček a vybereš už ty položky co jsem psal výše - Define The Vehicle - OK - Vehicle Lighting - a tam necháš zaškrtnutou, nebo zaškrtneš, pokud nemáš jen položku - Daytime Lights (denní svícení). Pokud máš obě (tak jsem to měl já), tak u té druhé zatržítko zruš. Všechno popotvrzovat a mělo by to být.

brtnk 15.08.2012  18:26

« Re: Re: Re: Re: Denní světla

nemám takové menu, v tom Pesonal. config mám jen jazyky, čas, přísvit do zatáček a zapnutí a vypnutí světel při nastartování. Musím do servisu zda to vůbec jde, nemám na páčce auto, jen 0,1,2

dino77 16.08.2012  16:45

« Re: Re: Re: Re: Denní světla

tak som tie svetla skusal aj ja vcera vecer (na mojej c4 1.6HDI 110, seduction) a to denne svietenie (daytime lights) je sice v nastaveni tak ako to tu popisujete, ale prepnutie na ON alebo OFF nevykazuje ziadnu zmenu v svieteni. Vzdy mi svietia aj predne aj zadne stretavacie, akurat pri Daytime Lights off, mam zhasnute podsvietenie na palubovke, ako to spominal brtnk.

idem za par dni do servisu na opravu bublin pod farbou na prednej kapote tak sa na to asi spytam, ak nezabudnem

brtnk 16.08.2012  20:31

« Re: Re: Re: Re: Re: Denní světla

už mi to svítí jen v předu, musí být dvouvláknová žárovka a v servise to dali na PC a změnili to. Zadarmo v ADO F-M. Super. Řekli mi že u dieslů to je jedno, že se s tím že svítí i zadek poradí, nic se neušetří, snad jen žárovka. U benzínu je to jiné tam se to oplatí to denné, ale u dieslu to je fuk co svítí, on si s tím poradí. Takže pro denní světla do servisu na PC.

dino77 16.08.2012  21:41

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Denní světla

no v podstate je pravda ze by ma to viacej trapilo na mojej predchadzajucej c4 ktora mala auto prepinanie svetiel, kde sa to automaticky prepinalo z DRL na nocne svietenie. kedze by som to ale na tomto novom dizli (nizsia vybava) musel vecer prepinat rucne, tak to si rovno mozem nechat svietit aj zadok aj predok cely den...ok vybavene..hh

sher-wood 18.11.2012  10:41

Seat Leon

V stredu soms absolvoval služobnú cestu do BA na VRZ. Služobné vozidlo Seat Len 1,4 TSI, kufor úbohý, miesta vzadu pre 3 kafastrófa, celú cestu sa držať madla na dverách, aby som sa netlačil na kolegu bolo na ..... , okraj sedadiel je vyvyšený / v "" poteší/. Spotreba s 5timi ľudmi do BA 9,3 a od Popradu po Žilinu 11,4 l. 80% cesty som nevidel vonku nič z dôvodu večne zaroseného okna. A to som silno bojoval pred kúpou C4, aby do rodiny prišiel práve LEON. Vďaka neviem komu kto ma osvietil. :-))))) . NEVER SEAT LEON !

Ronault. 18.11.2012  14:51

« Re: Seat Leon

Tak ono Leon interiérem proti C4 není žádná hitparáda, to je jasné, ale z druhé strany zase není fér hodnotit jen po svezení vzadu ve třech lidech, v tomto není žádný kompakt zrovna excelentní.

sher-wood 18.11.2012  16:38

« Re: Re: Seat Leon

hodnotím po stránke vlastných skuseností, zasraté okná počas celej doby, nepríjemné sedadlá, neskutočná spotreba. není čo dodať, vzadu hluk a prefukovanie tesnenia.

Ronault. 28.12.2012  00:30

FAP

Tak mě naopak překvapuje ten FAP. Že si řemen pískne nebo vrzne, to už považuju pomalu za klasiku, mám relativně nové rozvody a řemen (cca 35t km) a teď v zimě po startu díky vlhkosti dost popískávají a mám pocit, že i malinko hučí, nicméně po zahřátí se utiší.

Spíše mě překvapuje FAP. Na otcově 207 s totožným motorem se blíží 60t a jezdí hlavně krátké trasy a musím odklepat, že jsem měl z FAP větší obavy, zatím jako by tam nebyl. Minulý týden byla na první STK a bez jediné závady včetně emisí... takže dost překvapující. Naštěsí PSA má dlouhodobě nejlevnější filtry, nedávno mi přišla nabídka servisních dnů a komplet výměna včetně práce na 1,6 HDI byla jen něco málo přes 10t kč, což je v porovnání s konkurencí pakatel... každopádně auto máš ještě v záruce, takže by tě to trápit nemělo... ale divné to je. :-O

Nerez 28.12.2012  00:42

« Re: FAP

Pro mě je tedy C4 trochu zklamání. Těch různých problémů zdejších uživatelů je celkem dost. Hlavně ty bubliny pod lakem u spousty zdejších majitelů. Je to škoda, C4 se mi jako jeden z mála frantíků celkem líbí ;-\

umo 28.12.2012  07:07

« Re: Re: FAP

Absolútny súhlas. Sledujem to a tiež si myslím, že je toho veľa, čo sa vyskytuje u nových c4. A to som počul, že aj tie staré boli poruchové. Aj majitelia meganov sa dosť sťažujú. Viem, že sa to môže stať u hociktorého auta, ale aj toto potvrdzuje názor, že francúzske autá sú poruchovejšie a menej odolné ako napr. koncernové (to je názor servisákov v servise, kam chodím s mojim autom). Každopádne majiteľovi prajem, nech sa tento problém čo najskôr odstráni.

Ronault. 28.12.2012  10:29

« Re: Re: Re: FAP

Kteří majitelé Meganů si stěžují krom jednoho, co si neumí přečíst příručku? Těch koncernových potížistů je tady poměrně dost, stačí se pořádně koukat, jen z minulého týdne je tady nová celá převodovka po 50t km, což je podstatný problém, pak mnoho problémů s TSI a dokonce s elektronikou. Žádná výhra. A stačí se kouknout vedle k Japoncům, Civic s katalyzátorem v pytli po 100t km, což je hodně málo, můj francouzský je aktuálně původní po 300t.

Servisák, který tohle tvrdí, je v drtivé většině bídný, má zkušenost je taková, že ti nejlepší, tvrdí, že všude je to stejné, jen VW auta dělá pro servísaky často jednodušeji servisovatelné, proto je mají rádi, když si stejné peníze můžou vzít za menší přemýšlení. Můj servisák třeba proklíná koncern, měl už mnoho aut, ale jediné nefrancouzské A4 asi dva měsíce, než šla do pryč.

A teď babo raď.

Konkrétně C4 tady má spíše menší potíže, nenechává u cesty stát majitele s vysypaným motorem ebo převodovkou, je to škoda, že pro vadné dig. hodiny nebo nemotorného servisáka, který neumí vyvážit kola, dostává celé auto špatnou pověst. Samozřejmě kapota zamrzí, z druhé strany Citroen ji lakuje znova bez odmlouvání... inu hliník nezrezne a je lehký, jen se to musí umět.

Mimochodem, jak tvůj servisák může hodnotit jiná auta, když pracuje v autorizovaném škodováckém? Koho chleba jíš, toho píseň pěj, v tom jsou navíc Škodováci přeborníci. Nikde jinde jsem u prodejců a servisáku neviděl více pomluv konkurence 8-s

umo 28.12.2012  11:35

« Re: Re: Re: FAP

Čo sa týka meganov, myslím, že tých negativnych recenzií je viac, ale nemyslel som len recenzie na tomto portáli, ale aj iné. Viem o tej prevodovke aj o pruseroch menom tsi. Preto som sa mu vyhol. A preto som tvrdil, že poruchy sa môžu vyskytnúť na hociktorom aute. Odkiaľ vieš, že chodím do autorizovaného servisu? Nechodím. Chodím do servisu, kde opravujú všetky značky, teda aj francúzske autá. Takže tam majú prehľad o poruchovosti značiek. A keď mi tvrdili, že sa mám vyhnuť francúzskym autám a oplom, tak asi vedia prečo. Aj keď toto mi tvrdili ešte pred aférou menom tsi. Nemám dôvod im neveriť. Ale keďže som nikdy nemal francúza, nemám dôvod tvrdiť, že francúza nikdy.
            Je pravda, že tie problémy c4- károv sú menšie. Ale chodiť do servisu mimo garančiek a dokonca tam auto nechávať je strata času a chuti kúpiť si auto tejto značky.

Ronault. 28.12.2012  13:09

« Re: Re: Re: Re: FAP

Předpokládám, že když si někdo koupí nové auto, tak ho pak logicky vzhledem k záruce servisuje v originál servise. A nejde jen o záruku, kteoru by ti měli uznat i odjinud, ale i o případné kulance, což se v případě rozpadlých převodovek, TSI a i těch HTP týká. A koncern to o to více umí ocenit, když se servisuje tak, jak on chce. A jestli je zrovna HTP výhra, co se spolehlivosti a trvanlivosti týče, to bych netvrdil. V podstatě koncern za posledních 15 let vytvořil bytelné jen 1,9 TDI, 1,6 MPI a pár atmosférických benzínů, zbytek už své nemalé mouchy měl.

Já aktuálně mám na Laguně už přes 300t km, HTPeček s takovým nájezdem jsem moc neviděl. Můj strýc má totéž auto, co ty, jen v oranžové metalíze, teď má najeto nějakých 60t km, když jsem ho teď řídil, úplně mě zarazilo, jak interiér neskutečně vrže, přitom předešlá Fabia I i po 120t km nevrzala vůbec. A další zklamání jsou prahy, které jen kvůli vystupování jsou sedřené až na holý plech... :-| Doporučuji ti koupit si ochrannou folii 8-s

Jak píšu, na Laguně a to má být dle podobných tvrzení servisáku nejnespolehlivější auto historie, mám najeto už přes 300t km, předešlá R19 najezdila přes 300t km taky (oba na LPG) a nebýt nehody, jezdí ještě dneska (r.v.92) a současná P207 HDI po 55t km jezdí bez jediné ztráty kytičky, teď čerstvě po STK bez jediné byť malé závady.

Zmetek se najde všude. Když otec kupoval P207, tak mu taky volala podobně "vzdělaná" sestřenka, že si fr. auto nemá kupovat. Ona si asi za dva měsíce koupila ix20, zatímco my jezdíme, ona se už z dovolené vracela v náhradním vozidle a další poruchy měla taky... ale má záruku, to jo >:-[]

Nevybereš si, kdo by čekal, že i koncern vytvoří takové zmetky jako 2,0 TDI PD nebo TSI...

Brandon Walsh 28.12.2012  12:45

« Re: Re: Re: Re: FAP

sice kapotu lakuju bez vyhovoriek, ale radsej by som ostal pri ceste s pokazenym autom ako pri predaji po odmerani hrubky laku vysvetloval vazne som nebural >:-[]
            inak je podla mna uplne jedno ake auto si clovek kupi, kazi sa vsetko ja sa napriklad od stredy neviem dostat do kufra, kvoli tomuto obdobiu som sa objednal az na 3.1.2013, nechcem, aby mi to rozoberal nejaky pripity automechanik >:D

Ronault. 28.12.2012  12:59

« Re: Re: Re: Re: Re: FAP

Tak to se neshodnem, hlavně dojet do cíle ;-) Klidně může auto dýmit, blikat všechny kontrolky, vrzat, pískat, ale dojet tam prostě ta mrcha musí >:D Před skoro 8 lety jsme s tehdy ještě u nás doma novou Lagunou dostali cestou na příjmací zkoušky defekt, první reakce byl šok, protože auto začalo blikat, že máme do servisu a pak hned zastavit, jaksi nám v ten moment nedošlo, že se neporouchalo, ale je to jen defekt, což ono pozná... a pak další šok byl, že rezerva byla 15 a kola 16"... ale pasovala... při představě, že bych na příjmačky nedojel, asi bych byl jinde, protože jsem je udělal, dostudoval a už pracuju... ale možná bych dopadl lépe, co já vím >:D

Jo, auto servisovat o něco později a totéž platí při vyrobených kusech...

Tobě se ten Seat ale taky v některých detailech "kazí", prvně ty blinkry, teď zase otevírání kufru... jsou to detaily, ale víš jak píše ten výše, koncern se přece nekazí >:-[]

foto idam-i

idam.i 28.12.2012  13:33

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: FAP

Hlavne treba mať aj trochu šťastia,alebo,že by nie ?

Brandon Walsh 28.12.2012  13:38

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: FAP

blinkre zabudli zapojit mechanici pri dorabani defend locku >:-[]
                ako pises koncern s tdi jasna vyhra, keby som sa nezenil a nevrazil do byvania uspory tak uz by som sa davno vozil na niecom inom >:D
                ten kufor ma dost zarazil kedze ja ho ani velmi nepouzivam, veci do prace davam na zadne sedadla jedine co sa pouzival boli cca dva mesiace po svadbe pri stahovani ;-\ esteze su sklopne sedadla v zakladnej vybave vyberal som plny kufor tadial >:D

umo 28.12.2012  14:08

« Re: Re: Re: Re: Re: FAP

Kde som písal, že sa koncern nekazí? Prečítaj si príspevok viackrát a netrep somariny.

woody-alien 28.12.2012  15:22

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: FAP

Souhlasím, že dojet je nejdůležitější. V Česku je obec co dva kilometry a stejně to člověka vytočí do běla, natož když se ti auto vysype někde v cizině. Nicméně také platí, že tisíckrát nic umořilo osla a jak tady čtu zkušenosti majitelů nových C4, moc dobrý dojem to na mě nedělá. To může být C4 jak chce dobrý auto, ale když se jako zákazník budu rozhodovat, tyhle "drobnosti" ti v hlavě zůstanou a třeba rozhodnou v neprospěch C4.

Zřejmě jsem měl zatím štěstí a u nových aut se mi podobné trable vyhýbají, a to napříč značkami a i u modelů, které nemají zrovna valnou pověst.

Ronault. 28.12.2012  20:49

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: FAP

Máš recht, bratře sokole z družiny černého pera >:-[]

Vybrat auto je problém, často je to přesně naopak, než by čekal.

Docela zajímavou diskuzi jsem teď vedl s jedním prodejcem Škodovek. Byl jsem se tam svézt tím novým neprodejným zázrakem Rapidem a pak jsem mu na rovinu řekl, že nic moc, hlavně, což jsem neměl dělat, protože následná diskuze trvala pomalu hodinu >:D Ale nakonec uznal, že je Rapid na nic, hlavně když daný kousek stal jen o 4 tis. méně než vedle stojící Octavia se silnějším motorem a na Rapida ji chyběly jen AL kola.
                  Ale mile překvapil, starší pán, že měl přehled. Vyslovil i názor, který je určitě pravdou, kdy se vyplatí po stránce spolehlivosti kupovat daný model. První rok až dva výrobce musí řešit chyby, které při testování neobjevil (divili byste se, kolik drobných dílů je rozdílných mezi mou Lagunou z prvního roku 01 a kamarádovou, který rozprodává na díly r.v. 02, třeba rozdělovač ostřikovače skel za motorkem, který se ucpává je už v jeho jiný než u mně, naštěstí pasoval >:D ). Pak další pokles kvality přichází s koncem výroby, kdy je nutno vydělat co nejvíce na končící generaci a tlačí se na subdodavatele na nižší ceny. Jde to krásně vidět třeba na Golfech, kdy po faceliftu, čili s VI generace je v některých detailech osekaná proti páté - přednášku provede na přání největší znalec Golfů White label :-!

Jde vidět na prvních dvou letech výroby C4, že se teď vychytávají první detaily, takže bych si počkal na ideální C4 těsně po faceliftu. Teď je třeba ideální doba na koupi Meganu, Astry, a už končí doba na koupi 308 nebo Octavie II.

woody-alien 28.12.2012  21:22

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: FAP

Jj, je to zajímavé. Znalý člověk už auto nebude kupovat podle značky či modelu, ale podle toho,v které fázi životního cyklu se zrovna nachází. >:D ˇ

Bráno touto optikou tedy nutně musím škrtnout "příliš čerstvé" Clio IV a soustředit se na "už vychytaného" Swifta nebo "vyzrálé" Polo. ;-) Jen teď nevím, co udělám s "už téměř nahnilým" Mondeem. >:-[]

Ronault. 28.12.2012  21:36

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: FAP

Swift a Polo jsou taky ještě moc nové, vidím to na C3 >:-[] >:D No ale při tvém štěstí je to stejně jedno >:D

A pak je nutno se na to dívat i jinou optikou. Clio čekalo na svého nástupce hodně dlouho, pokud se nepletu, tak snad 7-8 let?, takže měl Renault dostatek času na otestování.

A pak velmi důležitý bod, který naznačuju už ve vedlejší diskuzi, Clio ti určitě pomůže ve Fotosoutěži, to zaručeně. >:-[]

woody-alien 28.12.2012  22:55

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: FAP

Jo, tak to je jistě zřídka slýchanej ale o to pádnější argument...pomůže ti ve Fotosoutěži. >:D

Ronault. 28.12.2012  23:25

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: FAP

Dobře víš, že u mne vždy nalezneš odpovědi na všechny tvé otázky a potíže. Mám na to školu >:-[] >:D

Nerez 28.12.2012  13:27

« Re: Re: Re: Re: Re: FAP

Kam se vytratila tvoje recenze? Sem tam jsem tam zavítal a početl si a teď nic ;-\

Brandon Walsh 28.12.2012  13:42

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: FAP

nemam ju zverejnenu s autom sa nic nedeje, fotit ma ho nebavi a recenziu bez aktualizacii som tu nechcel nechavat

Nerez 28.12.2012  13:55

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: FAP

Myslím, že je to škoda. Obsahově i obrazově byla výborná. Pro potencionální zájemce o podobné auto byla užitečná ;-)

Brandon Walsh 28.12.2012  14:02

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: FAP

vdaka za chvalu, potesi, po oprave otvarania kufra ju zverejnim kvoli novinke a ze si to ty tak ju necham ;-)

Nerez 28.12.2012  14:15

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: FAP

;-) :yes:

umo 28.12.2012  15:27

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: FAP

Nečítal som tvoju recenziu, ale myslím si, že ak je to dobrá recenzia (t.j. pravidelne aktualizovaná), tak by mala byť určite zverejnená, aby pomohla tým, ktorí sa rozhodujú pre toto auto. Je tu bohužiaľ veľmi veľa recenzií, ktoré by mali byť zmazané (častokrát aj niekoľko rokov neaktualizované).

sher-wood 29.12.2012  13:32

« Re: FAP

ten vrzgajúci zvuk nie je od remeňa, ale od nejakého dynamického prvku pre zniženie vibrácií motora alebo niečo také. Urobím foto a pridám šípku, ktorý komponent to je.

sher-wood 29.12.2012  13:38

brdzy

dnes mi začalo triasť s volantom pri brzdení. Som si v celku istý, že gumy majú správny tlak a vyváženie. Známy vravel, že tie kotúče na dotyk nie sú vcelku rovné !
    Hneď 7mého budem žiadať kontrolu predných a pokiaľ sa bude dať aj výmenu predných kotúčov.

Nerez 29.12.2012  13:45

« Re: brdzy

Další problém? To už snad není možný ;-\
      Mám stejný názor jak tvůj známý, pokud ti při brždění třepe řízení, tipl bych to na zvlněné kotouče :no:

sher-wood 29.12.2012  13:52

« Re: brdzy

pred mesiacom som bol u iného prijímajúceho technika a povedal mu, že mi známy vravel, že tie kotúče na mojej C4 sa mu nepáčia. Vraj nie sú celkom optimálne obrúsené, s odstupom mesiaca sa to trasenie práve dnes začala najviac prejavovať.

sher-wood 29.12.2012  14:05

keď sa JE-BE tak sa JE-BE aj ročné auto ! ! !

[odkaz] na dnes som ten .... Citroen odstavil do garáže, nemám na dnes chuť čakať čo príde ďalšie.

matii 29.12.2012  16:25

« Re: keď sa JE-BE tak sa JE-BE aj ročné auto ! ! !

Nafta patří do kamen, ne do auta ... ne sry ... to auto dělal asi nějaký Alžířan těsně před koncem pracovní doby ... hrůza, úplně tě lituju. Ty zvuky jdou z motoru? Přijde mi to, jak mlácení štěrku o podběhy.

sher-wood 29.12.2012  16:34

« Re: Re: keď sa JE-BE tak sa JE-BE aj ročné auto ! ! !

žiaľ tým to nie je, ide to od prístrojovej dosky resp. palubnej dosky nad budíkmi.
        Asi si tam nejaký Alžírčan nechal svoju protézu alebo nejaký zabudnutý vercajg.

woody-alien 29.12.2012  18:43

« Re: Re: Re: keď sa JE-BE tak sa JE-BE aj ročné auto ! ! !

Zní to trochu jako popcorn v mikrovlnce... >:D Promiň, blbej vtip. Tak snad s tím v servisu něco udělaj.

brtnk 03.01.2013  21:03

« Re: Re: Re: keď sa JE-BE tak sa JE-BE aj ročné auto ! ! !

zdarec, ted jsem to četl, mám taky hdi a najeto 12000km, zatím nic, jen pořád stejný problém co píšu u sebe, brzdy zatím bez vibrací, žádná kontrolka, jezdím krátké trasy do 30km.Někdy jen 15km. Už se hrozím co bude jak to čtu.

ZPablo 29.12.2012  22:04

« Re: keď sa JE-BE tak sa JE-BE aj ročné auto ! ! !

to mi je fakt líto, doufám, že bude přístup v servisu OK, měli by to rozebrat do mrtě a hledat příčinu! Je to paradox, já najel už přes 22tisíc a ještě se mi kontrolka FAPu nerozsvítila, ale jezdím 80% dálnice, možná to brzo přijde...ale ten rachot v odkazu na video z auta je fakt zvláštní..

talio2 30.12.2012  10:38

« Re: Re: keď sa JE-BE tak sa JE-BE aj ročné auto ! ! !

teď je problém v tom, že jakmile to rozeberou tak to nikdy nedají dohromady tak jak by to mělo být a bude to pořád vrzat..škoda :-(

foto Te-oemaS

Té-oemaS 30.12.2012  13:47

« Re: Re: Re: keď sa JE-BE tak sa JE-BE aj ročné auto ! ! !

pro tvůj větší klid v duši - mně rozebírali na bravu taky interier...kompletně od čelního skla po sloupky a po složení stejný jako před rozložením..byl bych v klidu:-) (pouze co se vrzání týče, s těma "závadama" bych byl teda hodně vytočenej..přeju, at se to brzy a úspěšně vyřeší..

Ronault. 30.12.2012  16:55

« Re: keď sa JE-BE tak sa JE-BE aj ročné auto ! ! !

To jsou takové ty prkotiny, které skoro nic nestojí, ale neskutečně vytočí. 8-s Dají tolik peněz do luxusních materiálů palubky a pak nějaký * nepřitáhne pořádně nějaký šroubek, pokud tam teda je, bohužel dneska se auta dělají na "cvakačku", význam pochopíš v momentě, kdy začneš rozebírat celý interiér.

Spíše mě zaráží ten FAP, stejný motor na krátké vzdálenosti v našem autě ani ťuk... :-O

foto hp21

hp21 30.12.2012  17:38

« Re: Re: keď sa JE-BE tak sa JE-BE aj ročné auto ! ! !

Neskutečně vytočí? Já mohu mluvit u mé bývalé C4 o jiných stavech, jako například lehký přechod z rozčilení k infarktu a podobně >:D :no: .(po 100 tis se začalo neustále něco ozývat a potom víc a víc........ )

Ale je mi líto majitele, že už tak brzo ho točí takové problémy, myslím, že vůz by měl alespoň do 5-ti let stáří a 160 tis. neříkat o nic jiného než o palivo, olej a nějaké ty věci podle plánu údržby ;-\

bicak77 30.12.2012  18:56

« Re: keď sa JE-BE tak sa JE-BE aj ročné auto ! ! !

Kolego, upřímnou soustrast ;-\ Víš co, ten FAP se vyřeší, to je prostě další přebytečné a kurvící se udělátko, na které si musíme zvykat. Strašně by mě ale zajímalo, co způsobuje ty strašný zvuky!!! Dej pak co nejdříve vědět....

sher-wood 30.12.2012  20:43

« Re: keď sa JE-BE tak sa JE-BE aj ročné auto ! ! !

pred chvíľou som odoslal formulár priamo cez Citroen.sk a aj s odkazom na tento link, viem, že to nejako nedvihne zo stoličky nikoho v Citreone Slovakia, ale mám predsa záruku a budem tam chodiť pokiaľ sa tieto 4 závady neodstránia.

Dobrý deň Pán XY,

Váš formulár bol zaregistrovaný prostredníctvom príslušných oddelení.

Tu sa nachádza zhrnutie vašej žiadosti :

Dátum žiadosti : 30. 12. 2012 20:33:17

Ronault. 30.12.2012  21:05

« Re: Re: keď sa JE-BE tak sa JE-BE aj ročné auto ! ! !

Myslím si, že je to zbytečné, co to pro ně znamená? Opravu vyloženě nezamítli, doposud všechny potíže vyřešili, pokud tomu rozumím, takže ničeho nedocílíš a ani nemáš čeho, něco podobného ti odpoví. Jediné, co bys mohl, to dosáhnout třeba odškodnění formou náhradního vozidla zdarma, ale jinak... těžko... :-|

sher-wood 31.12.2012  08:37

« Re: keď sa JE-BE tak sa JE-BE aj ročné auto ! ! !

Stačiť bude ak to bude všetko vymenené. kolega vlastní ročnú Octáviu 1,2 TSI. ročné auto, 2 krát odtiahnuté do Popradu. Dve rovnaké závady. Sused ma ročný a pol golf VI, 1,2 TSI, hneď po kúpe mu odišlo rádio (výmena za nové), kurevský mu hrkoce motor. Jedného dňa sa mu na križovatke v Prešove rozsvietili úplne všetky kontrolky na prístrojovej doske a motor sa vypol, nešlo naštartovať chvíľu a potom po krátkom čase naštartoval. To už bol náznak niečoho, že s auto nie je všetko ok. Žiaľ aj on sa pred 2 týždňami dočkal nutného odtiahnutia do Košíc do VW lebo nenaštartoval. Oprava vykonaná v rámci záruky ako aj kolegová. ďalší sused vlastní Octáviu kombi l&k 4x4, 1.8 TSI, stála takmer 30 000 EUR po zľave nakoľko kupoval 2 rovnaké, 6 dni po záruke nutný odťah do Prešova do Škodovky, výsledok bol oprava s faktúrou 5000 EUR, vďaka známosti to uhral s tým, že škodovka uhradila 50% keď uznali výrobnú chybu, takže ho to vyšlo 2500 EUR. je to smutné, že sa bavíme o ročných autách, že koho koľko krát odtiahli na vozíku. ak sa kolegovi objaví tá istá závada 3 krát chce vrátenie peňazí. ;-\

Nerez 31.12.2012  13:00

« Re: Re: keď sa JE-BE tak sa JE-BE aj ročné auto ! ! !

No jo, všechno to potvrzuje, že dnes je auto spotřebák a opravdu kvalitně postavená auta jsou minulostí ;-\

foto Nicco

Nicco 22.08.2016  16:15

« Re: Re: keď sa JE-BE tak sa JE-BE aj ročné auto ! ! !

To boli tie zname piestne kruzky na 1.8TSI, ked sa muzi vymenit polovica motora?

umo 01.01.2013  14:24

« Re: keď sa JE-BE tak sa JE-BE aj ročné auto ! ! !

Neviem to dobre posúdiť z toho videa. Ale podobné zvuky som mal aj na felícii. Bola to elektrika. Postupne mi pritom blikali a neskôr zhasínali kontrolky na palubke a blikali svetlá. Nepomohla výmena relátka. Skončilo sa to výmenou poistkovej skrine. Odvtedy som mal pokoj.

foto pallas

pallas 28.05.2013  13:21

Aky je sucasny stav?

Ako na reklamaciu zareagoval predajca, resp. importer? Zavada uz je odstranena, alebo tie pazvuky stale pretrvavaju?

sher-wood 21.08.2013  17:46

« Aky je sucasny stav?

súčasný stav je taký, že auto ide aspoň do dnes tak ako má, to vrzganie robilo v zime, v lete to počuť nebolo ani raz.
      Auto ide, sporteba sa pohybuje rôzne, pri 1.6 hdi od 4-5,5 podľa štýlu jazdy. O nej samej sa rozpisovať určite netreba, tá ma bude tešiť ako posledná, keď sa to začne po čase kaziť.

sher-wood 01.05.2014  17:56

LAK

šuchá niekomu tesnenie lak ?

foto Dufi467

Dufi467 02.05.2014  13:42

« Re: LAK

Ahoj. Presne to iste sa deje aj mne na zadných dverách. Otvárajú sa minimálne,lebo stále chodím sám,ale presne to mi povedali, že tesnenie je tvrdé a šúcha to, ale neriešili to, ale mne sa to nepáči tiež,lebo to vyzerá,že to je fakt až do plechu. A ešte teraz musím pri prehliadke reklamovať záves predných dverí,lebo už hrdzaveje ta skrutka,čo tam je. ty si ako pochodil s tou reklamáciou toho šuchania dverí?

sher-wood 03.05.2014  22:20

« Re: Re: LAK

budúci týždeň tam pôjdem. Dám vedieť. Asi to nebolo až taká zlá rada od známeho, že na Francúza som sa mal vybodnúť ! Lenže tých HNOJOV chodí po cestách viac než dosť. Ani VW Group a ani Japan neodskočí ďaleko s kvalitou.

Neošetrený lak bude čoskoro korodovať si myslím.

foto Dufi467

Dufi467 04.05.2014  08:49

« Re: Re: Re: LAK

Tak som zvedavý ako dopadneš. Ja čo sa týka kvality,tak zatiaľ až na tie dve veci nemám žiaden problém s autom a to ho mám rok a pol a 75000 nabehané a bez problému,takže tam ide aj o to aký kus chytíš.A keď som ja kupoval svoje,tak VW bol o dosť drahší a u japoncov zase všetko dosluhovalo a čakalo na ďalší model,takže vyber bol dosť zúžený.

sher-wood 17.05.2014  21:58

« Re: Re: Re: Re: LAK

v pondelok je C4 objednaná na lakovanie, výmena tesnenia na oboch stranách v ZÁRUKE !

sher-wood 25.05.2014  15:39

« Re: Re: Re: Re: Re: LAK

nastriekané a nové, iné tesnenie, všetko v záruke.

foto plavean

plavean 08.05.2014  17:18

Nájezd

Skoro 3 roky a 12tkm? Proboha proč diesel?
    To se nedivím že máš problémy s FAP...

foto Bully-

Bully_ 08.05.2014  19:26

« Re: Nájezd

+- 12tkm jsem jezdil na kole ROCNE, kdyz jsem jeste zavodil (jako amater, bez licence) >:D

sher-wood 08.05.2014  23:29

lebo preto ... .

poznám človeka, ktorý si kúpil BMW X6 Diesel 35d a takmer nevýjde z mesta. K comu mu X6 ?????????????? Prečo HDI ? lebo bol za cenu benzínu takmer. A takých v mojom okolí, ktorí sa jebkajú na A6 2,7 TDI alebo 3.0 TDi 4x4 a nechodia do hôr je XY !!!

foto plavean

plavean 10.05.2014  13:26

« Re: lebo preto ... .

No každý svého štěstí strůjcem. Jde o to že diesel se mnohem déle zahřívá než benzín a taky je háklivější na chod za studena. Proto víc trpí, když se s ním jezdí krátké trasy (a to nemluvím o tepelném komfortu posádky v zimě)...
      Ještě větší problém je filtr pevných částic, který nemá šanci se při hrkání po městě zregenerovat. To bude taky ten důvod, proč ti to blbne.

pietromasoni 22.11.2014  21:15

« Re: Re: lebo preto ... .

moc bych nesouhlasil co se tyce topeni napr u c4 1.6 topi to v podstate okamzite rozdil mezi benzinem nepoznas ....

Brandon Walsh 10.05.2014  17:16

« Re: lebo preto ... .

tak ono ludia si nekupuju 4x4 len preto, aby chodili do hor. Minuly mesiac si kupil kamarat 4x4 turbo benal, aby po upravach a chipe lepsie preniesol vykon na cestu >:D

pietromasoni 22.11.2014  11:36

pietromasoni 22.11.2014  11:37

vždy se musím smát když někdo vyzdvihuje jak usporné auto si koupil ale c4 1.6 hdi není nijak zvlášt usporne pokud jezdíte v normálním běžném režimu ve městě si to vezme svoje a na dlouhou streku na dalnici to teké vezme své at se nikdo nezlobí ale jezdit mimo mesto 75 km/h.....to ne nebo na dalnici 130 tachometrovych coz je v realu o 5km mene ..tohle promerovani tachometru nechapu pri rychlejsi jizde uz je rozdil i 7 km a to už je znat jeste jsem se nesetkal s opacnym rozdilem proc asi....chi >:D

Ronault. 22.11.2014  18:04

« Re: spotřeba

Tachometr proměřuje, auto ve městě žere více než mimo a na dálnici taky více než mimo, objevil jsi ameriku! Gratulace!

A co jsi tím chtěl říct? 1,6 HDI je úsporný asi srovnatelně s konkurenčními maloobjemovými diesely. Tebe to nějak trápí nebo ti vadí, že sousedovi pepovi žere méně než tvoje auto, tak sis v anonymitě přišel na internetu postěžovat?

pietromasoni 22.11.2014  19:21

spotreba

ale pripadaji mi k smichu spotreby mimo mesto do 4 ve meste do 5 atd....dalnice take do 5....proste pohadkari

Ronault. 22.11.2014  22:33

« Re: spotreba

Tenhle motor má otec ve vyšší 207SW Outdoor, dlouhodobě je spotřeba kolem 5,3, to ješzdí v podstatě drtivou většinu tras krátké do práce přes kopcovitý terén. Když jsem si párkrát pučoval já auto na své delší cesty vč. dálnice, tak jsem spotřebu i v kombinaci asi 70% dálnice ve 4 lidech udržel na 4,9-5l/100km, s tím že rychlost kolem 125-130 na tempomatu. A to nejsem jinak mimo dálnici nějaký louda, spíše na opak. Spotřebu silně ovlivňuje článek mezi sedadlem řidiče a pedály, tam musíš ještě hodně zapracovat.

I tak nechápu smysl tvého příspěvku.

pietromasoni 22.11.2014  21:09

spotreba

kdyz jezdim normalne pod 5l se ve meste nedostanu mimo mesto take ne a na dalnici mezi 6a 7litry.....da se jet za 3.6 l ale za jakou cenu...... >:D