Hyundai Coupé GK 2,7 V6

Hyundai Coupé, foto 1 Hyundai Coupé, foto 2 Hyundai Coupé, foto 3 Hyundai Coupé, foto 4 Hyundai Coupé, foto 5 Hyundai Coupé, foto 6 Hyundai Coupé, foto 7 Hyundai Coupé, foto 8
Hyundai Coupé, foto 9 Hyundai Coupé, foto 10 Hyundai Coupé, foto 11 Hyundai Coupé, foto 12 Hyundai Coupé, foto 13 Hyundai Coupé, foto 14 Hyundai Coupé, foto 15 Hyundai Coupé, foto 16 Hyundai Coupé, foto 17 Hyundai Coupé, foto 18 Hyundai Coupé, foto 19 Hyundai Coupé, foto 20 Hyundai Coupé, foto 21 Hyundai Coupé, foto 22 Hyundai Coupé, foto 23 Hyundai Coupé, foto 24 Hyundai Coupé, foto 25 Hyundai Coupé, foto 26 Hyundai Coupé, foto 26 Hyundai Coupé, foto 27 Hyundai Coupé, foto 28 Hyundai Coupé, foto 29 Hyundai Coupé, foto 30 Hyundai Coupé, foto 31 Hyundai Coupé, foto 32

Přezdívka auta Hyundai Coupé Rok výroby 2006 Koupeno ojeté najeto [km]:26500 palivo: benzin počet válců: 6 počet ventilů na válec: 4 objem [cm3]: 2656 výkon [kW]: 123 kroutící moment [Nm]: 245 zrychlení 0-100 km/h [s]: 8 maximální rychlost [km/h]: 230 počet rychlostí: 6 převodovka: manuální průměr kol [palce]: 17 zavazadlový prostor [l]: 320 pohon kol: přední spotřeba [l/100km]: 10

Původním autorem recenze je uživatel s nickem "Big Paja".

Hyundai Coupe - maranellský dorost.
Takhle zní název jednoho z článku na Auto.cz a já plně souhlasím.

Vše začalo pár let zpátky, kdy se mi dostalo do rukou Coupe druhé generace (od r.2000) od Hyundaie. Tenkrát to bylo s 2 litrovým motorem a já ho měl k dispozici na celý víkend a v tu dobu sem se i vlastně rozhodl.Od té doby jsem po něm jen koukal, protože jako student jsem si ho nemohl dovolit. :-(

Ale ten pravý okamžik nastal až v Listopadu 08, kdy jsem vybíral a plánoval nákup auta. Výběr jsem nezužoval pouze na značku Hyundai, jak by si mohl někdo myslet. ;-) Vybíral jsem auto kolem 300 tisíc, nové nebo starší(s málo najetými km).V této cenové hladině jsem koukal po všech značkách počínaje Kia, Renault atd. Ale většina z těchto značek neměla výbavu jakou bych si představoval v dané cenové relaci.Nakonec jsem uvažoval o novém Fordu Fiesta, Hyundai Accent 1,5CRDi a nebo nějaké starší Hyundai Coupé. Po dlouhém ohlížení nového Fordu Fiesta( krásné autíčko ) jsem ho musel vyřadit, za těch 300 tisíc bych ji mohl mít s malým obsahem a nic moc výkonem.
Po předešlých velice dobrých zkušenostech s touto značkou (Accent 1998, Elantra 2003, i30 2007) jsem se rozhodl pro Hyundai. A nakonec zůstal ve výběru onen Hyundai Accent 1,5CRDi a Coupe 2,7V6 z roku 2006 s 25000 najetýma km.
Ale zde začalo to pravé vybírání.
Koupit Accenta v naftě s nízkou spotřebou za cenu 279 tisíc, jak mi říkala moje hlava, nebo Coupé, jak mi řikalo srdce?
Vím, že jsem srovnával neporovnatelné, ale stalo se.
Nakonec padla volba na Coupé. Přeci si člověk musí splnit sen a oto byla moje radost větší, když jsem to stihl do Vánoc. 1. prosince jsem se s bráchou vydal obhlídnout Coupé k prodejci. Byl jsem z něho nadšený jako malé dítě z nové hračky. A ještě do konce týdne jsem ho koupil. Koupil jsem ho od Hyundai Olomouc s.r.o. a ti mi ho v pátek dovezli až do Třince do našeho servisu Prokeš servis. Tam mi ho ještě před podepsáním smlouvy trochu proklepli a hurá to vše podepsat, zaplatit a nakonec přebrat.
5.12.2008 v pět hodin odpoledne jsem už s ním stal doma na dvoře. :-)
Jelikož jsem ho koupil s letníma gumama tak jsem se v pondělí ještě vydal s bráchovou i30 naposledy do práce a tehdy se i stalo to, že to borec nedobrzdil a zdemoloval zadek(viz foto u i30). :-(
Do práce jsem nedojel a tak jsem musel řešit pneu na Coupé, abych měl čím jezdit.
Volba padla na pneu Nokian WRG2, které měly docela slušný ohlas v diskuzích a byly za dobrou cenu. Ze začátku jsem z nich měl trochu strach, že jsou tak levné a jestli vůbec budou kvalitní.
Teďka po měsíci můžu i říct, že to nebyla až tak špatná volba.

--== Motor ==--
Delta V6 2,7 l = motor V6 vyrobený z hliníkové slitiny s rozvodem DOHC. Nabízí výkon 123 kW (167 k) při 6000 ot./min. a točivý moment 245 Nm při 4000 ot./min.
Můj názor je ten, že takový motor plně dostačuje. Vím že pro někoho je výkon tohoto motorů "malý", ale mě nejde jen o výkon. Auto je i s ním dostatečně živé a výkonné.
A hlavně ten zvuk mě plně fascinuje. Dát k tomu nějaký lepší výfuk by bylo prostě ideální.

--== Převodovka ==--
Jo tak ta mě trošku zklamala nebo jsem spíše od ní očekával více :-(. Na mě je totiž docelá krátka jestli se tomu dá takhle říct.
Při zařazeném 6 stupni a 2000 otáčkami to jede 90km/h a to si myslím, že je celkem málo(já se čekal aspoň tak 120km/h).

--== Podvozek ==--
Coupé, s nápravou McPherson vpředu a lichoběžníkovou nápravou vzadu, jezdí s tužším nastavením pružin a tlumičů a to je zdařilým kompromisem mezi sportovními jízdními vlastnostmi a komfortem.
Ve městě a na hrbolatých okrskách to je nic moc. Podvozek je tvrdší a proto jsou dost slyšet ale i cítit nerovnosti. Hold ČR.
Přesným opakem je jízda po dálnicích a opravených silnicích. To pak auto skvělé sedí i při vyšších rychlostech a to je až pak ta správná radost z jízdy.
V zatáčkách jsem to ještě moc netestoval, jelikož mám ze zimního počasí respekt. Pořádné zkoušení začne až s jarníma teplotama nad bodem mrazu. Pneumatiky těšte se!!

--== Brzdy ==--
Tak ty jsou prozatím dostačující a bohudík jsem je ještě neměl možnost pořádně vyzkoušet a doufám že ji nebudu mít. :-)
Samozřejmě kdo by chtěl s Coupátkem jezdit rychleji a sportovněji, tak ten by určitě uvítal nějaké lepší, ale pro klidnou jízdu stačí.

Vzhled, sportovní charakter, velký zavazadlový prostor a pro mě dostačující výkon motoru.

Někteří říkaj že na ten výkon docela velká spotřeba, ale o tom až někdy později. Nebudu dělat předčasné závěry.

Zatím bohudík žádné :-)

Hyundai Olomouc s.r.o.
Velice dobré.
Vůz přivezli až skoro domů a po odhlašení rychle poslali techničák.

Co by chtělo, nebo bych chtěl s autem dále udělat.

1. Zatónovat okna, ale pořád ještě nejsem rozhodnutý jak moc.=HOTOVO
2. Bilý nebo šedý(stříbrný) pruh přes celé auto ( viz. druhé auto i30 se mi prostě líbí a byly by to aspoň pěkné dvojčata). =TOTO JSEM SI ROZMYSLEL
3. Nové disky( max.17") na léto s patřičným pneu
4. Nové 2DINové rádio s DVD, které nahradí stávající autorádio i budíky ve středovém panelu. Vhodné např. Pioneer AVH P4000DVD nebo PIONEER AVIC - F900BT.

A možná nahradit stávající zadní křídlo se kterým sem auto již koupil a v tom případě i odstranění zadního stěrače.
Zde je problém v lakování zadních dveří a do toho se mi asi moc nebude chtít. :-(

Daleko v budoucnu nový sportovně laděný výfuk a možná i 6-pístkové brzdy. Vše se odvíjí od množství peněz, kterých není nikdy dost hlavně při úpravach auta. :-)

26.4.2009 11:10

Přidáno pár nových společných fotek s bráchovou i30

10.3.2009 07:05

News

Tak po delsi dobe neco noveho.
Nedavno jsem absolvoval garancni prohlidku po 30000 km.
Zadne problemy nebyly nalezeny, teda aspon nikdo nic nerikal :-)
Prijednom sem si nechal decentne zatonovat okna a poridil jsem si nove koberecky na miru.
Foto dodam pozdeji.

5.1.2009 00:00

Dokončená startovní recenze, která bude postupně aktualizovaná.
Fotky nejsou moc kvalitní, ale co chcete nafotit v zimě a v mrazu. Až se počasí umoudří tak jich nafotím více.

Další vozy Hyundai Coupé

Kufr a přední sedadla skvělé, zadní by si zasloužily 1, ale co bychom od kupé chtěli, že?

Sportovní auto není limuzína.

Zatím žádné nebyly potřeba.

Výkon mohl být o něco málo větší.

Spotřeba mohla být o něco menší.

Abych slyšel ten lahodný zvuk tak musím vypnout rádio.

Vynikající, není co dodat.