BMW řada 7 (1993)

14.11.2008

Takže všechno to začalo cca před dvěma lety kdy sem si kupoval své první auto. S naprostou "nezaujatostí" vůči všem značkám sem rozmýšlel co pro mě,…

BMW 740 iL (misi.ce)

"-- skrytý --" 14.11.2008  13:58

peknej kousek

hm, hezka limuzina

"-- skrytý --" 14.11.2008  14:31

pěkný kousek

Super auto a výborná čtivá recenze. 300 tkm tady vážně nevadí, zvlášť když je všechno zdokumentované a servisované. Líbí se mi, jak si každý pořídí patnáct let starou káru se 120 tisíci na tacháči, která v životě neviděla autorizovaný servis, rozpadá se a byla třikrát stočená, ale hlavně, že ukazuje 120 :-)

misi.ce 14.11.2008  14:42

« Re: pěkný kousek

Přesně, nemám co dodat...:-) Bohužel na tenhle fakt dnes hledí valná většina lidí.

"-- skrytý --" 14.11.2008  14:42

« Re: pěkný kousek

Tak tak, moje rec! Fakt paradni a zachovaly kousek! Jen bych ho dal udrzoval a rozmazloval, uz jich na ceste moc neni, hlavne ne v tomhle stavu!

misi.ce 14.11.2008  15:00

« Re: Re: pěkný kousek

No tak o tom žádná, človek je spíš potkavá jako vylítaný mrchy v režii našich zaostalejších spoluobčanů. Péči dostane co možná nejlepší, jen škoda, že nemám garáž. Každopádně sem ještě dohodim fotky z rozleštění laku :-)

"-- skrytý --" 14.11.2008  19:20

za 30, at slouzi :-)

foto SR20

"-- skrytý --" 14.11.2008  15:25

technicka

Mala technicka poznamka. Sestvalec v E32 (a vlastne aj v inych BMW) nieje V6, ale R6. A konkretne dvanastventilovy motor R6 M30 je naozaj skoro neznicitelny.
    Inac pekna sedmicka. E32 stale povazujem za vydareny kusok, akurat osemvalce mi tak neprirastli k srdcu jak sestvalce.

misi.ce 14.11.2008  15:47

« Re: technicka

Ježiš pardon, jasně. že R6 už to opravuju. Sem se nechal nějak unést :-) dík

foto SR20

"-- skrytý --" 14.11.2008  20:37

« Re: Re: technicka

Pohoda. Na e32 som jazdil dlhe roky, takze mi to ihned udrelo do oci. Sice som mal iba 730i, ale Tvoje nadsenie pre e32 plne chapem. Hlavne dobre opatruj prednu napravu, je tam spusta gulovych capov, a nevytacaj motor na neutrale, automatu sa To moc nepaci. So seriovymi 15" kolesami uplne suhlasim, perfektne filtruju menej kvalitne cesty.
        Takze 3x10 a vela stastnych kilometrov k tomu!

misi.ce 15.11.2008  13:50

« Re: Re: Re: technicka

Díky. No doufám, že mi bude sloužit ještě hodně dlouho. Přes zimu do ni půjde celkem dost financí a právě do přední nápravy. Jinak jak sem psal, osobně jezdím celkem klobouka a užívám si ten "styl", na neutrál sem motor snad ještě pořadně nevytáčel a ani s tím nehodlám začínat, neboj :-) .

foto m-z-

m.z. 14.11.2008  15:38

pěkné

Vidím,že si autofil ;-) Taky takhle o víkendech blbnem s mytím aut.Švára měl tuším E34 540i r.v. 93,neuvěřitelná kára,užasný tah motoru,jen škoda,že nebyl v manuálu.Spotřeba po městě 20l ;-\ Tvoje sedma vypadá dobře,kdybych někdy vybíral limuzínu,ani bych nic jiného neřešil :yes: Dotaz k výbavě,to už mělo v 93roce xenony?

misi.ce 14.11.2008  15:48

« Re: pěkné

Origo se dávali, i já je mám psane v ETK. Osobně mám HIDky co jsem vyndaval z třílitra. E34 540i 6q má kamarád, neuvěřitelně zábavná věc :-)

foto Charger

Charger 15.11.2008  10:26

« Re: pěkné

20 po městě? kamarád má taky E34 540iA a po městě jezdí do 14 litrů, dlouhodobý průměr má za 12 a a delší trasy není problém dostat se pod 10 :-)

misi.ce 15.11.2008  13:55

« Re: Re: pěkné

No určitě to jde, za jedno bude 34 o něco lehčí, i když né o moc. K tomu městu, ono není město jako město. Někdy taky dokážu projet celou prahou za necelých 13, ale když se někde zapikáš, v tu chvíli to jde velmi rychle nahoru, samozřejmě, že mi nestoupne celej průměr přes dvacet, ale myslel sem v tu aktuální chvíli. Pod 10 se taky dostanu, ale hodně záleží na cestě, navíc tomu už se doopravdy moc jízda říkat nedá. :-)

foto Charger

Charger 22.12.2008  17:39

« Re: pěkné

No zažil jsem jízdu s tou 540i, cca 400 km, na konci cesty byl průměr 9,9 na 100 a tomu se fakt jízda říkat dalo- většinou se jelo klidně, ale občas při předjíždění to šlo do 6000 otáček a chvíli jsme jeli i 230 :-)

foto Cujo

Čujo 14.11.2008  18:28

BMW

šťastný majitel, úžasná recenzia, super fotky, KRÁSNE AUTO! :yes: toto je nadhera proste za toto ti nemozem nedat 10b..zasluzis si to ty preto lebo si si vybral nadherne auto a zasluzi si to aj auto ktore je nadherne >:D

"-- skrytý --" 14.11.2008  19:15

Tak...

.. to je nádhera :-)

foto Gianluigi

Gianluigi 14.11.2008  20:53

díky

Díky, konečně jsem si hezky v klidu početl o autě, po kterém toužím a doufám, že si ho jednou pořídím. Vážím si lidí, co mají vkus a dokáží ocenit tehdejší design a atmosféru těchto aut. Jenom jestli si můžu rýpnout, folie bych na takové auto nedoporučoval, pokovení by bylo lepší a další věc doufám, že ne vždy tankuješ na vesnických benzinkách, takové auto potřebuje kvalitní palivo alá Benzina plus, OMV, Shell, Agip atd. Jinak přeji hezké zážitky na dovolených s tímto korábem a třeba se někde poktáme, já si taky pořídil na dovolené AR 164, to sice vedle 740ky není taková loď, ale dá se s tím dobít nejedno srdce ženského pohlaví. :-) Tak spoustu šťastných km bez poruch přeji. P.S. o hodnocení není pochyb 10b jo a pořiď nějaká hezká kola a pořádné salámy na ně!!!

misi.ce 15.11.2008  14:02

« Re: díky

No s těma fóliema pořád váhám. Na minulim třílitru sem je měl a vůbec to nevypadalo zle (hodim sem nějaký foto), osobně bych raději fólie než pokovení, ale to už bude asi věc vkusu. Jen chci, aby dozadu na posádku nikdo neviděl :-). Ta benzina byl samozřejmě jen takovej žert, tankuju jenom na shellu, když není zbytí, pak samozřejmě omw, nebo něco spolehlivějšího. Na to mám svoje auto moc rád... ;-)

foto Gianluigi

Gianluigi 16.11.2008  14:52

« Re: Re: díky

to je pravda, je to věc vkusu. jinak benzina plus tam kde jsou paliva verva jsou i kvalitnější než shell, ale taky eru na shellu. tak zatim.

foto Martin911Turbo

Martin911Turbo 14.11.2008  21:54

Libovej kousek

:yes: opravdu velmi pěknej kousek, ať slouží!

renzo 14.11.2008  22:25

Ked ho miluješ, nie je čo riešiť

Veľmi pekný kúsok, ako lak a exteriér tak i interiér, nádhera. Gratulujem k super vozeniu.
    Suhlasim s každým slovkom recenzie ;-)

I ja začínam pri 730i, vieš mi povedať aký je rozdiel v spotrebe 730i a 740iL ?? Aspoň ako to bolo u Teba. Dakujem

misi.ce 15.11.2008  14:08

« Re: Ked ho miluješ, nie je čo riešiť

No když to vezmu vzhledem k své 730i kde už motor nebyl tak úplně co by asi být měl, jezdil sem s ní za průměr taky 12-13. Jinými slovy když pojedeš klobouka, se 730i pojedeš o něco za míň. Při stejný dynamice bych řekl na stejno, zase je třeba brát v úvahu, že vzhledem k váze auta se s tím ten 4.0L popere snáz a nebude mu třeba tolik "stát na krku". Věc se pak otočí když pojedeš cihlu, to je pak jasný, že do těch osmi hrnků to pofrčí rychleji :-) . Osobně si myslím, že ten 4.0L je nejlepší co se poměru cena/výkon týče. To, že je to long už ve váze a ve spotřebě takovou roli nehraje ;-)

renzo 15.11.2008  17:22

« Re: Re: Ked ho miluješ, nie je čo riešiť

Díki, takže by si povedal, že keby som 730i vymenil za 740i tak by som vyššiu spotrebu nepocitil ? Myslim trak že pri takej normalnej jazde nezožerie o 5-10 litrikov viac ako 730i.

misi.ce 15.11.2008  17:33

« Re: Re: Re: Ked ho miluješ, nie je čo riešiť

No tak to určitě ne, to se neboj. Nevím kde jezdíš, asi si vezme o něco víc ve městě, ale na klasických cestách to myslím ani nepoznáš.

renzo 15.11.2008  18:42

« Re: Re: Re: Re: Ked ho miluješ, nie je čo riešiť

diki, si ma potešil, lebo je rozdiel mať k dispozicii 188 ponikov alebo 286 žrebcov >:D

Prajem veľa šťastne nabehaných killometrov a veľa radosti so sedmičkou ;-)

foto nasta-RSKa-

nasťa (RSKa) 14.11.2008  23:33

Úžasný

pěkný zachovalý auto, ale co je fakt boží, tak je recenze, jedna z nejpovedenějších tady vůbec! dobrá práce! :yes:

misi.ce 15.11.2008  14:08

« Re: Úžasný

Ono když je o čem psát, tak to jde samo. dík :-)

foto speedih

speedih 16.11.2008  23:03

nádhera

Ahoj.tak to je fakt nádherný auto,taky sem po něčem takovym koukal ale peníze no... >:D :yes:

foto 100RM

100RM 18.11.2008  10:33

Vyborna masinka, nazivo este lepsia

No pjekne no... mal som tu cest vyskusat zadny gauc a musim povedat, ze ma trosku sere ze ja tam mam menej miesta :-) A takisto ma seru tie opierky na nohy >:D

foto Plechus

Plechus 15.12.2008  12:17

BMW

Zdravim kolegu z BMW Klubu :-) (já zatim bohužel neplatící)

Máš to pěkný;) osmivál bych si taky nechal líbit, ale zatim stačí šesti;)

foto OS

OS 24.01.2009  17:58

pokus na 17

Ahoj nejsou ty kola na prodej? Mozna bych mel zajem. Schanim na moji jednicku abych mohl dat slicky.

misi.ce 27.01.2009  12:57

« Re: pokus na 17

bohuzel, kola uz nemam...mel sem je jen na zkouzku a po naslednem zvazeni vsech pro a proti sli zase o dum dal...

foto MichalSN

MichalSN 29.01.2009  14:54

nejlepsi recenze

chcem len povedat ze ma uz nebavia auta ktore sa nachadzaju v casti - najlepsie recenzie, ale tento bavorak je kus historie a krasnych spomienok. Ked som bol stredoskolak otec vlastnil presne rovnaky model ale tie ochromovane vyduchy vpredu mal uzsie jednalo sa o 740iL a bola to pecka, pamatam si na prepinac pri prevodovke(automat) na sportovu jazdu.. Krasa

Toto auto mi nikdy nepride vsedne, pricom zbytok co stoji pred Tebou ano, doslova sa mi opozerali.. MACZ - chcelo by to zmenu

foto MazdaGE

MazdaGE 10.02.2009  10:54

Překrásní, pravé BMW.

Překrásné, 100% BMW. Ty nové už nemají tolik z BMW jak ten tvůj co má ještě rozdělené světlomety.

hadXR 15.02.2009  14:15

V8

Jo gratuluju, paradni kára.
    Mam radost ze se este najdou lidi co si koupej poradny auto podle svejch predstav a nebojej se vetsich aobjemu a tak. Koneckoncu ta spotreba mi prijde velice dobra a skoro me prekvapuje, osobne bych hadal tak o neco vic. Toho mnozstvi najetejch km bych se taky nebal osobne raci koupim dorbre udrzovany a kvalitni auto s hodne km nez neco co ma najeto malo, ale melo to kdovijakou udrzbu. Navic pro tyhle motory a i cely auto nejakejch 300tisic zas tolik neni:)
    Musim ocenit ze ses rozhodnul zustat u standartniho rozmeru kol, jednak na nase silnice sou nizkoprofilovy pneu nesmysl, druhak se mi ani moc nelibej a uz vubec na limuzinach i kdyz v dnesni dobe je to moderni mit na luxusnim aute pneu 275/35 R20.
    Ja teda mam na Scorpiu 205/50 R16 a to v podstate jen proto ze byly pro verzi Cosworth standartni ale sam bych byl pro vetsi profil pneu. I kdyz musim rict ze mi nepride ze by proti 195/65 R15 straceli na komfortu.

Jinak koukam ze se pohybujes nekde v okoli Zlicina a Rep. To uz sme se tam mozna i nekdy potkaly:)

misi.ce 17.02.2009  20:21

« Re: V8

Jo spotreba mi ted o neco vyrostla. Za jedno sem byl v D a posledni dobou mu davam trosicku za usi :-) . Porad mam ale dlouhodobej prumer kolem 13,3 L/100km. Kilometry jinak vubec neresim, porad je to stara dobra atmosfera na ktere se fakt "nema" co po*rat. Navic prevodovka je k motoru citlivejsi nez kdo vi jakej setrilek a motor tak beha doopravdy v minimalnich otackach (v klidu :-) ). Clovece scorpio tu snad vidam jen jedno, ale to mam pocit, ze tu jen tak stoji u silnice a moc toho nenajezdi, odkud presne si?

hadXR 17.02.2009  22:17

« Re: V8

No ja ted bydlim v Bohnicich, ale nejakejch 12let sem bydlel na Zlicine. A porad se tam pohybuju dost casto, havne teda na Zlicine. Jo ale to stribrny Scorpio co tu na nej mam recenzi sem uz prodal. Ted mam tmave modry 24V Cosworth.
        Ne ze bych nejak moc resil spotrebu ale todle me fakt prekvapuje protoze podobnej prumer mam u 2.9 V6 a to je to Scorpio este o nejakejch 400kg lehci, je to vecinou mesto, ale zase ne v nejakym hroznym provozu do kolon se dostanu minimalne.
        No jinak mas pravdu automat je k motoru velice setrnej nepretaci ho ani nepodtaci.

misi.ce 18.02.2009  12:28

« Re: Re: V8

No tak mam urcite vic dalek, proto ten prumer, kdyz jedu do mesta a vynuluju, tak sem v tom normalni (mozna i trosku sviznejsi) jizdou neco kolem 17. Nepocitam moc kolony, tam je to zle :). Jinak to tak nejak jde.
          Jestli se pohybujes na zlicine, tak tam chodime s par lidma celkem pravidelne na kafe, primo do metropole - Coffee & Co. Kdyz budes mit nekdy chvili, dej vedet.

hadXR 19.02.2009  19:50

« Re: V8

Ok, to by sme mohli nekdy pokecat. Nekde tam (Zlicin, Stodulky, Repy) sem vecinou celej vikend.

"-- skrytý --" 13.07.2009  22:33

Chci ti objasnit moje hodnocení. Razím myšlenku, že nic nemůže být opravdu dokonalé, proto jsem se rozhodl neudělovat 10 za auto (a další), protože to je podle mě mazání medu kolem huby a pokrytectví.
    Krásná sedmička. Opravdu nádherná. Na to, že má 300tisíc na bedrech, opravdu úžasná!
    Klasické BMW ještě.
    Zaslouží si ode mne plné body! :yes:

"-- skrytý --" 06.09.2009  19:34

Úpřimný obdiv

zdravím,opravdu velice pěkný vůz...

foto ypsilon

ypsilon 29.09.2009  19:22

krasavec

nemam slov,jen cumim :yes: ...

"-- skrytý --" 20.03.2010  13:40

« Re: krasavec

Krásné opravdu nádherné auto!Vždycky se mi líbily starší sedmičky ale živit takovou limuzínu,to je kumšt teda:)

"-- skrytý --" 25.10.2010  11:19

BRAVO!!!!

Takto ma vyzerat pravy Bavorak a vidno že majitel sa velmi pečlivo stara o tohto krasavca.Samozrejme davam 3x10. paráda :yes:

foto Sammy

Sammy 26.10.2010  23:19

;o)

krásny kúsok, nááádhera :o)) závidím ti :o)))

foto XDOMINIKS

XDOMINIKS 07.11.2010  09:56

Tohle auto je nádherné! Krásné BMW! A výborně napsané!

woody-alien 18.03.2011  22:33

Laskomina

Tak tahle kára i tvoje recenze je laskomina, pošmákl jsem si velice. Nádhera ! ;-)

misi.ce 18.03.2011  22:58

« Re: Laskomina

Díky, ale teprve bude :). Pokud pujde vse podle planu, pristi rok by mohla byt jak ze skatulky.

foto pivrnec

pivrnec 19.03.2011  14:26

Nádherné auto....

Mám slabost pro starší auta... Tahle generace BMW je prostě užasna....

"-- skrytý --" 24.03.2011  11:38

Nejhezčí generace 7er

Je málo bmw které obdivuji, ale ty ses trefil. Velmi pěkné a skvělé čtení :yes: