escorpion (muž 45 let) Poslat zprávu

Hyundai i30 1.4 CVVT

Hyundai i30, foto 1 Hyundai i30, foto 2 Hyundai i30, foto 3 Hyundai i30, foto 4 Hyundai i30, foto 5 Hyundai i30, foto 6 Hyundai i30, foto 7 Hyundai i30, foto 8
Hyundai i30, foto 9 Hyundai i30, foto 10 Hyundai i30, foto 11 Hyundai i30, foto 12 Hyundai i30, foto 13 Hyundai i30, foto 14 Hyundai i30, foto 15 Hyundai i30, foto 16 Hyundai i30, foto 17 Hyundai i30, foto 19 Hyundai i30, foto 20 Hyundai i30, foto 21 Hyundai i30, foto 22 Hyundai i30, foto 23 Hyundai i30, foto 23 Hyundai i30, foto 24 Hyundai i30, foto 25 Hyundai i30, foto 26 Hyundai i30, foto 27 Hyundai i30, foto 28 Hyundai i30, foto 29 Hyundai i30, foto 30 Hyundai i30, foto 31 Hyundai i30, foto 32 Hyundai i30, foto 33 Hyundai i30, foto 34 Hyundai i30, foto 35 Hyundai i30, foto 36 Hyundai i30, foto 37 Hyundai i30, foto 38 Hyundai i30, foto 39 Hyundai i30, foto 40 Hyundai i30, foto 41 Hyundai i30, foto 42 Hyundai i30, foto 43 Hyundai i30, foto 44 Hyundai i30, foto 45 Hyundai i30, foto 46 Hyundai i30, foto 47 Hyundai i30, foto 48 Hyundai i30, foto 49 Hyundai i30, foto 50 Hyundai i30, foto 51 Hyundai i30, foto 52 Hyundai i30, foto 53 Hyundai i30, foto 54 Hyundai i30, foto 55 Hyundai i30, foto 56 Hyundai i30, foto 57 Hyundai i30, foto 58 Hyundai i30, foto 59 Hyundai i30, foto 60 Hyundai i30, foto 61 Hyundai i30, foto 62 Hyundai i30, foto 63 Hyundai i30, foto 64 Hyundai i30, foto 65 Hyundai i30, foto 66 Hyundai i30, foto 67 Hyundai i30, foto 68 Hyundai i30, foto 69 Hyundai i30, foto 70 Hyundai i30, foto 71 Hyundai i30, foto 72 Hyundai i30, foto 73 Hyundai i30, foto 74 Hyundai i30, foto 75 Hyundai i30, foto 76 Hyundai i30, foto 77 Hyundai i30, foto 78 Hyundai i30, foto 79

Přezdívka auta krabica Rok výroby 2008 Koupeno nové najeto [km]:73000 palivo: benzin počet válců: 4 počet ventilů na válec: 4 objem [cm3]: 1396 výkon [kW]: 80 kroutící moment [Nm]: 137 zrychlení 0-100 km/h [s]: 11.7 maximální rychlost [km/h]: 187 počet rychlostí: 5 převodovka: manuální průměr kol [palce]: 15 zavazadlový prostor [l]: 340 pohon kol: přední spotřeba [l/100km]: 6.1 (udávaná)spotřeba naměřená:Spritmonitor.de

VÝBER AUTA :
Nakoľko môj peugeot 307 break mal 5 rokov, 130 000 km a pri predpoklade ďalších investícii do údržby, som sa rozhodol, že si zaobstarám nové auto. Nechcel som žiadne ojazdené, ale konečne nové, do ktorého nebudem musieť okrem pohonných hmôt investovať. Výber auta nebol vôbec jednoduchý. Preštudoval som veľa recenzií, diskusií. Jasno som mal iba v motorizácii a to, že to bude benzín.

Kandidátmi na nové auto boli : Toyota auris, Kia ceed, Peugeot 308, Fiat Bravo, Hyundai i30. Kia sa mi páčila hneď od začiatku ako vyšla na trh. Dvaja kolegovia ju majú a sú nadmieru spokojní. Navyše poskytuje "lákavú" záruku 7 rokov.
Bol som na bratislavskom autosalóne a jednotlivé autá som si prehliadol pekne zblízka. Auris som vylúčil ako prvý, nevyhovovalo mi sedenie za volantom, ani kvalita interiéru.
Potom som vyskúšal Peugeot 308. Nádherný interiér aj exteriér. Absolvoval som skúšobnú jazdu s motorom 1,6 VTi 88 kW, ale zdal sa mi mdlý až lenivý. Vôbec sa mu nechcelo do otáčok, bol som sklamaný. Podľa papierového výkonu som čakal viac. Tým pádom som ho z výberu vyradil tiež.
Fiat Bravo ? Pekné auto, ale trochu som sa obával nie tak talianskej kvality ako spoľahlivosti. Navyše priestor vo vnútri sa mi zdal stiesnený, ale batožinový priestor bol na danú triedu slušný. Ten však nebol pri mojej voľbe rozhodujúcim kritériom.

Možno sa natíska otázka prečo nie octavia golf alebo focus ?
Octavia je dobré auto, ale myslím si, že ceny sú dosť nadsadené a mal som obmedzený rozpočet na nové auto. Golf ako etalón triedy je fajn, ale o ňom som neuvažoval. Focus sa mi nepáčil exteriérom ani interiérom, hoci každý ospevuje podvozok.

Hyundaiu i30 som zo začiatku nevenoval veľkú pozornosť, ale postupom času si ma získal. Porovnával som so ceedom a i30 sa mi páčil viac. Kia má vyvážený design, ktorý nikoho neurazí, ale ani nenadchne, trochu konzervatívny. Naopak i30 je podľa môjho subjektívneho názoru športovejší.

Prečo teda i30 a nie jeho bratranec ceed ? Je pravdou, že ceedov jazdí čoraz viac a mne sa ceed trochu okukal ...

Navštívil som autosalón Hyundaiu a vyskúšal si i30. Keď som sadol za volant, vedel som, že to je to auto. Všetko bolo krásne po ruke, príjemné materiály, ergonómia na jednotku, o sedadlách ani nehovorím. Manželke sa taktiež páčil exteriér, aj interiér vozidla. Bolo rozhodnuté. Nasledovalo študovanie cenníku. Už základná výbava classic mala 6 airbagov, ABS, predné elektrické okná, rádio na mp3 + usb s ovládaním na volante. Čo viac potrebujete ? Snáď len klimatizáciu, ale tá bola až vo výbave comfort (automatická) alebo za príplatok 30 000 Sk manuálna. Mali sme šťastie, pretože akurát prebiehala akcia manuálna klíma zdarma.

Tak som objednal hyundai 1,4 vo výbave classic + AC, farba metalíza - vivid blue. Tá sa mi na íčku páčila najviac. Je síce za príplatok 11 500 Sk, ale stojí za to. Priplatil som si aj za diaľkové ovládanie centrálneho zamykania. Je to užitočná vec.

VÝBAVA CLASSIC :
Airbag vodiča a spolujazdca
Bočné airbagy
Okenné airbagy vpredu a vzadu
Antiblokovací systém ABS + EBD
El. ovládané okná predné
Integrované autorádio s CD MP3
Ovládanie audiosystému na volante
Reproduktory 4
Manuálna klimatizácia s chladením schránky pred spolujazdcom
Palubný počítač
Výškovo a pozdĺžne nastaviteľný volant
Výškovo nastaviteľné sedadlo vodiča

Prevádzková hmotnosť (kg) - 1 268
Užitočná hmotnosť (kg) - 452
Celková hmotnosť (kg) - 1 720

EXTERIÉR :
Exteriér auta je vec vkusu. Dnes prísť s niečím originálnym nie je vôbec jednoduché. Bočný profil vzdialene pripomína mazdu3, zadná časť auta sa zasa nápadne podobá s bmw1. Páčia sa mi najmä zadné partie s predĺženými svetlami. Ako celok vyzerá dobre s miernym nádychom k športovosti.

INTERIÉR :
Kvalita dielenského spracovania je celkom dobrá, na palubnej doske dominujú mäkké plasty a aj ergonómia ovládania je príkladná. Ani po 73 000 km nič nevŕzga. Všetky potrebné ovládacie prvky sú rozmiestnené logicky. Ovládajú sa jednoducho a intuitívne. V stredovom paneli dominuje rádio, ktoré prehráva aj mp3 (s ovládananím na volante). Stredový panel by však mohol byť užší, prekáža pravej nohe vodiča.
Na modro sú podsvietené budíky (otáčkomer, rýchlomer) a takisto ovládače elektrických okien, ovládania klimatizácie a rádia. Keďže vo výbave classic nie je regulácia osvetlenia, v noci svieti interiér ako vianočný stromček.

Napriek tomu, že nechýba výškovo ani pozdĺžne nastaviteľný volant, pozícia za volantom sa hľadá trochu ťažšie.
Pochvalu si zaslúžia sedadlá s dobrým bočným vedením, ale sedák je trochu kratší pre vodiča, ktorý má 180 cm a viac.

Batožinový priestor nie je v tejto triede najväčší, 340 litrov patrí skôr k priemeru, ale na každodenné, bežné použitie postačuje.
Potešia 2 háčiky na úchyty nákupných tašiek.
Pod dnom kufra je dojazdová rezerva. Po sklopení zadných sedačiek nevznikne úplne rovná podlaha, je tam menší schodík.
Čo sa týka odkladacích priestorov, 2 držiaky na nápoje, resp. pet fľaše sú pri ručnej brzde. Tie však prekážajú pri radení rýchlosti. Do priestorov dverí sa zmestí iba 0,5 litrová fľaša. Klimatizovaná schránka pred spolujazdcom je síce fajn, ale je dosť malá. Veľa vecí sa do nej nezmestí, nosím v nej návod na obsluhu auta.

MOTOR :
Máloobjemový motor o výkone 80 kW je na auto o hmotnosti 1 268 kg nedostačujúci (výkon na papieri). Pokiaľ idete dvaja alebo nezapínate klímu (uberá veľa výkonu a je to cítiť) to celkom ujde.
Prejavuje sa tichým a kultivovaným chodom. Po naštartovaní nie je na voľnobeh takmer počuť, že je motor v chode.
Do interiéru sa neprenášajú žiadne vibrácie.
Spojka sa stláča príjemne mäkko a hladko. Oproti peugeotu 307 je to veľký rozdiel, tam bola príliš tuhá.

Spojka zaberá dosť vysoko a na krátkej dráhe, takže v kombinácii s citlivým plynom to chce veľa cviku sa rozbehnúť a radiť najmä z 1 do 2 plynulo a bez cukania.
Najhoršia je jazda v kolóne a neustále striedanie rýchlostných stupňov v intervale 1-2, neutrál a stále dokola. Jednotka občas nejde zaradiť, spiatočka detto. Pri ubratí plynu autom cuká pri akomkoľvek zaradenom stupni.

Maximálny výkon motora vrcholí pri 6 200 ot/min, max.krútiaci moment 137 Nm dosahuje pri 5 000 ot/min. V rozmedzí otáčok 3 000 - 6 000 ot/min však neklesá pod 130 Nm.

Motor je sprevodovaný nasledovne, hodnoty pri 6 000 ot/min.
1 – ka : 50 km/hod
2 - ka : 80 km/hod
3 - ka : 120 km/hod
4 - ka : 160 km/hod
5 – ka : 190 km/hod

Pre bežnú jazdu stačí udržovať otáčkomer medzi 2 000-3 000 otáčkami. Od 1 500 ot. ide dosť neochotne, zlepší sa to až okolo 3 000.
Ak stúpa ručička na otáčkomeri smerom nahor, motor prejaví drsnejším zvukom a príjemným zrýchľovaním. Najprv je zrýchlenie pozvoľné, ale čím ide ručička otáčkomera vyššie, tým je zrýchlenie lepšie.
Pre svižnejšiu jazdu je najlepšie pásmo otáčok 4 000-6 000.
Auto výborne akceleruje na 2-ku, 3-ku (najpoužívanejší rýchlostný stupeň pri predbiehaní, ťahá do 120 km/hod). 4-ka je dobrá pre zrýchlenie na diaľnici, 5-ka skôr ekonomická.

Otáčky, rýchlosti a prevodové stupne (4-ka, 5-ka sú zdokumentované vo fotogalérii + video zrýchlenia 0-100 km/hod)

3 – ka :

130 km/hod = 5 000 ot/min

5 – ka :
50 km/hod = 1 500 ot/min
90 km/hod = 2 700 ot/min
130 km/hod = 4 000 ot/min.

PREVODOVKA :
Motor je sprevodovaný 5-stupňovou manuálnou prevodovkou. Radenie rýchlostných stupňov je presné, sprevádzané cvaknutím. Spiatočka sa radí zle, niekedy na dvakrát, vraj je to spôsobené defendlockom. Neverím.

SPOTREBA :
Podľa výrobcu
Cyklus - mestský 7,6 / 183 CO2 g/km
- mimomestský 5,2 / 123 CO2 g/km
- kombinovaný 6,1 / 145 CO2 g/km

Môj priemer je 6,1 litrov na 100 km. Presne taký ako uvádza výrobca. Jazdím prevažne mimomesto / mesto (70:30), občas diaľnica (výnimočne, tak 4-krát do roka).

Skúšal som aj eco jazdu. Pri rozumnej jazde a radení rýchlosti pri cca 2500 otáčok, bez vytáčania motora, prudkom akcelerovaní a dobrzďovaní motorom mi palubný pc ukazoval spotrebu 4,8.

BRZDY :
Predné - kotúčové s vnútorným chladením
Zadné - kotúčové
Auto vďaka štyrom kotúčom brzdí veľmi dobre a ani pri opakovanom brzdení som nespozoroval ich negatívny účinok.

ZAVESENIE :
Predných kolies - nezávislé McPherson so stabilizátorom
Zadných kolies - nezávislé viacprvkové zavesenie so stabilizátorom

PNEUMATIKY :
Auto je obuté na pneumatikách Hankook 185/65 R15 88 H. Alternatívne sú 195/65 R15 91H, 205/55 R16 91H. Zimné pneumatiky sú Goodyear Ultra Grip 7+ 195/65 R15 91 T. Goodyear sú oproti letným pneumatikám hlučnejšie a zvyšujú priemernú spotrebu o cca 0,5 l/100 km, ale aj na snehu veľmi dobre držia stopu.

BEZPEČNOSŤ :
Čo sa týka bezpečnosti, tak i30 získal v hodnotení Euro NCAP 5 hviezdičiek (na druhý pokus).

Do auta som si ako mechanické zabezpečenie nechal namontovať zariadenie defendlock.

PODVOZOK :
Podvozok je naladený tvrdo.
Auto sa v zákrutách nakláňa, stopu však drží stabilne. Pri prejazde nerovností má tendenciu auto uskakovať zo zvoleného smeru (hlavne zadná náprava). Autom trasie, búcha, vŕzga, o komforte sa nedá hovoriť.

Výhľad z auta je zlý. Dopredu to ako tak ujde, ale dozadu katastrofa. Malé zadné okno, široké C stĺpiky, odhad vzdialenosti bez senzorov je ako tipovanie lotérie.
Veľký "mŕtvy" uhol nepridáva k pohode cestovania a vodič kmitá hlavou ostošesť. Tým pádom na sekundu či 2 odvracia zrak z vozovky, a to je chyba.

- spotreba
- brzdy
- sedadlá
- veľké spätné zrkadlá
- spoľahlivosť
- pomer cena / úžitková hodnota
- nezáujem o kórejcov

- palubný počítač (ukazuje priemernú rýchlosť, prejdené kilometre od dotankovania - trip, dojazd, priemernú spotrebu)

Ani nie v tom zmysle, že tlačidlo ovládania pc je umiestnené na palubnej doske a nie v páčke ovládania smeroviek prípadne stieračov, to mi až tak nevadí. Chýba mi ukazovateľ okamžitej spotreby a pc by mohol byť presnejší. Je to optimista, pri tankovaní si vediem evidenciu a pc udáva nižšiu spotrebu oproti skutočnej o 0,3-0,5 litrov na 100 km.

- tvrdý podvozok, nekvalitné stabilizátory
- predné svetlá svietia dosť nízko a na krátku vzdialenosť
- kombinácia spojky a plynu chce veľa cviku (pre čerstvého absolventa autoškoly horor)
- zlý výhľad z auta smerom dozadu

- žiarovky H7 (výmena je práca pre servis, v predných svetlách nie je žiaden priestor. Na jednej strane zavadzia nádržka ostrekovača a na druhej batéria). Výdrž je veľmi biedna, cca 15 000 km.

Menil som žiarovku H7 v ľavom svetlomete. Bolo to hrozné. Musel som demontovať a vybrať celé svetlo a až potom vymeniť žiarovku. Demontáž išla ako tak (oškrel som lak pod svetlom), ale montáž svetla bol horor. Nie a nie tam zapadnúť. Žiarovku som menil vyše hodiny. Nabudúce to nechám radšej na servis. Neviem si predstaviť, že by som to musel meniť niekde v noci na krajnici.

Pravé svetlo je záležitosť pár minúť. Stačí demontovať 2 skrutky a nádržku ostrekovača odsunúť. K žiarovke je potom dobrý prístup a výmena trvá cca 10 minút. Pri výmene ľavej chodím do servisu.

- korózia (na dverách kufra)

1.servisná prehliadka 02.07.2009 pri 19 530 km (Autotechnika, DS):
- výmena oleja 5W30, olejový filter, výmena žiarovky H7 12V/55W, prehliadka karosérie, geometria auta = 159,48 €

2.servisná prehliadka 09.04.2010 pri 39 908 km (Auto Pola, BA):
- čistič oleja, čistič odvetrania nádrže, destilovaná voda, čistiť peľový, brzdová kvapalina, nemrznúca zmes, zapaľovacia sviečka NGK 4 ks, olej mobil super 3000, 5W-40 = 241,75 €

3.servisná prehliadka 09.02.2011 pri 59 955 km (Auto Pola, BA):
- geometria, filter klimatizácie, olej, palivový filter = 239,12 €

V rámci záruky bola menená ľavá tyčka predného stabilizátora (69 500 km).
Prístup servisu Auto Pola, BA v rámci servisných prehliadok veľmi dobrý, spokojnosť.

Výborné. Auto kupované v Dunajskej Strede - Autotechnika.
Objednal som 21.07.2008 s tým, že majú v tejto motorizácii a farbe akú som chcel, jeden na centrálnom sklade v Slovinsku. Čakacia doba 5 týždňov. Nový i30 som preberal 27.08.2008.
Jednanie seriózne a na úrovni, spokojnosť.
Pravdepodobne budem auto servisovať tam kde som ho kúpil, hoci aj v BA sú 2 autorizované servisy.

Predajca mi vravel ako zabehnúť motor. Prvých 1 000 km ísť maximálne 100-110 km/h, točiť nie viac ako 4 000 otáčok. Snažil som sa to dodržiavať, ale po prekročení 1 000 km som mu dával príležitostne aj viac (5 000-6 000 otáčok). Tento motor si otáčky doslova pýta.

17.12.2011 11:26

krabica

Auto som predal 19.10.2011. Novému majiteľovi prajem všetko dobré. Bez problémov. Mne vadili hlavne jazdné vlasnosti, preto som sa ho zbavil. Spoľahlivosť ukážková a podľa mňa vydrží bez problémov ďalších 100 tisíc km bez investícii. Okrem bežnej údržby, samozrejme.

Slovenské rozbité cesty budem brázdiť s BMW 530i touring, 200 kW s automatom, snáď časom pribudne recenzia na geniálny 6-válcový atmosférický benzín. Zatiaľ mám najazdené málo, takže by to nebolo objektívne. Chce to minimálne 20 tisíc km. Nepochopím recenzie u nového auta po 100 km. Jasné, že nadšenie, čo iné očakávať ?

31.8.2011 18:36

recenzia

Žiadna veľká novinka sa nekoná, trochu som iba upravil recenziu po dlhodobom používaní auta, keďže prvotné nadšenie vyprchalo (už som niečo spomínal v predchádzajúcich novinkách). Zo začiatku som niektoré nedostatky nevidel, či nechcel vidieť, ale pri osobnej skúsenosti s konkurenčnými modelmi vyplávali na povrch.

Možno to vyznie trochu negatívne, opak je pravdou. Auto mám rád, ale macz je o pomoci pri výbere auta nerozhodným záujemcom. Aspoň si to myslím, chvastať sa nejakým "nabúchaným" žihadlom nie je prioritou, či ?

Výber auta je na každom z nás, podľa našich preferencií a priorít a samozrejme aj od finančných možností. Tiež som vyberal najmä podľa ceny, ale v budúcnosti zohľadním všetky kritéria pri výbere auta, nielen cenu.

P.S. Čakám, kedy sa vypáli žiarovka H7, už mi drží pol roka, tak je načase. Že klasická bolesť dnešných automobilov ?
OK, ale je rozdiel meniť žiarovku raz za 3 roky (napr. opel corsa) alebo 3 krát do roka (i30). To bude samozrejme tým "nárastom kvality" u kórejských automobiloch ...

P.P.S. Manželke som včera "požičal" auto. Týždeň nejazdila, ale majiteľ svoje auto pozná a jazdí po pamäti (má najazdených viac ako 100 tisíc km). Jazda bol "zážitok". Cukali sme vždy a všade. Ku podivu, manželka je s autom veľmi spokojná.

Stali sme na semafóre vo Svätom Jure. Zapnutá klíma, zelená, a nie sa rozbehnúť. Obvinila ma, že som zatiahol ručnú brzdu. Nie. Moja chyba to nebola a radšej na križovatkách vypínam klímu aj rádio. Inak je to lotéria.

27.8.2011 12:34

výročie

Dnes sú presne 3 roky čo auto mám. Nájazd 70 800 km a nejaké drobné.

Zatiaľ žiaden problém, jazdíme ďalej. Náklady na údržbu minimálne, resp. iba servisky. Spokojnosť ? 7/10. Auto nie je iba o spoľahlivosti ...

12.8.2011 17:36

tyčka stabilizátora

Minulý týždeň vymenená ľavá tyčky stabilizátora na prednej náprave. Už som chystal peňaženku a na moje prekvapenie, vymenili na záruku.

So spoľahlivosťou nemám problém. Celkovo auto plní svoj účel, ale nie je to ono. Keď som vyskúšal konkurenčné modely, tak i30 je podpriemer.

Neuveriteľne citlivý plyn v kombinácii so spojkou vyžadujú aj po 70 tisíc km priam schopnosti absolventa baletnej akadémie, inak ste považovaný za vodiča autoškoly. Buď to skape alebo zareve. Záber spojky je ťažko identifikovateľný. Ani po 3 rokoch neviem kedy zaberá a pri rozjazde pre istotu stíšim rádio, aby som motor ako tak počul.

Najviac mi vadí pohýňanie v kolóne. Na dvojke pri 1500-2000 ot. iba hladkám plyn a je potrebné podľa situácie pridať či ubrať. Keď pridám, tak s autom či motorom cuká. Ide mi to na nervy a už sa ma viacerí spolucestujúci pýtali, že čo robím. Nič !, to je charakteristika motora (aspoň u mňa). U žiadneho iného auta som to nikdy nespozoroval. Oveľa radšej jazdím so služobným autom - opel corsa 1,0.

Podvozok nezmyselne tvrdý a na naše cesty absolútne nevhodný. Klímu zapínam iba pri teplote nad 30°C, pretože berie polovicu výkonu a samozrejme sa pripomenie zasa cuknutím. Akoby ste zatiahli ručnú brzdu.

i30 som kupoval kvôli cene, ale nabudúce už takú chybu neurobím a zohľadním všetky parametre. Hlavne jazdné vlastnosti a najmä podvozok.

Pri testoch nových modelov hyundaiu nemám pocit, že kórejci chcú niečo zmeniť. Ich cieľom je produkovať model za modelom v každom segmente a serú na názor zákazníka. Už ani cena neohúri (veloster či i40).
Kde je 5 rokov sľubovaná dvojspojka PSG ? Turbo motory ? Nikde. Dokonca to vyzerá tak, že od multilinku prejdú k torznej tyčke. To je ten pokrok ?

23.7.2011 09:08

koniec záruky

O mesiac mi končí záruka a ozývajú sa tyčky stabilizátorov. Auto búcha ako o život. Nemyslím, že to vymenia na záruku, predsalen takmer 70 tisíc km a tyčky sú spotrebák. Na našich cestách sa nie je čomu diviť. Inak bez problémov. Ani po 3 rokoch nič nevŕzga, interiér ako nový, žiaden pocit opotrebovanosti.

17.4.2011 08:15

po 3.serviske

Za mnou je 3.prehliadka. Pohoda, auto jazdí bez problémov. Záruka pomaly končí (8/2011), ale zatiaľ som ju nemusel využiť, 63 500 km. Je to hyundai, ale dobré auto. Veľmi dobré.

Bol som na autosalóne v BA a naživo pozrel i40 cw. Super, adept na budúce približovadlo. Ešte uvidím, láka ma to do prémiového segmentu.

5.11.2010 19:08

55 000 km

Čo povedať o aute po najazdení 55 000 km ? Vynikajúce auto, maximálne spoľahlivé, žiadna neplánovaná návšteva servisu. Motor parádny, už si dávno sadol, priemerná spotreba 6,1 l benzínu na 100 km.
Na moje odporúčanie si toto auto kúpilo už viacero ľudí a zatiaľ sú takisto spokojní. Darmo, vysoká spoľahlivosť, pomer cena/hodnota je najvyššia v tejto triede, takže objektívne hovorím po takmer 2,5 roku, že i30 bola v mojom prípade vynikajúca kúpa, ktorú rozhodne neľutujem a všetkým tento automobil odporúčam. Kto nevyskúšal, nepochopí.

3.9.2010 08:30

50 000 km

Pokorená hranica 50 000 km. Zatiaľ žiadna závada, či neplánovaná návšteva servisu. Spoľahlivosť a tým pádom aj spokojnosť 100 %. Absolvované 2 servisné prehliadky pri 20 a 40 tisíc km. Mením iba žiarovky H7 (vydržia cca 15 000 km).

29.9.2009 09:48

Spotreba

Dnes ráno som natankoval. Musím povedať, že výrobca, ktorý deklaruje spotrebu 6,1 l/100 km sa nemýli.
Pri najazdení 26 759 km mám priemernú spotrebu 6,09 l/100 km.
Auto jazdí výborne a bez závad.

12.4.2009 12:13

8.4.2009 som absolvoval cestu Mosonmagyaróvár - Bratislava - Modra ( cca 65-70 km ) pri dodržiavaní predpisov, 50 - 80 ( 90 ). Jazda celkom kľudná bez prudkých akcelerácii. Auto plne naložené, zapnutá klíma a spotreba ? Podľa palubného pc 4,8 l/100 km.

11.4.2009 12:10

Auto prezuté na letné pneumatiky spolu s hliníkovými diskami Dezent F 6,5x15 ( 5x114,3 ) ET40.
i30 zatiaľ jazdí spoľahlivo a bez problémov.

6.12.2008 00:00

Na zadné okná "inštalované" tmavé fólie. V aute mám viac súkromia, dobre to vyzerá a v lete ocením, že v interiéri nebude pekelne horúco.

14.10.2008 00:00

Dnes mi prišli nové zimné pneumatiky Goodyear Ultra Grip 7+ 195/65 R15 91T.

Přidat názorDiskuse: Hyundai i30 1.4 CVVT

Další vozy Hyundai i30

Bez problémov (73 000 km). 3 servisné prehliadky. Musel som meniť žiarovky H7 (3x ľavé svetlo, 3x pravé) a v rámci reklamácie (záruka) ľavá, predná tyčka stabilizátora.

Priestranný interiér, malý polomer otáčania-dobré parkovanie. Trochu vadí stredový panel. Pri sklopení zadných sedadiel nie je rovná podlaha.

Vďaka rázvoru 2 650 mm veľa miesta nielen vpredu, ale aj na zadných sedadlách. Taktiež priestor nad hlavou je parádny (som vysoký 182 cm). Priestor na šírku je výborný, horšie je to so širokým stredovým panelom.

Dobre drží stopu, v zákrutách sa mierne nakláňa. Riadenie preposilované, odozva od kolies minimálna. Ženám vyhovuje.

Podvozok je naladený tvrdo a každú nerovnosť dá pocítiť. Horšie je to s utlmením. Celé auto trasie a búcha ako o život. Zo začiatku OK, ale postupom času a km iba horšie.

Benzín, náplň do ostrekovača + občas umyvárka. A servisné prehliadky samozrejme.

Ani po 73 000 km som nemal možnosť posúdiť. Spoľahlivosť je veľmi silná stránka tohto auta.

Motor je slabý a výkon ostáva na papieri. Vysokootáčkový, takže na bežnú jazdu nič moc.

Výborná, taká ako uvádza výrobca, ale pri dodržiavaní predpisov a defenzívnej jazde. Radiť treba pri 2 000 - 2 500 otáčkach. Motor pri týchto ot je lenivý.

Motor je subjektívne hlučnejší ako keď bol nový. Na voľnobehu tichý, pri akcelerácii sa ozýva. Zvuk je však príjemný.

Bezpochyby jedna z najlepších vlastností auta. Sú jednoducho vynikajúce, výborné bočné vedenie. V tomto aute je radosť cestovať. Trochu kratšie sedáky (záleží od výšky vodiča).

Super, nemám čo dodať. Nemajú problém ani pri opakovanom brzdení. Brzdenie sprevádza pískanie.

Zatiaľ som nemal problém. Cestovali sme už aj 5-ti v aute a do kufra sa zmestilo 5 cestovných tašiek + nejaké igelitky. Na každodenné dochádzanie do práce úplne postačuje.