Vette (muž 46 let) Poslat zprávu

Chevrolet Corvette C4

Chevrolet Corvette, foto 1 Chevrolet Corvette, foto 2 Chevrolet Corvette, foto 3 Chevrolet Corvette, foto 4 Chevrolet Corvette, foto 5 Chevrolet Corvette, foto 6 Chevrolet Corvette, foto 6 Chevrolet Corvette, foto 7
Chevrolet Corvette, foto 8 Chevrolet Corvette, foto 9 Chevrolet Corvette, foto 9 Chevrolet Corvette, foto 10 Chevrolet Corvette, foto 11 Chevrolet Corvette, foto 12 Chevrolet Corvette, foto 13 Chevrolet Corvette, foto 13 Chevrolet Corvette, foto 14 Chevrolet Corvette, foto 15 Chevrolet Corvette, foto 16 Chevrolet Corvette, foto 17 Chevrolet Corvette, foto 19 Chevrolet Corvette, foto 20 Chevrolet Corvette, foto 21 Chevrolet Corvette, foto 22 Chevrolet Corvette, foto 23 Chevrolet Corvette, foto 26 Chevrolet Corvette, foto 27 Chevrolet Corvette, foto 28 Chevrolet Corvette, foto 29 Chevrolet Corvette, foto 30 Chevrolet Corvette, foto 31 Chevrolet Corvette, foto 32 Chevrolet Corvette, foto 34 Chevrolet Corvette, foto 35 Chevrolet Corvette, foto 36 Chevrolet Corvette, foto 38 Chevrolet Corvette, foto 43 Chevrolet Corvette, foto 47 Chevrolet Corvette, foto 49 Chevrolet Corvette, foto 50 Chevrolet Corvette, foto 52 Chevrolet Corvette, foto 53 Chevrolet Corvette, foto 55 Chevrolet Corvette, foto 56 Chevrolet Corvette, foto 57 Chevrolet Corvette, foto 58 Chevrolet Corvette, foto 59 Chevrolet Corvette, foto 61 Chevrolet Corvette, foto 62 Chevrolet Corvette, foto 63 Chevrolet Corvette, foto 64 Chevrolet Corvette, foto 67 Chevrolet Corvette, foto 68 Chevrolet Corvette, foto 70 Chevrolet Corvette, foto 71 Chevrolet Corvette, foto 72 Chevrolet Corvette, foto 73 Chevrolet Corvette, foto 74 Chevrolet Corvette, foto 75 Chevrolet Corvette, foto 76 Chevrolet Corvette, foto 77 Chevrolet Corvette, foto 78 Chevrolet Corvette, foto 79 Chevrolet Corvette, foto 81 Chevrolet Corvette, foto 82 Chevrolet Corvette, foto 83 Chevrolet Corvette, foto 84 Chevrolet Corvette, foto 85 Chevrolet Corvette, foto 86 Chevrolet Corvette, foto 87 Chevrolet Corvette, foto 88 Chevrolet Corvette, foto 89 Chevrolet Corvette, foto 90 Chevrolet Corvette, foto 91 Chevrolet Corvette, foto 92 Chevrolet Corvette, foto 93 Chevrolet Corvette, foto 94 Chevrolet Corvette, foto 95 Chevrolet Corvette, foto 100 Chevrolet Corvette, foto 101 Chevrolet Corvette, foto 102 Chevrolet Corvette, foto 103 Chevrolet Corvette, foto 104 Chevrolet Corvette, foto 105 Chevrolet Corvette, foto 106 Chevrolet Corvette, foto 107 Chevrolet Corvette, foto 108 Chevrolet Corvette, foto 109 Chevrolet Corvette, foto 110 Chevrolet Corvette, foto 111 Chevrolet Corvette, foto 112 Chevrolet Corvette, foto 114 Chevrolet Corvette, foto 115 Chevrolet Corvette, foto 116 Chevrolet Corvette, foto 117 Chevrolet Corvette, foto 118 Chevrolet Corvette, foto 119 Chevrolet Corvette, foto 120 Chevrolet Corvette, foto 121 Chevrolet Corvette, foto 122 Chevrolet Corvette, foto 123 Chevrolet Corvette, foto 124 Chevrolet Corvette, foto 125 Chevrolet Corvette, foto 126 Chevrolet Corvette, foto 127 Chevrolet Corvette, foto 128 Chevrolet Corvette, foto 129 Chevrolet Corvette, foto 130 Chevrolet Corvette, foto 131 Chevrolet Corvette, foto 132 Chevrolet Corvette, foto 133 Chevrolet Corvette, foto 134 Chevrolet Corvette, foto 135 Chevrolet Corvette, foto 136 Chevrolet Corvette, foto 137 Chevrolet Corvette, foto 138 Chevrolet Corvette, foto 139 Chevrolet Corvette, foto 140 Chevrolet Corvette, foto 141 Chevrolet Corvette, foto 142 Chevrolet Corvette, foto 144 Chevrolet Corvette, foto 145 Chevrolet Corvette, foto 146 Chevrolet Corvette, foto 147 Chevrolet Corvette, foto 148 Chevrolet Corvette, foto 151 Chevrolet Corvette, foto 152 Chevrolet Corvette, foto 155 Chevrolet Corvette, foto 156 Chevrolet Corvette, foto 157 Chevrolet Corvette, foto 158 Chevrolet Corvette, foto 159 Chevrolet Corvette, foto 160 Chevrolet Corvette, foto 163 Chevrolet Corvette, foto 165 Chevrolet Corvette, foto 166 Chevrolet Corvette, foto 167 Chevrolet Corvette, foto 168 Chevrolet Corvette, foto 169 Chevrolet Corvette, foto 170 Chevrolet Corvette, foto 171 Chevrolet Corvette, foto 172 Chevrolet Corvette, foto 173 Chevrolet Corvette, foto 174 Chevrolet Corvette, foto 175 Chevrolet Corvette, foto 176 Chevrolet Corvette, foto 177 Chevrolet Corvette, foto 178 Chevrolet Corvette, foto 179 Chevrolet Corvette, foto 180 Chevrolet Corvette, foto 181 Chevrolet Corvette, foto 182 Chevrolet Corvette, foto 183 Chevrolet Corvette, foto 184 Chevrolet Corvette, foto 185 Chevrolet Corvette, foto 186 Chevrolet Corvette, foto 187

Přezdívka auta Vette Rok výroby 1993 Koupeno ojeté palivo: benzin počet válců: 8 počet ventilů na válec: 2 objem [cm3]: 5 výkon [kW]: 224 kroutící moment [Nm]: 447 zrychlení 0-100 km/h [s]: 5.1 maximální rychlost [km/h]: 253 počet rychlostí: 6 převodovka: manuální průměr kol [palce]: 17 zavazadlový prostor [l]: 357 pohon kol: zadní spotřeba [l/100km]: 11.9

Nastal čas na zmenu. Nie na zmenu auta, ale recenzie, ktorá už nedokáže konkurovať tým, ktoré tu v poslednej dobe pribudli. Až pri písaní môjho príspevku na Mondeo som si uvedomil, že to, čo je napísané pod mojou Vette nie je hodné takého auta. Zvažoval som prepísanie pôvodnej recenzie, ale na zlom základe sa dá tažko vytvoriť niečo nové a kvalitné. Ak sa niečo spraví zle, snažím sa vždy začať odznova ako sa trápiť z opravou niečoho nepodareného.

S americkou športovou legendou sa už určite stretol každý fanúšik silných športových áut. Corvette je jedno z mála áut, ktoré majú za sebou takú dlhú a pestrú minulosť. Jej história je taká pestrá, že nepoznám nikoho, koho by neočarila aspoň jedna generácia tejto americkej klasiky. Kto by aj odolal krásnym tvarom verzií C1 alebo C2, ktoré sú klenotmi mnohých automobilových zbierok. Množstvo C3 ešte stále brázdi cesty po celom svete, a vzbudzujú pozornosť svojímy oblými tvarmi a výkonými motormi. Ak by aj niekto dokázal odolať čaru týchto legiend, určite ho dostanú posledné výkonné verzie Z06 alebo ZR1, ktoré ako jední z mála amerických áut dostali uznanie aj v európe. Výkonné motory a vynikajúce jazdné vlastnosti dajú na okruhoch zabrať aj drahším autám od „exkluzívnych“ výrobcov. Poznám množstvo pyšných majitelov Z06, ktorý na svojú Vette nedajú dopustiť. Radi sa chvália ako im na okruhoch nestíhali ani majitelia Porsche alebo Ferarri. Aj napriek tomu, že sa Corvette začala predávať v európe len pred pár rokmi, rýchlo si našla svojích fanúšikov a začína sa bežne objavovať aj na naších cestách. Verím že vzhľadom na úspech, ktorý dosahujú posledné generácie bude jej rozmach pokračovať aj v budúcnosti. Už teraz sa teším na prvé stretnutie z C7 v roku 2010. 

Dlhé roky som mal jasný cieľ. Jedného dňa bude u mňa v garáži parkovať Corvette. Vette bola dlhé roky môj chlapčenský sen, ktorého som sa nedokázal dlhé roky vzdať. Jednoducho a zdanlivo presne definovaná požiadavka sa začala časom zamontávať a v pravidelných intervaloch som váhavo menil kritéria výberu. Vždy som vedel, že hľadám Corvette, problém nastal pri výbere tej právnej generácie, ktorá by najviac vystihla moje predstavy. Staršie ročníky lahodia oku a vyvolávaju silné emócie verného Corvettáka. Už dávno ma očarili všetky generácie, a preto bolo tažké spraviť to hlavné rozhodnutie. Dať prednosť klasike v podobe C3 alebo výkonným modelom posledných rokov? Staršie ročníky majú tiež svoje čaro, ale vzhľadom na ich ceny sú momentálne nedostupné. Určite stojí za to mať taký skvost v garáži, ale momentálne som hľadal niečo, čo by mi robilo radosť hlavne na ceste. Preto som sa začal orientovať na ročníky 1990 a novšie. Pre mnohých priaznivcov tieto ročníky už nemajú to správne čaro Corvette, ale ja som vždy patril do tej inej kategórie. Vyšší výkon a lepšie jazdné vlastnosti boli to hlavné, čo som pri svojej prvej Vette očakával. Život hádam ešte nekončí, a ak sa bude dariť, rád rozšírim zbierku aj o klasiku zo starších ročníkov.

Upravené kritériá zúžili výber na modely C4, C5 alebo jazdenú C6. Výkon cez 300PS sa mi zdal na začiatok postačujúci. Bez skúsenosti s náhonom na zadnú nápravu možno aj moc. Ešte že majú tieto ročníky ASR. Najlepšie všetky kritéria spĺňala najnovšia C6. Aj napriek výhodnému kurzu bola jej cena mimo momentálne dostupného rozpočtu. Nastal čas na výrazný kompromis. Prestať snívať a splniť si svoj sen hneď, alebo ďalej pokračovať v snívaní až kým rozpočet nenarastie do potrebnej výšky. Takéto rozhodnutia sú ťažšie ako som si predstavoval. Dlhé hodiny strávené na internete menili rozhodnutia zo dňa na deň. Každý nový výber odhalil množstvo nových argumentov prečo práve ten je ten správny. Posledný zlom nastal, keď sa na fádnom slovenskom trhu objavil inzerát na červenú C4 s manuálnou prevodovkou. Corvette s manuálnou prevedovkou a na slovenských značkách zmenila všetky moje plánované kombinácie. Žiadny dovoz z USA, žiadne komplikované prihlasovanie na Slovensku. Stačí len sadnúť do auta a ísť sa pozrieť na tú nádheru. 200km nie je v porovnaním z cestou do USA až tak ďaleko. Ak sa mi bude páčiť, môže byť hneď moja. Aj takéto jednoduché riešenie ma nechalo váhať, a trvalo až 5 mesiacov, kým som sa na tento inzerát ohlásil. Možno som mal šťastie že na Slovensku nie je veľa fanatikov, ktorý by čakali až sa v ponuke objaví Corvette. Na druhý deň som už sedel v aute a plný zmiešaných pocitov čakal až sa po prvý krát ukáže.

Cestou na obhliadku som mal zmiešané pocity. Na jednej strane som dúfal, aby bolo auto v super stave ako som si ho vysníval, na druhej som očakával, že auto nebude také dobré a že sa ho ľahko vzdám. Stalo sa to, čo som nečakal. Auto ma uchvátilo a nedokázal som mu odolat. Malo presne to, čo som od neho očakával. Krásna červená farba a intieriér ako nový. Možno rozhodlo, že tento kus mal 6 stupňovú manuálnu prevodovku, čo bola jedna z hlavných podmienok, ktoré som na Corvette mal. Automatická prevodovka mi na športových autách nesedí a preto som mal omedzený výber. Nájsť Corvette s manuálnou prevodovkou je výnimka. Majitelia Corvette s automatickou prevodovkou mi často vyčítajú, že som spravil chybu, ale zatiaľ som to neoľutoval. Nakoniec som autu neodolal a už parkuje doma garáži.

Aj napriek menej výraznemu designu, C4 stále púta na cestách veľa pozornosti. Množsto ľudí považuje túto generáciu Corvette za fádnu časť jej histórie, ale myslím, že to nie je pravda. Každá generácia má svoje čaro, ktoré stále dokáže zaujať. Potvrduje to aj množstvo chodcov, ktorý sa na chodníkoch otáčajú. Bežne sa stáva, že si ju na parkovisku fotia náhodný okoloidúci. Dlhá nízka predná časť výrazne zmenila tvary oproti C3, ktorej hlavnými znakmi boli výrazné nafúknute blatníky. Novšia generácia stratila tieto poznávacie črty a výrazne zmenila dovtedy zaužívané tvary. Tvary karosérie dostali jednoduchý plochý tvar a výrazne narástla do šírky. Zpredu ostali tradičné vyklápacie oči, ktoré stále pútaju pozornosť na cestách. V zadnej časti dominujú štyri červené kruhové svetlá a po stranách dva mohutné výfuky. Tento pohľad je asi jediný, ktorý dokáže väčšina vodičov na naších cestách zaregistrovať. Aj to len na krátky čas, pokiaľ sa rozbehnutá Vette stratí niekde v diaľke. Pri pomalej jazde a dodržiavaní predpisov počas jazdy v meste spôsobuje komplexy mnohým majiteľom „tunningových“ áut. Každý druhý sa snaži dokázať, čo jeho písmenka TDI spolu s čipom na ceste dokážu. Pre pocit víťazstva nad predpisovo idúcou Vette dokážu riskovať a ohrozovať ostatných vodičov. Predbiehanie kolóny cez plnú čiaru alebo do neprehľadných zákrut sa stáva pre týchto vodičov jediná možnosť kedy môžu dokázať svoje kvality. Aj napriek svojmu veku nachádza na naších cestách staršia Vette rovnocenného partnera, ktorý by dokázal udržať s ňou tempo. Počas roka, ktorý sme spolu prežili jej dokázalo držať tempo jedno BMW 535d, ktorého technika patrí k súčastnej špičke. Na Mercedes E55 AMG s 480PS sa už nechytala. Určite sa nájde množstvo výkonných áut, ktoré by jej dali zabrať, priestor na ich priame porovnanie som zatiaľ nemal.

Generačný rozdiel je cítiť aj pri presadnutí do novej C6. Nové auto je výrazne tichšie a na ceste komfortnejšie. Výkonom, ktoré dosahujú nové autá nemá šancu konkurovať technika staršieho auta. Dôraz na kvalitu spracovania a komfort pri jazde uberajú novým autám na čare, ktoré mali jednoduché autá starších ročníkov. V staršom aute je vodič v priamom kontakte s autom, netlmene počuje jeho krásny zvuk, ktorý počas jazdy vytvára tu spávnu atmosféru. Hukot motora ešte znásobuje pocit akcelerácie a vytvára tu spávnu atmosféru športového auta. Otvorená targa a plyn na podlahe vždy dokáže vytvoriť úsmev na tvári. Tento pocit nedokáže napodobniť žiadne nové auto ktoré bolo vytvorené z dôrazom na komfort. Pocity, ktoré som popísal sú ešte výraznejšie pri autách starších ročníkov. Stačí sa spýtať ich majiteľov, určite Vám to potvrdia.

Interiér C4 od začiatku 90tych rokov je podľa môjho názoru najviac podarený zo všetkých generácii. Kvalitne spracovaná palubná doska s orientáciou na vodiča vytvára pocit ako v lietadle. Nízko položené sedadlo, kde vodič sedí alebo „leží“ tesne nad cestou zaskočí každého nového vodiča alebo spolujazdca. Menej komfortné nastupovanie z dôvodu vysokého rámu podlahy kompenzujú pohodlné a dobre tvarované sedačky. K výbornému komfortu pomáhajú aj plne elektricky nastaviteľné sedadlá s možnosťou dofukovania vzduchom na optimálne doladenie tvaru podľa potrieb vodiča. Palubná doska je jednoduchá a prehľadná. Výrazný display v strede ukazuje čísla aktuálnej rýchlosti, stav palivovej nádrže alebo informácie palubného počítača. Klasické ručičkové ukazovatele ostali pri otáčkach motora. Využitie našli aj pri informovaní o teplote motora, oleja alebo stavu batérie. Takéto riešenie umožňuje jednoduché prepínanie medzi americkými a európskymi jednotkami pomocou gombíka na stredovom paneli. Ovládanie tempomatu je umiestnené na ľavej páčke pod volantom. Nie je to funkcia, ktorá by pri takomto aute bola často používaná, ale pri jazde v kolóne na zraz pomohla dosiahnuť najnižsiu doterajšiu spotrebu 8L  Bolo to pri rýchlosti 100km/h po dialnici. Vďaka takejto jazde som dokázal zvládnuť trasu Bratislava – Jizbice len na ¼ nádrže, čo sa mi bežne nestáva. Cestu domov som už absolvoval len s dvojicou Mustangov a ¾ nádrže stačili len po Brno.

Najčastejšiu otázku, ktorú dostávam je práve spotreba. S autom sa dá bežne jazdiť okolo 11 až 12l. Kvôli takej jazde som si ale nekupoval auto s motorom 5,7L. Na to stačí Mondeo, ktoré pri rovnakom štýle jazdí za polovicu. Sranda začína pri jazde za 16 až 17l, kde sa už výkony Mondea nemajú šancu chytať. A práve v tom je to čaro. Sranda pri takomto aute začína pri 16l, ale pri poriadnej jazde dokáže vyskočiť aj na 25 až 27l. Vtedy začína ten správny adrenalín, kvôli ktorému si majiteľ kupuje takéto auto. Je to úžasný pocit, kvôli ktorému sa oplatí celý rok opatrovať túto hračku v garáži.

Podvozok býva pri amerických autách najviac kritozovaný. Myslím, že pri Corvette je táto kritika neoprávnená. Verím že je množstvo áut, ktoré majú lepšie jazdné vlastnosti, ale mne sa jej hranice nepodarilo vyskúšať. Moje osobné hranice doteraz Corvette dokázala zvládnuť bez najmenších problémov. Sú situácie, pri ktorých treba byť na pozore. Tieto situácie ale nie sú zapríčinené autom, ale kvalitou niektorých úsekov naších ciest. Vyjazdené koľaje a rozbité cesty nie sú to pravé pre široké pneumatiky, ktoré obúva Corvette. Pneumatika 285/40 na týchto jamách doslova odskakuje. Na kvalitnej ceste auto perfektne sedí a dokonale drží stopu. K zvýšeniu bezpečnosti pomáha aj ASR, ktoré vodiča vždy upozorní na kritickú situáciu a zakročí. Viackrát sa mi to potvrdilo na mokrej ceste, kedy bežne upozorňuje na prudké zošlapnutie plynu. Ako opatrný vodič ho preto vypínam len výnimočne. Napríklad v situácii, keď mám chuť vyskúšať trochu adrenalínu a užiť si trochu driftovania.
Priestranná križovatka a kvalitný asfalt doslova nútia vodiča aby vypol ASR. Už len pridať plyn a výjazd z križovatky v šmyku je jediné a uspokojivé riešenie. Dostatočne veľké parkovisko tiež vždy dokáže rozpáliť emócie majiteľa Corvette. Driftovanie na parkovisku je zábava sama o sebe. Škoda že je táto zábava náročna na spotrebu pneumatík. Prvú sadu sa mi podarilo zodrať hneď po dvoch týždnoch. Najhoršie na tom bolo vyše mesiaca dlhé čakanie na nové pneumatiky. Škoda že takéto rozmery nie sú u nás bežne na skladoch. Odvtedy som radšej opatrný a snažím sa svoje emócie krotiť.

Silnou stránku na aute je jeho 5,7l motor. S výkonom 305PS dokáže na cestách vodiča poriadne prevetrať. Výborný záber v celom pásme otáčok a manuálna prevodovka je prene to, čo som od auta očakával. Aj napriek kritike od majiteľov Corvette s automatickou prevedovkou považujem túto voľbu za správnu. Stále si vychutnávam manuálne podradenie rýchlostí pred zákrutou a následné preraďovanie pri akcelerácii. Šiesty stupeň je použitelný len pri pokusoch o úspornú jazdu. Možno je potrebná aj pre dosiahnutie maximálnej rýchlosti, ale o tú som sa zatiaľ nepokúšal. Nemal som zatiaľ tú potrebu. Rýchlosti okolo 230 až 240km/h sa mi zatiaľ zdali postačujúce. Podľa majiteľov podobných áut, ktorý sa o maximum pokúsili vravia, že je niekde na úrovni 270 až 280km/h. Osobne to na našich diaľniciach nemám záujem skúšať. Jazdí tu množstvo vodičov, ktorý pri predbiehani nepoužívaju spätné zrkadlá.

Brzdy sú ďaľšia kapitola ktorá je často pri amerických autách kritizovaná. Mne sa zdali pôvodné brzdy na Corvette dostačujúce až do chvíle, kým som sa ich začal pokúšať vylepšiť. Počas prípravy na sezónu sme zistili prasknutú manžetu na prednom brzdovom valčeku. Objednal som celú novú sadu tesnení a brzdove platničky. Vzhľadom na množstvo platničiek ponúkajúcich na trhu som nechal výber na predajcu a objednal som platničky, ktoré mal už na autách odskúšané. Po výmene som brzdy išiel zabehnúť, aby všetko poriadne sadlo. Po viacerých jazdách mestom som išiel brzdy vyskúšať na prázdny úsek diaľnice. Bol som zvedavý na ich účinok vo vyšších rýchlostiach. Z ich účinku som bol sklamaný a po viacerých prudkých brzdeniach som zišiel z diaľnice. Povedal som si že asi si ešte musia sadnúť a vybral som sa domov. Cestou som neodolal jednej dlhej rovinke a pritlačil plyn na podlahu. V strede rovinky som ešte stihol s prehľadom predbehnúť dve autá a začal som váhať či mám ešte skúsiť predbehnúť ďaľšie, ktoré sa pomaly približovali zákrute na konci rovinky. Inštinkt dal prednosť ubrzdiť auto. Potlačím brzdový pedál, ten prepadne na podlahu a auto pokračuje vo svojej rýchlosti ďalej. Automaticky radim rýchlosti 4, 3, 2 aby som auto čo najrýchlejšie ubrzdil. Našťastie som to stihol ešte pred zákrutou a autami, ktoré som ešte zvažoval predbehnúť. Ešte že mám tu manuálnu prevodovku a môžem využiť kvality brzdenia motorom. Odstavím auto vedľa cesty a idem pozrieť čo sa stalo. Pravé predné koleso je celé od brzdovej kvapaliny. V servise sme zistili, že nové tesnenie, ktoré bolo vymenené nevydržalo a po stlačení brzdového pedála prasklo. Ešte že sme pôvodné tesnenia nevyhodili. Na radu niektorých známych som objenal pretkávané teflónové brzdové hadičky. Bral som to ako prvý krok na zlešenie brzdenia mojej Vette. Po dlhom čakaní hadičky konečne dorazili. Sklamanie nastalo, keď po prudkom stlačení bŕzd namiesto prudkého brzdenia začal silný smrad. Plantičky to asi nevydržali a namiesto brzdenia začali smrdieť. Od vtedy riešim dilemu okolo bŕzd a neviem sa rozhodnúť. Mám vymeniť celú sadu bŕzd, alebo skúsiť len nové a kvalitnejšie platničky a kotúče? Na trhu je množstvo výrobcov a každý má na výber viacero riešení. Ktoré je to pravé pre moje potreby? Zatiaľ som sa nedokázal racionálne rozhodnúť.

• 6 stupňová manuálna prevodovka
• Krásne tvary karosérie a na amarické auto slušná kvalita interiéru.
• Úžasný výkon motora. Má výborný záťah už od nízkych otáčok cítiť ho až po červené pásmo. Aj na tento výkon sa dá rýchlo zvyknúť a časom prestáva stačiť. Našťastie má motor dostatočnú výkonovú rezervu pre ďalšie úpravy.
• Odnímateľná strecha Targa. Môžem si úžívať komfort klimatizácie a pohodlného kupé, ale stačí uvolniť štyri skrutky a už je vietor vo vlasoch.
• Aj napriek svojmu veku je Corvette na Slovensku stále výnimočné auto a púta pozornoť okolia.
• Nádherný zvuk motora. Aj bez upravovaného výfuku je zvuk sériového V8 motora príjemný pre ucho.
• Vynikajúce auto na zábavu
• S autom sa dá výborne jazdiť po vidieckých cestách. Každý považuje Corvette za auto na diaľnice. Tá pravá zábava začína, keď sa diaľnice opustia.
• ASR, ktoré ma ako nováčika vždy upozorní, aby som sa krotil. Hlavne za dažďa zareaguje včas a upozorní, aby som ubral. Keď mám chuť sa vyblbnúť na parkovisku, tak stačí potlačiť gombík a zábava môže pokračovať
• Výborná komunita majiteľov Corvette a ostatných amerických áut. V ich spoločnosti je vždy výborná a kamarátska atmosféra.

Slabé stánky
• Chýba miesto pre umiestnenie ŠPZ vpredu. Zatiaľ dúfam, že to policajti pochopia. Vŕtať do predného náraznika nemám záujem. Dúfam, že im bude staciť nálepka.

Realizované úpravy:

• Športové tlmiče KONI
• Športový vzduchový filter K&N
• Úprava autorádia. Pokazený CD prehrávač som odstavil a na vstup do zosilňovača som zapojil vstup pre MP3 prehrávač. Volný priestor po CD som využil na menič napätia na 5V potrebných pre MP3 prehrávač. Vzniklo tak jednoduché a elegantné riešenia bez potreby zasahovať do interieru auta. Napájacie káble a kábel pre vstup signálu sú umiestnené v stredovej konzole. Nenarúšajú tak interiér a aj poloha M3 prehrávača je poruke hneď vedľa rýchlostnej páky prevodovky. Autorádio funguje rovnako ako pred úpravou, akurát treba pre počúvanie MP3 prepnúť z rádia na TAPE.

Pripravované (zvažované) úpravy:

• Zníženie podvozku
• Výmena bŕzd, zatiaľ nie som rozhodnutý či dám prednosť celej sade, alebo len kvalitným platničkám a kutúčom.
• Športový výfuk. Zvažujem práve, aká hladina hluku je maximálne prijatelná pre mojich susedov. Stáva sa mi, že chodievam domov neskoro v noci a preto musím na nich brať pri výbere ohľad.
• Zvýšenie výkonu motora. Mám v pláne vyskúšať mierne úpravy bez výrazného zásahu do motora.
• Výmena predných svetiel s lepšou svietivosťou. Pokúšam sa nájť svetlá s čírou optikou.
• Výmena diskov kolies alebo len použiť podložky pod tie terajšie.
• Výmena reproduktorov za kvalitnejšie, musím nájsť také, ktoré by dokázali nahradiť tie pôvodné bez potreby zasahovať do interiéru auta. Som rád že je auto v pôvodnom stave a nemám záujem niečo na interiéri meniť.

Realizované opravy a výmeny:

• Auto som kúpil s pokazenou spojkou. Musel som pár dni počkať kým prišla a bola vymenená, ale teraz už je dúfam v poriadku.
• Z porúch som zistil že nefunguje CD prehrávač. Aparatúra BOSE z roku 1993, ktorá prehráva kazety a CD je super vec. Škoda že nefunguje to CD. Rádio pekne zapadá do interiéru a nerád by som ho menil za moderné blikajúce rádijko, ktoré by to celé pokazilo. Našťastie sa mi ho podarilo upraviť a teraz pohodlne prehráva MP3.
• Výmena oleja v prevodovke a diferenciáli + potrebné aditívum
• Výmena sviečok, rozvodového remeňa
• Výmena pravého predného čapu, zadného kardánového kríža
• Výmena tesnení na predných bzdách a výmena brzdových platničiek
• Výmena športových tlmičov KONI
• Športový filter K&N

Potrebné opravy a výmeny:

• Termostat
• Predné ložisko
• Brzdy

Přidat názorDiskuse: Chevrolet Corvette C4

zobrazené auto není aktivní, nelze diskutovat

Další vozy Chevrolet Corvette