Ford Focus (2007)

30.7.2007

Původním autorem recenze je uživatel s nickem "lijab". Ford Focus 1.6 / 74kw, barva stříbrná metalíza, Gold Collection. Před Focusem jsem jezdil…

Ford Focus II (lijab)

"-- skrytý --" 30.07.2007  17:22

10.b

Pěknej kousek...recenze se mi taky líbí a foto je super..dávám za 10.b.... :-)

"-- skrytý --" 31.07.2007  08:18

« Re: 10.b

Dík :-) :-)

neregistrovaný: "Gismo" [89.102.137.XXX] 30.07.2007  19:30

Další do party!

Od května mám stejného - ještě jsem si tam dal bluetooth a ovládání tlf., rádia, CD a klimy hlasem - velmi fajnová věcička!
    Chci se zeptat: ta loketní opěrka je originál FoFo II - takže se dá namontovat do tý prohlubně na konci středového panelu?
    A co jsi myslel s tím "podsvícením" palubky? Svítí ti to na nohy nebo kam?
    Jinak, hned jsem tam dal elektrony, vypadá to fakt dobře. A plecháče budou na zimu - i s originál puklicemi. Aspoň nemusím kupovat nějaké ty "Tesco Tuning".
    Přeju hodně radostných kilometrů s novým focusem. Já mám za ty dvaapůl měsíce nalítáno 6500 km, teď jedem ještě na dovolenou do Holandska, tak to bude dalších 3000 km. Motor se s ujetými kilometry zlepšuje - zátah, (ne)hlučnost i spotřeba.

neregistrovaný: "JakubB" [212.90.254.XXX] 30.07.2007  20:24

« Re: Další do party!

Pridas ho sem? Moc me zajima :o) hlavne kolik stalo ovladani hlasem, pridat hodne detailnich fotek a muzes sem nahrat i video, jak se to ovlada.
      Ted si neodpustim malou reklamu: natoc to treba telefonem a na zkoukniTo.cz si nech prevest a vloz to sem do stranky. Budu fakt moc rad!!! Je to asi hodne velka vychytavka

"-- skrytý --" 31.07.2007  08:07

« Re: Další do party!

Opěrka je asi univerzální, plus adaptér na FoFo 2.Byla balená ve dvou krabicích. Koupil jsem ji v prodejně Ford Dankar, ale na návodu je adresa www.armster.info . Na stránkách je i odkaz na českého prodejce.Pasuje jako originál,i barva koženky sedí s tou na řadící páce. Žárovky jsou pod palubkou a svítí na nohy. Je to jiný okruh než osvětlení na stropě, takže nejdou zhasnout přepínačem. Zhasínají samy po zavření dveří (nebo nastartování) jako ta na stropě. Při otevřených dveřích zhasnou asi za 15 min.
      Loketní opěrku ještě nafotím a přidám.

neregistrovaný: "LaOn" [85.160.214.XXX] 30.07.2007  20:07

foto s operkou

Pěkné auto, jsem cerstvým majitelem kombíka, ve stejne vybave i motorizaci. Muzes prosim přidat foto s detailem loketní opěrky, taky o ni uvazuju, jen mi ji v autosalonu zapřeli, za 1900,- je to paráda. Jaky typ parkovacich senzorů sis pořídil? A nejak jsem to nepochopil s tema žárovkama pod palubovkou... muzes upřesnit? Díky

"-- skrytý --" 31.07.2007  08:17

« Re: foto s operkou

Senzory jsou od Jablotronu, typ PS-004 za necelé 2000,- .
      Signalizační display jsem nechal v kufru, stačí když to píská. Radost parkovat! >:D Žárovky svítí na nohy a rozsvěcí se s stropní lampou.

"-- skrytý --" 30.07.2007  20:51

hmm, pekné..10b. koukni na mě ;-)

foto Ruffi

Ruffi 30.07.2007  21:10

"-- skrytý --" 30.07.2007  22:13

Vítaj v klube.

Pekný kúsok, ja mám niečo podobné v tej istej farbe 6 týždňov a neviem si Focusa vynachváliť. Prajem veľa radostných a bezpečných km.

foto Focusman

Focusman 30.07.2007  22:19

bodování

hezké.Dávám plný počet. ;-)

"-- skrytý --" 31.07.2007  21:02

...se při nastartování samočinně rozsvítí světla...

Prosím ťa, vysvetli mi "...se při nastartování samočinně rozsvítí světla...", lebo ja túto funkciu nemám a focusa som kupil nedavno, funguje to iba v rezime - auto, ale tento rezim svietenia znamena, ze svetla sa rzsvietia same ked sa zotmie, resp. ked auto vojde do tunela alebo garaze. Ja svietim stale, preto rezim auto je pre mna nepouzitelny, a preto vzdy pri vypnuti motora vypinam svetla a pri nastartovani ich musim sam zapnut.

neregistrovaný: "naib" [85.207.12.XXX] 31.07.2007  21:49

« Re: ...se při nastartování samočinně rozsvítí světla...

mají to jen auto v zemích s celoročním povinným svícením (ČR) a nemají zase funkci auto

neregistrovaný: "NAIB" [85.207.12.XXX] 31.07.2007  21:52

LOKETNÍ OPĚRKA

pRODEJCE MI JI NABÍZEL ZA 2 500,-, ALE NEVÍM JESTLI PAK BUDE PŘÍSTUPNÝ ODKLÁDACÍ PROSTOR NA KONCI TUNELU. JAK JE TO U TEBE ?

"-- skrytý --" 01.08.2007  12:12

« Re: LOKETNÍ OPĚRKA

Za 2500,- mi ji nabízeli také i s montáží. Odkládací prostor je zakrytý, ale přibyl prostor v opěrce. ;-)

neregistrovaný: "naib" [85.207.12.XXX] 01.08.2007  15:58

« Re: Re: LOKETNÍ OPĚRKA

dík za info, jinak to osvětlení pod přístrojovkou je docela fajn(investice 10-kč), dík za tip

foto lulipin

lulipin 02.08.2007  21:08

slušné 10 b

slušná recenze a krásné fotky. Jenom ten display je nějaký divný (asi jsi špatně vložil fotku, nebo komentář) jináč já kupoval fofo z Německa ojetý a mám tam stejnou loketní opěrku. Je slušná ale zdaleka nemá na ty co dávají do O2 hlavně co se úložného prostoru týče.

"-- skrytý --" 06.08.2007  13:01

« Re: slušné 10 b

Fotka je OK. Je na ní display od parkovacích senzorů. Přilepil jsem ho na plast (horní úchyt pásů) za zadním sedadlem. Na display nepotřebuji vidět, stačí že vzdálenost signalizuje měnící se frekvenci pískání.

foto geronimoo

geronimoo 03.08.2007  07:31

paráda :yes: 10b.

"-- skrytý --" 03.08.2007  17:20

Kdo ti to montoval?

Kdo ti to podsvícení, senzory a opěrku montoval? Sám nebo v servisu? dík

"-- skrytý --" 05.08.2007  16:53

« Re: Kdo ti to montoval?

Vše jsem si montoval svépomoci...Montáž není náročná. ;-)

"-- skrytý --" 04.08.2007  19:16

Pěkně

Pěkně recenzováno, auto a fotky výborné. Ta opěrka od Armsteru, podle mého, sedí autu jak ulitá, taky o ní uvažuju, ale asi budu muset počkat až na Ježíška.Můžeš-li napiš, prosím, jak jsi s ní spokojený, zda je pohodlná, zda o ní můžeš opřít loket při řazení apod.Dík. 10 b.

"-- skrytý --" 06.08.2007  13:13

« Re: Pěkně

Pro člověka běžné výšky je opěrka umístěná tak akorát. Jen trochu vadí při obsluze ruční brzdy (ale jde to), řazení je s ní móóc příjemné. Úložný prostor v opěrce je polstrovaný, ale mohl by být větší. Jinak je opěrka věc silně návyková.

"-- skrytý --" 06.08.2007  11:36

Ten novej Focus se mi vubec nelibi. Ma ho moje sousedka,tak o tom neco vim,ty mas ale lepsi vybavu. Nelibi se mi ten interier,sedadla hodne spatny bocni vedeni a ani ta operka,myslim ze se hodi prakticky,ale nehodi se barvou a nejak mi tam proste nesedi. Mozna hodne ukladacich prostor,ale nejsou vypolstrovane,takze v nich vsechno lita a drnci,neznevorznuje te to? Vim taky o tom radiu o kterym se zminujes,musim se vzdycky smat kdyz sousedka prijizdi k domu a jeji pisnicky jsou slyset jako by jela bez strechy. Zvuk neni vubec tlumeny (a pritom to neni zadna zavratna hlasitost),nevim jak u tebe,ale myslim ze to bude asi podobny. Vim,ze ridici to muze byt celkem jedno,protoze ten si pripada jako v koncertni sini,ale myslim si ze je to proste odflaknuty (takze zakladni audio je hruza), u jinych aut jsem se s timto nesetkal. Ale jinak celkem pekny ikdyz to neni muj tip. 8b :yes:

"-- skrytý --" 06.08.2007  13:23

Někomu se líbí holky jinému vdolky, proto se vyrábí tolik různých aut. Ale s těmi sedadly s tebou souhlasím a audio v autě jsem už měl taky lepší ( ale slyšel i horší). Jinak se mi zdál Focus jako hodně dobrá volba a hlavně SE MI LÍBÍ :-)

"-- skrytý --" 06.08.2007  20:41

« Re: Re: 8b

moc pekny auto a zavidim verzi colezzione. ja jsem kupoval focus tesne pred nabehem colezzione - uz jsem nemohl dele otalet s koupi. Jinak ty problemy se sedackami me prekvapuji, jelikoz me se zda bocni vedeni docela dobry a navic sedacky jsou pohodlne i na delsi vzdalenosti - bezne jezdim stovky kilometru v kuse

"-- skrytý --" 09.08.2007  23:10

« Re: Re: Re: 8b

Před Focusem jsem měl Nissan Almera a v něm byly sedačky srovnatelné s těmi v Focusu ST 8-s . Ale už si zvykám, dobře se nasedá a vysedá. Z Almery to bylo jako z tanku.

neregistrovaný: "zuzi" [85.92.37.XXX] 10.08.2007  14:30

10 b.

neregistrovaný: "zuzi" [85.92.37.XXX] 10.08.2007  14:35

re: 10 b.

Moc pěkné. Já na ten svůj stále čekám. Objednal jsem si ho na konci června a ještě tři týdny budu muset vydržet. Na ta sedačky jsem docela zvědavý. Mám teď škodu fabia a jsem docela spokojený, tak snad to nebude horší. Focus ve kterém jsem se projel v autosalonu měl sportovní paket včetně sedaček, takže nemám srovnání. Jinak mám objednanou stejnou verzi s duální klimou, loketní opěrkou, eba, vyhřívaným čelním sklem a audiem od sony. Snad tam bude nějaký rozdíl oproti originálu. Už se nemůžu dočkat >:-[]

"-- skrytý --" 11.08.2007  13:42

« Re: re: 10 b.

Na sedačky si tady na diskuzích stěžuji asi jenom já, ale Almera je měla fakt lepší. Hlavně při ostřejší jízdě. Jinak jsou OK. Rádio Sony jsem bohužel neslyšel, chtěl jsem si ho dodatečně přiobjednat (po zdejších recenzích), ale moje auto šlo už do výroby. Takže zůstal originál... Přeji ti trpělivost při čekání. ;-)

neregistrovaný: "zuzi" [85.92.37.XXX] 12.08.2007  20:55

Dotaz

Díky za přání. Mám ještě dotaz. Chtěl bych koupit 17" kola, našel jsem na netu několik rozměrů a nevím který použít. Ford montuje rozměr 205/50 R17, jsou v techničáku i jiné rozměry? Na stránkách elektrony.cz doporučují též rozměry 215/45 a 225/45 R17

"-- skrytý --" 13.08.2007  13:22

« Re: Dotaz

V TP jsou stejné rozměry pneu, jako je nabídka Fordu v katalogu. Myslím si, že 205 je na výkon motoru (100 k) postačující.

"anonym" [62.177.69.XXX] 30.09.2007  17:47

parkovací senzory

kudy jsi táhnul dráty od parkovacích senzorů.vrtal jsi něco do kufru nebo jsi to protáhnul někudy jinudy. mají ty senzory ps004 i grafický displej?

"-- skrytý --" 02.10.2007  13:17

« Re: parkovací senzory

Senzory mají i displej(viz www.jablotron.cz), ale myslím, že pískání docela stačí. Dráty jsem protáhl průchodkama k mlhovce a k couvačce. Jde to trochu ztuha 8-s .

"anonym" [62.177.69.XXX] 02.10.2007  16:13

« Re: Re: parkovací senzory

na sedačky si nestěžuješ jen ty.je to zatím to jediný co mi na autě vadí a vadit asi bude.měl jsem před focusem golfa a tam se sedělo nádherně.focus je má fakt děsný.po 150 km mě boleli záda.jináč jezdí focus skvěle.v tom vw na něj nemá.teď ale řeším problém kde sehnat rámeček na nový rádio.chci koupit blaupunkta neboť originál rádio nemá mp3 (nechápu)!!zatím mi prodejce nedokázal ten rámeček z žádného katalogu sehnat neboť to nový rádio má speciální tvar.prý to automobilky dělají schválně aby si lidi kupovali jen jejich rádia.

"-- skrytý --" 05.10.2007  21:36

« Re: Re: Re: parkovací senzory

MP3-ky má rádio od sony, mám a jsem spokojen. Určitě se dá dokoupit, už to tady dokonce pár lidí řešilo.

foto rest

rest 03.10.2007  20:47

Super

Pekný fordík, nech ti robí (tak ako mne) len radosť, za 10 b. :yes:

edit: teraz som si všimol, že ti niečo ´drnčí´
    za rádiom, mám podobnú skúsenosť. Riešil si to už?

"-- skrytý --" 10.10.2007  11:35

« Re: Super

Drnčení za rádiem zatím nechávám drnčet. Dělá to jen kolem 3000 ot/min a v servise se s tím prý ještě nesetkali. Tak počkám až rozeberou auto někomu jinému a zjistí čím to je :-) . Odcházejí někomu žárovky? Už jsem měnil druhou 5W parkovačku. Ptal jsem se v servise a prý je to u Focuse normální, že má větší spotřebu žárovek!!!

"-- skrytý --" 09.11.2007  17:07

« Re: Re: Super

Zdravim, mam taky Collection a 5W parkovacka uz mi taky nesviti. Nijak to ale neresim a doufam ze brzo odejde i druha, protoze tuhle polohu ovladace pouzivam, kdyz chci popojet kousek bez svetel, nebo chci neco nastavit na pocitaci a nemam nastartovany motor. To odchazeni zarovek mozna souvisi s kolisanim napeti pri startovani. Cetl sem nejakou diskuzi lidi co si davali do parkovacek LED diody, ktery sou na to obzvlast citlivy a resili to napetovym stabilizatorem. Videl sem nedavno rano na parkovisti FoFo2 se zamlzenymi svetly, me se to zatim nestalo, ale jestli uz si rozdelaval svetlo, nemlzi se ti od ty doby?

"-- skrytý --" 05.10.2007  21:38

Výměna žárovek

Já dostal šroubovák v základní výbavě k autu, ale ai to bude trošku šmejd.

"-- skrytý --" 10.10.2007  11:37

« Re: Výměna žárovek

Pokud není šroubovák velikosti XXXL tak ti nepomůže.

"-- skrytý --" 10.10.2007  20:57

« Re: Re: Výměna žárovek

Dík za příspěvek. Jediné, co je dobré, že se světlomet dá vyjmout celý a výměna žárovky už pak je otázkou pár minut. Co jsem tak četl, u starších fofíků byl k žárovkám žalostnej přístup a člověk se při jejich vyměňování musel obrnit hodně velkou trpělivostí, aby tu výměnu ve zdraví přežil :-) . Tvoji recenzi jsem si přečetl znovu celou a ujistil se tak, že je opravdu skvěle napsaná :yes:

Konwi 13.11.2007  15:59

Focus

Tady není co řešit - jedním slovem skvělé. Měl jsem možnost asi čtrnáct dní jezdit s tímto autem a byl jsem nadšený. Jenom by mě zajímalo, jak dalece jsi spokojený s jízdou po dálnici. Přišlo mi, že moje starší Mondeo je přece jenom na dálnici rychlejší i když Focus působil celkově dynamičtěji. V recenzi mám právě srovnání obou aut - li budeš chtít tak zavítej. Jinak přeji milión šťastných km!

"-- skrytý --" 15.11.2007  09:09

« Re: Focus

Dík za přání, recenzi jsem četl. Fakt dobrá! Na dálnici, asi do 150 km/h to docela jede, ve 170 auto začne umírat a dostat se přes 180 jde hodně pomalu. Ale co, máme přece nějaké rychlostní limity :-) .

neregistrovaný: "Jiri Janda" [195.47.49.XXX] 22.12.2007  23:59

« Re: Focus

Hluk hluk hluk... uvnitř... hrůza!!!!!!!!!!
      nejhlučnější auto ve své třídě... sám mám, radím nekupovat...!!!

"-- skrytý --" 19.11.2007  09:17

Stěrače

Ahoj kolegové. Jaká máte zkušenosti s aero stěrači na fofo 2? V létě stíraly krásně potichu, ale když se ochladilo pod cca +5 stupňů tak začaly gumičky občas vydávat hrozné vrzavé zvuky. Ten zadní je kapitola sama pro sebe. Poskakuje po skle a špínu rozmazává. Měl jsem radost z aero stírátek které vypadají na autě dobře, ale mohly by taky stírat! :*)

"-- skrytý --" 28.11.2007  22:46

« Re: Stěrače

se steraci souhlasim. jel jsem pri zacinajicim mrazu do krkonos a nez mi doslo, co to je za zvuk, myslel sem, ze to auto budu muset vratit... a zadni u kombiku je taky jen na paradu

"-- skrytý --" 27.11.2007  18:51

Odpověd na vyběr ALU kol na léto

Ahoj tež dík za hodnocení ;-) a mám pro tebe jeden internetová prográmek ;-) jukni na stránku [odkaz]
    navol si tam sveho Forda(myslím že de pouze kombi) a pak vpravo vybíráš kola... zrovna ale ty tvoe tam nejsou mno. Ale mužeš se junout na ine ´(vetšinou jsou tam ale takové které se hodí k autu) ..... kdybys něco nevěděl tak napiš ;-)

"-- skrytý --" 30.11.2007  08:49

« Re: Odpověd na vyběr ALU kol na léto

Dík za odkaz, už jsem ho taky dříve navštívil. Na aplikaci kol na auto se mi zdá nejlepší www.elektrony.cz

neregistrovaný: "kosthei" [89.102.140.XXX] 01.12.2007  14:01

heh heh...

Heh, heh...tak mam asi dvojnika. Mam to skoro stejny. My predchozi auto byl taky Nissan Almera 1.4/64kW, 100 tisic bez zavady. Ted stribrnej Focus II (akorat ja jsem to vzal s auto klim., al. kolama a ESP). A taky jsem se rozhodl na zaklade toho srovnavaciho testu mezi Fordem, Golfem, Aurisem a Ceedem. Zatim 100% spokojenost.

"-- skrytý --" 04.12.2007  09:35

« Re: heh heh...

Tak takové náhodě se mi ani nechce věřit :-) . Asi máme stejný názor na kvalitu za dobrou cenu. ESP a digi klímu mám taky, kola příjdou na řadu na jaře. U mně spokojenost asi 95%, Almera se mi zdála poctivěji smontovaná. Ve Focusu občas něco v interiéru vrzne. No, nic není dokonalé. Jo a neměl jsi náhodou před Almerou Favorita jako já???

foto salam

salam 20.12.2007  10:47

Spoiler

Neuvažuješ o nalakování zadního spoileru? I když je pravda, že na té stříbrné to tak nerazí. Manželka má červenou Tango a asi do toho půjdeme.
    BTW, fotka "S lapači nečistot" je u polikliniky v Hrabůvce?

"-- skrytý --" 20.12.2007  21:11

« Re: Spoiler

Místo jsi trefil :-) . O nalakování uvažuju. Jestli máš nějaký typ na dobrou, levnou lakovnu tak dej vědět.

foto salam

salam 07.01.2008  10:10

« Re: Re: Spoiler

Typ bych měl, ale bydlím 360 km od té polikliniky, to by Ti asi nebylo moc platné ;-).

"anonym" [89.29.45.XXX] 16.01.2008  08:49

« Re: Re: Re: Spoiler

Tak to je trochu z ruky :-)

"-- skrytý --" 13.01.2008  09:35

Pěkný Focus

Ahoj. Rozhodně chválím tenhle povedenej kousek a 9 dávám jen proto, že by se mě v tom líbil přeci jen trochu silnější motor. Fotky taky za 9. Chybí tam třeba snímek motoru a víc interiéru. Nicméně recenze perfektní.
    Co se týká té výměny žárovek tak to je problém skoro se všemi novými vozidly, že se musí demontovat světlomet. Ale utěším tě, že jsou i horší případy kdy se žárovka mění přes podběh u předního kola :-) V zimně na sněhu nebo blátě to musí být paráda :-)

"-- skrytý --" 16.01.2008  09:35

« Re: Pěkný Focus

Taky bych tam snesl pár (asi sto) koníků navíc :-) Tvé ST je asi trochu živější a je s ním na silnici větší sranda :-) :-) Dík za hodnocení...

"-- skrytý --" 16.01.2008  16:09

Nově

Recenzi jsem ohodnotil.Je velmi dobrá.Teď v zimě už jsem také najel pár set km. Myslím, že jsi měl problémy s vrzáním stěračů při nižších teplotách.No, já jel zatím jen do -4°C a stíralo to docela tiše. Víc mě štve, že se objevují první škrábanečky a vrypy hlavně na přední kapotě.Tady se sype hl. stěrkem a pískem a jedeš-li za autem bez zástěrek, tak to někdy dost odletuje. Snažím se sice moc na takovéto exoty nelepit, ale někdy to bohužel nejde. Už jsem si objednal korekční tužku, abych mohl nějakou tu občasnou oděrku ošetřit.Tak jsem si postěžoval a hned je mi líp >:D .

"-- skrytý --" 16.02.2008  17:01

« Re: Nově

Barvičku jsem už musel koupit taky. Ten první chirurgický zákrok se štětečkem vždycky bolí nejvíce :-(

"-- skrytý --" 22.02.2008  00:40

zasterky

Nazdar, mam jednu otazku ohladom zasteriek. Mne ich namontovali uz pri kupe auta, ale po tejto zime by som ich chcel dat dole. Ako na to? Myslim, ze na Focuse to bude podobny alebo rovnaky system ako ma Fiesta. Predne su uchytene len takymi troma sponami, ktore staci vytiahnut? Na zadnych vidim aj nejaky srob. Len sa pytam ci tam hrozi nieco co by ma mohlo prkvapit, alebo smelo sa do toho mozem pustit:) Dik

"-- skrytý --" 23.02.2008  12:22

« Re: zasterky

Na předních jsou myslím dva šrouby - jeden zespodu (určitě) a snad jeden čelně, plus spona. Zadní jsou na tom podobně. Nasazoval jsem je před zimou a asi je taky sundám. Jejich přínos se mi zdá minimální ;-\

foto Dave-SK

Dave SK 21.03.2008  17:34

jasných 10

pekne auticko aj recenzia pozri na moje

foto BigFoot007

BigFoot007 25.03.2008  23:31

mozes nafotit to osvetlenie pod pristrojovkou???

pripadne dat navod a odporucit ake lampy a pod???dik

"-- skrytý --" 26.03.2008  15:41

« Re: mozes nafotit to osvetlenie pod pristrojovkou???

Žárovky jsem dal 5W - stejné jako v obrysových světlech. Na detaily mrkni na [odkaz]
      Fiestu máš hezkou! Ale jestli tam bude příprava na osvětlení, to jsem docela zvědav. U Focusu se dosadily jenom žárovky a velká radost byla na světě :-)

foto BigFoot007

BigFoot007 26.03.2008  18:21

« Re: Re: mozes nafotit to osvetlenie pod pristrojovkou???

do fiesty to nechystam to skor do C4:-)

"-- skrytý --" 02.04.2008  17:51

zadny spojler

Zdravim, chcel by som sa informovat, ze kolko stalo to nastriekanie spojleru,,,,,lebo otec ma focus v cervenej fdarbe, a vsetko je vo farbe karoserie okrem toho spojlera a vyzera to otrasne,.,.,.takze rad by som mu prichystal take prekvapenie, len neviem ze co to bude stat

"-- skrytý --" 07.04.2008  11:33

« Re: zadny spojler

Za nástřik jsem platil 2 000 Kč. Nebylo to ve Fordu :-)

"-- skrytý --" 22.09.2008  12:55

dobrá volba

já o něm uvažoval také (o kombíku), dokonce už jsem ho byl objednat, ale pak s toho nějak sešlo, ale je to auto u kterého bych nikdy neváhal :yes:

"-- skrytý --" 03.10.2008  21:05

loketní opěrka

jakpak funguje po roce ta loketní opěrka ? Neviklá se když se o ni ze strany opíráš ? Má to nějakou tuhost ? A když ji vysuneš nemá pak snahu zajiždět zpátky ? Zkrátka je to PROFI výrobek se kterým jsi pořád spokojený ?
    Díky

"-- skrytý --" 09.10.2008  16:43

« Re: loketní opěrka

S opěrkou jsem spokojen. Drží na svém místě, jen občas trochu zavrže horní kryt o těleso opěrky. Ale to se ve zvucích linoucích se z různých koutů interiéru Focusu ztratí :-)

Konwi 23.10.2008  11:16

Ještě jednou loketní opěrka

Omlouvám se, že otvírám již mnohokrát probírané téma loketní opěrka - je to jediná věc, která mi chybí k spokojenosti - odpověz mi prosím - kde jsi ji sehnal, za kolik (předpokládám, že je to origo), montoval jsi sám? Zvládne to i lempl mého typu? (vyměním leda žárovku a vzduchový filtr.....)

"-- skrytý --" 29.10.2008  09:49

« Re: Ještě jednou loketní opěrka

Opěrka je univerzální (stejnou má známý v C3), plus adaptér na FoFo 2.Byla balená ve dvou krabicích. Koupil jsem ji v prodejně Ford Dankar, ale na návodu je adresa www.armster.info . Na stránkách je i odkaz na českého prodejce.Pasuje jako originál,i barva koženky sedí s tou na řadící páce. Montáž je v pohodě, posuneš sedačky úplně dopředu a vrtneš do plastu dva šroubky.

Konwi 08.11.2008  07:26

« Re: Re: Ještě jednou loketní opěrka

Díky. Koupil jsem ji nakonec na www.doplnkynaauto.cz za 1990,- + poštovné. Namontovaná byla opravdu v mžiku. Je to úplně o něčem jiném, konečně si připadám jako v AUTĚ a ne jako v tramvaji. Stejně je to zlozvyk - ten kdo ji nikdy neměl tak nechápe k čemu je to dobré. Mohla by být jen o trochu nižší, ale jde o zvyk - rychlosti se už neřadí celou rukou, ale pohybem zápěstí.

"-- skrytý --" 13.11.2008  15:29

« Re: Re: Re: Ještě jednou loketní opěrka

Když pak sedneš do jiného auta bez opěrky, tak ti pořád někam padá pravá ruka. Moje zkušenost s P 207 od známé... Jó, na lepší se rychle zvyká :-)

foto mehturt

mehturt 27.01.2009  16:13

pneu

ahoj, ako sa ti opotrebovavaju tie continental sportcontact 2? myslim kolko km najazdenych a aka hlbka dezenu? dik

"-- skrytý --" 04.02.2009  09:26

vlečné oko

Už neví na koho bych se obrátil proto jsem se zaregistroval na techto stránkách snad mi někdo poradí. Vlastním Ford Focus II rok v. 2006. Zjistil jsem že ve vozidle nemám vlečné oko, které je převážně uchyceno na heveru. Marně jsem se pokoušel kontaktovat různé prodejce Ford, ale bez nějakého kladného výsledku. Nakonec jsem našel prodejce na slovensku, který běžně na vozidla Ford tyto vlečná oka prodává. Pokud by nebylo tak vysoké poštovně, zařízení bych si koupil. U nás se takovým to problémem nikdo nezajímá, i když je to důležitější jak vozit ve vozidle testr na alkohol. Byl bych rád, kdyby mi někdo odepsal, kde bych mohl vlečné oko sehnat nebo jestli někdo nemá přebytečný díky za odpověď. Pokud by někdo potřeboval vědět jak oko vypadá mohu zaslat e-mailem pro inspiraci.

foto Mishak-RSKa-

Mishak (RSKa) 04.02.2009  09:52

« Re: vlečné oko

čáu..jsem prodejce naáhradních i origibnálních dílu tak by bylo možné ti oko zaslat ;-) pošli mi email jaké oko máš na mysli a neni prosblém :-) ještě byl ale potřeboval Vinko karoserie ;-)

"-- skrytý --" 12.02.2009  12:10

« Re: Re: vlečné oko

Ahoj .... byl bys moc laskavý, jedná se o vlečné oko na FORD FOCUS II rok výroby 2005 - 2007 HB, jestli je nutné vinko k dokončení objednávky u origoš náhradních dílů pošlu ho když tak dodatečně. Jinak kod dílu, abys to nemusel hledat je 1471845. Já jsem zkoušel hledat a našel jsem pouze na slovensku v relativně dobré ceně, ale poštovné tragické. Adresu stránek přikládám [odkaz] Budu Ti vděčný když mi zašleš kladnou zprávu, ahoj Jarda

Můj e-mail : jarmarpav@atlas.cz
        --------------------------------------… />

foto zip2016

zip2016 12.02.2009  12:44

« Re: Re: Re: vlečné oko

Ahoj, já jsem řešil stejný problém u Focusu z roku 2001. Taky mi scházelo tažné oko. Použil jsem tažné oko z Felicie a všechno funguje bez problémů. :yes:

"-- skrytý --" 12.02.2009  12:56

« Re: Re: Re: Re: vlečné oko

Ahoj, už jsem to někde taky slyšel, ale myslím že to bylo na Fabii nespletl ses? Pokud by se mi neozval kolega z tohoto fora nezbyde mi nic jiného, ale i tak Ti děkuji za radu. ;-)

foto zip2016

zip2016 12.02.2009  13:11

« Re: Re: Re: Re: Re: vlečné oko

Já myslím, že to bylo z feldy, ale nemůžu to tvrdit určitě. Už si to tak moc nepamatuju, ale prostě jsem přijel před obchod s náhradními díly Škoda, poprosil jsem o zapůjčení vlečného oka, zkusil ho našroubovat, všechno fungovalo, zaplatil jsem asi 150 Kč a odjel. Myslím, že v těch okách nebude nijak velký rozdíl. Podle mě bude jedno jestli je z Feldy, nebo z Fábie. ;-)

"-- skrytý --" 12.02.2009  14:22

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: vlečné oko

Máš pravdu zjišťoval jsem to a je to stejné, cena je jak si uvedl kolem 150,- kč. Nebudu už nikde hledat jdu do toho ještě jednou dík. Přeju Ti mnoho šťastných kilometrů bez nehody a měj se hezky ahoj. ;-) :yes:

foto jenda318CZ

jenda318CZ 20.07.2013  18:10

Pěkné

Moc pěkná recenze. Perfektně napsaná. Auto je nádherné. Ať slouží ;-)

foto TomBartez

TomBartez 04.05.2016  19:27

vibrace motoru se přenáší do volantu a karoserie

Zdravím Vás,
    jsem čerstvým majitelem ojetiny Forda Fokuse combi s benzínovým motorem 1,8.
    Má tady někdo stejný motor ?
    Mám dotaz : auto se chvěje, při neutrálu cítím stále chod motoru, což jsem u předchozích aut nikdy nezaznamenal (míval jsem Opel Astra 2 x). Je to normální u Forda ? Jinak to jezdí hezky, podvozek se zdá podařený, spotřeba je ale dost vysoká - 9 litrů...